بچه درسخون های مکانیک !(تاپیک انرژی دهی برای مطالعه !)

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درسته حق با توء
کلا کتیا نرم افراریه که جزء cad-cam-cae کاربرد داره اما خوب مسلما اصلش واسه طراحیه

به قول خودت و مهدی خان دیگه باتوجه به گرایشت باید یه تحلیلیم بلد باشی

این نظر منه:

هر شرکت یا سازمانی میبینی انتظارات خاص خودشو از افرادش داره
ماهم که هنوز استخدام نشدیم و نمیتونیمم همه چیو یاد بگیریم(چون معقولانه نیست)
وقتی اصلیارو بلد باشی میفهمن که توانایی یادگیری و کار با خواسته ی موردنظر اونارو هم داری

اتوکد و کتیا واقعا برامون واجبه و آشنایی حدودی با زبان و آشنایی با مطلب

اینا مهمترن و تحلیلی هم که به گرایشمونه

توی محیط کاریت وقتی دیدی کارت توچه زمینه ایه خودتو قوی میکنی
مثلا فولادسازی میری کلید فولاد میخونی

ممنون،حرفت درسته.....کتیا لازمه.....دوستت دارم،یاعلی

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام مهدی جان درمورد زبان هم با مسنجر ایده بدی نیست،ولی یه خورده از روش یادگیری توضیح بده،چطوری میخوام با مسنجر زبان یاد بگیریم؟؟من زیاد زبانم قوی نیستا...

سلام،آره آشنایی ندارم،باشه ممنون.......من کامپیوترم دچار مشکل شده،شاید نتونم چند روز بیام،شما جامو پر کنین:)،امروز کیس رو میبرم خدمات کامپیوتری تا ببینه،یاعلی

پ تا من اومدم که رفتی!:D
تو نیای که فایده ای نداره
ایشالا زودتر میای
ویندوزشه یا سخت افزاری؟

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مخلصیم
مام دوستت داریم
علی یارت

پ تا من اومدم که رفتی!:d
تو نیای که فایده ای نداره
ایشالا زودتر میای
ویندوزشه یا سخت افزاری؟

سلام،مثل این که دوری من چن ساعت بیشتر طول نکشید:)
کامپیوترم یه مشکل عجیبی داشت تا حالا با این طور مشکل روبرو نشده بودم،صدا فقط یکی از اسپیکر های کامپیوتر داشتم،همه تنظیمات چک کردم ولی درست نشد،در آخر مجبور شدم نصب ویندوز کنم،زورم میامد،ولی دیگه مجبور شدم،بعد از نصب ویندوز با کمال تعجب بازم درست نشد!!!:surprised:
دیگه مجبور شدیم کیس رو کول کنیم ببریم پیش آقا مهندس:D،آنم توش اول گیر کرده بود:surprised:
بعد فکر و اندیشه بهم گفت برم کارت صدا بخرم(ازین یو اس بی خور ها،جالب بود:D)،هیچی دیگه 15 تومن برای خریدش پیاده شدیم و در آخر درست شد:D،کلا دردسر زیاد کشیدم،این مشکلو چند هفته داشتم،تا حدودی خودم روش کردم درست نشد دیگه مجبور شدیم بریم خدمات..

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام،مثل این که دوری من چن ساعت بیشتر طول نکشید:)
کامپیوترم یه مشکل عجیبی داشت تا حالا با این طور مشکل روبرو نشده بودم،صدا فقط یکی از اسپیکر های کامپیوتر داشتم،همه تنظیمات چک کردم ولی درست نشد،در آخر مجبور شدم نصب ویندوز کنم،زورم میامد،ولی دیگه مجبور شدم،بعد از نصب ویندوز با کمال تعجب بازم درست نشد!!!:surprised:
دیگه مجبور شدیم کیس رو کول کنیم ببریم پیش آقا مهندس:D،آنم توش اول گیر کرده بود:surprised:
بعد فکر و اندیشه بهم گفت برم کارت صدا بخرم(ازین یو اس بی خور ها،جالب بود:D)،هیچی دیگه 15 تومن برای خریدش پیاده شدیم و در آخر درست شد:D،کلا دردسر زیاد کشیدم،این مشکلو چند هفته داشتم،تا حدودی خودم روش کردم درست نشد دیگه مجبور شدیم بریم خدمات..

خوب خداروشکر
توکه نباشی اصلا حالی نداره تایپیک که
حالا خداروشکر مشکلش زودی حل شدو ارزونم تموم شد:D

از غزاله خبری نداری؟
هیچ نیومده؟

M.ARIABOY

عضو جدید
ای بابا 400 خط نوشتم ارسال نشدهخلاصش میکنمیه نفر هماهنگ کننده میشه, که وظیفه هماهنگی با بچه ها برای اموزشو به عهده دارهمن خودم گرامرم خوب نیست,ولی از لحاظ لغت قویم, این وسط دونفر که گرامرشون خوبه,میان یه گرامرو توضیح میدن, بچه ها یه هفته تمرین میکنن بعد تو دوروز 10 تا مثال از تمریناشون روذاینجا میذارن,و.اونایی که مسیولیتی گرامر رو ب عهده دارن,میان واشکالاتو میگیرن,وتوضیح میدنبعدش این تکرار میشهسر هفته دوم گرامر جدید ارایه میشهبرای لغاتم,چند نفر داوطلب میشن,لغاتو تو انکی درست میکنن ومیذارن اینجا, طوری که هرروز 20 تا لغت باشه,مثلا 504 برای 25 روز کفایت میکنهحالا این هماهنگ کننده,باید بشینه اینا رو هماهنگ کنه,کسایی که میخوان همکاری کنن,من توگرامر نظرم به غزاله خانمه,چون گرامرش خوبه,کس دیگه سراغ ندارمدر کل اتوکد سه بعدی داره,به نظرتون گمبیتو الان شروع کنم یا بعد از پایان کتیا?

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب خداروشکر
توکه نباشی اصلا حالی نداره تایپیک که
حالا خداروشکر مشکلش زودی حل شدو ارزونم تموم شد:d

از غزاله خبری نداری؟
هیچ نیومده؟

سلام،اختیار دارین،من این جا اصلا عددی نیستم،شما کارتون درسته و به بچه ها درست و حسابی کمک میکنی......ممنون
آره ارزون تموم شد ولی هر چی داشتیم خالی شد:redface:
راستشو بخوای خیلی وقته تو باشگاه نیومده.....حتما یه مشکلی داره....شاغله دیگه......ولی خداییش بعضی اوقات حسودیم میشه آن کار داره من ندارم:(
قراره درآینده یه شرکت بزنه،ایشالله تا آن موقع من ارشدمو گرفتم و تو شرکتشون بهم کار میده:)البته کار خوباااااا:D،احمد تو هم بیا:D

ای بابا 400 خط نوشتم ارسال نشدهخلاصش میکنمیه نفر هماهنگ کننده میشه, که وظیفه هماهنگی با بچه ها برای اموزشو به عهده دارهمن خودم گرامرم خوب نیست,ولی از لحاظ لغت قویم, این وسط دونفر که گرامرشون خوبه,میان یه گرامرو توضیح میدن, بچه ها یه هفته تمرین میکنن بعد تو دوروز 10 تا مثال از تمریناشون روذاینجا میذارن,و.اونایی که مسیولیتی گرامر رو ب عهده دارن,میان واشکالاتو میگیرن,وتوضیح میدنبعدش این تکرار میشهسر هفته دوم گرامر جدید ارایه میشهبرای لغاتم,چند نفر داوطلب میشن,لغاتو تو انکی درست میکنن ومیذارن اینجا, طوری که هرروز 20 تا لغت باشه,مثلا 504 برای 25 روز کفایت میکنهحالا این هماهنگ کننده,باید بشینه اینا رو هماهنگ کنه,کسایی که میخوان همکاری کنن,من توگرامر نظرم به غزاله خانمه,چون گرامرش خوبه,کس دیگه سراغ ندارمدر کل اتوکد سه بعدی داره,به نظرتون گمبیتو الان شروع کنم یا بعد از پایان کتیا?

سلام،به قول خودت سنگ بزرگ نشانه بلند نکردن هست:)....(نمیدونم تو همین مایه ها بود که گفته بودی:D)
فعلا همون کتیا رو یاد بگیر،بعد برو سراغ گمبیت......
تمرینای گرامر رو از کدوم منبع تهیه کنیم؟یه خورده زیاد کار داره.......این جا کسی نمیاد خداییش آدم رغبت پیدا نمیکنه:redface:......خودم دست و پا شکسته بخونم خداییش بهتره:)....حالا ببینیم چی میشه،ولی لغات آنکی رو پایه هستم،این برای من:D،براتون فلش کارت میسازم تووپ:D

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام،اختیار دارین،من این جا اصلا عددی نیستم،شما کارتون درسته و به بچه ها درست و حسابی کمک میکنی......ممنون
آره ارزون تموم شد ولی هر چی داشتیم خالی شد:redface:
راستشو بخوای خیلی وقته تو باشگاه نیومده.....حتما یه مشکلی داره....شاغله دیگه......ولی خداییش بعضی اوقات حسودیم میشه آن کار داره من ندارم:(
قراره درآینده یه شرکت بزنه،ایشالله تا آن موقع من ارشدمو گرفتم و تو شرکتشون بهم کار میده:)البته کار خوباااااا:D،احمد تو هم بیا:D

مخلصیم امیر:smile:
ایشالا همه چی درست میشه
نگرانی به خودت راه نده
چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:eek: غزاله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:surprised: بذاره من بیام تو شرکتش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:eek:
از محالات میگی ها:biggrin:
خیلی خوشش از من میاد!!!:biggrin:
جواب سوالای همه رو داد الا من حالا بذاره من برم تو شرکتش:biggrin::biggrin::D

یه مثل هست که میگه:

روزای خوب در راهند(اصلا ربطیم به اتفاقای سیاسی این مدت نداره حرفم)
خدا خودش کمک میکنه
ایشالا ارشد قبول شدی و برنامت دستت اومد میری شرکتی کار پیدا میکنی
چون خصوصی ها پایان خدمت نمیخوان

تازه اول راهی ها;)

سهراب1991

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز
بنظر شما برای رشته مکانیک ارشد بخونیم یا اینکه لیسانس رو گرفتیم بریم سر کار؟؟؟

M.ARIABOY

عضو جدید
ببین دوست عزیز
برنامت برای درس خوندن چیه? پوله یا درس?
اگه درسو برا پول میخونی برو سرکار,چون فرقی بین ارشد وکارشناسی تو ارشد نیست,هست ولی ارزشش کمتره از 2 سال زمان
خودت باید تصمیم بگیری

سهراب1991

عضو جدید
خب نه من هدفم دکتری نیست
یعنی فعلا تمایلی براش ندارم
بهم گفتن اگر دنبال پولدار شدنی باید ارشد بخونی تا یک تخصصی گیرت بیاد بعد بری تو شرکتهای خصوصی معتبر کار کنی
اگرم به حقوق لیسانس که بیشتر از 3 میلیون گیرت نمیاد قانعی ارشد رو بیخیال شو

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب نه من هدفم دکتری نیست
بهم گفتن اگر دنبال پولدار شدنی باید ارشد بخونی تا یک تخصصی گیرت بیاد بعد بری تو شرکتهای خصوصی معتبر کار کنی

ترجیح میدم سکوت کنم و به خیلی چیزا فکر کنم...

samane456

اخراجی موقت
خب نه من هدفم دکتری نیست

این حقوق 3 ملیون رو از کجا آوردی؟؟؟:surprised:فک نکنم این چنین حقوقی رو با لیسانس بگیری!!!منظورت ماهانه بود؟:surprised:
ارشد خوبه....کسی منکرش نیست ولی باید شرایطتتو ببینی اگه کارت جوره و پارتی داری ادامه نده و برو به سمت کار و تخصص....ولی اگه علاقه داری ادامه بده و آن بحثش جداست

dr.rezooli

عضو جدید
دوست عزیز توی کار چیزی که بیشتر اهمیت داره جربزه ی خود طرفه .
با همون لیسانسی که میگی من دیدم بالای 3تومن ماهی در میاره. یکی از آشناها هم هست ارشد همین مکانیک رو از تهران داره 1 ساله بیکاره .
آشنا و پارتی و اینا مهم هست اما مهم تر اینه ک بتونی خودتو نشون بدی .
حالا هرچی تحصیلاتت بالاتر باشه پیشرفتت راحت تره . با این روحیه ای که تو داری از من میشنوی همزمان با خوندن ارشد استارت کارم بزن ;)
موفق باشی داشی

samane456

اخراجی موقت
با همون لیسانسی که میگی من دیدم بالای 3تومن ماهی در میاره. یکی از آشناها هم هست ارشد همین مکانیک رو از تهران داره 1 ساله بیکاره .
حالا هرچی تحصیلاتت بالاتر باشه پیشرفتت راحت تره . با این روحیه ای که تو داری از من میشنوی همزمان با خوندن ارشد استارت کارم بزن ;)
موفق باشی داشی

حقوق 3 میلیونو با چند سال سابقه کاری بدست میاد!!!نه این که همون سال اول،ماهی 3 ملیون به جیب بزنی جانم:)،مگه الکیه!!؟؟سه ملیون ماهی بگیری؟؟؟!!!:surprised:

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
موفق باشی داشی

بله منم کارمند شرکت نفت میشناسم زیر 30 سال ماهی 3تومنو میگرفت اونموقع با فوق دیپلم
الانشو دیگه نمیدونم

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
موفق باشی داشی

روحیشو از پشت کام دیدی؟
آرمانی هدف داشتن خوبه اما نه خیلی
مخصوصا آرمانی حرف زدن که بحثش جداست
دکترشم 5تومن گیرش نمیاد...

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این امکان نداره!!مگر این که آشنا بازی و با پارتی باشه:surprised:

درسته موافقم
اینجا اگه صحبتی میشه ما درباره وضعیت کلی و عام حرف میزنیم
اینکه کسی پارتی داشته باشه
یا مثلا پدرش کارخونه داشته باشه و از این چیزا ... موارد استثناست که به خود فرد ربط داره چیکار بکنه

samane456

اخراجی موقت
درسته موافقم
اینجا اگه صحبتی میشه ما درباره وضعیت کلی و عام حرف میزنیم
اینکه کسی پارتی داشته باشه
یا مثلا پدرش کارخونه داشته باشه و از این چیزا ... موارد استثناست که به خود فرد ربط داره چیکار بکنه

فک نکم الان اینقدرام اینطوری پارتی بازی باشه،مثلا یه ساختمون بزرگ دیگه نمیدن دست یه مهندس تازه کار،باید بدن دست یه مهندس با سابقه و با تجربه،حداقل تو رشته ما اینطوری هست باید بلد باشی کارتو،رشته مکانیک خیلی تعهد داره،اگه نتونی مثلا کارتو درست انجام ندی ممکنه اصلا اخراج بشی!!به خاطر همین یه مهندس یه دفعه نمیتونه به حقوق ماهانه سه تومن برسه:surprised: پارتی بازی به نظرم تو رشته ما کمتره،باید سابقه و تجربه کسب کنی تا حقوقت بالا بره....

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فک نکم الان اینقدرام اینطوری پارتی بازی باشه،مثلا یه ساختمون بزرگ دیگه نمیدن دست یه مهندس تازه کار،باید بدن دست یه مهندس با سابقه و با تجربه،حداقل تو رشته ما اینطوری هست باید بلد باشی کارتو،رشته مکانیک خیلی تعهد داره،اگه نتونی مثلا کارتو درست انجام ندی ممکنه اصلا اخراج بشی!!به خاطر همین یه مهندس یه دفعه نمیتونه به حقوق ماهانه سه تومن برسه:surprised: پارتی بازی به نظرم تو رشته ما کمتره،باید سابقه و تجربه کسب کنی تا حقوقت بالا بره....

100البته
وقتی مهندس مکانیک کار خواسته شده رو بتونه انجام بده و کاربلد باشه میازی به پارتی نداره
پارتی وجود داره مثلا واسه استخدام تو شهر خودت
واسه استخدام جایی که دوست داری
اما درکل تخصص و کارایی حرف اولو میزنه
باهاتون موافقم

samane456

اخراجی موقت
100البته
وقتی مهندس مکانیک کار خواسته شده رو بتونه انجام بده و کاربلد باشه میازی به پارتی نداره
پارتی وجود داره مثلا واسه استخدام تو شهر خودت
واسه استخدام جایی که دوست داری
اما درکل تخصص و کارایی حرف اولو میزنه
باهاتون موافقم

اوکی،وری نایس:)،شما خواب ندارین؟؟

dr.rezooli

عضو جدید
اونم اول کار و بدون تجربه...

روحیشو از پشت کام دیدی؟
آرمانی هدف داشتن خوبه اما نه خیلی
مخصوصا آرمانی حرف زدن که بحثش جداست
دکترشم 5تومن گیرش نمیاد...

میشه بگید کجای حرفم من گفتم همون اول کار ؟؟؟
من گفتم با اون مدرک میشه به این حقوق رسید

اگرم به نظرتون حتی با داشتن دکتری حقوق 5میلیون خیلی دور از انتظاره واستون که به قول خودتون ترجیح میدم سکوت کنم

منظورم از روحیه هم اینه که کسی که قبل از لیسانس به فکر کار میافته بهتره و دغدغه ی بیکاری و حقوق کم رو داره از الان شروع کنه بهتره.

M.ARIABOY

عضو جدید
سمانه خانم, شما تاحالا وارد محیط کار شدی?پارتی نداشته باشی هیچ جا به این راحتی نمیشه کار پیدا کرد
من خودم برای کاراموزی چون پارتی نداشتم پوستم کنده شد,اخرش جایی قبولم نکردن,کلی ماجرا داشتم
سه میلیون واقعا زیاده,استاد ما پایه یک نظام مهندسی داره5_6 میلیون در امدشه ,ولی بعد از 14 _15 سال کار,اونم از نظارت
الان پارتی نداشته باشی واقعا سخته
تو ایرالکو کسایی که لیسانس دارن میان با دیپلم میرن سرکار,لیسانسشونو پنهان میکنن
وضع خرابه دوستان من,پایتخت صنعتی ایران کارخونه هاش داره نابود میشه,تعدیل نیروهم که الی ماشالله
انیرجون خوبی,منم قید کلاسو زدم,خودم دارم میخونم,گرامر سخته برام

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میشه بگید کجای حرفم من گفتم همون اول کار ؟؟؟
من گفتم با اون مدرک میشه به این حقوق رسید

اگرم به نظرتون حتی با داشتن دکتری حقوق 5میلیون خیلی دور از انتظاره واستون که به قول خودتون ترجیح میدم سکوت کنم

منظورم از روحیه هم اینه که کسی که قبل از لیسانس به فکر کار میافته بهتره و دغدغه ی بیکاری و حقوق کم رو داره از الان شروع کنه بهتره.

اول کار و بدون تجربه حرف خودمه
به شما نگفتم که!!!

ببین دوست من گاهی واقعیت اون چیزی نیست که ما فکرشو میکنیم

آره آدم باید امیدوار و با انگیزه و پر تلاش باشه

اگه دکتری 5تومن بگیره که خیلی ستمه

این همه درس بخونی که آخرش اینقد بگیری؟؟؟
دکتری حسابداری میشناسم تو کارخونه بالای 7 تومن میگیره

درش خوندنی ارزش داره که واسه ی علاقه باشه

مطمینا شما آرایشگر میشناسید که بالای 3.4 تومن درامد داره

پس درسو نباید واسه پول خوند

جواب من به سوال دوستمون:
باتوجه به سنش و شرایطش باید تصمیم بگیره

بهترین کار:
لیسانس سربازی کار ارشد
طبق الان میگم!

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سمانه خانم, شما تاحالا وارد محیط کار شدی?پارتی نداشته باشی هیچ جا به این راحتی نمیشه کار پیدا کرد
من خودم برای کاراموزی چون پارتی نداشتم پوستم کنده شد,اخرش جایی قبولم نکردن,کلی ماجرا داشتم
سه میلیون واقعا زیاده,استاد ما پایه یک نظام مهندسی داره5_6 میلیون در امدشه ,ولی بعد از 14 _15 سال کار,اونم از نظارت
وضع خرابه دوستان من,پایتخت صنعتی ایران کارخونه هاش داره نابود میشه,تعدیل نیروهم که الی ماشالله

حرف حساب جواب نداره

من پارسال واسم یه موقعیتی جور شد گفتن فقط با فوق دیپلم قبولش میکنیم!!!
خواستمم برم که قانونای سربازی عوض شدو معاف نشدم

مردم این همه سختی میکشن که برن سرکار

به خدا لیسانس مکانیک داریم که از خداشه تو شهر خودش کار کنه حتی با ماهی 500

من نمیتونم آرمانی حرف بزنم!!!

samane456

اخراجی موقت

واه واه واه واه.......خب منم همینو گفتم،ولی حقوق بالا رو نمیشه یه مهندس تازه کار همون سال اولش بگیره!!!
فقط در صورتی که پارتی داشته باشه....واقعا در حق یه سری از ما مهندسین داره تو این کشور ظلم میشه...طرف میره پیام نور یه لیسانس مفت میگیره بعد میاد جای یه مهندسی که حقش هست مدیریت میکنه،خیلی ظلمه:(