سوال و درخواست در تالار روانشناسي...

m110h110s

عضو جدید
سلام دوست خوبم... خوش اومدید..:smile: :gol:
خیلی موارد هست.... !
خب همونطور که فرمودید به روانشناسی علاقه مندید.. می تونید با مطالعه پست ها ی .. پاسخ سوال خودتون رو در تاپیک های این تالار جستجو کنید...
شاد باشید.:gol:
اگه میشه لینک یکی از این تاپیک ها رو بزارید
در این رابطه چیزی پیدا نکردم!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

niki kiyani

عضو جدید
سلام
میخواستم بدونم تو دانشگاه روانشناسی چه رتبه ای میخواد؟
میشه راهنماییم کنید...

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
سلام
میخواستم بدونم تو دانشگاه روانشناسی چه رتبه ای میخواد؟
میشه راهنماییم کنید...

سلام
بستگی به گرایشی داره که میخواید توش امتحان بدید. بعضی گرایشها تا 25 و بعضی دیگه تا 200 هم قبول میشید.
به دانشگاه هم بستگی داره. دانشگاههای تهران بصورت طبیعی رتبه های بهتری میخوان

*tasnim*

کاربر فعال تالار پزشکی ,
کاربر ممتاز
سلام ی سوال !

کدوم گرایش روانشناسی بهتره؟
مثلا روانشناسی عمومی ، بالینی و..؟؟؟؟؟

من دو واحد روانشناسی پاس کردم اما همش اسم روانشناسا با نظریه هاشون بود .. مثلا نظریه فروید و....... (خیلی سخت بود !)
ینی همشون حفظین عایا؟؟؟

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام ی سوال !

کدوم گرایش روانشناسی بهتره؟
مثلا روانشناسی عمومی ، بالینی و..؟؟؟؟؟

من دو واحد روانشناسی پاس کردم اما همش اسم روانشناسا با نظریه هاشون بود .. مثلا نظریه فروید و....... (خیلی سخت بود !)
ینی همشون حفظین عایا؟؟؟

سلام دوست حوبم.. :gol:

این بستگی به سلیقه فرد و بر اساس اهداف و علایقش داره... یکی عمومی دوست داره، یکی بالینی..، یکی صنعتی و سازمانی، یکی کودکان استثنایی و... ولیکن تمایل بیشترِ افراد، به بالینی هست..!
خب این طبیعیه.. هر رشته ای سختی های خودش رو داره... بعـــلـه..:D

بلی عایا.. :دی همش همه ش حفظی هست به علاوه اینکه شما می بایست یه چند واحد آمارو احتمالات هم پاس کنید.. و این آمار تا آخرش و همیشه همراهتون هست.. ;)

دوست خوبم.... برای مطالعه بیشتر.... یه نیگاهی به این تاپیک ها هم می تونید بندازید..... :gol:

مهم‌ترین مکاتب فکری در روان‌شناسی ...

10 حرفه پر طرفدار روان‌شناسی ...

شاخه‌های روان‌شناسی...

روان‌شناسی و رشته‌های آن...

:gol:

پدرام مقدم

عضو جدید
با سلام و تشکر از زحماتی که می کشید و دانش و آگاهی خود به رایگان در اختیاردیگران قرار می دهید.
من سئوالاتی در مورد احساسات داشتم می خواستم بدانم
1- احساس چیست؟
2- چگونه شکل گرفته؟
3- چگونه عمل می کند و کارش چیست؟
4- چگونه ارتباط برقرار کنیم با احساساتمان و احساس زخمی را چگونه درمان کنیم؟
5- چند تا احساس داریم و چگونه می توانیم آنها را از هم تفکیک کنیم؟
هر چیزی که مربوط به بخش احساسات بشود و تعاریف تک تک احساسات، گروه احساسات ...

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
با سلام و تشکر از زحماتی که می کشید و دانش و آگاهی خود به رایگان در اختیاردیگران قرار می دهید.
من سئوالاتی در مورد احساسات داشتم می خواستم بدانم
1- احساس چیست؟
2- چگونه شکل گرفته؟
3- چگونه عمل می کند و کارش چیست؟
4- چگونه ارتباط برقرار کنیم با احساساتمان و احساس زخمی را چگونه درمان کنیم؟
5- چند تا احساس داریم و چگونه می توانیم آنها را از هم تفکیک کنیم؟
هر چیزی که مربوط به بخش احساسات بشود و تعاریف تک تک احساسات، گروه احساسات ...
سلام دوست عزیز.. خوش اومدین...ممنونم از شما.. :smile::gol:
خب شما اگه یه نیگاهی به تموم تاپیک های این تالار بندارین حتما پاسخ سوالات خودتون رو خواهید یافت.... خوشحال میشم یکم وقت بذارین و تاپیک های خوب این تالار و مطالعه بفرمایید...
قبلا سپاسگزارم..

احساسات چیست؟
مجموعه ای از حالات مانند، خشم، تنفر، شادی، عشق، اندوه، آرزو، ترس و... احساسات هر فرد را تشکیل می دهند.
حرکات کسی که می خندد، برای هر فردی قابل فهم است. ایما و اشاره در سرتاسر جهان معتبر و بیانگر احساسات و عواطف انسان و از ویژگیهای ذاتی وی هستند. وجود احساسات به انسانها کمک می کند که با هم ارتباط بر قرار کنند. احساسات بیانگر وضعیت روانی افراد بوده و برای رفتار مناسب در شرایط مختلف بسیار مهم هستند.
احساسات، تغییرات روانی را به وجود می آورند. این تغییرات در مغز ایجاد می شوند و خود را به صورت واکنشهای ارادی دستگاه عصبی نشان می دهند. برای مثال، تپش قلب، یکی از نمونه های بارز تحریکات جسمی است که با احساسات قوی در ارتباط است. احساسات می توانند تحریکات فیزیولوژیکی بدن را افزایش یا کاهش دهند و روی فکر و رفتار تاثیرات منفی یا مثبت داشته باشند. تحریکات احساسی بیش از اندازه یا دائماٌ ضعیف، می توانند بازدهی فرد را کاهش دهند.
احساسات، حاصل فرایند بسیار پیچیده ای هستند که مرکز آنها در قسمتی از دستگاه عصبی به نام "آمیگدال" قرار دارد. اطلاعات، وارد این مرکز شده و تجزیه و تحلیل می شوند و پیامها با سرعت زیاد به قسمتهای مختلف مغز ارسال می شوند.
دانشمندان معتقدند که احساسات در جریان تکامل شکل گرفته و با هدف مشخصی نیز توسعه یافته اند. چارلز داروین به شباهتهایی در شیوه بیان احساسات، بین انسانهای اولیه و امروزی معتقد بود و اعتقاد داشت چهره انسان در هنگام حمله و دفاع، از زمانهای بسیار دور باقی مانده است.
دانشمندان در پاسخ به این سؤال که "آیا احساسات را می توان توضیح داد؟"، نظریه هایی ارائه داده اند. از جمله ویلیام جیمز و کارل لانگه در اواخر قرن نوزدهم به نتایج مشابهی دست یافتند. آنها معتقد بودند که افراد، تغییرات فیزیولوژیکی ناشی از تاثیر احساسات را ثبت می کنند و آنها را به صورت احساس و عاطفه بروز می دهند. این نظریه بیان می دارد که عکس العمل های جسمی، نه فقط نتیجه احساسات هستند، بلکه خود احساسات هستند.
دانشمندان فیزیولوژیست، از جمله والتر کانن و فیلیپ بارد بر این عقیده اند که احساسات را نه فقط به صورت فیزیولوژیک، بلکه همزمان به شکل روان شناختی نیز می توان دریافت. برخی از روان شناسان اجتماعی امریکایی نیز بر این باورند که تحریکات فیزیولوژیک، بیانگر حالات کلی و عمومی می باشند.

خودآگاهی چیست؟

هیجانات و احساسات چیست؟

ati shahr

عضو جدید
سلام دوست خوبم... :smile: خوش اومدین.... :gol:

اینجا رو ببینید...

معرفی کتب ادراک کودک

اینجا رو هم....
لینک

اگه باز سوالی داشتین در خدمتم... شاد باشید....

ممنون سوگل جون از راهنمایی خوبت. میخواستم بدونم کتاب دیگه ای هست که بیشتر راجع به نحوه ادراک کودکان از فضا صحبت کرده باشه؟

niki kiyani

عضو جدید
سلام
بستگی به گرایشی داره که میخواید توش امتحان بدید. بعضی گرایشها تا 25 و بعضی دیگه تا 200 هم قبول میشید.
به دانشگاه هم بستگی داره. دانشگاههای تهران بصورت طبیعی رتبه های بهتری میخوان
من رشتم ریاضیه...میتونم برم روانشناسی بالینی؟؟اخه شنیدم که روانشناسی یک رشته شناوره!

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان. راجع به موضوع ادراک کودک نیاز به مطلب دارم برای پایانامم. لطفا چند تا رفرنس معرفی کنید.ممنون

سلام دوست خوبم... :smile: خوش اومدین.... :gol:

اینجا رو ببینید...

معرفی کتب ادراک کودک

اینجا رو هم....
لینک

اگه باز سوالی داشتین در خدمتم... شاد باشید....

ممنون سوگل جون از راهنمایی خوبت. میخواستم بدونم کتاب دیگه ای هست که بیشتر راجع به نحوه ادراک کودکان از فضا صحبت کرده باشه؟

خواهش می کنم عزیزم...:smile:
خب گلم... من اون لینک ها رو دادم که از طریق همون سایت پی گیر بشید.. اگه باهاشون مکاتبه ای داشته باشین حتما بهتون کمک خواهند کرد... منم سرم شلوغه و الا خودم پیگیر میشدم.. بعدم اینکه برای پایان نامه که حتما نباید اصل کتاب رو داشته باشین...(البته می دونم که خوب این مهم رو می دونید...) می تونید از هر مقاله.. یا مطلب ویا کتاب.. حتی اگه شده یک خط .. یک خط هم جمع کنید..:gol:

آخرین ویرایش:

nazaninfatemeh

عضو جدید
سلام همباشگاهیای :gol:!
خسته نباشید
من عاشق روانشناسیم
ولی کامپیوتر میخونم!!!:book:
ی کمک میخوام که بیشتر تجربیه
تروخدا کتاب متاب معرفی نکنینا حسش نمیاد بخونم!:whistle::whistle:
ی دخترخاله دارم که الان حدودا 5-6 سالشه خیل دختره خوبیه فقط یمشکله بزرگ داره
نمیدونم اسمشو چی میشه گذاشت شاید فضولی باشه
مثلا هر اتفاقی که میفته رو میزاره کف دست بقیه
از مسایل خصوصی توی خونه تا حرفایی که ی جا میشنو ه و نباید درواقع جای دیگه بگه
خلاصه یجوری برام توضیح بدین که بفهمم چون باید برا خالم توضیح بدم :w10:
بیشتر روش های دور کردنش از این عادت زشتو میخوام :neutral:
امیدوارم خوب منظورمو رسونده باشم:w20:
هم اکنون منتظر کمک سبزتان هستیم!:w23:
:love::love::love:

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام همباشگاهیای :gol:!
خسته نباشید
من عاشق روانشناسیم
ولی کامپیوتر میخونم!!!:book:
ی کمک میخوام که بیشتر تجربیه
تروخدا کتاب متاب معرفی نکنینا حسش نمیاد بخونم!:whistle::whistle:
ی دخترخاله دارم که الان حدودا 5-6 سالشه خیل دختره خوبیه فقط یمشکله بزرگ داره
نمیدونم اسمشو چی میشه گذاشت شاید فضولی باشه
مثلا هر اتفاقی که میفته رو میزاره کف دست بقیه
از مسایل خصوصی توی خونه تا حرفایی که ی جا میشنو ه و نباید درواقع جای دیگه بگه
خلاصه یجوری برام توضیح بدین که بفهمم چون باید برا خالم توضیح بدم :w10:
بیشتر روش های دور کردنش از این عادت زشتو میخوام :neutral:
امیدوارم خوب منظورمو رسونده باشم:w20:
هم اکنون منتظر کمک سبزتان هستیم!:w23:
:love::love::love:

سلام گلم.. تشکرات فراوووووووااان.. :smile:
به به عجب افتخاری نصیب ما شده.. که شما عاشق روانشناسی هستین...:D
موفق باشی خانوم مهندس...;)

:surprised:....ای تنــــــبـل... :razz: :D...

خب این لینک رو ببین... البته اگه زحمتی نیستـــاااااا... :دی
:whistle:

خبرچینی کودکان وراهکارهای مداخله ای موثر....

:gol::redface:

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
مرسی سوگل جون از راهنمایی هات!
روانشناسی مشاوره و راهنمایی چی؟
ببخشید که اینقدر میپرسم...اخه انتخاب رشته نزدیکه!شرمنده دوست جونم

سلام گلم شرمندم... فراموش کردم پیام شما رو جواب بدم... :redface:
خواهش گلم... اونم بـــعلـه میشود....:D :gol:

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من رشتم ریاضیه...میتونم برم روانشناسی بالینی؟؟اخه شنیدم که روانشناسی یک رشته شناوره!

سلام دوست خوبم... بله امکانش هست.... (گل)

مرسی سوگل جون از راهنمایی هات!
روانشناسی مشاوره و راهنمایی چی؟
ببخشید که اینقدر میپرسم...اخه انتخاب رشته نزدیکه!شرمنده دوست جونم

سلام گلم شرمندم... فراموش کردم پیام شما رو جواب بدم... :redface:
خواهش گلم... اونم بـــعلـه میشود....:D :gol:
عزیزم شما مدرک کارشناسی تون ریاضی هست یا دیپلم تون؟ :w20:

niki kiyani

عضو جدید
سوگوووووووووووووووووول
میشه منو add کنی؟؟؟؟؟؟؟کارت دارم...خصوصیه!لطفا وقتم کمه:cry:

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سوگوووووووووووووووووول
میشه منو add کنی؟؟؟؟؟؟؟کارت دارم...خصوصیه!لطفا وقتم کمه:cry:

دیپلم!من امسال کنکوری بودم!
ولی شنیدم امسال روانشناسی رو ازرشته های ریاضی و تجربی برداشتن!بخوام از رشته روانشناسی برم قبول میشم؟

اوکی شد..... :gol:
عزیزم.... خب من مشاوره کنکور؛ و کلا تحصیلی نیستم که در اینباره اطلاعات کامل و جامع داشته باشم... بنظرم از کسی که توی این کار تخصص داره بپرسین خیلی بهتره...
اما اگه رشته روانشناسی شناوره و شمام مجاز شدید و توی رشته هایی که از طریق سنجش به شما معرفی شده موجود هست.. می تونید شرکت کنید و الا نه!
ولیکن رشته مشاوره تاجایی که می دونم نیست! اما علوم تربیتی باید جزء انتخابات تون باشه...

پ.ن: من فکر کردم شما کارشناس ریاضی هستین...برای همین توی پست قبل اون توضیحات رو دادم...:gol:

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دیپلم!من امسال کنکوری بودم!
ولی شنیدم امسال روانشناسی رو ازرشته های ریاضی و تجربی برداشتن!

بخوام از رشته روانشناسی برم قبول میشم؟
دقیق متوجه منظورتون نشدم؟
یعنی می خواین از گروه انسانی شرکت کنید (برای روانشناسی)؟!
خب اگه جوابتون اوکی هست.. بستگی به شما و توانایی هاتون داره.. که چقدر وقت می خواید بذارید و چطور برنامه ریزی میکنید؟ :gol:
هیچ کاری نشد نداره... ;)

R.N.Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان با بچه هایی که وسواس هستند چطوری باید رفتار کرد که بهشون کمک کنی وسواس بودن رو کنار بذارن ؟ آیا ارثیه؟
دختر بچه 7 ساله که مادر بزرگ پدریش وسواسه ولی ازونجایی که بچه طلاقه و 5 ساله که با پدرش و خانواده پدریش در ارتباط نیست ولی این خصلت مادر بزرگشو داره. آیا این خلا میتونه یکی از ریشه های وسواس باشه؟ ممنون میشم اگه راهنمایی علمی و اصولی داشته باشید:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان با بچه هایی که وسواس هستند چطوری باید رفتار کرد که بهشون کمک کنی وسواس بودن رو کنار بذارن ؟ آیا ارثیه؟
دختر بچه 7 ساله که مادر بزرگ پدریش وسواسه ولی ازونجایی که بچه طلاقه و 5 ساله که با پدرش و خانواده پدریش در ارتباط نیست ولی این خصلت مادر بزرگشو داره. آیا این خلا میتونه یکی از ریشه های وسواس باشه؟ ممنون میشم اگه راهنمایی علمی و اصولی داشته باشید:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

سلام
آره میتونه وسواس توبچه هاارثی باشه ارثی ازاین نظرکه مادروپدروخونوادش این خصلت(وسواس)روداشته باشن
گاهی وقتاوسواس راه مبارزه بااضطرابه وممکنه اون شخص یجور افسردگی داشته باشه وازاینکه گفتین بچه ی طلاقه میتونه وسواسش بخاطراین مشکل(طلاق )باشه البته درموردبچه هاازواژه ی وسواس اکثرااستفاده نمیکنن بیشتربهشون میگن اعمال بی اختیاریاآیینی
یکی ازروشای درمان وسواس اینه که به کسی که فکروسواسی داره بگیم به اونچیزیکه وسواس داره فکرکنه وببینه اون کاروواسه چی انجام میده وازش بخایم که موردتهدیدکندشوحذف کنه مثلاکسیکه زیاددستشومیشوره وازسرایت بیماریامیترسه وفک میکنه همیشه یه بیماری اونوتهدیدمیکنه ازش بخایم فکرکنه به کارش که آیاواقعابیماریی اونوتهدیدمیکنه یانه
گاهی وقتافکرکردن به کارهای وسواسی میتونه اضطراب اون عمل روکم بکنه ووسواس روهم کاهش بده واینکه میگین بچه اس میشه باروش غیرمستقیم بهش بفهمونین که کارشوتکرارنکنه مثل باقصه ساختن و..درموردکاریکه انجام میده وعواقبشوبهش غیرمستقیم بفهمونین کارش اشتباهه

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز

سلام دوست خوبم... ممنون بابت سوال خوب تون.... :gol::smile:
لینک ذیل رو ملاحظه بفرمایید...

وسواس در کودکان وروش های درمان آن...

R.N.Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
آره میتونه وسواس توبچه هاارثی باشه ارثی ازاین نظرکه مادروپدروخونوادش این خصلت(وسواس)روداشته باشن
گاهی وقتاوسواس راه مبارزه بااضطرابه وممکنه اون شخص یجور افسردگی داشته باشه وازاینکه گفتین بچه ی طلاقه میتونه وسواسش بخاطراین مشکل(طلاق )باشه البته درموردبچه هاازواژه ی وسواس اکثرااستفاده نمیکنن بیشتربهشون میگن اعمال بی اختیاریاآیینی
یکی ازروشای درمان وسواس اینه که به کسی که فکروسواسی داره بگیم به اونچیزیکه وسواس داره فکرکنه وببینه اون کاروواسه چی انجام میده وازش بخایم که موردتهدیدکندشوحذف کنه مثلاکسیکه زیاددستشومیشوره وازسرایت بیماریامیترسه وفک میکنه همیشه یه بیماری اونوتهدیدمیکنه ازش بخایم فکرکنه به کارش که آیاواقعابیماریی اونوتهدیدمیکنه یانه
گاهی وقتافکرکردن به کارهای وسواسی میتونه اضطراب اون عمل روکم بکنه ووسواس روهم کاهش بده واینکه میگین بچه اس میشه باروش غیرمستقیم بهش بفهمونین که کارشوتکرارنکنه مثل باقصه ساختن و..درموردکاریکه انجام میده وعواقبشوبهش غیرمستقیم بفهمونین کارش اشتباهه
ممنون از اینکه وقت گذاشتین:gol:

helya.azad

عضو جدید
سلام
نمیدونم آدرسو درست اومدم یا نه ولی میخام در مورد روانشناسی صنعتی و سازمانی بدونم! میشه راهنماییم کنین؟
چه جور رشته ایه و بازار کارش کجاهاست؟ باز اگه تاپیک دیگه ای هست با راهنمایی شما سوالم رو اونجا مطرح می کنم
ممنون از شماها

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
نمیدونم آدرسو درست اومدم یا نه ولی میخام در مورد روانشناسی صنعتی و سازمانی بدونم! میشه راهنماییم کنین؟
چه جور رشته ایه و بازار کارش کجاهاست؟ باز اگه تاپیک دیگه ای هست با راهنمایی شما سوالم رو اونجا مطرح می کنم
ممنون از شماها

سلام دوست خوبم... :gol: ممنون از سوال تون و شرمنده که طول کشید....:redface:
.... اینجا رو ملاحظه بفرمایید...

روانشناسی صنعتی- سازمانی

10 حرفه پر طرفدار روان‌شناسی

روانشناسي صنعتي ( مدیریت صنعتی)

روان‌شناسی و رشته‌های آن...

معرفی رشته روانشناسی کار

روانشناسي بهره وري

helya.azad

عضو جدید