◄[ درخواست هاي خودتان را پيرامون طراحي سازه هاي فولادي فقط در اين تاپيك مطرح كنيد ]►

◄[ درخواست هاي خودتان را پيرامون طراحي سازه هاي فولادي فقط در اين تاپيك مطرح كنيد ]►

• نرم افزار هاي ساده و كويا و كوتاه ؟

رای: 0 0.0%
  • نرم افزار هاي قابل درك ساده و روان چيست؟

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
  • نظرسنجی بسته .

mana_memari

عضو جدید
برش دیوار سازه ای در سیستم قالب تونلی پیوسته

برش دیوار سازه ای در سیستم قالب تونلی پیوسته

سلام دوستان
کسی اطلاع داره که ایا امکان برش دیوار سازهای در سیستم قالب تونلی وجود داره یا نه؟ اگر دیوار تو طبقات انتهایی باشه(اخر یا یکی 2 تا مونده به اخر) و ابعادباز شویی که می خواییم ایجاد کنیم هم به عرض 1 متر و ارتفاع 2 متر از کف(از بالا 5. تا سقف باقی بمونه. دهنهی دو طرفش هم یکی 2.5 متر و یکی 4.2. و فقط در یکی از طبقات این کار انجام بشه. البته میدونم اینجوری خیلی غیر تخصصیه .
ممنون میشم اگه نظراتتون مطرح کنید

mohammad vejdani

عضو جدید
درخواست کتابی در مورد جوشکاری

درخواست کتابی در مورد جوشکاری

سلام دوستان کسی میتونه یه کتاب خوب در مورد انواع جوشکاری (کفی،سربالا و...)به من بده میخوام روش اصولی جوش دادن آهن ها رو بدونم.:warn::warn::warn::que:

middbox

کاربر بیش فعال
اثرات آرگون بر سلامتي انسان
اين عنصر شيميايي با تنفس توسط بدن انسان جذب مي شود.خطر تنفس در محيط هايي كه عمل تصفيه انجام نمي شود، مقدار گاز آرگون افزايش پيدا مي كند و به سرعت در هوا به حالت فوق اشباع رسيده و خطر اختناق و خفگي را به دنبال دارد.
بر اثر تنفس گاز آرگون، سرگيجه، خستگي، سردرد و خفگي رخ مي دهد. در صورت تماس آرگون مايع با پوست، يخ زدگي در پوست اتفاق مي افتد. اگر مقداري گاز آرگون وارد چشم شود، هم يخ زدگي روي مي دهد.
تنفس: آرگون گازي خنثي است و جزو گازهاي خفه كننده محسوب مي شود. تنفس مقدار زياد آرگون باعث سرگيجه، استفراغ، تهوع، بيهوشي و مرگ مي شود. مرگ در صورتي رخ مي دهد كه فرد در حالت بيهوشي قرار بگيرد و نتواند از خود در برابر اين گاز محافظت كند. زماني كه ميزان اكسيژن محيط پايين باشد، طي چند ثانيه مرگ اتفاق مي افتد.
اثر گازهاي اختناق آور اين است كه سبب كاهش فشار جزيي اكسيژن محيط مي شوند. قبل از بروز علائم ، مقدار اكسيژن ممكن است تا 75 درصد مقدار معمولي اش در هوا كاهش يابد.
علائم: اولين علائم حالت خفگي با تنفس هاي سريع و شديد و كمبود اكسيژن همراه است. هوشياري فرد كاهش مي يابد و عضلات فعاليت خود را از دست مي دهند. به تدريج كليه حواس پنجگانه از بين مي روند. ناپايداري روحي اتفاق مي افتد و فرد احساس خستگي شديد مي كند. به تدريج كه خفگي ادامه مي يابد، تهوع و استفراغ در فرد رخ مي دهد و با از دست دادن هوشياري تشنج كرده و در كما فرو مي رود و در نهايت به مرگ فرد منتهي مي شود.
آرگون37 از متلاشي شدن كلسيم40 درنتيجه انفجارات هسته‌اي زيرزمين بوجود مي‌آيد و داراي نيمه عمر 35 روز است

ehsanj3092

عضو جدید
سازه فولادی

سازه فولادی

با توجه به گستردگی مسایل من خودم کمی گیج میشم تو حل مسایل اما تو این سایت مطالب خوبی پیدا کردم

jalil abdi

عضو جدید
من شاگرد دکتر ایرانی بودم LRFD روش طراحی بهینه تر و منسجم تر و به واقعیت رفتار سازه نزدیکتره ولی فعلا" تنش مجاز عرفه و مورد وثوق نظام مهندسی در طراحی ابنیه شهری آینده LRFD جایگزین تنش مجاز می شه

م.كمالي

عضو جدید
طول مهاري

طول مهاري

با سلام
كسي در خصوص نحوه محاسبه طول مهاري انكربولت(Hef) با استفاده از ضميمه ACI318 -D اطلاعاتي داره ؟

mahan_m63

عضو جدید
درخواست مقاله یا مطلب علمی

درخواست مقاله یا مطلب علمی

سلام.من دنبال چند تا مقاله درمورد"اثرات پی نامتقارن بر رفتار سه بعدی سدهای RCC" میگردم.کسی میتونه کمکم کنه؟ممنون

P_Rezvan

عضو جدید
تفاوت میان زلزله طرح و زلزله سطح بهره برداری

تفاوت میان زلزله طرح و زلزله سطح بهره برداری

سلام دوستان
آیا کسی تفاوت میان زلزله طرح و زلزله سطح بهره برداری رو میدونه؟
پیشاپیش از توضیحاتتون کمال تشکر رو دارم.

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان
آیا کسی تفاوت میان زلزله طرح و زلزله سطح بهره برداری رو میدونه؟
پیشاپیش از توضیحاتتون کمال تشکر رو دارم.

زلزله طرح احتمال وقوع با درصد کم ولی شدت بالاست بطور اجمالی ، همون معیاری که برای طراحی ازاون استفاده میشه اما بهره برداری زلزله با شدت کم و احتمال وقوع بالاتره که با اون هم یک سری کنترل ها رو انجام میدند .

P_Rezvan

عضو جدید
دیافراگم صلب در رمپ

دیافراگم صلب در رمپ

سلام دوستان
از آنجایی که در برنامه etabs نمیتوان به سطوح رمپ دیافراگم صلب اختصاص داد، لذا تیرهای موجود در رمپ تحت بار محوری نیز قرار میگیرند.
آیا درست است که برای حذف بار محوری تیر تنش مجاز محوری آن را به مقداری بزرگ افزایش داد؟
با تشکر
پویا

SAMANSEVEN

عضو جدید
سازه های LFS

سازه های LFS

باعرض سلام وخسته نباشید.دانشجوی ترم آخردانشگاه تبریزدرمقطع کارشناسی هستم ودرحال حاضرروی پروژه سازه هایLSFکارمیکنم احتیاج به دیتایلهاونقشه هایا ین مدلسازه دارم درصورت امکان سپاسگزارمیشم.

Ravari

عضو جدید
نحوه قرارگیری ستون

نحوه قرارگیری ستون

وقتی که میخوایم ستون با فشار خالص رو طراحی کنیم,چجوری بفهمیم که ستون رو از کدوم جهت باید قرار بدیم؟
فعلا مقاطع کششی و فشاری رو بهمون درس دادن و توی نمونه سوال ها, نحوه قرارگیری ستون پرسیده شده.
آیا همیشه توی فرمول لاغری,شعاع زیراسیون X میره توی کسری که صورتش طول موثر X رو داریم؟
اگه متوجه نمیشین سوالم چیه,بگین تا بیشتر توضیح بدم.

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
سلام-هر دو خوبن ولی اکثر کتاب های طاحونی بیشتر نزدیک به اجرا هستند.ولی دکتر ایرانی از لحاظ محاسباتی بهتره.من خودم شاپور رو ترجیح میدم:D

اولین دوره مسابقات ملی پل فولادی - تهران، 16 اردیبهشت ماه 1391

اولین دوره مسابقات ملی پل فولادی - تهران، 16 اردیبهشت ماه 1391

مکان برگزاری این دوره از مسابقات: دانشگاه تربیت مدرس تهران

دانلود آیین نامه + اصلاحیات و الحاقیات

تاپیک تخصصی پرسش و پاسخ

پیوست ها

• Steel Bridge Competition (ISSS-2012).rar
    1.3 مگایابت · بازدیدها: 0

P_Rezvan

عضو جدید
شما باید مقطع ستون را در جهتی بگذارید که ضریب لاغری ستون در هر دو جهت نزدیک به هم باشند تا تنش مجاز در دو جهت x , y یکسان شوند.
بنابراین در جهتی که مقطع قوی تر است ( برای پروفیل I شکل جهت x) باید ضریب طول موثر بیشتری داشته باشد (K)
در مورد فرمول لاغری هم شما در هر جهت باید KL/R را جداگانه محاسبه کنید و بررسی کنید با توجه به نحوه قرارگیری مقطع ستون، و سیستم بار بر جانبی در آن محور (قاب خمشی یا بادبندی) ضریب طول موثر برای کمانش حول آن محور چقدر است

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سوال در مورد طول مهاري

سوال در مورد طول مهاري

سلام
يه سوال در مورد طول مهاري
براي ستونهاي طبقه آخر يك ساختمان بتني طول مهاري ميلگردها بايد به چه اندازه باشه
يه جور يگه ميپرسم
اگه ستونهاي طبقه آخر يه ساختمان بتني 5 طبقه از 12 ميلگرد 20 باشه و سقف 35 سانتي باشه طول مهاري رعايت ميشود يا خير؟؟
آيا طول بعد از خم هم در طول مهاري به حساب مي آيد يا خير؟؟

reza toofani

عضو جدید
سلام
معمولا در طبقه آخر میلگردها بصورت خم در سقف مهار میشوند .ما طول مهاری میلگردهای خم داریم یا مستقیم که هرکدومشون فرمولهای خاص خودشونو دارن اگه میخواین محاسباتشو براتون بزارم

reza2011

عضو جدید
سلام
يه سوال در مورد طول مهاري
براي ستونهاي طبقه آخر يك ساختمان بتني طول مهاري ميلگردها بايد به چه اندازه باشه
يه جور يگه ميپرسم
اگه ستونهاي طبقه آخر يه ساختمان بتني 5 طبقه از 12 ميلگرد 20 باشه و سقف 35 سانتي باشه طول مهاري رعايت ميشود يا خير؟؟
آيا طول بعد از خم هم در طول مهاري به حساب مي آيد يا خير؟؟

رسول جان ميلگردها در ستون بتني در طبقه آخر بهتره بصورت مستقيم تا ارتفاع طول مهاري مستقيم ادامه پيدا كنه و بعد ديوار جان پناه به كمك اين آرماتور هاي امتداد پيدا كرده تقويت ميشه . اين بهترين روش هست به نظر من .

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام
معمولا در طبقه آخر میلگردها بصورت خم در سقف مهار میشوند .ما طول مهاری میلگردهای خم داریم یا مستقیم که هرکدومشون فرمولهای خاص خودشونو دارن اگه میخواین محاسباتشو براتون بزارم
سلام مجدد
با توجه به انكه طول بعد از خم در طول مهاري فشاري قابل قبول نيست نميشه به طول بعد خم استناد كرد

رسول جان ميلگردها در ستون بتني در طبقه آخر بهتره بصورت مستقيم تا ارتفاع طول مهاري مستقيم ادامه پيدا كنه و بعد ديوار جان پناه به كمك اين آرماتور هاي امتداد پيدا كرده تقويت ميشه . اين بهترين روش هست به نظر من .
مرسي
راستش به ذهنم رسيد
امروز با كنترلر نظام صحبت كردم
قبول نميكرد ميگفت فقط مقطع رو افزايش بده و و به جاي 12 تا 20 از 16 تا 18 استفاده كن اصلا دعوا سر 3 سانت آرماتوره:)

slim_shady

عضو جدید
درخواست مدول برشی

درخواست مدول برشی

سلام مدول برشی(G) آلومینیم و فولاد و برنج چنده؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

amir.saeed

عضو جدید
برج های خنک کننده

برج های خنک کننده

چرا در طراحی بتنی برج های خنک کننده دوبل از 3dpanel نمیتوان استفاده نمود؟؟؟؟

بالا