[ گفت و گو ] - کارشناسی ارشـــد مهندسی شیمی 93

agta666

عضو جدید
سلام به دوستان گلم.من تمام ازمونهای مدرسان شریف امسالو رو ثبت نام کردم ولی به دلیل استخدام در یک شرکت نمیتونم ازمونها رو شرکت کنم.قیمت ازمونا الان600ولی من به قیمت 500 تومن میفروشم از بچه ها اصفهان هرکی میخواد پیام خصوصی بده.

ئدز

عضو جدید
بچه ها برای مکانیک چیکار کنم راهیان دارم و جزوه پارسه اما خوب متوجه نمیشم چیکار کنم؟عمل چی راهیان کافیه؟

meysam_ak

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
بچه ها برای مکانیک چیکار کنم راهیان دارم و جزوه پارسه اما خوب متوجه نمیشم چیکار کنم؟عمل چی راهیان کافیه؟
این ها دقیقا سوالای منم هست!
مکانیک دیگه واقعا حالمو بد کرده:w00::w10::w09:

• Like
واکنش ها: E.AP

reza.mahdavi

عضو جدید
درخواست آزمون های آزمایشی ارشد

سلام ، اگه کسی آزمون های آزمایشی ارشد موسساتی مثل سنجش ، پارسه و ... همراه با جواب تشریحی رو داره بی زحمت آپلود کنه

reza.mahdavi

عضو جدید

سلام ، اگه کسی آزمون های آزمایشی ارشد موسساتی مثل سنجش ، پارسه و ... همراه با جواب تشریحی رو داره بی زحمت آپلود کنه

E.AP

عضو جدید

این ها دقیقا سوالای منم هست!
مکانیک دیگه واقعا حالمو بد کرده:w00::w10::w09:

منم همینطور اصلا نمیدونم با این سیالات چکار کنم :exclaim:

zoha

کاربر فعال
منم همینطور اصلا نمیدونم با این سیالات چکار کنم :exclaim:

یعنی تو یه قسمت خاص مشکل دارید و متوجه نمی شید؟
کتاب راهیان خوبه. هر جا هم که متوجه نمی شید به رفرنس مراجعه کنید. یعنی حتما کتاب پیشتون باشه. من از کتاب استریتر کمک می گرفتم که خوب بود.

zoha

کاربر فعال
چون کتابای کنکور خلاصه می گن ، شما به سختی فرمول ها رو یاد می گیرید.
اگه به کتاب رجوع کنید و هر فرمول رو واسه خودتون اثبات کنید بیشتر تو ذهنتون می مونه!

E.AP

عضو جدید
یعنی تو یه قسمت خاص مشکل دارید و متوجه نمی شید؟
کتاب راهیان خوبه. هر جا هم که متوجه نمی شید به رفرنس مراجعه کنید. یعنی حتما کتاب پیشتون باشه. من از کتاب استریتر کمک می گرفتم که خوب بود.

من کلا پایه خیلی ضعیفی توی درس سیالات دارم
مثلا اون چیزی که در قسمت درسنامه نوشته شده رو متوجه میشم اما متاسفانه تست هاشو که حل می کنم زمین تا آسمون با درسنامه متفاوته:(
اتفاقا از روی کتاب استریتر هم مطالعه می کنم اما نمی دونم چرا مشکلم حل نیشه!!!

zoha

کاربر فعال
من کلا پایه خیلی ضعیفی توی درس سیالات دارم
مثلا اون چیزی که در قسمت درسنامه نوشته شده رو متوجه میشم اما متاسفانه تست هاشو که حل می کنم زمین تا آسمون با درسنامه متفاوته:(
اتفاقا از روی کتاب استریتر هم مطالعه می کنم اما نمی دونم چرا مشکلم حل نیشه!!!

آره! خیلی از تست ها متفاوته و خودش حکم درس رو داره.
اگه واسه بار اوله تست می زنید ، فقط سعی کنید اول روش فکر کنید و خودتون حل کنید بعد جوابش رو با دقت بخونید تا نکتش رو یاد بگیرید. نکات رو واسه خودتون یه گوشه بنویسید( نت بردارید) بالاخره تو این تستا موارد مشابه هست و اونوقته که تسلطتتون بیشتر میشه!

اصلا نگران نباشید! آزوم آزوم درست میشه!

E.AP

عضو جدید
دوستان میشه منو یه راهنمایی بکنید؟
من الان درس های جرم و ترمو 1و2 رو کامل تموم کردم نصفه حرارت وعملیات واحد و تقریبا 25% سیالات رو هم خوندم اما هنوز ریاضی و راکتور رو شروع نکردم
به نظر شما فعلا درس های دیگر رو مثل حرارت و عملیات رو نخونم و شروع کنم با برنامه آزمون های پارسه پیش برم یعنی اینکه توی درس هایی هم که تا الان خوندم طبق برنامه پارسه دوباره برگردم و بخونم و دوره کنم بهتر هستش ؟یا اینکه به خوندن حرارت و عملیات و سیالات ادامه بدم و راکتور و ریاضی رو هم شروع کنم و در کنارش بخونم بهتر هستش؟

E.AP

عضو جدید
آره! خیلی از تست ها متفاوته و خودش حکم درس رو داره.
اگه واسه بار اوله تست می زنید ، فقط سعی کنید اول روش فکر کنید و خودتون حل کنید بعد جوابش رو با دقت بخونید تا نکتش رو یاد بگیرید. نکات رو واسه خودتون یه گوشه بنویسید( نت بردارید) بالاخره تو این تستا موارد مشابه هست و اونوقته که تسلطتتون بیشتر میشه!

اصلا نگران نباشید! آزوم آزوم درست میشه!
ممنون
یا ثلا توی خیلی از تست ها اصلا راه حلی گفته شده که توی درسنامه گفته نشده!!!
امیدوارم که مشکلم با زدن تست بیشتر حل بشه:(

• Like
واکنش ها: zoha

kakto0s

عضو جدید
سلام به همه دوستان
منم امسال کنکور ارشد دارم از همین الان استرس کل وجودمو گرفته :( موندم چیکار کنم

• Like
واکنش ها: E.AP

E.AP

عضو جدید
سلام به همه دوستان
منم امسال کنکور ارشد دارم از همین الان استرس کل وجودمو گرفته :( موندم چیکار کنم

سلام دوست عزیز
اصلا استرس نداشته باشید اشالله با توکل به خدا و تلاش می تونید قبول شید:smile: فقط بخونید و همه تلاشتون رو هم بکنید

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
من پارسال دو دور کتابای پورانو خوندم،قاطی نمیکنم اگه برم سراغ راهیان؟

نه .. همشون تقریبا شبیه هم هستن .. البته اینکه از دو نگاه یه مطلب رو بخونید خیلی خوبه !! فقط حواستون باشه که همه چیز رو با دقت بخونید...

ئدز

عضو جدید
یه سوال وقتی داریه یه درسی رو میخونی مثل حرارت مثلا 9 فصل من الان فصل 5 هستم ایا تا اخر برم یا تو خوندنام دوره باشه ؟کی یه مطلب رو ول کنم ؟مثلا مبحث هدایت رو خوندم نکته برداری کردم و یه تعداد محدود تست زدم حالا برم سراغ مبحث بعدی درسته؟اقا وقتی یه مبحث مثل استایتک سیالات رو سطحی میفهمم چیکار کنم تا خوب نفهمیدم ول نکنم؟اخه رفرنس ندارم راهیان دارم.تو عمل بخش رطوبت زنی -خشک کن و کلا عمل 2 راهیان خوب نیست چیکار کنم؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
یه سوال وقتی داریه یه درسی رو میخونی مثل حرارت مثلا 9 فصل من الان فصل 5 هستم ایا تا اخر برم یا تو خوندنام دوره باشه ؟کی یه مطلب رو ول کنم ؟مثلا مبحث هدایت رو خوندم نکته برداری کردم و یه تعداد محدود تست زدم حالا برم سراغ مبحث بعدی درسته؟اقا وقتی یه مبحث مثل استایتک سیالات رو سطحی میفهمم چیکار کنم تا خوب نفهمیدم ول نکنم؟اخه رفرنس ندارم راهیان دارم.تو عمل بخش رطوبت زنی -خشک کن و کلا عمل 2 راهیان خوب نیست چیکار کنم؟

سلام ..
اگه تو خوندن دوره باشه خیلی بهتره .. بهتره وقتی تقریبا نصف مطالب رو خوندی یه مدتی مطلب جدید نخونی و مطالب قبلی رو مرور کنی !!
نکته برداریتون رو بلافاصله بعد از مطالعه اون درس انجام بدید ... تست های اون رو هم بعد از چند روز بزنید تا تسلط بیشتری پیدا کنید ... بعد برید سراغ مبحث بعدی ...
دیگه اگر قرار باشه مبحثی رو متوجه نشدید شل کنید و یا از تلاش شما کم بشه که نمیشه !! این رو بدونید که قرار نیست همه مطالب رو بطور کامل مسلط باشید و اگر جاهایی مشکل داشتید کاملا طبیعیست ... ولی این هم معنی نمیده که پس از مباحثی که بلد نیستیم یا متوجه نمی شیم سریع عبور کنیم .. شما تا جایی که می تونید روی اون مباحث کار کنید ...
کتاب های راهیان خیلی خوب هستن و من نیازی به استفاده از رفرنس نمی بینم ...
قسمت رطوبت خیلی سخته و همه مشکل دارن ... اما قسمت های دیگه عملیات رو به مرور زمان و با حل تست های بیشتر متوجه می شید ... یاد گیری این مطالب کمی نیاز به زمان داره تا توی ذهن جا بیوفته !! پس اگر الان چیزی رو متوجه نمی شید کاملا طبیعیه !!
با خیال راحت به تلاش خودتون ادامه بدید ... ما هم برای شما دعا می کنیم :D

DEPOR

عضو جدید
دوستان میشه منو یه راهنمایی بکنید؟
من الان درس های جرم و ترمو 1و2 رو کامل تموم کردم نصفه حرارت وعملیات واحد و تقریبا 25% سیالات رو هم خوندم اما هنوز ریاضی و راکتور رو شروع نکردم
به نظر شما فعلا درس های دیگر رو مثل حرارت و عملیات رو نخونم و شروع کنم با برنامه آزمون های پارسه پیش برم یعنی اینکه توی درس هایی هم که تا الان خوندم طبق برنامه پارسه دوباره برگردم و بخونم و دوره کنم بهتر هستش ؟یا اینکه به خوندن حرارت و عملیات و سیالات ادامه بدم و راکتور و ریاضی رو هم شروع کنم و در کنارش بخونم بهتر هستش؟
بنظرمن هر چه ریاضی زودتر شروع کنی بهتره چون وقتگیره

منم ترمو و سیالات جرم 75درصدشون و حرارت و ریاضی و سینتیک 50درصد خوندم که موندم کنترل و عملیات بزارم واسه کی ؟

E.AP

عضو جدید
بنظرمن هر چه ریاضی زودتر شروع کنی بهتره چون وقتگیره

منم ترمو و سیالات جرم 75درصدشون و حرارت و ریاضی و سینتیک 50درصد خوندم که موندم کنترل و عملیات بزارم واسه کی ؟
ممنون
به نظرم شما هم عملیات رو زودتر شروع کنید چون بعضی از مباحث عملیات هم سخته و هم وقت گیر و درسی هم هست که توی کنکور خیلی تاثیر داره
منم نمیدونم کنترل رو کی بخونمالبته هنوز پاسش نکردم!!:question:

بالا