گفتگو : نابود کردن رشته معماری در مقطع کارشناسی ارشد توسط دانشگاه آزاد اسلامی ؟

vera88

عضو جدید
تو دانشگاها چیزی یاد ندادنو یادم نمیدن مخصوصا اکثر دانشگاهای ازاد پس هرگلی زدیم...
به قول استادمون میگفت با این شرایط فک میکنی از 100 معمار چندتاشون معمار میشن واقعا؟شاید 10تا شاااااید

#architect#

عضو جدید
آزاد و دولتی نداره بستگی به دانشگاهی که میخونی داره من کاردانیم دولتی بودم اصلاً چیزی یاد ندادن کارشناسی رو آزاد اومدم حاضرم به جرأت بگم سطح این دانشگاه آزادی که ما هستیم خیلی بالاتره حالا درسته اکثراً کاراشونو میدن بیرون انجام میدن که فکر میکنم تو دولتی هم خیلی ها اینجوری هستن.
ولی متأسفانه به قول دوستان از این رشته دیگه معمار خیلی کم میاد بیرون
که این واقعاً جای تأسف داره....

hadi3dsal

عضو جدید
دانشگاه آزاد مشکلات مالی خیلی زیادی پیدا کرده واسه همین سعی کرده با همون چیزایی که داره تنوعش رو بیشتر کنه بخصوص رشته های پول سازی مثل معماری امسال چندتا شعبه برای اولین سال ارشد معماری آوردن البته بررسی که کردم دیدم ترازشون رو 4000 بسته شده!!! شهریه هم متوسط ترمی 1.600 درمیاد. منم قبول شدم اما ترازم بالاتر از حد نصاب بود ینی فکنم هر کسی کنکور داده قبول شده! اما از یه طرف میگم مدرک که ارزش نداشته باشه توان و تجربه حرف اولو میزینه و از مدرک گرایی کم میشه .تازه بازار این شرکتا که میگردن مدرک اجاره میکنن کساد میشه. اما خب اینجور حمله ناگهانی ام خوب نیست و خیلی تلفات داره.

L_taj

عضو جدید
سلام.
آقا منم با نظر یکی از بچه ها موافقم
منم کاردانی رو دولتی خوندم بیسواده بیسواد هیچی حالیم نمیشد
ولی الان کارشناسی دانشگاه آزادم زمین تا آسمون فرق کردم.
ضمنا بسته به دانشگاهش داره.... استادای ما بیشترشون پروازین از تهران و اصفهان
واقعا خدا خیرشون بده

sahel_00743

عضو جدید
سلام...
راستش دوستان من نظرم اینه که به آزاد یا دولتی بودن نیست...چون الان دانشگاه های دولتی هم دارن پولی میشن...پول داری برو شهید بهشتی بخون...کمتر داری برو تهران...زبانت خوبه برو دانشگاه تهران 2....
پارسال سراسری چند بار تکمیل ظرفیت گرفت...3 بار شد فکر کنم...خب این با کار دانشگاه آزاد چه فرقی داره؟؟؟!
جدیدا که کنکورشون هم یکی کردن...جفتشون عین همن....
من خودم هم کاردانی و هم کارشناسیم رو آزاد خوندم...کاردانیم که عالی بود...یعنی اگر از معماری چیزی میدونم مال اون موقع ست...دوران کارشناسی هم تا ترم 3 خوب بود...ترم اخرم استادم دیگه جالب نبودن...
در کل معماری رشته ای نیست که دانشگاه و استاد تو رو معمار کنن...خودت میتونی خودتو اثبات کنی...
ولی قطعا دانشگاه آزاد ایراداتی داره...مثلا من با معدل 18 خورده ای که جز ممتازین دانشگاهم بودم الان کجام...پشت کنکور...بعد اونی که پارتی داره معدلشم نداره تو دانشگاه نشسته....بدون کنکورم که پارسال شرکت کردم...انداختنم بندرعباس...رفتم مرکز آزمون اعتراضم بی جواب موند...چون پارتی نداشتم...حالا امسال از دانشگاهم زنگ زدن که خانوم فلانی امسال سهمیه بدون کنکور دارین...!!!

hooman_archi

عضو جدید
سلام...
راستش دوستان من نظرم اینه که به آزاد یا دولتی بودن نیست...چون الان دانشگاه های دولتی هم دارن پولی میشن...پول داری برو شهید بهشتی بخون...کمتر داری برو تهران...زبانت خوبه برو دانشگاه تهران 2....
پارسال سراسری چند بار تکمیل ظرفیت گرفت...3 بار شد فکر کنم...خب این با کار دانشگاه آزاد چه فرقی داره؟؟؟!
من خودم هم کاردانی و هم کارشناسیم رو آزاد خوندم...کاردانیم که عالی بود...یعنی اگر از معماری چیزی میدونم مال اون موقع ست...دوران کارشناسی هم تا ترم 3 خوب بود...ترم اخرم استادم دیگه جالب نبودن...
در کل معماری رشته ای نیست که دانشگاه و استاد تو رو معمار کنن...خودت میتونی خودتو اثبات کنی...
ولی قطعا دانشگاه آزاد ایراداتی داره...مثلا من با معدل 18 خورده ای که جز ممتازین دانشگاهم بودم الان کجام...پشت کنکور...بعد اونی که پارتی داره معدلشم نداره تو دانشگاه نشسته....بدون کنکورم که پارسال شرکت کردم...انداختنم بندرعباس...رفتم مرکز آزمون اعتراضم بی جواب موند...چون پارتی نداشتم...حالا امسال از دانشگاهم زنگ زدن که خانوم فلانی امسال سهمیه بدون کنکور دارین...!!!

Like +++++++

qazal.

عضو جدید
سلام...

یعنی دوسال بهت سهمیه دادن؟

REZA RS

عضو جدید
سلللللللللللللللللللللللللللللللللللللللام .بچه ها بس کنین آزاد یا سراسری تو این دوره زمونه مدرک قبول نیس فقط باید کار بلد باشی تو معماری هرکس یه مطلب بیشتر بخونه اونقدر موففق تره ..ارشد آزاد یا آرشد سراسری فرق نداره اگه طرف نخواد درس بخونه کار کنه جه استاد آزاد باشه چه استاد سراسری نمیتونن ازش کار بکشن.

sahel_00743

عضو جدید
یعنی دوسال بهت سهمیه دادن؟

نمیدونم والا...من پارسال که درخواست دادم...درخواستم رد شد چون تاریخ فارغ التحصیلیم 12 اسفند بود و 6 روز زودتر دفاع میکردم محسوب میشد...بعد 6 ماه خودشون اقدام کردن و واسم اس ام اس اومد بندرعباس قبول شدم...حالا امسال گفتن نوبت سهمیه ام...
برام مهم نیست چون این سهمیه اگه به درد بخور بود که بندرعباس نمینداختنم...
تو زندگیم یاد گرفتم واسه هرچی که میخوام زحمت بکشم...واسه همین اصلا امیدی به این سهمیه ندارم...

REZA RS

عضو جدید
نمیدونم والا...من پارسال که درخواست دادم...درخواستم رد شد چون تاریخ فارغ التحصیلیم 12 اسفند بود و 6 روز زودتر دفاع میکردم محسوب میشد...بعد 6 ماه خودشون اقدام کردن و واسم اس ام اس اومد بندرعباس قبول شدم...حالا امسال گفتن نوبت سهمیه ام...
برام مهم نیست چون این سهمیه اگه به درد بخور بود که بندرعباس نمینداختنم...
تو زندگیم یاد گرفتم واسه هرچی که میخوام زحمت بکشم...واسه همین اصلا امیدی به این سهمیه ندارم...
ا

ای ول دوست عزیز خیلی خوشم اومد .

mahmood321

عضو جدید
باسلام خدمت دوستان
والامن که پارسال دیدم هرکسی امتحان آزادشرکت کردقبول شد. به هرترتیب دوستان یک چیزی که استادم بهمون میگفت اینه که معماری وفهم معماری زیادربطی به دانشگاه نداره ./من خودم به این معتقدم که دانشجوی اگرعلاقه نداشته باشه توبهترین دانشگاه هم چیزی درنمیاد.اول دانشجو بایدعلاقه مند وپشتکارداشته باشه وبا انتخاب استاد خوب که به نظرم درهردانشگاهی به هرصورت یکی دوتای هم پیدا میشه که به خاطر سختگیری اکثرافراری هستند.خوب انتخاب یک استاداز اول تا آخر دوره خیلی مهمه.یعنی باورداشته باشی استاد رو..ما که رواستادمون قسم می خوریم اگر هم nمرتبه از مراحل دانشگاهی هم بازم سپری کنیم بازم این استاد وبازم این استاد..من دوستان هم گروهی که با این استاد درس برمیداشتیم واقعا باتمام وجود مایه میذاشتیم وماهرچه داریم از این استاد بوده.برای آزمون ارشد خیلی به ما توصیه کردآزادشرکت نکنیم اونم بخاطر دوره بعد از ارشد وکیفیت دوره ..منم نشستم دارم برای دولتی میخونم که باید قبول بشم چون حقم اینه ...راستی اسم استادم را نگفتم...دکترعلیرضا فرهنگی تو کشورکم پیدا بشه اینم شانس ما بوده.

آخرین ویرایش:

لوتوس

عضو جدید
سلام.همه دوستان نظرات خودشونو با توجه به دانشگاهی که درس خوندن و دانشگاه های دوستانشون دادن.اما یه چیز رو فراموش کردن اولا به گفته بزرگان معماری ایران معماری در ایران مرده است.دوما این که چرا تئورسین های معماری اغلب معماری نخونده بودند پس به این نتیجه میرسیم که معماری بیشتر هنره.پس استاد توش مهمه اما مهمتر از اون خوده فرده.من ارشدمم دولتی گرفتم.اما برای آزادی ها هم احترام قائلم چون کارایی از ارشد تهران مرکز دیدم که تو هنرهای زیبا ندیدم.

آخرین ویرایش:

hooman_archi

عضو جدید
نه بابا اگر دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی وهمسان اینا نبود انگیزه ای بود واسه فشار آوردن و هدف داشتن
شاید خیلی هاتون منظور من نفهمین

arezooo82

عضو جدید
دوستان من الان ارشدم رو دارم تو دانشگاه آزاد میخونم.یکم بی عدالتیه که این نظرو راجع به همه واحدای دانشگاه آزاد داشته باشیم.من آزاد قزوین دارم میخونم و تازه فهمیدم که معماری به معنای واقعی یعنی چی.دانشگاه آزاد قزوین واسه ارشد،پژوهش محوره.یه امتحان فرمالیته پایان ترم داریم..اصل ارشد تو این دانشگاه نوشتن مقاله واسه ISI.یعنی همه اساتید ما رو مجبور کردن بریم دنبال یه موضوع و واقعا روش کار کنیم و مقاله بدیم ISI.

REZA RS

عضو جدید
دوستان من الان ارشدم رو دارم تو دانشگاه آزاد میخونم.یکم بی عدالتیه که این نظرو راجع به همه واحدای دانشگاه آزاد داشته باشیم.من آزاد قزوین دارم میخونم و تازه فهمیدم که معماری به معنای واقعی یعنی چی.دانشگاه آزاد قزوین واسه ارشد،پژوهش محوره.یه امتحان فرمالیته پایان ترم داریم..اصل ارشد تو این دانشگاه نوشتن مقاله واسه ISI.یعنی همه اساتید ما رو مجبور کردن بریم دنبال یه موضوع و واقعا روش کار کنیم و مقاله بدیم ISI.

سلام بله دوست عزیز یکم داره بی انصافی میشه . ولی اینا حرفه کسی تو معماری موفقه که یا باباش و یا خودش پول داشته باشه یا کار بلد باشه آزاد یا سراسری فرق ندارههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه..

arezooo82

عضو جدید
سلام بله دوست عزیز یکم داره بی انصافی میشه . ولی اینا حرفه کسی تو معماری موفقه که یا باباش و یا خودش پول داشته باشه یا کار بلد باشه آزاد یا سراسری فرق ندارههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه..

آره اون که هست! الان همه چیز فقط با پول حل میشه..ولی منظورم اینه که اکثر کسایی که میرن ارشد میخونن ، ارشد واسشون حکم پله رو داره واسه رسیدن به دکترا.واسه دکترا هم که خودتون میدونید حتما باید چند تا مقاله داشته باشیم که چاپ شده باشه! دانشگاه آزاد قزوین انصافا داره رو مقاله دانشجوهاش کار میکنه.چون هم به نفع خودشه هم به نفع دانشجو

REZA RS

عضو جدید
آره اون که هست! الان همه چیز فقط با پول حل میشه..ولی منظورم اینه که اکثر کسایی که میرن ارشد میخونن ، ارشد واسشون حکم پله رو داره واسه رسیدن به دکترا.واسه دکترا هم که خودتون میدونید حتما باید چند تا مقاله داشته باشیم که چاپ شده باشه! دانشگاه آزاد قزوین انصافا داره رو مقاله دانشجوهاش کار میکنه.چون هم به نفع خودشه هم به نفع دانشجو

ای ول به دانشگاه شما خود دانشجو هم باید بخواد تا کار کنه چون خودتون میخواین میتونین کار کنین

erisss

عضو جدید
منم يه سري كار دوستام از دانشگاههاي مختلف ديده بودم و عقيدم اين بود كه به دانشگاه ربطي نداره ولي الان كه كلاس اسكيس ميرم ميبينن متاسفانه اكثر دانشجو ها (نميگم همه) كه آزاد يا دولتي هاي پرت خوندن واقعا خيلي مسايل ابتدايي طراحي رو نميدونن و از دركش عاجزن.من خودم دانشگاه جزو خوباي ايران نبود(دانشگاه شريعتي) ولي چون يه سري استادامون از تهران و بهشتي بودن واقعا الان كلي دعاشون ميكنم چون ميخوام يه خط بكشم ميبينم چه قدر معلومات و تجربياتم بهتر از بقيه است،تازه من اصلا شاگرد زرنگ نبودم.به نظرم توي دانشگاه آزاد و .... قطعا ميشه دانشجو خوب پيدا كرد ولي واقعا درصدشون نسبت به كسي كه زير دست استاداي خوبي كركسيون كردن خيلي كمه ... نميگم همه بچه هاي دانشگاه تهران خوبن ولي اكثرشون خوب و قوين شايد شما پروژه هاي فلان دانشگاه رو ببينين بگين بچه هاش قوين( مثل نظري كه خودم نسبت به كار چند تا از دوستاي تهران جنوبن داشتم) ولي متاسفانه پايه ها خيلي قوي نيس . اگه ميخواين قوي شين اگه دوستي توي دانشگاه خوب دارين حتما سر كركسيونا برين كه واقعا پايه معماريتون قوي ميشه،در ضمن هيچ وقت معماري نابود نميشه فقط توويه اين شرايط معمارهاي ضعيف تعدادشون زياد ميشه

erisss

عضو جدید

با نظرتون درباره پول و پارتي موفقم. اما...... يه فرقي دارن اوني كه واقعا معمار خوبيه + پول يا پارتي نتيجش ميشه ساختماني كه آدم لذت ميبره از بودن در اون مكان ولي اوني كه فقط يه مدرك معماري داره هر چه قدرم پول و پارتي داشته باشه كارش در نتيجه ميشه مثل اين ساختمونايي كه الان زياد شدن( به دليل زياد شدن معماراي الكي) و هيشكي احساس خوبي نسبت به اون بناها نداره

morteza2010

عضو جدید
با سلام به همه بچه ها

می دونم شاید این تایپک یه جورایی تکراری باشه ولی می خواستم بگم که امروز جواب

تکمیل ظرفیت ارشد اومد و متاسفانه دانشگاه آزاد به خاطر پول در حال نابودی معماری است.

دوستام با تراز 5600 هم تو تکمیل ظرفیت قبول شدن.واقعا متاسفم که هیچ کسی جلوی این

کار ها رو نمی گیره نمی دونم چرا؟

از یک طرف بعضی از بچه ها به خاطر هزینه زیاد نمی تونن بیان حتی دفترچه ارشد آزاد رو هم

نمی گیرن در حالی که سطح سواد بالایی دارن ولی الان با این شرایط طرف با درصد 20 و

30 و ..... راحت ارشد آزاد میره می خونه و یک فرد متاسفانه بی سواد در رشته معماری به

بازار میاد.

حالا می خوام نظر دوستای گلم رو بدونم.البته خواهشا به صورت منطقی نه احساسی
دوست عزیز
همیشه یادمان باشد
این رشته ای که خوندیم همان طور که برای کنکور از هر منبعی ممکنه سوالی بیاد
پارتی بازی نمیدونم نمره گرفتن یا .....
فایده نداره
فقط علم هست که تو معماری میتونه باعث سربلندی یک معمار بشود
سواد همیشه همه جا کاربرد دارد
حال بفرض دانشگاه ازاد بدون کنکور هم دانشجو بگیره
اما فقط سر دانشجو کلاه میره

glosi

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان حرف خیلی هاتونو من قبول ندارم
من خودم ازاد مشهدم از کاردانی و کارشناسی و حالاهم ک ارشد شرکت کردم ..............
اولا ک معماری بدون کنکور نداشتیم ...........
دوما الان ارشد میشه بگم 80% از بچه های خودشو پذیرش میکنه ......
و اصلا طبق گفته ی دوستمون ک اسم نمیبرمم نیست ک بچه های ازاد هیچی بلد نیستن و ................
ما خودمون جون میکنیم تا ی نمره بگیریم ..............
من شاغلم هستم و خیلی از مهندسای مشهدو میشناسم و میتونم بگم بیشترین درصد مهندسای موفق مشهد همشون بچه های دانشگاه ازاد هستن ..................

معمارباشی

عضو جدید
دوستان حرف خیلی هاتونو من قبول ندارم
من خودم ازاد مشهدم از کاردانی و کارشناسی و حالاهم ک ارشد شرکت کردم ..............
اولا ک معماری بدون کنکور نداشتیم ...........
دوما الان ارشد میشه بگم 80% از بچه های خودشو پذیرش میکنه ......
و اصلا طبق گفته ی دوستمون ک اسم نمیبرمم نیست ک بچه های ازاد هیچی بلد نیستن و ................
ما خودمون جون میکنیم تا ی نمره بگیریم ..............
من شاغلم هستم و خیلی از مهندسای مشهدو میشناسم و میتونم بگم بیشترین درصد مهندسای موفق مشهد همشون بچه های دانشگاه ازاد هستن ..................

منم کارشناسی دانشگاه ازاد خوندم ... بخاطز هزینه و ... که کرده بودم مجبور بودم که بخونم تا خدایی نکرده نیفتم ! و نخواهم هزینه اضافه پرداخت کنم ... همه ی کار های احر ترم هم خودم انحام می دادم .... تاره اخر ترم بچه های کلاس یادشونو من می افتاد و هی زنگ می زدن که شیت منو ببند و طرح منو اصلاح کن و کار کدم مونده و .... حالا جالبیش این بود که اخر سر نمره ی من از همه ی اونایی که من کارشونو بسته بودم کمتر می شد !!! چرا ؟؟؟ بخاطر یه لج باری کودکانه ی مدیر گروه با من !!! ...................... من بجه هایی رو می شناسم که با هدیه دادن سکه و ... نمره می خریدند !!! یکی از استادا صریحا بهم گفت اگه برا نمره گریه می کردی بهت نمره می دادم!!!!
نمی گم اینا تو دانشگاه های سراسری نیست ولی استادا حداقل از ترس این که توبیخ نشوند و ... (چون تو سراسری کسی التماسشون نمی کنه که بمونید ... ) کمتر پاشون رو کج می زارن !!!
و به خیلی دلایل دیگه از کلاس و ... نمی زنند !!! تو دانشگاه ازاد همه چی ازاده !!! اصلا معلوم نیست بر چه اساسی درس می دن و ... !!!!

یکی از قامیل هامون دانشگاه تهران درس می خوند ... ترم اخر هم طرح نهایی داشت هم طرح 5 .... بخاطر کنکور و ... قرار شد کل کار طرح 5 اش رو من ببندم براش ... البته با خودش کرکسیون می کردم هفته به هفته میل می کردم می برد نشون استادش می داد... نمره نهاییش شد 19.5 !!! ... 2 ترم بعد خودم طرح 5 داشتم چون می خواستم برا ارشد بخونم همون کار رو تکه اکه می بردم کرکسیون می کردم و اصلاح ... اهر ترم هم همون شیت رو دقیقا بردم برا استادم .... قکر می کنی به من چند دادن ؟؟؟ 13 !!!!

من تو معماری از خیلی از همکلاسیام و حتی دوستام تو دانشگاه سراسری قوی ترم (ار دید خودم ) ولی اینو مدیون دانشگاه نیستم !!! بلکه مدیون تلاش و دوندگی های خودم و وقتی که روی درس ها و طرح ها می زاشتم می دونم !!!
ولی قسم خوردم دیگه پا تو دانشگاه ازاد نزارم !!!! برا کارشناسی 9 میلیون خرج دانشگاهم شد ولی بخدا پارسال رقتم کلاس کنکور و 1 میلیون و 400 خرج کردم برا کلاسا 10 برابر این 4 سال چیز یاد گرفتم !!!

بخدا از سر تقصیراتشون نمی گذرم !!!!

PADIDE 89

عضو جدید
عزیزان به این نکته توجه کنن انسان ضمن کار کردنه که خیلی از مسائل رو می فهمه
به فرض که بچه های دانشگاه آزاد همه بی سواد ...
ای اساتید و دانشجویان پر مدعای بهترین دانشگاه ها ؛ تو بازار چه کردین !!!!!!؟؟؟؟؟
آیا ساختمونی ساختی که بگی این کار منه !!!؟؟
یا به سواد و اسکیس و خلاقیتت می نازی !!!؟؟؟
تا حالا پاتو تو ساختمون گذاشتی ؟
تا حالا ساختمونو از نزدیک در حال ساخت دیدی ؟؟؟؟؟
.........

farzane2

عضو جدید
چقدر بحث خوبیه :) من کاردانیم رو دانشگاه آزاد بودم و آشنام با اساتید ترسیم فنی ای که کل تدریسشون این بود که یه نقشه بهمون بدن و بگن کاغذ کالک بگذارید روش و راپیدی کنید!شانسی که آوردم این بود که یه استاد خوب گیر آوردم و تابستون یه سال رو کلا تمام درسها رو باهاش خصوصی برداشتم.همیشه نظرم تو یادگیریهام این بود که در هر مرحله تحصیل باید یه توانایی برای بازار کار در من اضافه بشه.از ترم دو کاردانی رفتم کارآموزی .ترم 4 کاردانی خییییلی از بچه ها نمیتونستن یه نما درست بکشن چه برسه به برش!البته که گناهی نداشتن به جز بسنده کردن به تعلیمات دانشگاه.
اون زمان دانشجوهای معدل بالا بدون کنکور میرفتن کارشناسی.با چنگ و دندون معدلم رو بالا نگه داشتم چون بیسوادهایی داشتیم که کوچکترین تلاشی برای بالا بردن سوادشون نمیکردند و تمام اتکاشون به جیب مبارک پدرشون بود تا بهترین پروژه های آماده رو با چاشنی پاچه خواری و ناز و عشوه قالب استاد کنند و نمره ای چه بسا بالاتر از من بگیرند!
همیشه از ریاضی فراری بودم و دلیل فرارم از کنکور هم همین بود.کارشناسی رو با معدل قبول شدم و دوتا از همون دوستان هم با من سر یه کلاس نشستند!حداقل انتظاری که از یه فارغ التحصیل کاردانی میره اینه که یه نقشه کش ساده باشه ولی امان از همکلاسیها!البته که بچه های قوی هم داشتیم که بلا استثنا شاغل بودند.
کارشناسی برام عذاااااااااب بود.میرفتی دانشگاه کلاس تشکیل نمیشد،تشکیلم میشد استادا چیز خاصی یاد نمیدادند.از اون طرف تو شرکت کارهای خوبی دستم بود و وااااااقعا دلم نمیومد کار شرکت رو رها کنم و بیام سر این کلاسهای مزخرف.انفدر غیبت داشتم و امتحان ندادم و درس حذف کردم که دو سال کارشناسیم شد حدود 4 سال ولی باکی از کنکور ارشد نداشتم چون ریاضی نداشت!
پارسال کنکور آزاد دادم(تا حالا هم سراسری شرکت نکردم) و رتبم شد 92 .انتخابم علوم تحفیفات بود.تا رتبه 120 رو تو مرحله اول قبول اعلام کردند و من افتادم تهران غرب.چند هفته بعد دوباره تکمیل ظرفیت دادن و رتبه های 130 و...افتادن علوم تحفیفات!آخه خنده دارتر از این هم میشه؟!بله که میشه،بهمن ماه هم تکمیل دادن و رتبه های خییییییلی بالا افتادن دانشگاههای بهتر.
کلا من یکی که فقط چون مدرک ارشد انقدر بی ارزش شده بود که نداشتنش در آینده میتونست مساله ساز بشه و چون تدریس رو دوست داشتم رفتم دنبالش والا الان هم که آخراشم احساس میکنم اگه مدرکش مهم نبود،فقط پول و وقتم رو هدر دادم.باز من تمام دوران دانشگاهم دانشگاه آزادهای تهران بودم و اینها رو میگم.وای به حال دانشگاههای دور افتاده.
ببخشید بابات پرچونگی.دست گذاشتین رو دلم آخه :mad:

khalil8385

عضو جدید
اینجوری افتضاحه ارزش یکی که با بد بختی ارشد گرفته میاد پایین باید بریم فکر دکترا البته اون موقع هم آزاد دکترا میاره!
البته همه اونایی که آزاد خوندن بد نیستند و تعدادی پیدا میشن بینشون که بخاطر علاقه اومدن معماری و واقعا هم تلاش میکنن ولی با این ظرفیتی که آزاد پذیرش میکنه باید وزارت علوم آستین بالا بزنه!
البته کو گوش شنوا!؟

عزیزم سراسری هم اینکارو میکونه، کلاس ارشدی که باید 6 الی 8 دانشجو ارشد داشته باشه از سال 90 به اینور میبینه 22 نفر سر کلاس نشستن حالا فرض کن استادی که قرار در آینده بشه استاد راهنما چه میشششششششششششششود

khalil8385

عضو جدید
عزیزان به این نکته توجه کنن انسان ضمن کار کردنه که خیلی از مسائل رو می فهمه
به فرض که بچه های دانشگاه آزاد همه بی سواد ...
ای اساتید و دانشجویان پر مدعای بهترین دانشگاه ها ؛ تو بازار چه کردین !!!!!!؟؟؟؟؟
آیا ساختمونی ساختی که بگی این کار منه !!!؟؟
یا به سواد و اسکیس و خلاقیتت می نازی !!!؟؟؟
تا حالا پاتو تو ساختمون گذاشتی ؟
تا حالا ساختمونو از نزدیک در حال ساخت دیدی ؟؟؟؟؟
.........

پیشنهاد میدم سریع قضاوت نکنی، کار آزاد با دولتی خیلی فرق میکنه و بستگی به معیارها و روحیه طرف داره. اگر کاره دولتی باشه مسلما دانشگاه دولتی در اولویت و اگر کار آزاد مثل ساختمان سازی باشه شما با فرضی که گفتید بیسواد هستید(که اینطور نیست) وای به حال اون بنده خداهایی که میخوان تو این ساختمان بنشینند و دعاهایی که در حق سازنده میکنند تن 7 پشت و جلو رو میلرزونه

elnnnnnnaaz

عضو جدید
سلام به همه معمارهای باهنر ایرانی

سلام به همه معمارهای باهنر ایرانی

دوستان به نظر من هر کسی هر چقدر زحمت بکشه در آخر همون اندازه کارش به نتیجه میرسه خوب کسایی که پروژه آماده میارن فردا تو کارشون به دردسر می افتن و به نظر من همچین کسایی اصلا به فکر کار و آینده نیستن و فقط میخوان بگن دانشجو یا فارغ التحصیل معمارین همین..........

;)

بالا