سئوالات و مشکلات برنامه نویسی به زبان C و ++C

lazemi

عضو جدید
سلام
میتونید کمکم کنید؟
میخام یه برنامه به زبان سی ++ بنویسم که فلشو بصورت خودکار اجرا کنه(usb)!!

antengogoli21

عضو جدید
سلام دوستان
کسی میدونه برنامه ی محاسبه ی تانژانت چطوریه؟
(توی مضارب فرد 90 ارور بده)خیلی ساده است ولی نمی دونم چطور بنویسم!!!خواهشا راهنماییم کنید!!

saeed.v

عضو جدید
a. زیر برنامه ای بنویسید که یک عدد از 0 تا 6 به عنوان روزهای هفته دریافت کند و تقویم آن ماه را چاپ کند (با فرض اینکه ماه 31 روز باشد) . مثلا اگر روز اول آن ماه دوشنبه باشد، عدد 2 را دریافت کند و تقویم آن ماه را به صورت زیر چاپ کند
Sat sun mon tus wed thi fri
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 …..

برای نوشتن این زیربرنامه ممکن است احتیاج به نوشتن زیربرنامه های دیگری باشد . مثلاً زیربرنامه ای که روز اول را دریافت و تعدادی بلنک چاپ کند.
b. زیربرنامه فوق را به شکلی تغییر دهید که شماره ما و روز اول ماه در هفته را به عنوان پارامتر دریافت کند و تقویم ماه را چاپ نماید. (یعنی تعداد روزهای ماه را باید براساس پارامتر شماره ماه محاسبه شود، شاید توسط یک زیربرنامه دیگر)
c. برنامه ای بنویسید که روز اول سال را دریافت و تقویم آن سال را چاپ کند.

1-
a. زیر برنامه ای به نام IsComplite بنویسید که یک عدد دریافت کند و در صورتیکه آن عدد کامل باشد 1 و در غیر اینصورت صفر برگرداند. (عدد کامل عددی است که مجموع مقسوم علیه های کوچکتراز خودش برابر با خود عدد باشد. مانند 6= 1+2+3).
b. برنامه ای بنویسید که 20 عدد بخواند و با استفاده از تابع فوق هر کدام را که کامل است چاپ کند.

3.
a. زیر برنامه ای بنویسید که دو آرایه A به طول p و B به طول q را به عنوان دو مجموعه دریافت کند و اجتماع آنها را در آرایه سومی به نام C قرار دهد. ( در محاسبه اجتماع عضوهای تکراری یک بار نوشته می شوند)

b. زیر برنامه ای بنویسید که دو آرایه A به طول p و B به طول q را به عنوان دو مجموعه دریافت کند و اشتراک آنها را در آرایه سومی به نام D قرار دهد. ( در محاسبه اشتراک عضوهای تکراری یک بار نوشته می شوند)
c. برنامه ای بنویسید که دو آرایه دریافت کند و اجتماع و اشتراک آنها را محاسبه و چاپ کند.

کمممممممممممممممممممممممممممممک
:(

Tigera

عضو جدید
سلام!
من تو نوشتن این برنامه به مشکل خوردم , خیلی آسونه ولی خب دیگه ....

برنامه به زبان C نوشته میشه:

برنامه ای بنویسید که عبارتی را از روی فایل خوانده و هرکلمه و تعداد تکرار آن را جداگانه در فایل دیگری ذخیره نمایید، کلمات با فاصله از یکدیگر جدا میشوند
مانند:
فایل1: برنامه ای بنویسید که عبارتی را از روی فایل خوانده و هرکلمه و تعداد تکرار آن را جداگانه در فایل دیگری ذخیره نمایید
فایل2:
برنامه 1
ای 1
بنویسید 1
را 2
....
....

ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه.

:D

سلام!

برنامه ای بنویسید که عبارتی را از روی فایل خوانده و هرکلمه و تعداد تکرار آن را جداگانه در فایل دیگری ذخیره نمایید، کلمات با فاصله از یکدیگر جدا میشوند
مانند:
فایل1: برنامه ای بنویسید که عبارتی را از روی فایل خوانده و هرکلمه و تعداد تکرار آن را جداگانه در فایل دیگری ذخیره نمایید
فایل2:
برنامه 1
ای 1
بنویسید 1
را 2
....
....

سلام
والو از رو فایل خوندنشویادم نمیاد احتمالا با دستور function
اما برا جداسازی n\

soham 313

عضو جدید
[h=2]کمک برای انجام پروژه های برنامه نویسی زبان c[/h]
سلام دوستان عزیز

استادمون به ما پروژه داده که باید به زبان c بنویسم ولی اصلا نمیدونم باید از کجا شروع کنم و بایت 14 بهمن ماه ارائه شون بدم
لطفا راهنماییم کنید

باتشکر

1) دریافت و یا ساخت یک رشته ی n در n در قالب یک فایل متنی ( همانند مثال ) و یافتن مسیر با الگوریتم های مسیریابی همانند *A بین دو نقطه ی $ و @ . در این نقشه # ها موانع میباشند

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
$
1
1
1
0
0
0
#
#
#
#
#
#
1
0
0
0
0
0
0
1
1
1
1
0
0
0
0
0
0
1
#
#
#
#
#
#
0
0
0
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
1
@
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

2) ماشین حساب ساده با امکانات (+ - * / % ) برای اعداد در رنج 100 رقم , ورودی حالت نوشتاری داشته باشد مثلا
خروجی ورودی
2.1+3.2=5.3
2.1+3.2
10+3+3.4=13
10+3+3.4
3*4*5=60 3*4*5

3)ماشین حساب پیشرفته, ورودی حالت نوشتاری داشته باشد امکانات در حد scientific ماشین حساب ویندوز
خروجی ورودی
2+(3*2)=8
2+(3*2)
10+sqrt(2*sin(30+4))=11.0575
10+sqrt(2*sin(30+4))
2^(3+4)=128
2^(3+4)

4) رمز نگاری و رمز گذاری یک فایل با یکی از الگوریتم های رمزنگاری شناخته شده

5 ) دریافت یک فایل و محاسبه MDS,1-SHA,3-SHA,crc32 کد برای آن فایل و همچنین رمزنگاری و رمزگشایی آن فایل با یک الگوریتم شناخته شده

dp91

عضو جدید
سلام
دوستان کسی میتونه کمک بکنه تو الگوریتم و برنامه نویسی مساله ی انتخاب سوال از کتاب مساله های الگوریتمی ؟؟؟
سریع نیاز به کمک دارممممممممممم:cry:

dp91

عضو جدید
دوستای عزیز کسی میتونه درباره این پروژه به منم کمک کنهههههه؟؟؟ اگه کسی بتونه کمکم کنه من هزینشم پرداخت میکنم تا شنبه مهلت دارم فقط اگه کسی میتونه کمکم کنه لطفا ایمیلشو بده تا من براش میل کنم:cry:

coriolis

عضو جدید
دوستان عزیز من در حال خواندن یک کد می باشم که به مشکل زیر برخوردم:

class1 یک کلاسی است که توی constructor ش 1 دانه عدد صحیح دارد و برای تعریف یک object به نام A از این نوع کلاس به این صورت عمل می کنیم: class1 A(1);

matrix3 هم یک کلاس دیگه ای ست که object هایش می بایستی 9 تا عدد را بدهند مثلا: matrix3 T(1,2,3,4,5,6,7,8,9); و این خط میاد یک ماتریسی 3*3 به نام T میسازه با مقادیر 9 عدد 1 تا 9

حالا توی یه جایی از کد آمده یه کلاس دیگه ای را به نام class2 تعریف کرده که ازش یک شی ء به نام sigma ساخته و به صورت زیر ازش استفاده کرده:

class2 sigma
(

class1 (1),
matrix3 (1,2,3,4,5,6,7,8,9),
);

این یعنی چی؟ چطوری کلاس class2 نام کلاسهای دیگری را داخل constructor اشیائش استفاده کرده؟ و جلوی این کلاسها پارامتر قرار داده ؟؟؟

ASILTASH

عضو جدید

class1 یک کلاسی است که توی constructor ش 1 دانه عدد صحیح دارد و برای تعریف یک object به نام A از این نوع کلاس به این صورت عمل می کنیم: class1 A(1);

matrix3 هم یک کلاس دیگه ای ست که object هایش می بایستی 9 تا عدد را بدهند مثلا: matrix3 T(1,2,3,4,5,6,7,8,9); و این خط میاد یک ماتریسی 3*3 به نام T میسازه با مقادیر 9 عدد 1 تا 9

حالا توی یه جایی از کد آمده یه کلاس دیگه ای را به نام class2 تعریف کرده که ازش یک شی ء به نام sigma ساخته و به صورت زیر ازش استفاده کرده:

class2 sigma
(

class1 (1),
);

این یعنی چی؟ چطوری کلاس class2 نام کلاسهای دیگری را داخل constructor اشیائش استفاده کرده؟ و جلوی این کلاسها پارامتر قرار داده ؟؟؟

سلام :
لطفا کد مورد نظرتون رو قرار بدین ؛اینطوری متوجه نشدم منظورتون چیه ؟

parProg

عضو جدید
راست می گن کل کد رو اینجا بزار یا اقلا یه بخشیشو! احتمالا Class 2 کلاس پایه بوده و بقیه کلاسا ازش ارث بردن!!!

coriolis

عضو جدید
دوستان فکر کنم متوجه قضیه شدم

کلاس های اولی و دومی و تانسور موازی هم توی برنامه نوشته شده اند و کلاس دوم دوست کلاس های اول و ماتریس هم می باشد

توی کانستراکتور کلاس دوم احتمالا اول یک متغییری از نوع کلاس اول و بعدش متغییری از نوع کلاس ماتریس را می خواهد

یه مثالی مشابهش را که نوشتم و اف 11 که کردم به ترتیب اول کانستراکتور کلاس اول و بعدش کلاس ماتریس ساخته شدش و بعدش در آخر کانستراکتور کلاس دوم

و در واقع کلاس دوم به متغییرهای خصوصی تولید شده توی دوتا کلاسهای دیگه دسترسی داره .

به هر حال متشکرم از توجه شما عزیزان​

maryamnaji11

عضو جدید
سلام دوستان
چطور میتونم با کمک ویزوال استادیو برنامه سی++ بنویسم؟
فرقی میکنه استدیو به صورت64 بیتی نصب کنم یا به صورت 32 بیتی؟
ممنون میشم اگه به صورت پیام خصوصی جواب سوالم بدید

aidinMC

عضو جدید

class2 sigma
(

class1 (1),
);

سلام
این که چیز غیر عادی نیستش! کلاسها و توابع میشه بعنوان پارامتر به کلاس یا تابع ارسال بشه دیگه!
(البته با عرض پوزش چن روزی نبودم دیر به درخواست شما پاسخ دادم ----> coriolis خودش متوجه شد چی میگم)

aidinMC

عضو جدید
سلام دوستان
چطور میتونم با کمک ویزوال استادیو برنامه سی++ بنویسم؟
فرقی میکنه استدیو به صورت64 بیتی نصب کنم یا به صورت 32 بیتی؟
ممنون میشم اگه به صورت پیام خصوصی جواب سوالم بدید

سلام

file -> new -> project

حالا روی ++VC کلیک کن و تو لیست ظاهر شده Empty project رو بزن. (اسم پروژه رو تو بخش مربوته بنویس)
حالا یه لستی سمت چپ ظاهر میشه که 3 تا پوشه داره
header files
resource files
source files
روی source files راست کلیک کن و add -> new item رو انتخاب کن. حالا از بین لیست c++ file رو انتخاب کن و اسمش رو main.cpp بذار و تمام....

بله فرق داره یعنی اگه سیستم عامل 32 بیتی رو سیستمت نصب باشه اصلا نمیتونی 64 بیتی نصب کنی، بسته به سیستم عاملت نوعش رو انتخاب کن

mrtza_eng

عضو جدید
سلام!

مانند:
فایل2:
برنامه 1
ای 1
بنویسید 1
را 2
....
....

با دستور fgetc از فایل شروع به خواندن میکنیم تا وقتی که به فاصله برسیم کاراکتر ها رو توی یک رشته ذخیره میکنیم بعد میتونیم با دستور fprintf رشته رو با %s و یک دونه فاصله توی فایل ذخیره کنیم

mrtza_eng

عضو جدید
سلام دوستان کسی کد سی پلاس پلاس این که یه تکس حرکت کنه رو داره؟؟؟؟

اگه منظورتو درست متوجه شده باشم سوالت خیلی سادس کافیه ازتابع gotoxy استفاده کنی و بر اساس نوع حرکتی که میخای داشته باشی x و y رو با حلقه تکرار کم یا زیاد کنی :)

aidinMC

عضو جدید
ممنون عزیزم لطف کردی؟
پس روی وین 64 بیتی قابل اجرا نیست؟

اگه سیستم عامل شما 64 بیتی باشه میتونی هم نسخه 32 بیتی و هم نسخه 64 بیتی رو نصب کنی
اگه سیستم عاملتون 32 بیتی باشه فقط 32 بیتی قابل نصب خواهد بود...

maryamnaji11

عضو جدید
اگه سیستم عامل شما 64 بیتی باشه میتونی هم نسخه 32 بیتی و هم نسخه 64 بیتی رو نصب کنی
اگه سیستم عاملتون 32 بیتی باشه فقط 32 بیتی قابل نصب خواهد بود...
تو برنامه نویسی با سی پلاس پلاس به مشکل بر خوردم هیچ مدلی نمیتونم برنامه ها بنویسم

aidinMC

عضو جدید
تو برنامه نویسی با سی پلاس پلاس به مشکل بر خوردم هیچ مدلی نمیتونم برنامه ها بنویسم
ارور میده؟
مشکل چیه ؟ یه خورده واضحتر بگید یا از محیطی که دارید کار میکنید عکس بذارید ببینیم مشکلتون چیه...
یا اگه ارور میده متن ارور رو بذارید.

maryamnaji11

عضو جدید
ارور میده؟
مشکل چیه ؟ یه خورده واضحتر بگید یا از محیطی که دارید کار میکنید عکس بذارید ببینیم مشکلتون چیه...
یا اگه ارور میده متن ارور رو بذارید.

من empty project که میزنم اسمم براش انتخاب میکنم هیچ صفحه ای برا بباز نمیشه
ویندوز 7 ،64 بیتی رو سیستمم نصبه

aidinMC

عضو جدید
من empty project که میزنم اسمم براش انتخاب میکنم هیچ صفحه ای برا بباز نمیشه
ویندوز 7 ،64 بیتی رو سیستمم نصبه

خب سمت چپ تو پوشه source filse یه فایل cpp ساخته میشه ، روش دو بار کلیک کن Editor برای نوشتن کد باز میشه....

maryamnaji11

عضو جدید
ممنون از راهنمایی هاتون;)

پیوست ها

• 123.png
    123.png
    17.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش: