درخواست های مرتبط با:مسائل اجرایی ساختمان

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز

عكس نيست اين فايل اما به صورت پرسپكتيو ترسيمي هست
جزئيات اجرايي طاق ضربي

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=61237&d=1312364805

حیف این سازه که با طاق ضربی دارن خرابش میکنن...

استفاده از سقف طاق ضربی مدتیه که منسوخ شده،نمیدونم چرا دوستان دنبال جزییاتش میگردن.......

blinker!

عضو جدید
حیف این سازه که با طاق ضربی دارن خرابش میکنن...

استفاده از سقف طاق ضربی مدتیه که منسوخ شده،نمیدونم چرا دوستان دنبال جزییاتش میگردن.......
چون ديگه منسوخ شده نتونستم برم سر ساختمون و عکس بگيرم
دنبال عکس هستم واسه پروژم نه اجراش
سحر جان مرسی عزيزم اما من از کليه ی مراحل عکس ميخواستم فکر نکنم تو net چيزی پيدا بشه مگر اينکه دوستانی که تو کار اجرا هستن کمکی بکنن:gol:

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
من بار اوله ميبينم با آجر سوراخ دار سقف طاق ضربي ميزنن كه اصلا درست نيست . بايد حتما از آجر گري يا آجر فشاري استفاده شود .
--------------------------------------------------------------------------------------------
دوست عزیز میشه بگی چه مشکلی داره؟به نظر من بهتر هم هست چون ملات بیشتری رو به خودش میگیره

Moein.B

البته باید اصلاح کنم که از طرفی شما هم درست میگی چون مقاومتش پایین هست.معذرت میخوام :)

atpc62

عضو جدید
سلام خسته نباشید. من می خواستم انالیز نفر ساعت پروژه ای که هستم را استخراج کنم می خواستم نشریه ای که انالیز نفر ساعت در اون عنوان شده را داشته باشم مثلا یک بنا در روز بصورت نرم چند متر مربع دیوار چینی میکند

گروت من

عضو جدید
باسلام
در اجرای سقف کاذب نوع سقف اهمیت داره اگر سقف تیر چه بلوک باشه یه دستگاه شبیه دیلر می باشد که بصورت پرتابی در داخل تیر چه زده می شود
و از اون دستک می گیرند و کار به اصطلاح فنی شاسی رو انجام میده و برای اکثر سقف های کاذب به غیر از MDF کار برد داره

تشکر کدوم روش تو دکوراسیون داخلی برای نصب و اجرای سقف کاذب سریع تر هست یا اجرای سقف کاذب چطور با صرفه تر هست براس سقف بتن باید چیکار کرد

aryaei

عضو جدید
سلام ببين شما اگه دنبال سرعت و تميزي كار از بابت تميز كردن باشي كناف رو اگر مجري خوب داشته باشي از هر لحاظ بهتره
اما اگر وقت برات مهم نيست مي توني از رابيس و گچ بري استفاده كني كه اگر طرح خوبي انتخاب كني قطعا زيبا تر خواهد شد
اگر بخواهي در گج بري ابزار زياد استفاده كني سقف كناف مسلما به صرفه تره ولي مشكلي كه در اجراي سقف كناف بر مي خوريم معمولا نقاشهاي كناف كارو هونجوري كه ما ميخوايم نمي تونن در بيارن

SADISHA

عضو جدید
شمع کوبی

شمع کوبی

:mad:شمع کوبی بتنی:D

پیوست ها

• power point.rar
    241.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

HOSEINSAADATY

عضو جدید
سلام و وقتتون بخیر.
یه سوال داشتم.میشه در اسکلت بتونی به جای دیوار برشی از بادبند فلزی استفاده کرد یا نه؟
اگر میشود از نظر هزینه کدوم به صرفه تره دیوار برشی بتونی یا بادبند فلزی؟

با تشکر

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT="]تمیز کاری[/FONT][/COLOR][/RIGHT] [RIGHT][FONT="] براي تميز كردن سنگهاي آهكي مي‌توان از روش آبپاشي استفاده نمود، ولي براي از بين بردن لكه‌هاي قهوه‌اي رنگ كه اغلب بعد از تميز كردن ظاهر مي‌شود، اين آبپاشي بايد مكرر باشد.[/FONT]
[FONT="] براي تميز كردن سنگهاي آذرین (مهمترين سنگهاي آذرين، گرانيت است) مي‌توان به روش آبپاشي، ماسه ‌پاشي خشك و يا تر تميز نمود. تميزكاري اين سنگها با اسيد فلوئوريدريك رقيق و يا بي‌فلوئورور آلومينيوم رقيق نيز ميسر است.[/FONT][/RIGHT] [RIGHT][FONT="] براي تميز كردن نماهاي آجري به دليل اينكه بيش از ساير نماها مورد استفاده قرار مي‌گيرند، از اهميتي ويژه برخوردار و به شرح زير است:[/FONT]​
[FONT="] 1- پاك كردن ملات[/FONT][/RIGHT] [RIGHT][FONT="] اولين كاري كه بعد از اتمام ساختمان بايد انجام شود، پاك كردن گردوخاك، لكه‌هاي ملات روي آجرها تا حد امكان به وسيله كاردك و برس سيمي مي‌باشد. از محلول رقيق اسيد كلريدريك نيز مي‌توان استفاده نمود. هر بار بايد قسمت كوچكي از نما يعني سطحي در حدود 1 تا 2 مترمربع را تميز نمود. روش تميزكاري بدين نحو است كه پس از مرطوب كردن نماي آجري، محلول اسيد با وسيله مناسب به سطح آجر ماليده و بعد از 5 تا 10 دقيقه ديوار با آب شسته مي‌شود.[/FONT]​
[h=2][FONT="] 2- تميز كردن شوره‌ها (سفيدكها)()[/FONT][FONT="][/FONT][/h]
[FONT="] [/FONT][FONT="]شوره غالباً به صورت بلورهاي ريز الياف مي‌باشد كه در سطح آجرها نمايان مي‌گردد. سفيدكها مي‌توانند داراي منشأ سولفاتي، كربناتي، كلروري و نيتراتي باشند. قسمت عمده شوره را مي‌توان با برس سيمي يا جارو پاك كرد و با آب شست. اگر شوره كاملاً پاك نشده باشد، مي‌توان اين روش را تكرار كرد. اگر نتوان شوره را با اين طريق به طور كامل پاك نمود، بايد نما را با محلول مناسب اسيد كلريدريك شستشو داد.[/FONT]​
[FONT="] شوره سبز رنگ كه گاهي اوقات در سطح آجرها ديده مي‌شود، به علت املاح واناديوم است كه در خاك آجر وجود دارد، اين شوره را مي‌توان با محلول سود سوزآور با غلظت سيصد گرم در ليتر پاك نمود. اين عمل خود ايجاد رسوبات سفيد رنگي بر روي كار مي‌نمايد كه مي‌توان آنها را پس از سه روز با آب شست و از بين برد.[/FONT]​

خیلی عالی بود ممنون
من دیوار آجر نما داشتم که خیلی شوره زده بود بعد از جارو زدن و تراشیدن شوره ها سفیدیش مونده بود که واسه شوره زدایی کامل از سرکه سفید استفاده کردم
تووی 10 لیتر آب تقریبا 1 تا 2 لیتر سرکه میریختم که خوب جواب داد
با این محلول دیوارو شستیم سفیدیش نه 100% ولی حداقل 80% بر طرف شد
البته اگه نظارت گیر نده بهتره که بمونه به مرور زمان خودش میره ولی اگه عجله و اصرار باشه این کار جواب میده

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
معلومه بادبند فلزی بصرفه تره ولی برای اجرا سازه باید شرایتشو داشته باشه/باید قبل از بتن ریزی پلیت کار بزاری توی چهار گوشه ی بادبند برای جوش دادن پلیت بادبند/////////100درصد عملی

Saman2010

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=151659&d=1369005653

اسلاید
سقف کامپوزیت

تهیه کننده
سعید زرگانی

[h=2][/h]
البته این سقف عرشه مرکب هست
که فرقش با کامپوزیت سابق اینه که میلگردهای کششی حذف میشه و بجای ناودانی از گل میخ استفاده میشه برای برشگیر .​

sallarmelli

عضو جدید
سلام من یه سوالی برام پیش اومده و اینه که
در تصویر زیر آیا می تونیم ستون های سبز رو حذف کنیم دهنه کوچک 2.5 و دهنه بزرگ 3.5 که با حذف این ستون دهنه 6 متر خواهد شد و سازه بتنی یا شناژی هست
فاصله عمودی ستون ها هم 4 متر هست
ممنون می شم اگه کسانی که تجربه دارن پاسخم رو بدهند
با تشکر
soton.jpg

hamedzjg

عضو جدید
در تصویر زیر آیا می تونیم ستون های سبز رو حذف کنیم دهنه کوچک 2.5 و دهنه بزرگ 3.5 که با حذف این ستون دهنه 6 متر خواهد شد و سازه بتنی یا شناژی هست
با تشکر
مشاهده پیوست 161696

دهنه 6 متری دهنه ای معقول و به راحتی قابل اجراست.. ولی در این پلان برای اجرای بهتر و راحت تر راه پله وجود ستونهای مجاور راه پله که در آکس ستونهای سبز قرار دارند ضروریه... حذف ستونهای سبز قطعا فضای بهتری برای طراحی فضای داخلی ایجاد میکنه ولی حذف این ستونها باعث بروز پیچش در سازه میشه ولی باز هم راه حل وجود داره
طراحی یک سازه، یک هنره و یک مهندس محاسب با حوصله قطعا از پس طراحی هر سازه ای با حفظ اولویتهای مهندس معمار بر میاد.. در طراحی معماری معمولا سعی بر عدم حذف یا جابجایی ستونها در راستای یک آکس هست ولی هر طرح قطعا محاسبات خود را داره و آنچه که تعیین کنندست اولویتهای اجراییست.. یک طرح ممکنه قابل اجرا باشه ولی با سنگین شدن سازه و از بین رفتن توجیه اقتصادی هرگز اجرا نشه..
دوستان عمرانی قطعا نظرات بهتر و تخصصی تر در مورد این مطلب خواهند داشت

Moein.B

با تشکر
مشاهده پیوست 161696

-----------------------------------------------------
سلام دوست عزیز-بله میشه ولی یکسری شرایط داره
اینکه سازه چند طبقست؟واینکه ابعاد ستون که توی نقشه معماری رسم شده میتونه پاسخگوی این سازه باشه یا نه؟ولی شما میتونی تا دهنه 7 الی 7.5 متری دهنه داشته باشی البته از تیرچه دوبل استفاده میشه

sallarmelli

عضو جدید
-----------------------------------------------------
سلام دوست عزیز-بله میشه ولی یکسری شرایط داره
اینکه سازه چند طبقست؟واینکه ابعاد ستون که توی نقشه معماری رسم شده میتونه پاسخگوی این سازه باشه یا نه؟ولی شما میتونی تا دهنه 7 الی 7.5 متری دهنه داشته باشی البته از تیرچه دوبل استفاده میشه

ممنون ساختمان 4 طبقه که طبقه همکف پیلوت هست و که کاربریش پارکینگه ابعاد ستون ها هم 35 در 35 هست

Moein.B

ممنون ساختمان 4 طبقه که طبقه همکف پیلوت هست و که کاربریش پارکینگه ابعاد ستون ها هم 35 در 35 هست

---------------------------------------------------------------
نه بعید میدونم جواب بگیری مگه اینکه ستونات ابعادش بیشتر باشه-مثلا 40*40 باشه ممکنه جواب بیاری با مقاومت فشاری بتن 250

sallarmelli

عضو جدید
---------------------------------------------------------------
نه بعید میدونم جواب بگیری مگه اینکه ستونات ابعادش بیشتر باشه-مثلا 40*40 باشه ممکنه جواب بیاری با مقاومت فشاری بتن 250

ممنون از اینکه جواب دادی مسئله اینه که مشکل معماری نداره فقط می خواستیم از لحاظ فضایی دستمون بیشتر باز باشه
حالا که به لحاظ معماری مشکلی نیست چه لزومی داره بخواهیم هزینه ی اضافی به طرح تحمیل کنیم

با این حال ممنون

Moein.B

ممنون از اینکه جواب دادی مسئله اینه که مشکل معماری نداره فقط می خواستیم از لحاظ فضایی دستمون بیشتر باز باشه
حالا که به لحاظ معماری مشکلی نیست چه لزومی داره بخواهیم هزینه ی اضافی به طرح تحمیل کنیم

با این حال ممنون

-------------------------------------------------
خب اگه از لحاظ معماری مشکلی نداری دوباره محاسبه کنید و ابعاد ستون رو بدست بیارید-
موفق باشید

ah_helali

عضو جدید
با سلام به مهندسین عزیز.
یک سوال داشتم.اینکه مراحل ساخت یک ساختمان را تا شروع به ساخت توضیح دهید ممنون میشم.
منظورم اینه که کسی که یک زمینی داره و میخاد بسازه به کجاها باید مراجعه کنه کنه.به کدوم اداره ها؟
مثلا اول نقشه بردار نقشه زمینو برداشت میکنه بعد اونو میده به معمار بعدش همینجوری به دست کیا میرسه و کیا باید امضا کنن رو توضیح بدین خیلی ممنون میشم از خدمتتون.مرسی

hosein121

عضو جدید
سقف کاذب

سقف کاذب

سلام
برای اجرای سقف کاذب آشپزخانه که سقف آن تیرچه بلوک بدون میلگردهای آویز میباشد چگونه باید اقدام کرد؟

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام
برای اجرای سقف کاذب آشپزخانه که سقف آن تیرچه بلوک بدون میلگردهای آویز میباشد چگونه باید اقدام کرد؟

با سلام ...........

سقف کاذب کناف بده اجرا کنند.............................. متری 24 تومان تمام میشه .......................... با استفاده از تپانچه هیلتی و شلیک میخ فولادی در بتن ........................ سیمهای مهاری رو به تیرچه متصل می کنند...................

جواب دوست عزیز در مورد سقف کاذب آشپزخانه

جواب دوست عزیز در مورد سقف کاذب آشپزخانه

استفاده از سقف کناف که هیچ احتیاجی به میلگرد ندارد اگر هم بخای از رابیتس استفاده شود در صورت نبود میلگرد از بلت استفاده شود

maku sajjad

عضو جدید
درخواست کمک : سقف ساختمان بنایی؟!

درخواست کمک : سقف ساختمان بنایی؟!

سلام به مدیران وتمامی مهندسان تالار معماری من یه سوال داشتم ایا درساختمانی بنایی میتوان سقف ان رابه جای/ تیراهن -تیرچه فلزی-تیرچه بتنی/باارماتوربه صورت شبکه بافت وبتن ریزی کردلازم به ذکر است دهانه هرطرف از وسط ستون۳/۵متر میباشد.باتشکر

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام به مدیران وتمامی مهندسان تالار معماری من یه سوال داشتم ایا درساختمانی بنایی میتوان سقف ان رابه جای/ تیراهن -تیرچه فلزی-تیرچه بتنی/باارماتوربه صورت شبکه بافت وبتن ریزی کردلازم به ذکر است دهانه هرطرف از وسط ستون۳/۵متر میباشد.باتشکر

من اطلاع چندانی ندارم ولی فک کنم هزینه زیادی میبره و مقاومت سقف هم کم بشه و وزن سقف زیاد بشه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

iji

عضو جدید
سلام دوستان من دنبال کتابی درمورد سقف کاذب و سقف کاذب کناف می گردم ممنون میشم اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید کمکم کنید

دهانه 3/5 متر بدون تیرچه و تیرآهن در بناهای ماسونری کار معقول و منطقی نیست ، از آنجایی که بحث مقاوم سازی بنا پیش می آید ، عموما در حالت معمول برای مقاوم کردن آن از شناژهای افقی و عمودی استفاده می شود . که برای شناژ افقی یا از تیرآهن یا پوتر بتنی استفاده می شود، موقع زلزله نیرو دینامیک زلزله به مرکز جرم سقف شما وارد شده و از آنجایی که سقف توصیف شده شما سقف صلب کاملی نیست در برابر نیروی خروج از مرکزیت تغییر مکان زیادی دارد و باعث تخریب می گردد، و از لحاظ سیستم اجرا هزینه زیادی به لحاظ قطر اسمی میلگرد در پی دارد . و از لحاظ انتقال بارو ارتعاش سقف ( لرزش در حین حرکت برروی سقف) اصلا صلاح نیست این روش اجرا گردد . اگر خواستید اجرا کنید سیستمی به نام سقف عرشه فولادی خواسته شما را ارضا می کند.
موفق باشی :gol:

آخرین ویرایش توسط مدیر:
کتاب خواصی نیست فقط اطلاعات عملی چند ساله خودم که کار کردیم و قبلا مشخصات فنی شرکت کناف که به دست ما میرسید.

دوست خب ما به سقف کناف اشاره کردن که بهترین گزینه می باشد از لحاظ سبکی چون ساختمان قدیمی میباشد یا استفاده از سقف کاذب pvc اگر بخوای از رابیتس استفاده کنی بجای سوراخ از بالای سقف از رول بلت استفاده کردن بهتر است.

مقاومت آن خیلی کم وبسیار خطرناک و مطمنا خیز بر میداره

آخرین ویرایش توسط مدیر: