مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد تاریخ منابع اصلی را می گم بعدش نحوه خوندنو می گم ..;)
منابع اصلی تاریخ :
اسلام....................جزوه خانم نسیم عسکری ... این جزوه بسیار مفیده .. باید بالای 5 بار بخونید ... بار اول هم حدود 2 هفته طول می کشه ..
معاصر ........... 1. جزوه خانم مانا قابوسی 2. معماری معاصر غرب قبادیان 3. معماری غرب ریشه و مفاهیم بانی مسعود
جهان ...............1. جزوه خانم قابوسی .....2. معماری جهان ... زارعی ........
از این منابع بیشتر اصلا برای تاریخ توصیه نمی کنم ... این منابع نفرات برتر 3 سال اخیر می باشد ... خانم حاتمی با درصد67 نیز همین منابع را داشتند و البته این منابع را چندین دور خوندند....
نحوه خوندن:
در تاریخ در نخستین دور تنها باید دستتون بیاد که قضیه چیه و در هر دوره تاریخی چه بنایی ارزشمندی وجود داشته و ویژگی هر دوره چیه .... در دور دوم بیایید بگویید حالا این بنا مربوط به کیه(اگه معاصر می خونید).. اگه اسلامی می خونید در دور دوم باید به دنبال ویژگی آن بنا باشید ... (تذکر : اسلامی را بسیار ریز باید بخونید ولی در دور اول تنها به خوندن کلیات بپردازید و هر دور که می زنید جزئیات را بیشتر کنید .. لازم نیست به طور مثال دور اول بدونید بنای گنبد قابوس پشت بند منشوری داره این شاید برای دور سوم یا چهارم باشه.. پس خودتون باید سیاست به خرج بدهید و هر دور مطالب را به دور اول اضاف کنید. معاصر را کلی تر از اسلامی بخونید ... در معاصر ویژگی دوره ها و نام اثر و معمار آن اثر و دوره اثر خیلی مهمه... و در جهان بسیار سطحی بخونید... در جهان کلیسا ها خیلی مهمه ... دوستان در تاریخ سوال تکراری زیاد می یاد به طور مثال کلیسای فونتانا در دوران باروک همیشه یه پای ثابت کنکوره ... یعنی شما این کلیسا را باید حفظ باشید.... در تاریخ حتما سوالات چند سال اخیر را بررسی کنید .... شما نیمی از سوالات از دل این سوالات تکراریه .. که سال به سال بالا و پایین داره ) .................. این نقد سوالات چند سال اخیر را شاید در دی ماه انجام دادم ولی اگه نشد نحوه برخوردتون رو با سوالات چند سال اخیر را در دی ماه قرار می دهم... ;) این کلیت خوندن در تاریخ بود ...

mahyar21

عضو جدید

morteza2010

عضو جدید
از نویفرتی سوالی نمی یاد که لازم باشه اونو حتما خونده باشید . پس با آزامش بذاریدش کنار ... من درک پارسال با اون عجیب غریبیش 62 زدم ... نویفرتم یه بار نخوندم... چون بی فایده هست خوندنش ...;)
ابرام جان برای درک هم لطفا فرمایشات اعلام نماید خیلی خوبه این صحبت های شما خیلی :)
من جبهه نمی گیرم دوست خوبم ... شما می گید برای زدن درصد بالا نیازه که خونده بشه .. من می گم چنین چیزی وجود نداره ...نمونه بارزش آقای علی طباطبایی، نیما علوی، علی عسکری و هزاران کسه دیگه که درصد های بالا این چند سال را زدن این کتاب را توصیه نمی کنند که بخونید .. یعنی چون یه نفر خونده و درصد بالا زده دلیل نمیشه حرفشون درست باشه .;)
دوستان اجازه بدهید دوستان تجارب خود را بزارن خیلی مفیده مثلا فقط دورس استاییم خوبه در مورد کتاب ها جزوات اطلاعاتی ندارم ابرام جان لطف میکنه لپ کلام میگه چکار کنیم
مرتضی من نظرم اینه این 4 تا رو بخونم بعلاوه مبحث 18 و 19
دیگه تاسیسات سلطاندوستو نخونم..........شما نظرتون چیه........

والا سجی جان من بی تجربه ام دوستان بهتر میتون نظر بدن راجبش ولی چیزای که دیدم شنیدم به این نتیجه واسه خودم رسیدم فیزیک 1 و 3 اول جزوه بخونم وقت شد برم کتاباش و برای فیزیک 2 همین طور . ولی سعی میکنم حتما کتاب بخونم
کتاب تاسیسات اقای سلطاندوست مطالبش رونه خیلی این کتاب میگن بخونید من از هم از مرکز معماری و اکادمی و خانه معمار منابعشون دیدین این کتاب جزو اولیت های اولشونه و بچه هایی اینجا هم با تجربه میگن بخونید پس بخون

این فیزیک 4 هم ارزش داره بخونید بیشتر توضیحاتش راجب تنظیم شرایط هست .

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
درک عمومی معماری

درک عمومی معماری

ابتدا عرض کنم تیم طراحی سوالات درک بسیار گسترده هست که من مقداری از آن را خبر دارم ...
دکتر عیسی حجت.. دکتر ندومی، مهندس نوایی، دکتر عینی فر، دکتر مهدی حجت ، دکتر نقره کار .....و شاید چندین عزیز و استاد دیگه ... ما دو دسته سوال در درک داریم سوالات جذاب و استادانه و سوالات مریض و خراب که متاسفانه این دسته دوم قربانی زیاد گرفته .. پارسال 6 سوال مریض وجود داشت و باعث شد بالاترین درصد درک به 70 هم نرسه تا آنجا که من دیدم شاید 3 یا 4 نفر بالای 60 زدن .. از این ها بگذریم .. هر موقع سوالات درک مریض دیدید سریع رد بشید .. از این 6 سوال 2 تاشو می شد حدس زد سره جلسه ... این خوبیش اینه که حداقل منفی نمی زنید . از این ها که بگذریم خود سوالات درک را چطور می شه نگاه کرد ... فکر کنم همتون در اولین برخورد با رتبه های برتر این جمله را شنییدید که می گفتن برای زدن درک بالا باید سوالات چند سال اخیر را تحلیل کنید... حالا جنس این تحلیل چیه را مفصل تر می گم... در تحلیل سوالات درک این طور عمل کنید که از شروع مهر هفته ای نیم روز حدود 4 ساعت را به سوالات درک اختصاص بدهید در این 4 ساعت 2 کنکور درک را خوب بخونید و تحلیل کنید .. اول سوالات را جواب بدید و سپس شروع کنید از اول سوال ها باز خوندن و به جواب ها یک بار دیگه نگاه کردن .. در این مرحله کاری کنید که بتونید به یک نفر دوم اثبات کنید که جواب این گزینه هست .. پس در سوالات درک به دنبال اثبات باشید و خودتون هی جای طراح بذازید و خودتون را با جنس سوالات طراحی سوالات درک آشنا شوید ... در درک شناوری بر سوالات خیلی مهمه ... ولی قسمت سایه و پرسپکتیو و اسلامی را از کتاب استاد علی عسکری ببینید تا اون قسمت را مسلط شوید... در درک شانش بسیار دخیله ولی با این روش بالای 60 تضمینیه ... دوستان من فقط تا حالا 2 تا بالای 60 سال 92 دیدم.... خودم 62 و بهزاد عزیز 63.3 ... که این نشون می ده درک بالا کار راحتی نیست ولی جدا با این روش درصد بالای شما تضمینیه .... سال 91 هم فقط 2 تا بالای 60 من دیدم ... رتبه 1 که ایشون 82 زدن و رتبه 2 که نیما 60 زد ... پس می بینید با انرژی کم در درک شما می تونید بسیار جلو بیوفتید ... در درک شما نیاز به خوندن به شکل سنتی ندارید... چون هر استادی یه کتاب داره و شما باخوندن کتب مربوطه هم نمی توانید به جوای مطلوب برسید .. چون سوالات درک حفظی نیست .. جنس این سوالات درکی هست....;)

bal2aan

عضو جدید
بسیار ممنون دوست عزیز، بابت راهنمایی های ارزشمندتون...... منظورتون از سوالات مریض رو می تونید واضح تر بیان کنید و اینکه چطور باید تشخیصشون داد و ازشون رد شد؟

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسیار ممنون دوست عزیز، بابت راهنمایی های ارزشمندتون...... منظورتون از سوالات مریض رو می تونید واضح تر بیان کنید و اینکه چطور باید تشخیصشون داد و ازشون رد شد؟
سوالات مریض چند مدله :
به طور مثال سوال معروف مکعب در سال 92 ... دو تا جواب یا با دیدی دیگه 3 تا جواب درست داشت .. در سوالات مریض معمولا جواب فقط یک گزینه نیست .. یا سوالی هست که طراحان نظر شخصی خودشو دخیل کرده ... به طور مثال باز در سال 92 پرسیده بودند مقدم ترین اقدام برای جا نمایی یک ایستگاه مترو کدوم گزینه هست .. که تنها نظر طراح می تونسته گزینه درست را انتخاب کرده باشه .. معمولا 2 یا 3 تا سوال مریض داریم ولی امسال در سخت ترین سالی که درک دادند 6 تا سوال سخت داشتیم .. که من هنوز مطمئنم 75 می زدم اگه سنجش بی تفاوت به اعتراض ها نگاه نمی کرد ..;)

منامنا

عضو جدید
دوستان میشه نظرتون رو در مورد معماری معاصر از شرق تا غرب کامل نیا و مهدوی نژاد هم بگید تقریبا کتاب تازه اییه و خوب و قابل درک به موضوع ها پرداخته به نظرتون برای یه نتیجه معقول خوندن این کتاب کفایت میکنه؟:question::question::question:

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
ابی جان این جملت باز کن
والا این شناوری یعنی با جسارت با سوالات برخورد کردن .. یعنی سوالات درک را فهمیدن .. 70 درصد به بالای سوالات درک بسیار هوشمندانه طرح شدن .. نباید ترسید باید بدون ترس با انها برخورد معمارانه کرد... بذارید از زدن درک لذت ببرید.. شما در درک جان معماریتون به محک گذاشته می شه . پس سعی کنید در درک سوالات را جانانه جواب بدهید و با همین دیدی که سوالات فن را می زنید درک را جواب ندهید.. در یک کلام سوالات درک معمولا هوشمندانه طراحی شده اند و این هوشمندی را هی تجریه کنید .. یعنی هی در سوالات درک چند سال ببین که چقدر برخوردتون درست بوده .. بعد زدن چند کنکور به این شیوه شما خودتون دستتون میاد درک را چقدر می زنید .. معمولا نهایت تفاوت درکتون می شه 20 درصد.. اگه میانگین کنکور ها رو 50 هم بزنی راحت تا 70 هم می تونی خودتو بیاری بالا // ;)

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلي بوسيله bita-archi http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png

جزوه نسیم عسگری تو باشگاه نیس؟؟؟؟؟؟؟؟اگه نیس کجا میتونیم تهیش کنیم دانشگاه تهران یا انقلاب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کیانی چند تا کتاب داره میشه دقیقا اسمشو بگین چه کتابی؟؟؟؟؟

اون جزوه نسیم عسگری که توی تاپیک جزوه هاست کامل نیست یعنی؟؟

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها امیدوارم حسابی درس خونده باشید من چند تا سئوال داشتم چون احتمالا برم کتابایی رو که ندارم بخرم
برای کتابهای گلابچی واسه رشته معماری کدوماش مهمن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟برای انرژی اضافه بر اونا باید چی بخونیم
نظرتون راجع بعه این کتابا بگید
طبیعت منبع الهام
معماری آرکی تایپی
معماری دیجیتال
جزئیات ارتقا دهنده معماری
سیستم های ساختمانی آینده
معمار+مهندس=ساختار
پوسته ها و سازه های ورق تا شده
طراحی ساختمانهای بتنی
سازه های مشبک فضایی
نانو فن آوری
طراحی لرزه ای برای معماران
سازه های پارچه ای کشش
(اینا که گفتم واسه معماری کدومش مهمه البته سازه در معماری و مبانی سازه برای معماران بهمراه درک رفتار فکر کنم پایع ثابت باش )
واسه انرژی چی
کتاب فن و ایستایی ساختمان مجتبی فاطمی میتونه اونایی که به غیر از اون سه تا کتاب پایه ثابت رو پوشش بده
یا مثلا کتابای طباطبایی عصر کنکاش
مرسی اگه راهنماییم کنین

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام گلم
یه پیشنهاد دارم برات
منابعتو زیاد پراکنده نکن به مرور نمی رسی باور کن
حرص داشتن واسه خوندن منابع زیاد خوبه اما باید همونایی رو که میخونی فوت آب بشی وگرنه به هیچ دردی نمیخورن
جزئیات ارتقا دهنده معماری
سیستم های ساختمانی آینده
معمار+مهندس=ساختار
طراحی ساختمانهای بتنی
سازه های مشبک فضایی
نانو فن آوری
طراحی لرزه ای برای معماران
سازه های پارچه ای کششی
اینا بنظر من کافیه حتی برای انرژِی(زیادم هست)
البته این فقط نظر منه

آخرین ویرایش:

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها امیدوارم حسابی درس خونده باشید من چند تا سئوال داشتم چون احتمالا برم کتابایی رو که ندارم بخرم<br>
برای کتابهای گلابچی واسه رشته معماری کدوماش مهمن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟برای انرژی اضافه بر اونا باید چی بخونیم<br>
نظرتون راجع بعه این کتابا بگید<br>
<strong>طبیعت منبع الهام .................1 رور</strong><br>
<strong>معماری آرکی تایپی....................1 روز</strong><br>
<span style="color: rgb(0, 0, 0);"><strong>معماری دیجیتال....................... 1 روز</strong></span><br>
<span style="color: rgb(128, 0, 0);"><strong>جزئیات ارتقا دهنده معماری...............خیلی خیلی مهمه </strong></span><br>
سیستم های ساختمانی آینده<br>
معمار+مهندس=ساختار<br>
پوسته ها و سازه های ورق تا شده<br>
طراحی ساختمانهای بتنی<br>
سازه های مشبک فضایی<br>
<strong>نانو فن آوری.............خلاصه آقای طباطبایی یا آقای مهندس شریفی </strong><br>
<span style="color: rgb(128, 0, 0);"><strong>طراحی لرزه ای برای معماران.............جزوه مهندس سروش نیا و سینا شریفی <br>کتاب بسیار مهم فناوری نوین را حتما دو بار بخونید ... آقای گلابچی عاشق این کتابا</strong></span><br>
سازه های پارچه ای کشش<br><br>
(اینا که گفتم واسه معماری کدومش مهمه البته سازه در معماری و مبانی سازه برای معماران بهمراه درک رفتار فکر کنم پایع ثابت باش )<br>
واسه انرژی چی<br>
کتاب فن و ایستایی ساختمان مجتبی فاطمی میتونه اونایی که به غیر از اون سه تا کتاب پایه ثابت رو پوشش بده<br>
یا مثلا کتابای طباطبایی عصر کنکاش<br>
مرسی اگه راهنماییم کنین
<br>
مابقی کتاب ها رو برای انرژی حتما بخونید ... کتاب فناوری نوین و جزئیات ارتقا دهنده و نانو بسیاز مهم هستند ...<br>

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها امیدوارم حسابی درس خونده باشید من چند تا سئوال داشتم چون احتمالا برم کتابایی رو که ندارم بخرم
برای کتابهای گلابچی واسه رشته معماری کدوماش مهمن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟برای انرژی اضافه بر اونا باید چی بخونیم
نظرتون راجع بعه این کتابا بگید
طبیعت منبع الهام ................. ا روز هم می توانی تمامش کنی
معماری آرکی تایپی.................1 روز می تونی تمومش کنی
معماری دیجیتال.......................1 روزه می تونی تمومش کنید
جزئیات ارتقا دهنده معماری.............خیلی خیلی مهمه
سیستم های ساختمانی آینده
معمار+مهندس=ساختار
طراحی ساختمانهای بتنی
سازه های مشبک فضایی
نانو فن آوری............... این را از جزوه آقای طباطبایی یا سینا شریفی بخونید
طراحی لرزه ای برای معماران...........این را از جزوه آقای سروش نیا بخونید.....
کتاب فناوری نوین نیز خیلی مهمه ....کتاب مورد علاقه گلابچی هست.......

سازه های پارچه ای کشش
(اینا که گفتم واسه معماری کدومش مهمه البته سازه در معماری و مبانی سازه برای معماران بهمراه درک رفتار فکر کنم پایع ثابت باش )
واسه انرژی چی
کتاب فن و ایستایی ساختمان مجتبی فاطمی میتونه اونایی که به غیر از اون سه تا کتاب پایه ثابت رو پوشش بده
یا مثلا کتابای طباطبایی عصر کنکاش
مرسی اگه راهنماییم کنین
باقی کتاب برای رشته انرژی مهمه ولی برای معماری مهم نیست...

morteza2010

عضو جدید
بچه ها به نظر شما با جی 5 بخونی چطوره ؟
به نظر ودم خوبیش اینه که اخر نمیخواد جانت کنده بشه و دوباره مرور کنی و سرعت بهینه میشه البته شاید وقت صرف نوشتن بشه ولی ازون طرف مطالب غیر تکراری میخونی و اونای نفهمیدی و یاد نگرفتی میفهمی و همون میخونی
لطفا نظرات خود رابگویید

mahyar21

عضو جدید
پستش رو با جستجو میتونید پیدا کنید...

جزوه معمار ی اسلامی نسیم عسگری
(خلاصه و شامل تمام مباحث)
http://uploadkon.ir/?file=islamic_1.rar
بچه ها یکیتون میتونه این جزوه رو دوباره آپلود کنه؟
نمیدونم چرا از این سایت نمیتونم دانلود کنم وسطش گیر میکنه.
ممنون میشم اگه یکی از دوستان این زحمتو بکشه.

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان:
من برای مباحث محاسباتی فن (خرپا و تیر و...) کلی ایراد دارم متاسفانه:)
از دوستانی ک واردن ممنون میشم هروقت که وقتشون آزاد بود من رو راهنمایی کنن
یاحق

pguzahra68

عضو جدید

arch_girl

عضو جدید
بابا منابع رو که همه میگند و همه جا هست و همه میدونیم چجوووری بخونیم این همه کتاب رو

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من پست ابرام رو دیده بودم من هم نظرم با ابرام یکیه این که ما چند دسته سوال داریم و ما نباید به همه ی سوالا جواب بدیم (که من به خاطر این که خواستم سر کنکور پارسال به همشون جواب بدم ضربه و شکست سختی خوردم ) چند تا از دوستانم که رتبه هاشون خوب بود هم همین نکته ای که ابرام جان ذکر کردند رو به من توصیه کردند که بشینم تحلیل کنم سوالای چند سال پیش رو .این که میگن شانس تاثیر داره رو من اصلا موافق نیستم ونمیتونه دخیل باشه به نظر من سوالا و گزینه هاشون توی درک از جنس سوالای شک برانگیزن یعنی این که احتمال داره همه ی گزینه ها جواب باشند ولی ما باید درسترین گزینه رو انتخاب کنیم .پاسخ درست به این سوالا نیازمند توجه به هم هی جوانب موضوعه . کتاب فرم فضا نظم دی چینگ میتونه خیلی بهتون کمک بکنه حنما بخونین
به نظر من پست مفید این بوده

moeinz

کاربر بیش فعال
دوستان این جزییا ارتقا دهنده هم زیاده و هم گرون
فوقشم دیگه ازش ی سوال بیاد
واقعن ارزش داره؟
یا مثلن طبیعت منبع الهام که همین امسال دو س تا سوال ازش اومده چرا سرسری بخونیم؟

در ضمن گلابچی ی کتابم داره ک اردیبهشت داده بیرون
تعامل تکنولوژی و معماری که اثار نورمن فاسترو تحلیل کرده
این وضعیتش چ جوریه؟...احتمال سوال صد در صد داره دیگه

آخرین ویرایش:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعن ارزش داره؟

بیبین الا به سطحی زسیدیم که انتخاب یه منبع اشتباه میتونه به ضررمون تموم شه
.به نظرت چرا کسایی که کلاس سروش نیا میرن بهتر نتیجه میگیرن از کره مریخ که نیومدن.......
یا بچه هایی که دانشگاههای تهران خوندن
همین سئوال شمارو اگه اونا داشته باشن قشنگ میرن از سروش نیا و کسای دیگه میپرسن و جوابشو میگیرن
به هر حال کلی با محمود رفیقه و چند تا کتابم با هم چاپ کردن............و با هم در ارتباطن
من میگم این منابع رو بخون.تا مهر...بعدش که کلاسهای سروش نیا شروع شد بچه ها ازش بپرسن
مثلا واسه پارسال خودش گفته بود که کدوم صفحات حذفه.کدوم بخشها مهمن و اینا که timaj یه بار دقیقشو گفت که الان پستشو دقیق یادم نیس
شما و بچه های دیگه بهتره الان برین فارغ از هرگونه دلهره و فکرهای شیطانی:w01: همین منابعو بخون تا وقتی که اطلاع موثق از این قضیه پیدا میکنیم الان به سحر میگم که هر وقت دیدش ازش بپرسه یا یه ایمیل براش بفرسته....................
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/funny/w47.gif

آخرین ویرایش:

arch1

عضو جدید
جی 5 برا رشته معماری که بیشترش عکس هست خوب نیست من توصیه نمیکنم با جی 5 کار کنید چون جزوات به اندازه کافی خلاصه و چکیده هست :)
مثلا جزوه طباطبایی و جزوه نسیم عسگری واقعا جایه خلاصه تر شدن نداره
بچه ها به نظر شما با جی 5 بخونی چطوره ؟
به نظر ودم خوبیش اینه که اخر نمیخواد جانت کنده بشه و دوباره مرور کنی و سرعت بهینه میشه البته شاید وقت صرف نوشتن بشه ولی ازون طرف مطالب غیر تکراری میخونی و اونای نفهمیدی و یاد نگرفتی میفهمی و همون میخونی
لطفا نظرات خود رابگویید

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
قرار شد 1600 سوال عسکری رو بخونیم

برای اینکه این سوالات رو تحلیل کنیم باید یه پیش زمینه‌ای در رابطه با سوالاتش داشته باشیم. کتابی نیست که همه بخش‌هایی که ازش سوال میاد رو توضیح بده؟ مثلا ما میدونیم از بخش سایه سوال میاد ، این کتاب بیاد تو یه بخش در مورد این توضیح و آموزش بده. کلا کتاب یا کتابایی باشند که مباحث مشخص رو توضیح بدند.

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
من میخوام اسکیس تمرین کنم
باید بگم که میخوام از حد متوسط به عالی برسم
ولی نمیدونم که دقیقا چطوری تمرین کنم یا اینکه چطوری شروع کنم.
فعلا از کروکی ها اسکیس میزنم البته نمیدونم که کار مفیدی هست یا نه...
خواهشا شما راهنمایی کنید

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/462937-نمایش-تمرینات-قبل-از-اسکیس-92

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/450549-اسکیس-معماری-داخلی-و-منظر

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/437296-تمرین-گروهی-اسکیس-92

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای اینکه این سوالات رو تحلیل کنیم باید یه پیش زمینه‌ای در رابطه با سوالاتش داشته باشیم. کتابی نیست که همه بخش‌هایی که ازش سوال میاد رو توضیح بده؟ مثلا ما میدونیم از بخش سایه سوال میاد ، این کتاب بیاد تو یه بخش در مورد این توضیح و آموزش بده. کلا کتاب یا کتابایی باشند که مباحث مشخص رو توضیح بدند.

به این قسمت یه سر بزن شاید بتونی جواب سوالت رو بگیری ولی همینطور که بچه ها گفتن واسه درک کتاب مشخصی وجود نداره .

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/448036-درک-عمومی-معماری

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعن ارزش داره؟

پارسال همین موفع ها بود که مهندس سروش نیا به همون می گفت جزئیات ارتقا دهنده منبع اصلی می شه... این کتاب الان منبع اصلی هست و حتما بین 2 تا 3 تا سوال میاد ..خوندن جزئیات ارتقا دهنده نهایت 4 روز طول می کشه .. کتاب سنگینی نیست .. و متنی روان و زیبا داره .. در مورد طبیعت منبع الهام به نظر من 2 روز وقت بذار بخونش ... فقط هم قسمت نمونه موردی های آخر کتاب را بخون .. فکر کنم 30 تا نمونه موردی داره که به سرعت می تونی بخونی ..این کتاب تعامل تکنولوژی و معماری را من ندیدم ولی از دوستانم می پرسم و بهتون می گم آیا مهمه یا نه ... ولی این و بدونید هیچ کس به طور صد در صد نموده قراره چی بیاد ولی آقای سروش نیا و سینا شریفی و چند دوست دیگه بیشتر بهشون نزدیکا و من به عینه دیدم گفتهاشون کامل درست از آب در اومده /;) بحث سر سری خوندن طبیعت منبع الهام نیست.. این کتاب چیز خاصی نداره...

وضعیت
موضوع بسته شده است.