تاپیک رفع اشکال و آموزش انگلیسی عمومی و تخصصی مهندسی برق ویژه کارشناسی ارشد

EECi

مدیر بازنشسته
سلام

مولف کتاب گرامر از پایه تا دانشگاه آقای عباس فرزام واین کتاب از انتشارات باستان هستش
البته من با این کتاب زیاد موافق نیستم
بدرد کنکور ارشد نمیخوره

بهترین کتاب هایی که برای گرامر هست یکی کتاب با جلد ابی" مورفی "هست و یکی هم کتاب سطح بالای" بتی اذر" با جلد ابی
هر دو زبان اصلی هستند و مربوط به کمبریج

کتابی هم سطح اونها کتاب گرامر نوین اقای ابولقاسم طلوع هست که من خودم جدیدا این کتابو گرفتم و دارم میخونم

یه پیشنهادی هم دارم: گرامر رو ابتدا با این هدف بخونید که هضم جملات انگلیسی براتون راحتتر بشه و زیاد روی 5 سوال کلوز تست متمرکز نشید
اگر بعد ها کتاب betty azar ر و خوندید ( کتاب با جلد ابی ایشان) در اونصورت می تونید اون 5 تستو رو هم بزنید

زبان یه درسی هست که زمانبر هست
در این درس نباید زیاد عجله کرد و چند سال زمان میخواد تا ذهن اماده بشه( البته اگر اموزش درست باشه در کمتر از 2 سال میشه مسلط شد)

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر نمیتونید کتاب گرامر زبان اصلی بخونید کتاب گرامر ای یوز یکی از بهترین کتابهایی هست که من میتونم بهتون معرفی کنم.
اندر باب این که کتب in use چقدر کتاب های خوبی هستن فک کنم دیگه نیاز نباشه حرفی بزنم.

طه طه

اخراجی موقت
دوستان من نرم افزار گزینه آخرو نصب کردم متاسفانه باید یگم در قیاس با ماکزیمم ( از شرکت نارسیس) هم خیلی ضعیف تره هم قیمتش بالاتره. به همه دوستان توصیه می کنم به جای گزینه آخر از نارسیس استفاده کنن

سلام

.نرم افزار گزینه آخر چگونه روی ویندوز 7 نصب میشه؟؟

morteza9000

عضو جدید
اگه نصب نمیشه روی ایکون propertis رو بزن ودر compatibility mode ویندوز xp3 را انتخاب کن درست میشه در ضمن به نظر من مفت نمیزه تلفظش ازاین تلفظ کامپتوتریاست در مقایسه با 504 نارسیس قیاس قیاس مع الفارق است یک کلام بدرد نمیخره .در ضمن سرعت بسیار پایینی داره همون حرف خدشون درسته گزینه آخر یعنی آخرین گزینه

EECi

مدیر بازنشسته
سلام

دوستان بهتره کمی در مورد تکنیک زدن تست های درک مطلب ، صحبت کنیم
من سعی می کنم هر چند مدت یکبار مطلبی در این مورد بنویسم

در کتاب دکتر مظفری تکنیک های مختلف زدن تست های درک مطلب وجود داره
چون به زبان انگلیسی هست توضیحات این قسمت ، خیلی ها غافل میشن از این کتاب عالی

تکنیک درس دو در این کتاب در مورد scanning and skimming هست
تمرین های خوبی از متون تخصصی کنکور برای تمرین این تکنیک ساده امده

موفق باشید

h.mehrabian

عضو جدید
سلام

دوستان بهتره کمی در مورد تکنیک زدن تست های درک مطلب ، صحبت کنیم
من سعی می کنم هر چند مدت یکبار مطلبی در این مورد بنویسم

در کتاب دکتر مظفری تکنیک های مختلف زدن تست های درک مطلب وجود داره
چون به زبان انگلیسی هست توضیحات این قسمت ، خیلی ها غافل میشن از این کتاب عالی

تکنیک درس دو در این کتاب در مورد scanning and skimming هست
تمرین های خوبی از متون تخصصی کنکور برای تمرین این تکنیک ساده امده

موفق باشید

مشخصات کامل کتاب رو لطفا بزارین(انتشارات و....)

EECi

مدیر بازنشسته
مشخصات کامل کتاب رو لطفا بزارین(انتشارات و....)
مشخصات

نام: زبان تخصصی

نام مولف: سعید مظفری

انتشارات پارسه

مقدمه

هدف از این مجموعه، ارتقاء مهارت داوطلبان ورود به مقطع كارشناسی ارشد در پاسخ‌گویی به سئوالات درس زبان تخصصی است. این درس بصورت یك مجموعه با 30 سئوال به‌طور جداگانه به داوطلبان رشته مهندسی برق ارائه می‌شود. داوطلب باید در مدت 30 دقیقه به این سئوالات پاسخ دهد. به عبارت دیگر نمی‌توان این وقت را برای پاسخ‌دهی سایر دروس تخصصی داد. این امر اهمیت این درس را در آزمون كارشناسی نشان می‌دهد. از سوی دیگر ضریب بالای این درس و تعداد سئوالات زیاد آن اهمیت زبان تخصصی را دوچندان می‌كند. برخلاف سایر كتب موجود كه سعی در حل تست‌ها از روی ترجمه متون دارند، در این مجمووعه سعی شده است كه به كمك ارائه تكنیك‌های متداول خواندن و درك متن كه در كتاب‌های TOEFL و IELTS آمده است به سئوالات آزمون كارشناسی ارشد پاسخ داده شود. این روش‌ها بصورت 10 درس كه هر كدام به یك موضوع خاص می‌پردازند ارائه شده است. در ابتدای هر درس سعی شده است كه به كمك مثال‌هایی عمومی، موضوع مورد بحث تشریح شود. پس در انتهای این درس سئوالات مربوط به آزمون‌های پیش كه مرتبط با درس مورد نظر هستند آورده شده است. با توجه به هماهنگ بودن آزمون‌های مربوط به رشته‌های برق، كامپیوتر و IT و نیز مرتبط بودن این رشته‌ها، سئوالات انتهای دروس از این آزمون‌ها انتخاب شده‌اند كه به ترتیب با علائم IT , CE , EE مشخص شده‌اند. اگر چه این كتاب مبتنی بر ترجمه متون نیست اما به یادگیری كمله (Vocabulary) تأكید دارد. برای همین منظور در قسمت دوم كتاب، 10 درس كه هر یك شامل 20 لغت است با مثال‌های فنی آمده است. در بخش سوم به حل تشریحی تست‌های سال‌های 85 تا 88 آزمون‌های سراسری براساس دروس ارائه شده پرداخته‌ایم. همچنین برای آشنایی داوطلبان با نمونه‌ آزمون‌های دانشگاه آزاد یك نمونه از این آزمون‌ها نیز در كتاب گنجانده شده است. در انتها امیدوارم كه این كتاب كه حاصل تدریس چند ساله نگارنده در دانشگاه و نیز مؤسسات آمادگی كنكور ارشد است بتواند سهمی هر چند اندك در ارتقاء دانش فرزندان ایران داشته باشد. از همه خوانندگان بابت خطاهایی كه پس از چندین بار ویرایش بر ما پوشیده مانده است عذرخواهی می‌كنیم و امیدواریم كه ما را از رهنمودهایشان بی‌بهره نسازند.

فهرست:

Lesson 1: General consideration

Lesson 2: Getting the essential information

Lesson 3: Finding the main idea

Lesson 4: Restatement questions

Lesson 5: Inference questions

Lesson 6: Point of view

Lesson 7: Standard questions

Lesson 8: Defining vocabulary in context

Lesson 9: References

Lesson 10: Multiple choice strategies

Answer Key

Vocabulary

Technical English Exams

Answer key

Supplementary Tests

Answer key

Dashpot

عضو جدید
دوستان سلام:gol:.برای گرامر من کتاب خوب معروف Grammer Digest رو معرفی میکنم.این منبع برای آزمون دکتری هم هست.یعنی وقت بذاری براش کلی سود میکنی.همچنین زبان عمومی راهیان ارشد فوق العادست.برای زبان تخصصی تست های جند سال اخیر رو چند بار بزنیم و به گفته آقای جبه دار سه تا از مقاله های ieee رو بخونید.زبان خیلی مهمه.نباید غافل شد.هر شب هم باید خوند.حسنی که زبان داره اینه که وقتی دیگه مغزت برای درسای دیگه نمیکشه.براحتی زبان رو میفهمی.سعی کنیم عاشق زبان خوندن و reading خوندن بشیم.با آرزوی موفقیت برای همگی;)

EECi

مدیر بازنشسته
دوستان سلام:gol:.برای گرامر من کتاب خوب معروف Grammer Digest رو معرفی میکنم.این منبع برای آزمون دکتری هم هست.یعنی وقت بذاری براش کلی سود میکنی.همچنین زبان عمومی راهیان ارشد فوق العادست.برای زبان تخصصی تست های جند سال اخیر رو چند بار بزنیم و به گفته آقای جبه دار سه تا از مقاله های ieee رو بخونید.زبان خیلی مهمه.نباید غافل شد.هر شب هم باید خوند.حسنی که زبان داره اینه که وقتی دیگه مغزت برای درسای دیگه نمیکشه.براحتی زبان رو میفهمی.سعی کنیم عاشق زبان خوندن و reading خوندن بشیم.با آرزوی موفقیت برای همگی;)
درود بر شما
به نظر من خوندن کتاب گرامر برای کنکور کارشناسی ارشد لزوم انچنانی نداره
بهتره بجای وقت گذاشتن به روی گرامر ، تکنیک های پاسخگویی به سوالات ریدینگ رو بلد باشیم و بخش لغت رو قوی کنیم که حدود 75% درس زبان رو شامل میشن
اگر جزوه اقای تقی زاده رو یه نکاهی بندازی می تونی به حدود 2 تا از سوالاتی گرامر پاسخ بدی که جمعا 28 صفحه هست

موفق باشی

• Like
واکنش ها: Ti8

mohsignal

عضو جدید
درود بر شما
به نظر من خوندن کتاب گرامر برای کنکور کارشناسی ارشد لزوم انچنانی نداره
بهتره بجای وقت گذاشتن به روی گرامر ، تکنیک های پاسخگویی به سوالات ریدینگ رو بلد باشیم و بخش لغت رو قوی کنیم که حدود 75% درس زبان رو شامل میشن
اگر جزوه اقای تقی زاده رو یه نکاهی بندازی می تونی به حدود 2 تا از سوالاتی گرامر پاسخ بدی که جمعا 28 صفحه هست

موفق باشی
میشه لینک این جزوه رو قرار بدین؟

EECi

مدیر بازنشسته
میشه لینک این جزوه رو قرار بدین؟
به لینک سایت خود استاد بروید و عضو بشید و دانلود کنید
http://www.armandanesh.com/

لینک مستقیم بدون عضویت کار نمی کند و قرار دادن جزوه بصورت ازاد درست نیست چون اگر این کار درست بود خود استاد این کار را می کرد

موفق باشید

Dashpot

عضو جدید
به لینک سایت خود استاد بروید و عضو بشید و دانلود کنید
http://www.armandanesh.com/

لینک مستقیم بدون عضویت کار نمی کند و قرار دادن جزوه بصورت ازاد درست نیست چون اگر این کار درست بود خود استاد این کار را می کرد

موفق باشید
سلام.باتشکر از معرفی این سایت.من فایل زبان عمومی کلیه رشته ها رو دانلود کردم.

• Like
واکنش ها: EECi

Dashpot

عضو جدید
راه خوب به ذهن سپردن لغات

راه خوب به ذهن سپردن لغات

سلام بر دوستان گرامی؛
برای یادگیری لغات زبان های خارجه از سایت quizlet.com دیدن کنید و در آن عضو شوید.موفق و شاد باشید.:gol:

nevada traveler

عضو جدید
سلام بر دوستان عزیز

به عنوان آغازگر این تاپیک و تجربه ی من در تحصیل و تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران،خدمتتون بگم که بیخود وقتتون رو روی زبان نگذارید.زبان درس نیست که بخواهید در عرض چند ماه واسش وقت بذارید و جواب هم بگیرید.زبان رو می بایست از سنین نوجوانی کلاس برید تا بشه بعد از چند سال ازش بهره برداری کرد.تجربه هست که در زبان جواب میده،نه خوندن کتاب و لغت و .... .روی هم رفته پیشنهاد من وقت گذاشتن برای قسمت زبان تخصصیه.یعنی فقط پسج ها.

ببخشید اگر رک و پوست کنده صحبت کردم.

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
سلام بر دوستان عزیز

به عنوان آغازگر این تاپیک و تجربه ی من در تحصیل و تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران،خدمتتون بگم که بیخود وقتتون رو روی زبان نگذارید.زبان درس نیست که بخواهید در عرض چند ماه واسش وقت بذارید و جواب هم بگیرید.زبان رو می بایست از سنین نوجوانی کلاس برید تا بشه بعد از چند سال ازش بهره برداری کرد.تجربه هست که در زبان جواب میده،نه خوندن کتاب و لغت و .... .روی هم رفته پیشنهاد من وقت گذاشتن برای قسمت زبان تخصصیه.یعنی فقط پسج ها.

ببخشید اگر رک و پوست کنده صحبت کردم.

دوست عزیز با حرفتون کاملا مخالفم
اولا به دلایل استراتژیک این کار اصلا درست نیست تو کنکور .تجربه من و دوستانم به من میگه زبان خیلی خوب میتونه تراز بیاره و جبران کنه ضعف شمارو
دوما من خودم سال اول که کنکور دادم که میشه زبانم اونقدر افتضاح بود که با اون وضع کلمات اسون 20 درصد زدم ولی سال 91 که زبان خیلی سخت بود با کاری که من کردم و تلاش زیادم لااقل تونستم تو دانشگامون و بین دوستای خودم که اکثرا دو رقمی شدن (تهران)به جز یه نفر که اونم امریکا مدت ها زندگی کرده زبانمو بهتر بزنم
تازه زبان من قبلش خیلی خوب نبود می تونم بگم متوسط بود بالاترین کارم مشاهده چهار تا سریال کمدی بود ولی با خوندن اکثر کتاب هاب مربوط به تافل و کار کردن کتاب های گرامری اکسفورد زبانم طوری شد که تو مسافرتی که داشتم به راحتی با یه اقای کانادایی صحبت می کردم , و راحت دو تا دوست انگلیسی زبان پیدا کردم
زبان فقط و فقط تمرینه شما اگه یه بیس متوسط داشته باشی خیلی خوب میتونی خودتو بالا بکشی
در مورد کلاس هم من کلا یه بار سه دبستان رفتم یه ترم ول کردم و سه ترمم به صورت گسسته موسسه پند میرفتم تمام!
پیشنهاد من به دوستان خوندن کلمات کتاب های زیر به صورت الویت بندی زیر هست
essential words for toefl
504 essential words
550 words you need to know
vocabulary for high school students

گرامر هم کتاب grammer in use حالا یا پیشرفته یا متوسط .جفتش بشه چه بهتر!

تازه به نظر من زبان های امتحان های کنکور و جی ار ای عین نکته کنکوری میمونن من دیدم یه دوست با سطح دانش زبان بالاتر (به راحتی صحبت میکنه و میفهمه )تو vocab از یه دوستی که مثل چی نشته لغت هارو حفظ کرده پاییت تر شده در صورتی که این نفر دوم زبانش یه مدت طوری بود که فرق adj و adv نمی دونست!

آخرین ویرایش:

Piruz-68

عضو جدید
سلام .یه سایتی برنامه ای هست که مثلا کلمه ای رو بهش بدی اون وقت در جاهای مختلف معانی مختلفشو توضیح بده؟مثل کتاب oxford

navidkhob

عضو جدید
سلام .یه سایتی برنامه ای هست که مثلا کلمه ای رو بهش بدی اون وقت در جاهای مختلف معانی مختلفشو توضیح بده؟مثل کتاب oxford

سلام.
دوست عزیز من در حدی نیستم که توصیه ای واسه شما داشتم.
اما پیشنهاد می کنم همیشه و همیشه به نرم افزار های دیکشنری لانگمن، کمبریج و آکسفورد رجوع کنید.
ساختار لغت، تشریح به همراه انواع حروف اضافه، مثال های متعدد و خیلی چیز های خوب دیگه.
متن انگلیسی آپر اینترمیدیت بسیار از phrasal verb استفاده می کنه که اگر شما به دیکشنری های فارسی رجوع کنی خیلی کم کمک میگیری.
این نرم افزار هایی که عرض کردم خدمتتون واسه اندروید و ... هم موجود هست.

*shahla*

عضو جدید
سلام

یه سوال داشتم

کتاب 504 واقعا خوندنش کمکی میکنه به کنکور ارشد ؟

به نظرم لغتاش یه چیزایی که اصلا لازم نیست ....:(

بچه های که زبان بالای 60 زدن چی خوندن؟ واقعا این کتاب کمک میکنه ؟!

بچه ها به نظرتون کاره درستیه من الان تست آی زبان رو بزنم (با توجه به اینکه زیاد مسلط نیستم ) شما چه طوری میخونین؟؟

navidkhob

عضو جدید
ممنون.اين نرم افزارها رو از كجا ميشه گير آورد ؟ميشه دانلود كرد؟

با سلام.
در بازار نرم افزار کامپیوتر بگردید به راحتی می تونید نرم افزار های این سه دیکشنری معتبر رو تهیه کنید.
و یا اگر دوستی خود کتاب هاشون رو داشته باشه چون سی دی همراه با کتاب هست می تونه بهتون کمک کنه.
موفق باشید

navidkhob

عضو جدید
سلام

یه سوال داشتم

به نظرم لغتاش یه چیزایی که اصلا لازم نیست ....:(

بچه ها به نظرتون کاره درستیه من الان تست آی زبان رو بزنم (با توجه به اینکه زیاد مسلط نیستم ) شما چه طوری میخونین؟؟

با سلام.
به نظر من و یا بهتر بگم با توجه به تجربه من :
اگر یک دانشجو ابتدا دایره لغات خودش رو بالا ببره و بعد خودش رو با انواع متون درگیر کنه اینجور هم لغاتی که حفظ کرده رو در ذهن خودش فیکس می کنه و هم مهارت تند تر خوندن متون رو به دست میاره.
چون اگر شما عادت بکنید که خط به خط متنی رو بخونید و لغاتی که رو که بلد نیستید در بیارید و پیش برید بسیار با سرعت پایینی پیش خواهید رفت. همچنین کیفیت عملکردتون پایین میاد.
خوب بودن کتاب 504 برای بسیاری ثابت شده، همچنین برای من.
من برای خوندن 504 روشی به کار می بردم که به نظرم واقعا واسم مفید بود.
من اول درس مدنظر رو پیش روم میگذاشتم و لغات اصلی رو به همراه تعریف انگلیسی آن رو بر روی کاغذ می نوشتم، بعد واسه هر لغت به 3 مثال مطرح شده می پرداختم و لغاتی که بلد نبودم و عباراتی که جالب و کلیدی بودن رو به همراه ترجمه به کاغذ یادداشتم اضافه می کردم.
وقتی درس تمام می شد پای کامپیوتر میرفتم و اون ها رو تایپ می کردم و با استفاده از دیکشنری کمبریج فونتیک ها رو واسه تلفظ صحیح به فایل ورد خودم اضافه می کردمو
وقتی تمام می شد اون رو پرینت می کردم و هر روز در کتابخونه اون رو مرور می کردم. البته هر درس رو واسه دو یا سه بار اول بیشتر می نوشتم، اما روز های بعد بطور چشمی مطالعه می کردم.
اگه اینطور عمل کنید، روزی که می خواهید درس ها رو مطالعه کنید، اطمینان خواهید داشت که شما قبلا حداقل 3 بار با لغات و عبارات آشنا شده اید.
یک بار اسکن چشم واسه درآوردن لغت
یک بار نوشتن بر روی کاغد
یک بار تایپ کردن اون در فایل ورد
یک بار هنگام بررسی تلفظ در دیکشنری
موفق باشید

mo_ha

عضو جدید
دوست عزیز با حرفتون کاملا مخالفم
اولا به دلایل استراتژیک این کار اصلا درست نیست تو کنکور .تجربه من و دوستانم به من میگه زبان خیلی خوب میتونه تراز بیاره و جبران کنه ضعف شمارو
دوما من خودم سال اول که کنکور دادم که میشه زبانم اونقدر افتضاح بود که با اون وضع کلمات اسون 20 درصد زدم ولی سال 91 که زبان خیلی سخت بود با کاری که من کردم و تلاش زیادم لااقل تونستم تو دانشگامون و بین دوستای خودم که اکثرا دو رقمی شدن (تهران)به جز یه نفر که اونم امریکا مدت ها زندگی کرده زبانمو بهتر بزنم
تازه زبان من قبلش خیلی خوب نبود می تونم بگم متوسط بود بالاترین کارم مشاهده چهار تا سریال کمدی بود ولی با خوندن اکثر کتاب هاب مربوط به تافل و کار کردن کتاب های گرامری اکسفورد زبانم طوری شد که تو مسافرتی که داشتم به راحتی با یه اقای کانادایی صحبت می کردم , و راحت دو تا دوست انگلیسی زبان پیدا کردم
زبان فقط و فقط تمرینه شما اگه یه بیس متوسط داشته باشی خیلی خوب میتونی خودتو بالا بکشی
در مورد کلاس هم من کلا یه بار سه دبستان رفتم یه ترم ول کردم و سه ترمم به صورت گسسته موسسه پند میرفتم تمام!
پیشنهاد من به دوستان خوندن کلمات کتاب های زیر به صورت الویت بندی زیر هست
essential words for toefl
504 essential words
550 words you need to know
vocabulary for high school students

گرامر هم کتاب grammer in use حالا یا پیشرفته یا متوسط .جفتش بشه چه بهتر!

تازه به نظر من زبان های امتحان های کنکور و جی ار ای عین نکته کنکوری میمونن من دیدم یه دوست با سطح دانش زبان بالاتر (به راحتی صحبت میکنه و میفهمه )تو vocab از یه دوستی که مثل چی نشته لغت هارو حفظ کرده پاییت تر شده در صورتی که این نفر دوم زبانش یه مدت طوری بود که فرق adj و adv نمی دونست!

خیلی ممنون آقا نوید کلی امید دادی.
از هرکی میپرسیدم میگفت نمیشه زبانو درستش کرد.
شما خودت همین کتابا رو خوندی؟
اینا رو میشه از تو نت دانلود کرد؟

Mr.Perfect

عضو جدید
سلام

یه سوال داشتم

به نظرم لغتاش یه چیزایی که اصلا لازم نیست ....
:(

استفاده از فلش کارت های اماده شده کتاب 504 به سرعت عمل شما در یادگیری کمک شایانی میکنه!

به امید موفقیت

Mr.Perfect

عضو جدید
سلام
دوستان کسی از نرم افزار j Memorize استفاده میکنه!

من الان بانک لغاتم شامل لعات
504
Barron's 3500
Borrons1100
General Vocabulary
GRE Kaplan500

دوستان که تجربه موفقی در کنکور داشتند یا این سری لغات را بررسی کردند!

ترتیب خاصی برای فراگیری به ترتیب اهمیت ارائه میکنند!؟

سپاس

Mr.Perfect

عضو جدید
کسی از دوستان لغت های زبان تخصصی سال های پیش را در این نرم افزار
j Memorize نداره!؟

اگه کسی هست ممنون میشم و خواهش میکنم قرار بده!

سپاسگزار

بالا