گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

erwin88

عضو جدید
بررسی هم فک نکنم بهتر از جهش پیدا بشه

البته فک کنم گاجم خوب باشه یه چیزایی شنیدم

ولی بررسی فعلا فقط جهش!
اتفاقا داش علي هم همين كتاب رو توصيه كرده ولي گفته تا مرداد كه ويرايش جديد مياد تقوا پيشه كنيد
درمورد گاج تا حالا چيزي نشنيدم مال كيه
درمجموع مرسي از راهنماييت

erwin88

عضو جدید
دوستان یه سوال :
یه سری کتاب هست که فقط کنکور های چند ساله گذشته رو داره . ماله دانشگاه تهرانه فکر کنم
اسمشو یادم رفته
مفیده برای تست ؟؟؟
خسته نباشيد سوم هم من بهت بگم كه همچين قوام بيايي
ولي يه چيز تاكيدت رو بذار رو كنكور ١٠سال اخير ج١ رو نياز نيس

engpower_1

عضو جدید
سلام.

بنظرم یکی از مفیدترین کارهایی که بجای بحث خسته کننده منابع میشه انجام داد آنالیز سوال به سوال کنکور کنترل امسال هست. خواهش میکنم دوستان اون تاپیک رو شلوغ کنند! از بحثهای این تاپیک هیچ چیز خاصی عایدمون نمیشه. بیاید اینجا لطفا

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با مهران کاملا موافقم
"
یکی از درس‌های شیرین و ساده هست.
"

یعنی یکی از درسهایی هست که واقعا به من حال داده . بسیار درکش برام راحته این درس ♥

حالا یه سوال آقا مهران :
برای سوالات تشریحی چه منبعی برای کنترل معرفی میکنید که خوب باشه ؟؟؟
برای حل سئوالات کنترل، مورد اعتمادترین مرجع همون کتاب جامع دانشگاه تهران هست.
مثلاً اگه دارید از روی پوران یا راهیان میخونید، اگه روی حل سئوالی شک داشتید، به کتاب دانشگاه تهران مراجعه کنید.
نویسنده این کتاب دکتر خاکی صدیق (یکی از غول‌های کنترل کشور) هست. سئوالات کنکور تا قبل از 89 توسط دکتر خاکی صدیق طرح میشده، و حل هم توسط خودشون ارائه شده.
یادمه یکی از سئوالای کنکور 90 رو هر کتابی یه جور حل کرده بود. (همون سئوال که مکان هندسی رو باید از روی بود به دست بیاریم) جهش، پوران و راهیان هر کدوم یکی از گزینه‌ها رو صحیح اعلام کرده بودن!
البته اون سئوال عادی نبود و سئوال مشکلی بود، اما جواب این دست سئوالا که کم هم نیستن رو بهتره از روی کتاب دانشگاه تهران ببینید.

احسنت
داش مهران خدايي هر وقت مطالبت رو مي خونم لذت مي برم يه جوري حرف آخر مي زني دمت گرم
يه سؤال دارم، واسه بررسي هم يه راهكار خوب مي گي آخه بعضي منابعي كه بچه ها ميگن پرته از طرفي تستاش هم كمه
ممنون، شما لطف دارید:gol:
در مورد درس بررسی قبلاً هم نوشته بودم.
متاسفانه کتاب جامعی برای این درس وجود نداره، چون درس جدیدی هست و از 84 داره داخل کنکور میاد و کتابای بررسی مدام در حال تکامل هستن.
من هیچ وقت به کسی توصیه نمیکنم که واسه کنکور از روی کتاب مرجع بخونه! اما در مورد بررسی به نظرم این کار مفیده. اگه بتونید تمام مثالای کتابی مثل استیونسون رو بخونید، میبینید که اکثر سئوالای کنکور رو به راحتی میتونید حل کنید.
البته به جز بررسی 92 که میتونم بگم سئوالاش در حد همون کنترل 92 سخت بودن. حتی یکی از سئوالاش مربوط به بررسی2 میشد که نباید توی کنکور بیاد.
خود من از روی پوران خوندم و با توجه به اینکه در کنارش هادی سعادت و کمی هم احد کاظمی رو خونده بودم، ازش راضی بودم.
اما این کتاب رو به کسایی که بررسیشون صفر هست توصیه نمیکنم، به نظرم بهتره در کنار خوندشون، اگه فرصتش رو داشتن مثالای کتاب استیونسون یا احد کاظمی رو هم بخونن.
البته بعضی از دوستان میگن کتاب جهش (قاسمی) هم منبع خوبی میتونه باشه که من این کتاب رو نخوندم.
اما از بین پوران، پردازش، پارسه و مدرسان، بهترین کتابی که خوندم همون پوران بود.

پویان ط

عضو جدید
مثلاً اگه دارید از روی پوران یا راهیان میخونید، اگه روی حل سئوالی شک داشتید، به کتاب دانشگاه تهران مراجعه کنید.
نویسنده این کتاب دکتر خاکی صدیق (یکی از غول‌های کنترل کشور) هست. سئوالات کنکور تا قبل از 89 توسط دکتر خاکی صدیق طرح میشده، و حل هم توسط خودشون ارائه شده.
یادمه یکی از سئوالای کنکور 90 رو هر کتابی یه جور حل کرده بود. (همون سئوال که مکان هندسی رو باید از روی بود به دست بیاریم) جهش، پوران و راهیان هر کدوم یکی از گزینه‌ها رو صحیح اعلام کرده بودن!
البته اون سئوال عادی نبود و سئوال مشکلی بود، اما جواب این دست سئوالا که کم هم نیستن رو بهتره از روی کتاب دانشگاه تهران ببینید.

متاسفانه کتاب جامعی برای این درس وجود نداره، چون درس جدیدی هست و از 84 داره داخل کنکور میاد و کتابای بررسی مدام در حال تکامل هستن.
من هیچ وقت به کسی توصیه نمیکنم که واسه کنکور از روی کتاب مرجع بخونه! اما در مورد بررسی به نظرم این کار مفیده. اگه بتونید تمام مثالای کتابی مثل استیونسون رو بخونید، میبینید که اکثر سئوالای کنکور رو به راحتی میتونید حل کنید.
البته به جز بررسی 92 که میتونم بگم سئوالاش در حد همون کنترل 92 سخت بودن. حتی یکی از سئوالاش مربوط به بررسی2 میشد که نباید توی کنکور بیاد.
خود من از روی پوران خوندم و با توجه به اینکه در کنارش هادی سعادت و کمی هم احد کاظمی رو خونده بودم، ازش راضی بودم.
اما این کتاب رو به کسایی که بررسیشون صفر هست توصیه نمیکنم، به نظرم بهتره در کنار خوندشون، اگه فرصتش رو داشتن مثالای کتاب استیونسون یا احد کاظمی رو هم بخونن.
البته بعضی از دوستان میگن کتاب جهش (قاسمی) هم منبع خوبی میتونه باشه که من این کتاب رو نخوندم.
گلاور از همه بهتره.هادی سعادت تا قبل پخش بار خوبه.احد کاظمی برای پخش بارر ح.به. ولی بهتر همشون همون گلاوره.بچه ها کسی میدونه ارشد قدرت بهتره یا کنترل

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
با مهران کاملا موافقم
"
یکی از درس‌های شیرین و ساده هست.
"

یعنی یکی از درسهایی هست که واقعا به من حال داده . بسیار درکش برام راحته این درس ♥

حالا یه سوال آقا مهران :
برای سوالات تشریحی چه منبعی برای کنترل معرفی میکنید که خوب باشه ؟؟؟

با اجازه مهران عزیز من یه چیز بگم
الان شما وقت زیادی دارید دیگه درست؟
پیشنهاد من اینه 3 ماه تابستون رو برای درسا که کار می کنید همشو که هیچ (صحبتم راجع به گرایش کنترل هست)دو درس ماشین و کنترل رو از سورس ای اصلی کار کنید بهتره شاید
اولا راجع به ماشین من دو تا تجربه دارم
یکیش رتبه 20 قدرت سال 90 هست که خودش طبق حرفی که بهم میزد این بود که طول تابستون رو هر روز یا یه روز در میان از بیم بهارا مسئله حل می کردم و نهایتا ماشین رو زد 70 به بالا
خودم هم در سال اول که 90 بود کنکور دادم و البته گند زدم ماشین رو از روی بیم بهارا فصل موتور های dc و ماشین های ac کار کردم و نهایتا شد 58 درصد
و البته سال 91 نخوندم اصلا و صفر زدم ولی خب رتبه خوب شد
ببین استاد ما دکتر فیض سال 89 که ماشین سخت داده بودند و صدالبته پر غلط غلوط میدونید چی گفت؟
گفت ماشین رو ما کلا شباهت زیادی طرح میکنیم به بیم بهارا چون بین منابعی که هست تو ایران که معروف هاش یکی چاپمن هست یکیش بیم بهارا این پر از سواله و به ما پیشنهاد کرد حتما کلش رو اگه حل نمی کنید فصل موتور dc و انرژی الکتریکی را حل کنید
دکتر لسانی هم که طراح سابق بودند کلا هرچی سوال میدادند از بیم بهارا بود
و تازه دکتر فیض می گفت تیم ما سوال های ماشین رو ازین به بعد اسون طرح میکنه (سال 90 )

اما کنترل
کنترل تو چند تا بحث سخت سوال میشه داد
یکیش نمودار بد هست که از شما نمودار نایکویست رو بخوان یا مکان ریشه و ترکیب دیگه از این سه نمودار
یکیش کنترل کننده ها هست
یکیش فضای حالت
به عنوان کسی که در کنترل پیر شد و لااقل تو پارسه ها 70 به بالا می زد و توی کنکور 91 39 40 زد بهتون پیشنهاد اکید میکنم از الان که وقت دارید کاملا تحلیل کنید مسائل رو
مثلا نایکویست رو کشیدید حالا از روش ببینید مشخصات سیستم توی پاسخ زمانی در این ناحیه چه جوری هست؟اینجا قطب جلوتره یا صفر؟ایا مینیم فاز هست سیستم ؟مشخصات زیتای سیتستم با تغییر در نایکوییست چه جوری تغییر می کنه؟میتونید مکان ریشه سیستم رو بکشید؟ و کل این حرف ها رو برای زمانی که سیستم بهره منفی داره حل کنید K<0
یا در مکان ریشه به حالت بسیار خاصی که سیستم قطب ها و صفر هاش برابر ه و در k=-1 جهش در نمودار رخ میده تحلیل کنید.
یعنی ببینید شما یک سوال روکه حل کردید ازش رد نشید بشینید روش فکر کنید و تمام مشخصاتی که میشه ازش بدست اورد رو تحلیل کنید خب مثلا در یه ناحیه سیستم ناپایدار شد.بهترین و ساده ترین کنترل کنده براش چیه؟
در زمینه کنترل کننده ها دیگه علاوه بر یادگرفتن مشخصات کلی کنترل کننده ها به نکات بالا هم حتما توجه کنید
یا مثلا در مباحث فضای حالت به تفاوت پایداری مجانبی پایدار ورودی خروجی و صدالبته پایداری داخلی دقت کنید
ببینید کنترل درسی هست که باید تحلیل قوی داشته باشید با نکات تستی من بعید میدونم بشه درصد خیلی بالایی گرفت
اینارو میشه انجام داد چون شما 3 ماه تابستون رو دارید
پس منبع اصلی خود شمایید یعنی هر سوالی که خوندی باز تحلیلش کنی ولی الان که وقت هست من پیشنهاد می کنم به بعضی از سوال های کتاب کو یا اوگاتا نه این که کل کتاب رو بخونید بلکه بشینید سوال هاش رو سریع نگاه کنید و اون هایی که تشخیص دادی تو کنکور میتونه مفید باشه حل کنید

اما ماشین بیم بهارا هم برای کسی که با پایه مشکل داره و هم درصد خوب گرفتن خوبه ولی برای کنترل پیشنهاد من اینه یه منبع خوب انتخاب کنید و منبع خوب هم زیاده از پوران پژوهش بگیرید تا جهش و این ها و خودتون سوال رو تحلیل کنید

و صد البته برای بار هزارم ابی دانشگاه تهران بسیار حیاتی هست

بچه ها کسی میدونه ارشد قدرت بهتره یا کنترل
معیار شما در انتخاب چیست؟بر مبنای علاقه که خودت باید نظر بدی.بر مبنای کار در ایران میگی یا بر مبنای تحصیل در خارج؟اگر کار در ایران میگی ایا درامد اهمیت بیشتری داره یا سختی و اسونی کار مهمه برات؟اینکه مجبور بشی در کارخانه کار کنی یا در خارج شهر و منطقه های با امکانات کم؟
اگر معیار هارو مشخص بیان کنید دوستان بهتر می تونند کمک کنند.

تصور من اینه که هم قدرت برای اپلای خوبه و هم کنترل ولی خب کنترل با توجه به مباحث هوش مصنوعی و علوم cognitive science و attentive و یادگیری های unsupervised و supervised راه برای ادامه تحصیلش باز تره اما به این معنی نیست که قدرت نداره راه .مباحث smart grid در قدرت هم تا اونجا که من میدونم علم روز هست و چیز های دیگه که من خبر ندارم

در ایران موندن خب جفتشون برای کار نسبت به گرایش های دیگه بهترن اما باز قدرت تا اونجایی که من میدونم برای دو نفر با میزان تلاش یکسان و شانس یکسان بهتر عمل میکنه ولی کنترل هم شما در زمینه ابزار دقیق یا پروسس فرایند و مباحث حلقه های کنترلی و چند متغییره باز خوب جواب داده ولی باز بنابر تصور من شما تو قدرت میتونی درامد بیشتری داشته باشی به شرط اینکه حاضر باشی در هر جایی کار کنی .هنوز کشور ما توی انتقال نیرو مشکل های فراوانی داره

آخرین ویرایش:

پویان ط

عضو جدید
با اجازه مهران عزیز من یه چیز بگم
الان شما وقت زیادی دارید دیگه درست؟
پیشنهاد من اینه 3 ماه تابستون رو برای درسا که کار می کنید همشو که هیچ (صحبتم راجع به گایش کنترل هست)دو درس ماشین و کنترل رو از سورس ای اصلی کار کنید بهتره شاید
اولا راجع به ماشین من دو تا تجربه دارم
یکیش رتبه 20 قدرت سال 90 هست که خودش طبق حرفی که بهم میزد این بود که طول تابستون رو هر روز یا یه روز در میان از بیم بهارا مسئله حل می کردم و نهایتا ماشین رو زد 70 به بالا
خودم هم در سال اول که 90 بود کنکور دادم و البته گند زدم ماشین رو از روی بیم بهارا فصل موتور های dc و ماشین های ac کار کردم و نهایتا شد 58 درصد
و البته سال 91 نخوندم اصلا و صفر زدم ولی خب رتبه خوب شد
ببین استاد ما دکتر فیض سال 89 که ماشین سخت داده بودند و صدالبته پر غلط غلوط میدونید چی گفت؟
گفت ماشین رو ما کلا شباهت زیادی طرح میکنیم به بیم بهارا چون بین منابعی که هست تو ایران که معروف هاش یکی چاپمن هست یکیش بیم بهارا این پر از سواله و به ما پیشنهاد کرد حتما کلش رو اگه حل نمی کنید فصل موتور dc و انرژی الکتریکی را حل کنید
دکتر لسانی هم که طراح سابق بودند کلا هرچی سوال میدادند از بیم بهارا بود
و تازه دکتر فیض می گفت تیم ما سوال های ماشین رو ازین به بعد اسون طرح میکنه (سال 90 )

اما کنترل
کنترل تو چند تا بحث سخت سوال میشه داد
یکیش نمودار بد هست که از شما نمودار نایکویست رو بخوان یا مکان ریشه و ترکیب دیگه از این سه نمودار

یکیش کنترل کننده ها هست

یکیش فضای حالت

به عنوان کسی که در کنترل پیر شد و لااقل تو پارسه ها 70 به بالا می زد و توی کنکور 91 39 40 زد بهتون پیشنهاد اکید میکنم از الان که وقت دارید کاملا تحلیل کنید مسائل رو
مثلا نایکویست رو کشیدید حالا از روش ببینید مشخصات سیستم توی پاسخ زمانی در این ناحیه چه جوری هست؟اینجا قطب جلوتره یا صفر؟ایا مینیم فاز هست سیستم ؟مشخصات زیتای سیتستم با تغییر در نایکوییست چه جوری تغییر می کنه؟میتونید مکان ریشه سیستم رو بکشید؟ و کل این حرف ها رو برای زمانی که سیستم بهره منفی داره حل کنید K<0
ایا در مکان ریشه به حالت بسیار خاصی که سیستم قطب ها و صفر هاش برابر ه و در k=-1 جهش در نمودار رخ میده تحلیل کنید.
یعنی ببینید شما یک سوال روکه حل کردید ازش رد نشید بشینید روش فکر کنید و تمام مشخصاتی که میشه ازش بدست اورد رو تحلیل کنید خب مثلا در یه ناحیه سیستم ناپایدار شد.بهترین و ساده ترین کنترل کنده براش چیه؟
در زمینه کنترل کننده ها دیگه علاوه بر یادگرفتن مشخصات کلی کنترل کننده ها به نکات بالا هم حتما توجه کنید
اینارو میشه انجام داد چون شما 3 ماه تابستون رو دارید
پس منبع اصلی خود شمایید یعنی هر سوالی که خوندی باز تحلیلش کنی ولی الان که وقت هست من پیشنهاد می کنم به بعضی از سوال های کتاب کو یا اوگاتا نه این که کل کتاب رو بخونید بلکه بشینید سوال هاش رو سریع نگاه کنید و اون هایی که تشخیص دادی تو کنکور میتونه مفید باشه حل کنید

اما ماشین بیم بهارا هم برای کسی که با پایه مشکل داره و هم درصد خوب گرفتن خوبه ولی برای کنترل پیشنهاد من اینه یه منبع خوب انتخاب کنید و منبع خوب هم زیاده از پوران پژوهش بگیرید تا جهش و این ها و خودتون سوال رو تحلیل کنید

و صد البته برای بار هزارم ابی دانشگاه تهران بسیار حیاتی هست

معیار شما در انتخاب چیست؟بر مبنای علاقه که خودت باید نظر بدی.بر مبنای کار در ایران میگی یا بر مبنای تحصیل در خارج؟اگر کار در ایران میگی ایا درامد اهمیت بیشتری داره یا سختی و اسونی کار مهمه برات؟اینکه مجبور بشی در کارخانه کار کنی یا در خارج شهر و منطقه های با امکانات کم؟
اگر معیار هارو مشخص بیان کنید دوستان بهتر می تونند کمک کنند.

تصور من اینه که هم قدرت برای اپلای خوبه و هم کنترل ولی خب کنترل با توجه به مباحث هوش مصنوعی و علوم cognitive science و attentive و یادگیری های unsupervised و supervised راه برای ادامه تحصیلش باز تره اما به این معنی نیست که قدرت نداره راه .مباحث smart grid در قدرت هم تا اونجا که من میدونم علم روز هست و چیز های دیگه که من خبر ندارم

در ایران موندن خب جفتشون برای کار نسبت به گرایش های دیگه بهترن اما باز قدرت تا اونجایی که من میدونم برای دو نفر با میزان تلاش یکسان و شانس یکسان بهتر عمل میکنه ولی کنترل هم شما در زمینه ابزار دقیق یا پروسس فرایند و مباحث حلقه های کنترلی و چند متغییره باز خوب جواب داده ولی باز بنابر تصور من شما تو قدرت میتونی درامد بیشتری داشته باشی به شرط اینکه حاضر باشی در هر جایی کار کنی .هنوز کشور ما توی انتقال نیرو مشکل های فراوانی داره
قصد اقامت در کشور فرانسه رو دارم. راهش هم ببازه .مقصود از سوالم اینه که قدرت در فرانسه بهتره یا کنترل.اقوام ساکن خارج میگن اونجا قدرت در مقابل مخابرات و الکترونیک و کنترل مثل یه اپارتمان چند طبقه در مقابل یک اسمون خراشه.

mazy_taj

عضو جدید
کاربر ممتاز
قصد اقامت در کشور فرانسه رو دارم. راهش هم ببازه .مقصود از سوالم اینه که قدرت در فرانسه بهتره یا کنترل.اقوام ساکن خارج میگن اونجا قدرت در مقابل مخابرات و الکترونیک و کنترل مثل یه اپارتمان چند طبقه در مقابل یک اسمون خراشه.

به نظر من اول علاقتو در نظر بگیر، تو هر رشته ای ( قدرت یا کنترل) اگه علاقه داشته باشی موفقی
از نظر کار تو ایران قدرت بهتره کمی
از نظر زمینه تحقیق کنترل بهتره
البته همونطور که دوستان هم گفتن مثلا انجور نیست که با قدرت نشه اپلای کرد، منتها با کنترل شانست بالاتره واسه بورس گرفتن
فقط یه چیزو من شنیدم که جدیدا واسه کنترل اپلایشو خیلی گیر می دن ( به خاطر کاربردش در صنایع نظامی و ...) شنیدم از چند نفر منتها چون خودم قدرت هستم دنبالش نبودم شما پیگیری کن
برو به این سایت اطلاعات خوبی پیدا می کنی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

پویان ط

عضو جدید

برای درس ریاضیات چه کار کردی مخصوصن ریاضی مهندسی و امار احتمالات

آخرین ویرایش:

پویان ط

عضو جدید
به نظر من اول علاقتو در نظر بگیر، تو هر رشته ای ( قدرت یا کنترل) اگه علاقه داشته باشی موفقی
از نظر کار تو ایران قدرت بهتره کمی
از نظر زمینه تحقیق کنترل بهتره
البته همونطور که دوستان هم گفتن مثلا انجور نیست که با قدرت نشه اپلای کرد، منتها با کنترل شانست بالاتره واسه بورس گرفتن
فقط یه چیزو من شنیدم که جدیدا واسه کنترل اپلایشو خیلی گیر می دن ( به خاطر کاربردش در صنایع نظامی و ...) شنیدم از چند نفر منتها چون خودم قدرت هستم دنبالش نبودم شما پیگیری کن
برو به این سایت اطلاعات خوبی پیدا می کنی
طبق بررسی من مهندسی پزشکی بهترین برای اپلای است

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
درس کنترل خطی یکی از دغدغه های من شده:razz:
با صحبت های بچه ها بعد از کنکور تاپیک 92 که حل سوالای اوگاتا هم میتونه مفید باشه
من امروز وقتمو گذاشتم برا بررسی این موضوع
گفتم شاید بدرد بقیه هم بخوره
همه گفتن کتاب کنترل اقای رضایی خیلی عالی هست و درش شکی نیست و همونطور که اقا مهران هم گفتن کار با نرم افزار متلب هم خیلی تاثیر گذاره
چرا که تحلیل سوالا با نمودار های هر سوال خیلی دید رو نسبت به سیستم عوض می کنه و من امروز این و خوب درک کردم
این دو کنار هم مطمئنن خیلی تاثیر گذار خواهد بود انشالا
من کتاب کنترل اوگاتا ترجمه سپید نام رو دارم که مثالهای متن درس رو با متلب تحیل کرده
شاید این جزوه هم مفید باشه
اموزش متلب وکاربرد ان در کنترل خطی
پسورد :
www.redownload.ir

لطفا اگر کسی جزوه کاملتری داره قرار بده:)
متشکرم:gol:

sanup2006

عضو جدید
یکی از بچه های همین فروم فک کنم یه mfile نوشته بود که بهش ضرایب رو میدادی و نمودارها رو رسم میکرد و...:razz:
اون فک کنم بهترین و راحت ترین راه برای ملموس کردن بعضی سوالات باشه.
من خودم mfile ای نوشتم که فقط مکان هندسی رو نشون میده ولی فک کنم اگر اون رو گیر بیارید کامل هست و خیلی خوب;)

saj2607

عضو جدید
سلام دوستان کسی کلاسای کنکور رفته تجربه ای از اساتید داشته باشه بم پیام خصوصی بده سوال دارم درباره اساتید.مرسی

livewaves

کاربر فعال
سلام
درس کنترل خطی یکی از دغدغه های من شده:razz:
با صحبت های بچه ها بعد از کنکور تاپیک 92 که حل سوالای اوگاتا هم میتونه مفید باشه
من امروز وقتمو گذاشتم برا بررسی این موضوع
گفتم شاید بدرد بقیه هم بخوره
همه گفتن کتاب کنترل اقای رضایی خیلی عالی هست و درش شکی نیست و همونطور که اقا مهران هم گفتن کار با نرم افزار متلب هم خیلی تاثیر گذاره
چرا که تحلیل سوالا با نمودار های هر سوال خیلی دید رو نسبت به سیستم عوض می کنه و من امروز این و خوب درک کردم
این دو کنار هم مطمئنن خیلی تاثیر گذار خواهد بود انشالا
من کتاب کنترل اوگاتا ترجمه سپید نام رو دارم که مثالهای متن درس رو با متلب تحیل کرده
شاید این جزوه هم مفید باشه
اموزش متلب وکاربرد ان در کنترل خطی
پسورد :
www.redownload.ir

لطفا اگر کسی جزوه کاملتری داره قرار بده:)
متشکرم:gol:

لینکش خرابه
:razz:

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
ببخشید اگه اینجا جای این سوال نیست آخه قفل شده تاپیک اعلام نتیجه
من درصد کنترلم باید 33.34 باشه اما زدن 27.27
اعتراض کردم اما هنوز برسی نشده
کسی میدونه کی به اعتراض ها رسیدگی میکنن؟

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از بچه های همین فروم فک کنم یه mfile نوشته بود که بهش ضرایب رو میدادی و نمودارها رو رسم میکرد و...:razz:
اون فک کنم بهترین و راحت ترین راه برای ملموس کردن بعضی سوالات باشه.
من خودم mfile ای نوشتم که فقط مکان هندسی رو نشون میده ولی فک کنم اگر اون رو گیر بیارید کامل هست و خیلی خوب;)

فک کنم اینو میگید:que:

[h=2]یک نرم افزار کمکی ساده برای درس کنترل [/h]:)

hosseig69

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشیدلطف کنید درمورد منابع های زیر نظربدیدواگرکتاب دیگه ای هم مدنظربودبگید ممنون ازتون
1-ریاضی مهندسی ودیفرانسیل - کتاب آقای کریمی چاپ نصیر
2-مدار-کتاب دوجلدی بنفش آقای زرگرچاپ پوران پژوهش
3-کنترل- کتاب آقایامین رضایی چاپ پوران پژوهش
4-تجزیه وتحلیل - کتابآقای مومن زاده وگلستانی چاپ راهیان ارشدیا کتاب آقای تقدسی چاپ نصیر
5-الکترونیک-کتاب آقای اسلام پناه چاپ راهیان ارشد

alidodar1

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشیدلطف کنید درمورد منابع های زیر نظربدیدواگرکتاب دیگه ای هم مدنظربودبگید ممنون ازتون
1-ریاضی مهندسی ودیفرانسیل - کتاب آقای کریمی چاپ نصیر
2-مدار-کتاب دوجلدی بنفش آقای زرگرچاپ پوران پژوهش
3-کنترل- کتاب آقایامین رضایی چاپ پوران پژوهش
4-تجزیه وتحلیل - کتابآقای مومن زاده وگلستانی چاپ راهیان ارشدیا کتاب آقای تقدسی چاپ نصیر
5-الکترونیک-کتاب آقای اسلام پناه چاپ راهیان ارشد

تبریک میگم بهت
بهترین منابع رو انتخاب کردی
فقط ریاضی مهندسی بعضی از مباحث مثل مشتقات جزیی و نگاشت رو کتاب کریمی خیلی گنگ توضیح داده. اگه بجای جلد اول کریمی کتاب مومن زاده رو بگیری عالی میشه. ولی جلد دومش منبعی غنی برای تست های ریاضی مهندسیه (ولی متاسفانه ۳۰ درصدشون جواب تشریحی ندارن!)
دو مورد سیگنال هم دو جلد مومن زاده عالیه + کتاب تست های تالیفی کهن برای تمرین بیشتر

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به زودی برای اولین بار در باشگاه آزمونهای آزمایشی با نظارت اساتید مطرح خواهیم داشت.5 نوبت آزمون خواهد بود.پس از تکمیل همه کارها فایل pdf آشنایی با جزئیات و بودجه بندی آژمونها در تالار قرار خواهد گرفت.برای اینکه آزمونها با استقبال مواجه بشه هر کدوم از افراد این تالار این موضوع رو با دوستان خودشون در میون بذارن تا تعداد شرکت کننده ها زیاد تر بشه

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به زودی برای اولین بار در باشگاه آزمونهای آزمایشی با نظارت اساتید مطرح خواهیم داشت.5 نوبت آزمون خواهد بود.پس از تکمیل همه کارها فایل pdf آشنایی با جزئیات و بودجه بندی آژمونها در تالار قرار خواهد گرفت.برای اینکه آزمونها با استقبال مواجه بشه هر کدوم از افراد این تالار این موضوع رو با دوستان خودشون در میون بذارن تا تعداد شرکت کننده ها زیاد تر بشه

اقا احسان کار جالبیه فقط ما حالا درسا رو زیاد پیش نبردیم . بهتر نیست که یکی دو ماه دیگه این طرح برگزار بشه ؟

• Like
واکنش ها: elaa

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اقا احسان کار جالبیه فقط ما حالا درسا رو زیاد پیش نبردیم . بهتر نیست که یکی دو ماه دیگه این طرح برگزار بشه ؟

نگران نباشید.آزمون اول به این زودی ها نیست.اولین آزمون در تاریخ 14 تیرماه خواهد بود و تا اون موقع دقیقا یک ماه وقت دارید.فایل pdf تا آخر امشب یا فردا قرار خواهد گرفت.آخرین آزمون هم 5 مهر پیش بینی شده.

پویان ط

عضو جدید
تبریک میگم بهت
بهترین منابع رو انتخاب کردی
فقط ریاضی مهندسی بعضی از مباحث مثل مشتقات جزیی و نگاشت رو کتاب کریمی خیلی گنگ توضیح داده. اگه بجای جلد اول کریمی کتاب مومن زاده رو بگیری عالی میشه. ولی جلد دومش منبعی غنی برای تست های ریاضی مهندسیه (ولی متاسفانه ۳۰ درصدشون جواب تشریحی ندارن!)
دو مورد سیگنال هم دو جلد مومن زاده عالیه + کتاب تست های تالیفی کهن برای تمرین بیشتر
سلام.سیگنال کهن بهتره یا تقدسی

.V A H I D.

عضو جدید
حمید جان میشه بگی معادلات و ریاضی مهندسیو تو دور اول چند روزه(با چه برنامه ای) تموم کردی؟(خلاصه نویسیم داشتی؟)
فقط متنو خوندی یا...
کلا توضیح بده دیگه:D

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
حمید جان میشه بگی معادلات و ریاضی مهندسیو تو دور اول چند روزه(با چه برنامه ای) تموم کردی؟(خلاصه نویسیم داشتی؟)
فقط متنو خوندی یا...
کلا توضیح بده دیگه:D

اقا وحید من نگفتم ریاضی خوندم، فقط گفتم معادلاتو دو دور زدم (از روی جزوه معتقدی و همراه با تست از کریمی- اگه جزوه معتقدی رو بخونی بعد از خوندن هر دور سرعت خوندنت در دور بعدی بیشتر میشه و زودتر میری سراغ تست) و الانم میخوام باز دور جدید بزنم . و بررسی هم یک دور پورانو خوندم و در حال خوندن دور دومم.
و اما چون من تابستون چهار تا درس ریاضی ، مدار ، کنترل ، ماشین کلاس اسم نوشتم به خاطر همین میخوام قبل کلاسا فقط خوب بررسی ، معادلات و زبانو بخونم که تابستون اصلا نمیرسم بخونمشون و حدود سه ماه پروندشون بسته میشه (البته غیر لغت زبان ). من الان بیست روزی میشه تقریبا هر روز معادلات و بررسی میخونم . در کنارشم کتاب مدار پارسه رو سطحی (به توصیه اقایه تقوی) میخونم . واسه کنترلم گفتن نیاز به پیش مطالعه ندارم و ماشینم میخوام یه دور سطحی در همین دو هفته بعد به مدرسان (هر وقت مدار تموم شد ) بزنم ، ریاضی هم آقایه معتقدی گفتن اصلا پیش مطالعه نیاز نیست با این حال قصد دارم یه نگاهیم به جزوه ایشون بندازم .
در مورد خلاصه نویسیم عادت دارم نکاتو بالایه خود جزوات ، یا در کنار مسائل بنویسم .

پویان ط

عضو جدید
نگران نباشید.آزمون اول به این زودی ها نیست.اولین آزمون در تاریخ 14 تیرماه خواهد بود و تا اون موقع دقیقا یک ماه وقت دارید.فایل pdf تا آخر امشب یا فردا قرار خواهد گرفت.آخرین آزمون هم 5 مهر پیش بینی شده.
سلام.من می خوام دو کتاب سیگنال رو بخونم طوری که سیگنال کنکور منفجر شه.به نظرت کدوم دو کتاب خوبه.پایه سیگنالم هم ضعیفه.

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.من می خوام دو کتاب سیگنال رو بخونم طوری که سیگنال کنکور منفجر شه.به نظرت کدوم دو کتاب خوبه.پایه سیگنالم هم ضعیفه.

خوندن 2 کتاب به طوری که تمرکزتون رو هر دو پخش شه اشتباهه، یه کتاب رو به عنوان منبع اصلی انتخاب کن و چند دور (حداقل 3 دور) بخون و اگر جایی احساس کردی برات مبهمه به کتاب دوم مراجعه کن و فقط اون قسمت رو نگاه بنداز

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اگر پستهایی که بچه ها میزنن رو دقیق بخونید نیازی به سوال کردن ندارید.پستی که چند صفحه پیش زدم رو بخونید جوابتون رو خواهید گرفت.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا