تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

alimec

عضو جدید
............................آفرین سه دومش میشه ....دلیلش به خاطر رابطه دبیه Q.....................اینم اثباتش.......................

بنابراین:

با اعمال شرایط مرزی بدست می آوریم:

بدست آوردن سرعت ماکزیمم، سرعت متوسط، دبی

سرعت ماکزیمم
همانطور که میدانیم سرعت ماکزیمم در وسط لوله اتفاق می افتد(از
می توان چنین نتیجه ای گرفت

دبی

سرعت متوسط
شما اثبات برای مجرا رو قرار دادین. آخرای اثبات بجای مساحت گذاشته bh ..
معمولا به لوله هایی با مقطع غیردایره ای میگن مجرا..
......................علی آقا اون دو برابر مال یه چیز دیگس..;)
اون سه دوم برا..:w01:

maryam72

عضو جدید
ممنون از راهنمایی همه. ولی انگار اشتباه کردم. فکر کنم این 3/2 برای المان مستطیلی باشه. فکر کنم برای جریان داخل لوله سرعت ماکزیمم میشه دو برابر سرعت متوسط. الان باید دنبال اثبات این رابطه باشم.

amir_14

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از راهنمایی همه. ولی انگار اشتباه کردم. فکر کنم این 3/2 برای المان مستطیلی باشه. فکر کنم برای جریان داخل لوله سرعت ماکزیمم میشه دو برابر سرعت متوسط. الان باید دنبال اثبات این رابطه باشم.
برای جریان لامینار داخل لوله سرعت ماکزیمم میشه دو برابر سرعت متوسط.
اثبات: فصل 6 سیالات وایت؛ صفحه 342 فایل pdf انگلیسی

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون.پس برای جریان توربولنت چی میشه؟ مگه با هم فرق داره؟

جریان توربولنس بسیار پیچیده ست به طور کلی.توی لوله ها فقط برای محدوده ی خیلی کوچکی نزدیک دیواره سرعت فرموله شده

uve

عضو جدید
خوب گفتی 3/2 منم فک کردم منظورت مقطع مستطیلی است ولی خوب برای مقطع دایره ای که خوب به جای مساحت بذار مساحت دایره ..بعد اثبات میشه یا تو کتاب وایت ببین....خیلی آسونه..

uve

عضو جدید
شما اثبات برای مجرا رو قرار دادین. آخرای اثبات بجای مساحت گذاشته bh ..
معمولا به لوله هایی با مقطع غیردایره ای میگن مجرا..

اون سه دوم برا..:w01:
...................... خوب اون دو برابر برا مقاطع دایره ای است یک المان دایره ای میخواد همین..می خواستم اینو بگم....اگه سوال اینه که خیلی جاها جوابش هس...

miladmak

عضو جدید
سلام
من یه سوال داشتم که رسیدن به جوابش خیلی برام مهمه دوستان هر کی میتونه کمک کنه یا از اساتیدتون برام جوابش رو بپرسید
جریان سیال روی صفحه تخت رودر نظر بگیرید یک لایه مرزی داریمویک قسمت خارجلایه مرزی که جریانخارج لایه مرزی را می شه پتانسیل در نطر گرفت حالا مقدار گردش(circulation)برای یک مسیر مستطیلی شکل در این ناحیه پتانسیل رو میخام

maryam72

عضو جدید
سلام دوستان. به نطرتون برای درس سیالات 2 بهتره از روی چه کتابی بخونم؟ سیالات 1 رو از رو شیمز می خوندم. ولی از سیالات 2 شیمز راضی نیستم.

saeedhashemi1371

عضو جدید
پیشنهاد من اینه البته اگه برات سخت نباشه
دو کتاب فاکس و شیمز بر سیالات 2 مکمک همدیگن یعنی اکثر استادا یه قسمتی رو از روی فاکس میگن یه قسمت دیگه رو از روی شیمز پس بهتر هستش که هر دو رو در دسترس داشته باشی
ولی کار راحت تر اینه که یه کتاب ارشد باتوضیحات کامل رو بگیری ....من کتاب سیالات مدرسان شریف رو بهت پیشنهاد میدم.......
خوبی کتابای تست ارشد اینه که اکثریت نکات رو دارن و چیزی رو جا نمیندازن............

sadeghforghani

کاربر فعال
سلام دوستان. به نطرتون برای درس سیالات 2 بهتره از روی چه کتابی بخونم؟ سیالات 1 رو از رو شیمز می خوندم. ولی از سیالات 2 شیمز راضی نیستم.
سلام
من استریتر، فاکس، وایت و مانسون را خوندم. شیمز را هم ورق زدم.
خودم سیالات 1 را از روی فاکس و سیالات 2 را از روی وایت پاس کردم.
در دانشگاه پیام نور، رفرنسش استریتر بود که درس می دادم و نمیشد تغییر داد. در دانشگاه آزاد وایت را درس دادم. داشگاه سراسری هم مانسون گفتم.
به نظرم وایت و مانسون هر دو عالی اند. فاکس ریاضیاتش بیشتره و مفاهیم رو خوب جا نمیندازه.
موفق باشید.

mamali_mec87

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسان عزیز
اینجا دانشجوی کارشناسی ارشد داریم؟
کسی که توربولانس بلد باشه:)

en.hamidreza1368

عضو جدید
سلام عزیزم‍! خوب هستید؟ من تازه عضو این باشگاه خوب شدم ورشته تحصیلی من مکانیک سیالاته برا کمک به شما می تونم بگم: به نظر من استریتر خیلی برا شما خوبه چرا؟ چون خیلی روان و به زبان ساده نوشته شده. من باتوجه تجربه روانشناسی که دارم و تدریس هم میکنم همیشه برا مشاوره تحصیلی و نحوه ی یادگیری دانش آموز ها برا کنکور،دانشجوها میگم کتابی که معتبر تره و به زبان ساده نوشته شده بهتره برا یادگیری.پس اگه از استریتر شروع کنید خیلی جواب میگیرید.شما اگه سیالات 1رو از روی استریتر میخوندید بهتر مباحث سیالات رو درک میکردید،چرا؟ چون مسائلش خیلی ساده وروان هستند واز مبتدی شروع شده تا مسائل سخت. امیدوارم برای یک بار هم که شده استریتر رو تجربه ش کنید. تشکر.روز خوبی داشته باشید.

en.hamidreza1368

عضو جدید
کمک کردن به مهندسان عزیز

کمک کردن به مهندسان عزیز

سلام عزیزم‍! خوب هستید؟ من تازه عضو این باشگاه خوب شدم ورشته تحصیلی من مکانیک سیالاته برا کمک به شما می تونم بگم: به نظر من استریتر خیلی برا شما خوبه چرا؟ چون خیلی روان و به زبان ساده نوشته شده. من باتوجه تجربه روانشناسی که دارم و تدریس هم میکنم همیشه برا مشاوره تحصیلی و نحوه ی یادگیری دانش آموز ها برا کنکور،دانشجوها میگم کتابی که معتبر تره و به زبان ساده نوشته شده بهتره برا یادگیری.پس اگه از استریتر شروع کنید خیلی جواب میگیرید.شما اگه سیالات 1رو از روی استریتر میخوندید بهتر مباحث سیالات رو درک میکردید،چرا؟ چون مسائلش خیلی ساده وروان هستند واز مبتدی شروع شده تا مسائل سخت. امیدوارم برای یک بار هم که شده استریتر رو تجربه ش کنید. تشکر.روز خوبی داشته باشید.
11072010033.jpg

پیوست ها

• 11072010035.jpg
    11072010035.jpg
    19.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ahkan

عضو جدید
سلام خدمت مهندسین گرامی
من دنبال جدول ویسکوزیته بر حسب دما میگردم
کسی میتونه کمکم کنه؟

maania

عضو جدید
سلام
اینجا یه مهندس پیدا میشه که پلاتو رایلی رو بتونه تحلیلی حل کنه یا نه؟؟؟؟؟

helyas-

عضو جدید
با سلام خدمت مهندساي عزيز
راستش مي خام براي يه دهكده اي يه توربين بادي بسازم براي يك خانواده كه اونجا زندگي ميكنن
سوال اينجاست كه چطور ميتونم پره هاي توربينمو بسازم يعني زاويش چطوري باشه جنسش ميتونه چوبي باشه؟ و...
(بلدم با دستگاه CNCكار كنم و فكر ميكنم با اون بهتر ميشه فقط تو شكل و اندازه هاي پره موندم)
لطفا در صورت داشتن هرگونه اطلاعات در اين زمينه به من كمك كنيد ممنون.

آخرین ویرایش:

xieon

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/505758-حل-مسئله-انتقال-حرارت-هولمن
میشه به سوال منم جواب بدین تورو خدا کمکم کنه اگه کسی میتونه و گرنه حذف میشم حلش نکنم

scorched

عضو جدید
کنوکتور
سلام به همه ی دوستان.درمورد کنوکتورها یه تحقیق هرچند کوتاه ولی غنی و پربار میخواستم.ممنون از لطفتون.​

sabadi

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/505758-حل-مسئله-انتقال-حرارت-هولمن
میشه به سوال منم جواب بدین تورو خدا کمکم کنه اگه کسی میتونه و گرنه حذف میشم حلش نکنم

دوست من سلام
این سئوال خیلی اسونه
کافیه یه سئوال حل شده از هولمن در رابطه با پره ها رو ببینی و چند دقیقه ای صرف تحلیلش کنی
بعد به راحتی این مسئله رو حل میکنی
موفق باشی

sabadi

عضو جدید
دوستان من یه سئوال پیش پا افتاده دارم

اقا این هد لاست که ما تو رابطه پیوستگی استفاده میکنیم . همون رابطه معروفه که بین دو منبع رو با لوله ارتباط میده اسمش رو یادم رفته

حالا این هد لاست باعث افت سرعت تو لوله میشه یا نه
یعنی سرعت من در ابتدای لوله با انتهای لوله یکی هست یا نه
یعنی دبی وارد شده به لوله با دبی خارج شده از لوله یکی هست یا نه؟

asdaaaa

عضو جدید
با سلام اینجا کسی هست که درباره لایه مرزی یا ضخامت لایه مرزی مقاله داشته باشه واسه سیالات میخوام!

helyas-

عضو جدید
سلام :)
اينجا كسي ميدونه اگه بخام يه توربين بادي بسازم بايد چه كتاب هايي و ... رو بخونم؟
ميخام همه قسمت هاي توربين رو تحليل كنم
از نحوه طراحي پره ها تا دكل و و ضهيت آب و هواي منطقه مربوطه
با تشكر از توجه تان

amin222k

عضو جدید
سلام دوست من، کتاب خوندن خوبه. ولی بهترین فرصت برای یادگیری نرم افزارهایی هست که تا حالا بنا به هر دلیلی نتونستی یاد بگیری
MATLAB از واجباته
بهتره به دو زبان برنامه نویسی (فرترن و C++ ترجیحاً فرترن چون تو بهترین دانشگاههای دنیا هم هنوز فرترن کار میکنند چون محاسبات ریاضیش فوق العاده سریع است) آشنایی کامل داشته باشی که صد در صد بدردت خواهد خورد. البته به گرایشت ربط داره اگه تبدیل دوست داری حتما به زبان فرترن مسلط شو و اگه طراحی برو دنبال بعضی روشهای عددی مخصوص این رشته مثل finite element و البته نرم افزارهایی مثل آباکوس و ... (البته من در رابطه با طراحی زیاد اطلاعات ندارم)
در ضمن برای تبدیل اگه فلوئنت هم بلد باشی خیلی کمکت میکنه ولی متاسفانه در مقطع ارشد و مخصوصا برای ما ایرانیها استفاده از فلوئنت چندان لطفی نداره!
موفق باشی[/QUOTE
منم گفته های این دوستمونو صد در صد تایید میکنم چون الان خودم گرفتارشم!!!

mohsenjigar2002

عضو جدید
با سلام من دانشجوی مکانیک حرارت و سیالات ترم 1 ورودی 92 هستم خواستم ببینم رشته من به پایپنگ و شیرآلات و اتصالات و فلنج ها و ... بهش مربوط میشه و در این مورد درسی توش هست؟؟