آقایون شما بودین قبول میکردید ؟؟؟

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
سلام -امیدوارم خوب خوب باشید
من یه سوال دارم از اقایون سایت لطفا واقعیت بگید-ممنون
اگه شما برید خواستگاری و همسر ایندتون از شما یه درخواست بکنه به شرح زیر
گذشتن از مهریه و دریافت حق طلاق و حضانت بچه
شما این درخواست قبول میکنید؟
اگه جوابتون منفی چرا؟
اگه جوابتونم مثبت بود حستون تغییر نمیکنه نسبت بهش؟یعنی بد نمیشه؟!
بازم ممنون
موفق و پیروز باشید.

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قبلا یکی از مراجع به این سوال جواب قشنگی داده بود

اون جواب کفایت میکنه

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
قبلا یکی از مراجع به این سوال جواب قشنگی داده بود

اون جواب کفایت میکنه
من به مراجع کاری ندارم چون خودم عقل دارم برای هر چیزی فکر میگنم
مرجع تقلیدم ندارم
به نظر من قبول مرجع یعنی کورکورانه پیروانه کردن از یکی
شما نظر خودت بگید لطفا-ممنون

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
من به مراجع کاری ندارم چون خودم عقل دارم برای هر چیزی فکر میگنم
مرجع تقلیدم ندارم
به نظر من قبول مرجع یعنی کورکورانه پیروانه کردن از یکی
شما نظر خودت بگید لطفا-ممنون
پس یعنی الان شما به درجه اجتهاد رسیدین درسته !؟!؟!؟
تبریک میگم بهتون ;)
مسیر سختی رو طی کردین ...
-------------------------------------------------------------------------------
و اما در مورد تاپیک ! خب این بستگی به طرف مقابلم داره . اگه اونقدر فهمیده باشه که نخواد سر هیچ و پوچ زندگی رو به فنا بده آره میدم ...

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
پس یعنی الان شما به درجه اجتهاد رسیدین درسته !؟!؟!؟
تبریک میگم بهتون ;)
مسیر سختی رو طی کردین ...
-------------------------------------------------------------------------------
و اما در مورد تاپیک ! خب این بستگی به طرف مقابلم داره . اگه اونقدر فهمیده باشه که نخواد سر هیچ و پوچ زندگی رو به فنا بده آره میدم ...
نه نرسیدم
ولی هیچکس قبول ندارم
نیازیم به اینا ندارم

در مورد تایپیک:والا دیگه طرف مقابل خنگ نیست بیاد ازدواج کنه از حق خودش بگذره بعد سرهیچ و پوچ زندگیش به فنا بده
یعنی مردا سرهیچ و پوچ زندگی به فنا نمیدن اما زنا اینکارو میکنن که این حق ازشون گرفته شده؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

mycobacter

عضو جدید
نه نمیدم بهش.کلا ولش میکنم.باهاش ازدواج نمی کنم.اصلا سوال جالبی نبود.

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا نسبت به کسی شناخت کامل پیدا نکنم خواستگاری ازش نمی کنم و کسی که من انتخوابش می کنم امرا اگه همچین چیزی ازم بخواد ,اصلا به طلاق فکر نمیکنه چه برسه به حق طلاق و حضانت بچه .اگرم ,اگرم ,اگرم بخواد, مطمئنم که داره شوخی میکنه و ok رو میدم و بعد کلی می شینیمو بهش می خندیم:smile:

jahan pahlevan

عضو جدید
کاربر ممتاز
من حق طلاق و قبول نمی کنم ولی حضانت بچه رو چرا . میگم اگه روزی باهم به توافق برسیم برای طلاق من حوصله ی بچه مچه ندارم البته به شرطی که از بابت هزینه هاش هیچ مسئولیتی نداشته باشم.

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی منظورتون اینه حق طلاقو از خودش سلب کنه بده به خانم؟

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه من باشم .... که 100% موافقم ..... الان که تقی به توقی بخوره زن طلاق میگیره.....

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
نه اصلا حرفشم نزن ......چون خانم ها احساسی تصمیم میگیرن
الان میگن طلاق فردا پشیمون میشن :دی

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
درسته - اما مخالف با این قضیه هستم
اخه چرا مخالفت میکنید
ما زنا حق تصمیم گرفتن نداریم
اگه از زدگیمون راضی نبودیم نباید هیچی بگیم
مگه ما انسان نیستیم
مگه ما مثل شما مردا حق زندگی کردن نداریم
مگه ما مادر اون بچه نیستیم

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
نه اصلا حرفشم نزن ......چون خانم ها احساسی تصمیم میگیرن
الان میگن طلاق فردا پشیمون میشن :دی
شما فکر میکنید خیلی جاهام خانما منطقیند زندگی بازی نیست که با احساسات بیخودی بخوان تمومش کنند

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
والا ما که ندیدیم
اما ما داریم تو فامیل که اینکارو کردن و الانم دارن باهم زندگی میکنند

منم دیدم کسایی رو که این کارو کردن و الان با هم زندگی نمیکنن ....
یعنی قبول نداری خانم ها احساسی هستن ؟؟؟؟

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حق طلاق بانوان در عقد نامه ها

حق طلاق بانوان در عقد نامه ها

زوج به زوجه وکالت بلاعزل با حق توکیل غیر داد که در موارد مشروحه زیر با رجوع به دادگاه خود را مطلقه نماید.

1) استنکاف شوهر از دادن نفقه زن به مدت شش ماه به هر عنوان و عدم الزام او به تأدیه نفقه و همچنین در موردی که اجبار شوهر هم ممکن نباشد. توضیح: عدم پرداخت خرجی زن و انجام سایر حقوق واجب زن به مدت شش ماه.

۲) سوء رفتار یا سوء معاشرت زوج به حدی که ادامه زندگی را برای زوجه غیر قابل تحمل کند. توضیح: بدرفتاری غیرقابل تحمل مرد با زن و فرزندان.

۳)ابتلای زوج به امراض صعب العلاج به نحوی که دوام زناشویی برای زوجه مخاطره آمیز باشد.توضیح: بیماری خطرناک غیرقابل درمان مرد در حدی که سلامت زن را به خطر اندازد.

۴) جنون زوج در مواردی که فسخ نکاح شرعاً ممکن نباشد.
توضیح: دیوانه بودن مرد در زمانی که امکان فسخ نباشد.

۵) عدم رعایت دستور دادگاه در مورد منع اشتغال زوج به شغلی که طبق نظر دادگاه صالح منافی با مصالح خانوادگی و حیثیت زوجه باشد.
توضیح: اشتغال مرد به کاری که به حیثیت و آبروی زن و مصالح خانوادگی او لطمه می‌زند.

۶) محکومیت شوهر به حکم قطعی به مجازات پنج سال حبس یا بیشتر یا به جزای نقدی که بر اثر عجز از پرداخت منجر به پنج سال بازداشت شود یا به حبس و جزای نقدی که مجموعاً منتهی به پنج سال بازداشت یا بیشتر شود و حکم مجازات در حال اجرا باشد.
توضیح: محکومیت به حبس در حال اجرا از پنج سال به بالا (در زندان بسر بردن مرد به عنوان محکومیت در حال اجرا از پنج سال به بالا)

۷) ابتلای زوج به هرگونه اعتیاد مضری که به تشخیص دادگاه به اساس زندگی خانوادگی خللی وارد آورد و ادامه زندگی برای زوجه دشوار باشد.توضیح: اعتیادی که به اساس خانوادگی ضرر بزند مانند اعتیادی که منجر به بیکاری مرد، فروش اثاثیه منزل و وارد کردن ضرر به سلامت جسمی و روحی زن و فرزند شود.

۸) زوج زندگی خانوادگی را بدون عذر موجه ترک کند. تشخیص ترک زندگی خانوادگی (تشخیص عذر موجه با دادگاه است) یا اینکه زوج شش ماه متوالی بدون عذر موجه از نظر دادگاه غیبت کند.توضیح: ترک بدون علت خانواده یا غیبت یکسره شش ماهه بدون دلیل موجه.

۹) محکومیت قطعی زوج در اثر ارتکاب به جرم و اجرای هرگونه مجازات اعم از حد و تعزیر در اثر ارتکاب به جرمی که مغایر با حیثیت خانوادگی و شئون زن باشد.
تشخیص اینکه مجازات مغایر با حیثیت و شئون خانوادگی است با توجه به وضع و موقعیت زن و عرف و موازین دیگر با دادگاه است.
از جمله مواردی که زن می‌تواند از دادگاه تقاضای طلاق کند، محکومیت قطعی زوج در اثر ارتکاب به جرم و اجرای هرگونه مجازات اعم از حد و تعزیر در اثر ارتکاب به جرمی که مغایر با حیثیت و شئون خانوادگی با توجه به وضع و موقعیت زن و عرف و موازین دیگر با دادگاه است.
ـ توضیح: اجرای هر نوع مجازاتی که آبرو و موقعیت زن را به خطر اندازد.

۱۰) در صورتی که پس از گذشت پنج سال زوجه از شوهر خود به جهت عقیم بودن و یا عوارض جسمی دیگر، صاحب فرزند نشود.
ـ توضیح: بچه دار نشدن مرد پس از پنج سال.

۱۱) در صورتی که زوج مفقودالاثر شود و ظرف شش ماه پس از مراجعه زوجه به دادگاه پیدا نشود.توضیح: غیبت طولانی شوهر.

۱۲) زوج همسر دیگری بدون رضایت زوجه اختیار کند یا به تشخیص دادگاه نسبت به همسران خود اجرای عدالت نکند.

ـ توضیح: ازدواج مجدد مرد بدون اجازه همسر

توضیح: زن علاوه بر موارد فوق در صورت موافقت شوهر، می‌تواند مواردی مانند موارد زیر را در قباله بگنجاند:
● سایر شرایط:
۱) حق سکنی: که اختیار تعیین محل سکونت را به زن واگذار می‌کند.
۲) حق تحصیل
۳) حق اشتغال و...

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام -امیدوارم خوب خوب باشید
من یه سوال دارم از اقایون سایت لطفا واقعیت بگید-ممنون
اگه شما برید خواستگاری و همسر ایندتون از شما یه درخواست بکنه به شرح زیر
گذشتن از مهریه و دریافت حق طلاق و حضانت بچه
شما این درخواست قبول میکنید؟
اگه جوابتون منفی چرا؟
اگه جوابتونم مثبت بود حستون تغییر نمیکنه نسبت بهش؟یعنی بد نمیشه؟!
بازم ممنون
موفق و پیروز باشید.
گذشتن از مهریه و گرفتن حق طلاق خیلی معانی درپی داره
کسی که از مهریه میگذره در واقع میخواد خیال خودش رو از بابت حق طلاقی که بخاطر به اجرا گذاشتن مهریه نمی تونه بدست بیاره ، راحت کنه!
در واقع یه جور پیام آور ترس شما از طرف مقابلتون هست و اینکه شخص مقابل رو براین گمان میذاره که شما درصدد فرار سریعتر از زندگی هستید .

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من درست این متنو نخونده بودم

اینو که الان هم دارن می تونن با به اجرا گذاشتن مهریه شوهرشونو مجبور به متارکه با گرفتن حق حصانت فرزندشون کنن.
============
اون این بود

ه گزارش قانون این خانم، شروط را در اینترنت دیده است و پس از مشورت با دوستان خود، آن را با خواستگار خود هم مطرح نموده است اما پس از موافقت خواستگار با این شروط، محضردار از تایید این شروط و ثبت عقد ازدواج خودداری کرده است.متن سوال این خانم و پاسخ آیت الله مکارم شیرازی چنین است:

بنده از اینترنت شرایطی را در مورد ازدواج دیدم که خیلی خوب و عادلانه هم بود و من از آنها پرینت گرفتم و به دوستانم هم نشان دادم و آنها هم تایید کردند که شرایط بسیار خوبی است و می‌تواند برای دختری که قصد ازدواج دارد بسیار مفید باشد برای همین با خواستگارم مطرح کردم و او هم پذیرفت ولی وقتی رفتیم محضر، محضردار که یک روحانی هم بود گفت اکثر این‌ها شرایط خلاف شرع هستند و به درد نمی‌خورند و حتی به تمسخر گفتند که شاید هر کس این‌ها را نوشته قصد دست انداختن خانم‌ها را داشته است، من خیلی ناراحت شدم.

واقعاً همین مسایل است که باعث می‌شود ما جوان‌ها دین‌گریز شویم. چرا نباید به شرایط مورد توافق طرفین احترام قایل شد؟

من شرایط را هم برایتان ارسال می‌کنم و از شما خواهش دارم که مرا راهنمایی فرمایید.

از لطف شما هم ممنونم

1-زوج به زوجه وکالت بلاعزل با حق توکیل به غیر داد تا زوجه در هر زمانی که بخواهد از جانب زوج اقدام به متارکه کرده و خود را از علقه زوجیت رها سازد به هر طریق اعم از بذل یا اخذ مهریه.

2-زوج به زوجه وکالت بلا عزل داد تا هر زمان خواست مهریه را به هر میزان که خواست افزایش دهد.

3- زوجه اجازه دارد هر زمان اراده نمود به خارج از کشور مسافرت نموده و نیازی به اجازه مجدد زوج نباشد چه برای اخذ یا تمدید یا تجدید گذرنامه و این اجازه دائمی است.

4- زوجه حق ادامه تحصیل را تا هر مرحله‌ای که لازم بداند خواهد داشت در هر مکان و محلی که ایجاب کند .

5- زوج، زوجه را در انتخاب هر شغلی که مایل باشد و در هر محلی که صلاح بداند مخیر می‌نماید.

6- زوج مکلف است هنگام جدایی اعم از اینکه متارکه به درخواست زوج باشد یا به درخواست زوجه، کلیه دارایی خود را اعم از منقول و غیر منقول و وجوه نقدی بلا عوض به زوجه منتقل نماید.

7- حق انتخاب مسکن و تعیین کشور و شهر یا محل آن با زوجه خواهد بود.

8- حضانت فرزندان بعد از طلاق مطلقاً با زوجه خواهد بود و در صورت خروج از کشور نیز نیازی به اذن پدر نخواهد بود.

9-اختیار زمان بچه‌دار شدن مطلقاً در اختیار زوجه خواهد بود.

10-نزدیکی و تمکین در اختیار زوجه بوده و هر زمان که اراده نمود زوج مکلف به همبستری با زوجه خواهد بود.

11-اگر احیاناً تقاضای همبستری از سوی زوج باشد زوج باید قبلاً مبلغی (که از سوی زوجه تعیین می شود) به شماره حساب زوجه واریز نماید با این حال زوجه در نزدیکی مخیر بوده و این امر موجد هیچ حقی هم برای زوج نخواهد بود.

12-زوج به هیچ عنوان حق طلاق زوجه را نخواهد داشت.

13-زوج پس از متارکه به هیچ عنوان حق ازدواج را نخواهد داشت اعم از نکاح دائم یا نکاح منقطع.
14-زوجه هر وقت مصلحت بداند می تواند زوج را تنبیه بدنی نماید و زوج حق هر گونه اعتراض بعدی را در این خصوص از خود سلب و ساقط می نماید.

15-زوج مکلف به انجام کلیه کارهای منزل بوده و در موقع جدایی نیز حق درخواست اجرت المثل را از این حیث نخواهد داشت.

16-زوجه هر گونه که مقتضی و صلاح بداند در برقراری ارتباط با دیگران مخیر بوده و زوج حق هر گونه اعتراض بعدی را از خود سلب و ساقط می‌نماید.

17-درخصوص تربیت اولاد زوجه هر گونه صلاح بداند اقدام خواهد نمود و زوج حق دخالت در این خصوص را نخواهد داشت.

18-ریاست خانواده با زوجه خواهد بود.

19-زوجه شرط نمود که زوج ضمن اطاعت کامل از زوجه از والدین ایشان نیز تبعیت کامل داشته باشد.

20-زوجه شرط نمود عند اللزوم نفقه والدین ایشان نیز با زوج باشد.

21-حق رجوع بعد از طلاق با زوجه خواهد بود.

22-نفقه زوجه علاوه بر مصادیق قانونی که عبارت از تهیه مسکن و البسه و خوراک و هزینه های بهداشتی و دارویی می‌باشد شامل کلیه تفریحات زوجه نیز از قبیل مسافرت خارج از کشور و غیره خواهد بود و میزان نفقه نیز توسط زوجه بدون لحاظ کردن وضعیت مالی زوج تعیین خواهد شد.

پاسخ آیت‌الله مکارم شیرازی:

فکر می‌کنیم آنچه نوشته‌اید، منظورتان مزاح و شوخی بوده. هیچ برده‌ای هم در دوران بردگی دارای چنین محدودیتی نبوده و اگر زوجی را پیدا کنید که زیر بار این شرایط برود حتما باید او را به طبیب روانی معرفی کنید.