لیگ قهرمانان اروپا

لیگ قهرمانان اروپا

• آرسنال

رای: 8 6.0%
  • منچستر يونايتد

رای: 14 10.4%
  • چلسي

رای: 12 9.0%
  • ليورپول

رای: 2 1.5%
  • رئال مادريد

رای: 40 29.9%
  • بارسلونا

رای: 34 25.4%
  • آث ميلان

رای: 13 9.7%
  • يوونتوس

رای: 9 6.7%
  • اينتر ميلان

رای: 2 1.5%
  • آ اس رم

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    134

MEG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فرگوسن بعد از شکست:بايرن تيم برتر ميدان بود

فرگوسن بعد از شکست:بايرن تيم برتر ميدان بود

سر آلکس فرگوسن مربي اسکاتلندي يونايتد در پايان اين ديدار به گفت:« ما به اندازه کافي خوب بازي نکرديم. کنترل توپ و ميدان در سالهاي اخير، بخش اعظم بازي ما بود.»

وي افزود:« بايرن تيم برتر ميدان بود. آنها در هرناحيه از زمين توپ را به خوبي پرس مي کردند. تيم ما از نظر مالکيت توپ نااميد کننده ظاهر شد.»
فرگوسن معتقد است که تيمش در گلي که ريبري وارد دروازه فان در سار کرد، اندکي با بدشانسي مواجه شد ولي گفت: يونايتدي ها مي بايست خود را براي گل برتري بايرن که توسط اوليچ به ثمررسيد، سرزنش کنند، چرا که اورا در محوطه جريمه جايگيري نادرستي کرده بود.

مربي باتجربه يونايتد ادامه داد:« گل اول بايرن شانسي به ثمر رسيد ولي آنها شايستگي آن را داشتند. ولي گل دوم...خب بازي تمام شده بود و گل خارج از خانه بدي را دريافت کرديم. البته مطمئن باشيد که در اولدترافورد بازي کاملا متفاوتي را شاهد خواهيم بود. ما به مراتب بهتر خواهيم شد و مثل ديشب توپ را از دست نمي دهيم. به ثمر رساندن گل خارج از خانه، مزيت بزرگي است ولي مطمئن باشيد که براي پيروزي روانه ميدان خواهيم شد.»

khooshe

مدیر بازنشسته
لیگ قهرمانان اروپا

اينيستا: بازي با آرسنال مانند فينال است

آندرس اينيستا، هافبک بارسلونا گفته ديدار با آرسنال در مرحله يک‌هشتم نهايي ليگ قهرمانان در نوکمپ مانند فينال است.

قهرمان اسپانیا در دیدار رفت در لندن دو بر یک باخت و نیاز به پیروزی در بازی برگشت دارد.
بارسلونا رکوردی عالی در خانه دارد و پارسال توانست چهار بر یک در دیدار برگشت پیروز شود.
اینیستا می‌گوید این بار کار آنها دشوار است: «برای ما تردیدی در این زمینه وجود ندارد. این اولین فینال ما در این فصل است و نمی‌توانیم در خانه مقابل هواداران ناکام باشیم.»
سسک فابرگاس از مصدومیت برگشته ولی اینیستا می‌گوید نباید تنها روی یک بازیکن متمرکز شد: «ما آرسنال را تحلیل کرده‌ایم و سسک تنها بازیکن کلیدی آنها نیست. ویلشر هم برای آرسنال بسیار مهم است. او هنوز جوان است، اما می‌تواند بسیار پیشرفت کند.»

khooshe

مدیر بازنشسته
احتمال نيمكت‌نشيني كريمي مقابل والنسيا

طبق گزارش معتبرترين نشريه فوتبال آلمان، هافبک ايراني تيم شالکه در ديدار ليگ قهرمانان اروپا مقابل والنسيا احتمال دارد روي نيمکت بنشيند.

به نقل از کيکر، در شرايطي که مدت زمان حضور علي کريمي در جمع آبي‌هاي شهر گيلزن‌کرشن به 40 روز نزديک شده، آخرين اخبار از اردوي شالکه حکايت از اين نکته دارد اين هافبک 32 ساله براي مسابقه برگشت با ماتادورها در مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا حداکثر مي‌تواند روي نيمکت ذخيره قرار گيرد.
اين نشريه ترکيب احتمالي دو تيم را در بازي فرداشب در ورزشگاه ولتنيز‌‌آره‌نا اينگونه گزارش کرده است:

*ترکيب شالکه:
دروازه‌بان: نوير

خط دفاع:‌اوشيدا، هودس، متسلدر، اسکوردو،
خط مياني(لايه اول): کلوگه ، ماتيپ
خط مياني(لايه دوم): خوراردو، فارفان

خط حمله: رائول ، گاورانوويچ
سرمربي ماگات

*ترکيب والنسيا:
دروازه‌بان:گواليتا

خط دفاع: برونو، ريکاردو کوستا، داويد ناوارو، ماتيو
خط مياني(لايه اول):‌تينو، بانگا
خط مياني(لايه دوم):‌ژاکين، ماتا، هرناندز

خط حمله: سولدادو
سرمربي :‌امري

khooshe

مدیر بازنشسته
گوارديولا:‌ آرسنال قوي را ترجيح مي دهم

'پپ گوارديولا' سرمربي تيم فوتبال بارسلونا از پيوستن 'رابين فان پرسي' در آخرين ساعات به تيم آرسنال براي ديدار سه شنبه هفته جاري با اين تيم استقبال کرد و گفت: ترجيح مي دهم با يک آرسنال قوي در ديدار برگشت يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا روبرو شوم.

فان پرسي مهاجم هلندي آرسنال در جريان ديدار فينال کارلينگ کاپ برابر بيرمنگام مصدوم شد و جاي خود را به بازيکني ديگر داد.
با اين حال فان پرسي روز دوشنبه همراه با ساير بازيکنان تمرين کرد و نام او در فهرست 19 نفره تيم آرسنال که دوشنبه بعدازظهر به فرودگاه لوتون رفتند، قرار داشت و نام سسک فابرگاس نيز در اين فهرست ديده مي شد.
گوارديولا ضمن خوشامدگويي به همه ستارگان و صاحب نام هاي آرسنال، گفت که دوست داشت الکس سانگ هافبک آرسنال و بازيکن تيم ملي انگليس و ''تئو والکات'' که به سبب مصدوميت در ترکيب تيم نيستند هم به بازي سه شنبه شب مي رسيدند.
سرمربي بارسلونا گفت: دوست داشتم سانگ هم بازي کند. شايد والکات در دقايق پاياني با يک پرواز اختصاصي به بارسلونا بيايد، کسي چه مي داند؟
وي افزود: دلم مي خواهد همه بازيکنان بزرگ در زمين باشند. يکي برابر ديگري، آن وقت شاهد نمايشي بزرگ خواهيد بود.
گوارديولا گفت: اميدوارم همه آنها در تيم باشند؛ فان پرسي، سمير نصري و سسک چون بهترين بازي آرسنال را مي خواهم.
سرمربي بارسلونا که خود مدتي به دليل کمر درد بستري بود، اضافه کرد: اگر فان پرسي بازي کند، مشکلي نخواهد بود. حضور او براي تيم و هر کس ديگر خوب است. اگر نتواند بازي کند باز هم آرسنال تيمي متشکل از بازيکنان بزرگ خواهد بود.
وي گفت: ‌آرسنال گزينه هاي متعددي در اختيار دارد. تيم آنها پويا است و مي تواند در موقعيت هاي مختلف بازي کند. آنها در ضد حمله عالي هستند. ما تلاش مي کنيم جلوي آنها را بگيريم.
گوارديولا ديدار بارسلونا و آرسنال را يک ''بازي ويژه'' در ليگ قهرمانان توصيف کرد و افزود: تيم آرسنال در حال رقابت با منچستريونايتد در ليگ برتر انگليس است، به فينال کارلينگ کاپ رسيد و اکنون در مراحل پاياني ليگ قهرمانان اروپاست.
وي گفت: آ‌رسنال هميشه در صدر است. وقتي که شما در هر فصل از رقابت ها در صدر هستيد نشان از کيفيت است.
سرمربي بارسلونا افزود: حتي هنگامي که آرسنال بازيکنانش را مي فروشد هم سطح خوب فوتبال خود را حفظ مي کند. بسياري از تيم ها يک سال به صدر مي رسند و بعد همه چيز تمام مي شود ولي آرسنال در همه فصول در صدر است. البته نقص هايي هم دارند ولي تيم جواني هستند.
گوارديولا از ''جک ويلشر'' هافبک 19 ساله آرسنال به عنوان بازيکني جوان که آينده اي درخشان دارد ياد کرد.
وي گفت: ويلشر بازيکن بزرگي است که شگفتي ساز شده است. من ابتداي فصل او را نمي شناختم. او بازيکني فوق العاده است نه فقط براي آرسنال بلکه براي تيم ملي انگليس.
وي افزود: ما بازيکناني زيادي مانند او در تيم ب خود داريم. وجود چنين بازيکناني جزو خبرهاي خوب براي رشته فوتبال است.

khooshe

مدیر بازنشسته
سمير نصري: اميدوارم مسي باز هم در گلزني موفق نباشد

ستاره فرانسوي توپچي ها اميدوار است مسي در نبرد نوکمپ يکي از معدود شب هاي کم فروغش را سپري کند.

سمیر نصری، هافبک فرانسوی آرسنال، در آستانه دیدار تیمش مقابل بارسلونا اعلام کرد امیدوار است لیونل مسی، ستاره آرژانتینی کاتالان ها شب کم فروغی را مقابل آنها پشت سر بگذارد.
مسی در رقابت های این فصل بازی های بسیار درخشانی در ترکیب بارسا انجام داده و در 24 بازی لیگ، 27 بار گلزنی کرده است. نصری که خود نیز در این فصل بسیار آماده نشان داده، امیدوار است مسی در نبرد نوکمپ یکی از معدود شب های کم فروغش را سپری کند.
مسی در دیدار سال گذشته دو تیم در نوکمپ چهار بار دروازه آرسنال را باز کرد و نصری امیدوار است این اتفاق این بار تکرار نشود.
بازی ساز فرانسوی توپچی ها در گفتگو با سایت یوفا گفت:" امیدوارم او در بازی برگشت هم در گلزنی ناموفق باشد. مسی می تواند در لالیگا 100 گل بزند. مشکلی ندارد. این مشکل ما نیست.
فقط نمی خواهم او کاری که سال گذشته انجام داد را بار دیگر تکرار کند. این باورنکردنی است. او چهار گل فوق العاده به ثمر رساند و به ما ثابت کرد چرا بهترین بازیکن دنیاست.
امیدوارم او در دیدار برگشت کم فروغ باشد. این برای ما بسیار مهم است."

khooshe

مدیر بازنشسته
بازارياب تبليغاتي مصاف ياران كريمي با والنسيا را سوت مي‌زند

يک بازارياب تبليغاتي با مليتي سوئدي مصاف تيم شالکه آلمان را با والنسيا اسپانيا سوت مي‌زند.

به نقل از سايت يوفا، يوناس اريکسون که در سال 1974 در شهر مالمو بدنيا آمد، در سال‌هاي اخير به حرفه بازاريابي امور تبليغات تلويزيون پرداخته است. اين داور جوان به همراه ويت‌برگ و کلاسنيوس، 2 کمک هموطن خود ماموريت دارد ديدار فوتبال شالکه که از يک ماه قبل علي کريمي را در اختيار گرفته، و والنسيا را در ورزشگاه ولتينز‌آره‌نا، در مصاف برگشت ليگ قهرمانان اروپا فرداشب(چهارشنبه) قضاوت کند.
همچنين فرانک دبلکر، داور معروف بلژيکي در اين تاريخ مامور قضاوت بازي تاتنهام انگليس و آ.ث‌ميلان ايتاليا در ورزشگاه وايت‌هارت لين خواهد بود.
در اين راه پيتر هرمانس و والتر ورومانس، دو هموطن وي به عنوان دستيار کمک خواهند کرد.

khooshe

مدیر بازنشسته
الگري: تاتنهام ضعيف ترين تيم ليگ قهرمانان اروپاست

ماسيميليانو الگري، مربي ميلان مطمئن است که تيمش مي تواند در ديدار برگشت مرحله يک هشتم پاياني ليگ قهرمانان اروپا، تاتنهام را شکست دهد و به دور بعدي رقابتها برسد.

این درحالی است که میلان در دیدار رفت دو تیم با نتیجه 0-1 مغلوب تاتنهام شده بود.
الگری در گفت و گویی در مورد دیدار تیمش مقابل تاتنهام گفت:« ما نباید در سن سیرو مقابل تاتنهام مرتکب اشتباه می شدیم ولی آنها از ضد حمله ای برای شکست دادن ما بهره بردند. البته با وجودی که تاتنهام فوتبال خوبی را ارائه می کند ولی آنها جزو قوی ترین تیمهای اروپا نیستند.»
به نظر می رسد که الگری نسبت به دور برگشت رقابتها مطمئن است :« آندره آ پیرلو و آمبروزینی هر دو مصدوم هستند و در نتیجه من تنها نیمی از بازیکنان خط میانی ام را به همراه دارم. ما تنها تعداد محدودی بازیکن را به صورت آماده در اختیار داریم.برخی از بازیکنان که در ژانویه به ما ملحق شدند هم نمی توانند در اروپا برای میلان بازی کنند. »
او پیغامی هم برای هواداران تیمش داشت:« این ممکن نیست که 90 دقیقه فوتبال تماشایی را ارائه کنی و مهمترین نکته رسیدن به پیروزی است.»

khooshe

مدیر بازنشسته
هري ردنپ: گرت بيل مي تواند مقابل ميلان به ميدان برود

بيل که در ديدار تيمش مقابل نيوکاسل در ماه ژانويه دچار آسيب ديدگي شد، از آن زمان تنها 20 دقيقه در آخرين بازي تاتنهام مقابل ولوز به عنوان بازيکن تعويضي به ميدان رفته است
هری ردنپ، سرمربی تاتنهام، اعلام کرد گرت بیل، ستاره ولزی تیمش، می تواند در دیدار برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل میلان به میدان برود.
بیل که در دیدار تیمش مقابل نیوکاسل در ماه ژانویه دچار آسیب دیدگی شد، از آن زمان تنها 20 دقیقه در آخرین بازی تاتنهام مقابل وولوز به عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفته است.
ردنپ در مصاحبه با اسکای اسپورت گفت:" او کاملا خوب شده است، او به خوبی می دوید، 60 متر پا به توپ حرکت می کرد. او به تیم برگشته و فکر نمی کنم مشکل خاصی داشته باشد."
تاتنهام این هفته مقابل وولوز به تساوی 3-3 رسید و ردنپ معتقد است سرعت و نفوذهای بیل همچنان تهدیدی بزرگ محسوب می شود.
" من او را در سمت راست به میدان فرستادم تا به آلن هاوتون کمک کند و جلوی نفوذهای حریف را بگیریم. او حرکت های سمت چپ حریف را گرفت، در سمتی که بازی می کرد، راحت بود. به جای او لنون به سمت دیگر رفت و او هم توانست برای حریف خطرساز شود."

sajjad.DSA

عضو جدید
بارسلونا یک بار دیگر برد تا باز هم به دست ژوزه مورینیو از لیگ قهرمانان حذف شد
نظر شما چیست؟

khooshe

مدیر بازنشسته
پيامد مصاحبه عليه داور بازي آرسنال- بارسا

آرسن ونگر و فان پرسي به خاطر اظهارنظرشان درباره داوري بازي برابر بارسلونا در آستانه خطر محروميت قرار گرفتند.

پس از مصاحبه ونگر و فان‌پرسي عليه بوساکا داور بازي برابر بارسلونا، يوفا منتظر گزارش داور و ناظر بازي است تا جريمه‌اي را که به احتمال فراوان محروميت خواهد بود، براي اين دو در نظر گيرد.
ونگر و فان پرسي پس از شکست آرسنال برابر بارسلونا عليه بوساکا مصاحبه کردند. حالا، يوفا بر اساس گزارش داور و ناظر بازي مي‌خواهد با سرمربي و کاپيتان آرسنال برخورد کند.

khooshe

مدیر بازنشسته
غيبت احتمالي لوسيو در ديدار برگشت مقابل بايرن مونيخ

حضور لوسيو، مدافع برزيلي اينتر، در ديدار اين هفته مقابل بايرن مونيخ در ليگ قهرمانان در هاله اي از ابهام قرار دارد.
مسئله ای که می تواند شانس نرآتزوری برای صعود به مرحله بعد را به میزان زیادی کاهش دهد.
سایت اختصاصی باشگاه اینتر گزارش داد که این مدافع برزیلی در دیدار شب گذشته تیمش مقابل برشا دچار کشیدگی ماهیچه ای شد و بعد از معایناتی که امروز پزشکان تیم روی پای او انجام دادند، لوسیو راهی فیزیوتراپی شد.
هنوز به طور رسمی اعلام نشده که لوسیو مقابل بایرن غائب خواهد بود اما بعید است او بتواند در این دیدار حضور پیدا کند. ایوان کوردوبا، که در بازی دیشب یک پاس گل اشتباه به برشا داد و با خطای پنالتی در دقیقه 94 اخراج شد، یکی از گزینه های جانشینی این بازیکن در این دیدار است.
اینتر در دیدار رفت مقابل بایرن با گل دقیقه 90 ماریو گومز شکست خورد و اکنون شاگردان لئوناردو برای صعود به مرحله یک چهارم نهایی کار بسیار مشکلی دارند.

khooshe

مدیر بازنشسته
اشکهاي ژوليو سسار بعد از گل پاندف

دروازه بان اينتر در صحبتهايي اعلام کرد که پس از به ثمررسيدن گل برتري تيمش در ديدارسه شنبه شب آليانس آرنا به شدت احساساتي شده است.

ژولیو سسار، دروازه بان اینتر در صحبتهایی اعلام کرد که پس از به ثمر رسیدن گل گوران پاندف در دقایق پایانی دیدار سه شنبه شب ورزشگاه آلیانس آرنا که اینتر را به برتری رساند، شروع به گریه کرده است.
با این پیروزی اینتر به عنوان تیم برتر دو دیدار رفت و برگشت روانه مرحله یک چهارم پایانی شد.
دروازه بان برزیلی اینتر در پایان این دیدار اعلام کرد که هیچ وقت اشتباهی به فاحشی اشتباهی که منجر به گل ماریو گومز شد، مرتکب نشده بوده:« این اشتباه هنوز من را می ترساند.من هرگز در دیداری به این مهمی، چنین اشتباهی انجام نداده بودم.»
دروازه بان اینتر گفت:« وقتی آن گل را خوردم فقط دلم می خواست پیاده به میلان برگردم.ولی بعد برخودم مسلط شدم و فکر کردم که می توانیم به نتیجه مثبتی برسیم. باید تمام هم تیمی های فوق العاده ام را تحسین کنم.آنها به شدت تلاش کردند.»
سسار ادامه داد:« وقتی پاندف گل برتری را زد، من شروع به گریه کردم.من انسان خیلی احساساتی ای هستم. آن اشتباه مرا به شدت تحت تاثیر قرار داده بود ولی این اشتباهات است که باعث رشد و بلوغ تو می شود. واقعا ناراحت شدم که این اشتباه در این بازی به این مهمی و لحظاتی به این حساسی رخ داد.امیدوارم که روند اشتباهاتم در همین جا متوقف شود.»

khooshe

مدیر بازنشسته
رئيس باشگاه بايرن مونيخ: اينتر با خوش شانسي صعود كرد

رئيس باشگاه بايرن مونيخ صعود اينتر را حاصل خوش‌شانسي اين تيم دانست.

کارل هاينس رومنيگه پس از شکست 3 بر 2 بايرن مونيخ در ديدار برگشت مرحله‌ي يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان اروپا و حذف از اين رقابتها گفت:‌ از اين شکست بسيار نااميد شده‌ايم. در نيمه‌ي اول بازي خوبي انجام داديم، اما نتوانستيم تکليف بازي را يکسره کنيم. زماني که 2 بر يک از حريف پيش بوديم بايد بهتر بازي را نگاه مي داشتيم. اما به جاي اين کار به اينتر اجازه داديم به بازي برگردد.

رومنيگه ادامه داد: روبن وضعيت چندان مطلوبي نداشت، اما تعويض او هم تاثيرگذار نبود و نتوانست باعث نجات تيم شود.
رئيس باشگاه بايرن مونيخ در پايان درباره‌ي صعود اينتر هم گفت: به نظر من بهترين تيم صعود نکرد بلکه خوش شانس‌ترين تيم به دور بعد راه پيدا کرد.

khooshe

مدیر بازنشسته
روني: با شايستگي مارسي را شكست داديم

مهاجم ملي‌پوش تيم فوتبال منچستريونايتد انگليس گفت: بازي با مارسي مشخص کرد ما چقدر شايسته برد مقابل رقيبي قدرتمند بوديم.

وين روني گفت: خيلي خوشحالم با غلبه بر مارسي به مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان اروپا رسيديم. مي‌دانستيم حريف از لحاظ جسماني بسيار آماده است و شرايط خيلي خوبي دارد. فکر مي‌کنم شايسته برد مقابل اين حريف قدرتمند بوديم.
وي ادامه داد: آنها توپ‌هاي خوبي را به محوطه جريمه ما ارسال کردند که کار برايمان بيش از پيش دشوار شد. در اين حال خيلي خوب دفاع کرديم تا نتيجه حفظ شد.
ستاره 25 ساله ادامه داد: برنامه ما در بازي اين بود در نيمه اول يکي، دو گل بزنيم. درعين جال اجازه ندهيم به دروازه‌مان برسند.
او ادامه داد: در اين جام بايد همه حريفان را برد تا به جايي رسيد. نشان داديم که در اين مسير خيلي خوب در حال حرکت هستيم.
در مصاف شب گذشته که ديدار برگشت از مرحله يک هشتم‌نهايي ليگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه اولد‌ترافورد بود، ياران وي 2 بر يک مقابل مارسي به برتري رسيدند. آنها پس از تساوي بدون گل در بازي رفت، مجوز صعود به دور يک چهارم نهايي گرفتند.
در اين بازي هرناندز در دقايق 5 و 75 براي يونايتدي‌ها ، براون 82 براي مارسي گلزني کردند.

khooshe

مدیر بازنشسته
حذف دراماتيك بايرن توسط اينتر در شب صعود منچستر

تيم‌ فوتبال اينترميلان ايتاليا با حذف بايرن‌مونيخ آلمان به‌جمع 8 تيم برتر ليگ قهرمانان اروپا راه يافت.
از مرحله يک‌هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا بايرن مونيخ آلمان در ورزشگاه آليانس آره‌نا ميزبان اينترميلان ايتاليا بود که در پايان با نتيجه 3 بر 2 متحمل شکست شد تا در مجموع ديدارهاي رفت‌و‌برگشت، 2 تيم به‌تساوي 3 بر 3 برسند، اما اينتر به‌دليل قانون گل‌زده در خانه حريف موفق شد به‌جمع 8 تيم برتر اين‌پيکارها راه يابد.

در اين بازي جذاب و ديدني، در ابتدا ساموئل اتوئو در دقيقه 4 تيم ميهمان را پيش انداخت، اما در ادامه ماريو گومز در دقيقه 21 و توماس مولر در دقيقه 31 بازي را به‌سود بايرن رقم زدند تا نيمه اول اين بازي با برتري شاگردان فن‌خال به‌پايان برسد.
در نيمه دوم بايرن با دردست گرفتن توپ و ميدان فرصت‌هاي خوبي براي گلزني داشت اما در نهايت اين شاگردان لئوناردو بودند که موفق شدند توسط وسلي اسنايدر گل تساوي را در دقيقه 63 به‌ثمر برسانند تا اينتر بيش از پيش اميدوار به‌صعود از اين مرحله شود.
اين تساوي تا دقيقه 88 ادامه داشت تا اينکه بر روي حرکت ساموئل اتوئو، گوران پاندف در موقعيت بسيار مناسب قرار گرفت و دروازه بايرن را براي بار سوم گشود تا پرافتخارترين تيم آلمان از گردونه رقابت‌هاي ليگ قهرمانان اروپا حذف شود.

در ديگر ديدار امشب، منچستر يونايتد در ورزشگاه اولدترافورد ميزبان المپيک مارسي فرانسه بود که در پايان با نتيجه 2 بر يک به‌پيروزي رسيد تا در مجموع 2 ديدار رفت‌و‌برگشت با اين نتيجه به‌جمع 8 تيم برتر ليگ قهرمانان راه يابد.
هر 2 گل شاگردان فرگوسن را در اين بازي خاوير هرناندز در دقايق 5 و 75 به‌ثمر رساند و تک گل مارسي نيز با گل‌به‌خودي وس براون در دقيقه 82 به‌ثمر رسيد.

khooshe

مدیر بازنشسته
کريم بنزما: به ليون اعلان جنگ مي‌کنم؛ بايد آنها را بترسانيم

بنزما مي‌خواهد تيم سابقش را شکست دهد.

رئال در خانه لیون به تساوی یک بر یک رسید و یک تساوی بدون گل برای رسیدن تیم ژوزه مورینیو به مرحله بعد کافی است.
بنزما می‌گوید می‌خواهد دوباره گل بزند، مانند دیدار رفت: «دوستان زیادی در لیون دارم، اما در میدان جنگ به پا می‌شود.
در هر حال هرگاه آنها با ما بازی می‌کنند، سطح بازی‌شان بالا می‌رود. اگر آنها را پرس کنیم لیون خواهد ترسید.»
او امیدوار است که بر خلاف دیدار رفت، مورینیو او را در ترکیب ثابت قرار دهد: «ذخیره بودن در لیون بسیار سخت بود، و واقعا امیدوارم که امشب در ترکیب ثابت قرار بگیرم.»

khooshe

مدیر بازنشسته
لوسيو: ضعف بايرن مونيخ در خط دفاعش بود

لوسيو، مدافع اينتر در صحبتهايي اعلام کرد که تيمش چطور توانست بايرن مونيخ را از پيش رو برداشته و به مرحله يک چهارم پاياني رقابتهاي ليگ قهرمانان اروپا صعود کند.

این در حالی است که اینتر در نیمه اول 1-2 از حریفش عقب افتاد ولی در نهایت با برد 2-3 آلیانس آرنا را ترک کرد و به دور بعد رقابتهای اروپایی راه یافت.
لوسیو که در سال 2009 از بایرن به اینتر منتقل شد و در فینال رقابتهای فصل قبل لیگ قهرمانان اروپا برای اینتر بازی کرد، از نقطه ضعف باواریایی ها می گوید.
لوسیو گفت:« بعد از آنکه دیدیم که بایرن فرصتهای فراوانی را از دست می دهد، به خودمان گفتیم که شانسمان برای صعود به دور بعد نمرده است. ما آن شب به دنبال نتیجه تساوی بودیم که در نهایت ضربه آخر را وارد کنیم و همین اتفاق هم افتاد.»
این ستاره 32 ساله ادامه داد:« برای اینتر خوشحالم و اندکی برای هواداران تیم سابقم ناراحتم.نیمی از قلبم باواریایی است و من می توانستم فوتبالم را در آلمان به پایان ببرم ولی لوئیس فان خال، کارل هاینس رومینگه و اولی هوینتس مرا مجبور به ترک بایرن کردند. دیگر نمی توانم به بایرن برگردم چون عضوی از اینترم.»

khooshe

مدیر بازنشسته
والدانو: جو مهماني در سانتياگو برنابئو حاکم بود

خورخه والدانو، مدير رئال مادريد گفت که تيمش حالا مي خواهد بهترين تيم اروپا باشد.

والدانو پس از بازی دیشب مقابل المپیک لیون این حرف‌ها را زد. او بعد از آن که رئال برای اولین بار پس از سال 2004 به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان رسید گفت: «این تیم جوانی است که بسیار عالی کار می‌کند. تیم ما استعداد، شخصیت و آمادگی فیزیکی دارد. این به ما برای آینده امید می‌دهد.
ما جزو هشت تیم برتر اروپا هستیم و باید به فکر این باشیم که تیم برتر شویم.
برخی نمایش‌های انفرادی عالی بود، اما در مجموع از نظر تیمی منسجم بودیم. لیون در نیمه دوم خیلی ما را به دردسر نینداخت و ما موقعیت‌های زیادی داشتیم و شایسته برد بودیم.
چهره‌های ما نشان می‌دهد چقدر خوشحال و آسوده‌ایم. ما مانعی روانی را پشت سر گذاشتیم. جو ورزشگاه، جو میهمانی بود.»
او می‌گوید هر هشت تیم حاضر در این مرحله شایسته قهرمانی هستند و مادرید باید فروتن باشد تا صعود کند: «بازی با هر تیمی در این مرحله پیچیده است. ما هر تیمی به ما بخورد قرعه را می‌پذیریم.
ما نهایت تلاش خود را در میدان می‌کنیم تا صعود کنیم. ما همه نامزدهای قهرمانی هستیم و باید فروتن باشیم تا به مراتب بالا برسیم.»

khooshe

مدیر بازنشسته
اوزيل: اميدوارم به شالکه رائول بخوريم

مسعوت اوزيل ،ستاره خط مياني باشگاه رئال مادريد از برد 0-3 تيمش مقابل ليون و راهيابي رئال به مرحله يک چهارم پاياني رقابتهاي ليگ قهرمانان اروپا بسيار خوشحال است و اميدوار است که مادريدي ها در اين مرحله از رقابتها مقابل شالکه به ميدان بروند.

مادریدی ها توانستند دردیدار برگشت مرحله یک هشتم پایانی لیگ قهرمانان اروپا با نتیجه 0-3 از سد لیون عبور کنند تابدین ترتیب با نتیجه 1-4 درمجموع دو دیدار رفت و برگشت به دور بعد برسند.
در پایان این مسابقه مسعوت اوزیل به خبرنگاران گفت:« از اینکه برای این تیم بازی می کنم و در کنار این بازیکنان به میدان می روم واقعا خوشحالم. واقعا احساس خوبی دارم که با این بازیکنان گام به زمین چمن می گذارم و از بازی کردن با آنها لذت می برم.»
ستاره 22 ساله و آلمانی رئال مادرید امیدوار است که تیمش در دوربعدی رقابتها مقابل شالکه قرار بگیرد:« الان ما از مرحله یک هشتم به دور بعد رسیده ایم و تنها به فتح جام قهرمانی فکر می کنیم.برایم مهم نیست که حریف بعدی مان چه تیمی باشد ولی ترجیح می دهم مقابل شالکه محبوب من بازی کنیم که رائول را هم در خدمت دارد.»
اوزیل در طول سالهای 2006 تا 2008 دراین تیم آلمانی بازی می کرد و رائول گونسالس تابستان گذشته به این باشگاه آلمانی پیوست.

khooshe

مدیر بازنشسته
رومنيگه: حتي پس از حذف از ليگ قهرمانان اروپا، فان خال تا پايان فصل با ماست

رئيس باشگاه بايرن مونيخ در صحبتهايي اعلام کرده که مربي هلندي تيمش تا ژوئن در آليانس آرنا خواهد ماند.

شکست و حذف بایرن مونیخ از گردونه رقابتهای اروپایی، باعث جدایی فان خال،مربی هلندی این تیم از نیمکت مربیگری بایرن نخواهد شد. کارل هاینس رومنیگه، رئیس باشگاه بایرن در صحبتهایی اعلام کرده که جدایی فان خال از آلیانس ارنا، طبق توافقات انجام گرفته با این مربی در پایان رقابتهای این فصل رقم خواهد خورد.
گزارشهای منتشره در آلمان حاکی از آن بود که پس از شکست 2-3 بایرن مقابل اینتر در دور برگشت مرحله یک هشتم پایانی لیگ قهرمانان اروپا و کنار رفتن باواریایی ها از گردونه رقابتهای اروپایی، احتمال اخراج فان خال افزایش یافته است.
با این وجود رومنیگه گفت:« فان خال می ماند.»
گفتنی است، بایرن با دو امتیاز فاصله نسبت به هانوفر در رده چهارم جدول بوندس لیگا قرار دارد و حضور یا عدم حضور این تیم در رقابتهای فصل بعد لیگ قهرمانان اروپا در پس پرده ای از ابهام است.

khooshe

مدیر بازنشسته
مورينيو: اميدوارم به اينتر يا چلسي نخوريم

آقاي خاص معتقد است که تيمش شايستگي صعود به مرحله بعد رقابتهاي ليگ قهرمانان اروپا را داشت.

مورینیو مربی پرتغالی باشگاه رئال مادرید صعود تیمش به مرحله بعد رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا را با آرامش دنبال می کرد. این در حالی است که رئال برای اولین بار در هفت سال اخیر به مرحله یک چهارم رقابتها رسید و شادی در رختکن این تیم فوق العاده زیادبود
آقای خاص امیدوار است که تیمش در دور بعدی رقابتها مجبور به مصاف با اینتر یا چلسی، تیمهای سابقش نشود.
مادریدی ها 4شنبه شب و در دیدار برگشت مرحله یک هشتم پایانی رقابتها توانستند با نتیجه 0-3 لیون را شکست داده تا در مجموع با برد1-4 به مرحله یک چهارم پایانی رقابتها برسند.
درپایان این مسابقه مورینیو به خبرنگاران گفت:« ما رئال مادرید هستیم و رسیدن به مرحله یک چهارم پایانی برای ما طبیعی است.این یک پیروزی مقابل تیمی خوب بود و فکر می کنم ما بعد ارائه یک بازی کامل، شایسته این پیروزی بودیم.ما برای برد بازی کردیم و شایسته اش بودیم.»
قرعه کشی مرحله یک چهارم پایانی این رقابتها روز جمعه انجام می شود و مورینیو دراین رابطه گفت:« درمورد حریف تیمم در دور بعد تیم خاصی را ترجیح نمی دهم ولی امیدوارم حریف بعدی مان چلسی یا اینتر نباشد،چون رویارویی با افراد این تیم از نظر احساسی برایم سخت است ولی اگر این اتفاق بیفتد،اجتناب ناپذیر است و ما افرادی حرفه ای هستیم ولی ترجیح می دهم این طور نشود

khooshe

مدیر بازنشسته
دروگبا : تساوي بدون گل با دانماركي‌ها ناراحت‌كننده نيست

مهاجم تيم فوتبال چلسي گفت: ناراحت تساوي با کپنهاگن نيستيم زيرا به مرحله يک چهارم نهايي صعود کرديم.

به نقل از سايت يوفا، ديديه دروگبا اظهار داشت: نمي‌توان گفت بابت تساوي بدون گل با کپنهاگن دانمارک ناراحتيم. شايد تا حدي متاسف باشيم که گلي نزديم اما مهم‌ترين نکته اين است که به دور يک چهارم نهايي صعود کرديم.
گلزن ساحل‌عاجي لندني‌ها که شب گذشته يارانش در بازي برگشت از مرحله يک هشتم‌ نهايي ليگ قهرمانان اروپا مقابل کپنهاگن بدون گل متوقف شدند، افزود: در مقابل دانمارکي‌ها موقعيت‌هاي گل متعددي خلق کرديم. کاري که اصلا راحت نيست. تازه اجازه نداديم آنها صاحب موقعيت شوند. اندک موقعيت‌‌شان تنها از طريق ضربات ايستگاهي بود، در حاليکه ما در جريان بازي ايجاد موقعيت کرديم.

وي در مورد قرعه‌کشي دور يک ‌چهارم نهايي نيز عنوان کرد: در اين زمينه هيچ‌‌چيز نمي‌گويم. چون تا آن موقع منتظر مي‌‌مانم. حرف من در کل اين است چون مي‌‌خواهيم در بازي نهايي حاضر باشيم، نبايد کاري به اسم حريف بعدي داشته باشيم. بلکه بايد هر رقيبي را شکست دهيم تا به ايستگاه آخر برسيم.
ياران اين ستاره مجرب 33 ساله در بازي رفت به برتري 2 بر صفر رسيدند و در مجموع با همين نتيجه مجوز صعود به يک چهارم‌نهايي را کسب کردند.
مراسم قرعه‌‌کشي دور بعدي اين مسابقات فردا در نيون سوئيس انجام خواهد شد.

parsa.abadan

عضو جدید

تیم منتخب هفته سوم لیگ قهرمانان اروپا

به گزارش وبلاگ کانون هواداران بایرن مونیخ در ایران
:با پایان هفته سوم لیگ قهرمانان در یک نظر سنجی ۱۱ بازیکن به عنوان تیم منتخب هفته سوم لیگ قهرمانان انتخاب شدند که در بین آنها میتوان به اسامی بازیکنانی همچون بواتنگ ٬ شورله و مرتساکر اشاره کرد.
اسامی دیگر بازیکنان تیم منتخب هفته سوم لیگ قهرمانان اروپا به شرح زیر است:
دروازه بان :
دیگو لوپز (ویارئال)
مدافعان :
ژروم بواتنگ (بایرن مونیخ) ٬ لوسیو (اینترمیلان) ٬ پر مرتساکر (آرسنال) ٬ خوزه هولباس (المپیاکوس).
هافبک ها :
آندرس اینیستا (بارسلونا) ٬ تئو یانسن (آزاکس آمستردام) ٬ آلبرتو آکویلانی (آ.ث.میلان).
مهاجمان :
سیدو دمبیا (زسکا مسکو) ٬ فرناندو تورس (چلسی) ٬ آندره شورله (بایرلورکوزن)

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید
زمان ارسال : چهارشنبه 1391/05/04 10:00

[h=1]نتايج دور برگشت مرحله دوم ليگ قهرمانان اروپا[/h]
[h=2]دور برگشت مرحله دوم رقابتهاي فوتبال انتخابي ليگ قهرمانان اروپا ديشب آغاز شد.[/h]

به گزارش خبرگزاري فرانسه، نتايج اين ديدارها به شرح زير است :

شاختار قزاقستان 1 - 1 اسلووان ليبرژ چک (وقت اضافي) مجموع : 1 - 2

ونتسپيلس لتوني 1 - 1 مولده نروژ 1 - 4

سالزبورگ اتريش 4 - 3 دودلانژ لوکزامبورگ 4 - 4

- نماينده لوکزامبورگ با قانون گل زده بيشتر در خانه حريف به دور سوم صعود کرد.

اکراناس ليتواني 2 - 1 شامورک راورز ايرلندجنوبي 2 - 1

زستافوني گرجستان 2 - 2 نفتچي جمهوري آذربايجان 2 - 5

شريف مولداوي 1 - 0 اوليسس ارمنستان 2 - 0

بازل سوئيس 3 - 0 تالين استوني 5 - 0

دبرسني مجارستان 3 - 0 اسکندربو آلباني 3 - 1

پارتيزان بلگراد صربستان 3 - 1 والتا مالت 7 - 2

زليزنيکار بوسني و هرزگوين 1 - 1 ماريبور اسلووني 2 - 6

کا آر ريکياويک ايسلند 1 - 2 ايچ جي کا هلسينکي فنلاند 1 - 9

ساير ديدارهاي اين مرحله امشب برگزار مي شود.

بالا