تخمین رتبه ارشد هوافضا

mehr2097

عضو جدید
سلام به همه مهندسان عزيز يه درخواست دارم اونم اينه که وقتي جواب نهايي آزمون کارشناسي ارشد اعلام شد دوستان عزيزي که قبول ميشن لطف کنن محل قبولي ورتبه خودشونواعلام کنن تادوستان ديگه هم ازنحوه قبولي اعلام شده ازطرف سازمان سنجش آگاه بشن ويه آگاهي باشه واسه کسايي که ميخوان سال آينده (1391) توآزمون ارشدشرکت کنن.موفق باشين

Mecpoet

عضو جدید
سلام دوستان
من دانشگاه شیراز قبول شدم
اینم بگم که انیجا خیلی سختگیرن تقریبا از هر 7 نفر 4 تا اخراج می شود
من هم دانشگاه مالک شتر و اوردم هم شیراز
اما فقط دانشگاه شیراز و می تونستم برم و اگه مب خواستم برم مالک اشتر باید در تکمیل ظرفیت می رفتم .

amir_nf

عضو جدید
سلام خسته نباشید.من امسال کنکور هوافضا دادم91.درصدهام"ریاضی55 سیالات 25 کنترل 15 زبان 5 درصد..رتبه من چند میشه؟؟

muhamedro

عضو جدید
سلام

با اینکه امسال همینجوری شرکت کردم درصدام این شد...

زبان  43

ریاضی 34

آیرو  6

طراحی 30

یعنی با میانگین  16.63 

به نظرتون رتبه چند میارم؟
البته من رشته ام ریاضیه...

آخرین ویرایش:

aghayaser

عضو جدید
سلام
من 91 کنکور دادم
درصدام اینجوریه
زبان 25 ریاضی 23 آیرو 13 مکانیک پرواز 6 سازه -2 طراحی هواپیما 26

رتبم چند میشه؟ کجا قبول میشم ؟لطفا اگر میتونید کامل جواب بدید

propulsion A

عضو جدید
تاثیر معدل چقدر هست ؟ یعنی اگر دو نفر درصداشون کاملا یکسان باشه ولی معدل یکیشون 12 و دیگری 16 باشه چند نفر رتبه هاشون باهم اختلاف داره ؟

mahyar_hy

عضو جدید
زبان 10
ریاضی 38.33
آیرو 21.67
کنترل 33.33
سازه 41.67
پرنده 0
آقا چند میارم؟شبانه کجا قبولم؟
معدلم 14.57 مکانیک گیلان

vezvezi

عضو جدید
سلام سلام
ببخشید دوستان درصدام ایناس میتونید بگید حدود رتبم چنده؟؟(هوافضا 91)
زبان 10
ریاضی 70
سازه 50
آیرو 35
دینامیک پرواز 56
طراحی 55
مرسی

sepideh Aero

عضو جدید
سلام سلام
ببخشید دوستان درصدام ایناس میتونید بگید حدود رتبم چنده؟؟(هوافضا 91)
زبان 10
ریاضی 70
سازه 50
آیرو 35
دینامیک پرواز 56
طراحی 55
مرسی

سلام دوست عزیز
تبریک می گم درصد هات خوبن
اگه خدا بخواد زیر 50 هستی
;)

mgt4546

عضو جدید
با سلام اینجانب در آزمون ارشد هوافضا 91 با معدل 15.25 فکر می کنم درصدهای زیر را بدست آورده ام
زبان 16%
ریاضی 20%
آیرودینامیک 40%
مکانیک 40%
سازه 3.33%
طراحی 60%
از دوستانی که اطلاع دارند و در سال های پیش آزمون داده اند تقاضا دارم رتبه من را پیش بینی نمایند و با آن می توان کجا قبول شد. با تشکر

mkm1391

عضو جدید
سلام دوستان
من دانشجو سال آخر مهندسی برق هستم . چون به برق علاقه نداشتم موفق نبودم تو این درس.
اینقدر به رشته هوافضا علاقه دارم که تصمیم گرفتم برای ارشد تغییر رشته بدم. میتونین بگین اصلا این کا شدنیه تو 10 ماه می تونم خودمو برسونم؟
من ریاضیاتم خیلی خوبه و مشکلی ندارم.
باید چه کتابهایی برای این منابعی که تو دفترچه هست بخرم و بخونم؟ ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید؟
باتشکر

sepideh Aero

عضو جدید
سلام دوستان
من دانشجو سال آخر مهندسی برق هستم . چون به برق علاقه نداشتم موفق نبودم تو این درس.
اینقدر به رشته هوافضا علاقه دارم که تصمیم گرفتم برای ارشد تغییر رشته بدم. میتونین بگین اصلا این کا شدنیه تو 10 ماه می تونم خودمو برسونم؟
من ریاضیاتم خیلی خوبه و مشکلی ندارم.
باید چه کتابهایی برای این منابعی که تو دفترچه هست بخرم و بخونم؟ ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید؟
باتشکر
سلام دوست عزیز
اگر واقعا مطمئن هستی که به اندازه کافی از رشته هوافضا مطلع هستی و علاقه مندی تو با شناخت حقیقی نسبت به این رشته است باید بگم غیر ممکن وجود نداره و با تلاش حتما می تونی ارشد هوافضا ادامه بدی
من کارشناسی ریاضی هم سراغ دارم که ارشد داره هوافضا می خونه
دروسی مثل ریاضی و کنترل تا جایی که من خبر دارم مشترک هستند بین برق و هوافضا
تازه شماها این درسارو مفصل تر می خونید
از گروه سازه که شامل درس های دینامیک، ارتعاشات، مقاومت مصالح، تحلیل سازه است خود هوافضایی ها هم زیاد قوی نیستن اخه بیشتر مکانیکی است
از گروه آیرو دینامیک درس های ترمو دینامیک 1 و2 سیالات، مشترک با رشته مکانیک است و اصول جلوبرنده و آیرودینامیک 1 و 2 هوافضایی است که این بخش و باید خوب بلد باشی
از گروه مکانیک پرواز هم کنترل و مکانیک پرواز 1 و 2 است که اونا رو هم میشه یاد گرفت
گروه طراحی اجسام پرنده هم جمعا 10 تا سواله که اگه کتابای طراحی رو بخونی 5 تا می تونی جواب بدی 5 تای دیگه بیشتر به تجربه و دید مهندسی طرف ربط داره
اگر واقعا تصمیم گرفتی بخونی واسه ارشد خوب راجع به این رشته تحقیق کن
پای درد دل دانشجوهای هوافضا هم بشین!
بعد اگه هنوز مصمم بودی من منابع درسی رو بهت معرفی کنم که شروع کنی
موفق باشی

mkm1391

عضو جدید
ممنونم از شما دوست خوبم

من دیگه تصمیم خودمو گرفتم وپای همه چیزش هم وایسادم. میخوام شروع کنم. میتونین لیست کتابهایی که به نظر شما می تونم اونها رو خوب یاد بگیرم رو برام بگید؟؟
من کتاب های مبانی آیرودینامیک ترجمه دکتر عمارتی و طراحی هواپیما دکتر هاشم صدرایی رو تهیه کردم وشروع کردم. برای ریاضی هم کتاب توماس رو دارم می خونم .
کدوم درس ها رو میتونم بهتر روشون مانور بدم تا بیشتر وقتمو رو اونها بذارم؟؟
یه سوال دیگه فکر کنم برای ارشد درس هایی زیادی هم توی دانشگاه پیش بخورم اون بنده خدا که رشته ریاضی بوده رفته هوافضا چند واحد پیش بهش دادن؟؟؟

بازم ازتون ممنونم

mkm1391

عضو جدید
یه سوال دیگه هم دارم. مثلا تو چهار جلد کتاب آیرودینامیک اندرسون مباحث مکانیک سیالات و ترمودینامیک و اصول جلو برندگی هم مطرح شده یا نه باید برای هر مبحث کتاب جداگانه ای تهیه کنم؟؟؟
ممنون

sepideh Aero

عضو جدید
یه سوال دیگه هم دارم. مثلا تو چهار جلد کتاب آیرودینامیک اندرسون مباحث مکانیک سیالات و ترمودینامیک و اصول جلو برندگی هم مطرح شده یا نه باید برای هر مبحث کتاب جداگانه ای تهیه کنم؟؟؟
ممنون

ممنونم از شما دوست خوبم

من دیگه تصمیم خودمو گرفتم وپای همه چیزش هم وایسادم. میخوام شروع کنم. میتونین لیست کتابهایی که به نظر شما می تونم اونها رو خوب یاد بگیرم رو برام بگید؟؟
من کتاب های مبانی آیرودینامیک ترجمه دکتر عمارتی و طراحی هواپیما دکتر هاشم صدرایی رو تهیه کردم وشروع کردم. برای ریاضی هم کتاب توماس رو دارم می خونم .
کدوم درس ها رو میتونم بهتر روشون مانور بدم تا بیشتر وقتمو رو اونها بذارم؟؟
یه سوال دیگه فکر کنم برای ارشد درس هایی زیادی هم توی دانشگاه پیش بخورم اون بنده خدا که رشته ریاضی بوده رفته هوافضا چند واحد پیش بهش دادن؟؟؟

بازم ازتون ممنونم

دوست عزیز برای کنکور باید سعی کنی کتابهای کنکوری بخونی که شامل خلاصه درس و مثال و تست است. خصوصا راجع به درسایی که مشترک بین برق و هوافضا است مثل ریاضی و کنترل
برای ریاضی کتاب معادلات و ریاضی مهندسی نیکوکار(کتاب تست) مفید است. کتاب های درس و تست پارسه (آقای معتقدی) 4 جلد واسه کل ریاضی است. اونام بد نیست خیلی مفصل گفته.
برای کنترل آریاز برادرانی خوبه جهاد دانشگاهی امیر کبیر هم کتابی داره که اون خلاصه تر است و خوبه
برای درس های دیگه که شما اصلا پیش زمینه ای ندارید باید کتاب های درسی یا جزوات خوب گیر بیارید و با اونا شروع کنید.
مثلا برای آیرودینامیک حتما باید اندرسون رو بفهمید که تا جایی که من سراغ دارم 1 جلد بیشتر نیست. دکتر مظاهری هم ترجمه کرده
برای جلوبرنده و ترمودینامیک کتاب های مجزا است اما خوندن ترمودینامیک از پوران پژوهش که واسه کنکور است کافیه
جلوبرنده هم کتاب مفصلی داره نوشته هیل پترسون که نمی ارزه بخونیدش.
برای سیالات راهیان ارشد واسه کنکورش خوبه برای درس هم کتاب آقای فاکس بد نیست
مکانیک پرواز کتاب آقای راسکم و جزوات پارسه هم بعد از اینکه درس رو خوب فهمیدید کمک می کنه به نکات
برای طراحی اجسام پرنده هم کتاب آقای راسکم و آقای صدرایی هم خوندنش بی فایده نیست اطلاعات همومی تون رو تقویت می کنه
برای سازه اگر بی خیال بشید بهتره اما اگه خواستین بخونید فهم مطالب خیلی زمان بر است کتاب دینامیک و ارتعاشات مریام رو بخونید. مقاومت مصالح بیر جانسون تازه بعد اینا باید تست بزنید و مسلط بشین
توصیه آخر اینکه روی ریاضی و کنترل که نقطه قوت شما است خیلی وقت بزارید و به تسلط برسید
آیرودینامیک رو خوب بخونید. فهمش راحته. قبلش سیالات رو البته باید فهمیده باشید
مکانیک پرواز و طراحی اجسام هم تلاش کنید که تا حدی تقویت کنید خودتون رو
کتاب هایی که گفتم اکثرا در تالار توسط آقای اسپارو عزیز اپلود شده
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/170973-ليست-كتاب-هاي-موجود-در-تالار-هوافضا
منابع ارشد هم همین طور
لیست دروس گرایش های مختلف ارشد هم هستش
کتاب های کنکوری هم از کسایی که سال های قبل کنکور دادن بگیرید
کلا قضیه پیش نیاز رو بی اطلاع هستم
اگر واقعا علاقه مند باشید حتما موفق میشوید. انشاا...

mgt4546

عضو جدید
ممنون از شما (sepide aero) عزیز
سلام دوست عزیز mkm1391
اینجانب به عنوان یک فارغ التحصیل مهندسی هوافضا به شما برادر عزیزم عرض می نمایم که اگر به هوافضا و صنایع مرتبط علاقه دارید (به عنوان یک مهندس برق) می توانید در طراحی سیستم های کنترل و پایداری و خلبان خودکار با ادامه تحصیل در گرایش کنترل مهندسی برق و با همکاری با مهندسان کنترل هوافضا در این زمینه ها فعالیت داشته باشید. و در صورتی که صرفا می خواهید بنا به دلایلی (به نظر بنده وجه اجتماعی و تبلیغات اغراق گونه رسانه ها) در کنکور ارشد هوافضا شرکت نمایید همان بهتر است که رشته خودتان را ادامه داده و در آن موفق باشید.

آخرین ویرایش:

daneshju.m

عضو جدید
سلام دوستان، یه سوالی از شما داشتم :
من کنکور مکانیکم رو خوب ندادم چون بیشتر وقتم رو گذاشتم رو ریاضی و سوالای ریاضی هم که ... . ولی کنکور هوافضا رو با اینکه انتظارش رو هم نداشتم به نسبت خیلی بهتر دادم ، احتمال قبولی هست ، نمی دونم اگه هوافضا رتبه خوبی اوردم ، انتخاب رشته کنم یا نه ؟!!! اصلا ارشد خوندن واسه این رشته ارزش داره ؟ آینده داره ؟ بازار کار ؟ اونم واسه ما بچه های مکانیک ؟ (با توجه به دختر بودن)
البته من تبدیل انرژی مکانیک دوست دارم ولی فکر می کنم شاید سال دیگه پشیمون بشم که چرا امسال واسه هوا فضا انتخاب رشته نکردم، چون شرایط قابل پیش بینی نیست ...

zed_vr

عضو جدید
1) آخرین رتبه قبولی پارسال هوافضا تقریباً چند بوده و مربوط به کدوم دانشگاه بوده؟(به جز دانشگاه های با شرایط خاص مثل مالک اشتر)

2) آیا امسال ظرفیت رشته هوافضا افزایش پیدا کرده یا خیر؟

3) پذیرش این رشته در دانشگاه های خارج از کشور در چه وضعیتیه؟

4) بازارکار این رشته در ایران یا خارج از کشور خوبه؟

5) کار های پژوهشی در این رشته اصولاً درآمدزا هست یا خیر؟

soroosh_1988

عضو جدید
سلام دوستان
با رتيه 155 روزانه امير كبير قبول ميشم ؟
ترتيب گرايشهايي كه زير هم زدم : آيرو - سازه -مكانيك پرواز-جلوبرندگي
بعدش هم هميجوري شبانه شريف زدم .

آخرین ویرایش:

capitanfahime

عضو جدید
!!!

!!!

بچه ها کسی میدونه پژوهشگاه هوافضای ایران تا حدود چه رتبه ای رو میگیره؟

javad1014

عضو جدید
سلام من رتبه ارشد هوافضام 511 شده!به نظرتون تبریز یا سهند روزانه قبول میشم؟
شبانه چی؟چه گرایشی؟