با مهريه 114 تا موافقت كنم....؟ كمكم كنيد لطفا....

FAMINE RIAN

عضو جدید
منم یه داستان جالب بگم
اشنای ما خواست طلاق بگیره هم زن و هم مرد رو میشناسم
مرد رفت درخواست داد که طلاق میخواد و زن مهریه رو اجرا زاشت از بس مرد اذیتش کرد که گفت مهریه رو میبخشم اما مرد گفت نه من طلاق نمیدم !!!!!
اون روز اومده خونمون میگه من بابت وکیل و رفت و امد و پرونده .... هزینه کردم باید خانواده دختر 5 میلیون بدن تا من طلاق بدم
بلاخره با 2 تومن راضی شدن طرفین !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اول از خدا کمک بخواه
دوم خانواده پسر و خانواده خودت در نظر داشته باش
سوم خودت
چهارم پسر

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همه گفتند قبول کن ولی‌ من یه حرف دیگه دارم، گفتی‌ مادرش راضی‌ نیست، این خیلی‌ مهم که چرا؟
گفتی‌ تو خانوادهٔ ما همه مهرشون زیاد بوده ولی‌ این آقا میگه ۱۱۴، ممکن این به خاطر اختلاف فرهنگی‌ِ دو تا خانواده باشه
به نظر من همین الان برو پیش یک مشاور، اول خودت برو، بعد هم این آقای داماد رو ببر، چون من احساس می‌کنم این وسط یه چیزایی هنوز درست نیست....
یادت باشه یک بار ازدواج میکنی‌ و باید از هر نظر مطمئن باشی‌، کمی‌ مطالعه و مشاوره بهترینه برات....
فکر هم نکن دوست داشتن همه چیزو نقل و نبات میکنه برات...قراره یه زندگی‌ بسازی که خیلی‌ هم اسون نیست....اگر مشاورت این آقا رو قبول کرد یعنی‌ از هر نظر اوکی بود برات ۱۱۴ تا سکه هم مساله نیست

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
همه گفتند قبول کن ولی‌ من یه حرف دیگه دارم، گفتی‌ مادرش راضی‌ نیست، این خیلی‌ مهم که چرا؟
گفتی‌ تو خانوادهٔ ما همه مهرشون زیاد بوده ولی‌ این آقا میگه ۱۱۴، ممکن این به خاطر اختلاف فرهنگی‌ِ دو تا خانواده باشه
به نظر من همین الان برو پیش یک مشاور، اول خودت برو، بعد هم این آقای داماد رو ببر، چون من احساس می‌کنم این وسط یه چیزایی هنوز درست نیست....
یادت باشه یک بار ازدواج میکنی‌ و باید از هر نظر مطمئن باشی‌، کمی‌ مطالعه و مشاوره بهترینه برات....
فکر هم نکن دوست داشتن همه چیزو نقل و نبات میکنه برات...قراره یه زندگی‌ بسازی که خیلی‌ هم اسون نیست....اگر مشاورت این آقا رو قبول کرد یعنی‌ از هر نظر اوکی بود برات ۱۱۴ تا سکه هم مساله نیست
این منطقی ترین حرفی بود که شنیدم
ARC2000 مشاوره خیلی خوبه، علاوه بر مشاوره خودتم بشین جدای از احساسات کاملا منطقی به ازدواجتون فکر کن
ممکنه یه نفر بهترین دوست آدم باشه و آدم همیشه با بودنش لذت ببره اما برای ازدواج کامل نباشه و آدم بدونه دوست خوبیه اما شوهر خوبی نمیشه، بشین خوب فکر کن، یه بار میخوای ازدواج کنی، پس زود تصمیم نگیر
برات آرزوی بهترین ها رو دارم
دورا دور هم میشناسمت میدونم دختر خوب و منطقیی هستی

sany 1

عضو جدید
سلام عزیزم
اول دلیل مخالفت مادرشوازش بخواه
بعد تا راضی نشده باهاش ازدواج نکن
چون خانواده اون خانوادهتو هم هستن
بعد مهریه هم نه خوشبختی میاره نه بد بختی
اگه قسمتت خوشبختی باشه با یه شاخه گلم خوشبختی و گرنه کاخ عدنان بیگ هم مهریه شما باشه اخرش طلاقه
بعد از رضایت مادر اگه مابقی شرایط رودارهازدواج کن

ARC2000

عضو جدید
اول از همتون ممنونم.. مخالفت مادرش به خاطر اينكه ما خودمون همديگرو پيدا كرديم چون خيلي مذهبين..البته خانواده ما هم مذهبي هستن ولي با آزادي بيشتر.. دوم اينكه يه دختر خيلي مايه دار واسه پسرش ميخواد..سوم اينكه دختر خواهرش واسه پسرش در نظر گرفته كه اونم اونارو دوست نداره..
و منو ميخواد... حالا من با اين مادر چيكار كنم ؟!!
شما مشاوره خوب ميشناسيد، شمارش بديد ؟

mohammad vaghei

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اول از همتون ممنونم.. مخالفت مادرش به خاطر اينكه ما خودمون همديگرو پيدا كرديم چون خيلي مذهبين..البته خانواده ما هم مذهبي هستن ولي با آزادي بيشتر.. دوم اينكه يه دختر خيلي مايه دار واسه پسرش ميخواد..سوم اينكه دختر خواهرش واسه پسرش در نظر گرفته كه اونم اونارو دوست نداره..
سلام آبجی به نظره من خانواده مهم هستن اینو یه بار دیگه هم بهت گفتم این چیزایی که در مورد خانوادش میگی خیلی مهمه چون کسیایی رو دیدم که سره همین چیز ها زندگیشون بهم خورده مخصوصا مایه داری که گفتی

آخرین ویرایش:

gandom.

عضو جدید
ببین عزیزم مهریه بالا ضامن خوشبختی تو نیست من کسیو میشناسم باثروت زیادی که دو طرف داشتن با 5 سکه مهریه ازدواج کرد البته با چشم باز نه با احساس الان خودشون میگن خوشبختن.وبر عکسش خانمیو میشناسم با بیشتر از 2000 سکه داره با بیچارگی زندگی میکنه.

فقط باید عاقلانه انتخاب کنی نه با احساست.

ARC2000

عضو جدید

شما مشاوره خوب ميشناسيد، شمارش ميديد لطفا؟

دختر معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر من اینه 14 سکه ... هیچ وقت معیار زندگیت رو تعداد سکه های این و اون قرار نده ... زندگی اگر شیرین باشه پابرجا می مونه اگر تلخ بشه بهم میریزه تعداد سکه ها هم هیچ نقشی نداره ... ارزش خودتو با تعداد سکه ها پایین نیار ...

fabritsio

عضو جدید
سلام دوست عزیز...
خیلی سریع میرم سر اصل مطلب.به نظر من برای اغاز یک زندگی مشترک تنهاترین و مهمترین چیز بین دو نفر دوست داشتن و تفاهم دو طرفه است وبقیه موارد جزء چیزهایی نیست که وجودشون الزاما باید باشه.114 سکه زیاد است که کم نیست وبه نظرم معقول ترینش14 سکه به نیت 14 معصوم است و بس.با سپاس فراوان.

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
تا اونجایی که میدونم دانشگاه شهید بهشتی مرکز مشاوره داره
فکر کنم مرکز مشاوره سلامته اسمش
کافیه زنگ بزنی 118 بپرسی
دوستان راست میگن، تا رضایت کامل مادرش رو نگرفتی ازدواج نکن، چون ممکنه کینه به دل بگیره و هی تو زندگیتون دخالت کنه و زندگی رو براتون سخت کنه
فرهنگ هم خیلی مهمه، ببین میتونی تو خونواده مذهبی تر زندگی کنی یا نه؟ ممکنه فردا روز خیلی از آزادیات سلب شه و احساس کنی افتادی تو زندان
راستی خود پسره هم ثروتمنده که دنبال دختر ثروتمند میگرده؟
ایشالا که هرچی خیره اون بشه

آخرین ویرایش:

narges*

عضو جدید
نمیدونم اما به نظرم 114تا تو این عصر کاملا منطقیه البته با بیشتر از این اصلا موافق نیستم:razz:

پرندیس

کاربر بیش فعال
با سلام دوست عزیزم مهریه ملاکی برا خوشبختی نیست اگه بخوای از به عنوان اهرم استفاده کنی فرق میکنه .....من خودم مهرم 700 سکه است ولی 2 ساله با سختیها و خوشیهای شوهرم کنار اومدم فقط به خاطر اینکه دوسش دارم ................اگه واقعا دوسش داری چه 10 تا چه 1000 تا باشه خوشبختی راستی تعداد مهریه من دست بابام بود یعنی اگه مخالفت میکردم نمیذاشت با فرد مورد علاقم ازدواج کنم ولی هیچوقت نشده من به اون یا برعکس بگیم مهرم 700 تاست

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها....
من در شرف ازدواجم.. 25 سالمه و با پسري كه 30 سالشه آشنا شدم
بعد از 8 ماه ازم خواستگاري كرد و با خانوادش اومد خونمون واسه خواستگاري..
خيلي همديگر دوست داريم و ولي سر مهريه و... دچار اختلاف شديم... مادرش هم زياد موافق ازدواجمون نيست..

خودش 114 تا مهريه رو قبول داره و ميگه بيشتر از اين برام مقدور نيست.. ميگه ميخوام وقتي سرم گذاشتم رو بالش با خيال راحت بخوابم نه همش نگران مهريه بالاي زنم باشم..!!

چيكار كنم ..؟ از طرفي پسر خوبيه و دوستم داره،از طرفه ديگه هيچكس تو فاميلمون انقدر مهريش نبوده!
يكي از خواهرام 2 سال پيش 450 تا سكه مهرشه ... اون يكي 14 سال پيش 250 تا سكه مهرش بوده..

تو اين مدت متوجه شدم 70 درصد معيارهاي ازدواجم داره ولي سر اين باهام كنار نمياد..

لطفا راهنماييم كنيد.....مخصوصا كساييكه ازدواج كردن..ممنون از لطفتون

ایشالله بپای هم پیر شین.:w17:

mahtab s

عضو جدید
عزیزم درسته ک مهریه پشتوانه ای برای زندگی دختره اما چیزهای مهمتری هم تو زندگی هس همه چی که مادیات نمیشه. ینی ارزش خودتو با سکه داری میسنجی ! مهم دوس داشتنه بین دوطرفه ک خداروشکر بینتون وجود داره
پس فکر تعداد سکه رو از ذهنت بیرون کن
زندگی قشنگتر از این حرفاس

M A S III

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مهم اینه که دوسش داری اونم تورو دوست داره

بقیش حرفه......

نقی1981

عضو جدید
سلام بچه ها....
من در شرف ازدواجم.. 25 سالمه و با پسري كه 30 سالشه آشنا شدم
بعد از 8 ماه ازم خواستگاري كرد و با خانوادش اومد خونمون واسه خواستگاري..
خيلي همديگر دوست داريم و ولي سر مهريه و... دچار اختلاف شديم... مادرش هم زياد موافق ازدواجمون نيست..

خودش 114 تا مهريه رو قبول داره و ميگه بيشتر از اين برام مقدور نيست.. ميگه ميخوام وقتي سرم گذاشتم رو بالش با خيال راحت بخوابم نه همش نگران مهريه بالاي زنم باشم..!!

چيكار كنم ..؟ از طرفي پسر خوبيه و دوستم داره،از طرفه ديگه هيچكس تو فاميلمون انقدر مهريش نبوده!
يكي از خواهرام 2 سال پيش 450 تا سكه مهرشه ... اون يكي 14 سال پيش 250 تا سكه مهرش بوده..

تو اين مدت متوجه شدم 70 درصد معيارهاي ازدواجم داره ولي سر اين باهام كنار نمياد..

لطفا راهنماييم كنيد.....مخصوصا كساييكه ازدواج كردن..ممنون از لطفتون

سلام دوست عزیز بنظر من قبول کن چون اولا ادم واقع بینی که داره راستش رو به تو میگه که بیشتر از این مقدار نمیتونه مهرت کنه و اینده نگر هم هست. دوما اگر شوهر ادم مرد بدی باشه مطمئن باش خودت با جون ودل حتی اگر یک میلیون سکه هم مهرت باشه ترجیح میدی ببخشی و خلاص بشی و من خیلی شنیدم که شوهر های اینجوری نه فقط مهریه زنشون رو نمیدن تازه یه چیزی هم میگیرن تا طلاق شون رو بدن. بعدش هم اگر تو باهاش خوشبخت بشی بازم مهریه تو تو خودت ازش نمیگیری.باور کن که ارزش یک مرد خوب از میلیون ها سکه هم بیشتره.مطمئن باش که خیلیها اگر تو مهرت رو کم بگیری از تو پیروی میکنن .خودت رو بخاطر چشم وهم چشمی بدبخت نکن. خوبه 10000 تا سکه مهرت باشه ولی شوهرت هر روز بهت بدهنی کنه وفحش بده یا کتکت بزنه.

چه بسیارند آدمهایی که با مهریه های نجومی زندگی های ناموفقی داشتند و در نهایت برای خلاصی از زندگی تلخی که داشتند نهایتا گفتند مهرم حلال جونم آزاد. تازه بعضی از عروس ها سیاست های خوبی رو از همون اول زندگی به کار میگیرن. مثلا موقع عقد چند تا از سکه ها رو به خاطر مادر شوهر و پدر شوهر میبخشند. این طوری میشن عزیز دردونه مادر شوهر و حتی این قضیه اگر با سیاست درست و احترام انجام بشه یک جو رودرواسی ایجاد میکنه . این طوری بیشتر مورد توجه همسرت قرار میگیری و عزت و احترام خانواده خودت هم متقابلا پسش همسرت بیشتر میشه.

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست خوبم براي يكي از دوستان من هم مشكلي مثل شما پيش اومد و بعد خيلي سريع پشيمون شد كه چرا مهريه رو پائين گرفته ببين كسي كه بار اول مياد خواستگاري و طرفو دوست د ا ره اصلامهريه براش اهميت ند ا ر ه دوست خوبم بيشتر دقت كن ئ

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
114 نه بیشتر و نه کمتر.
فک کنم استارتر الان بچه ام داره

X.Doll

عضو جدید
بابا کوتاه نیا ! بزا بپره بره پی کارش :دی
در عوض بعدی رو با 14 تا خانوادت راضی میشن
اونم رد کردند !
بعدی رو باید 14 تا هم بهش بدن تا بگیرت
و این داستان ادامه دارد :D

پ.ن
دیدم که میگم ها ! خیلی هم از نزدیک دیدم طرف سال سال تولد میلادیش سکه میخاست هی خونه مردم میچرخید دخدر من کمتر از 1900 و خورده ای اصن در شانش نیس !!! اما حالا ...........
آخ آخ آخ که چقدر زشت ...

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا کوتاه نیا ! بزا بپره بره پی کارش :دی
در عوض بعدی رو با 14 تا خانوادت راضی میشن
اونم رد کردند !
بعدی رو باید 14 تا هم بهش بدن تا بگیرت
و این داستان ادامه دارد :D

پ.ن
دیدم که میگم ها ! خیلی هم از نزدیک دیدم طرف سال سال تولد میلادیش سکه میخاست هی خونه مردم میچرخید دخدر من کمتر از 1900 و خورده ای اصن در شانش نیس !!! اما حالا ...........
آخ آخ آخ که چقدر زشت ...
میگم رفیق من میخوام یکی رو بگیرم که هممراش 114 سکه بدن { نه کمتر و نه بیشتر}
زمونه عوض شده ، والا ... خخخخخخ

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شاید اگه اون موقع که خواهرتون ازدواج کرده اون تعداد زیاد نبوده ...ولی خداییش الآن اصن کم نیست:|

البته تاپیک مال 2 سال پیشه ! فک کنم الان بچه اتون اندازه منه :|

به نظرم مهریه رو بر اساس دارایی فرد و دارایی خودتون باید انتخاب کنید ... نمیشه عدد تعیین کرد واسش ... شاید شوهر خواهرتون خیلی پولدارتر از خواستگارتون باشه :|

میگم رفیق من میخوام یکی رو بگیرم که هممراش 114 سکه بدن { نه کمتر و نه بیشتر}
زمونه عوض شده ، والا ... خخخخخخ

واسه شوما که 114 تا کمه مهرت کنن :|

jujushow

عضو جدید
پست دومی رو گوش کن
و با شنیدن حرفتون من متاسف شدم!!!! "از طرفه ديگه هيچكس تو فاميلمون انقدر مهريش نبوده!" ببخشیدا ولی حالم بهم میخوره از این فرهنگ ما ایرانیا!!! یعنی چی اصلا؟ تو میخوای با این آقا زندگی کنی یا خواهرت اینا؟ بعدشم تو باید به شوهرت افتخار کنی نه تعداد سکه های مهریه!!! ثانیا منم باشم تو این زمونه 114 تا رو قبول نمیکنم

درود برشما . دقیقا ....

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید اگه اون موقع که خواهرتون ازدواج کرده اون تعداد زیاد نبوده ...ولی خداییش الآن اصن کم نیست:|

البته تاپیک مال 2 سال پیشه ! فک کنم الان بچه اتون اندازه منه :|

به نظرم مهریه رو بر اساس دارایی فرد و دارایی خودتون باید انتخاب کنید ... نمیشه عدد تعیین کرد واسش ... شاید شوهر خواهرتون خیلی پولدارتر از خواستگارتون باشه :|

واسه شوما که 114 تا کمه مهرت کنن :|
نه دیگه من پسر خیلی خوب و قانعیم ، همین 114 تا کافیه : )

:whistle:

دیاکو95

عضو جدید
نه ازدواج نکنی،تو اینجور موارد اگر پافشاری کنی به هدفت میرسی

بابا گناه داره به خدا این حرفا چیه؟ این چه توصیه ایه که میکنی.
به نظر من 70 درصد تفاهم عالیه عالی. البته من مجردم ولی به نظرم این فرست رو از دست نده. موفق باشی.

بالا