متهم به قتل در جریان متلك‌گویی محاكمه شد

Elaheh.1

عضو جدید
قضات شعبه‌ی ‌٧٤ دادگاه كیفری استان تهران صبح امروز پسری را كه در طی متلك‌گویی مقتول به نامادری و خواهرش مرتكب قتل شده بود را محاكمه كردند.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، صفر خاكی نماینده‌ی دادستان در تشریح كیفرخواست صادره از سوی دادسرای جنایی تهران، اظهار داشت: در این پرونده «حمزه» ‌١٧ ساله بازداشت در كانون اصلاح و تربیت به علت صدور قرار بازداشت موقت متهم به مباشرت در قتل عمدی مهدی است.
وی با بیان این‌كه قتل در ‌١٢/٥/٨٤ در شهر تهران رخ داده و مقتول در اثر ایراد جرح عمدی با چاقو توسط متهم به قتل از رگ گرردن مجروح و جهت درمان به یكی از بیمارستان‌ها منتقل و تحت درمان قرار می‌گیرد.

خاكی افزود: مقتول ابتدا دچار آسیب عروقی و اعصاب ناحیه‌ی گردن و فلج كامل نیمه‌ی چپ و فلج ناقص نیمه‌ی راست شده و پس از بستری در بیمارستان دچار زخم بستر شده كه اقدامات درمانی برای او انجام و در نهایت در ‌٢٢/١١/٨٤ با اعلام انتشار عفونت مجددا در بیمارستان بستری شده و دو روز بعد از بستری شدن فوت می‌كند.
نماینده‌ی دادستان افزود: كمیسیون پزشكی قانونی در نظریه‌شان علت فوت را انتشار عفونت در خون اعلام كه متعاقب بستری شدن طولانی‌مدت و متعاقب فلج بر اثر اصابت چاقو به ناحیه‌ی گردن تعیین كرده است و بین فوت و ارتباط چاقو به گردن رابطه‌ی علیت مستقیم برقرار بوده است.
خاكی افزود: طبق محتویات پرونده بزهكاری متهم از نظر دادسرا محرز است و با استناد به مواد ‌٢٠٦، ‌٢٠٧، ‌٢٦١ از قانون مجازات اسلامی كیفر متهم را تقاضا كرد.
قاضی حسینی كوه‌كمره‌ای اتهام مباشرت در قتل عمدی مهدی را بعد از تفهیم ماده‌ی ‌١٢٩ از آیین دادرسی كیفری به متهم تفهیم كرد كه او در دفاع از خود، گفت: قتل عمدی را قبول ندارم. من از خودم دفاع كردم و در آن محل غریب بودم.
متهم با قبول ورود ضربه، در تشریح ماجرا، گفت: ساعت ‌١٩ متوجه شدم كه پدرم تصادف كرده برای دیدنش به منزل‌شان رفتم. از آنجایی كه شیر آب منزل خراب بود نامادری و خواهرم در كوچه مشغول ظرف شستن بودند كه مقتول و دوستانش متلك‌پرانی می‌كردند. من نشنیده گرفتم تا اینكه پسر ‌٩ ساله‌ای را به داخل خانه انداختند. به او گفتم چرا وارد خانه‌ی ما شدی كه مقتول با دوستانش آمدند با من درگیری لفظی كردند و من را زدند. به روی ظرف‌های شسته شده افتادم و چاقو را آنجا دیدم. آن را برداشتم و به مقتول برای دفاع كردن زدم.
مبرقع، وكیل متهم به قتل در دادگاه تقاضای احضار شهود را كرد و افزود: علت قتل، متلك‌پرانی مقتول به نامادری و خواهر موكلم بوده است.
متهم در بیان آخرین دفاع در مقابل پنج قاضی شعبه‌ی ‌٧١، گفت: من از خودم دفاع كردم. مقتول با دو نفر از دوستانش به طرف من حمله كردند. وحشت‌زده بودم و ضربه‌ی اول را آنها به من زدند.

قاضی سالاری از متهم سوال كرد: با چه تو را زدند كه متهم، گفت: فكر می‌كنم با انگشتری كه در دست‌شان بود زیر چشم من را زخمی كردند. قضات شعبه‌ی ‌٧٤ دادگاه كیفری استان تهران (حسینی كوه‌كمره‌ای، باقری، ملكی، سلیمانی‌نیا و سالاری) پس از انجام شور حكم این پرونده را صادر خواهند كرد