یادگیری pdms

azad64

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوستان
من میخوام نرم افزار pdms یاد بگیرم چند تا سوال داشتم:
1-از رو کتاب میشه یاد گرفت مثلا کتاب آقای عزتی
2-دوستان کدوم موسسه را پیشنهاد می کنند که بهتره(از نظر استاد و هزینه)
3-چه مدت زمان لازمه تا روی این نرم افزار مسلط بشی؟
ممنون از راهنماییتون

pdms.ir

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوستان
ممنون از راهنماییتون

1-قسمت زیادی از این کتاب ترجمه راهنمای خود برنامه هست. پس اگر می تونید از متون انگلیسی سر در بیارید راهنمای نرم افزار هم گزینه خوبیه.
2-بهترین راه برای یادگیری تمرین هست و این رو همه می دونند. اما در هر صورت همه موسسات رو به جز نویسن پارسیان پیشنهاد می کنم! چون سیسات این موسسه در مرحله اول کسب در امد هست.
3-اگر هر روز روزی 8 ساعت کار کنید ، 2-3 ماه طول می کشه تا در ماژول دیزاین به راحتی طراحی کنید. البته بعد از چند سال کار با این نرم افزار هنوز هم در قسمت طراحی چیز هایی هست که به تازگی یاد می گیرم! این نرم افزار مثل اتوکد و ... نیست که بعد از 5-6 ماه بتونید بگید که 100 درصد می تونید باهاش کار کنید. برای مثال ترفند های ادمین چند سالی طول می کشه تا دستتون بیاد و مستلزم کار روی چند پروژه واقعی هست.

توصیه می کنم چند فایل p&id و plot plan و .... تهیه کنید و شروع به طراحی کنید.نگاه به مدل های اماده هم یکی از گزینه های خوب هست.
موفق باشید

rahshab

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوستان
ممنون از راهنماییتون

همونجور که دوستمون اشاره کردند با اتوکد و کتیا و امثالهم متفاوته
به نظر من هنوز مثل سایر نرم افزارها کتاب خوبی واسه اموزش تو این زمینه نداریم اگه از نظر زمان و هزینه مشکل نداری من اموزشگاه رفتن رو تو این نرم افزار بیشتر توصیه میکنم تا کتاب
برخی ترفند ها تو این نرم افزار وجود داره که فقط با تجربه میشه به اون رسید و هیچ توضیحی تو help در مورد اونها داده نشده
در مورد اموزشگاه مجتمع فنی هستش نوین پارسیان هستش یک کلاس زیر نظر وزارت صنایع هستش و چند تا موسسه دیگه
مجتمع فنی تو یه دوره 40 ساعته به جز ماژول ادمین و کاتالوگ بقیه رو میگه نوین پارسیان از همه موسسات کاملتر ولی به قول دوستمون فکر کسب درامد هستند برای هر ماژول یک کلاس جدا گانه گذاشتند ششاید یک دوره کامل pdms بالای 1 ملیون هزینه داشته باشه ولی خوب اینم بگم نسبت به سایر موسسات کامل تر هست اساتید هم قابل قبول وزارت صنایه هم یک دوره فشرده 20 ساعتی همون دوره 40 ساعتیه مجتمع فنی رو برگزار میکنه (استادش یکیه ) باز سوالی بود

بالا