ویلون بازها

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به دوستان
یک صحبتی داشتم با اونایی که از قبیل خودم هستم و این ساز را میپسندن
برای شروع و یادگیری یک ساز اول باید ببینید اون ساز توی خونه و خانواده شما چه جایگاهی داره آیا از شما حمایتی میشه آیا خانواده مشوق شما هست؟ (نگید که اینا مهم نیست و مهم منم و استعدادمو عشقمو وفلان... این امر خیلی مهمه در طولانی مدت متوجهش میشید اگه پشتیبانه ی محکم و مشوق نداشته باشید دلزده خواهید شد)
مورد دوم اینه که خیلی از ماها اسیر ژست قشنگ دست گرفتن ویلون میشیم وقتی شادمهر را میبینیم وقتی مرتضوی را میبینیم و کنسرت هاشون و هیاهوی جمعیت را میبینیم ولی وقتی که میریم توی کار میبینیم همین ژست ساده برای نواختن ویلون چقدر سخت هستش .من حرف خود استادم را به شما میزنم که در جلسه اول بهم گفت ویلون ساز سختیه باید تلاش کنی گردن درد میاره دندون درد میاره مچ و دستت درد میگیره اگه علاقه داری باید همش را به جون بخری
ویلون باید تو دستت برقصه حرکاتت باید نرم و روان باشه وقتی کسی مثل استاد صبا در حال نواختن ویلون هستش میبینی که چقدر راحت مینوازه روانه روان جوری که انگار نه انگار چیزی تو دستاش ژستی که ایشون توی عکساش داره این حس را به آدم القا میکنه
یک صحبت دیگه هم دارم اگه رفتید توی این کار تلاشتون را بزارید روی موسیقی سنتی خودمون به نظر من حرفهایی که موسیقی ما برای گفتن داره هیچ سبک و موسیقی ای در دنیا نداره
موسیقی ما حرف دله و نوای عاشقانه ایست که اصالت داره اصالتمون را حفظ کنیم برای شناخت روحیات خودمون
ودرآخر خوشحال میشم هنرمندان عزیزی که ویلون کار میکنند را بشناسم ببینیم چند تا ویلون نواز تو باشگاهه؟

S0g@nD

عضو جدید
منم ویولن میزنم :w12:

خداروشکر خانوادمم مشوق خوبی برام هستن

اول خیلی بهم اصرار کردن برم سراغ یه ساز دیگه

میگفتن ویولن خیلی سخته ازش خسته میشی:confused:

اما من گفتم فقط ویولن اونام قبول کردن:)

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم ویولن میزنم :w12:

خداروشکر خانوادمم مشوق خوبی برام هستن

اول خیلی بهم اصرار کردن برم سراغ یه ساز دیگه

میگفتن ویولن خیلی سخته ازش خسته میشی:confused:

اما من گفتم فقط ویولن اونام قبول کردن:)

آفرین . تو چه مرحله ای هستی الان؟

S0g@nD

عضو جدید
تازه کارم تو شهرمونم کلاس درست حسابی نیس:w06:

اما ناامیدی مال شیطونه;)

یه ترم کلاس رفتم بقیشم خودم میخوام با کتاب آقای خالقی پیش برم

تا یه کلاس منسجم و استاد خوب پیدا کنم:w17:

شما چی؟؟

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تازه کارم تو شهرمونم کلاس درست حسابی نیس:w06:

اما ناامیدی مال شیطونه;)

یه ترم کلاس رفتم بقیشم خودم میخوام با کتاب آقای خالقی پیش برم

تا یه کلاس منسجم و استاد خوب پیدا کنم:w17:

شما چی؟؟

تو شهر ما برعکگس شما اساتید خوبی هستش البته به صورت خصوصی کار میکنند. من حدود 10 جلسه با همین کتاب آقای خالقی پیش رفتم ولی متاسفانه بنا به دلایلی که یکیش انگشت های دستم بود نتونستم ادامه بدم . انگشت کوچیکه ی من موقع نواختن میرفت زیر انگشت دوم و استاد میگفت باید ورزشش بدی تابینشون فاصله بیفته و سر همین خیلی اذیت شدم
متاسفانه دیگه ادامه ندادم
امیدوارم تو پیشرفت کنی تو ویلون .

S0g@nD

عضو جدید
وای من عاشق صدای سه تار و تارم:love:

قبلا ک کلاس میرفتم من ویولن میزدم استادمم با تار باهام همنوازی میکرد

اصلا انگار صداش آدمو جادو میکرد:w21:

صدای سه تار زیاد نشنیدم اما تقریبا مثل تاره نه؟؟

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وای من عاشق صدای سه تار و تارم:love:

قبلا ک کلاس میرفتم من ویولن میزدم استادمم با تار باهام همنوازی میکرد

اصلا انگار صداش آدمو جادو میکرد:w21:

صدای سه تار زیاد نشنیدم اما تقریبا مثل تاره نه؟؟

پس کارت خوبه دختتتتتتتتتتترررررر
نه فرق داره با هم تار قشنگیه خودشو داره سه تار هم همینطور .من که احساس میکنم با سه تار روان تر میشه کار کرد تا تار

BISEI

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اره اولاش کاملا کج و کوله میشی بعد دیگه راحته برات اما من هنوزم ک هنوزه بعضی وقتا عجیب با خشانت میزنم و اصن نرمیو یادم میره اما خب دس خودم نیس ک:D
چون کلاسیک دوس داشتم رفتم تو فاز کلاسیک اما خب سنتی ی جوری میشه احساساتتو عمیق تر نشون بدی باهات موافقم دوست ;-)

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اره اولاش کاملا کج و کوله میشی بعد دیگه راحته برات اما من هنوزم ک هنوزه بعضی وقتا عجیب با خشانت میزنم و اصن نرمیو یادم میره اما خب دس خودم نیس ک:D
چون کلاسیک دوس داشتم رفتم تو فاز کلاسیک اما خب سنتی ی جوری میشه احساساتتو عمیق تر نشون بدی باهات موافقم دوست ;-)

مرسی :gol:

S0g@nD

عضو جدید
پس کارت خوبه دختتتتتتتتتتترررررر
نه فرق داره با هم تار قشنگیه خودشو داره سه تار هم همینطور .من که احساس میکنم با سه تار روان تر میشه کار کرد تا تار

من آرزوم اینه ک بتونم همه ی ساز ها رو بنوازم اما نمیشه:cry:

شاید در آینده فرصت پیش اومد و منم تونستم تار و سه تار هم یاد بگیرم:w34:

کمانچه هم دوس دارم:w38:

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من آرزوم اینه ک بتونم همه ی ساز ها رو بنوازم اما نمیشه:cry:

شاید در آینده فرصت پیش اومد و منم تونستم تار و سه تار هم یاد بگیرم:w34:

کمانچه هم دوس دارم:w38:

منم یک روزی مثل تو بودم از من میشنوی تمام قواتو بزاری روی یک ساز بیشتر نتیجه میگیری . من دف. تیمپو. ویلون. گیتار . سه تار را دارم همش را هم دوست داشتم یاد بگیرم حتی تو نخ سنتور و تمبک هم بودم و هستم :redface: ولی از این شاخه به اون شاخه پریدنه .اگر روی یکیش متمرکز میشدم بهتر نتیجه میگرفتم .
البته این تجربه منه عزیزم

S0g@nD

عضو جدید
باشه من سعی میکنم تا وقتی تو ویولن عالی نشدم سراغ ساز دیگه نرم:w18:

تا ببینیم آینده چی میشه

بالا