صفحه 1 از 5 1234 ... آخرينآخرين
نمايش نتايج 1 تا 10 از 47

تاپیک: هیدرات گازی

 1. #1
  تازه وارد آواتار abolfazl424
  رشته
  مهندسی شیمی
  تاريخ عضويت
  2007/10
  محل سكونت
  تهران
  امتیاز
  13
  پست ها
  1

  Post درخواست مطلب در زمينه ي هيدرات متان

  دوستان عزيز اگه كتاب و مطلب جالبي در زمينه ي هيدرات گازي و بوي‍‍ژه هيدرات متان داريد، ممنون ميشم اگه بذاريدش تو سايت.

 2. #2
  عضو فعال آواتار mahdi.adelinasab
  رشته
  مهندسی شیمی
  تاريخ عضويت
  2007/4
  محل سكونت
  amol
  امتیاز
  1229
  پست ها
  1,105

  Graduated

  نقل قول نوشته اصلي بوسيله abolfazl424 نمايش پست
  دوستان عزيز اگه كتاب و مطلب جالبي در زمينه ي هيدرات گازي و بوي‍‍ژه هيدرات متان داريد، ممنون ميشم اگه بذاريدش تو سايت.
  این چند تا رو برات پیدا کردم امیدوارم که استفاده کنی

  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

  امید که بارورتر و فرهیخته تر گردی
  یا علی
  همیشه می گفتم: "عشق را با خود برد
  و ندانست که من،
  در کوچه سار بیشه وحشی عشق،
  خوابم برده..."
  و حال می گویم: "من خود عشقم..."

 3. #3
  مدیر ارشد آواتار پیرجو
  رشته
  مهندسی شیمی
  تاريخ عضويت
  2007/1
  محل سكونت
  جهنم دنیای غم
  پست ها
  17,729

  Pdf Biomedical Applications Polymer Blends (Advances in Polymer Science)  Biomedical Applications Polymer Blends (Advances in Polymer Science)
  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

  By D. Klee, Geoffrey C. Eastmond, J. E. McGrath,

  Publisher: Springer-Verlag Telos
  Number Of Pages: 239
  Publication Date: 1999-11
  Sales Rank: 5045618
  ISBN / ASIN: 3540659331
  EAN: 9783540659334
  Binding: Hardcover
  Manufacturer: Springer-Verlag Telos
  Studio: Springer-Verlag Telos
  در مقابل کاری که برای مردم انجام می دهی انتظار تشکر نداشته باش، این خود نوعی گدایی ایست. "پیرجو"

  آن روز چقدر نزدیک است، شیطان فریاد می زند آدم پیدا کنید، سجده خواهم کرد.....

  چیدن یک سیب و این همه تقاص!!!


  contact me | pirjo[@]iran-eng[dot]com

  contact me | pirjo[@]nigc[dot]info

 4. تشكرها از اين پست


 5. #4
  عضو فعال آواتار نازنین
  رشته
  مهندسی شیمی
  تاريخ عضويت
  2007/10
  محل سكونت
  رشت
  امتیاز
  1117
  پست ها
  818

  Graduated هیدرات گازی

  تاریخچه هیدرات گاز

  تاریخچۀ هیدرات گاز به سه دورۀ اصلی تقسیم می شود:

  دورۀ اول: اين دوره از زمان کشف آن توسط Sir Humphery Davy در سال 1810 شروع شده و تا به حال ادامه دارد و مربوط به جالب بودن پديدۀ تشکيل هيدرات از نظر علمی است، چرا که تجمع آب و گاز در يک فاز جامد (هيدرات)، از نظر علمی پديدۀ قابل توجهی است.

  دورۀ دوم: تقريباً از سال 1934 با بیان اینکه تشکیل هیدرات باعث بسته شدن خطوط انتقال گاز طبیعی می باشد. شروع شده و تا کنون ادامه دارد. پس از کشف Hammerschmidt، اولین کسانی که آزمایشات تجربی روی شرایط تشکیل هیدرات انجام داده اند و داده هایی از آن گزارش کرده اند، Deaton و Frost بودند. در اين دوره، هيدرات عمدتاً به عنوان مشکلی برای توليد کنندگان و فرآوران گاز طبيعی در نظر گرفته می شود. به عبارت ديگر اين بخش از تاريخچۀ هيدرات به ساخت صنايع و مشکلات ناشی از آن اختصاص دارد.

  دورۀ سوم: اين دوره با کشف اين حقيقت که طبيعت ميليونها سال پيش از بشر، هيدرات ها را توليد نموده، از اواسط دهه 70 ميلادی شروع شده و تا کنون ادامه دارد. اين هيدرات ها در نواحی يخچالی اقيانوسهای عميق و همچنين در خارج از جو زمين در سيارات ديگری نظير مريخ وجود دارند.

  هیدرات گاز

  در طبیعت آب و گاز طبیعی همراه هم هستند و در مخازن گاز, این دو در حال تعادل هستند بطور کلی آبی که هنگام خروج گاز از چاه به همراه آن بالامی اید , جزئی مزاحم در گاز طبیعی است زیرا اولا سبب خوردگی در خطوط انتقال گاز ترش ( گاز همراه با H2S ) می گردد. ثانیا ارزش حرارتی گاز طبیعی را پایین می آورد. ثالثا بالا رفتن فشار یا پایین امدن دما در هنگام انتقال گاز طبیعی سبب میعان آب شده و آب در فاز مایع راندمان خطوط انتقال گاز را شدیدا کاهش می دهد. رابعا پایین امدن بیش ازحد دما در فصل زمستان یا پس از افت شدید ادیباتیک ( که باعث افت سریع دما می گردد) سبب بروز پدیده ای به نام تشکیل هیدرات در خط لوله انتقال گاز طبیعی می شود. هیدرات متان در سطح دریاها بصورت یخ زرد یافت می شود و در عمق کمتر از 100 متر تشکیل شده و بصورت ذرات معلق در سطح آب ظاهر می شود. گهگاه تکه هایی از این یخ ها شکسته و در سطح آب شناور می شود و به محض شکسته شدن این یخ ها مقدار زیادی کف در سطح دریا تولید می شود و یخ زرد بطور کامل متلاشی می شود . پایداری متان بر روی سطح دریا پیامد های مهمی دارد, اول آنکه شاید منبع ذخیره مقدار زیادی انرژی باشند, دوم , انکه دراثر سوانح و اختلالات طبیعی(در حین بهره برداری از هیدرات گاز در صورتی که مراتب احتیاط رعایت شود) ممکن است در اثر ناپایداری هیدرات متان در سطح دریا مقدار زیادی گاز متان آزاد شود و حتی باعث ریزش کوه و تاسیسات موجود در زیر دریا شود.در نهایت گاز متان تاثیر بدی بر میزان گازهای گلخانه ای و گرم شدن زمین می گذارد البته هیدرات از سالها پیش شناخته شده بود و به عنوان یک مساله جالب آزمایشگاهی مورد بررسی و تحقیق قرار گرفت اما فقط هنگامی که در سال1934 به علت بسته شدن خط لوله انتقال گاز طبیعی هیدرات اعلام شد, تحقیقات در زمینه شناخت پدیده هیدرات شکل جدی به خود گرفت.

  ساختارهای شناخته شده برای هیدرات گاز:


  تحقیقات claussen در سال 1951 ,marsch وpauling در سال 1952و stackelberg وmuller در سالهای 52-1942 نشان داده است(بوسیله ازمایش های پراش اشعه X ) که هیدرات های گازی می توانند به یکی از دو ساختار مکعبی II,I کریستالیزه شوند. بعبارت دیگر آب می تواند تشکیل دو نوع شبکه هیدرات بدهد که به ترتیب ساختار II,I نامیده می شود. هر دو نوع شبکه هیدرات شامل تعدادی حفره های کوچک و بزرگ است.
  در یک هیدرات پایدار, تعدادی از حفره های میزبان ( آب ) توسط ترکیبات گازی که مولکولهای مهمان نامیده می شوند اشغال می گردند . تنها گازهایی که دارای قطر مولکولی کوچکتر از حفره ها و شکل هندسی مناسب هستند می توانند وارد حفره ها شوند. اخیرا توسط آزمایشات پراش و مطالعات NMR (Ripmeester و همکارانش , 1987و1994) ساختار جدیدی برای هیدرات گزارش شده است که به ساختار H معروف است.

  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]
  صبر وتحمل موقعی خوب است که اصل مشروعی داشته باشد وگرنه در مقابل حق کشی و تبعیض و بیدادگری صبر تعبیر می شود به ضعف و ضعف مقدمه فنا است.
  "زرتشت"


 6. تشكرها از اين پست


 7. #5
  عضو فعال آواتار نازنین
  رشته
  مهندسی شیمی
  تاريخ عضويت
  2007/10
  محل سكونت
  رشت
  امتیاز
  1117
  پست ها
  818

  پيش فرض

  در شکل 1 واحد های کریستالی هر سه ساختار نشان داده شده است.
  شکل 1 : واحد های کریستالی هیدرات a) I b ) II c )H

  ساختارI هیدرات گاز

  واحد سلولی ساختار I
  شامل یک مکعب ˚A 12 می باشد که هر واحد ساختمانی آن از 46 مولکول آب و8 حفره برای مولکولهای گاز(حفره کوچک و بزرگ) تشکیل شده است. 2 حفره کوچک به صورت 12 وجه 5 ضلعی (pantagonaldodecahedron) و 6 حفره بزرگ به صورت 14 وجهی که (tetrakaidecahedron ) نامیده می شود , زیرا 12 وجه ان 5 ضلعی و 2 وجه دیگر, 6 ضلعی متقابل(روبروی هم) می باشند) شکل2 (.  شکل2:حفره ها در ساختار I هیدرات گاز.

  حفره های کوچک تقریبا کروی اند( البته به خاطر هیدروژن های جلو امده بیشتر شبیه قاصدک هستند تا کره) ولی حفره های بزرگ اندکی شلجمی(oblate
  ) هستند (با 14 درصد تغییر از حالت کروی, شبیه بیضی گون شلجمی).
  شعاع حفره کوچک در ساختار I برابر ˚A 3.95 و شعاع حفره بزرگ برابر ˚A 4.33 می باشد.قطر آزاد متوسط حفره ها ( حد بالایی هر حفره برای یک میهمان) بنا به پیشنهادDavidson با کم کردن قطر واندروالسی ملکول آب (A˚2.8 ) از قطر حفره بدست می اید.با این حساب قطر آزاد متوسط حفره های کوچک A˚5.1 وحفره های بزرگ ˚A 5.8 خواهد شد.
  ساختار II هیدرات گاز

  واحد سلولی ساختار II شامل یک مکعب ˚A 17.3 می باشد که هر واحد ساختمانی آن از 136 ملکول آب و 24 حفره برای ملکولهای گاز(حفره کوچک و بزرگ) تشکیل شده است. 16 حفره کوچک به صورت 12 وجه پنج ضلعی کج (distorted ) می باشدو 8 حفره شانزده وجهی که hexakaidecahedron نامیده می شود . که شامل 4 وجه شش ضلعی و 12 وجه پنج ضلعی می باشد (شکل3 ).


  شکل3 : حفره ها در ساختار II هیدرات گاز

  حفره های اخیر تقریبا کروی اند.قطر آزاد متوسط حفره های کوچک ˚A
  5 وحفره های بزرگ,˚A 6.7 است.

  ساختار
  H هیدرات گاز

  واحد سلولی ساختار H
  شامل یک شبکه شش وجهی (hexagonal ) با پارامترهای A˚ 12.26 = a و ˚A 10.17 =c هست که هر واحد ساختمانی ان از 34 ملکول آب و 6 حفره برای ملکولهای گاز(حفره کوچک, متوسط و بزرگ) تشکیل شده است.3 حفره کوچک(12 وجه پنج ضلعی) که ساختارهای قبلی نیز آنرا دارا می باشد. و یک حفره بزرگ (12 وجه پنج ضلعی و8 وجه شش ضلعی ) که Icosahedron نامیده می شود. و دو حفره با اندازه متوسط و کمی بزرگتر از حفره کوچک که یک 12 وجهی (3 وجه مربع ,6 وجه پنج ضلعی و3 وجه شش ضلعی ) است (شکل 4 ).


  شکل4 : حفره ها در ساختار H هیدرات گاز.

  شعاع حفره کوچک , ˚A
  3.91, شعاع حفره متوسط , ˚A 4.06 و شعاع حفره بزرگ ˚A 5.71 می باشد, که می تواند ملکولهایی در محدوده A˚8.6- 7.5 (قطر موثر) را در خود جای دهد این ساختار هیدرات , یک هیدرات دوگانه است که شبکه کریستالی آن با دو نوع ملکول تثبیت و پایدار می شود. ملکولهای کوچکی مثل متان یا سولفید ها می توا نند وارد حفره های کوچک شده و ملکولهای بزرگتر از˚A7.4 مثل نئوهگزان , سیکلوهگزان , متیل بوتان ها و... وارد حفره بزرگ آن می شوند. بر خلاف ساختار II و I هیدرات که با اشغال شدن یک نوع حفره کوچک یا بزرگ با یک نوع گاز(هیدرات ساده) تشکیل می شود , در ساختار H حتما باید دو نوع ملکول گاز (کوچک و بزرگ) برای حفره های کوچک و بزرگ باشند ( هیدرات دو گانه). بطور خلاصه راجع به ساختار های هیدرات گاز می توان گفت:
  1.ملکولهای خیلی کوچک مثل هلیم , هیدروژن و نئون (Deff<3A˚) کوچکتر از آن هستند که در حفره های هیدرات به دام بیافتند.در واقع قادر به پایدار ساختن هیچ کدام از حفره ها نیستند و از موانع حاصل از پیوند هیدروژنی عبور می کنند در نتیجه تشکیل هیدرات نمی دهند.
  2.ملکولهایی مثل Ar,Kr,N2,O2 که Deff<4.2A˚>3A˚ است , تشکیل ساختار II می دهند(تا سال 1983 این مواد را تشکیل دهنده های ساختار I می دانستند البته در مورد ساختار هنوز هم بحث وجود دارد).
  3.ملکولهای کمی بزرگتر مثل C2H6, C2H4, H2S, CO2,CH4 هیدرات I تشکیل می دهند ( هر چهار متان فقط در حفره های بزرگ این ساختار قرار می گیرد).
  4.ملکولهای بزرگتراز سازنده ساختار I مثل C3H8,C3H6,i-C4H10 تشکیل ساختار II هیدرات را می دهند (ملکول n-C4H10 امکان تشکیل هیدرات ساده را ندارد, بلکه نیاز به گازهای برای پر کردن حفره های کوچک وپایداری شبکه دارد).
  5. پر شدن حفره ها در ساختار II,I هیدرات بیشتر وابسته به اندازه ملکول میهمان است , در صورتی که در ساختار H , شکل (shape ) ملکول گازی نیز موثر است.
  6.قبل از کشف ساختار H هیدرات , نرمال بوتان سنگین ترین گاز تشکیل دهنده هیدرات به شمار می رفت.
  به هر حال ثابت شد که ملکولهای سنگین تری مثل ایزوپنتان , متیل بوتان ها, سیکلو هگزان , ... می توانند با حضور گازهای کمکی تشکیل هیدرات دهند(تشکیل دهنده های سنگین هیدرات).
  7.غیر استوکیومتری بودن هیدرات مربوط به نسبت قطر ملکول میهمان به قطرآزاد حفره است.هر چه این عدد به یک نزدیک شود, غیر استوکیومتری بالا می رود(البته به میزان پر شدن حفره ها هم ربط داده اند).
  8. نسبت شعاع میهمان به حفره می تواند نشان گری برای تعیین ساختار باشد و ساختار هیدرات تعیین کننده فشار و دمای تعادلی .
  9. در اغلب مطالعات , مخلوط دو گاز کمکی متان و نیتروژن به کار برده می شوند . متان به این خاطر که عمده ترین گاز تشکیل دهنده هیدرات در سیالات مخازن است. نیتروژن نیز به این دلیل انتخاب می شود که در فشارهای بالا و دماهای پایین تر (به طور قابل توجه) , در مقایسه با متان , تشکیل هیدرات داده و در دامنه وسیعی از مدل ریاضی صدق می کند.
  10. هیچ کدام از ساختارهای هیدرات بدون وجود گاز میهمان به وجود نمی ایند و پایداری لازم را ندارند. یعنی این ملکولهای گازی هستند که پایداری لازم را به شبکه کریستالی هیدرات می دهند.از طرف دیگر برای تشکیل شبکه هیدرات لزوم ندارد که همه حفره های یک ساختار را پر کند.
  11. تعیین ساختار هیدرات تشکیل شده , کار راحتی می باشد و فقط تابع اندازه ملکولهای گاز می باشد . مثلا CH4,C2H6 هر دو ساختار I را به وجود می اورند هر چند اتان فقط می تواند وارد حفره های بزرگ این ساختار شود و یا C3H8 تشکیل ساختارII را می دهد ولی فقط وارد حفره های بزرگ آن می شود .تعیین نوع ساختار هیدرات برای مخلوط های گازی کار مشکلتری است . مثلا مخلوط گازی متان و پروپان با آب, ساختار IIرا به وجود می آورند , حتی هنگامی که جزء مولی پروپان کمتر از 1% باشد . علت این پدیده این است که ملکول های پروپان بزرگتر از آن است که بتواند وارد حفره های بزرگ یا کوچک ساختار I شود.در حالی که متان می تواند درون حفره های کوچک ساختار II جای گرفته و به این ترتیب آن را پایدارتر از هیدرات حاصل از پروپان خالص و آب سازد. در نتیجه اغلب گازهای طبیعی تشکیل ساختار II هیدرات می دهند, چون اغلب مخازن دارای مقدار کمی پروپان هستند.

  تاریخچه فعالیتها در زمینه هیدرات


  از جمله فعالیتها در زمینه پیش بینی دمای تشکیل هیدرات, می توان به معادلات ارائه شده همچون معادلات Berg , Motiee, Hammerschmidt ,… و معادله Sloan که معتبرترین معادله در این زمینه است اشاره کرد.

  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]
  صبر وتحمل موقعی خوب است که اصل مشروعی داشته باشد وگرنه در مقابل حق کشی و تبعیض و بیدادگری صبر تعبیر می شود به ضعف و ضعف مقدمه فنا است.
  "زرتشت"


 8. تشكرها از اين پست


 9. #6
  عضو
  رشته
  مهندسی شیمی
  تاريخ عضويت
  2008/7
  امتیاز
  38
  پست ها
  75

  پيش فرض

  چگونه مي تونيم پي به احتمال تشكيل هيدرات ببريم؟ در صورتي كه سيال ما تركيبي از ايزوبوتان و ايزوبوتن باشه و مقدار كمي در حدود 3-5 درصد پروپان و يه مقدار جزئي آب هم داشته باشه و البته دماي پائين رو هم در فرايند داشته باشيم چطوري مي تونيم شرايط يا نقاط احتمالي تشكيل هيدرات رو شناسايي كنيم؟
  سوال بعدي:
  هيدرات گازي توده سختي رو تشكيل مي ده كه ممكنه باعث گرفتگي لاين بشه يا كريستالهاي اون به شكل ژله ايي جمع مي شن؟

 10. #7
  عضو فعال آواتار hormozdi
  رشته
  مهندسی شیمی
  مقطع
  فوق لیسانس
  تاريخ عضويت
  2008/3
  محل سكونت
  تهران
  امتیاز
  655
  پست ها
  416

  پيش فرض

  1- چون گازی با ترکیب دلخواه دارید، بهترین روش برای پی بردن به شرایط ونقاط تشکیل هیدرات استفاده از نرم افزاری مانند Hysys می باشد. با تعریف یک جریان در این نرم افزار، شما می توانید نمودار فازی مربوط به آن را رسم کنید. در این نمودار، نمودار هیدرات هم قابل مشاهده است.
  2- هیدرات جامد است و تشکیل یک توده سخت می دهد.
  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]
  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]
  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]
  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]
  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

 11. تشكرها از اين پست


 12. #8
  عضو
  رشته
  مهندسی شیمی
  تاريخ عضويت
  2008/7
  امتیاز
  38
  پست ها
  75

  پيش فرض

  نقل قول نوشته اصلي بوسيله hormozdi نمايش پست
  1- چون گازی با ترکیب دلخواه دارید، بهترین روش برای پی بردن به شرایط ونقاط تشکیل هیدرات استفاده از نرم افزاری مانند Hysys می باشد. با تعریف یک جریان در این نرم افزار، شما می توانید نمودار فازی مربوط به آن را رسم کنید. در این نمودار، نمودار هیدرات هم قابل مشاهده است.
  2- هیدرات جامد است و تشکیل یک توده سخت می دهد.
  ممنون از جوابتون من نمي دونستم تو hysys چنين امكاني هست
  فقط الان يه سوال برام پيش اومد الان در نمودار p-t يه منحني دارم كه نمي دونم چه جوري بايد تعبيرش كنم مثلا روي نمودار p-t منطقه بخار و دو فازي و مايع رو مي تونيم ببينيم ولي نمي دونم تحليل منحني hydrate روي اين نمودار چه جوريه؟ از طرف ديگه در همون جايي كه گزينهhydrate رو هم فعال كردم تا منحني اونو هم برام بكشه يه منو آبشاري زيرشه كه 4 تا گزينه داره از جمله assume free water , ..., vapor only model كه با انتخاب سه تاي اول شكل منحني يكسانه و لي مورد آخري شكلش فرق داره ممنون ميشم اگر اطلاعاتي در اين زمينه داريد راهنمائيم كنيد.

 13. #9
  عضو فعال آواتار hormozdi
  رشته
  مهندسی شیمی
  مقطع
  فوق لیسانس
  تاريخ عضويت
  2008/3
  محل سكونت
  تهران
  امتیاز
  655
  پست ها
  416

  پيش فرض

  نقل قول نوشته اصلي بوسيله moradipour_f نمايش پست
  ممنون از جوابتون من نمي دونستم تو hysys چنين امكاني هست
  فقط الان يه سوال برام پيش اومد الان در نمودار p-t يه منحني دارم كه نمي دونم چه جوري بايد تعبيرش كنم مثلا روي نمودار p-t منطقه بخار و دو فازي و مايع رو مي تونيم ببينيم ولي نمي دونم تحليل منحني hydrate روي اين نمودار چه جوريه؟ از طرف ديگه در همون جايي كه گزينهhydrate رو هم فعال كردم تا منحني اونو هم برام بكشه يه منو آبشاري زيرشه كه 4 تا گزينه داره از جمله assume free water , ..., vapor only model كه با انتخاب سه تاي اول شكل منحني يكسانه و لي مورد آخري شكلش فرق داره ممنون ميشم اگر اطلاعاتي در اين زمينه داريد راهنمائيم كنيد.
  از منوی Tools ، گزینه Utilities را انتخاب کنید. از منوی باز شده Envelope Utility را انتخاب و دکمه Add Utility را می زنیم. در صفحه موجود در سربرگ Design ، با Select Stream جریان تعریف شده از قبل با ترکیب درصد دلخواه را انتخاب می کنیم. وضعیت OK و نوار وضعیت سبز رنگ خواهد شد. به سربرگ Performance می رویم و در سمت راست صفحه، گزینه Hydrate را فعال می نماییم. نمودار مربوطه ظاهر خواهد شد.
  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]
  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]
  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]
  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]
  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

 14. تشكر از اين پست


 15. #10
  عضو
  رشته
  مهندسی شیمی
  تاريخ عضويت
  2008/7
  امتیاز
  38
  پست ها
  75

  پيش فرض

  نقل قول نوشته اصلي بوسيله hormozdi نمايش پست
  از منوی Tools ، گزینه Utilities را انتخاب کنید. از منوی باز شده Envelope Utility را انتخاب و دکمه Add Utility را می زنیم. در صفحه موجود در سربرگ Design ، با Select Stream جریان تعریف شده از قبل با ترکیب درصد دلخواه را انتخاب می کنیم. وضعیت OK و نوار وضعیت سبز رنگ خواهد شد. به سربرگ Performance می رویم و در سمت راست صفحه، گزینه Hydrate را فعال می نماییم. نمودار مربوطه ظاهر خواهد شد.
  خب منم همين مسير رو رفتم . سوالم مربوط به بعد از اين مي شه!

صفحه 1 از 5 1234 ... آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

 1. [فیلم آموزشی] - هیدرات گازی Gas Hydrate
  توسط (sara_h) در تالار فیلم های مهندسی شیمی
  پاسخ ها: 4
  آخرین ارسال: 2015/11/06, 09:59 PM
 2. بررسي ذخيره سازي و انتقال گاز طبيعي توسط هيدرات فرايند هيدرات گازي و اهميت آن
  توسط P O U R I A در تالار تازه ها ،معرفی و آشنايی با رشته و سايت ها
  پاسخ ها: 6
  آخرین ارسال: 2014/8/18, 05:03 PM
 3. کشف میزان منابع عظیم هیدرات گازی در دریاهای عمان و خزر
  توسط مهرنيوز در تالار اخبار فناوری
  پاسخ ها: 0
  آخرین ارسال: 2012/12/18, 09:43 AM
 4. برسی وتشکیل هیدرات گازی با نرم افزار هایسیس
  توسط bera در تالار آموزش نرم افزارهای مهندسی شیمی
  پاسخ ها: 0
  آخرین ارسال: 2011/11/05, 08:53 PM
 5. پاسخ ها: 0
  آخرین ارسال: 2011/4/24, 09:48 PM

ثبت اين صفحه

ثبت اين صفحه

قوانين ارسال

 • شما نمی‌توانيد تاپيک جديد ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانيد پاسخ ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانيدنوشته‌های خود را ويرايش كنيد
 •