>>> بحث و گفتگو پیرامون کنکور کارشناسی ارشد مهندسی برق 92 <<<

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها من کتاب ریاضی مهندسی و معادلات معتقدی از پارسه و آمار طورانی از پارسه رو میخوام و نمیخوام پارسه ثبت نام کنم.تو پست های قبلی بچه ها گفتن انگار که تو نمایشگاه کتاب پارسه کتاب های خودش رو میفروشه.من تهران نیستم.چطور میتونم اصل این کتاب ها رو تهیه کنم؟ کسی هست که بتونم واسم اینها رو تهیه کنه و من پولش رو بهش بدم؟ یا اصلا میشه این کتاب ها رو از فروشگاه ها هم خرید یا نه؟ فقط 2 روز ار نمایشگاه مونده بی زحمت بهم خبرش رو بدین که چجوری میشه اینا رو تهیه کرد؟

در پستهی قبل من شماره تلفن یکی از نمایندگی های پارسه در تهران رو نوشته بودم.ببینید و تماس بگیرید

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان كلاس رياضي مهندسي و معادلات كريمي بهتره يا معتقدي؟
كدومو ثبت نام كنم به نظرتون

معادلات فقط معتقدی.ریاضی مهندسی هم معتقدی عالیه ولی بخش مشتقات جزئی و بخصوص آخرش و بدجور میپیچونه

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان برای ریاضی مهندسی(با توجه به اینکه جزو مهمترین درسهاست)اگر فقط با راهیان ارشد مومن زاده کار کنیم کافیه؟یعنی درسنامه و تستهاش هردو خوبن؟کلاً فرقش با کتاب کریمی چیه؟خداییش با دوتا منبع درس خوندن به آدم استرس زیادی وارد می شه!

اصلا کافی نیست.معتقدی هم باید باشه

soheilv

عضو جدید
معادلات فقط معتقدی.ریاضی مهندسی هم معتقدی عالیه ولی بخش مشتقات جزئی و بخصوص آخرش و بدجور میپیچونه

ممنون از راهنماييتون
چون من موندم برم رياضي مهندسي و ديفرانسيل كريمي يا معتقدي
موسسه بينش كريمي ٦٠ ساعت فقط رياضي مهندسي هست چون يه سري بچه ها ميگفتن كريمي از معتقدي بهتره
من هم چون واسم اين درس خيلي مهمه مجبورم با تحقيق كامل ثبت نام كنم

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

دوستان کسی کتاب الکترونیک کاردانی به کارشناسی گسترش علوم پایه تالیف مهندس شادکام رو خونده!؟ بدرد ارشد میخوره!؟؟

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دکتر معتقدی هم به بینش پیوست!
با نگاهی گذرا به کادر بینش میتوان دریافت در حال حاضر قوی ترین و بهترین اساتید را این موسسه با قیمتی مناسب در اختیار گرفته است.حتما به سایت مهندس باغستانی سر بزنید تا اساتید رو به همراه جمع ساعات ببینید

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

هر چی در مورد الکترونیک جار زدم کسی جوابم رو نداد
:(!! آخرش خودم یه چیزایی توی نت پیدا کردم شاید بدردتون بخوره!

نقل قول( eca.ir ):
من تقریبا هر چی منبع راجع به الکترونیک هست رو تجربه کردم: بهترین منابع جهت الکترونیک عبارتند از جزوه الکترونیک کهن ، کتاب الکترونیک باغستانی (البته این کتاب کافی نیست و بعضی جاهاش هم اشکال داره ولی در کل مناسبه و روش حل مسایلش خوبه ) کتاب درسی الکترونیک راهیان ارشد دقت کنید مولفش مهدی ناصح
هر مبحثی که می خونید ابتدا با جزوه کهن روشهای حلش رو یاد بگیرین بعدش همون مبحث رو از کتاب باغستانی بخونید و تستهای آن مبحث رو از کتاب باغستانی بزنید بعدش برید سراغ کتاب مهدی ناصح مزیت هر دوی این کتابها اینه که تستهای سالهای قبل رو گلچین کرده اند. اگر وقت بیشتری دارید مبحث موسفت و منابع جریان و تقویت کننده تفاضلی را با خواندن کتاب حل مسایل الکترونیک رضوی نوشته محمد باقری (واقعا مفیده)تکمیل کنید. مبحث bjt رو هم می تونید از کتاب پارسه چاپ جدید تمرین بیشتر کنید.همین منابعی که عرض کردم برای بالای 50 درصد زدن کافیه اگه می خواهید درصدتان لالیگایی شود باید سراغ تستهای جدید و بروز برید برای این کار می تونید به آزمونهای آزمایشی سالهای قبل رجوع کنید که به نظر من آزمون آزمایشی سنجش در کل از همه جهت مناسبه البته تعریف موسسه بینش رو هم شنیدم.

توضیح راجع به سایر منابعی که مطالعه کردم (اگه وقت زیاد دارید و منابع بالا رو مسلط شدید و شیفته ی حل مسایل الکترونیک شدید
الکترونیک 1و2 اشرفیان بیشتر مناسب درس هست تا تست چون به روش تستی حل نکرده و گاهی تقریب هم نزده و آلفای ترانزیستور رو 1 نگرفته ! منتها اگه خیلی روی الکترونیک مسلط شدید می تونید تستهای تالیفی آخر فصلش رو حل کنید الته حل نداره ها!
الکترونیک پارسه به نظر من این کتاب مثل سایر کتابهای پارسه (البته به جز مبحث فوریه ی کتاب ریاضی مهندسی معتقدی ) نکات جدید زیاد داره منتها این نکاتش خیلی پرت و خارج از گوده ! کتاب الکترونیکش هم به جز فصل bjt همین روال رو داره.
الکترونیک انتشارات سپاهان مزیت این کتاب تستهای زیادی است که داره (تسهای سراسری و آزاد و ابزار دقیق ) اما عیب بزرگ آن اینه که مسایل رو با روشهای تستی که جزوه کهن یا کتاب باغستانی و کتاب ناصح حل کردن، حل نکرده اگر خواستید تستهای دوره ای اتان رو از روی این کتاب بزنید حتما به روش خودتون (منظورم روش های حل تستی که در 3 منبع اصلی ذکر شده آموزش داده شده مثل روش پخش جریان و حل با مدل gm,re,....)حل کنید و حل خودتان را در کتاب بنویسید .
الکترونیک رهیافت - به نظر من دیگه دوره ی کتابهای رهیافت به سر رسیده اگه یه نگاهی به تستهای سالهای اخیر بیاندازید شما هم حتما به این مطلب پی خواهید برد. سوالهای کتاب رهیافت قدیمی شده (البته کتابهای مدار و الکترومغناطیس رهیافت اونهم اگه پایه تون ضعیفه بد نیست)

• Like
واکنش ها: dars

hoomif

عضو جدید
سلام.
دوستان و آشنایان ، یکی به من بگه : معادلات کدوم ؟؟؟ کریمی نصیر - جهش - آقاسی - معتقدی ؟؟؟
مدار کدوم ؟؟؟ پوران - راهیان تقوی

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.
دوستان و آشنایان ، یکی به من بگه : معادلات کدوم ؟؟؟ کریمی نصیر - جهش - آقاسی - معتقدی ؟؟؟

از بین منابعی که نوشتید در مدار پوران بهتره
واسه معادلات کریمی رو بگیر.اگرچه معتقدی هم خوبه ولی در رنج هم هستن.بقیه منابع معادلات و دنبالش نرو

hoomif

عضو جدید
از بین منابعی که نوشتید در مدار پوران بهتره
واسه معادلات کریمی رو بگیر.اگرچه معتقدی هم خوبه ولی در رنج هم هستن.بقیه منابع معادلات و دنبالش نرو

من واسه پارسال معادلات پوران رو خودم ولی یه تست معادلاتم نزدم :( پس یعنی امسال واسه معادلات چیکا کنم؟؟ فقط کریمی بخونم؟؟ کافیه؟ پوران یا هر چیز دیگه رو اصلا نخونم؟؟ اصلا ارزش داره به غیر از کتاب کریمی چیز دیگه ای بخونم یا نه؟؟

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من واسه پارسال معادلات پوران رو خودم ولی یه تست معادلاتم نزدم :( پس یعنی امسال واسه معادلات چیکا کنم؟؟ فقط کریمی بخونم؟؟ کافیه؟ پوران یا هر چیز دیگه رو اصلا نخونم؟؟ اصلا ارزش داره به غیر از کتاب کریمی چیز دیگه ای بخونم یا نه؟؟

سلام.ببینید این خیلی مهمه که شما منبعتون رو درست انتخاب کنید.کتاب مهندس کریمی و دکتر معتقدی هر دو در معادلات عالی هستن.حساس نباشید!حالا که فهمیدید کدوم منبع خوبه از روی اون مطالعه کنید و ادامه بدید.در صوریتی که منبعتون کامله (که کتب معتقدی و کریمی این ویژگی رو دارند)از این منبع به اون منبع نپرید(این یک اشتباه بزرگه).مو به مو کتاب رو بخونید.این عجیب نیست که نتونستید از معادلات تستی بزنید چون خیلی ها امسال همینطور بودند.استرس سر کنکور شاید تا 40 درصد آمادگیتون رو تضعیف کنه.بنابراین با خیال راحت کتاب آقای کریمی رو بگیرید و از ابتدا شروع به خوندن کنید.نکات رو حفط نکنید!طریقه حل رو حفظ نکنید! روش ها رو مثل جواهراتی گرانبها درک کنید و وقتی فصلی رو میخونید فردای خوندن و 4 روز بعد، از اون فصل یا مبحث تمرین حل کنید تا در ذهن تثبیت بشه.فقط یادگیری مهم نیست
کل کتاب آقای کریمی رو خط به خط یاد بگیرید.اونوقت میبینید که استاد معادلات دیفرانسیل خواهید شد.در کل معادلات یکی از جذاب ترین و شیرین ترین مباحث ریاضیات کاربردی هستش.
کتاب مهندس کریمی رو بگیرید و از همین فردا شروع کنید
انشاءالله به نتیجه دلخواهتون میرسید

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

دوستان کتاب معادلات راهیان ارشد دکتر بهزاد خداکرمی چطوره؟ در حد کتاب معادلات مهندس کریمی هست!؟

hoomif

عضو جدید
سلام.ببینید این خیلی مهمه که شما منبعتون رو درست انتخاب کنید.کتاب مهندس کریمی و دکتر معتقدی هر دو در معادلات عالی هستن.حساس نباشید!حالا که فهمیدید کدوم منبع خوبه از روی اون مطالعه کنید و ادامه بدید.در صوریتی که منبعتون کامله (که کتب معتقدی و کریمی این ویژگی رو دارند)از این منبع به اون منبع نپرید(این یک اشتباه بزرگه).مو به مو کتاب رو بخونید.این عجیب نیست که نتونستید از معادلات تستی بزنید چون خیلی ها امسال همینطور بودند.استرس سر کنکور شاید تا 40 درصد آمادگیتون رو تضعیف کنه.بنابراین با خیال راحت کتاب آقای کریمی رو بگیرید و از ابتدا شروع به خوندن کنید.نکات رو حفط نکنید!طریقه حل رو حفظ نکنید! روش ها رو مثل جواهراتی گرانبها درک کنید و وقتی فصلی رو میخونید فردای خوندن و 4 روز بعد، از اون فصل یا مبحث تمرین حل کنید تا در ذهن تثبیت بشه.فقط یادگیری مهم نیست
کل کتاب آقای کریمی رو خط به خط یاد بگیرید.اونوقت میبینید که استاد معادلات دیفرانسیل خواهید شد.در کل معادلات یکی از جذاب ترین و شیرین ترین مباحث ریاضیات کاربردی هستش.
کتاب مهندس کریمی رو بگیرید و از همین فردا شروع کنید
انشاءالله به نتیجه دلخواهتون میرسید

درود بر شما ;)

marysimaa

عضو جدید
سلام.

من هر دو كتاب رو تقريبا كامل خوندم. هر دو خوبند ولي كسي كه ميخواد حرفه اي تست زدن رو ياد بگيره بايد كتاب مدار استاد تقوي رو بخونه. خيلي از حلهاي پوران كپي پيست حلهاي كتاب سورمه اي دانشگاه تهرانه درسنامه پوران هم كپي پيست (بمعني واقعي!!!) از كتاب دكتر جبه داره! + پوران حلهاش خيلي غيرتستي و تشريحيه بنظرم.

سال پيش من سر كلاس استادتقوي هم رفتم واقعا باهوشن و قابل اعتماد (+ مهربون :) )

milad mansoury

عضو جدید
دیګه از درس بیایم بیرون
روز زن رو خدمت همه خانم های محترم تبریک عرض مینمایم:gol: امیدوارم همیشه و همه جا موفق باشند مخصوصا در کنکور.

آخرین ویرایش:

marysimaa

عضو جدید
در پستهی قبل من شماره تلفن یکی از نمایندگی های پارسه در تهران رو نوشته بودم.ببینید و تماس بگیرید

بنظرم اصلا كتابهاي پارسه رو نخريد. من همشون رو دارم كلاسهاش رو هم كامل رفتم. در يك كلام فقط ضرر كردم. تنها كلاسايي كه بدردم خورد كلاسهاي مغناطيس دكتر اشرفيان و رياضي معتقدي و مدار مهندس تقوي بود.

hoomif

عضو جدید
من هر دو كتاب رو تقريبا كامل خوندم. هر دو خوبند ولي كسي كه ميخواد حرفه اي تست زدن رو ياد بگيره بايد كتاب مدار استاد تقوي رو بخونه. خيلي از حلهاي پوران كپي پيست حلهاي كتاب سورمه اي دانشگاه تهرانه درسنامه پوران هم كپي پيست (بمعني واقعي!!!) از كتاب دكتر جبه داره! + پوران حلهاش خيلي غيرتستي و تشريحيه بنظرم.

سال پيش من سر كلاس استادتقوي هم رفتم واقعا باهوشن و قابل اعتماد (+ مهربون :) )

اساتید و مهندسین عزیز نظر بدن ؟؟ :redface:

Muhammad1986

عضو جدید
اساتید و مهندسین عزیز نظر بدن ؟؟ :redface:
سلام واسه معادلات به نظرم کریمی بهتر باشه چون واسه چند تا تست معادلات معقول نیست 2 جلد کتاب آقاسی رو خوند چون خیلی زمان میبره و این طوری که دیدم تست های جلد اولش همش قدیمیه در مورد مدار من مدار پوران رو خوندم درسنامه و آموزش خوبی داره اما به سوالات سراسری خوب جواب نداده من خودم میخوام آموزش رو از روی پوران بخونم و بعد تست های کنکور همون فصل رو از روی کتاب راهیان بزنم به نظرم بهترین مچینگ واسه مداره!

EECi

مدیر بازنشسته
سلام
دوستان خوبم طبق قوانین تاپیک و فروم
1- قرار دادن لینک فروش مستقیم جزوات ، ممنوع هست
2-قرار دادن نام فروم های دیگر در سایت ممنوع هست( فروم های با محتوای یکسان)

بیایید قوانین رو رعایت کنیم تا محیط رو علمی و پیشرو نگه داریم

EECi

مدیر بازنشسته
بنظرم اصلا كتابهاي پارسه رو نخريد. من همشون رو دارم كلاسهاش رو هم كامل رفتم. در يك كلام فقط ضرر كردم. تنها كلاسايي كه بدردم خورد كلاسهاي مغناطيس دكتر اشرفيان و رياضي معتقدي و مدار مهندس تقوي بود.
در میان کتاب های پارسه کتاب های خوبی داریم
مثل
1- زبان تخصصی پارسه برق
2- ریاضیات مهندسی
3-آمار و احتمال مهندسی
4-الکترومغناطیس
5-مدار های الکتریکی

من از تک تک کتاب های بالا نکات زیادی رو یاد گرفتم

hoomif

عضو جدید
سلام
دوستان خوبم طبق قوانین تاپیک و فروم
1- قرار دادن لینک فروش مستقیم جزوات ، ممنوع هست
2-قرار دادن نام فروم های دیگر در سایت ممنوع هست( فروم های با محتوای یکسان)

بیایید قوانین رو رعایت کنیم تا محیط رو علمی و پیشرو نگه داریم

سلام.
حتما لحاظ میشه. :redface:

• Like
واکنش ها: EECi

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و خسته نباشید.من ترم 6برق مخابرات هستم. میخوام امسال کنکور ارشد شرکت کنم و بطو کاملا جدی از تابستون بخونم. به نظر شما من اگه 7_10 روز اول تیر ماه کاراموزی برم و از اون به بعد درس رو شروع کنم عقب میافتم؟؟؟ شما صلاح میدونید که من این کارو انجام بدم ؟یا اینکه من کلا کاراموزی رو بپیچونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

درود دوست گرانقدر.من خودمم کار آموزیو به خاطر ارشد پیچوندم شما این کارو نکن.البته من ترم پاییز کارآموزی داشتم اگه میرفتم واقعا وقتمو میگرفت.شما وقت مناسبی برای مطالعه داری به هر دو شون میرسی. بچه های گل برق بهتر میتونن نظر بدن.یا علی..

hoomif

عضو جدید
[B گفت:
nasrin1990[/B];5023148]با سلام و خسته نباشید.من ترم 6برق مخابرات هستم. میخوام امسال کنکور ارشد شرکت کنم و بطو کاملا جدی از تابستون بخونم. به نظر شما من اگه 7_10 روز اول تیر ماه کاراموزی برم و از اون به بعد درس رو شروع کنم عقب میافتم؟؟؟ شما صلاح میدونید که من این کارو انجام بدم ؟یا اینکه من کلا کاراموزی رو بپیچونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام.
به نظر من که کارآموزی یه جای الکی برو که پاس بشه فقط !!
:D از جاهایی که یه هفته میری و تموم...اصلا کارآموزی رو به ترم 8 ننداز...چون اگه امسال خدا نکرده قبول نشی سال دیگه با وقت و انگیزه بیشتر و خیال راحت میخونی. اینم نظر ما بود. موفق باشی ;)

kobe24

عضو جدید
سلام دوستان
کسی کتاب تحلیل نظری مسایل الکترونیک مهندس اسلام پناه رو خوانده؟؟؟؟؟
اگه کسی خونده بگه چه جور کتابی هست؟

یونس313

عضو جدید
لا حول و لا قوة الا بالله العلي العظيم

سلام خدمت تمام بچه ها
کنکور ازاد در کل بسیار ساده بود و اصلا قابل مقایسه با کنکور ملی نبود . درس کنترل و مدار و تجزیه و الکترونیک راحت بودند
بلاخره بعد از هزار بار سنگین و سبک کردن توانستم تصمیم به خوندن برای قدرت کنم
انشا الله از فردا تصمیم گرفتم تا اخر بهار ماشین 1 و کتاب مغناطیس 1 پارسه رو تموم کنم .
یک کتاب ماشین گرفتم که نویسنده ان دکتر حلم زاده است من که مدت 2 سالی هست که از این درس فاصله گرفته ام به نظر من کتاب خوبی اومد چون فهم درس برام راحت بود

یونس313

عضو جدید
سلام.
به نظر من که کارآموزی یه جای الکی برو که پاس بشه فقط !!
:D از جاهایی که یه هفته میری و تموم...اصلا کارآموزی رو به ترم 8 ننداز...چون اگه امسال خدا نکرده قبول نشی سال دیگه با وقت و انگیزه بیشتر و خیال راحت میخونی. اینم نظر ما بود. موفق باشی ;)

سلام
چرا همه بفکر پیچوندن کاراموزی هستن
کنکور سر جای خودش و کاراموزی هم سر جای خودش
اولا فکر نکن توی مراکز دولتی چیزی یاد می گیری ( تازه اونجا پارتی بازی و هر کسی رو قبول نمی کنند ). باید به یکی از شرکت های خصوصی که مربوط به رشته تون می شه بری و با هزار بار خواهش و التماس راضی شون کنی دو ماه بیای کار یاد بگیری .
من اسم چند تا از بزرگترین شرکت های خصوصی رو می برم اگر توانستی اونجا کاراموزی کنی مطمئن باش در اینده می توانی انجا به راحتی کار پیدا کمی و دغدغه کار نداشته باشی :
شرکت استراتوس - شرکت تام ایران خودرو - شرکت کیسون .
موفق باشی

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

دوستان ایمیل راهنمایی یکی از دوستانم رو در مورد الکترونیک براتون میزارم شاید بدردتون بخوره(مطالب خوبی داره):

به نظر من
1- الکترونیک رو باید در برنامه روزانه ات قرار بدهی یا حداقل هفته ای چهار روز، روزی 2 ساعت .
2- الکترونیک درس دیر بازده است پس نباید به راحتی نا امید بشی و دست از کار بکشی
3- از طرف دیگر نباید با حل چند تا مسئله فکر کنی به جایی رسیدی بلکه مدام مسائل مهم سالهای گذشته رو حل کنی و به دنبال مسائل جدید باشی
4-در حل سوالها باید به دنبال یادگرفتن روش حل باشی .
5-تا اینجایی که من می دونم بچه های کاردانی بیشتر مدارات تقویت کننده و فیدبک رو با تقریب زیاد،حل می کنند و اونهم با مدل بتا. برای ارشد بیشتر مدل پی استفاده می شه.منظورم استفاده از
gm,re,rpi,
6-متاسفانه بیشتر کتابها با مدل بتا حل کردند و یا اگه از روش پی رفتند خیلی خلاصه و گاها غیر قابل فهم حل کردند شما باید هر تستی که حل می کنی وقت بگذاری و با روش خودت که همون پی است حلش رو توی کتاب بنویسی .شاید در ابتدای مطالعه الک، این کار برایت مشکل باشه. اما بتدریج ایشالا مسلط میشی.
7-پس باید از بی جی تی شروع کنی و بهره ها و مقاومتهای ورودی خروجی رو بر اساس مدل پی یاد بگیری( فرمول حفظ کن نشی ها ) مثلا بهره امیتر مشترک می شه مقاومتهای ای سی متصل به کلکتور تقسیم بر مقاومتهای مسیر امیتر تا ورودی که در بیس هستش به همین نحو.
برای این مرحله بنده کتاب دوجلدی تشریح الکترونیک رضوی-مولف محمد باقری رو توصیه می کنم
همچنین کتاب باغستانی
8-در مورد منابع :( این منابع کمکت می کنه که بتونی روش حل کنکوری رو یاد بگیری منظورم مثلا روش حل مسایل حداکثر دامنه نوسان متقارن و غیر متقارن،روش پخش جریان ،حل مسایل فت و فیدبک و نیز تقویت کننده توان.)
الف- بی جی تی و فت رو با کتاب باغستانی و همزمان کتاب باقری شروع کن
ب- باید سراغ جزوه الکترونیک کهن بری. جزوه خوندن شاید کمی خسته کننده و وقت گیر باشه اما ارزشش رو داره با خوندن این جزوه روشهای خوبی برای حل تست یاد می گیری و به نوعی می تونی سوالات رو طبقه بندی کنی.توصیه من اینه که سریعا این جزوه رو تهیه کنی و بخونی و روشهای حلش رو اساس حل تستهات قرار بدی.

سومین کتابی که بهت معرفی می کنم که این کتاب هم تستها رو به روش مناسبی حل کرده کتاب الکترونیک راهیان ارشد دقت کن مولفش مهدی ناصح هستش. این کتاب ،خیلی خوبه.مخصوصا توی بی جی تی .فیدبک و تقویت کننده توان.
ج- هر چی بی جی تی و فت رو بیشتر یاد بگیری باز هم کمه. همیشه تا دم کنکور مباحث بی جی تی و فت به همراه منبع جریان وتقویت کننده تفاضلی باید دوره بشه.
د-تا اینجا با خوندن این منابع ایشالادرس رو خوب یاد می گیری ضمن اینکه بیش از نیمی از تستهای سالهای قبل رو هم زدی که به راحتی می تونی بالای 35 درصد بزنی اما حیفه از الک باید بیشتر بتونی نمره بگیری
پس در این مرحله برو سراغ تست.دیگه فرقی نمی کنه چه کتابی باشه مشکل اینجاست که گفتم بیشتر کتابهای تست به روشهایی که تو تا اینجا یادمیگیری حل نکردن حتی کتاب الکترونیک سپاهان.خوبی کتاب الکترونیک سپاهان زیاد بودن تستهاش نسبت به سایر کتب هست چون همه ی مسائل الک آزاد ودولتی و اتوماسیون و فتونیک و هسته ای رو آورده مخصوصا توصیه می کنم تستهای اتوماسیون رو حتما حل کن چون تستهاش خیلی شبیه تستهای برق هستند.
ه- سراغ مسائل جدید برو برای این کار می تونی کنکورهای آزمایشی سالهای گذشته سنجش،بینش،پارسه و... رو تهیه کنی (سوالات سنجش قشنگ و مشکل هستش) سوالات سنجش پارسال رو اگه خواستی دارم.

در مورد کنکور آزمایشی هم بگم اصلا پولت(500هزار تومان) رو برای پارسه هدر نده سوالای پارسه رو یه مشت دانشجو تازه به ارشد رسیده (مثل من!) با ایجاد تغییر در سوالات کتابهای پارسه و سوالات سال گذشته طرح می کنند اینه که حتی درصد و رتبه ای که بچه ها توی پارسه به دست میارن خیلی کاذبه پس گول جامعه آماریش رو نخور .کتابهاش هم آش دهن سوزی نیستند .کتاب ریاضی مهندسی اش خوبه اما برای شروع اصلا خوب نیست ها.

کنکور برق بیش از 40000 نفر شرکت کننده داره پارسه حدود 3500 نفر سایر موسسات هم حدود 700 تا 1200 نفر شرکت کننده دارن.من پارسال سازمان سنجش شرکت کردم (132هزار تومان)سوالاش خیلی قشنگتر از پارسه و سایر موسسات بود اما خب خیلی استاندارد نیست چون اکثر سوالاش دشوار هستند .موسسه بینش رو می گن خوبه چون سوالاش رو اساتید طرح می کنن. باید بیشتر پرس و جو کنی اما پارسه و نصیر هرگز.
توضیحات راجع به منابع الک:
کتاب باغستانی مسائلش کم اما گلچین هستش و اعتماد به نفس آدم رو بالا می بره (جدیدا جزوه اش رو هم توی سایتش برای دانلود گذوشته اونهم با کتاب بخونی بد نیس) البته یک سری ایرادات جزیی داره وخب ایشون به نوعی کتابش تبلیغ کلاسش هم هست لذا بیشتر تستهاش رو با روش خوبی حل کرده اما گاهی با کم توضیح دادن ، آدم رو تو کف گذوشته اما باید وقت بگذاری و روش کلی حل تستهاش رو یاد بگیری و تعمیم بدی برای حل سایر مسائل .
کتاب باقری مخصوصا برای شروع کار ویافتن مقاومت خروجی و ورودی کتاب بسیارمناسبی است
بخش فت و تفاضلی اش هم خیلی خوبه
بقیه بخشهاش به درد نمی خوره
در هر بخشی مخصوصا بخش فت یکی سری مسایلش فنی است یعنی مثلا برای فت که ما یک ضریب کا داریم اون 4تا ضریب تعریف کرده ،خودت رو درگیر این مسائل نکن بیشتر به شکلهای این کتاب نگاه کن نه صورت مسئله.
کتاب الکترونیک راهیان ارشد-مهدی ناصح
کتاب خیلی خوبی است (البته با توجه به اینکه کتب الک فوق العاده ای تاکنون نوشته نشده)

سایر منابع
دیگه فرصت نیست منابع دیگری بخونی من با منابع زیر هم آشنا هستم و این راه رو رفتم دیگه نباید به این منابع فکر نکنی (این نظر من هستش البته با توجه به کمبود وقت ونیز گرونی کتاب وگرنه بالاخره با خواندن این کتابها هم اطلاعاتی پیدا می کنی ):
کتاب مدرسان این کتاب بر خلاف کتاب مدرسان کاردانی به کارشناسی نه خوب درس داده و نه خوب حل کرده پس فعلا بگذارش کنار بعد از خوندن همه مسائل اگه وقت شد یه دور تستهاشو بزن. نزدی هم نزدی
کتاب الک پارسه چه چاپ قدیم و چه چاپ جدید کتابهای بدی نیستند وبا اینکه این کتابها بدتر از باغستانی در توضیح مسائل کم گذوشتند با خوندنش نکاتی رو یاد می گیری اما نکات و مسائلش پرته اینه که نمی صرفه مگه اینکه وقت زیاد داشته باشی یا از قبل کسی باشه که مسائل به درد بخورش رو برایت جدا کنه و تو همونها رو حل کنی .
کتاب اشرفیان جلد اولش انتشارات پوران و جلد دوم انتشارات نصیره این هم مثل بالایی درسته که مسائل قشنگی داره اما مرقوم به صرفه نیست ضمن اینکه تستهای تالیفی اش ،حل نداره .
کتابهای رهیافت دوره اش گذشته دیگه
------------------

(الک خودم هم خیلی خیلی خیلی ضعیف بود و ناپلئونی پاس کردم من همون منابع (باقری-باغستانی-راهیان-کهن)رو خوب خوندم ولی نرسیدم تست بزنم!(یعنی حتی تستهای آخر جزوه کهن،تستهای آخر کتاب ناصح و بعضی از تستهای باغستانی رو هم نرسیدم حل کنم در صورتی که برنامه ام این بود که تستهای الک سپاهان رو هم حل کنم اما فرصت نشد)
با این حال ضمن اینکه من بعدازظهرخواب بودم و از این جهت یکمرحله ای شدن ارشد برق پارسال خیلی به من ضربه زد و حتی صبحش هم امتحان ابزار دقیق دادم اما خدا کمک کرد حدود 40 درصد زدم.

پس توکلت به خدا باشه و همیشه در مراحل درس خوندن از خدا کمک بخواه و سعی کن رابطه معنوی ات رو با خدا بیشتر کنی.
وقتت رو کمتر هدر بده.
کلا توی بقیه درسها اگه یکی دوتا منبع رو چندین بار خوب بخونی بهتر از اینه که درگیر چندین و چند کتاب بشی که هر کدام با روش خودشون حل کردن.
برای مدار هم 2جلدی راهیان ارشد و برای تکمیلش 3جلدی کارو زرگر!(مدار باید خیلی تست حل کنی)
کنترل الفی ویا آریاز برای تکمیل راهیان ارشد
زبان راهیان ارشد

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا