صفحه 1 از 8 12345 ... آخرينآخرين
نمايش نتايج 1 تا 10 از 72

تاپیک: انتظارات از یک مهندس مکانیک

Fileupload مهندس مکانیک یا مونتاژکار تحصیلکرده؟؟؟

دوستان عزیز مکانیک... با وجود تمام احترامی که برای رشته مکانیک قائلم... امیدوارم از من دلخور نشید ولی با توجه به تحقیقاتی که توی صنعت کردم مهندسان مکانیک ما همگی یا دلال و فروشنده هستند یا مونتاژکارهای تحصیلکرده هستند و هیچ ابتکار خاصی در زمینه تولید و ساخت ماشین آلات نمی تونند از خودشون داشته باشند....
    به عنوان مثال مهندسین پزشکی یا دستکاههای پزشکی از خارج وارد میکنند یا در زمینه تعمیر اونها فعالیت میکنند... مهندسین هوا فضا ..... مهندسین سیالات .... خودرو .... کشاورزی ....
    کدامیک از این رشته ها در طول سالهای اخیر مولد بوده اند؟ تنها و تنها وارد کننده و تعمیر کننده دستگاههای جدید از خارج کشور....
    لطفا و لطفا دلخور نشید... ولی آیا این حقیقت جامعه ما هست یا خیر؟ اگر نمونه های نقضی سراغ دارید لطفا مطرح کنید....

2. تشكر از اين پست

مدیر بازنشسته آواتار Turk-oglu
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی لیسانس
    تاريخ عضويت
    2009/1

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله iman.f نمايش پست
    دوستان عزیز مکانیک... با وجود تمام احترامی که برای رشته مکانیک قائلم... امیدوارم از من دلخور نشید ولی با توجه به تحقیقاتی که توی صنعت کردم مهندسان مکانیک ما همگی یا دلال و فروشنده هستند یا مونتاژکارهای تحصیلکرده هستند و هیچ ابتکار خاصی در زمینه تولید و ساخت ماشین آلات نمی تونند از خودشون داشته باشند....
    به عنوان مثال مهندسین پزشکی یا دستکاههای پزشکی از خارج وارد میکنند یا در زمینه تعمیر اونها فعالیت میکنند... مهندسین هوا فضا ..... مهندسین سیالات .... خودرو .... کشاورزی ....
    کدامیک از این رشته ها در طول سالهای اخیر مولد بوده اند؟ تنها و تنها وارد کننده و تعمیر کننده دستگاههای جدید از خارج کشور....
    لطفا و لطفا دلخور نشید... ولی آیا این حقیقت جامعه ما هست یا خیر؟ اگر نمونه های نقضی سراغ دارید لطفا مطرح کنید....
    تنها در مکانیک نیست الان تو پزشکی و بیشتر رشته های دیگه هم همینطور هستش
    متاسفانه به دلیل عدم پیشرفت تکنولوژی نتونستن به گفته های شما برسن
    در واقع به نوعی عدم اجازه هر نوع تفکر در سیستم های جدید باعث این کار شده است
    مهندیسلر ایدمانی
    سیزلری تانری یا تاپشیردیم

باشگاه مهندسان
    خداحافظ

عضو فعال آواتار rattling_boy
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2009/10
    محل سكونت
    زیر آسمون بی سقف!

پيش فرض

نمیشه این جمله ی شما رو به همه ی افراد شاغل در صنعت بسط داد.

تو خیلی از جاها هم مهندسانی هستند که علاوه بر ابتکار، کارهای بزرگی هم انجام میدن
    برای خوشبخت بودن به هیچ چیز نیاز نیست جز به نفهمیدن!

دکتر علی شریعتی

عضو فعال آواتار حسين 1966
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2009/2
    محل سكونت
    پايتخت انرژي ايران

پيش فرض

اگر نمونه های نقضی سراغ دارید لطفا مطرح کنید....
    بفرماييد

[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

انقدر جوونهاي ايراني رو دست کم نگير.همه ما ميتونيم مثل ايشون باشيم

6. تشكر از اين پست

عضو فعال آواتار behnam_mech1987
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/5
    محل سكونت
    فعلا نفس میکشم،از زندگی خبری نیست

پيش فرض آخه که چی!!!؟

اولا اتم کشف نکردی ،اظهر من الشمسه!!! وقتی به جوون مملکت محیط فراهم نشه کجا میخواد استعدادشو نشون بده!؟ لای کتابهای تئوری که درس فنی یاد نمیگیرن؟ مگه چند درصد دانشگاه ها مون واحد های عملی دارن؟ در ثانی مکانیک یعنی دریای دانش،بزرگترین عیبش که شاید حسنش باشه وسعتشه.مهندسی که فارغ التحصیل میشه معمولا تو هر قسمتی جذب بشه بعدش تو اون شاخه از علم مکانیک کار یاد میگیره.اینجا بر عکس مملکتهای دیگه فرد همه کاره هیچکاره هست. تو هر واحد صنعتی یه مهندس هم تعمیر کاره انواع وسائل و تجهیزات هست هم اپراتورشه هم سرویس کارش .اونم همه دستگاه های خط تولید.
    یه خاطره از ژاپنی ها: یکی از آشنا هام میگفت با ژاپنیه همکار شده بودیم یه جایی،از من میپرسید مثلا این کارو کی انجام میده منم میگفتم آقای X بعد پرسید پس اون کارو کی انجام میده میگه منم گفتم همون X !! .....خلاصه بیچاره کف بر شده بود طرف. میگفت ایرانی ها یه دریا به عمق یه قطره هستن.ولی ماها یه قطره به عمق دریا!!!!! واقعا هم خوب گفته.
    ختم کلام ،به مکانیک کاری نداشته باشید داداش!!!
    دریغا عشق، که رفت و باز نیامد....

عضو
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2009/10

پيش فرض

اين توصيه رو از اولين مدير عاملي كه در شركتش كار ميكردم شنيدم و سعي كردم هميشه يادم باشه و اون اينه كه:
    يه كفاش ماهر خيلي ارزشمندتر از مهندس ناموفقه.

پس بهتره آدم در هر كاري كه ميخواد وارد بشه بهترين باشد
    من رقص دختران هندي را بيشتر از نماز پدر و مادرم دوست دارم. چون آنها از روي عشق وعلاقه مي رقصند ولي پدر و مادرم از روي عادت نماز مي خوانند .

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله behnam_mech1987 نمايش پست
    اولا اتم کشف نکردی ،اظهر من الشمسه!!! وقتی به جوون مملکت محیط فراهم نشه کجا میخواد استعدادشو نشون بده!؟ لای کتابهای تئوری که درس فنی یاد نمیگیرن؟ مگه چند درصد دانشگاه ها مون واحد های عملی دارن؟ در ثانی مکانیک یعنی دریای دانش،بزرگترین عیبش که شاید حسنش باشه وسعتشه.مهندسی که فارغ التحصیل میشه معمولا تو هر قسمتی جذب بشه بعدش تو اون شاخه از علم مکانیک کار یاد میگیره.اینجا بر عکس مملکتهای دیگه فرد همه کاره هیچکاره هست. تو هر واحد صنعتی یه مهندس هم تعمیر کاره انواع وسائل و تجهیزات هست هم اپراتورشه هم سرویس کارش .اونم همه دستگاه های خط تولید.
    یه خاطره از ژاپنی ها: یکی از آشنا هام میگفت با ژاپنیه همکار شده بودیم یه جایی،از من میپرسید مثلا این کارو کی انجام میده منم میگفتم آقای X بعد پرسید پس اون کارو کی انجام میده میگه منم گفتم همون X !! .....خلاصه بیچاره کف بر شده بود طرف. میگفت ایرانی ها یه دریا به عمق یه قطره هستن.ولی ماها یه قطره به عمق دریا!!!!! واقعا هم خوب گفته.
    ختم کلام ،به مکانیک کاری نداشته باشید داداش!!!
    دوست عزیز بنده قصد توهین به رشته مکانیک را نداشتم... ولی در مقام مقایسه واقعا رشته هایی مثل معماری یا حتی عمران دستشون برای ابتکار و ایجاد طرحهای جدید بازتر هست و با توجه به پیشینه غنی معماری ایران، مهندسان معمار ما می توانند به دنیا طرحهای نوینی عرضه کنند که در هیچ رشته دیگری همچین چیزی رو ندیدم....

عضو فعال آواتار azadehkind
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/5
    محل سكونت
    بهشهر/مازندران/ايران/كره زمين/كهكشان را شيري/ذره اي از

پيش فرض

حالا درسته وضع بدي را ما هست..
    ولي اينطوريها هم نيس
    ايران كنام شيران
    ايران مهد دليران
    ايران هميشه جاويدان

11. تشكر از اين پست

wink ؟؟؟

آزاده خانم ما که چیزی نفهمیدیم از جواب شما... اگه میشه بیشتر توضیح بدید...

عضو فعال آواتار En-mechanic
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/5
    محل سكونت
    کاش ایران بودم.......

پيش فرض

با سلام
    متاسفانه در ایران به طراحی بها داده نمیشه
    من بارها طرحهایی داشتم که ثبت شدن ولی به دلیل اینکه شرکت و کارخانه ای از من حمایت نکرد و خودم هم سرمایه نداشتم نتونستم اجراشون کنم
    در ایران فقط مونتاژکاری رسمیت داره چون مسئولین صنعتی ما حاضر نیستن به دانش مهندسان طراح بها بدن
    وامهای اشتغال زایی هم نمیشه بهش اعتماد کرد چون ریسک هستش
    واقعا باید کم کم فاتحه صنعت کشورمون رو بخونیم
    یک زمانی آذراب و صدرا بهترین و بزرگترین و معروفترین واحدهای صنعتی بودن ولی الان چی ازشون مونده؟
    داستایوفسکی: تغییر کردن خیلی سخته،شبیه یکی دیگه بودن آسونه،ولی یکی دیگه بودن سخته......
    لئوناردو داوینچی
    : مکانیک بهشت ریاضیات است.زیرا در اینجاست که ما به زیباییهای ریاضیات پی می بریم.
    علی دایی:
    من همیشه رو بازی میکنم و هیچوقت زیر و رو نکشیدم .......

صفحه 1 از 8 12345 ... آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

1. پاسخ ها: 39
    آخرین ارسال: 2014/11/23, 10:51 PM
  2. آگهی استخدام - مهندس مکانیک
    توسط sabamehr در تالار آگهی استخدام
    پاسخ ها: 2
    آخرین ارسال: 2013/5/07, 11:22 AM
  3. درخواست مهندس مکانیک در زمینه فروش
    توسط aca_eng در تالار آگهی استخدام
    پاسخ ها: 1
    آخرین ارسال: 2012/2/12, 02:52 PM