آزمون نظام مهندسی برق

وضعیت
موضوع بسته شده است.

kuchuluuu

عضو جدید
سلام به همگی
من می خوام آزمون نظام مهندسی برق شرکت کنم.کسی اطلاعات خاصی داره در این مورد به من بده؟چقدر باید واسه خوندنش وقت بذارم؟بیشتر از چه چیزایی سوال میاد؟خارج از کتابم سوال میاد؟
ممنون دوستان

schmeikel

عضو جدید
سلام
من خودم اطلاعات زیادی ندارم. ولی تا اونجا که میدونم سوالات از مباحث اول، دوم، دوازدهم و پانزدهم طرح میشه. از هر کی پرسیدم گفتن 1 ماه وقت بذاری کافیه. خارج از کتاب معمولا چند تا سوال میدن. سوالای دوره های پیش پیدا میشه فکر کنم تعداد سوالا از هر مبحث ثابت باشه. فقط یادتون باشه که آخرین ویرایش مبحث ها رو مطالعه کنید.

kuchuluuu

عضو جدید
سلام دوست من
من اصلا" درس تاسیسات رو پاس نکردم چون جزء درسهای اختیاری بود.آیا باید قبلش کتاب تاسیسات رو بخونم یا نه اگه فقط این چندتا مبحث رو بخونم کافیه و دیگه لازم نیست واسه کتاب تاسیسات وقت بذارم؟

simpatico4949

عضو جدید
سلام به همگی
من می خوام آزمون نظام مهندسی برق شرکت کنم.کسی اطلاعات خاصی داره در این مورد به من بده؟چقدر باید واسه خوندنش وقت بذارم؟بیشتر از چه چیزایی سوال میاد؟خارج از کتابم سوال میاد؟
ممنون دوستان

سلام
من خودم در آزمون اسفند 91 شرکت کردم و شکر خدا تونستم قبول بشم
در مورد مدت زمان خوندن باید بگم که من به مدت یکماه عصر ها میخوندم
کتابهایی که باید بخونی :
• قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان مصوب 74 و آئين‌نامه اجرائي آن -ويرايش 1390
• مبحث دوم ( نظامات اداري )-ويرايش 1384
• مبحث سوم ( حفاظت ساختمانها در مقابل حريق )-ويرايش 1380
• مبحث دوازدهم ( ايمني و حفاظت كار در حين اجرا )-ويرايش 1385
• مبحث سيزدهم (طرح و اجراي تاسيسات برقي ساختمانها )-ويرايش 1382
• راهنماي مبحث سيزدهم (طرح و اجراي تاسيسات برقي ساختمانها )-ويرايش 1382
• مبحث پانزدهم (آسانسورها و پله‌هاي برقي )-ويرايش 1387
• مبحث نوزدهم (صرفه‌جوئي در مصرف انرژي )-ويرايش 1389
• مبحث بیست و یکم (پدافند غیرعامل) (1391)
• طرح و اجراي تأسيسات برقي
براي این مورد آخر منبع خاصي معرفي نميشه و شامل مباحث دانشگاهی و مباحث کاربردی (در کار) میشه که پیشنهاد میشه کتاب دکتر کلهر هم در بخش روشنایی فنی و هم در بخش تاسیسات الکتریکی خونده بشه یک سری سوال هم هست که به طور معمول هر ساله در آزمون میاد مثل محاسبات سیستم آنتن مرکزی ، محسابات ترانس ، محسابات ژنراتور ، طراحی سیستم اعلام حریق ، طراحی سیستم چنچ آور و... که میتونی با خوندن سوالات سالهای گذشته تا حدودی با این تیپ سوالات آشنا بشی
یک کتاب هست به نام نکات برتر در مباحث نظام مهندسی برق نوشته دکتر حسین شایقی که چند صفحه ای درس داده بعد هم سوالات سالهای قبل رو به صورت تشریحی حل کرده که خیلی کتاب خوبی هست توصیه میکنم حتما تهیه اش کنی (معمولا کتابخونه های نظام مهندسی هم داره که به صورت امانی میتونی بگیری)

اگه سوال دیگه ای داشتی بپرس

simpatico4949

عضو جدید
این هم آدرس سایت دفتر مقررات ملی هست
که هم مواد آزمون ، نمونه سوالات سالهای گذشته همراه با کلید و دفترچه راهنمای آزمون رو میتونی دانلود کنی و بخونی

http://inbr.ir/spage/uspage.aspx?id=273

راستی حتما حتما باید از مدرک کارشناسی سه سال گذشته باشه تا بتونی امتحان بدی (مگر اینکه اول کاردانی گرفته باشی بعد کارشناسی که مقدار سنوات کمتری میخواد)

Masoud_IEC

عضو جدید
این هم آدرس سایت دفتر مقررات ملی هست
که هم مواد آزمون ، نمونه سوالات سالهای گذشته همراه با کلید و دفترچه راهنمای آزمون رو میتونی دانلود کنی و بخونی

http://inbr.ir/spage/uspage.aspx?id=273

راستی حتما حتما باید از مدرک کارشناسی سه سال گذشته باشه تا بتونی امتحان بدی (مگر اینکه اول کاردانی گرفته باشی بعد کارشناسی که مقدار سنوات کمتری میخواد)

سلام
اول اینکه تبریک میگم بابت قبولی در این ازمون
میخاستم بدونم که همه این منابع به جز اخری رو از نظام مهندسی شهرمون میشه تهیه کرد؟
و اینکه از نظام مهندسی تا حالا چه استفاده هایی کردی شما ؟ کلا به چه کار میاد ؟
ممنون از راهنماییت

simpatico4949

عضو جدید
سلام
اول اینکه تبریک میگم بابت قبولی در این ازمون
میخاستم بدونم که همه این منابع به جز اخری رو از نظام مهندسی شهرمون میشه تهیه کرد؟
و اینکه از نظام مهندسی تا حالا چه استفاده هایی کردی شما ؟ کلا به چه کار میاد ؟
ممنون از راهنماییت

ممنون
آره کل این کتابها رو میتونی از نظام مهندسی شهر خودتون تهیه کنی
تا الان که استفاده خاصی از نظام مهندسی نمیتونستم بکنم به جز شرکت کردن در سمینار ها و همایش ها و ... که برگزار می شد اما وقتی که پروانه اشتغال دریافت کنی میتونی در زمینه طراحی و نظارت تاسیسات برقی ساختمان مشغول کار بشی و یک منبع در آمد اصلی یا فرعی باشه برات (خیلی ها به عنوان شغل دوم به این کار نگاه می کنند و خیلی ها هم میشناسم که منبع درآمد اصلیشون همین کار هست) الان ساختمان های سه طبقه به بالا باید طراحی تاسیسات داشته باشن و یک ناظر بر اجرای این طرح نظارت کنه که شما میتونی با دریافت پروانه اشتغال هم در زمینه طراحی و هم در زمینه نظارت مشغول به کار بشی (البته بستگی به رشته ای که تحصیل کردی داره مثلا برق قدرت میتونه هم نظارت و هم طراحی انجام بده)

Masoud_IEC

عضو جدید
ممنون
آره کل این کتابها رو میتونی از نظام مهندسی شهر خودتون تهیه کنی
تا الان که استفاده خاصی از نظام مهندسی نمیتونستم بکنم به جز شرکت کردن در سمینار ها و همایش ها و ... که برگزار می شد اما وقتی که پروانه اشتغال دریافت کنی میتونی در زمینه طراحی و نظارت تاسیسات برقی ساختمان مشغول کار بشی و یک منبع در آمد اصلی یا فرعی باشه برات (خیلی ها به عنوان شغل دوم به این کار نگاه می کنند و خیلی ها هم میشناسم که منبع درآمد اصلیشون همین کار هست) الان ساختمان های سه طبقه به بالا باید طراحی تاسیسات داشته باشن و یک ناظر بر اجرای این طرح نظارت کنه که شما میتونی با دریافت پروانه اشتغال هم در زمینه طراحی و هم در زمینه نظارت مشغول به کار بشی (البته بستگی به رشته ای که تحصیل کردی داره مثلا برق قدرت میتونه هم نظارت و هم طراحی انجام بده)

سلام و درود
چه مدت بعد قبولی در نظام مهندسی پروانه اشتغال بکار میدن ؟ و آیا شرایط خاصی داره ؟

kuchuluuu

عضو جدید
سلام
من خودم در آزمون اسفند 91 شرکت کردم و شکر خدا تونستم قبول بشم
در مورد مدت زمان خوندن باید بگم که من به مدت یکماه عصر ها میخوندم
کتابهایی که باید بخونی :
• قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان مصوب 74 و آئين‌نامه اجرائي آن -ويرايش 1390
• مبحث دوم ( نظامات اداري )-ويرايش 1384
• مبحث سوم ( حفاظت ساختمانها در مقابل حريق )-ويرايش 1380
• مبحث دوازدهم ( ايمني و حفاظت كار در حين اجرا )-ويرايش 1385
• مبحث پانزدهم (آسانسورها و پله‌هاي برقي )-ويرايش 1387
• مبحث نوزدهم (صرفه‌جوئي در مصرف انرژي )-ويرايش 1389
• طرح و اجراي تأسيسات برقي
براي این مورد آخر منبع خاصي معرفي نميشه و شامل مباحث دانشگاهی و مباحث کاربردی (در کار) میشه که پیشنهاد میشه کتاب دکتر کلهر هم در بخش روشنایی فنی و هم در بخش تاسیسات الکتریکی خونده بشه یک سری سوال هم هست که به طور معمول هر ساله در آزمون میاد مثل محاسبات سیستم آنتن مرکزی ، محسابات ترانس ، محسابات ژنراتور ، طراحی سیستم اعلام حریق ، طراحی سیستم چنچ آور و... که میتونی با خوندن سوالات سالهای گذشته تا حدودی با این تیپ سوالات آشنا بشی
یک کتاب هست به نام نکات برتر در مباحث نظام مهندسی برق نوشته دکتر حسین شایقی که چند صفحه ای درس داده بعد هم سوالات سالهای قبل رو به صورت تشریحی حل کرده که خیلی کتاب خوبی هست توصیه میکنم حتما تهیه اش کنی (معمولا کتابخونه های نظام مهندسی هم داره که به صورت امانی میتونی بگیری)

اگه سوال دیگه ای داشتی بپرس

با سلام و تبریک قبولی
دوست من آیا همه این مباحث رو می شه تو 1 ماه اونم فقط عصرها خوند؟آخه من صبح تا عصر سر کارم.به نظر میاد که خیلی باشه جطور می تونم همشو تو 1 ماه بخونم؟مساله هاش در چه حدیه؟مفهومی و سخته یا روتینه؟
ممنون

simpatico4949

عضو جدید
با سلام و تبریک قبولی
دوست من آیا همه این مباحث رو می شه تو 1 ماه اونم فقط عصرها خوند؟آخه من صبح تا عصر سر کارم.به نظر میاد که خیلی باشه جطور می تونم همشو تو 1 ماه بخونم؟مساله هاش در چه حدیه؟مفهومی و سخته یا روتینه؟
ممنون

منم شرایط شما رو داشتم صبح تا ظهر سرکار بودم و عصرها بیکار ... ولی فرق من و شما در اینه که تاسیسات الکتریکی رو نخوندی که یک کم سخت میشه کار...
البته از این تاریخ تا زمان امتحان حدود دو ماه فرصت داری که میتونی خودت رو خوب آماده کنی
در مورد کتابها هم لازم نیست که کل کتاب رو حفظ باشی ، همین که بدونی که فلان مبحث کجای کتاب هست کفایت میکنه
کتابهایی که لازم است بیشتر تسلط داشته باشی :
• مبحث پانزدهم (آسانسورها و پله‌هاي برقي )-ويرايش
این سه تا مبحث خیلی مهمترن
یک دور کتاب ها رو که خوندنی شروع کن به تست زدن

مسائل هم یک سری هست که هر دوره تکرار میشه با تغییرات کوچک مثل محاسبات روشنایی ، محسابه ژنراتور و ترانس ، محسابه آنتن مرکزی ، و... که میتونی کتاب شایقی رو بخونی (مسایل رو تشریحی حل کرده)
یک سری مسائل هم هست که تو هر دوره متفاوته و معمولا کسی وقت نمیکنه به این سوالات جواب بده

kuchuluuu

عضو جدید
منم شرایط شما رو داشتم صبح تا ظهر سرکار بودم و عصرها بیکار ... ولی فرق من و شما در اینه که تاسیسات الکتریکی رو نخوندی که یک کم سخت میشه کار...
البته از این تاریخ تا زمان امتحان حدود دو ماه فرصت داری که میتونی خودت رو خوب آماده کنی
در مورد کتابها هم لازم نیست که کل کتاب رو حفظ باشی ، همین که بدونی که فلان مبحث کجای کتاب هست کفایت میکنه
کتابهایی که لازم است بیشتر تسلط داشته باشی :
• مبحث پانزدهم (آسانسورها و پله‌هاي برقي )-ويرايش
این سه تا مبحث خیلی مهمترن
یک دور کتاب ها رو که خوندنی شروع کن به تست زدن

مسائل هم یک سری هست که هر دوره تکرار میشه با تغییرات کوچک مثل محاسبات روشنایی ، محسابه ژنراتور و ترانس ، محسابه آنتن مرکزی ، و... که میتونی کتاب شایقی رو بخونی (مسایل رو تشریحی حل کرده)
یک سری مسائل هم هست که تو هر دوره متفاوته و معمولا کسی وقت نمیکنه به این سوالات جواب بده
سلام دوست من
ممنون از راهنماییت.کتاب شایقی رو از کجای شیراز می تونم تهیه کنم؟اینو بخونم دیگه نیاز نیست کتاب کلهر رو بخونم؟

simpatico4949

عضو جدید
سلام دوست من
ممنون از راهنماییت.کتاب شایقی رو از کجای شیراز می تونم تهیه کنم؟اینو بخونم دیگه نیاز نیست کتاب کلهر رو بخونم؟
سلام
من خودم از نظام مهندسی امانت گرفتم ، (کتابخانه نظام مهندسی ، ساختمان شماره دو بلدی که ؟؟) ولی اگه بخوای بخری احتمال زیاد کتابفروشی خود نظام داره (همون ساختمان شماره دو)
من نمیدونم اطلاعاتت در مورد تاسیسات الکتریکی و روشنایی فنی در چه حدی هست اگه هیچ اطلاعاتی از این دو کتاب نداری پیشنهاد میکنم بخونی

kuchuluuu

عضو جدید
سلام
من خودم از نظام مهندسی امانت گرفتم ، (کتابخانه نظام مهندسی ، ساختمان شماره دو بلدی که ؟؟) ولی اگه بخوای بخری احتمال زیاد کتابفروشی خود نظام داره (همون ساختمان شماره دو)
من نمیدونم اطلاعاتت در مورد تاسیسات الکتریکی و روشنایی فنی در چه حدی هست اگه هیچ اطلاعاتی از این دو کتاب نداری پیشنهاد میکنم بخونی
سلام دوست من
نه بلد نیستم.اگه میشه آدرسشو بهم بده.ممنون.
یه سوال دیگه.فرق کابل و سیم چیه؟
ممنون

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
دوستان زمان شرکت در آزمون کی هست؟

simpatico4949

عضو جدید
سلام دوست من
نه بلد نیستم.اگه میشه آدرسشو بهم بده.ممنون.
یه سوال دیگه.فرق کابل و سیم چیه؟
ممنون
از سمت ستارخان که بیای داخل 12 متری نمازی ، آخر 12 متری که میرسی سمت چپ ساختمان شماره یک نظام مهندسی هست ، و سمت راست یک پارک حاشیه ای هست ، اگه به آخر پارک حاشیه ای بری ساختمان شماره دو نظام رو میبینی

تا جایی که تو بازار با این دو کار میکنیم : سیم ممکن هست عایق داشته باشه و ممکن هم هست عایق نداشته باشه (عایق دار مثل سیم های افشان یا مفتولی که در ساختمان ها استفاده میشه و بدون عایق هم مثل سیم هایی که در شبکه توزیع ، انتقال و... استفاده میشه )

ولی کابل ها عموما از چند رشته سیم روکشدار تشکیل شده اند و علاوه بر عایق خود سیم ، یک عایق دیگر روی مجموعه سیم ها وجود دارد ، البته کابلهایی هم داریم که از یک رشته سیم تشکیل شده که این نوع هم علاوه بر عایق روی سیم یک عایق دیگر هم دارد مثل کابلهای مسی 25×1 که در شبکه توزیع زیاد استفاده میشه (یعنی دو لایه جداگانه عایق دارد)

kuchuluuu

عضو جدید
از سمت ستارخان که بیای داخل 12 متری نمازی ، آخر 12 متری که میرسی سمت چپ ساختمان شماره یک نظام مهندسی هست ، و سمت راست یک پارک حاشیه ای هست ، اگه به آخر پارک حاشیه ای بری ساختمان شماره دو نظام رو میبینی

تا جایی که تو بازار با این دو کار میکنیم : سیم ممکن هست عایق داشته باشه و ممکن هم هست عایق نداشته باشه (عایق دار مثل سیم های افشان یا مفتولی که در ساختمان ها استفاده میشه و بدون عایق هم مثل سیم هایی که در شبکه توزیع ، انتقال و... استفاده میشه )

ولی کابل ها عموما از چند رشته سیم روکشدار تشکیل شده اند و علاوه بر عایق خود سیم ، یک عایق دیگر روی مجموعه سیم ها وجود دارد ، البته کابلهایی هم داریم که از یک رشته سیم تشکیل شده که این نوع هم علاوه بر عایق روی سیم یک عایق دیگر هم دارد مثل کابلهای مسی 25×1 که در شبکه توزیع زیاد استفاده میشه (یعنی دو لایه جداگانه عایق دارد)
سلام دوست من
بازم ممنون از راهنمایی های خوبت.کلا" چجور باید تشخیص بدیم که چیزی که داریم میبینیم سیم هست یا کابل؟آیا از سایز خاصی به بالا می شه کابل و زیر اون بهش می گن سیم؟(منظورم تو کابل های تک رشته ای هست)
بازم ممنون

simpatico4949

عضو جدید
سلام دوست من
بازم ممنون از راهنمایی های خوبت.کلا" چجور باید تشخیص بدیم که چیزی که داریم میبینیم سیم هست یا کابل؟آیا از سایز خاصی به بالا می شه کابل و زیر اون بهش می گن سیم؟(منظورم تو کابل های تک رشته ای هست)
بازم ممنون

کابلهای تک رشته از سایز 25 به بالا داریم و از این مقطع کوچکتر من ندیدم باشه ، اگر هم باشه تو دسته سیم ها قرار نمیگیره مثلا میشه کابل 16×1 (کابلها حداقل دو تا عایق دارند )

اگه یک سیم 25×1 رو با یک کابل 25×1 مقایسه بکنی مقطع ظاهری کابل به خاطر وجود یک لایه عایق بیشتر ، بزرگتر به نظر میاد

simpatico4949

عضو جدید
قابل توجه داوطلبان آزمونهای حرفه ای سال 92

همانگونه كه مطلعند براساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده مقرر بود آزمونهاي ورود به حرفه (مقررات ملّي ساختمان) در شهريورماه سالجاري برگزار گردد، ليكن علیرغم آمادگی و انجام مقدمات لازم، با توجه به درخواست گسترده مديران محترم استانها و مهندسان عزيز مبني بر گرمي هوا، تعطيلات تابستاني، نزديكي فصل شروع مدارس و دانشگاهها و عدم استقبال از برگزاري آزمونها در شهريورماه، لذا ضمن عرض پوزش از تاخير بوجود آمده بدينوسيله به آگاهي متقاضيان شركت در آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان، كاردانهاي فني ساختمان و معماران تجربي در سال جاري مي‌رساند، با توجه به برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده در اين خصوص، زمان برگزاري آزمونهاي مذكور در اواسط آذرماه سالجاري خواهد بود. اطلاعات تكميلي در اين خصوص متعاقباً از طريق همين وب سايت به اطلاع متقاضيان خواهد رسيد.

"دفتر مقررات ملّی ساختمان"

http://inbr.ir/News/uNew.aspx?ID=260

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
[h=2]نرم افزار Lift Designer[/h] نرم افزار LIFTdesigner
نرم افزار طراحی و محاسبات آسانسور ، بالابر و سیستم های لیفتینگ LIFTdesigner و CABINdesigner
همراه با کرک تضمینی بدون محدودیت زمانی

reza55455

عضو جدید
نرم افزار Lift Designer

نرم افزار LIFTdesigner
نرم افزار طراحی و محاسبات آسانسور ، بالابر و سیستم های لیفتینگ LIFTdesigner و CABINdesigner
همراه با کرک تضمینی بدون محدودیت زمانی

با سلام
اولین بار هست که اسم این نرم افزار رو دیدم!!
میشه یکم بیشتر راجع به اون توضیح بدید؟
ممنون

fiyoona

عضو جدید
سلام خواستم بدونم من این کتابارو دوسال پیش خریدم و ویرایش قدیمشو دارم آیا ویرایش جدیدشون خیلی متفاوته و مشکلی ایجاد میکنه؟

Joe_Bel

کاربر ممتاز
با سلام
اولین بار هست که اسم این نرم افزار رو دیدم!!
میشه یکم بیشتر راجع به اون توضیح بدید؟
ممنون

محاسبات استاندارد و ماکرو :

- پنجره محاسبات استاندارد en81
- تبدیل نقشه ها طراحی شده به فایل Pdf
- تبدیل نقشه ها طراحی شده به فایل Dwg
- نمایش فشارهای وارده بر چاهک
- نمایش آهن کشی چاه
- تطابق آسانسور طراحی شده با استاندارد
- شیوه ها و امکانات چاپ نرم افزار
- طراحی اسانسور های گروهی
- نمایش دیوار ها در نقشه و تغییر محل نمودار
- نمایش فاصله طبقات از تراز
- نمایش خودکار جدول مشخصات نقشه

محاسبات آسانسورهای کششی :

- نمایش سه بعدی اسانسور بصورت کامل
- نمایش سه بعدی از نقشه های دو بعدی
- نمایش سه بعدی قطعات به صورت مجزا
- نقشه دو بعدی اسانسور
- نقشه به صورت تک نما
- نقشه به صورت اسمبلی

- طراحی موتورخانه بالای چاه
- طراحی موتور خانه پایین چاه
- طراحی اسانسور فاقد موتورخانه
- طراحی کابین با دو ورودی
- انتخاب موتور
- انتخاب درب طبقات
- انتخاب درب کابین
- انتخاب هرزگرد
- انتخاب ریل راهنما
- انتخاب سیم بکسل
- انتخاب فریم کابین
- انتخاب نوع براکت
- انتخاب شاسی (پایه)موتور
- انتخاب روشنایی داخل چاه - چراغ تونلی
- انتخاب فن داخل موتورخانه
- انتخاب دریچه تخلیه هوای موتورخانه
- انتخاب بافر
- انتخاب نردبان ته چاه
- انتخاب تراول نوع کابل
- انتخاب شاسی احضار
- انتخاب کفشک کابین

محاسبات آسانسورهای هیدرولیک :

- نمایش سه بعدی اسانسور بطور کامل
- نمایش سه بعدی از نقشه دو بعدی
- نمایش سه بعدی قطعات
- نقشه به صورت اسمبلی
- نقشه بصورت تک
- نقشه بصورت دو بعدی
- انتخاب سیلندر
- انتخاب جک
- نوع جک از کنار
- نوع دو جک
- نوع جک مرکز
- نوع اتصال جک غیر مستقیم
- انتخاب مخزن روغن
- انتخاب کارسلینگ
- اسانسور با کابین سه در

محتویات این بسته شامل نرم افزار LIFT designer 5.2 و CABIN designer 2007 همراه با ابزارهای LIFTlog , LIFTpoolmanager,LIFTdatamanager بصورت کامل همراه با رجیستر و کرک معتبر تضمین شده توسط ما به همراه مثال های نمونه کاربردی و فایل های آموزشی می باشد.

Joe_Bel

کاربر ممتاز
سلام خواستم بدونم من این کتابارو دوسال پیش خریدم و ویرایش قدیمشو دارم آیا ویرایش جدیدشون خیلی متفاوته و مشکلی ایجاد میکنه؟

منابع آزمون تاسیسات برقی ساختمان

قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب 74 و آئین‌نامه اجرائی آن - ویرایش 1390

• مبحث دوم ( نظامات اداری ) - ویرایش 1384
• مبحث سوم ( حفاظت ساختمانها در مقابل حریق ) - ویرایش 1392
• مبحث دوازدهم ( ایمنی و حفاظت کار در حین اجرا ) - ویرایش 1392
مبحث سیزدهم (طرح و اجرای تاسیسات برقی ساختمانها ) - ویرایش 1382
راهنمای مبحث سیزدهم (طرح و اجرای تاسیسات برقی ساختمانها ) - ویرایش 1382

مبحث پانزدهم (آسانسورها و پله‌های برقی ) - ویرایش 1387
• مبحث نوزدهم (صرفه‌جوئی در مصرف انرژی ) - ویرایش 1389
-------------------------------------------------------------------
اکثرا جدول ها شون تغییراتی کرده یا مطلبی اضافه یا کمتر شده به نظر من ویرایش جدید رو تهیه کنید خیلی به نفعتون خواهد بود نمونه اش مبحث 15 ، سال 86 زمین تا آسمان با 87 فرق دارد

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ile

عضو جدید
قابل توجه مهندسای عزیزی که میخوان تو آزمون آذر 92 شرکت کنن
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/funny/w42.gif
لطفا در این تاپیک اعلام حضور کنید تا با کمک همدیگه آزمون آذرماه رو قبول بشیم و دیگه نمونه واسه سالهای بعدی. احتمالا از این ببعد سالی یکبار برگزار میشه و همچنین امکان داره سال های بعدی شرایطش رو سخت تر کنن.پس باید قدر همین فرصت رو بدونیم. من شخصا دارم سوال های آزمون های اخیر رو کار میکنم و فعلا اولیشم که آزمون اسفند 91 هستش. حتی اگر
تو این تاپیک 3 ، 4 نفر هم باشیم و اشکالات همدیگه رو رفع کنیم، خیلی موفق خواهیم بود.تا اونجاییکه من تحقیق کردم بهترین شیوه برای موفقیت در این آزمون حل حداقل 10 آزمون اخیر هستش. اینجوری مجبور میشیم تا مباحث مربوط به هر سوال رو پیدا کنیم و بخونیم.

لطفا اعلام حضور کنید تا همکاری کنیم و اشکالاتمون رو رفع کنیم
:w40:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Joe_Bel

کاربر ممتاز
قابل توجه مهندسای عزیزی که میخوان تو آزمون آذر 92 شرکت کنن
:w42:
لطفا در این تاپیک اعلام حضور کنید تا با کمک همدیگه آزمون آذرماه رو قبول بشیم و دیگه نمونه واسه سالهای بعدی. احتمالا از این ببعد سالی یکبار برگزار میشه و همچنین امکان داره سال های بعدی شرایطش رو سخت تر کنن.پس باید قدر همین فرصت رو بدونیم. من شخصا دارم سوال های آزمون های اخیر رو کار میکنم و فعلا اولیشم که آزمون اسفند 91 هستش. حتی اگر
تو این تاپیک 3 ، 4 نفر هم باشیم و اشکالات همدیگه رو رفع کنیم، خیلی موفق خواهیم بود.تا اونجاییکه من تحقیق کردم بهترین شیوه برای موفقیت در این آزمون حل حداقل 10 آزمون اخیر هستش. اینجوری مجبور میشیم تا مباحث مربوط به هر سوال رو پیدا کنیم و بخونیم.

لطفا اعلام حضور کنید تا همکاری کنیم و اشکالاتمون رو رفع کنیم
:w40:
من هستم
مبحث 15 روکامل بلدم هر مشکلی داشتید معرفی کنید
من امروز اینترنت میگشتم اینو دیدم از همه جا ارزونتر بود

• Like
واکنش ها: ile

ile

عضو جدید
من هستم
مبحث 15 روکامل بلدم هر مشکلی داشتید معرفی کنید
من امروز اینترنت میگشتم اینو دیدم از همه جا ارزونتر بود