همه مهندسين رباتيك بيان خودشون رو معرفي كنن

soheila01

عضو جدید
سلام،من ندا هستم،فارغ التحصیل رباتیک!!
خیلی پشیمونم،اصلا بازارکار نداره!!

نمیدونم کی این پاسخم رو میخونید ولی کی گفته بازار کار نداره؟
من رشته ام کامپیوتره و الان دارم تو این زمینه فعالیت می کنم منظورم رباتیکه.واسه شماها که رشته ی رباتیک خوندین خیلی به نفعتونه که یه نمایندگی بگیرین ولی برا ما یکم دردسر داره نمایندگی دارم کلاس ها دارن برگزار میشن ولی نمیدونم چطوری؟!!!

rkm7232

عضو
سلام به همگی مخصوصا دوست عزیزم رضا کیانی.
من افشین بدرپور هستم وهم اکنون دررشته ی مــــــــــــهــــنــــــــــــــدســـــــــــی ربــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاتــــــــــــــــــــــــــیــــــــــــــک مشغول تحصیل هستم.

خوش اومدی افشین جون... ایشالا خوش و خرم و بیش از پیش موفق باشی!

یمنا

عضو جدید
سلام.ببخشید کسی تو این سایت هست که رباتیک بخونه یا علاقه داشته باشه اهل ارومیه باشه؟اگه کسی هست لطف کنه بهم خبر بده نیاز مبرم به یه همکار هست.ممنون ....و من نه رباتیک خوندم نه رشتم مرتبطه ولی عاشق رباتیک هستم.

ehsaninia

عضو جدید
قشنگیش اینه که شما تموم مهندسین رباتیک در نگاه اول خودتونو باور کنید.
اگر شما خودتونو باور نداشته باشید مطمئن باشید کسی که از رشته ی شما اطلاعی نداره نمی تونه واسه شما کاری بکنه.
شما که نیاز به دلسوزی ندارید....
.
رباتیک زیباست و دراه زیباتر هم میشه...
کار هم تا دلت بخواد واسش هست...
.
این حرف ها رو یک مهندس رباتیک مث شما داره میزنه. نه غریبه.

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به مهندسین رباتیک گل گلاب :gol:

یک نفر زحمت بکشه راجع به این رشته واسه من توضیح بده ، اهدافش چیه ؟ و در آینده در کجا میتونید شاغل بشید ؟
فرق اساسی این رشته با مکاترونیک چیه و در کل چه مطالبی به شما آموزش داده میشه ؟ فکر میکنم به طور کلی تلفیقی از الکترونیک ، برنامه نویسی و مکانیک باشه درسته ؟
من همیشه توضیح کامل میخواما :) فکر کن داری از پایان نامت دفاع میکنی
نیای مثلا بگی : کارمون ساختن روباته !

اگر یکی از دوستان چارت مهندسی رباتیک هم برام بذاره دیگه عالیه.

من خودم دانشجوی الکترونیک هستم ، در صورت امکان بفرمایید از الکترونیک و برق چه مطالبی به شما آموزش داده میشه و چه مطالبی به کار شما میاد؟
مرسی

matak49

عضو جدید
سلام به مهندسین رباتیک گل گلاب :gol:

یک نفر زحمت بکشه راجع به این رشته واسه من توضیح بده ، اهدافش چیه ؟ و در آینده در کجا میتونید شاغل بشید ؟
فرق اساسی این رشته با مکاترونیک چیه و ..............

سلام دوست عزیز
فعلا بقیه دوستان مث اینکه در ددر بسر می برند!!! تالار سوت و کوره!! غیر مهمونا و ی الافی مث من و چندتا از دوستان گرامی مث شما شخصه دیگه ای پیدا نمیشه!!
برا همین خودم شخصا با اندکی جستجو جوابتو پیدا کردم!
داخل تالار بخش آشنایی با رشته رباتیک کاملا این رشته توسط نویسنده گرامی robotics معرفی شده با تشکر از این کاربر گرامی:gol:
خوشم میاد همیجوری الکی دارم خودمو فرد بزرگی میبینم!!

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
فعلا بقیه دوستان مث اینکه در ددر بسر می برند!!! تالار سوت و کوره!! غیر مهمونا و ی الافی مث من و چندتا از دوستان گرامی مث شما شخصه دیگه ای پیدا نمیشه!!
برا همین خودم شخصا با اندکی جستجو جوابتو پیدا کردم!
داخل تالار بخش آشنایی با رشته رباتیک کاملا این رشته توسط نویسنده گرامی robotics معرفی شده با تشکر از این کاربر گرامی:gol:
خوشم میاد همیجوری الکی دارم خودمو فرد بزرگی میبینم!!
ممنون مهدی جان.
انسان بزرگی هم هستی داداش.:gol:
دارم میخونمش خوب توضیح داده انگار!

matak49

عضو جدید
گفتم که اون کاربر گرامی خوب و کامل توضیح داده!
لطف داری، ولی من هرچی فک میکنم از لحاظ ظاهری که نی قلیون!!!:biggrin:
از لحاظ باطنی هم که بیخیال صحبت کردن در موردش
نتیجه پس هیچی دیگه نظر لطفته و این وصله ها به ما نمیچسبه!!!:biggrin:

میگم ها : چ حالی میده!!!!
ملت میرن کلی پول میدن سایت میخرن، ما همینجوریش ی سایت با این عظمت افتاده دستمون!! نظرت چیه ی کودتا کنیم اول از همه مدیر این بخش بعدشم بخشای دیگرو برداریم خودمون بشیم مدیر سایت!! هنو بقیه نیومدن حداقل ی کاری بکنیم!!
:cool:

آخرین ویرایش:

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
اختیار داری

ظاهر مهم نیست ، منم نی قلیونم اتفاقا.

دلیل نمیشه که :):redface:

ذهن و روح آدم باید بزرگ باشه

mersana

عضو جدید
سلام من دانشجوی ترم سه رباتیکم به رباتیکم علاقه دارم
آینده جایی نیست که برویم آینده جایی است که می سازیم .

apz

عضو جدید
:w21: شایـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد در حــــــــــــــــــــــــــــــــــد یک رویـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا

mohammad.mehran

عضو جدید
سلام من محمد مهران مغزی دانشجوی ترم سوم مهندسی رباتیک دانشگاه آزاد نجف آبادم

mohammad.mehran

عضو جدید
ربات مهران

ربات مهران

سلام من محمد مهران مغزی دانشجوی ترم سوم مهندسی رباتیک دانشگاه آزاد نجف آبادم

mohammad.mehran

عضو جدید
سلام من محمدمهران مغزی دانشجوی ترم3رباتیک دانشگاه نجفآبادهستم لطفا کمی درباره ی بازار کار این رشته صحبت کنید ممنون

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
سلام من محمدمهران مغزی دانشجوی ترم3رباتیک دانشگاه نجفآبادهستم لطفا کمی درباره ی بازار کار این رشته صحبت کنید ممنون

الان که یادآوری کردی چک کردم

در زمان دولت احمدی نژاد ، رباتیک جز صلاحیت ها نبود. یعنی مدرک شما از نظر کاری صفر بود و موقع استخدام شما با مدرک دیپلم ارزیابی می شدید.
علت اصلی اش هم بی بخاری دانشجویان رباتیکی بود

اکنون که چک کردم فهمیدم که در دولت روحانی قوانین تغییر کرده و رباتیکی ها حق دارند که فقط و فقط در زمینه اتوماسیون صنعتی کار کنند!
در زمینه اصلی رباتیک یعنی صعنت، هنوز رباتیکی ها صلاحیت ندارند
با بی بخاری رباتیکی ها باید صبر کرد دید دولت بعد از روحانی آیا رباتیکی ها را صلاحیت دار می شناسد یا خیر

اگر فکر می کنی در کل دانشجویان (41 دانشگاه) یا فارغ التحصیلان رباتیک ، 100 نفر آدمی که حداقل برای خودشان کار کند (نه بی بخار ها) وجود دارد
به بگو تا بگویم چه جوری مشکل بازار کار و همچنین کنکور ارشد را تا یک سال حل کند

اما متاسفانه رباتیکی ها اکثرا یکی از 3 حرف زیر را می زنند
1- به ما چه ربطی دارد! خود دولت باید اصلاح کند
2- ول کن، بگذار یک چند نفر دیگر که رشته شان رباتیک است بروند هر وقت درست کردند ما هم استفاده می کنیم!
3- این رشته دست بشو نیست! به من هم ربطی ندارد من که می خواهم تغییر رشته بدهم بروم ... !

تا وفتی رباتیکی ها این طور عمل می کنند وضعیت همین است

به من می گویند چرا همیشه نا امید کننده حرف می زنی، حالا برای بعضی از خوانندگان دلخور نشود سه بند زیر را ضافه می کنم

1- نیروی های مسلح کاری به صلاحیت های دولتی ندارند و کار خودشان را می کنند. و لطف می کنند ارشد رباتیک استخدام می کنند
2- سازمان فنی حرفه ای نیز از قوانین دولت تخلف می کنند و رباتیک را با عنوان IT استخدام می کنند.
3- آخرین قانون دولت می گوید رباتیکی ها صلاحیت کار فقط در اتوماسیون صنعتی را دارند.

پا نویس:
رباتیک چه ربطی به اتوماسیون صنعتی دارد؟
رباتیک چه ربطی به IT دارد؟

نگار88

کاربر بیش فعال
با سلام خدمت همه ی دوستان منم دانشجوی مهندسی رباتیکم حدودای ترمای آخر:D
میخواستم به همه ی کسایی که تو این رشته قبول شدن تبریک بگم و بگم رباتیک در کل رشته ی خوبیه ولی متاسفانه به قول برخی از دوستان دلسوز نداره تا یکم تو اوضاعش تغییر ایجاد بشه یه مهندس رباتیک به معنای واقعی همه فن حریفه و میتونه خیلی راحت توی محیط های مرتبط با خودش فعالیت کنه ولی باید خودشو باور داشته باشه یکمم اهل عمل باشه یه کاری میخواد انجام بده هیچ وقت هیچ وقت با شنیدن حرفای ناامید کننده ی یه عده اصلا روحیه شو نبازه
امیدوارم رباتیک یه روزی به جایگاه واقعی خودش برسه:smile:

سلام
مژگان شاه سواري هستم .دانشجوي ترم 5 رشته مهندسي رباتيك دانشگاه آزاد واحد نجف آباد
اميدوارم همه دوستان عزيز موفق باشن:w17::w17::gol::gol:

mohammad.mehran

عضو جدید
سلام من مهندسی کامپیوترم ولی مدارک رباتیک و برق صنعتی و تمامی ودارک کامپیوتری را دارم و توی هرکاری سر رشته ای دارم :smile:

سلام خدمت شما دوست عزیز من مهران مغزی دانشجوی ترم سوم رباتیک دانشگاه آزاد نجف آبادم یه سوال ازخدمتت داشتم شما که سر رشته داری توی این رشته ها از کی وکجا یاد گرفتی آخه من هیچ پیش زمینه ای دررشته ی خودم ندارم برای همین کار هم پیدا نمیشه راستش میخوام هم در زمینه ی کامپیوتر هم برق هم مکانیک که پایه ی رباتیک هست قوی بشم که بتونم در آینده پروژه بردارم و از این راه حقوق بگیرم لطفا راهنمایی کنید تشکر.

mohammad.mehran

عضو جدید
سلام خدمت شما دوست عزیز من مهران مغزی دانشجوی ترم سوم رباتیک دانشگاه آزاد نجف آبادم یه سوال ازخدمتت داشتم شما که سر رشته داری توی این رشته ها از کی وکجا یاد گرفتی آخه من هیچ پیش زمینه ای دررشته ی خودم ندارم برای همین کار هم پیدا نمیشه راستش میخوام هم در زمینه ی کامپیوتر هم برق هم مکانیک که پایه ی رباتیک هست قوی بشم که بتونم در آینده پروژه بردارم و از این راه حقوق بگیرم لطفا راهنمایی کنید تشکر.

apz

عضو جدید
الان که یادآوری کردی چک کردم

در زمان دولت احمدی نژاد ، رباتیک جز صلاحیت ها نبود. یعنی مدرک شما از نظر کاری صفر بود و موقع استخدام شما با مدرک دیپلم ارزیابی می شدید.
علت اصلی اش هم بی بخاری دانشجویان رباتیکی بود

اکنون که چک کردم فهمیدم که در دولت روحانی قوانین تغییر کرده و رباتیکی ها حق دارند که فقط و فقط در زمینه اتوماسیون صنعتی کار کنند!
در زمینه اصلی رباتیک یعنی صعنت، هنوز رباتیکی ها صلاحیت ندارند
با بی بخاری رباتیکی ها باید صبر کرد دید دولت بعد از روحانی آیا رباتیکی ها را صلاحیت دار می شناسد یا خیر

اگر فکر می کنی در کل دانشجویان (41 دانشگاه) یا فارغ التحصیلان رباتیک ، 100 نفر آدمی که حداقل برای خودشان کار کند (نه بی بخار ها) وجود دارد
به بگو تا بگویم چه جوری مشکل بازار کار و همچنین کنکور ارشد را تا یک سال حل کند

اما متاسفانه رباتیکی ها اکثرا یکی از 3 حرف زیر را می زنند
1- به ما چه ربطی دارد! خود دولت باید اصلاح کند
2- ول کن، بگذار یک چند نفر دیگر که رشته شان رباتیک است بروند هر وقت درست کردند ما هم استفاده می کنیم!
3- این رشته دست بشو نیست! به من هم ربطی ندارد من که می خواهم تغییر رشته بدهم بروم ... !

تا وفتی رباتیکی ها این طور عمل می کنند وضعیت همین است

به من می گویند چرا همیشه نا امید کننده حرف می زنی، حالا برای بعضی از خوانندگان دلخور نشود سه بند زیر را ضافه می کنم

1- نیروی های مسلح کاری به صلاحیت های دولتی ندارند و کار خودشان را می کنند. و لطف می کنند ارشد رباتیک استخدام می کنند
2- سازمان فنی حرفه ای نیز از قوانین دولت تخلف می کنند و رباتیک را با عنوان IT استخدام می کنند.
3- آخرین قانون دولت می گوید رباتیکی ها صلاحیت کار فقط در اتوماسیون صنعتی را دارند.

پا نویس:
رباتیک چه ربطی به اتوماسیون صنعتی دارد؟
رباتیک چه ربطی به IT دارد؟

سلام دوست عزیز
خیلی ممنون میشم اگه شما به عنوان استاد و بزرگ ما بفرمایید بچه های با بخار رباتیک چه کاری باید انجام بدند....
یعنی بگید چه کاری میتونند انجام بدند....

وقتــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
رئیس دانشگاهت حتی حاضر نیست به حرف دانشجوهاش گوش بده !
وقتِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
مدیرگروهت در جواب حل مشکلاتی که براش مطرح کردی میگه اینجا ایرانه....
وقتــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
رئیس دانشکدت میگه من نمیتونم اعتراضی کنم سعی کنید با مسائل کنار بیاید!
وقتـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
.
.
.

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
سلام دوست عزیز
خیلی ممنون میشم اگه شما به عنوان استاد و بزرگ ما بفرمایید بچه های با بخار رباتیک چه کاری باید انجام بدند....
یعنی بگید چه کاری میتونند انجام بدند....

وقتــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
رئیس دانشگاهت حتی حاضر نیست به حرف دانشجوهاش گوش بده !
وقتِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
مدیرگروهت در جواب حل مشکلاتی که براش مطرح کردی میگه اینجا ایرانه....
وقتــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
رئیس دانشکدت میگه من نمیتونم اعتراضی کنم سعی کنید با مسائل کنار بیاید!
وقتـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
.
.
.

به سوالات زیر جواب بدهید.

1. چند بار به کمیته وحدت معاونت نظارت راهبردی فعلی (سازمان برنامه ریزی آتی) نامه زدید و حضوری صحبت کردید و خواستار شناخته شدن رشته رباتیک در لیست صلاحیت های کاری شدید؟
2. چند بار رفتید شورای برنامه ریزی عالی آموزش عالی و خواستار تشکیل گروه مستقل رباتیک شدید؟ یا چند بار خواستار رسمی شدن ارشد رباتیک شدید؟
3. چند بار با معاون آموزشی وزارت علوم در مورد مشکلات رشته تان صحبت کردید؟
4. وقتی وزیر علوم خواستار حذف رشته های مانند رباتیک شد چند نفر اعتراض کردند؟
5. چند نفر رفتند دنبال تاسیس سازمان دانشجویی رباتیک؟
6. چند نفر رفتند به انجمن رباتیک ایران و خواستار اصلاح شدند؟
7. چند نفر رفتند کمیته آموزش مجلس و خواستار پی گیری مشکلاتشان شدند؟
8. جند نفر رفتند نظام مهندسی و خواستار ایجاد نظام رباتیک شدند؟
8. ... ؟

منظورم تک تک افراد نیستند. حتی اگر شما ده نفری هم برید به جای نمی رسید
اکنون حداقل 4000 دانشجوی رباتیک در کشور تحصیل می کنند.
اگر یک دهم این افراد یعنی 400 نفر دنبال این موارد بودند طی یک سال و نه بیشتر ، کل مشکلات اصلی حل می شد.

من می شناسم افرادی که تکی رفته اند اما چون تک بودند به هیچ جا نرسیدند
به عنوان نمومه دانشجویان همدان پارسال به شورای برنامه ریزی نامه زدند ، اما هیچ کدامشان نرفتند پیگیری کنند
این کار ها احتیاج به سیاهی لشکر و یک سال پیگیری دارد.
آن ها از یک یا ده نفر نمی ترسند ولی از شلوغی هراس دارندپ

سعی کنید از از دانشگاه بیرون بایید و کشوری فکر کنید

• Like
واکنش ها: apz

apz

عضو جدید
به سوالات زیر جواب بدهید.

1. چند بار به کمیته وحدت معاونت نظارت راهبردی فعلی (سازمان برنامه ریزی آتی) نامه زدید و حضوری صحبت کردید و خواستار شناخته شدن رشته رباتیک در لیست صلاحیت های کاری شدید؟
2. چند بار رفتید شورای برنامه ریزی عالی آموزش عالی و خواستار تشکیل گروه مستقل رباتیک شدید؟ یا چند بار خواستار رسمی شدن ارشد رباتیک شدید؟
3. چند بار با معاون آموزشی وزارت علوم در مورد مشکلات رشته تان صحبت کردید؟
4. وقتی وزیر علوم خواستار حذف رشته های مانند رباتیک شد چند نفر اعتراض کردند؟
5. چند نفر رفتند دنبال تاسیس سازمان دانشجویی رباتیک؟
6. چند نفر رفتند به انجمن رباتیک ایران و خواستار اصلاح شدند؟
7. چند نفر رفتند کمیته آموزش مجلس و خواستار پی گیری مشکلاتشان شدند؟
8. جند نفر رفتند نظام مهندسی و خواستار ایجاد نظام رباتیک شدند؟
8. ... ؟

منظورم تک تک افراد نیستند. حتی اگر شما ده نفری هم برید به جای نمی رسید
اکنون حداقل 4000 دانشجوی رباتیک در کشور تحصیل می کنند.
اگر یک دهم این افراد یعنی 400 نفر دنبال این موارد بودند طی یک سال و نه بیشتر ، کل مشکلات اصلی حل می شد.

من می شناسم افرادی که تکی رفته اند اما چون تک بودند به هیچ جا نرسیدند
به عنوان نمومه دانشجویان همدان پارسال به شورای برنامه ریزی نامه زدند ، اما هیچ کدامشان نرفتند پیگیری کنند
این کار ها احتیاج به سیاهی لشکر و یک سال پیگیری دارد.
آن ها از یک یا ده نفر نمی ترسند ولی از شلوغی هراس دارندپ

سعی کنید از از دانشگاه بیرون بایید و کشوری فکر کنید

bale hagh ba shomast....

فاطمه حامدی

عضو جدید
سلاااااااااااااااااااااااااااااااااااام به همه ی بچه های رباتیک...................بابا بیاین یه کاری کنیم