صفحه 3 از 8 نخستنخست 1234567 ... آخرينآخرين
نمايش نتايج 21 تا 30 از 72

تاپیک: انتظارات از یک مهندس مکانیک

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله reynolds_nike نمايش پست
    من 2 بار اینکه پست گذاشتم ولی نمیدونم چرا پاک شده.!!!!

شاید ممنوع النظر شدم!!!!
    شایدم به خاطر 22 خرداد باشه!!!!!!!
    داداش دست از تلاش برندار ... دوباره و دوباره بنویس که هر نظری میتونه راهگشا باشه...

اخراجی موقت
    رشته
    مهندسی کامپیوتر
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/3
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

عضو فعال آواتار behnam_mech1987
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/5
    محل سكونت
    فعلا نفس میکشم،از زندگی خبری نیست

پيش فرض ما میگیم نره ،تو میگی بدوش

[QUOTE=iman.f;2093358]خیلی ممنون داداش...... دوست نداشتم ببینم چطور بعضی دانشجو های مملکتمون با دیدن چند تا مشکل کمر خم میکنند و کم میارن و دنبال راه چاره نیستند... آخه توی یه سایت خوندم اولین خصوصیت شخصیتی یک مهندس " چاره اندیشی واسه حل مشکلات " باید باشه، هدف از حل این همه مسائل پیچیده ریاضی و فیزیک هم همینه که فکرهایی تحویل جامعه بشن که برای مشکلات دنبال راه حل میگردند...
    به روی چشم... صحبت از مشکلات کافیه... ولی مشتاقانه منتظر شنیدن راه حل های شما هرچند کوچیک هستم، آخه هر چی باشه رشته ما (مکانیک) رشته اول ریاضی هست ...
    منتظریم دوستان...

من میگم از زیر ساخت مشکل داریم.اول باید مشکلات رو شناخت،دوم باید راه حل های میان مدت و بلند مدت ارائه کرد.سوم باید هزینه کرد هم مالی هم غیر مالی.....بقیه شو میذارم دوستان بشمارن.من اهل کار غیر اصولی نیستم و نمی خوام وقتمو واسه چیزی بذارم که می دونم نتیجه اش چیه. به اونایی که کار بکر ارایه کردن چی نصیب شد الا سر خوردگی. اینجا ایرانه و 90 درصد جماعت از سر صبحی که سگ هم تو خیابونا پیدا نیست تا نصف شب دنبال یه لقمه نون هستن.
    .
    .
    .
    راستی ،اصلا کی میدونه تاریخ تولد استاد حسابی کی بود؟
    دریغا عشق، که رفت و باز نیامد....

عضو فعال
    رشته
    مهندسی برق
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/6
    محل سكونت
    ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله iman.f نمايش پست
    ولی با توجه به تحقیقاتی که توی صنعت کردم مهندسان مکانیک ما همگی یا دلال و فروشنده هستند یا مونتاژکارهای تحصیلکرده هستند
    نمی دونم شما تو دنیای مهندسی وارد شدید یا نه .... اما هر شرکت مهندسی بخشهای مختلفی داره ...که یک بخش مخصوص خریده ... و به همین ترتیب بقیه بخشها ...که اینا در همه دنیا تعریف داره ..... پس نمی تونی اسم دلال رو به یه بخش سازمانی نسبت بدی ...
    مثلا در مهندسی piping بخش متریال فقط پستش اینه که اقلام رو انتخاب و خریداری کنه ..

نقل قول نوشته اصلي بوسيله iman.f نمايش پست
    به عنوان مثال در کارخانه هایی که بازدید کرده اید، چند تا از دستگاههای اصلی،از طرح تا اجرا کاملا ایرانی و حاصل ابتکار مهندسان داخلی بوده؟
    دلیلی نداره که شرکتی که کارش ساخت خودرو هست ...تجهیزات رنگ بدنه رو خودش ساخته باشه ...یا نظیر این ....... اگر شما شرکتی پیدا کردید که وظیفش طراحی یک قطعه خاصه اما به جای طراحی اون ....فقط وارد کننده است ....اون موقع فرمایشتون صحیح میشه ....

البته ایران کشور چندان پیشرفته ای نیست و مسلما در خیلی از موارد وارد کننده است ...اما این دلیل نمیشه که مهندسان طراح ضعیفن .... در خیلی از موارد به دانش کم در علم مواد و آلیاژ مربوط میشه .............

پيش فرض

ممنون از همه دوستان که نظراتشون رو بیان کردند. امیدوارم روزی ببینیم که ایران به جایگاه واقعی خودش در دنیا دست پیدا کنه و سهم تولید علم ایران در دنیا خیلی بیش از اینی که هست باشه. اما این رو هم ایمان دارم که حرکت از من و شمای طالب دانش باید شروع بشه، اگه بخواهیم میتونیم ...

عضو فعال آواتار ansarweb
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    فوق دیپلم
    تاريخ عضويت
    2010/4
    محل سكونت
    زیر گنبد کبود

Indus نیازهای مهندسی

سلام دوستان
    هدفم از این تایپیک اینه که اطلاعاتمون رو در مورد ابزار الات ؛روشها و ... که توی بحث طراحی و تعمیرات و نگهداری دستگاهای صنعتی کاربرد داره رو باهم به اشتراک بزارم دوستانی که در کف کار هست و خودشون استیناشون رو میزنن بالا میدونن که تجربه و اطلاعات کاری کلا با چیزی که توی دانشگاها اموزش داده میشه کاملا فرق میکنه اطلاعاتی در مورد بلت ها؛ رینگها ؛ مکانیکال سیلها ؛ چسب ها و خیلی دیگه از مواردی که مطمئنن دونستنشون خیلی بهمون کمک میکنه
    پس پیش به رو شیر کردن اطلاعات و نیاز های تجربی و علمی که در کنار هم به ثمر میشینن
    گر نشان زندگی جنبندگیست** خار در بیابان سراسر زندگیست
    هم جعل زندست هم پروانه لیک
    ** فرق ها از زندگی تا زندگیست

خداياحکمت قدمهايي که برايم برميداري بر من آشکار کن تا درهايي که به سويم مي گشايي ندانسته نبندم...و درهايي را که به رويم مي بندي به اصرار نگشايم...
    محرم و صفر زمان بالیدن است نه نالیدن،بساطش آموزه است نه موزه،تمرین خوب نگریستن است نه خوب گریستن،نماد شعور مذهب است نه شور مذهب،منتظران واقعی مهدي عج به هوش باشند كه حسین ع را منتظرانش كشتند.

7. تشكرها از اين پست

عضو فعال آواتار ansarweb
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    فوق دیپلم
    تاريخ عضويت
    2010/4
    محل سكونت
    زیر گنبد کبود

پيش فرض

البته این قسمت رو از تایپیک قبلیم کپی کردم اما سعی میکنم توی دو سه روز اینده کاملترش کنم
    Threadlocker ها چسب های هستندکه در صنعت وارد استفاده فراونی دارند و از دلایل استفاده اون ها میتوان به:
    دليل استفاده از چسب Threadlocker ها:
      1. جلوگيري از زنگ زدگي : چسب ها در محيطي كه هوا وجود ندارد خشك مي شود بعنوان مثال بين رزوه ها در پيچ و مهره . بدين منظور فقط دو رزوه اول پيچ را كافي است(البته در بعضي محصولات بايستي تمامي رزوه را چسب بماليم بهتر است به دستعورالعمل بستن هر چسب مراجعه نمود ) چسب بزنيد مقداري از مايع لاكتايت بين خلل وفرج قرار ميگيرد و هوا را خارج مي كند. (چسب چون حالت مايع دارد خلل وفرج را پر ميكند) همانطور كه ميدانيد دو عامل زن زدگي آب و هوا مي باشد كه عملا با چسب زدن هوا خارج ميشود آب هم كه وجود ندارد پس پيچ زنگ نخواهد زد
      2. استفاده در بيرينگ ها و بوشها ( بجاي خار، جوش وپين ......) : خار باعث تمركز تنش ميشود . جوش درجه حرارت بالا ايجاد مي كند كه باعث تغيير حالت فاز وساختار فلز مي شود(مثلا آستنيت به مارتنزيت كه ترد وشكننده است تبديل مي شود) و هم ممكن است باعث تغيير شكل يا تاب برداشتن شفت مي شود. ولي اگر چسب استفاده شود اولا سرد مي باشد و ثانيا چون در سطح بيرينگ و سطح بيرينگ پخش مي شود و مثل بار گسترده عمل مي كند
    این چسب ها دارای کد بندی و رنگ بندی مخصوص میباشند که میتوان به سری کد 200 که برای مقاوم در برابر لرزش -استفاده درگيربكس ها موتورها جهت جلوگيري از باز شدن پيچ هاو همچنين جهت آببندي و سری کد 500 که به عنوان آب بندي لوله ها و رزوها ( فشار كم و آببندي فوري اتصالات) استفاده میشه نام برد

حالا کسی اطلاعات بیشتری داره تا بتونیم ازش بهره ببریم

خداياحکمت قدمهايي که برايم برميداري بر من آشکار کن تا درهايي که به سويم مي گشايي ندانسته نبندم...و درهايي را که به رويم مي بندي به اصرار نگشايم...
    محرم و صفر زمان بالیدن است نه نالیدن،بساطش آموزه است نه موزه،تمرین خوب نگریستن است نه خوب گریستن،نماد شعور مذهب است نه شور مذهب،منتظران واقعی مهدي عج به هوش باشند كه حسین ع را منتظرانش كشتند.

9. تشكرها از اين پست

عضو فعال آواتار ansarweb
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    فوق دیپلم
    تاريخ عضويت
    2010/4
    محل سكونت
    زیر گنبد کبود

پيش فرض پسوندهایی که بیشترین کاربرد را در یاتاقانهای غلتشی دارند

پسوندهای بکار رفته بعد از بلبرینگها عامل بسیار مهمی در انتخاب صحیح آنهاست که باعث میشه بسیاری از نواقص رو برطرف کنیم و به حد مطلوبی از کارکرد برسیم در زیر به تعدادی از انها اشاره میکنم:
    2f: یاتاقان با در پوش در هر یک طرف
    2ff: یاتاقان با در پوش در هر دو طرف
    rs: در پوش اب بند لاستیکی مصنوعی در یک طرف با چنگ فولادی
    2rs: در پوش اب بند لاستیکی مصنوعی در دو طرف با چنگ فولادی
    z: در پوش اب بند فلزی در یک طرف
    2z or zz:در پوش اب بندی فلزی در دو طرف
    cn: لقی داخلی نرمال
    c1: لقی خیلی کمتر از نرمال
    c2:لقی کمتر از نرمال
    c3 : لقی بیشتر از نرمال

11. تشكرها از اين پست

عضو فعال آواتار amireza_2000
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2009/9

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله ansarweb نمايش پست
    پسوندهای بکار رفته بعد از بلبرینگها عامل بسیار مهمی در انتخاب صحیح آنهاست که باعث میشه بسیاری از نواقص رو برطرف کنیم و به حد مطلوبی از کارکرد برسیم در زیر به تعدادی از انها اشاره میکنم:
    2f: یاتاقان با در پوش در هر یک طرف
    2ff: یاتاقان با در پوش در هر دو طرف
    rs: در پوش اب بند لاستیکی مصنوعی در یک طرف با چنگ فولادی
    2rs: در پوش اب بند لاستیکی مصنوعی در دو طرف با چنگ فولادی
    z: در پوش اب بند فلزی در یک طرف
    2z or zz:در پوش اب بندی فلزی در دو طرف
    cn: لقی داخلی نرمال
    c1: لقی خیلی کمتر از نرمال
    c2:لقی کمتر از نرمال
    c3 : لقی بیشتر از نرمال
    این علائم استاندارده؟ یعنی فرقی نداره سازنده بلبرینگ چه شرکتی باشه؟

عضو فعال آواتار ansarweb
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    فوق دیپلم
    تاريخ عضويت
    2010/4
    محل سكونت
    زیر گنبد کبود

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله amireza_2000 نمايش پست
    این علائم استاندارده؟ یعنی فرقی نداره سازنده بلبرینگ چه شرکتی باشه؟
    بله عزیز
    تموم سعیم اینکه اطلاعاتی که اینجا میزاریم استاندارد باشه
    البته تعدادپسوندها زیاده اگر مورد خاصی رو خواستید اشاره کنید تا براتون بزارم

از دوستان کسی در مورد کاسه نمد های گرافیتی چیزی میدونه؟

صفحه 3 از 8 نخستنخست 1234567 ... آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

1. پاسخ ها: 39
    آخرین ارسال: 2014/11/23, 09:51 PM
  2. آگهی استخدام - مهندس مکانیک
    توسط sabamehr در تالار آگهی استخدام
    پاسخ ها: 2
    آخرین ارسال: 2013/5/07, 10:22 AM
  3. درخواست مهندس مکانیک در زمینه فروش
    توسط aca_eng در تالار آگهی استخدام
    پاسخ ها: 1
    آخرین ارسال: 2012/2/12, 01:52 PM