مشاوره- منابع ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
احسان جان حرفاتو قبول دارم اما من اصلا بر اساس طراحا نگفتم این منابعو... وگرنه مثلا نمیگفتم بیخیال گلابچی بشید.. و از این گذشته اینایی که گفتم منابع پایه هستن... یعنی شما هر کتاب دیگه ای هم که بخوایی بخونی بهتره که اول اینارو بخونی... بعدشم تو اینکه کنکور امسال سخت و متفاوت بود شکی نیست اما حتی اگه واسه کنکور امسال هم اگه همین منابع رو یکی کامل و خوب میخوند مطمئنا درصدهای خوبی میزد...
منم با کتابا و منابع پیشنهادت موافقم رسول جان
منم علاوه بر منابعی که گفتی خواستم منابع اضافه ای رو که تو پست های قبل زیاد بهشون تاکید نشده بود رو بگم
یعنی مباحث 21 گانه و نشریه 55

niazy

عضو جدید
یه نکته رو می خواستم اضافه کنم ...
کنکور امسال نشون داد که رویکرد داره بر می گرده به کنکور های قدیمی و منابعشون که همه اصلی هم بودن ولی کم کم جزوه های حضرات جاشونو گرفت ...
یه چیزی مثل منظر امسال . . .

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
یه نکته رو می خواستم اضافه کنم ...
کنکور امسال نشون داد که رویکرد داره بر می گرده به کنکور های قدیمی و منابعشون که همه اصلی هم بودن ولی کم کم جزوه های حضرات جاشونو گرفت ...
یه چیزی مثل منظر امسال . . .

يكي به من بگه منظر امسال منبعش چي چي بود
اصلا منظر بود يا معما؟؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
دروس تاریخ و مبانی نظری ( که خودمو کشتم واسش):
واسه معماری اسلامی:
کتاب سبک شناسی پیر نیا
کتاب معماری اسلامی پیر نیا
جزوه معماری اسلامی دکتر متدیین
جزوه معماری اسلامی نسیم عسگرس (عالی)
اگه وقت داشتید کتاب معماری ایران در دوره اسلامی یوسف کیانی هم خوبه

واسه معماری معاصر:
کتاب معماری معاصر غرب قبادیان
کتاب معماری و شهر سازی در قرن بیستم اعتضادی
کتاب معماری غرب ریشه ها و مفاهیم بانی مسعود
کتاب از زمان و معماری مزینی( اما خیلی مهم نیست، بخونیدم بد نیست)
واسه معماری معاصر ایران هم فقط تستهای موسسات رو بزنید، چون هر سال 1دونه میاد که حتما تو این تستها هست، مثلا امسال سوالی که اومده بود که مجلس سنا کار کیه؟ اگه اشتباه نکنم تو ازمونهای مرکز معماری سال 88 یا 89 دقیقا همین سوال اومده بود، که مطمئن باشید 10درصد هم این سوال رو جواب ندادن با اینکه شاید کلی منبع واسه همین 1 سوالی که ممکن بود بیاد خوندن

واسه معماری جهان:
کتاب معماری جهان زارعی
کتاب از عهد باستان تا مکتب شیکاگو بانی مسعود
فصل های ابتدایی معماری غرب بانی مسعود
(همینارو خوب بخونید کافیه ، البته من جزوه ی اعتضادی و مانا قابوسی رو هم خونده بودم امسالم همه ی 9تا سوال جهان رو هم درست زدم:))

درک عمومی منظر:
کتاب باغ ایرانی بازتابی از بهشت مهدی خوانساری
کتاب پارادایم های پردیس ازاده شاهچراغی
کتاب طراحی باغ و پارک غزاله روحانی
کتاب باغ های ایرانی غلامرضا نعیما
کتاب باغ های ایران و کوشکهای ان دونالد ویلبر
جزوه منظر دکتر منصوری
جزوه منظر سعید عظمتی
من خودم اینارو خوندم
جزوه سروش نيا براي ايستايي

احسان جان حرفاتو قبول دارم اما من اصلا بر اساس طراحا نگفتم این منابعو... وگرنه مثلا نمیگفتم بیخیال گلابچی بشید.. و از این گذشته اینایی که گفتم منابع پایه هستن... یعنی شما هر کتاب دیگه ای هم که بخوایی بخونی بهتره که اول اینارو بخونی... بعدشم تو اینکه کنکور امسال سخت و متفاوت بود شکی نیست اما حتی اگه واسه کنکور امسال هم اگه همین منابع رو یکی کامل و خوب میخوند مطمئنا درصدهای خوبی میزد...

اينايي كه قرمز كردم تو سايت نيس
يعني تو قسمت جزوه ها نبود
كسي نذاشت
اگه ميتوني بزارشون
بعدم اينم توجه كنين كه همه دسترسي ندارن به اين جزوات
يه چيزي مثل جزوه متدين رو قبول دارم واقعا از هر كتابي كاملتره ولي بدبختي يه سري ادما در دسترس نبودن اوناس
الانم كه مديا فاير ***** شد و .....
اگه ميتوني بزار

mahshid shz

عضو جدید
دروس تاریخ و مبانی نظری ( که خودمو کشتم واسش):
واسه معماری اسلامی:
کتاب سبک شناسی پیر نیا
کتاب معماری اسلامی پیر نیا
جزوه معماری اسلامی دکتر متدیین
جزوه معماری اسلامی نسیم عسگرس (عالی)
اگه وقت داشتید کتاب معماری ایران در دوره اسلامی یوسف کیانی هم خوبه

واسه معماری معاصر:
کتاب معماری معاصر غرب قبادیان
کتاب معماری و شهر سازی در قرن بیستم اعتضادی
کتاب معماری غرب ریشه ها و مفاهیم بانی مسعود
کتاب از زمان و معماری مزینی( اما خیلی مهم نیست، بخونیدم بد نیست)
واسه معماری معاصر ایران هم فقط تستهای موسسات رو بزنید، چون هر سال 1دونه میاد که حتما تو این تستها هست، مثلا امسال سوالی که اومده بود که مجلس سنا کار کیه؟ اگه اشتباه نکنم تو ازمونهای مرکز معماری سال 88 یا 89 دقیقا همین سوال اومده بود، که مطمئن باشید 10درصد هم این سوال رو جواب ندادن با اینکه شاید کلی منبع واسه همین 1 سوالی که ممکن بود بیاد خوندن

واسه معماری جهان:
کتاب معماری جهان زارعی
کتاب از عهد باستان تا مکتب شیکاگو بانی مسعود
فصل های ابتدایی معماری غرب بانی مسعود
(همینارو خوب بخونید کافیه ، البته من جزوه ی اعتضادی و مانا قابوسی رو هم خونده بودم امسالم همه ی 9تا سوال جهان رو هم درست زدم:))

البته من برای معاصر کتاب دایره المعارف بنه ولو(3 یا 5جلدی) رو پیشنهاد میدم که کامل ترین منبع هست و در کنارش کتاب های مزینی.
یه کتاب خیلی خیلی خوب هم هست به اسم دانشنامه معماری قرن بیستم ترجمه ضیاالدین جاوید. خلاصه و کامل هست
معماری معاصر ایران هم کتاب دارالخلافه ناصری، معاصر بانی مسعود و کتاب کیانی بهترین منابع هستند

معماری جهان هم فقط کتاب هنر در گذر زمان هلن گاردنر که من تا الان نزدیک به 7 دوره خوندمش(در سالهای دانشجویی و تدریس)

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
هنر در گذر زمان هلن گاردنر یکی از کتاباییه که هر دانشجوی رشته هنری چه معماری و چه گرافیک و نقاشی و ... باید داشته باشه و من اونزمانی خوندم که نایاب بودو جلد زرد رنگی داشت و قطورتر از الانش بود و هنوز یه قسمتاییش بیب نشده بود
اما به نظر من برای ارشد کارایی کمی داره ولی باز نمیشه نفی اش کرد.

rasoulll

عضو جدید
بعضی از دوستان پیام دادن که چرا خودت اونموقع اینهمه داد میزدی که واسه منظر ارشد سپاهان رو یادته نره خیلی مهمه و ما چند بار خوندیم اما حالا اصلا اسمشم تو منابع نگفتی!!!
خب مگه من اصلا از کتاب تستی اسم بردم که ارشد سپاهان رو نگم؟؟؟؟؟!!!! الان هم میگم تو کتابهای منظر جزء 2_3تا کتابی بود که بیشترین وقت رو واسشون گذاشتمو حداقل 4بار خوندمش... هم ارشد سپاهان هم کتاب 7راهیان... چون واقعا کتابای خوبین واسه منظر ( واسه تست منظر) من اصلا تو منابع از هیچ کتاب تستی اسم نبردم... تقریبا میتونم بگم تمام کتاب تستهای موجود تو انقلاب رو من دارم بجز یکی 2تا از موسسات.. هر وقت خواستید بگید تا لیست بهترینهاشو براتون میذارم (باعکسش)

آخرین ویرایش:

rasoulll

عضو جدید
البته من برای معاصر کتاب دایره المعارف بنه ولو(3 یا 5جلدی) رو پیشنهاد میدم که کامل ترین منبع هست و در کنارش کتاب های مزینی.
یه کتاب خیلی خیلی خوب هم هست به اسم دانشنامه معماری قرن بیستم ترجمه ضیاالدین جاوید. خلاصه و کامل هست
معماری معاصر ایران هم کتاب دارالخلافه ناصری، معاصر بانی مسعود و کتاب کیانی بهترین منابع هستند

معماری جهان هم فقط کتاب هنر در گذر زمان هلن گاردنر که من تا الان نزدیک به 7 دوره خوندمش(در سالهای دانشجویی و تدریس)
راستش من 2تا کتاب اول رو نخوندم اما راجع به معماری معاصر ایران باز بحث اینه که چی بخونیمو چطوری بخونیم... همه میدونیم که واسه ارشد کتابی رو میخونیم که برامون سود سوالی داشته باشن..به نظر شما میصرفه واسه 1دونه سوال معاصر ایران 3تا کتاب دارالخلافه،بانی مسعود و کیانی رو با اون حجم مطلب بخونیم؟؟؟ قبول دارید که اگه وقتی رو که واسه خوندن و دوره کردن این 3تا کتاب میذاریم بذاریم واسه دوره کردن کل دروس تاریخ ، چه اسلامی چه معاصر و چه جهان، میتونیم حداقل 2بار این کارو کنیم؟؟؟ به نظر شما 1دونه سوال ارزشش بیشتر یا 2بار دوره کردنه مطالب 29تا سوال دیگه؟؟؟!!!
راجع به هلن گاردنر هم تو این شکی نیست که هر دانشجوی معماری باید این کتابو بخونه مثل زیبایی شناسی، اما مطمئنا کسایی که خوندن میدونن 70درصد مطالبش امکان اومدنش تو کنکور زیر 1درصده... و همه دیدن دیگه بیشتر مباحث جهان زارعی از صدر مسیحیت به بعد دقیقا کپیه همین کتاب هنر در گذر زمانه...
ممنون که کتابای خیلی خوبی معرفی میکنی.. اگه اشتباه نکنم عکس کتاب دانشنامه ی معماری قرن 20 رو هم گذاشتی برامون... خیلی ممنونم بخاطرش...

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بعضی از دوستان پیام دادن که چرا خودت اونموقع اینهمه داد میزدی که واسه منظر ارشد سپاهان رو یادته نره خیلی مهمه و ما چند بار خوندیم اما حالا اصلا اسمشم تو منابع نگفتی!!!
خب مگه من اصلا از کتاب تستی اسم بردم که ارشد سپاهان رو نگم؟؟؟؟؟!!!! الان هم میگم تو کتابهای منظر جزء 2_3تا کتابی بود که بیشترین وقت رو واسشون گذاشتمو حداقل 4بار خوندمش... هم ارشد سپاهان هم کتاب 7راهیان... چون واقعا کتابای خوبین واسه منظر ( واسه تست منظر) من اصلا تو منابع از هیچ کتاب تستی اسم نبردم... تقریبا میتونم بگم تمام کتاب تستهای موجود تو انقلاب رو من دارم بجز یکی 2تا از موسسات.. هر وقت خواستید بگید تا لیست بهترینهاشو براتون میذارم (باعکسش)

البته من با اين لحن نگفتم چون شما اطلاعاتتونو تبادل كرديد و شايد من زياد متوقع ام
اكثر تستاش تكرار بود
من خودم فقط قسمت منظر جهان رو از اين خوندم
بقيشم خوندم و نكاتشو كنار نعيما نوشتم
ولي ميگفتن اگه ميخوايي واس منظر يه كتاب بخوني برو همون ارشد سپاهان كتاب بدي نبود ولي منظر مريم حسيني كامل تر بود
هيچكس از جزوه عظمتي و حسيني حرفي نزد
به هر حال من خودم شخصا خواهش كرده بودم از اونايي كه وارد تر هستن بيان و بگن
و من اينجا باز هم علي رغم تشكر از بچه هايي كه واقعا همت كردن و هر چي ميدونستن گفتن تشكر ميكنم
به هر حال
ديگه تموم شد
در دنيا يك خوبي داريم و يك بدي
ان شاالله حركت به سوي خوب بودن
و اينكه اين تاپيك هم به همت شما عزيزان نياز داره
متشكر از حضور شما

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

متشكرم
من قبل كنكور كتاب برنامه ريزي گاج ر خريدم تقريبا 90% اين مقاله شبيه به اين هست
اره روشش فوق العادس مخصوصا براي كساني كه تا حالا(مثل خورم) از روي چنين برنامه اي پيش نرفتن
ممنون
اگه تونستم از روي اون عكس ميگيرم ميزارم

dash-memar

کاربر فعال
سوال

سوال

سلام // یه سوال داشتم // // به نظرتون برا ارشد قبل تابستون کدوم درسا رو اول بخونیم؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام // یه سوال داشتم // // به نظرتون برا ارشد قبل تابستون کدوم درسا رو اول بخونیم؟

من خودم اول زيبايي شناسي شروع كردم و ابنيه و 504خيلي ها ميگن زيبايي شناسي لازم نيس بخوني اما غير زا اين كه اين درس واسه درك عمومي مناسبه فكرت رو باز ميكنه و دركت رو ميبره بالا ضمن اينكه بسياري از پلان ها و عكساش در ساير كتب هم هست
با تاريخ و كتاباي فن (گلابچي) شروع كن
ترتيب خوندن تاريخ خودم رو تو تاپيك نوشتم
گلابچي هم درك رفتار سازه و سازه در معماري واسه شروع

البته وقتي خودم اين سوال رو از يك دوست پرسيدم اين طوري جواب داد

سازه در معماری، درک رفتار سازه، معماری معاصر قبادیان، از زمان و معماری، تاسیسات سلطاندوست، سبک شناسی، معماری جهان، آکوستیک قیابکلو، اجزا ساختمان جلیل شاهی به همراه زبان. از مهر هم شروع به خوندن منظر و مصالح و اقلیم می کنم به مراه مرور کتابهای قبلی. چیزی که خیلی تاکید کرد این بود که ببینی تو درسای مختلف طراح سوال کیه و جزوه هاشو گیر بیاری و حتما بخونی

من اين قرمزا رو نخوندم

آخرین ویرایش:

dash-memar

کاربر فعال
ما تو تاپیک قدم به قدم و آمادگی زبان عمومی برای ارشد داریم خوندن 504 شروع میکنیم اگه دوست داری به جمع ما ملحق شو :smile:
سلام /// یه نظری داشتم /// دوستانی که زبانشون ضعیفه اول برن تیک 8 گاج بخونن بعد برن سراغ 504

dash-memar

کاربر فعال
خلاصه نویسی

خلاصه نویسی

سلام
من تا حالا خلاصه نویسی نکردم ،فکر کنم بعدا هم نکنم !!!!!!!
ولی برای دوستانی که میخوان با اصولش آشنا بشن :

با تشکر از : MASS59
ببینید, خلاصه نویسی به دو منظور میتونه انجام بشه:
یکی توضیح مفاهیم مشکل درسی"به زبان خودتون" .این مورد بیشتر در فاز مطالعه مفهومی درس به کار میره و به دانشجویانی که هنوز وقت دارند به شدت توصیه میکنمم این کار رو انجام بدن.در واقع این خلاصه نویسی چندان هم "خلاصه" نیست .برای مثال خود من وقتی برای اولین بار مفهوم زیبای فیدبک رو در الکترونیک 2 از کتاب نشلسکی میخوندم (که واقعا ترجمه بدی داشت) وقتی اصل قضیه رو فهمیدم اینقدر هیجان زده شدم که تند و تند چند برگه کاغذ از یه مفهومی که در کتاب یک صفحه بیشتر توضیح نداده بود برای خودم نوشتم. پس این خلاصه نویسی در واقع گاهی "باز کردن مطلب" هست. گاهی "ترجمه مطلب به زبان خودم". گاهی هم خودتون حالتهای فرضی رو که کتاب پیش نکشیده برای خودتون به عنوان سوال مطرح میکنید و خودتون هم جواب میدید(با تلاش).
در خلاصه نویسی شما میتونید هر گوشه مطلب رو از یه کتاب که بهتر توضیح داده بگیرید.
اما یادتون باشه این خلاصه نویسی قرار هست "فقط برای خودتون " باشه.قرار نیست جایی چاپ بشه. پس لازم نیست کامل باشه.اگر چیزی رو بلد هستید ازش رد بشید و توی خلاصه نویسی نیارید. اگر با مثالهای عامیانه میخواید مطلب رو توضیح بدید خجالت نکشید(مثلا من برای توضیح اثر افزودن صفر به تابع تبدیل توی خلاصه نویسی هام نوشتم: سیستم را هار میکند!)
لازم نیست مرتب و شسته رفته باشه.اما حتما از چند رنگ استفاده کنید. اینجوری راحتتر به ذهن سپرده میشن (مثلا من توی ذهن خودم میگفتم: اون فرمول بنفشه کنار جدول)
از قرار داد هایی برای خودتئون استفاده کنید.سر هر پاراگراف یک علامت قراردادی خاص بذارید.مثلا یه نکته ای که بار ها و بارها اشتباه میکنید رو با ستاره قرمز سر پاراگراف مشخص کنید و مفهومش این باشه : "اشتباه رایج"
اگر هم جایی فکر میکنید کتاب به بهترین وجه ممکن توضیح داده, و هیچ مطلب اضافه ای هم نداره, خوب چه اشکال داره که عین مطلب کتاب رو کپی کنید
خود نوشتن این خلاصه ها بیشترین اثر یادگیری رو داره
اما وقتی از اون مبحث گذشتید و بعد از مدتها دوباره برای دوره کردن اون درس یا مبحث برگشتید, میتونید اول سراغ خلاصه ها برید و سریع یه دور بخونید(خیلی سریع تر از مرور از روی کتاب خواهد بود) .بعد سراغ تستها برید. اگر مشکلی داشتید دوباره به خلاصه نویسی رجوع کنید.در طی حل تستها هر نکته جدیدی رو فهمیدید به خلاصه نویسی های اون مبحث اضافه کنید
بدین ترتیب مفاهیم به ذهن سپرده میشن. حالا خلاصه ها تون کم کم باید وزن کم کنند و لاغر بشن. یعنی وقتی مطالب رو کاملا یاد گرفتید, دیگه یه توضیح یک خطی یا یک فرمول یا یک کلمه حتی, برای تداعی اون موضوع کفایت میکنه.پس خلاصه نویسی دوم که بسیار کم حجم تر هست رو بنویسید.
خود من آخرین خلاصه نویسی هام تقریبا یه برگ A4 برای هر درس بود که روز امتحان تا در حوزه با خودم داشتم (فرمولها و نکاتی که فکر میکردم بد نیست مرور کنم, هر چند واقعا الزامی نداشت)

نکته دیگه اینکه نکاتی رو که از تستها یاد میگیرید و به خلاصه نویسی ها اضافه میکنید, میتونید در آخر اون نکته بنویسید:" کاربرد این نکته در تستهای شماره ...سال...و شماره...سال...و..."
همینطور در کتاب تستهاتون هم کنار پاسخ تشریحی هر تست که نکته خاصی داره یا تستی که زیاد اون رو اشتباه حل میکنید, نکته اون تست رو بنویسید , مثلا کنار یک تست کنترل از مبحث میسون که اشتباه حل کرده بودم نوشتم: "حلقه های جدا از هم را در این تست ندیدی!".این باعث میشه متوجه نقاط ضعف خودتون بشی

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
خلاصه نویسی خیلی مهمه
چون همزمان چندتا حس رو درگیر میکنه و بهتر میتونید دروس رو متوجه بشید و بخاطر بسپرید. از طرفی هم نزدیک آزمون دیگه لازم نیست یه کتاب 300 صفحه ای رو دوباره بخونید و کافیه همون 20-30 صفحه خلاصه نویسی تون رو بخونید.
خلاصه نویسی رو هم تو گوشه های کتاب انجام ندید چون موقع خوندن ذهنتون رو به مطالب دیگه میکشونه و بهتره تو ورق کاغذ جدا خلاصه نویسی کنید.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
خلاصه نویسی خیلی مهمه
چون همزمان چندتا حس رو درگیر میکنه و بهتر میتونید دروس رو متوجه بشید و بخاطر بسپرید. از طرفی هم نزدیک آزمون دیگه لازم نیست یه کتاب 300 صفحه ای رو دوباره بخونید و کافیه همون 20-30 صفحه خلاصه نویسی تون رو بخونید.
خلاصه نویسی رو هم تو گوشه های کتاب انجام ندید چون موقع خوندن ذهنتون رو به مطالب دیگه میکشونه و بهتره تو ورق کاغذ جدا خلاصه نویسی کنید.

در اين مورد بستي بهخود ادم داره
مثلا من اصلا خلاصه قانعم نميكنه
و خلاصه هم نكردم اما گوشه هاي كتاب مي نوشتم
مثلا دور سوم كه جهان رو خوندم ديگه فقط تصاوير مهم بود و چيزايي كه خودم نوشتم
بازم ميگم
چنتا كتاب كه بخونين متوجه ميشين روشتون چيه

dash-memar

کاربر فعال
برنامه ریزی

برنامه ریزی

*** ویژگی های روش برنامه ریزی ...***

سلام
برای رسیدن به یک چیز باید هدف داشته باشیم
برای رسیدن به هدف هم باید یرنامه ریزی داشته باشیم

برنامه ریزی هم یه اصولی داره و نباید خیلی توهمی باشه
اینم خلاصه ای از اصول برنامه ریزی :

*** با تشکر از استاد گرانقدر جناب دکتر ایوزیان و مهندس خاکبازان......
برنامه ای عقلانی و در عین حال ساده.........
تاکید اصلی ما در این روش برنامه ریزی نه برخود برنامه. بلکه بر روش جرا . نحوه پایش و کنترل برنامه است.این برنامه ویژگی هایی دارد که در زیر بطور خلاصه به آن اشاره می شود.
1-توجه به گذشته
در ظاهر کاری که بر اساس عقل و منطق به نظر میرسد برنامه ریزی برای آینده است.
و این سوال ممکن است مطرح شود که چرا باید به گذشته توجه کرد و اعداد و ارقامی که مربوط به فعالیت های گذشته است را ثبت کرد. اما باید به این نکته توجه کنید که اول باید امکانات خود را بشناسید.بدون شناخت دقیق توانایی ها نمی توانید برنامه ای واقع بینانه تدوین نمائید.
آیا تا به حال به این نکته توجه کرده اید که چرا برنامه آموزشی که شما (یا حتی افراد باتجربه تر) برای روزها و هفته های بعد تنظیم میکنید اجرا نمی شوند؟.پاسخ اینست که این برنامه ها همگی یک اشکال اساسی دارند.آنها براساس توانایی ها و امکانات واقعی شما استوار نشده اند.شما نمی توانید برنامه مطالعه و زندگی خود را فقط براساس آرزوها و تمایلات تنظیم کنید.
آیا میدانید که در روز چند ساعت میتوانید که مطالعه کنید؟پاسخ این سوال نقش بسزایی در برنامه ریزی آینده شما دارد.اما در اغلب موارد حدسیات شما بیشتر از واقعیت و توانایی شماست.در این روش .پس از شناخت توانایی های خود از طریق ثبت داده های گذشته .تلاش خواهید کرد که خود را بهبود دهید.اگر تواناییتان 1 است برای 100 برنامه ریزی نکنید.ابتدا به 10 فکر کنید و سپس پله پله تواناییتان را افزایش دهید.توجه به گذشته سه مزیت مهم دارد:
1- -آگاهی از توان مطالعاتی (روزی چند ساعت درس میخوانید.)
2- -افزایش انگیزه برای بهبود عملکرد بعدی
3- -تشخیص بازده عملکردی بعدی

1- -برنامه هر کس مخصوص خود اوست
در واقع نمی توان یک برنامه یکسان برای همه داوطلبان تنظیم کرد چرا به دلایلی مانند بهره هوشی .پایه درسی .محیط و شرایط زندگی.عادات و روش های مطالعه و غیره.همه با یکدیگر متفاوتند.توجه کنید که الگوبرداری صرف از افراد موفق سالهای قبل لزوما صحیح نخواهد بود.اما این به معنی استفاده نکردن از تجربیات آنها نمی باشد.
2- -واحد زمانی برنامه ریزی یک هفته است.
دلایل بسیار زیادی برای تعیین این واحد وجود دارد و تقریبا اکثر برنامه ریزان این واحد را انتخاب مینمایند. ممکن است مثلا در یک روز خاص نتوانید درس بخوانید یا برعکس .زیاد بخوانید که هیچ یک واقعیت را نشان نمی دهند.بطور کلی انتخاب واحد برنامه ریزی یک هفته ای مزایای زیر را دارد :
1- -تعادل ها و عدم تعادل های کار خود را میشناسید.
2- -میانگین واقعی ساعات مطالعه خود را تشخیص میدهید.
3- -امکان ارزیابی واقعی از کار خود را بدست میاورید.

4- -اصلی ترین نقش را خود شما دارید.
از کسی انتظار نداشته باشید که برنامه آموزشی برای شما تنظیم کند.باید روش کار را فرا بگیرید.توجه داشته باشید که هیچ کس به اندازه خود شما دلسوز و نگران سرنوشت شما نیست.ثانیا هیچ کس به اندازه شما از جزئیات کارتان آگاه نیست.باید روی پای خودتان بایستید.!!
5- -با خودتان رقابت کنید.
درست است که صدها نفر در کنکور شرکت میکنند و کنکور هم یک رقابت علمی است اما رقیب شما دیگران نیستند .رقیب اصلی شما خودتان هستید. باید دائما تلاش کنید قابلیت ها و توانایی های خودتان را بیشتر و بیشتر محقق نمائید.اکثر دانشجویان پس از ثبت ساعات مطالعه خود تصمیم می گیرند هفته بعدشان از هفته قبل بهترو پربارتر باشد.
به یاد داشته باشید که %80 درصد نتیجه داوطلبان حاصل زحمت و تلاش خود آنان و استفاده حداکثر از توانایی هایشان است.عامل برنامه ریزی و خدمات آموزشی نقش دوم را داردو زمانی موثر است که شخص بخواهد بر سستی و تنبلی خود غلبه کند.اصلیترین و سالمترین مسابقه وموثرترین نوع رقابت .رقابت با خود است.باید هر روزت بهتر از روز قبل و هر هفته ات بهتر از هفته قبل باشد.
*** خیلی ها هستند که درس میخوانند.زیاد هم میخوانند ولی روش مطالعه شان صحیح نیست و تعادل و تناسب بین دروس را رعایت نمی کنند .
*** یک توصیه مهم :
سعی کنید هر چه زودتر این روش برنامه ریزی را شروع کنید. 2 تا 3 هفته اول را برای ارزیابی خودتان است. پس اگر زودتر این ارزیابی را از خودتان به عمل بیاورید . میتوانید که حداکثر بهره را ببرید.
باید تلاش کنید که روندتان نزولی نشود و هرگاه نزول اتفاق افتاد به دنبال علت این نزول گشته و آن را رفع نمائید. و به هیچ وجه برنامه ریزی را کنار نگذارید.!!!
فکر کنم ادامه داشته باشه ! ! !
به همديگه كمك كنيم تا خودمون هم موفق بشيم !!!!

dash-memar

کاربر فعال
ادامه برنامه ریزی

ادامه برنامه ریزی

سلام
اینم ادامه : *** ویژگی های روش برنامه ریزی ...***

صحبت های یکی از رتبه های برتر کنکور ارشد
*** بنده فکر میکنم و معتقدم که هر شخص یک شیوه ای برای مطالعه داره و میتونه که برای خودش جواب بده و مفید و اقع بشه...و برای شخص دیگه شاید دقیقا اینطور نباشه...و راه دیگه بهتر جواب بده...منظورم اینه که لازمه هرشخص از تجربیات افراد موفق سالهای گذشته استفاده کنه...منتها تقلید به هیچ وجه نکنه ....چون شرایط هرشخص با شخص دیگه متفاوته......منتها در بین صحبت ها و نظرات رتبه های برتر حداقل برای بنده اینطور بوده که منو به یک جمع بندی خوبی رسونده.......**** بنده خودم این طوری مطالعه میکردم...که برای اینکه وقتم تلف نشه مطالب آموزشی و درسی و نکات را از روی جزوه های بهترین اساتید کنکور در هر درس میخوندم...و برای تست زدن از کتابای کنکوری و تستی استفاده میکردم...برای بنده این طوری بهتر بود...چون با کتابای مرجع دانشگاهی و مطالب اضافی که داشتند نمی تونستم بنده راحت کنار بیام و وقتمو احساس میکردم که میگیره زیاد....حالا یک نفر دیگه ممکنه بگه که اتفاقا من با کتابای مرجع دانشگاهی خیلی راحتم......نظرات میتونه که متفاوت باشه......
*** پیشنهاد میکنم که عزیز حداقل در آزمون های 50 درصد و جامع شرکت نمائید تا بتونید که کارتون را کنترل نمائید و در جو و محیط باشید و بیتفاوتی خدای نکرده نیاد سراغ شما....نمیگم همه آزمون ها چون پارسه هم شده مثل قلم چی که یادش بخیر آن روزگاران.....فایده نداره این حالت و وقتو تلف میکنه .....ولی روی 50 درصد اول و دوم و آزمون های جامع...چند تای آخر تاکید دارم.....

مراحل مطالعه
قدم اول
محیط مناسب و کتاب هایی رو که می خوای بخونی انتخاب کن یه چند ماهی باید یه کم درس بخونی کار دیگه نباید زیاد قاطیش بشه
قدم دوم
همین الانم دیر نیست شروع کن یه برنامه یه هفته ای بریز درس های سخت اول و درس های اسون در اخر خونده میشن
تا اخر مهر باید تمام درس ها رو مفهمومی بلد باشی یا حد اقل این اعتماد به نفسو پیدا کرده باشی
اگه تایم درس خوندنت زیاده سه تا درس یه روز سه تا روزه دیگه
اگه کمتر از 7 ساعته باید دو تا درس تو یه روز بخونی
***** توجه مهم: حتما خلاصه برداری کن بعدا خیلی بدرد می خوره تست نمی زنی مگر یکی 2 تا برای اینکه بفهمی یاد گرفتی
قدم سوم
ازمون ازمایشیها پیشنهاد میکنم به خاطر جامعه آماری بالا و حضور قویترین و جدی ترین داوطلبا پارسه شرکت کن
مثل قبل بازم دو یا سه درس انتخاب کن و مثل مساله معمولی حلشون کن نکته برداری کن روش ها رو به خلاصه قبلیت اضافه کن
باید تست های یک یا دو کتاب رو در عرض سه ماه تا بهمن بزنی فقط اگه مشکل جدی با مبحثی داشتی تست بیشتر از منابع دیگه بزن
تحت تاثیر رتبه ازمایشی قرار نگیر با این روش بهترین جواب جواب اخر است!!
قدم چهارم
یه ماه به کنکوره کتاب آبی دانشگاه تهران و بردار تستاشو زمان بندی شده بزن سوتیهایی که میدی رو دسته بندی کن و روشون تمرکز کن
باید درصد های خوبی بزنی چون اینا تکراری هستن و تو کتابا زیاد دیدیشون
***ببینید عزیز غالب ما رتبه های برتر و زیر 50 ارشد معمولا از تابستان شروع میکنیم بطور جدی به مطالعه برای کنکور ارشد.....البته منظورم به هیچ وجه این نیست که مثلا اگر شخصی الان تازه شروع کنه نمیتونه جزء رتبه های تک رقمی یا دو رقمی برتر ارشد باشه.....نه اصلا ..به هیچ وجه ...چون معتقدم که پایه و ضریب هوش و یادگیری افراد مختلف با هم متفاوته ......و شما عزیز ممکنه که پایه قوی تری و سرعت بالاتری نسبت به بنده کمترین داشته باشید.....و سریعتر بتوانید که پیش برید......

سال نو مبارک
امیدوارم سال 91 ،که سال سرنوشتمونه ، به خوبی و خوشی و با هدف بگذره
او خواهد آمد ! ! ! !
لحطه سال تحویل برا همدیگه خیلی دعا کنیم!

qazal.

عضو جدید
در مورد بسته های آموزشی مدرسان هم اگه اطلاعی دارین که خوبه یا نه، بگین

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
وروجك همچنان اماده هست تا در حد توان به سوالات دوستان جواب بده
ميدونم الان فصلش نيست
اما رو من حسا كنين

numinous

عضو جدید

بسم رب الحق

بعد از استقبال همه ي دوستان از مشاوره آزمون كارشناسي ارشد
ظبق قولي كه به يه سري از دوستان بابت مشاوره و راهنمايي ارشد 92 داده بودم
مشتاق تر از همه ام در مورد منابع ازمون،‌نحوه شروع، مطالعه از هم مشاوره بگيريم.
اگر اين تاپيك به صلاح ديد مديران عزيز پاك شد(البته خواهش كردم پاكش نكنن) اينجانب اعلام ميدارم به حد توان و قوه الهي تا جايي كه ميتونم و ميدونم از پاسخ به سوالات عزيزان پيرامون اين مهم ، فروگذارنكنم.در صورت حذف اين تاپيك ، سوالاتتون رو در مشاوره آزمون كارشناسي ارشد مطرح كنيد.
البته بازم خواهش ميكنم اين تاپيك حذف نشه چون تاپيك مشاوره علي رغم تلاش هاي من و DDDiQ عزيز پر از اسپم و سردر گمي شد.
توكل به خدا

وروجك ؛‌عضو كوچيك تالار معماري
:gol::gol::gol:

ممنون وروجک . منم اومدم ، تا اگر بتونم کمکی کرده باشم.

لیست منابع معرفی شده از سمت رتبه های برتر کنکور کارشناسی ارشد معماری در پنج سال گذشته (87-91)
نام درس
جزییات
منابع جزوه ای
منابع کتابی
زبان خارجی
زبان عمومی
جزوه زبان عمومی شیما شریفی نیا (قابل دریافت در ایوانخانه معمار، خانه عمران، آکادمی تخصصی معماری)
زبان عمومی ارشد - بابک رستمی - سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر‌الدین طوسی
Essential Words For TOEFL
504 Essential Words

زبان تخصصی
جزوه زبان تخصصی شنبم خلیل پور یا اسما مهان
(قابل دریافت در ایوانخانه معمار، خانه عمران، آکادمی تخصصی معماری)
زبان تخصصی معماری - شنبم خلیل پور- انتشارات عصر کنکاش
زبان تخصصی معماری - محمد جواد مهدوی نژاد- جهاد دانشگاهی تهران
زبان تخصصی معماری - حسین فرهادی- انتشارات سمت
زبان تخصصی معماری - حسن رستگارپور- انتشارات سمت
دروس فنی
ایستایی و سیستم های ساختمانی
جزوه ایستایی و سیستم های ساختمانی – احسان سروش نیا
(قابل دریافت در تکثیر هنرهای زیبا - ایوانخانه معمار)
جزوه ایستایی و سیستم های ساختمانی – سید جواد طباطبایی
(قابل دریافت در تکثیر هنرهای زیبا - ایوانخانه معمار – آکادمی تخصصی معماری)
سیستم های ساختمانی – سید جواد طباطبایی – انتشارات عصر کنکاش
ایستایی – فنی حرفه ای (قابلیت دانلود در پایگاه کتب درسی)
مجموعه کتب دکتر گلابچی و همکاران:
استاتیک کاربردی / مقاومت مصالح کاربردی / س‍ازه‌ در م‍ع‍م‍اری‌ / درک‌ رف‍ت‍ار س‍ازه‌ه‍ا / م‍ع‍م‍ار+ م‍ه‍ن‍دس‌ = س‍اخ‍ت‍ار / پوسته‌ها و سازه‌های ورق تاشده / سازه‌های پارچه‌ای کششی / سازه‌های مشبک فضایی / ساختمان‌ها چگونه عمل می‌کنند / پل‌های ایران وجهان / سازه به مثابه معماری / س‍ی‍س‍ت‍م‌ه‍ای‌ س‍اخ‍ت‍م‍ان‍ی‌ آی‍ن‍ده / ‌فناوری‌های نوین ساختمانی / مبانی سازه برای معماران / معماری دیجیتال / نانوفناوری / ساختمان‌‌های فولادی / طراحی ساختمان‌های بتنی / طراحی لرزه‌ای برای معماران

عناصر جزئیات ساختمان
جزوه عناصر جزئیات ساختمانی – سید جواد طباطبایی
(قابل دریافت در تکثیر هنرهای زیبا - ایوانخانه معمار – آکادمی تخصصی معماری – خانه عمران)
جزوه عناصر جزئیات ساختمانی – مریم عطار ذوقی
عناصر جزئیات ساختمانی – سید جواد طباطبایی و محمد رضا روحی زاده – عصر کنکاش
عناصر جزئیات ساختمانی - فنی حرفه ای (قابلیت دانلود در پایگاه کتب درسی)
عناصر جزئیات ساختمانی – محمد کزازی - انتشارات پوران پژوهش
مجموعه کتب دکتر گلابچی و همکاران

مصالح ساختمانی
هر یک از جزوات مصالح ساختمانی (امید تاسا – سمیرا کلبه داری – سعید سعیدی پور و ...)
جزوه مصالح ساختمانی (نانوتکنولوژِ در معماری) – امید تاسا – ایوانخانه معمار
(قابل دریافت در ایوانخانه معمار)
مواد و مصالح - فنی حرفه ای (قابلیت دانلود در پایگاه کتب درسی)
مصالح ساختمان – احمد حامی – دانشگاه تهران
مصالح و ساختمان – سام فروتنی – انتشارات روزنه
مصالح ساختمانی – محمد کزازی - انتشارات پوران پژوهش
مجموعه کتب دکتر گلابچی و همکاران

تنظیم شرایط محیطی
جزوه تنظیم شرایط محیطی – دکتر زهرا قیابکلو – دانشگاه تهران
جزوه تنظیم شرایط محیطی – دکتر ریما فیاض – دانشگاه هنر
جزوه تنظیم شرایط محیطی - فرهنگ طهماسبی
جزوه تنظیم شرایط محیطی – دکتر بهزادی
کلیه موارد بالا: قابل دریافت در تکثیر هنرهای زیبا - ایوانخانه معمار
فیزیک 2 ساختمان: تنظیم شرایط ساختمان – زهرا قیابکلو – جهاد امیرکبیر
اق‍ل‍ی‍م‌ و م‍ع‍م‍اری‌ - مرتضی کسمایی – نشر خاک
طراحی اقلیمی – وحید قبادیان – دانشگاه تهران
آسایش در پناه باد - محمود رازجویان – دانشگاه شهید بهشتی

تاسیسات مکانیکی
جزوه تاسیسات مکانیکی – محمدرضا سلطاندوست (دانشگاه تهران)
جزوه تاسیسات مکانیکی – حسین بیژن فر (خانه عمران)
جزوه تاسیسات مکانیکی – حمیدرضا ایزدی
جزوه تاسیسات مکانیکی – حامد آقایی
جزوه تاسیسات مکانیکی – علی عسگری (دانشگاه هنر – میراث فرهنگی)
تاسیسات مکانیکی برای معماری – محمدرضا سلطاندوست – نشر یزدا
طبقه بندی سیستم ها- محمدرضا سلطاندوست – نشر یزدا

تاسیسات الکتریکی
جزوه تاسیسات الکتریکی – زهرا قیابکو (دانشگاه تهران)
جزوه تاسیسات الکتریکی – حسین بیژن فر (خانه عمران)
جزوه تاسیسات الکتریکی – حمیدرضا ایزدی
جزوه تاسیسات الکتریکی – حامد آقایی
فیزیک 1 ساختمان: آکوستیک در معماری – زهرا قیابکلو – جهاد امیرکبیر
معماری و روشنایی – شاهین حیدری – دانشگاه تهران
تاریخ معماری
تاریخ ایران و اسلامی
جزوه معماری اسلامی – دکتر متدین (دانشگاه تهران)
جزوه معماری ایران و جهان اسلامی – نسیم عسگری
سبک شناسی در معماری – غلامحسین معماریان – محمد کریم پیرنیا
معماری اسلامی ایران – غلامحسین معماریان – محمد کریم پیرنیا
معماری ایرانی – غلامحسین معماریان – محمد کریم پیرنیا
معماری اسلامی – ایرج اعتصام

تاریخ جهان و معاصر
جزوه تاریخ معماری جهان و معاصر – مانا قابوسی
معماری معاصر غرب – وحید قبادیان
پست‌مدرنیته و معماری – امیربانی مسعود
ت‍اری‍خ‌ م‍ع‍م‍اری‌ غ‍رب‌: از ع‍ه‍د ب‍اس‍ت‍ان‌ ت‍ا م‍ک‍ت‍ب‌ ش‍ی‍ک‍اگ‍و – امیربانی مسعود
معماری غرب: ریشه‌ها و مفاهیم – امیربانی مسعود
معماری معاصر ایران در تکاپوی بین سنت و مدرنیته – امیربانی مسعود
معماری معاصر ایران – امیربانی مسعود
معماری و شهرسازی قرن بیستم – لادن اعتضادی
معماری جهان - – فرانسیس دی ک چینگ – نشر یزدا
درک عمومی معماری
هندسه معماری
درک عمومی معماری مقدماتی – علی عسگری (خانه عمران)
درک عمومی معماری مقدماتی – نسیم عسگری (آکادمی تخصصی معماری)
درک عمومی معماری (رسم فنی و پرسپکتیو) – حامد ایرانشاهی
(قابل دریافت در تکثیر هنرهای زیبا - ایوانخانه معمار – آکادمی تخصصی معماری)
درک عمومی معماری – عصر کنکاش (زیر چاپ- تاریخ دسترسی مهر91)
پرسپکتیو – هرمز معزز
علم مناظر و مرایا - فنی حرفه ای (قابلیت دانلود در پایگاه کتب درسی)
رسم فنی و نقشه کشی - فنی حرفه ای (قابلیت دانلود در پایگاه کتب درسی)
هندسه مناظر و مرایا – دکتر ترقی جاه – دانشگاه شهید رجایی

مبانی نظری معماری
دیباچه ای بر درک عمومی معماری (ویرایش چهارم) – علی عسگری
درک عمومی معماری – علی حسینی
س‍ی‍ری‌ در م‍ب‍ان‍ی‌ ن‍ظری‌ م‍ع‍م‍اری‌ - غلامحسین معماریان
زیبایی شناسی در معماری- جهانشاه پاکزاد
حس وحدت – نادر اردلان
آفرینش نظریه معماری – جان لنگ – علیرضا عینی فر

مبانی طراحی معماری
درک عمومی معماری – محمدرضا امیر شقاقی
تفکر ترسیمی – پل لازیو
مبانی هنرهای تجسمی - فنی حرفه ای (قابلیت دانلود در پایگاه کتب درسی)
مبانی طراحی معماری - فنی حرفه ای (قابلیت دانلود در پایگاه کتب درسی)
مفاهیم پایه در معماری – فرانسیس دی ک چینگ
اطلاعات معماری – نویفرت
ت‍ج‍زی‍ه‌ و ت‍ح‍ل‍ی‍ل‌ و ن‍ق‍د ش‍اه‍ک‍اره‍ای‌ م‍ع‍م‍اری‌ - سعید آقایی
مبادی سواد بصری – سعید آقایی
فرم، فضا، نظم – فرانسیس دی ک چینگ
کتب معرفی مشاهیر معماری جهان: میس وند روهه - لویی کان لوکوربوزیه - ریچارد راجرز و ...

مبانی شهر و روستا
عناصر جزئیات خانه های روستایی – دکتر زمرشیدی
درآمدی بر شناخت معماری روستایی – حاج ابراهیم زرگر – دانشگاه بهشتی
تحلیل فضاهای شهری – حسین بحرینی

سایر مطالب
مجموعه 1655 تست در زمینه درک عمومی معماری – علی عسگری
درک عمومی معماری - راهیان ارشد
درک عمومی منظر
منظر کهن
جزوه درک عمومی منظر – آزاده شاهچراغی
جزوه درک عمومی منظر – سعید عظمتی
جزوه درک عمومی منظر – مریم حسینی
جزوه درک عمومی منظر – هیربد نوروزیان
(قابل دریافت در ایوانخانه معمار – آکادمی تخصصی معماری)
درک عمومی معماری – لیلا خرسندی – عصر کنکاش
طراحی باغ و فضای سبز – غزاله روحانی
طراحی فضای سبز – جمشید حکمتی
پارادایم های پردیس – آزاده شاهچراغی
باغ‌های ایران – غلامرضا نعیما
باغ ایرانی – تمثیلی از بهشت – مهدی خوانساری
باغ ایرانی – حکمت کهن – منظر جدید – موزه هنرهای معاصر
نشریه باغ نظر و نشریه manzar.ws

اطلاعات بیشتر در خصوص دروس مبانی بازسازی و مطالعات شهر، متعاقبا اعلان خواهد شد.

senobar_2010

عضو جدید
ممنون وروجک . منم اومدم ، تا اگر بتونم کمکی کرده باشم.

لیست منابع معرفی شده از سمت رتبه های برتر کنکور کارشناسی ارشد معماری در پنج سال گذشته (87-91)
اطلاعات بیشتر در خصوص دروس مبانی بازسازی و مطالعات شهر، متعاقبا اعلان خواهد شد.

من که هرکار کردم نتونستم اطلاعات numinous رو به صورت جدول ذخیره کنم؛ برا همین خودم جدولش کردم.
مشاهده پیوست جدول منابع.pdf

elig

عضو جدید
بچه ها؟:(
کیا 2 ساله پشت کنکورن و الان می خوان دوباره شروع کنن؟
تو رو خدا یکی به من روحیه بده:cry:
اصلا نمیدونم کجای کارم اشتباه بوده .......نا امیدم........خسته شدمممممممم ای خداااااااااااااااااااااااااااا

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
من یک آنالیز از کنکور ارشد معماری،سه سال گذشته می خوام که ببنیم بخش فن ساختمان از کدام کتابهای گلابچی؟ و از هر کتاب چند سوال اومده؟
به نظر شما به ترتیب اولویت کدام کتابهای گلابچی مهم تره؟

معلومه ديگه
كتاباي قبلي كه هممون خريديم و سودشو كردن
جديدا رو با قيمت بالاتر فك كردي برا چي ميفروشن؟؟
چون به خاطر كنكور مجبوريم بخريم
اينقد حال ميكنم كتابي رو اسكن كنم و فايلش كنم
بگو گناه باشه
اونا هم خون ما رو كردن تو شيشه

senobar_2010

عضو جدید
همچنان در شک

همچنان در شک

میدونم که این پست شاید بی ربط باشه
ولی چون مشاوره هم تو تاپیک بود میگم
یکی بیاد مارو از شک نتیجه بد امسال در بیاره بشینم برا سال دیگه بخونم
میخوام بخونم و لی هنوز اعتماد به نفسشو ندارم:(