دستگیری اراذل و اوباش- اینبار مشهد!!!

میثم...

عضو جدید
کاربر ممتاز
نیروی انتظامی یه مدتیه به جونه اراذل و اوباش افتاده( بعد از قضیه پارک طالقانی تهران )
و اینبار در مشهد!!
من به شخصه اعتقاد دارم اگه اراذل و اوباش اهواز رو هم دستگیر کنن, میتونیم از محل صادراتشون , 2 برابر نفت ارز وارد کشور کنیم.

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با اینا چیکار میکنن؟!
مملکت نون اضافی داره مگه بده این مفت خورا تو زندان بخورن و پروار شن؟!
باید از دم همشون رو اعدام کنن... آدم بی خاصیت انگل حقش مرگه...

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
دستگیری و اعدام !!!!

انگار نه انگار اینها تماما محصولات فرهنگی همین جامعه هستند.

با این وضعیت اقتصادی و اعدام نصف ملت فکر کنم مشکلات کمتر بشه.

ایشون مدافع حقوق بشر هستن ...

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دستگیری و اعدام !!!!

انگار نه انگار اینها تماما محصولات فرهنگی همین جامعه هستند.

با این وضعیت اقتصادی و اعدام نصف ملت فکر کنم مشکلات کمتر بشه.

بی خیال... اینا محصول فرهنگی جامعن؟! پس اون نخبه ها محصول کدوم فرهنگن...؟! اونام تو همین فرهنگ رشد کردن...
چرا تقصیرا همیشه باید بیفته گردن جامعه؟! پس خود آدم چی؟!

*Essi*

اخراجی موقت
با اینا چیکار میکنن؟!
مملکت نون اضافی داره مگه بده این مفت خورا تو زندان بخورن و پروار شن؟!
باید از دم همشون رو اعدام کنن... آدم بی خاصیت انگل حقش مرگه...

این حرفارو نزن.
چرخ روزگار دیدی طوری چرخید که روزی از همین ها شدی....

یادت نره هیچکس هیولا نیست.

*Essi*

اخراجی موقت
بی خیال... اینا محصول فرهنگی جامعن؟! پس اون نخبه ها محصول کدوم فرهنگن...؟! اونام تو همین فرهنگ رشد کردن...
چرا تقصیرا همیشه باید بیفته گردن جامعه؟! پس خود آدم چی؟!

نخبه بیشتر محصول خودش هست تا جامعه، چون خلاف جریان عوام شنا میکنه.

عوام رو بافت جامعه میسازه.

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این حرفارو نزن.
چرخ روزگار دیدی طوری چرخید که روزی از همین ها شدی....

یادت نره هیچکس هیولا نیست.
اگر منم روزی اینجوری شدم... حقم مرگه...
اینا اراذل و اوباشن... نه یه خلافکار معمولی... یعنی کسی که به زن و دختر مردم تجاوز میکنه هیولا نیست؟! پس چیه؟ حتما یک انسان که شرایط زمانه باهاش اینکارو کرده؟
نخبه بیشتر محصول خودش هست تا جامعه، چون خلاف جریان عوام شنا میکنه.

عوام رو بافت جامعه میسازه.

من به بافت جامعه کاری ندارم... بافت جامعه پوسیده... داغون اصلا
اما آیا میتونیم با توسل به بافت جامعه این ها رو بی گناه فرض کنیم؟! برخی قوی هستن در برابر شرایط به قول شما خلاف جهت جریان شنا میکنن
برخی هم ضعیفن خودشون رو ول میکنن تو مشکلات...
قانون طبیعت میگه ضعیف همیشه محکوم به فناست...بعضی وقتا خیلی طرفدار مائو میشم... وقتی تمام معتادای کشورشو ریخت تو دریا تا بمیرن...

*Essi*

اخراجی موقت

اگر منم روزی اینجوری شدم... حقم مرگه...
اینا اراذل و اوباشن... نه یه خلافکار معمولی... یعنی کسی که به زن و دختر مردم تجاوز میکنه هیولا نیست؟! پس چیه؟ حتما یک انسان که شرایط زمانه باهاش اینکارو کرده؟

من به بافت جامعه کاری ندارم... بافت جامعه پوسیده... داغون اصلا
اما آیا میتونیم با توسل به بافت جامعه این ها رو بی گناه فرض کنیم؟! برخی قوی هستن در برابر شرایط به قول شما خلاف جهت جریان شنا میکنن

تجاوز زوری همه جای دنیا نکوهیده هست، باهاش هم برخورد میشه.
یکبار دیگر با دقت به تصاویر نگاه کنین، از کجا با اطمینان گفتین همه اراذل تجاوز گرند و باید اعدام شوند؟

بر فرض یکی هم تجاوز کرد، این فرد اصلاح بشو نیست؟

چرا فرصت اصلاح رو از آدم ها میگیرین؟

این دید خشونت و خونخواهی رو از خودتون دور کنین، با این راه ها جامعه قساوت قلبش فقط بیشتر میشه وضعیت بهتر نمیشه.

*Essi*

اخراجی موقت
آقای روشنفکر (!) اگه یکی از همینا یه بلایی سر خودتون می آوردن بازم از اینجوری میگفتین !؟

سر خودم؟
شاید اومده، ولی من برای تجاوز کسی رو مستحق اعدام نمیدونم.
همینی که چند وقت پیش اعدام کرده بودن، روی یک وسوسه فقط به یک دختر تجاوز کرده بود.

عملش کاملا زشته شکی نیست، اما اعدام با طناب در ملا عام، چیو میخواد به جامعه تزریق کنه؟
اینکه از این کارها نکنن، بدتر میشه خیلی هم بدتر.
مردم فقط وحشی وحشی تر میشن، توی جامعه توحش رو قشنگ سر مسائل کوچک مثل رانندگی بین مردم ببینید لطفا.

کسیکه آدم میکشه به عمد و رعب وحشت ایجاد میکنه، اعدام میتونه براش باشه.

جان ادم ها برای شما ارزش نداره و دفاع از جان میشه روشن فکری بماند و جالب تر اینکه روشن فکری جدیدا شده یکجور تحقیر کردن !!!!

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تجاوز زوری همه جای دنیا نکوهیده هست، باهاش هم برخورد میشه.
یکبار دیگر با دقت به تصاویر نگاه کنین، از کجا با اطمینان گفتین همه اراذل تجاوز گرند و باید اعدام شوند؟

بر فرض یکی هم تجاوز کرد، این فرد اصلاح بشو نیست؟

چرا فرصت اصلاح رو از آدم ها میگیرین؟

این دید خشونت و خونخواهی رو از خودتون دور کنین، با این راه ها جامعه قساوت قلبش فقط بیشتر میشه وضعیت بهتر نمیشه.

برخورد داریم تا برخورد... چیزی که از اراذل و اوباش میبینیم جز اینا نیستن که برای مردم جامعه مشکل ساز میشن...
منم انسانیت دارم... اما خیلی چیزا رحم و عطوفت بردار نیست... چون با همین بافت جامعه در ارتباط مستقیمه... فرصت اصلاح؟! چند بار؟ چند صد بار...
دوست عزیز بیشتر اینها سابقه دارن... همین اینها هستن که بافت جامعه رو داغون میکنن... خب اگر یه جایی برخورد قاطع نشه که کل جامعه رو درگیر میکنن...
میدونم باید کار بنیادی و اساسی بشه...
اما باید یه جایی یه برخورد قاطع و سخت بشه...
میگه اینا رو چیکار کنیم؟! بفرستیم زندان هتل؟! بخورن و بخوابن؟!
روشون کار فرهنگی انجام بدیم؟!

*Essi*

اخراجی موقت
برخورد داریم تا برخورد... چیزی که از اراذل و اوباش میبینیم جز اینا نیستن که برای مردم جامعه مشکل ساز میشن...
منم انسانیت دارم... اما خیلی چیزا رحم و عطوفت بردار نیست... چون با همین بافت جامعه در ارتباط مستقیمه... فرصت اصلاح؟! چند بار؟ چند صد بار...
دوست عزیز بیشتر اینها سابقه دارن... همین اینها هستن که بافت جامعه رو داغون میکنن... خب اگر یه جایی برخورد قاطع نشه که کل جامعه رو درگیر میکنن...
میدونم باید کار بنیادی و اساسی بشه...
اما باید یه جایی یه برخورد قاطع و سخت بشه...
میگه اینا رو چیکار کنیم؟! بفرستیم زندان هتل؟! بخورن و بخوابن؟!
روشون کار فرهنگی انجام بدیم؟!

کی بهت گفته سابقه دارن خیلی هاشون؟
اینی که چند روز پیش اعدام کردن فقط به یک نفر سر وسوسه تجاوز کرده بود، سریعا در ملا عام دارش زدند.

چقدر مطمئنی وسوسه سراغت نمیاد.

مردم جامعه ما خودشون خشونت ذاتی دارن.
توی رانندگی ندیدی، بوق میزنی با قفل فرمون میاد دنبالت.

از کدوم جامعه داری حرف میزنی؟

مردم ایران اکثرا پرخاشگرند، عصبی هستند. توی همین تاپیک لحن کاربرهارو ببین، با شدت دارن حمله میکنند.

اینها نتیجه سی سال اعدام و سرکوبه، چرا توی کشور ما با وجود اجرای حدود الهی!!! این جنایات میشه اما توی سوئیس نمیشه؟

چرا اونجا امنه اینجا نا امن.

یکبار بپرس نتیجه اینهمه مجازات چی شده؟؟؟!!!!

کل جامعه از نظر من درگیر و مجنون هست، فرصتش رو پیدا کنه خرخره مخالفش رو میجوه.

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شاید اومده، ولی من برای تجاوز کسی رو مستحق اعدام نمیدونم.
همینی که چند وقت پیش اعدام کرده بودن، روی یک وسوسه فقط به یک دختر تجاوز کرده بود.

چون دختر نیستی که بدونی برای یه دختر تیکه تیکه شدن آسون تر از تجاوز به روحشه...
چون نمیدونی اون دختر دیگه یه مرده ی متحرکه... اگر اعدام حکم این عمل نبود که دیگه تو این جامعه نمیشد حتی راه رفت...

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کی بهت گفته سابقه دارن خیلی هاشون؟
اینی که چند روز پیش اعدام کردن فقط به یک نفر سر وسوسه تجاوز کرده بود، سریعا در ملا عام دارش زدند.

چقدر مطمئنی وسوسه سراغت نمیاد.

مردم جامعه ما خودشون خشونت ذاتی دارن.
توی رانندگی ندیدی، بوق میزنی با قفل فرمون میاد دنبالت.

از کدوم جامعه داری حرف میزنی؟

مردم ایران اکثرا پرخاشگرند، عصبی هستند. توی همین تاپیک لحن کاربرهارو ببین، با شدت دارن حمله میکنند.

اینها نتیجه سی سال اعدام و سرکوبه، چرا توی کشور ما با وجود اجرای حدود الهی!!! این جنایات میشه اما توی سوئیس نمیشه؟

چرا اونجا امنه اینجا نا امن.

یکبار بپرس نتیجه اینهمه مجازات چی شده؟؟؟!!!!

کل جامعه از نظر من درگیر و مجنون هست، فرصتش رو پیدا کنه خرخره مخالفش رو میجوه.

پس فکر میکنی اینها رو چه جوری شناسای میکنن؟! از رو سوابقشون دیگه... اگر سابقه دار نباشن سخت گیری زیادی اعمال نمیشه...
خواهشا نگو یه وسوسه...
آخه وسوسه داریم تا وسوسه... کسی که وسوسه میشه به ناموس مردم حیوانی رفتار کنه واقعا انسانه...
درباره ی این عمل راحت حرف میزنی چون گفتم دختر نیستی...
اما حرفهای دیگه ات رو کاملا قبول دارم... جامعه شدیدا به سمت خشونت گرایی پیش میره...
اما کشوری مثل سوئیس رو هیچ وقت با ایران مقایسه نکن...که اصلا قیاس برابری نیست...
کشور ما با هیچ کشوری قابل مقایسه نیست چرا که داریم میبینیم قوانینی که تو کشور اونها به خوبی جواب میده تو ایران ما جواب نمیده...
سی سال سرکوب؟! قبل از اون نبود یعنی؟ حالا خوبه محله چاله میدونه تهران دفترچه خاطراته اراذل و اوباش قبل از انقلابه...
تو فیلم فارسیام که داریم میبینیم...
حرفاتو گفتم قبول دارم تا حد زیادی اما خیلی آرمانی فکر میکنی...

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
همیشه سریع ترین و خشن ترین و آسان ترین راه را انتخاب می کنیم.کی حوصله وقت گذاشتن و اندیشیدن و راه حل ارایه کردن داره؟اینها انگل هستند نه انسان! بریزیدشون توی دریا خلاص!

برخورد کاملا احساسی و از روی نفرت و کینه توزی با عصبیت و توحشی چندش آور.به راحتی در مورد افراد قضاوت می کنیم و مجوز حکم معدوم شدنشان را می دهیم انگار نه انگار داریم در مورد جان انسان ها صحبت می کنیم.
گمان می کنیم با زور چماق می توان تفکری را ریشه کن کرد.انگار اگر اینها را معدوم کنیم دیگر از دل این جامعه اراذل تولید نمی شوند.
باید تفکر و ریشه های فرهنگی و اجتماعی که اراذل می سازد را از بین برد وگرنه با معدوم کردن این ها و تحقیر و توسری زدن به اینها،نمی توان یک اندیشه را از بین برد.
بی تردید باید مجازات شوند اما نه تحقیر و باید به عواملی که از آن ها یک مجرم ساخته هم توجه ویژه کرد.

آخرین ویرایش:

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هیچ وقت به فکر رفع علت ها نیستیم.
همیشه سریع ترین و خشن ترین و آسان ترین راه را انتخاب می کنیم.کی حوصله وقت گذاشتن و اندیشیدن و راه حل ارایه کردن داره؟اینها انگل هستند نه انسان! بریزیدشون توی دریا خلاص!

برخورد کاملا احساسی و از روی نفرت و کینه توزی.به راحتی در مورد افراد قضاوت می کنیم و مجوز حکم معدوم شدنشان را می دهیم انگار نه انگار داریم در مورد جان انسان ها صحبت می کنیم.
گمان می کنیم با زور چماق می توان تفکری را ریشه کن کرد.انگار اگر اینها را معدوم کنیم دیگر این جامعه مریض اراذل تولید نمی کند.
باید تفکر و ریشه های فرهنگی و اجتماعی که اراذل می سازد را از بین برد وگرنه با معدوم کردن این ها و تحقیر و توسری زدن به اینها،نمی توان یک اندیشه را از بین برد.
بی تردید باید مجازات شوند اما نه تحقیر و باید به عواملی که از آن ها یک مجرم ساخته هم توجه ویژه کرد.

حرفهای شما درست... کاملا درست...یعنی روی اصل حرفهاتون هیچ شکی نیست...
اما شما کدوم جامعه رو سراغ دارید که تونستن این اندیشه ی اراذل پروری رو از بین ببرن؟
کشوری مثل آمریکا اعدام نداره. کاملا هم آزاده...
شما از امار جرم جنایت و تجاوز تو اون کشور خبر دارید؟ تو فیلم های خودشون داریم میبینیم...
هرچند هیچ وجه مشترکی با کشوری مثل آمریکا نداریم
جان انسان؟! ببخشید اون انسانهایی که جانشون توسط همین انسانها گرفته شده انسان نبودن؟ ارزش نداشتن؟!
ببخشید شما اگر یکی از عزیزانتون(خدایی نکرده) بیگناه در یک نزاع کشته بشن حاضرید روی اون فرد قاتل کار فرهنگی انجام بدین؟ اصلا به انسان بودن طرف فکر میکنید؟

*Essi*

اخراجی موقت
چون دختر نیستی که بدونی برای یه دختر تیکه تیکه شدن آسون تر از تجاوز به روحشه...
چون نمیدونی اون دختر دیگه یه مرده ی متحرکه... اگر اعدام حکم این عمل نبود که دیگه تو این جامعه نمیشد حتی راه رفت...

الان شما میتونین راه برین توی جامعه؟
پس توی کشورهای امنی مثل سوئیس و سوئد و.... اعدام و سنگسار رواج داشته که الان امن شده نه؟

تجاوز مسلما چیز دردناکی هست، اما قابل بازگشته.
اون دختر نمیتونه برگرده باید دیدگاهش به دنیا رو اصلاح کنه.

اما گرفتن جان قابل بزگشت نیست، چه جوری تکون خوردن و جان دادن یک آدم رو در ارتفاع میبینین و دلتون خنک میشه والا موندم از دست شما ملت !!!!

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان شما میتونین راه برین توی جامعه؟
پس توی کشورهای امنی مثل سوئیس و سوئد و.... اعدام و سنگسار رواج داشته که الان امن شده نه؟

تجاوز مسلما چیز دردناکی هست، اما قابل بازگشته.
اون دختر نمیتونه برگرده باید دیدگاهش به دنیا رو اصلاح کنه.

اما گرفتن جان قابل بزگشت نیست، چه جوری تکون خوردن و جان دادن یک آدم رو در ارتفاع میبینین و دلتون خنک میشه والا موندم از دست شما ملت !!!!

من به عنوان یک دختر که 4 سال تو یک شهر دیگه تنها زندگی کردم میگم که احساس امنیت کردم...فکر نمیکنم دیگه اینقدرام نا امنی زیاد باشه که حتی نشه تو خیابون راه رفت...
منکر یه سری از رفتارهای زشته برخی نمیشم... اما نه در اون حدی که حس کنم بیرون رفتنم خطرناکه...
دیدگاهش به دنیا رو اصلاح کنه؟! خدای من... شوهرش چی؟ خانواده اش چی؟!
خب چرا برای زندگی اون جانی ارزش قائلی ولی برای زندگی اون دختر نه؟! میدونستی بعد از اتفاق خیلی از دخترا التماس میکنن که طرف بکشدشون؟!
اگه یه جرم تو این مملکت مستحق اعدام باشه فقط تجاوز به عنفه...
نمیخوای بپذیری یه عده انسان نیستن...

راستی گفتم کشوری مثل سوئد و سوئیس رو با ایران مقایسه نکنیم...شاید تجاوز در فرهنگ اونها جزو نا امنی به شکلی که تو ایران مطرحه نباشه و نگرششون به این مسئله با ما فرق داشته باشه...
و یه چیزه دیگه... تو ایران چیزی به نام حکم سنگسار عملا اتفاق نمی افته چرا که شرایط بسیار سخت و سنگینی داره...

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز

حرفهای شما درست... کاملا درست...یعنی روی اصل حرفهاتون هیچ شکی نیست...
اما شما کدوم جامعه رو سراغ دارید که تونستن این اندیشه ی اراذل پروری رو از بین ببرن؟
کشوری مثل آمریکا اعدام نداره. کاملا هم آزاده...
شما از امار جرم جنایت و تجاوز تو اون کشور خبر دارید؟ تو فیلم های خودشون داریم میبینیم...
هرچند هیچ وجه مشترکی با کشوری مثل آمریکا نداریم
جان انسان؟! ببخشید اون انسانهایی که جانشون توسط همین انسانها گرفته شده انسان نبودن؟ ارزش نداشتن؟!
ببخشید شما اگر یکی از عزیزانتون(خدایی نکرده) بیگناه در یک نزاع کشته بشن حاضرید روی اون فرد قاتل کار فرهنگی انجام بدین؟ اصلا به انسان بودن طرف فکر میکنید؟

اگر وجه مشترکی با آمریکا نداریم پس چرا مقایسه می کنید؟ قیاس مع الفارق؟ شما به هیچ عنوان نمی توانید امنیت آمریکا و جرم و جنایت و تجاوز در آنجا را با ایران مقایسه کنید.وضع ایران به مراتب بدتر است.فقط آنجا همه چیز شفاف و روشن است و آمارها در یک کشور دموکراتیک،کاملا روشن است و جریان آزاد اطلاعات وجود دارد اما در اینجا خیر.
در هیچ جامعه ای نمی توان اراذل ها را از بین برد.مگر می شود بدی را کاملا نابود کرد؟ اما عواملی همانند رفاه اقتصادی،ایجاد امکانات آموزشی و اقدامات فرهنگی در سراسر کشور و ایجاد مراکز رایگان درمانی و روانشناسی و...به اصلاح افراد کمک کرد.

پس اینها قاتل هستند؟ از کجا می دانید قاتل اند؟ اراذل=قاتل؟

باز سوار بر موج احساسات شدید.شما می خواهید با شخصی کردن موضوع و تحریک احساسات،یک واکنش احساسی را برانگیزید! اینجا ما در مورد اراذل و اوباش صحبت می کنیم نه قاتلان.
همانگونه که گفتم اراذل و اوباش هم شایسته مجازاتی متناسب با اعمالشان هستند.قصاص قبل از جنایت نمی توان کرد.

*Essi*

اخراجی موقت
من به عنوان یک دختر که 4 سال تو یک شهر دیگه تنها زندگی کردم میگم که احساس امنیت کردم...فکر نمیکنم دیگه اینقدرام نا امنی زیاد باشه که حتی نشه تو خیابون راه رفت...
منکر یه سری از رفتارهای زشته برخی نمیشم... اما نه در اون حدی که حس کنم بیرون رفتنم خطرناکه...
دیدگاهش به دنیا رو اصلاح کنه؟! خدای من... شوهرش چی؟ خانواده اش چی؟!
خب چرا برای زندگی اون جانی ارزش قائلی ولی برای زندگی اون دختر نه؟! میدونستی بعد از اتفاق خیلی از دخترا التماس میکنن که طرف بکشدشون؟!
اگه یه جرم تو این مملکت مستحق اعدام باشه فقط تجاوز به عنفه...
نمیخوای بپذیری یه عده انسان نیستن...

یعنی چی شوهرش چی؟؟!!!

خوب مشکل این دیدگاه سنتی به زندگی هست، تجاوز درسته که یک فاجعه هست،اما اینکه چرا مدام باید توی ذهن بمونه رو نمیفهمم.

من برای زندگی همه ارزش قائلم، مجازات حبس های طولانی، پرداخت خسارت و بودن در انفرادی و.... میتونه خیلی از اینهارو جبران کنه.

چرا اون دختر التماس میکنه پس از تجاوز منو بکش؟
چون شوهر آینده متحجر و احمقش به جای دلداری دادن بهش میگه بکارتت کو؟

بازم تاکید مجدد، تجاوز زشته زشته زشته، اما قابل فراموش شدن و جبرانه.
اما گرفتن جان قابل جبران نیست.

همه هم انسانند و فرصت اصلاح رو باید به همه داد، البته پس از مجازات متناسب با جرم.
اگر دوباره غفلت کرد، حق با شماست.

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر وجه مشترکی با آمریکا نداریم پس چرا مقایسه می کنید؟ قیاس مع الفارق؟ شما به هیچ عنوان نمی توانید امنیت آمریکا و جرم و جنایت و تجاوز در آنجا را با ایران مقایسه کنید.وضع ایران به مراتب بدتر است.فقط آنجا همه چیز شفاف و روشن است و آمارها در یک کشور دموکراتیک،کاملا روشن است و جریان آزاد اطلاعات وجود دارد اما در اینجا خیر.
مقایسه ای صورت نگرفت...تنها یه نمونه از یک کشور به قول شما دموکراتیک بود...حرفتون مبنی بر اینکه ایران نا امن تر از آمریکاست یه کم عجیبه... اگر چند سال تو آمریکا زندگی کرده بودیم شاید مستند تر و مستندل تر میتونستیم قضاوت کنیم که کمتره یا بیشتر

در هیچ جامعه ای نمی توان اراذل ها را از بین برد.مگر می شود بدی را کاملا نابود کرد؟ اما عواملی همانند رفاه اقتصادی،ایجاد امکانات آموزشی و اقدامات فرهنگی در سراسر کشور و ایجاد مراکز رایگان درمانی و روانشناسی و...به اصلاح افراد کمک کرد.

این حرفتون کاملا صحیحه... همون جوری که اول گفتم...کسی منکر این مسایل نیست.

پس اینها قاتل هستند؟ از کجا می دانید قاتل اند؟ اراذل=قاتل؟

شما از اراذل چه تعریفی دارید؟!
کسی که برای نوامیس مردم مشکل ایجاد کرده کسی که ساقی مواد مخدره و به وفور تجاوز به عنف زور گیری ضرب و شتم ایجاد رعب و وحشت و حتی قتل... اینها لیست جرایم این بنده گانه خداست که به عنوان اراذل و اوباش دستگیر میشن...

باز سوار بر موج احساسات شدید.شما می خواهید با شخصی کردن موضوع و تحریک احساسات،یک واکنش احساسی را برانگیزید! اینجا ما در مورد اراذل و اوباش صحبت می کنیم نه قاتلان.
همانگونه که گفتم اراذل و اوباش هم شایسته مجازاتی متناسب با اعمالشان هستند.قصاص قبل از جنایت نمی توان کرد.

شخصی؟! بعید نیست روزی شخصی هم بشه... در اون وقت احساسات رو کنار بزارید... ولی خیلی مایلم بدونم در اون وقت تصمیم منطقی چه خواهد بود؟!
دوست عزیز یکی از مواردی که جامعه رو به ویرانی میکشونه خدشه دارکردن همین احساسات انسانیه که شما به کل منکرش میشید...
در خیلی از این جرایم نه تنها جسم بلکه روح و روان و احساسات یه عده کثیری خدشه دار و نابود میشه...
شکی نیست که متناسب با جرمشون باید مجازات بشن... اما مطمئنا مجازاتشون زندان هتل فکر جالبی نخواهد بود

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما از اراذل چه تعریفی دارید؟!
کسی که برای نوامیس مردم مشکل ایجاد کرده کسی که ساقی مواد مخدره و به وفور تجاوز به عنف زور گیری ضرب و شتم ایجاد رعب و وحشت و حتی قتل... اینها لیست جرایم این بنده گانه خداست که به عنوان اراذل و اوباش دستگیر میشن...

شما که این افراد را نمی شناسید نمی دانید اینها جرم شان چه بوده پس نمی توانید در رابطه با لیست جرایم آن ها صحبت کنید...شما در پست قبلی آنها را مساوی با قاتل گرفتید.یک اراذل لزومی ندارد همه ویژگی های بالا را با هم داشته باشد.راستی حالا که حرف از اراذل شد لطفا مستدل و مستند بفرمایید طبق قوانین کشور، اراذل کیست؟ اصلا آیا تعریف روشن و شفافی از اراذل وجود دارد؟

شخصی؟! بعید نیست روزی شخصی هم بشه... در اون وقت احساسات رو کنار بزارید... ولی خیلی مایلم بدونم در اون وقت تصمیم منطقی چه خواهد بود؟!
دوست عزیز یکی از مواردی که جامعه رو به ویرانی میکشونه خدشه دارکردن همین احساسات انسانیه که شما به کل منکرش میشید...
در خیلی از این جرایم نه تنها جسم بلکه روح و روان و احساسات یه عده کثیری خدشه دار و نابود میشه...
شکی نیست که متناسب با جرمشون باید مجازات بشن... اما مطمئنا مجازاتشون زندان هتل فکر جالبی نخواهد بود

اگر کسی کاری غیرانسانی کرد،به شما مجوز داده نمی شود که متقابلا متوحشانه و با خشونتی چندش آور برخورد کنید.همه حرف ما این است که جلوی عملی از روی کینه و مجازاتی قرون وسطایی را بگیریم که این دقیقا دفاع از کرامت و حقوق انسان هاست.

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی چی شوهرش چی؟؟!!!

خوب مشکل این دیدگاه سنتی به زندگی هست، تجاوز درسته که یک فاجعه هست،اما اینکه چرا مدام باید توی ذهن بمونه رو نمیفهمم.

من برای زندگی همه ارزش قائلم، مجازات حبس های طولانی، پرداخت خسارت و بودن در انفرادی و.... میتونه خیلی از اینهارو جبران کنه.

چرا اون دختر التماس میکنه پس از تجاوز منو بکش؟
چون شوهر آینده متحجر و احمقش به جای دلداری دادن بهش میگه بکارتت کو؟

بازم تاکید مجدد، تجاوز زشته زشته زشته، اما قابل فراموش شدن و جبرانه.
اما گرفتن جان قابل جبران نیست.

همه هم انسانند و فرصت اصلاح رو باید به همه داد، البته پس از مجازات متناسب با جرم.
اگر دوباره غفلت کرد، حق با شماست.

اینکه که این خانوم باید بر گرده به جامعه دلداریش بدن و... که بحثش جدا درسته (می دونم از نظر اسلامی خوشت نمیاد ولی تو اسلام چیزی در مورد شخصی که به زور تجاوز بهش میشه چیزی در جهت گناهکار بودن گفته نشده دیگه و....)

اینجا مسله ی اون عزیز اراذل مطرح هست که چرا اون لحظه توانسته اشتباه کنه؟(در واقع من به جایز الخطا بودن آدم ها اعتقادی ندارم)

بنظرت چرا من الان نمی رم یه لحظه اشتباه کنم؟ منم ادم منم ....

(پناه بر خدا) اما دلیل اینکه من به همچین کاری دست نمی زنم بنظرت چیه؟
نظر من اینه که داشته های الانم رو می بینم (موقعیت های مختلف اجتماعی خانوادگی و....) در واقع داشته های الانم یک طرف
حالا نمی دونم لذت می بره یا هر چیز دیگه اون طرف + داشته هایی که بعد از اون شرایط دارم

اینجا یه نا مساوی می زارم ما بین این 2 تا و بزرگتره رو انتخاب می کنم

حالا ممکنه من برسم به جایی که داشته های الانم صفر بشه!
حالا اون طرف چی دارم؟یدونه لذت + دوباره هیچی

من اون طرف دوم رو (پناه بر خدا) رو انتخاب می کنم چون بزرگتر هست

حالا برای اینکه من تو این شرایط (شرایط دوم) دست به چنین کاری نزنم باید چیکار کنم؟

باید قانون به من دیتای منفی حداقل برابر با اون لذتی که می برم یا بیشتر

به من بده تا من منصرف بشم از این عمل

حالا این دیتای منفی چی می تونه باشه؟

زندان طولانی مدت: من بدم نمیاد یکی دو وعده غذا باشگاه بدن سازی کارگاه برای کار کردن کتاب خونه یه اتاق کلی دوست و هم اتاقی!

اعدام : امروز که داشتم می رفتم سر جلسه ی امتحان بدم نمیومد ماشین چپ می شد زلزله میومد من میمردم اما نمره ی زیر 16 نگرفته باشم این سادش بود بوستر بندازی روش میشه امام حسین بچه ی 6 ماهشو جلوش زدن!

شاید خرد کردن شخصیت و یه جور ترور شخصیت اینجا مناسب تر باشه برای همچین فردی

در واقع یه جور سنگسار که داریم (تو فرانسه گوجه پرت می کنن به مجرمین!+ تخم مرغ گندیده!)
نمی دونم داستان سنگسارو بلدی یا نه اما مدلهای مختلفی داره حتی میشه بدون خوردن یدونه سنگ نجات پیدا کنی!!!!

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اينا هم اراذل اوباشن؟:eek:

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما که این افراد را نمی شناسید نمی دانید اینها جرم شان چه بوده پس نمی توانید در رابطه با لیست جرایم آن ها صحبت کنید...شما در پست قبلی آنها را مساوی با قاتل گرفتید.یک اراذل لزومی ندارد همه ویژگی های بالا را با هم داشته باشد.راستی حالا که حرف از اراذل شد لطفا مستدل و مستند بفرمایید طبق قوانین کشور، اراذل کیست؟ به چه کسی می توان انگ اراذل بودن زد؟

جناب خردبین... من شما رو بسیار منطقی تر میدیدم... استارتر تو تاپیکش شرح تخلفات این بنده گانه خدا رو نیاورده... ولی مطمئنا خوندین که وقتی کسی رو به جرم ارادل و اوباش میگیرن یه شرح کوچیکی از سوابق و تخلفاتشون میگن که بیشتر از مواردی که ذکر شد هست که کمتر نیست...
اراذل و اوباش کسانی هستن که کارهایی خلاف قانون و شرع جامعه انجام میدن و علاوه بر اون باعث تجاوز و مزاحمت به حقوق دیگران میشن و برخی مواقع هم در ترویج فحشا نقش به سزایی دارن...
بیشترم وقتی این لفظ بهشون داده میشه که سابقه دار باشن...

اگر کسی کاری غیرانسانی کرد،به شما مجوز داده نمی شود که متقابلا متوحشانه و با خشونتی چندش آور برخورد کنید.همه حرف ما این است که جلوی عملی متقابل و مجازاتی قرون وسطایی را بگیریم.

به من که خیر... ولی به مجریان قانون این اجازه داده میشه... که به نظر شما متوحشانه است... به نظر من کاملا منطقی و طبق اصول انسانیه...(در باب مجازات متجاوزان به عنف و قاتلان)
چون در کشورهایی که طبق به قول شما قرون وسطایی عمل نمیشه داریم امار جرم و جنایت رو میبینیم...
در باره ی اونهای دیگه هم باید یک فکر اساسی بشه... زندان هتل زیادی بهشون خوش میگذره...
گفتم طبق قانون طبیعت ضعیف محکوم به فناست...