ابهامات دستورالعمل كميسيون هم ارزي در خصوص رشته معماري مورخ 92/03/20(معادل سازي دروس)

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
مشکل کارشناسی های ناپیوسته با هم ارزی واحدها (حتی برای ارتقا پایه3 به 2 ) حل نشده ....

مشکل کارشناسی های ناپیوسته با هم ارزی واحدها (حتی برای ارتقا پایه3 به 2 ) حل نشده ....

دقت کردید امسال از کسانی که کارشناسی ناپیوسته بودن برای تاییدیه شرکت در آزمون طراحی امضا می گیرند؟!!!!! پارسال از این خبرا نبودددددد

یکم مشکووووکه

میگن مشکلی برای علمی کاربردی های معماری نیست، خیلی ها طی 2-3 آزمون گذشته از علمی کاربردی ها پروانه طراحی گرفتند ، سال های گذشته پیگیری هم ارزی قبول شدگان رو خود سازمان انجام میداد ، اما امسال به عهده خود داوطلب گذاشته شده که هم ارزی رو از اداره راه و شهرسازی چک کنه......

الان برای علمی کاربردی های معماری فقط درس طرح 1 رو هم ارز محسوب نکردند، چون در دانشگاه آزاد در دوره کاردانی درسی به اسم آشنایی با طراحی معماری پاس کردند و اسمش طرح 1 نبوده!!!!!!!!!
دوستان این مشکل با گرفتن مدرک ارشد درست نمیشه ، برای آزمون طراحی فقط مدرک کارشناسی رو میخوان، حتی اگه دکتری هم بگیرید باز مشکل ایجاد میکنن {{{{{{{{{ حتی برای اونایی که پایه 3 دارند ، برای ارتقا پایه به 2 قراره سد ایجاد کنند ،}}}}}}}}} این مشکل هم ارزی باید ریشه ای حل بشه .........

باید از دانشگاه .و گروه معماری امضا بگیرید که این همون درس هست ، بعد چند نفری جمع شید و با رئیس دانشگاهی که مدرک گرفتید صحبت کنید ، که اون نامه مدیرگروه رو مهر و تایید کنه و اونو به ادراه راه و شهرسازی تحویل بدید که این مشکل به صورت ریشه ای برای همیشه حل بشه ............

varior

عضو جدید
ما این رو قبلا پرسیدیم چنین کاری براتون انجام نمیدن

تمرین های معماری = مقدمات طراحی معماری 1
آشنایی با طراحی معماری = مقدمات طراحی معماری 2

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
ما این رو قبلا پرسیدیم چنین کاری براتون انجام نمیدن

تمرین های معماری = مقدمات طراحی معماری 1
آشنایی با طراحی معماری = مقدمات طراحی معماری 2
پس باید چکار کنیم؟! میشه این 4واحد رو جایی بگذرونیم؟ قبلا که اینجور بود ، خود نظام مهندسی به دانشگاه معرفی میکرد که اون واحدهایی که تطبیق نداشت رو پاس کنند...

varior

عضو جدید
طرح معماری 1 درس پنج واحدیه

برای رشته ارشد شهرسازی و همینطور کارشناسی مکانیک این انتخاب رو دادن که در دانشگاه درسهای خواسته شده رو پاس کنن ولی برای مابقی رشته ها، خیر.

*. دانشگاه ها مي توانند در هر رشته به تشخيص گروه مربوطه ، تعدادي از دروس مرتبط با رشته را تعيين و به عنوان دروس انتخابي به دانشجويان ارائه دهند ، مشروط بر آنكه تعداد واحدها از سقف مجاز در هر رشته تجاوز نكند.
*. به دارندگان مدرک کارشناسی ناپیوسته چنانچه پروانه با کد اصلی تعلق نگیرد، اگر کلیه واحدهای مصوب کمیسیون هم ارزی رشته ها را در طول زمان تحصیل و به صورت واحدهای موثر گذرانیده باشند(که نگذراندن)، می توانند پروانه اشتغال به کار با کد اصلی دریافت نمایند.

اینو سوال کنید واحد موثر چیه، اگر اونطور که بنظر میاد واحد موثر در معدل باشه که واقعا اوضاع خرابه! قسمت بالا هم که قانون دانشگاست میگه نمیشه بیشتر از سقف مجاز رشته واحد گذراند
این همه سنگ اندازی یک معنی بیشتر نداره بصورت شفاف میگن کد اصلی نمیدن.

آخرین ویرایش:

mm.ai

عضو جدید
مرسی از اطلاع رسانی شما آقا نادر- ولی متاسفانه باز این یکی نامه هم کلیده قفل ما تکنولوژیا رو وا نکرد-گویا به یه شاه کلید واسه وا کردنه قفلمون نیاز داریم

Architect Abbas

عضو جدید
مرسی از اطلاع رسانی شما آقا نادر- ولی متاسفانه باز این یکی نامه هم کلیده قفل ما تکنولوژیا رو وا نکرد-گویا به یه شاه کلید واسه وا کردنه قفلمون نیاز داریم

سلام
لطفا بگيد مشكل كجاست چون من با ريز نمرات تطبيق دادم مشكل حله البته در كارداني بنده رياضي را به اسم رياضي عمومي و در كارشناسي رياضي عمومي 2 پاس كردم كه بعيد ميدانم بخوان و يا بتوانن به اين موضوع گير بدن.

اعظم01

عضو جدید
دوستان-من ثبت نام نظارت کردم-تاییده نظارتیم شدم-ولی کمیسیون هم ارزی رو چک نکردم-آیا در صورت قبولیه نظارت برای گرفتن پروانه اشتغال به مشکل بر میخورم-منم تکنولوژیمو مثله بقیه دوستان شناخت مواد و مصالح(مصالح ساختمانی)رو تو هنرستان پاس کردم-تو کاردانی و کارشناسی اصلا ارائه نمی شد که بگیریمش-لطفا راهنمایی کنید-مرسی

مصوبه کمیسیون هم ارزی برای شرکت تو آزمون طراحیه . برای نظارت مشکلی وجود نداره . همه (پیوسته ها و ناپیوسته ها ) می تونن بدون محدودیت شرکت کنن

varior

عضو جدید
باز هم طرح معماری 1 معادل هیچ درسی نیست پس زیاد فرقی نکرد با قبل هنوز مشکل طراحی پابرجاست

mm.ai

عضو جدید
سلام
لطفا بگيد مشكل كجاست چون من با ريز نمرات تطبيق دادم مشكل حله البته در كارداني بنده رياضي را به اسم رياضي عمومي و در كارشناسي رياضي عمومي 2 پاس كردم كه بعيد ميدانم بخوان و يا بتوانن به اين موضوع گير بدن.
من مشکلم مشکل همه بچه هایه هنرستانیه-ما شناخت مواد =مصالح ساختمانی رو تویه هنرستان واسه دیپلوممون پاس کرده بودیم-تویه دانشگاه،چه کاردانی و چه کارشناسی اصلا ارائه نشده بود تا برداریمش-تویه این مصوبه اسم این درس همون طوری که خطه بالا نوشتم نوشته شده-من هم هیچکدومه این دو اسمو تو ریزنمراتم ندارم-البته نه من -بلکه همه دوستانم که هنرستانی هستن.
تویه کمیسیون هم ارزی که میگن دروس ستاره دار حتما باید پاس بشن-آخه به کی بفهمونیم بهمون ندادین تا پاس کنیم.اگه میدونستم آخره کارم باید بازیه دسته یه سری عتیقه بشم هیچوقت تکنولوژی نمیرفتم.

Architect Abbas

عضو جدید
من مشکلم مشکل همه بچه هایه هنرستانیه-ما شناخت مواد =مصالح ساختمانی رو تویه هنرستان واسه دیپلوممون پاس کرده بودیم-تویه دانشگاه،چه کاردانی و چه کارشناسی اصلا ارائه نشده بود تا برداریمش-تویه این مصوبه اسم این درس همون طوری که خطه بالا نوشتم نوشته شده-من هم هیچکدومه این دو اسمو تو ریزنمراتم ندارم-البته نه من -بلکه همه دوستانم که هنرستانی هستن.
تویه کمیسیون هم ارزی که میگن دروس ستاره دار حتما باید پاس بشن-آخه به کی بفهمونیم بهمون ندادین تا پاس کنیم.اگه میدونستم آخره کارم باید بازیه دسته یه سری عتیقه بشم هیچوقت تکنولوژی نمیرفتم.
سلام
من يه فايل جهت مقايسه با جدول بخشنامه مورخ91/11/04 با دروس پاس شده در كارداني و كارشناسي تهيه كردم در نهايت آنها را با آخرين بخشنامه مورخ 92/06/23 مقايسه كرده و آن دروسي را كه پاس كردم را با رنگ ديگر مشخص كردم .البته بنده تاكنون هيچ اقدامي نه در نظام مهندسي و نه كميسيون هم ارزي انجام نداده ام. و فكر ميكنم دوستاني كه اين دروس را پاس كرده باشند ديگر مشكلي براي كميسيون هم ارزي نداشته باشند.
http://maskan.mrud.ir/Portal/File/ShowFile.aspx?ID=9d72c670-1a89-4907-aa62-5a51480e74d3
http://maskan.mrud.ir/Portal/File/ShowFile.aspx?ID=bfcba2bf-6880-437d-aadf-9257c04cac7e
مشاهده پیوست تطبيق ريزنمرات با هم ارزي2.pdf

mm.ai

عضو جدید
سلام
من يه فايل جهت مقايسه با جدول بخشنامه مورخ91/11/04 با دروس پاس شده در كارداني و كارشناسي تهيه كردم در نهايت آنها را با آخرين بخشنامه مورخ 92/06/23 مقايسه كرده و آن دروسي را كه پاس كردم را با رنگ ديگر مشخص كردم .البته بنده تاكنون هيچ اقدامي نه در نظام مهندسي و نه كميسيون هم ارزي انجام نداده ام. و فكر ميكنم دوستاني كه اين دروس را پاس كرده باشند ديگر مشكلي براي كميسيون هم ارزي نداشته باشند.
http://maskan.mrud.ir/Portal/File/ShowFile.aspx?ID=9d72c670-1a89-4907-aa62-5a51480e74d3
http://maskan.mrud.ir/Portal/File/ShowFile.aspx?ID=bfcba2bf-6880-437d-aadf-9257c04cac7e
مشاهده پیوست 172284
آقا عباس-شما تویه جدول تطبیقی که برای خودتون گذاشتی شناخت و مواد رو انگار تو کاردانی پاس کردی-شما از علمی کاربردیا هستین-چون ما تکنولوژیا اصلا شناخت و موادو تویه دانشگاه بهمون ارائه نمی دادن-ما فقط اونو تویه هنرستان(دیپلم)پاس کرده بودیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟:surprised:

Architect Abbas

عضو جدید
تو هنرستان یه رشته فنی حرفه ای هست یکی دیگه کاردانش.
برا بچه های کاردانش شناخت مواد و مصالح تو هنرستان تدریس نمیشه .اونا هم میان تو دانشگاه پاس میکنن.
ولی برای فنی ها تو هنرستان تدریس میشه ولی تو دانشگاه نه.
یه نکته دیگه اینکه شما تو دوره کاردانی 86 واحد پاس کردین.دوستان کاردانشی 93 واحد.

با سلام
دوستان عزيز mm.ai & aaqq اتقاقا بنده نه علمي كاربردي هستم و نه 93 واحد پاس كردم بلكه86 واحد پاس كردم و كاردانيم هم كارداني پيوسته معماري و عنوان كارشناسيم هم مهندسي تكنولوژي معماري هست.و دروسي رو كه به بچه هاي كاردانشي ارائه دادن و بنده هم يكي از آنها بودم در ريز نمراتي كه گرفتم درس مباني هنرهاي تجسمي و عناصر جزئيات ساختمان با عبارت (غير حضوري)عنوان كرده و درس شناخت مواد و مصالح را در دوره كارداني براي همه هم دوره اي هام ارائه دادن و پاس كردن.

jhangard

کاربر بیش فعال
ما کاردانی ناپیوسته ها که 72 واحد پاس کردیم تکلیفمون چیه؟ بقیش کجا رفته؟ تو پیش دانشگاهی؟

yaghoobb

عضو جدید
ما کاردانی ناپیوسته ها که 72 واحد پاس کردیم تکلیفمون چیه؟ بقیش کجا رفته؟ تو پیش دانشگاهی؟

سلام به همه من میگم بیاید یه تاپیک وبرا بچه های هنرستانی درست کنیم بعد که منسجم شدیم بریم برا اعتراض.ببینید اگه یکی پیوسته بخونه ومشروط بشه و مدرک معادل بگیره بهش کد اصلی تو نظام میدن اما به ما که دو سال هم بسشتر معماری خوندیم مرتبطو کد و... میدن .اینا فعلا مظلوم تر از ما پیدا نکردن.اگر کسی موافق هست اعلام کنه.اینا دارن زندگی مارو به مسخره میگیرن.

nader eng

عضو جدید
سلام به همه من میگم بیاید یه تاپیک وبرا بچه های هنرستانی درست کنیم بعد که منسجم شدیم بریم برا اعتراض.ببینید اگه یکی پیوسته بخونه ومشروط بشه و مدرک معادل بگیره بهش کد اصلی تو نظام میدن اما به ما که دو سال هم بسشتر معماری خوندیم مرتبطو کد و... میدن .اینا فعلا مظلوم تر از ما پیدا نکردن.اگر کسی موافق هست اعلام کنه.اینا دارن زندگی مارو به مسخره میگیرن.

آقا یعقوب گل گفتی واقعا پیشنهاد خوبی دادی.من هم با یک تاپیک جدید مختص مشکل بچه های هنرستانی موافق هستم.:smile:

اگر بشود همه با هم متحد شده مثلا حدود 200 الی 300 نفر بشیم (به این صورت که هر کسی که عضو سایت هست چند تا از دوستاشو هم خبر کنه و آنها رو هم برای اعتراض بیاره جمعیت زیادی می شه همه باید اطلاع رسانی کنند با پیامک.ایمیل.تلفن و ....

بریم جلوی سازمان مهندسی و تشکلهای حرفه ایی و اعتراضمو نو به گوش آقای شاهرخی (رئیس تشکل) برسانیم. شاید واقعا نمی دونه که داره چیکار می کنه.

یعقوب جان تاپیک رو بزن من هم کمک می کنم.;)

mm.ai

عضو جدید
فکر خوبیه-منم پایم-باید متحد شیمو حقمونو بگیریم-ما میجنگیممممممممممممممممممممممممممممممممممم
:mad:

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقت کردید امسال از کسانی که کارشناسی ناپیوسته بودن برای تاییدیه شرکت در آزمون طراحی امضا می گیرند؟!!!!! پارسال از این خبرا نبودددددد

یکم مشکووووکه

میگن مشکلی برای علمی کاربردی های معماری نیست، خیلی ها طی 2-3 آزمون گذشته از علمی کاربردی ها پروانه طراحی گرفتند ، سال های گذشته پیگیری هم ارزی قبول شدگان رو خود سازمان انجام میداد ، اما امسال به عهده خود داوطلب گذاشته شده که هم ارزی رو از اداره راه و شهرسازی چک کنه......

الان برای علمی کاربردی های معماری فقط درس طرح 1 رو هم ارز محسوب نکردند، چون در دانشگاه آزاد در دوره کاردانی درسی به اسم آشنایی با طراحی معماری پاس کردند و اسمش طرح 1 نبوده!!!!!!!!!
دوستان این مشکل با گرفتن مدرک ارشد درست نمیشه ، برای آزمون طراحی فقط مدرک کارشناسی رو میخوان، حتی اگه دکتری هم بگیرید باز مشکل ایجاد میکنن {{{{{{{{{ حتی برای اونایی که پایه 3 دارند ، برای ارتقا پایه به 2 قراره سد ایجاد کنند ،}}}}}}}}} این مشکل هم ارزی باید ریشه ای حل بشه .........

باید از دانشگاه .و گروه معماری امضا بگیرید که این همون درس هست ، بعد چند نفری جمع شید و با رئیس دانشگاهی که مدرک گرفتید صحبت کنید ، که اون نامه مدیرگروه رو مهر و تایید کنه و اونو به ادراه راه و شهرسازی تحویل بدید که این مشکل به صورت ریشه ای برای همیشه حل بشه ............

سلام دوست عزیز
من ناپیوسته ی علمی -کاربردی معماری دارم و الان هم پایه 3 طراحی و نظارت معماری با کد 120 یعنی مرتبط با معماری خوردم.البته پارسال گرفتم.
برای ارتقای پایه به 2 ممکنه بعد ها مشکل بوجود بیاد!؟
این درس طرح 1 که گفتید همون ساخت و ارائه ی 1 میشه؟اینو من دوره ی کاردانی گذرونده بودم.اما بیان معماری یا همون درک و بیان یا تمرینهای معماری و نگذرونده بودم.اون موقع این واحد اختیاری بود.

ولی با ارائه ی ارشد معماری میتونیم کد اصلی بشیم.اینو من از کسی که شرایطش مثل من بود ولی ارشد داشت پرسیدم.
یکی از بندهای کمیسیون هم ارزی هم همینه که:

صدور پروانه اشتغال به کار با کد اصلی برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد رشته های اصلی که با ارائه مدرک کارشناسی خود می توانند پروانه اشتغال به کار مرتبط با صلاحیت طراحی و نظارت (بدون محدودیت)دریافت کنند بلامانع می باشد.

mdt001

عضو جدید

من ناپیوسته ی علمی -کاربردی معماری دارم و الان هم پایه 3 طراحی و نظارت معماری با کد 120 یعنی مرتبط با معماری خوردم.البته پارسال گرفتم.

سلام دوست عزیز. من متوجه نشدم چطوره که بعضی از دوستان که مدرک کارشناسی شون ناپیوسته ی علمی -کاربردیه کد 100 هستند و بعضی دیگر مثل شما مرتبط خوردن؟! من البرز عضویت دارم برام کد 100 زدن البته هنوز طراحی رو قبول نشدم. احتمال داره کد من رو تغیر بده سازمان یا خیر؟ممنون

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام دوست عزیز. من متوجه نشدم چطوره که بعضی از دوستان که مدرک کارشناسی شون ناپیوسته ی علمی -کاربردیه کد 100 هستند و بعضی دیگر مثل شما مرتبط خوردن؟! من البرز عضویت دارم برام کد 100 زدن البته هنوز طراحی رو قبول نشدم. احتمال داره کد من رو تغیر بده سازمان یا خیر؟ممنون
شما کی پروانه گرفتید؟
کی فارغ التحصیل شدید و عنوان مدرکتون چیه؟کاردانی و کارشناسی
منم شنیدم که بعضی از استانها به امثال ما کد اصلی یعنی 100 دادند.
نمی دونم باید چطور اقدام کنم.

rahbar49

عضو جدید
عزیزان دنبال سر این رشته نباشید که این رشته سر دراز دارد
اینا فقط بلدن با اعصاب و روان ما بازی کنند .
گذاشتن همه 4 سال درس خوندن . زحمت کشیدند . پول خرج کردند . حالا نشستن دارن واسه ما تصمیم میگیرند. میگن اینا میتونن طراحی بگیرند اونا نمیتونند طراحی بگیرند . حالا یادشون رفته که یه زمانی حق طراحی معمار ها رو به دلیل کم بودن معمار میدادن به عمران . تازه همین الانش هم توی نظام مهندسی بعضی از استان ها عمران میتونه طرح معماری رو برای ساختمان های کوچیک امضا کنه . این یعنی یه کسی که 4 سال معماری خونده فقط به خاطر اینکه عنوان مدرکش پیشوند علمی کاربردی یا تکنولوژی داره نمیتونه طراحی کنه ولی مهندس عمرانی که 4 واحد هم معماری نخونده میتونه طراحی کنه . پس عزیزان توی این مصوبه ها و بخش نامه ها زیاد دنبال سیر منطقی نباشین . این مصوبه ها از جای دیگه ای آب میخورند . ما بیشتر باید دنبال اهداف خودمون باشیم و به حد اقل ها راضی نشیم . بعضی از مهندسان جامعه ما وضع مالیشون از بقال جامعه هم پایینتره . اینا به خاطر اینه که یه گروهی که مثلا فرهیختگان جامعه هم هستند هنوزم که هنوزه به حد اقل ها قانع هستند و نمیتونن حق و حقوق خودشون رو از بالایی ها بگیرند . ما با هم متحد نیستیم . یک کلام ختم کلام . توی کار حرفه ای هم زیر آب همدیگه رو میزنیم . درد دل زیاده سرتون رو درد نیارم .

با سلام خدمت دوستان
بنده دقیقا با مساییلی که همکار گرامی مون فرمودن موافقم و دارم لمسش میکنم و هر روز اعصابم خورده
تو شهر ما و استان ما به معماری نظارت نمی دن تو گروه الف که هیچ حق معماری هم نمی دن برا طراحی حتا یه مهندس مکانیک که امتیاز دفتر داره حق داره طراحی کنه حتا یه کاردان عمران اما معماری بدون پروانه و با ژروانه نه
در واقع معماری تو ایران یعنی کشک هر چی لاابالی بیشخصیت ( به فرموده قرآن الا قلیلا ) هستن رفتن عمران خوندن و کرسی های نظامو اشغال کردن حالا بعد این هم سگ دو برا ما تعیین تکلیف میکنن
خب ما نظارت نکنیم طراحی نکنیم ژس چرا درس خوندیم !!!!!!!!!!!!!!!!
برا گروه ب و ج تازه حق نظارت میدن که تعدادش کمه
به فکر چاره باشین لطفا چیکار کنیم

nader eng

عضو جدید
با سلام به همه

بچه ها من از سازمان راه و شهرسازی شهرمون شنیدم.مشکل شناخت مواد و مصالح هنرستانی ها میخواهد در وزارت خانه به جلسه گذاشته شود.

ان شاا... این مشکل در آینده نزدیک حل میشود.

yaghoobb

عضو جدید
سلام کسی میدونه تو فرم سابقه کار طراحی دقیقا باید چه عنوانی نوشت.من اسفند قبول شدم نمیدونم چی دقیقا تو فرم بنویسم.چون نمیدونم تو کدوم تاپیک مطرح کنم تو همه تاپیکا میزارم.لطفا منو ببخشید.

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

مثل اینکه هر استانی طبق نظر خودش کد میده
من هم کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی هستم ( خالا بماند چرا فقط به ورودی های سال 86 این مدرک رو دادن ) کد من هم 120 است ولی از دوستانم کد 100 تو شهر های دیگه بودن
واقعا معلوم نیست چرا تفاوت بین کد دو نفر که یک روز و یک دانشگاه و یک رشته مدرک گرفتن وجود داره

puma_memar

عضو جدید
مثل اینکه هر استانی طبق نظر خودش کد میده
من هم کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی هستم ( خالا بماند چرا فقط به ورودی های سال 86 این مدرک رو دادن ) کد من هم 120 است ولی از دوستانم کد 100 تو شهر های دیگه بودن
واقعا معلوم نیست چرا تفاوت بین کد دو نفر که یک روز و یک دانشگاه و یک رشته مدرک گرفتن وجود داره
به من کد 140 دادن روز گرفتن پروانم

mdt001

عضو جدید
درود.
دوستان من پارسال نظارت رو قبول شدم و تازه این هفته نظام مهندسی مسخره البرز پروانه نظارت و اجرای بنده رو صادر کردن و رفتم گرفتم. نکته اینجاست که از ابتدا در کارت عضویت من کد 100 رو زده بودن اما وقتی پروانه رو دیدم زده مرتبط با مهندسی معماری با کد140 :( در صورتی که هم دانشگاهی های من در استان های دیگه براشون کد 100 و 120 زدن توی پروانه هاشون....از نظام سوال کردم گفتن هیچ فرقی نمیکنه این کدها.

mdt001

عضو جدید
دوستان یه نکته دیگه اینکه مدرک کارشناسیه من علمی کاربردی "معماری" هستش، و تو گواهی موقت کاردانیم هم زده "معماری" . که با این اوصاف مطابق مصوبه کمیسیون هم ارزی 1391/11/4 بخش کارشناسی ناپیوسته بند6 قسمت تذکر : مدرک کاردانی و کارشناسیم فقط معماری میشه درسته ، پس میشه گفت که من برای صلاحیت طراحی تا هر پایه ای مشکلی ندارم؟؟البته دروس هم ارزی رو چک کردم مشکلی از اون لحاظ ندارم.
فقط ننکتش اینجاست که برای گرفتن دانشنامه اصلی کاردانیم که مراجعه کردم بهم گفتن که عنوانی که قراره برای دانشنامه کاردانیم بزنن نقشه کشیه معماری هست نه معماری...یعنی با این تفاسیر من هم تا پایه 2 میتونم ارتقاء پیدا کنم؟!!کلی هم اعتراض کردم...
آیا کسی مثل من همچین مشکلی داشته؟:(

بالا