صندلی داغ کنکور92 با حضور استاد ارجمند مهندس مصطفی تقوی کنی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

M_Taghavi

عضو جدید
با عرض سلام خدمت استاد محترم و تشكر از زحمات بي دريغ حضرتعالي، چند سوال داشتم كه خواستم خواهش كنم در صورت امكان راهنماييمون بفرماييد

1- آيا امسال هم مديريت آزمونهاي برق پارسه بعهده شماست؟ از نظر شما آزمونهاي آزمايشي كدام موسسه مناسبتره (پارسه، بينش، نصير و ...)؟ در صورت امكان لطفا اگر براي حضرتعالي معذوريتي وجود نداره دقيق ما رو راهنمايي بفرماييد
2- امسال شما چه دروسي رو ارايه ميكنيد و در كدام موسسات فعاليت داريد؟ امسال هم فقط انحصارا در پارسه هستيد؟
3- با توجه به قيمتهاي بسيار بالاي كلاسهاي موسساتي مثل پارسه و نصير و ماهان و ...، و اينكه ما كه در شهرستان هستيم و توان شركت در چنين كلاسهايي رو نداريم، لطفا در صورت امكان ساير موسساتي كه كلاسهاي خوبي دارند و هزينه كمتري رو دريافت ميكنند معرفي بفرماييد
4- با توجه به اينكه پارسه كلاسهاي نيمه حضوري هم داره و هزينه اين كلاسها خيلي كمتره آيا توصيه ميكنيد اين كلاسها رو بريم؟ (من دانشجوي دانشگاه زنجان هستم و معدلم حدود 16 هست)
5- بنظر شما اولويت تستهاي كنكورهاي سراسري بيشتره يا تستهاي تاليفي؟ كدوم رو اول بزنيم؟

ببخشيد اگر زياد سوال پرسيدم ولي باور كنيد انقدر كنكور ارشد و انتخاب كلاسها و مراجع مناسب پيچيده شده كه اگر راهنماييهاي اساتيد دلسوزي مثل شما و اقاي باغستاني نباشه زمان و هزينه زيادي رو از دست ميديم. ممنون از همه زحمات بيدريغ شما. بازم معذرت ميخوام كه وقتتون رو گرفتيم.

با تشكر فراوان

سلام.
1-خير بدليل مشغله زياد، امسال بنده مدير آزمونهاي پارسه نيستم. بدليل هزينه هاي بالايي كه سال گذشته بخاطر طراحي تستها توسط اساتيد صرف شد، پارسه تصمصيم گرفت كه امسال براي كاهش هزينه ها، طراحي آزمونهاي برق رو به تيمي از دانشجويان موفق كارشناسي ارشد واگذار كنه. براي انتخاب بهترين آزمون آزمايشي، خيلي به اسم موسسات توجه نكنيد. علاوه براين، توجه كنيد كه گران قيمت بودن يك آزمون آزمايشي، بهيچ وجه دليل خوب بودن آزمونهاي اون موسسه نيست.
در خصوص اينكه شركت در كدام آزمون آزمايشي مناسبتر هست، اجازه بديد تيمهاي طراحي آزمونهاي امسال موسسات رو بررسي كنم و بعد پاسخ بدم (هنوز خيلي از موسسات تيم طراحانشون رو نبستند). دقت كنيد اينكه آزمونهاي فلان موسسه سال گذشته خوب بوده، لزوما دليل نميشه كه امسال هم آزمونهاش خوب باشه. انشاالله در اولين فرصتي كه اطلاعات تيمهاي طراحي موسسات بدستم برسه، نظرم رو خدمتتون ميگم. بنظرم براي ثبت نام عجله نكنيد و فريب تبليغات موسسات سودجو رو نخوريد.

2-براي ترم تابستان انشاالله مثل هر سال درس مدار رو ارايه ميكنم و احتمال داره كه يك كد كنترل خطي هم ارايه كنم. امسال بجز پارسه در موسساتي مثل مهستان، تعاونی علمی آموزشی دانشگاه امیرکبیر، كلاسهاي آمادگي ارشد دانشگاه امام رضا (مشهد) و... هم هستم. اطلاعات تكميلي رو انشاالله از طريق وبلاگم اعلام ميكنم (اگر در RSS وبلاگ بنده عضو باشيد راحتتر از برنامه كلاسهام باخبر ميشيد)

3-درخصوص بالا بودن هزينه كلاسهاي پارسه و ... به شما حق ميدم و ناراحتم ولي بنده در تعيين هزينه كلاسهاي پارسه و ... نقشي ندارم. تنها كاري كه از دستم بر مياد اينه كه با موسساتي همكاري كنم كه هزينه كمتري رو به دانشجويان تحميل كنند. اميدوارم با برنامه ريزي اي كه امسال انجام دادم، مشكل شما بزرگواران هم حل بشه.

4-كلاسهاي نيمه حضوري پارسه صرفابراي دانشجوياني مناسبه كه معدلي حدود 19 داشته باشند و تئوري دروس رو كاملا مسلط باشند. بنابراين با توجه به معدلي كه فرموديد، و گرچه مشخصه كه شما دانشجوي خوبي هستيد ولي كلاسهاي نيمه حضوري بهيچ عنوان براي شما مناسب نيست و توصيه نميكنم

5- تستهاي سراسري قطعا خيلي مهمتر از تستهاي تاليفي هست.

از اينكه نميتونيد در كلاسها و آزمونهاي گرونقيمت شركت كنيد ناراحت نباشيد. هر سال دانشجوهاي زيادي رو ميبينم كه از لحاظ مالي در محدوديت قرار دارند ولي اتفاقا موفقتر عمل ميكنند. به خدا توكل كنيد و فقط تلاش كنيد. مطمئن باشيد كه از تلاشتون جواب ميگيريد. مطمئن باشيد ...

سربلند و پيروز باشيد.
با احترام، تقوي

آخرین ویرایش:

kobe24

عضو جدید
ESSENTIAL WORDS FOR THE TOEFL سلام استاد برای زبان بعد از 504کتاب
رابخوانیم یا همون 504کفایت میکنه؟؟؟
باتشکر

M_Taghavi

عضو جدید
ESSENTIAL WORDS FOR THE TOEFL سلام استاد برای زبان بعد از 504کتاب
رابخوانیم یا همون 504کفایت میکنه؟؟؟
باتشکر

سلام
كتاب بسيار خوبي هست و لغات كليدي و مهمي رو داره ولي به اندازه 504 مهم نيست بنابراين خيلي خودتون رو درگيرش نكنيد و بجاش روي گرامر و لغات سالهاي گذشته تمركز كنيد. ضمنا با توجه به اينكه بسياري از دوستان ايميلهايي درخصوص رفرنس براي يادگيري گرامر زده بودند، ميتونيد از كتاب English grammar in use استفاده كنيد (البته نيازي به خوندن تمام يونيتهاي اين كتاب نداريد). ناگفته نمونه كه ميتونيد از كتاب English vocabulary in use هم براي افزايش دامنه لغاتتون استفاده كنيد. خوبي اين دو كتاب اين هست كه همه عزيزان در سرتاسر كشور به راحتي ميتونند تهيه اش كنند (حتي نسخه رايگانش در اينترنت هم وجود داره) .

پيروز باشيد. تقوي

nasrin1990

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید.من ترم 6برق مخابرات هستم. میخوام امسال کنکور ارشد شرکت کنم و بطو کاملا جدی از تابستون بخونم. به نظر شما من اگه 7_10 روز اول تیر ماه کاراموزی برم و از اون به بعد درس رو شروع کنم عقب میافتم؟؟؟ شما صلاح میدونید که من این کارو انجام بدم ؟یا اینکه من کلا کاراموزی رو بپیچونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟​

M_Taghavi

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید.من ترم 6برق مخابرات هستم. میخوام امسال کنکور ارشد شرکت کنم و بطو کاملا جدی از تابستون بخونم. به نظر شما من اگه 7_10 روز اول تیر ماه کاراموزی برم و از اون به بعد درس رو شروع کنم عقب میافتم؟؟؟ شما صلاح میدونید که من این کارو انجام بدم ؟یا اینکه من کلا کاراموزی رو بپیچونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟​

سلام

حتي اگر يك روز هم عقب ميافتاديد، باز هم نظرم اين بود كه خيلي به كارآموزي بها نديد! تمام انرژيتون رو روي كنكورتون متمركز كنيد. حتي اينكه يك صفحه بيشتر بخونيد هم به موفقيت شما در كنكور كمك ميكنه.

موفق باشيد

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
1.jpgسلام استاد ميشه بزرگواري بكنيد در حل اين دوتا سوال كمك بكنيد(راه حل تستي ) ممنون ميشم خصوصا سوال 10 اگه امكان داره و وقتتون نميگيره بي نهايت ممنون

M_Taghavi

عضو جدید
سلام استاد ميشه بزرگواري بكنيد در حل اين دوتا سوال كمك بكنيد(راه حل تستي ) ممنون ميشم خصوصا سوال 10 اگه امكان داره و وقتتون نميگيره بي نهايت ممنون

پاسخ سوال اول:
مدار داراي 3 فركانس طبيعي صفر هست : 2 عدد براي جريان سلفها و 1 عدد براي ولتاژ خازنها

پاسخ سوال دوم:
كافيست ابتدا منابع ورودي رو صفر كنيد (بنابراين Vx و Is حذف ميشوند) و سپس در مش ورودي يك KVL بزنيد. معادله مشخصه بصورت s^2+s+1-k بدست ميايد و لذا شرط پايداري k<1 است (بايد گزينه ها اصلاح شود)

موفق باشيد. تقوي

sara _arshad

عضو جدید
سلام استاد میشه منابع خوب برای گرایش الکترونیک و مخابرات رو معرفی کنید؟

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوباره. ببخشيد اگه يه مداري كلا" سلف و خازن باشه با يك منبع مستقل و بخواييم مدار معادل تونن رو بدست بياريم آيا هميشه قطب ها و صفرهاي ولتاژ تونن و امپدانسي كه بدست مياد روي محور jw خواهند بود؟؟ ميشه يه توضيح كوچولو بديد؟مرسي

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
پاسخ سوال اول:
مدار داراي 3 فركانس طبيعي صفر هست : 2 عدد براي جريان سلفها و 1 عدد براي ولتاژ خازنها

پاسخ سوال دوم:
كافيست ابتدا منابع ورودي رو صفر كنيد (بنابراين Vx و Is حذف ميشوند) و سپس در مش ورودي يك KVL بزنيد. معادله مشخصه بصورت s^2+s+1-k بدست ميايد و لذا شرط پايداري k<1 است (بايد گزينه ها اصلاح شود)

موفق باشيد. تقوي
ببخشيد استاد تو سوال 10 من گزينه 2 رو ميارم 4تا فركانس صفر داره من گيج شدم :( ببينيد اينجوري درسته :سمت راست مدار باز ميشه (جريان منبع ix كلا از مقاومت 2اهمي ميگذره)از خازن جرياني نميگذره پس خازن مدار باز فركانس صفر ايجاد ميكنه دوتا خازن ديگه هم سري ميشن يه فركانس صفر ايجاد ميكنند سمت چپ مدار هم دوتا حلقه سلفي داريم كلا ميشه 4تا غلطه؟

تو سوال 9هم نوشته گزينه 4 ولي من درست نميارم

آخرین ویرایش:

M_Taghavi

عضو جدید
ببخشيد استاد تو سوال 10 من گزينه 2 رو ميارم 4تا فركانس صفر داره من گيج شدم :( ببينيد اينجوري درسته :سمت راست مدار باز ميشه (جريان منبع ix كلا از مقاومت 2اهمي ميگذره)از خازن جرياني نميگذره پس خازن مدار باز فركانس صفر ايجاد ميكنه دوتا خازن ديگه هم سري ميشن يه فركانس صفر ايجاد ميكنند سمت چپ مدار هم دوتا حلقه سلفي داريم كلا ميشه 4تا غلطه؟
تو سوال 9هم نوشته گزينه 4 ولي من درست نميارم

سلام. سوال بسيار خوب و بجايي رو مطرح كرديد. بسيار خوشحالم و افتخار ميكنم كه معلم مغزهاي باهوش و خلاق ايراني هستم. آفرين به استدلال شما ولي نكته بسيار ظريفي كه در اين سوال وجود داره و بهش توجه نكرديد اينه كه فركانسهاي طبيعي "شبكه" با فركانسهاي طبيعي "مدار" لزوما يكسان نيست! (مفهومي كه به جرات ميگم متاسفانه حتي بسياري از اساتيد هم هنوز درك صحيحي از اون ندارند. مثلا اگر به صورت همين سوال نگاه كنيد، ميبينيد كه حتي خود طراح اين سوال هم هنوز اين دو مفهوم رو درك نكرده! به صورت سوالتون نگاه كنيد! طراح ذكر نكرده كه فركانسهاي طبيعي مدار رو ميخواد يا فركانسهاي طبيعي شبكه!!!).

براي اينكه دقيقتر به تفاوت اين دو مفهوم پي ببريد، توجهتون رو به نام كتاب مدار الكتريكي آقاي دسور جلب ميكنم:

نظريه اساسي "مدارها" و "شبكه ها"

ميبينيد! اين دو مفهوم واقعا متفاوتند!
اگر پاسخ بنده رو بررسي كنيد من تعداد فركانسهاي طبيعي صفر "مدار" رو براي شما نوشتم و نه تعداد فركانسهاي طبيعي صفر "شبكه"! توجه كنيد كه خازن سمت راستي (كه جريانش صفر شده) جزو "مدار" نيست ولي جزو "شبكه" محسوب ميشه.

اميدوارم تونسته باشم پاسخ سوالتون رو بدم.

در خصوص سوال 9 هم لطفا حلتون رو براي بنده ارسال كنيد تا بررسيش كنم.

با احترام، تقوي

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. سوال بسيار خوب و بجايي رو مطرح كرديد. بسيار خوشحالم و افتخار ميكنم كه معلم مغزهاي باهوش و خلاق ايراني هستم. آفرين به استدلال شما ولي نكته بسيار ظريفي كه در اين سوال وجود داره و بهش توجه نكرديد اينه كه فركانسهاي طبيعي "شبكه" با فركانسهاي طبيعي "مدار" لزوما يكسان نيست! (مفهومي كه به جرات ميگم متاسفانه حتي بسياري از اساتيد هم هنوز درك صحيحي از اون ندارند. مثلا اگر به صورت همين سوال نگاه كنيد، ميبينيد كه حتي خود طراح اين سوال هم هنوز اين دو مفهوم رو درك نكرده! به صورت سوالتون نگاه كنيد! طراح ذكر نكرده كه فركانسهاي طبيعي مدار رو ميخواد يا فركانسهاي طبيعي شبكه!!!).

براي اينكه دقيقتر به تفاوت اين دو مفهوم پي ببريد، توجهتون رو به نام كتاب مدار الكتريكي آقاي دسور جلب ميكنم:

اگر پاسخ بنده رو بررسي كنيد من تعداد فركانسهاي طبيعي صفر "مدار" رو براي شما نوشتم و نه تعداد فركانسهاي طبيعي صفر "شبكه"! توجه كنيد كه خازن سمت راستي (كه جريانش صفر شده) جزو "مدار" نيست ولي جزو "شبكه" محسوب ميشه.

با احترام، تقوي
عجب نكته اي!!! من تا حالا به اين مفهوم دقت نكرده بودم البته كسي ام نگفته بود بازم متشكرم پس اين سوال ميتونه دوتا جواب داشته باشه...

mr...

عضو جدید
سلام.
برای رشته هوش مصنوعی (کنکور ارشد)، چه کتاب مدارالکتریکی رو معرفی می کنید.(البته من فقط کتاب مدار1پیام نور رو خوندم که کتاب ساده و آسونی بود)
ممنون

M_Taghavi

عضو جدید
سلام.
برای رشته هوش مصنوعی (کنکور ارشد)، چه کتاب مدارالکتریکی رو معرفی می کنید.(البته من فقط کتاب مدار1پیام نور رو خوندم که کتاب ساده و آسونی بود)
ممنون

سلام.
متاسفانه در حال حاضر كتابي كه بصورت تخصصي براي درس مدار الكتريكي رشته كامپيوتر نوشته شده باشه وجود نداره (يا لااقل بنده نميشناسم) و مراجعي كه در حال حاضر دوستان مهندسي كامپيوتر از اون استفاده ميكنند، همان مراجع رشته برق هست. توصيه من براي موفقيت شما در درس مدار رشته كامپيوتر اين هست كه فقط تستهاي مدار كنكور كامپيوتر رو بزنيد و در ابتداي كار به سراغ تستهاي برق نرويد (تستهاي مدار رشته كامپيوتر از سال 1379 تا سال 1391 حدود 150 تست هست).

ضمنا تقريبا يك سال هست كه بنده روي كتابي ويژه درس مدار الكتريكي رشته مهندسي كامپيوتر كار ميكنم و باميد خدا اين كتاب تا اواخر خرداد امسال به چاپ ميرسه. شايد اين كتاب بتونه نياز شما رو برآورده كنه.

موفق و پيروز باشيد. تقوي

EECi

مدیر بازنشسته
سلام استاد درخواستی داشتم لطفا هر موقع وقت داشتید به این تاپیک ها سری بزنید و در زمینه مدار و کنترل به داوطلبان کنکور کمک کنید
تاپیک رفع اشکال درس کنترل خطی کنکور کارشناسی ارشد
تاپیک رفع اشکال و بررسی نکات مهم درس مدار الکتریکی کنکور کارشناسی ارشد
آموزش انگلیسی عمومی و تخصصی مهندسی برق ویژه کارشناسی ارشد

M_Taghavi

عضو جدید
سلام استاد درخواستی داشتم لطفا هر موقع وقت داشتید به این تاپیک ها سری بزنید و در زمینه مدار و کنترل به داوطلبان کنکور کمک کنید
تاپیک رفع اشکال درس کنترل خطی کنکور کارشناسی ارشد
تاپیک رفع اشکال و بررسی نکات مهم درس مدار الکتریکی کنکور کارشناسی ارشد
آموزش انگلیسی عمومی و تخصصی مهندسی برق ویژه کارشناسی ارشد

سلام. دعا كنيد كارهام كمي سبك بشه، خوشحال ميشم كه در كنار هم درس بخونيم و داناتر بشيم. ممنونم. تقوي

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز

با احترام، تقوي

Scan1.jpgاستاد اينم حل من ميشه بررسي كنيد ببينيد درسته يانه.

M_Taghavi

عضو جدید
استاد اينم حل من ميشه بررسي كنيد ببينيد درسته يانه.
سلام. متاسفانه مجددا در اين سوال هم نقص در فرضيات سوال، باعث شده كه پاسخ شما نادرست بشه. ببينيد وقتي در يك تك قطبي، "طرف ورودي" به شكل مدار-باز نمايش داده ميشه كه الزاما به معني مدار-باز نيست! بلكه به اين معناست كه به اون ترمينال يك "ورودي دلخواه" وارد شده. بعنوان مثال در بسياري از سوالات كنكور، ترمينال ورودي يك تك-قطبي رو به شكل مدار-باز نمايش ميدهند و بعد رابطه ولتاژ و جريان (يا همون رابطه تونن-نورتن) رو از شما ميخوان. حالا آيا اين اين طرز نمايش به معني اينه كه هميشه جريان ورودي اون تك-قطبي صفره؟!! پر واضحه كه قطعا اينطور نيست!!!
در اينجا هم طراح بايد از نماد ديگري (مثلا نماد پيكان يكطرفه يا نمايش ولتاژ-نودال) براي نمايش ولتاژ Vx استفاده ميكرده. دليل اينكه بنده هميشه به دانشجوها تاكيد ميكنم تستهاي استاندارد كنكور سراسري رو ملاك قرار بدهند و ابتدا روي اونها زمان بگذارند، دقيقا همين اشتباهات ظريفي هست كه اساتيد كم تجربه مرتكب ميشن و دانشجوها رو به مشكل ميندازن.
طراحي تست تاليفي كار هر كسي نيست و صبر و حوصله بسيار زيادي ميخواد. اساتيدي رو ميشناسم كه "دو هفته" و يا حتي خيلي بيشتر روي طرح يك تست كار ميكردند واين يعني معلمي. ولي آيا واقعا همه عزيزاني كه "مدرس" هستند، الزاما "معلمي" هم ميكنند؟ قطعا خير...
مجددا اكيدا توصيه ميكنم تستهاي تاليفي هر مدرسي رو نزنيد.
سربلند و پيروز باشيد.
با احترام، تقوي

• Like
واکنش ها: EECi

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. متاسفانه مجددا در اين سوال هم نقص در فرضيات سوال، باعث شده كه پاسخ شما نادرست بشه. ببينيد وقتي در يك تك قطبي، "طرف ورودي" به شكل مدار-باز نمايش داده ميشه كه الزاما به معني مدار-باز نيست! بلكه به اين معناست كه به اون ترمينال يك "ورودي دلخواه" وارد شده. بعنوان مثال در بسياري از سوالات كنكور، ترمينال ورودي يك تك-قطبي رو به شكل مدار-باز نمايش ميدهند و بعد رابطه ولتاژ و جريان (يا همون رابطه تونن-نورتن) رو از شما ميخوان. حالا آيا اين اين طرز نمايش به معني اينه كه هميشه جريان ورودي اون تك-قطبي صفره؟!! پر واضحه كه قطعا اينطور نيست!!!
در اينجا هم طراح بايد از نماد ديگري (مثلا نماد پيكان يكطرفه يا نمايش ولتاژ-نودال) براي نمايش ولتاژ Vx استفاده ميكرده. دليل اينكه بنده هميشه به دانشجوها تاكيد ميكنم تستهاي استاندارد كنكور سراسري رو ملاك قرار بدهند و ابتدا روي اونها زمان بگذارند، دقيقا همين اشتباهات ظريفي هست كه اساتيد كم تجربه مرتكب ميشن و دانشجوها رو به مشكل ميندازن.
طراحي تست تاليفي كار هر كسي نيست و صبر و حوصله بسيار زيادي ميخواد. اساتيدي رو ميشناسم كه "دو هفته" و يا حتي خيلي بيشتر روي طرح يك تست كار ميكردند واين يعني معلمي. ولي آيا واقعا همه عزيزاني كه "مدرس" هستند، الزاما "معلمي" هم ميكنند؟ قطعا خير...
مجددا اكيدا توصيه ميكنم تستهاي تاليفي هر مدرسي رو نزنيد.
سربلند و پيروز باشيد.
با احترام، تقوي

بازم ممنون حق باشماست واقعا فقط تستاي كنكور... البته ناگفته نمونه تواين تستا هم ميشه نكات ظريفي كه كسي بهشون توجه نميكنه رو ياد گرفت .من دوتا نكته خوب ياد گرفتم.

آخرین ویرایش:

M_Taghavi

عضو جدید
بازم ممنون حق باشماست واقعا فقط تستاي كنكور... البته ناگفته نمونه تواين تستا هم ميشه نكات ظريفي كه كسي بهشون توجه نميكنه رو ياد گرفت .من دوتا نكته خوب ياد گرفتم. اينا هم سوالات ..ودم ... نميدونم ديگه از نظر شما ايشون چجور استادي هستند.!!! بازم ممنون
ايشون قطعا و مسلما يكي از بهترين اساتيد و دوستان بنده هستند و بنده بهيچ وجه نميدونستم اين سوال مربوط به اين بزرگوار هست و گرنه من در اين حد نيستم كه بخوام در مورد ايشون نظر بدم. بسيار پيش اومده كه من هم در طراحي تست نكته اي رو در نظر نگرفتم. اميدوارم شما هم هرچه زودتر اسم ايشون رو از پستتون پاك كنيد كه خداي نكرده، باعث دلگيري اين بزرگوار نشيم. با احترام، تقوي

آخرین ویرایش:
  • Like

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
ايشون قطعا و مسلما يكي از بهترين اساتيد و دوستان بنده هستند و بنده بهيچ وجه نميدونستم اين سوال مربوط به اين بزرگوار هست و گرنه من در اين حد نيستم كه بخوام در مورد ايشون نظر بدم. بسيار پيش اومده كه من هم در طراحي تست نكته اي رو در نظر نگرفتم. اميدوارم شما هم هرچه زودتر اسم ايشون رو از پستتون پاك كنيد كه خداي نكرده، باعث دلگيري اين بزرگوار نشيم. با احترام، تقوي
منم در بهترين بودن ايشون شكي ندارم ولي به هرحال بشر جايز الخطاست. پاك كردم ولي من از ايشون چيزاي زيادي ياد گرفتم گرچه از نزديك نديدمشون ولي همين سوالاشون آدم و به تفكر عميق وا ميداره

سلام استاد.اولاً من شاغلم وخواستم ببینم تو تابستان برخی از دروس را کلاس می روم،خواستم ببینم بهتره 2درس ریاضی مهندسی و معادلات رو تابستون کلاس برم یا پاییز برم؟
نظریه دوم اینکه با کمی فشار تمام دروس رو تو تابستون با رفتن به کلاسها یکباربخونم ودر عوض پائیز شروع به تست زنی حرفه ای بکنم (تابستان هم تست می زنم)
استاد لطفاً راهنمایی فرمائئد.

NARGES ELEC

عضو جدید
سلام استاد . خسته نباشید بابت همه چیز . استاد حقیقت من شما رو خیلی قبول دارم . اصلا شما رو هم ندیدم اما از روی کتاب های عالی که نوشتین
کاملا برای من یکی مشخصه که استادی کاملا کنکوری هستین .
یه راهنمایی میخواستم ازتون اقای تقوی . من پایه درسی خوبی دارم اما چند روزی هست
که میخوام واسه ارشد سروع کنم هی کاری واسم پیش میاد .
خیلی نگرانم و استرس شدیدی دارم نکنه زمان واسم دیر بشه . لطف کنید یه راهنمایی
کنید بگید زمان مناسب واسه شروع کی هست ؟ الان که دیر نشده ؟ با 8 ماه خوب خوندن میشه گارانتی کرد برای رتبه زیر100 ؟

( من پایه درسی بدی ندارم یعنی صفر صفر نیستم )

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام استاد اگه امكان داره روش حل اين سوال رو توضيح بديد تا بتونم حل كنم اگه زحمتي نيست براتون...تنها جايي كه ميتونم اشكالاتمو برطرف كنم فعلا همينجاست. ممنونmadar.jpg

763176317631

عضو جدید
سلام استاد
باتشکر از زحمات شما.من کتاب کنترلتون را تازه گرفتم و بعد امتحانات هم میخوام کتاب مدارتون را بگیرم.این ترم کنترل هم دارم.در این دو درس با چه سطح علمیی باید شروع به خواندن کتاب شما کرد؟ آیا با سطح صفر میشه مستقیم شروع به خواندن کتاب شما کرد یا باید با منابع اصلی و جزوه دانشگاهی به مفاهیمی رسید و بعد شروع به خواندن کتاب شما کرد؟من به امید خدا قراره ارشد شرکت کنم.تشکر از پاسخگویی شما.

M_Taghavi

عضو جدید
سلام استاد.اولاً من شاغلم وخواستم ببینم تو تابستان برخی از دروس را کلاس می روم،خواستم ببینم بهتره 2درس ریاضی مهندسی و معادلات رو تابستون کلاس برم یا پاییز برم؟
نظریه دوم اینکه با کمی فشار تمام دروس رو تو تابستون با رفتن به کلاسها یکباربخونم ودر عوض پائیز شروع به تست زنی حرفه ای بکنم (تابستان هم تست می زنم)
استاد لطفاً راهنمایی فرمائئد.
سلام.
1-باتوجه به پايه بودن دروس ریاضی مهندسی و معادلات، توصيه ميشه كه تابستون شركت كنيد.
2-بهيچ وجه كليه دروس رو در يك ترم برنداريد. تقريبا تمام دوستاني كه به اين روش عمل ميكنند، نتيجه مطلوبي بدست نميارن. بيش از 4 درس در يك ترم توصيه نميشه (مگر اينكه پايه علمي بسيار خوبي داشته باشيد)

M_Taghavi

عضو جدید
سلام استاد . خسته نباشید بابت همه چیز . استاد حقیقت من شما رو خیلی قبول دارم . اصلا شما رو هم ندیدم اما از روی کتاب های عالی که نوشتین
کاملا برای من یکی مشخصه که استادی کاملا کنکوری هستین .
یه راهنمایی میخواستم ازتون اقای تقوی . من پایه درسی خوبی دارم اما چند روزی هست
که میخوام واسه ارشد سروع کنم هی کاری واسم پیش میاد .
خیلی نگرانم و استرس شدیدی دارم نکنه زمان واسم دیر بشه . لطف کنید یه راهنمایی
کنید بگید زمان مناسب واسه شروع کی هست ؟ الان که دیر نشده ؟ با 8 ماه خوب خوندن میشه گارانتی کرد برای رتبه زیر100 ؟

( من پایه درسی بدی ندارم یعنی صفر صفر نیستم )
سلام. ممنون از لطفتون اميدوارم لايق قدردانيهاي شما عزيزان باشم. نظريه اي وجود داره كه ميگه حالات روحي و حتي جسمي ما انسانها داراي سيكلهايي به نام biorhythms هست. طبق اين نظريه، اينكه شما بعضي روزهاي يك ماه رو سرحالتر مطالعه ميكنيد و راندمان يادگيريتون بالاتره (يا بالعكسش)، ميتونه توجيه علمي داشته باشه. پس خيلي به خودتون سخت نگيريد و فقط تلاش كنيد. طبق اين نظريه، طبيعيه كه بعضي روزها سرعت يادگيري شما بالاتره و بعضي روزها پايينتر. اگر پايه علميتون ضعيف بود ميگفتم ممكنه دير بشه ولي باتوجه به توضيحاتي كه در مورد خودتون داديد، انشاالله خيلي خوب از پس كنكور برميايد.

در مورد رتبه زير 100 هم فقط اين رو عرض ميكنم كه خود بنده زماني كه براي كنكور ارشد ميخوندم، در حال گذراندن خدمت سربازي بودم و حتي در كلاس يا آزموني هم شركت نكردم ولي فقط با 3 ماه مرور، تونستم رتبه 12 رو كسب كنم. پس مطمئن باشيد شما هم ميتونيد.

موفق و پيروز باشيد. تقوي

M_Taghavi

عضو جدید
سلام استاد
باتشکر از زحمات شما.من کتاب کنترلتون را تازه گرفتم و بعد امتحانات هم میخوام کتاب مدارتون را بگیرم.این ترم کنترل هم دارم.در این دو درس با چه سطح علمیی باید شروع به خواندن کتاب شما کرد؟ آیا با سطح صفر میشه مستقیم شروع به خواندن کتاب شما کرد یا باید با منابع اصلی و جزوه دانشگاهی به مفاهیمی رسید و بعد شروع به خواندن کتاب شما کرد؟من به امید خدا قراره ارشد شرکت کنم.تشکر از پاسخگویی شما.

سلام.براي مطالعه كتاب كنترل بنده، شما بايد در حد متوسط (12 از 20) باشيد. در مورد كتابهاي مدار بنده، حد شما بايد بالاتر از متوسط (15 از 20) باشه.

در مورد كنترل، توصيه ميكنم بعد از مطالعه جزوه كلاسي استادتون (و پاس كردن درس)، مستقيما شروع بمطالعه كتاب بنده كنيد.
در مورد مدار هم اگر در تئوري ضعف شديدي احساس ميكنيد، ابتدا خيلي سريع درسنامه كتاب آقاي دكتر عبدالعالي (پارسه) رو مرور كنيد و بعد از روي كتاب بنده تا ميتونيد تست بزنيد.

موفق و پيروز باشيد. تقوي

• Like

763176317631

عضو جدید
سلام استاد.نظرتون در مورد آزمون آزمایشی اینترنتی چیه(نکات مثبت ومنفی آن از نظر شما چیه)؟ سوالهای اینترنتی همون سوالهای حضوریه؟بچهای اینترنتی جزء جامعه آماری حضوری هم به حساب میاند و با هم جمع میشند؟
شما کدوم موسسه را برای آزمون اینترنتی توصیه میکنید؟تشکر از پاسخگویی شما

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا