مشاوره، سوال و درخواست مطالب مکانیک ماشین های کشاورزی

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام مجدد.من یه کارگاه کوچیک تراشکاری در نزدیکی چند روستا دارم.میخواستم درمورد تعمیرات وجوشکاری قسمتهایی از ماشین آلات ولوازم کشاورزی که زیاد خراب میشن ونیاز به تراشکاری وجوشکاری واحتمالا سختکاری مجدد دارند نکات ومطالبی اگه دارید به هر صورت که مقدور هست(با هزینه ان)در اختیارم بگذارید.با تشکر

با سلام
ابتدا باید جنس و مقاومت قطعاتی که نیاز به جوشکاری دارند را مشخص کنید
برای این کار می توانید قطعه مورد نظر را به آزمایشگاه دارای مجوز موسسه استاندارد ببرید و تعیین جنس و تعیین مقاومت کنید.

اما عموما فکر می کنم ادوات کشاورزی که مد نظر شما هست بیشتر آلیاژهای کربنی سخت شده سطحی تا حدود 40 راکولی سی هست که راه بازسازی و جوشکاری آنها الکترود 83.28 ,48.00 می باشد و برای سخت کاری رویه آن الکترود 84.42 مناسب خواهد بود. ( البته الکترود های مشابه دیگری هم هست)

اما اظهار نظر دقیق منوط به تعیین جنس و سختی قطعه مورد نظر شما هست.

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

VAHID.MAKU

عضو جدید
افزايش توان تراكتور 285

افزايش توان تراكتور 285

تا جايي كه من ميدونم فن رادياتور اين تراكتور با تسمه پولي كار ميكنه كه 5 الي 7 اسب بخار از توان تراكتور را كم مي كند در مقاله اي راجع به تقويت موتور ها خوندم كه ميشه اين فن رو با يك فن الكتريكي مانند همين هايي كه رو خودروهاي سواري مثل پرايد و پژو هست جايگزين كرد و قدرت رو به 80 اسب بخار رسوند.
اگه دوستان اطلاعات تكميل تري داره لطفا توضيح بده

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا جایی که من می دونم میشه

شما می تونی با زاه های دیگه ای هم این توانو افزایش بدی

مثلا تغییرات در گیربکس

VAHID.MAKU

عضو جدید
تا جایی که من می دونم میشه

شما می تونی با زاه های دیگه ای هم این توانو افزایش بدی

مثلا تغییرات در گیربکس
دوست عزيز ممنون بابت پاسختون. اما بايد اينو مد نظر قرار داد كه تراكتور ماله كشاورزان هست و تغيير در گيربكس موجب بالا رفتنه هزينه ها ميشه من ميخاستم با كم ترين هزينه و تغيير اين كارو انجام بديم.
تا جايي كه من اطلاع دارم روي تراكتور هاي جاندير نوعي توربو شارژر هست كه ميشه رو 285 هم نصبش كرد به راحتي كه موجب افزايش راندمان حجمي موتور ميشه اما اطلاع دقيقي از قيمت ست كامل اين توربو شارژر ندارم

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببین وجید جان با تجربه شصی که خودم روی تغییرلت موتور و گیربکس دارم بهت پیشنهاد می کنم دست به فابریکش نزن

همونو برو یک قویتر بخر راحت به دردسر بعدش نمی ارزه

VAHID.MAKU

عضو جدید
ببین وجید جان با تجربه شصی که خودم روی تغییرلت موتور و گیربکس دارم بهت پیشنهاد می کنم دست به فابریکش نزن

همونو برو یک قویتر بخر راحت به دردسر بعدش نمی ارزه

ميشه تجربياتتو توي اين زمينه بيان كني. چه كارايي رو گيربكس انجام دادي بعدش چه مشكلاتي پيش اومد

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ميشه تجربياتتو توي اين زمينه بيان كني. چه كارايي رو گيربكس انجام دادي بعدش چه مشكلاتي پيش اومد

بیشترین تجربه تو گیربکس موتوره

1- ساده ترین و کم هزینه ترین را نغییر اندازه چرخ دنده جلو و عقب موتوره که زنجیر بهشون وصله

تغییر دنده های داخل گیربکس

بعد از چند ماه به علت فشار بر روی موتور انجین به روغن سوزی میوفته

VAHID.MAKU

عضو جدید
بیشترین تجربه تو گیربکس موتوره

1- ساده ترین و کم هزینه ترین را نغییر اندازه چرخ دنده جلو و عقب موتوره که زنجیر بهشون وصله

تغییر دنده های داخل گیربکس

بعد از چند ماه به علت فشار بر روی موتور انجین به روغن سوزی میوفته

من بيشتر ميخام رو خود موتور كار كنم تا گيربكسش. چون توان اصلي توليدي توي موتور توليد ميشه ما ميتونيم با كار روي موتور از هدر رفتن انرژي توليدي توان رو افزايش بديم.مثل استفاده از پيستون ها و شاتون هاي سبك وزن مثل پيستون هايي كه با الياژهاي الومينيوم ساخته ميشن. يا گشاد كردن مانيفولد هاي ورود و خروج ميتونيم به موتور در جذب هوا از بيرون و تخليه ي گازهاي احتراق به خارج كمك كنيم. ميدونين كه پيستون با بالا اومدنش موجب خروج دود از داخل سيلندر ميشه اگه اين مسير بارك و پر پيچ و تاب باشه به پيستون فشار مياد پس در نتيجه بار اضافي رو موتور مياد و قسمتي از انرژي توليدي صرف خارج كردن گاز هاي حاصل از احتراق ميشه. در مكش هوا توسط پيستون هم عكس همين مطلب صادقه در اين شرايط هم موتور قسمتي از انرژيشو صرف جذب هوا و اكسيژن از بيرون ميكنه كه ميتونيم با استفاده از مانيفولدهاي با لوله هاي گشاد تر و يا با استفاده از توربو شارژر به موتور كمك كنيم تا تمام توان توليدي رو به محور p t o و سيستم كشش تراكتور منتقل كنه. دست كاري گيربكس بدون تغيير در موتور حتما باعث اسيب به موتور ميشه.

VAHID.MAKU

عضو جدید
هدايت تراكتور بدون راننده !!

هدايت تراكتور بدون راننده !!

دوستان كسي در مورد هدايت تراكتور با جي پي اس چيزي ميدونه؟

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
تا جايي كه من ميدونم فن رادياتور اين تراكتور با تسمه پولي كار ميكنه كه 5 الي 7 اسب بخار از توان تراكتور را كم مي كند در مقاله اي راجع به تقويت موتور ها خوندم كه ميشه اين فن رو با يك فن الكتريكي مانند همين هايي كه رو خودروهاي سواري مثل پرايد و پژو هست جايگزين كرد و قدرت رو به 80 اسب بخار رسوند.
اگه دوستان اطلاعات تكميل تري داره لطفا توضيح بده

درسته فن قدرت رو کم میکنه اما موتور الکتریکی برای فن کردن راه منطقی نیست....پیشنهاد من نصب سوپر شارژ برا موتوره

mohsen t n t

عضو جدید
]چارت درسی

]چارت درسی

عزیزان هر کی چارت درسی مکانیزاسیون رو داره دریغ نکنه

بد جور لازمم !

ممنون

1200154630

عضو جدید
سلام من مهندسی بای سیستم ارشد دانشکاه شهرکرد هستم ی سری مطلب در باره ی هیسترسیس درکشاورزی میخاستم

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
سلام من مهندسی بای سیستم ارشد دانشکاه شهرکرد هستم ی سری مطلب در باره ی هیسترسیس درکشاورزی میخاستم

سلام

ای کاش مشخص میکردین منظورتون منحنی هیسترسیسه یا هیسترسیس به معنای عام .با این وجود این مطالب خدمت شما
http://www.magiran.com/view.asp?Type=pdf&ID=860940&l=fa
http://www.sid.ir/fa/VEWSSID/J_pdf/41613910109.pdf
امیدوارم مفید واقع بشه

آخرین ویرایش:

yavar3140

عضو جدید
کمکم کنید موضوع پرژه ام است خواهشا

موضوع پروژه :گزارش فني آزمون مقايسه اي گاوآهن برگردان دار

آخرین ویرایش توسط مدیر:

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز

جرفي

عضو جدید
با سلام
در خصوص تبديل حركت خطي به به حركت دوراني در مدار هيدروليك مشكل دارم . مثل حركت فوم جرثقيل .
اين كار را مي خواهم با دو جك و يك گردون انجام دهم . اگر هر كدام از دوستان عكس يا پيشنهادي دارد لطفا ارسال نمايد
با تشكر

GH93

عضو جدید
سلام دوستان
مقاله خارجی ترجمه شده در مورد عوامل خرابی سیستم های هیدرولیک یا سیستم های هیدرولیک می خواستم میتونید کمکم کنید؟
gh.baladi@yahoo.com

hossein21

عضو جدید
با سلام
در خصوص تبديل حركت خطي به به حركت دوراني در مدار هيدروليك مشكل دارم . مثل حركت فوم جرثقيل .
اين كار را مي خواهم با دو جك و يك گردون انجام دهم . اگر هر كدام از دوستان عكس يا پيشنهادي دارد لطفا ارسال نمايد
با تشكر

سلام دوست عزیز
این کاری که شما میگید با مکانیزم های مختلفی صورت میگیره اما نکته مهم اینجاست که فضای طراحی شما چقدر اجازه مانور به شما میده
یعنی حداکثر فضایی که در اختیار دارید چقدره ؟؟؟
با دونستن این سوال به خوبی میشه در مورد مکانیزمی که شما رو به هدفتون میرسونه بحث کرد.

hossein21

عضو جدید
طرح پیشنهاد

طرح پیشنهاد

سلام
دوستان پیشنهاد میکنم وارد مباحث کشاورزی دقیق و استفاده سنسور ها برای این کار بشید .
این طور که من اطلاع دارم تقریبا بیشتر کارها و پروژه های کارشناسی ارشد و حتی دکتری هم به این سمت کشیده شده که بسیار هم جذاب و کاربردی تر از مسایل مکانیکی این رشته است.

ناگفته نماند من هم همین رشته رو توی کارشناسی خوندم ....

safir_mazandran

عضو جدید
سمینار

سمینار

سلام دوستان من این ترم سمینار دارم.موضوع سمینارم در مورد بررسی نیروهای وارد بر گاوآهن های برگردون دار و بشقابی است
لطفا دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارن کمکم کنن.

mdm0158

عضو جدید
سلام دوستان بی زحمت یه مطلب در مورد ماشین برداشت توت فرنگی میخوام تو نت گشتم به طور جزئی بوده ممنون میشم به طور کامل و دقیق اون مطالبو در اختیارم قرار دهید

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان بی زحمت یه مطلب در مورد ماشین برداشت توت فرنگی میخوام
تو نت گشتم به طور جزئی بوده ممنون میشم به طور کامل و دقیق اون مطالبو در اختیارم قرار دهید

سلام
در حالِ حاضر تنها ماشین برداشت توت فرنگی رُبات هست اطلاعتی در این زمینه براتون گذاشتم.
و توضیحات دیگر نحوه ی برداشت توت فرنگی.:gol:

پیوست ها

• چگونه توت فرنگي را برداشت کنيم.rar
    338.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان من این ترم سمینار دارم.
موضوع سمینارم در مورد بررسی نیروهای وارد بر گاوآهن های برگردون دار و بشقابی است
لطفا دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارن کمکم کنن.

سلام .میشه سوالتون رو کمی واضح تر بگید. نیروی وارده چه چیزی بر گاوآهن دار و بِشقابی؟!!
نیروی وارده این ماشین آلات بر محصلاتی ؟ زمین؟ قطعات گاو آهن ؟
من یک مقاله براتون پیدا کردم مطالعه کنید. انشاالله که مفیدِ:gol:

پیوست ها

• گاو آهن بشقابي.rar
    712.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

VAHID.MAKU

عضو جدید
درسته فن قدرت رو کم میکنه اما موتور الکتریکی برای فن کردن راه منطقی نیست....پیشنهاد من نصب سوپر شارژ برا موتوره
خب سوپر شارژر هم خوبه اما واسه كشاورزاي ما كه توان ماليه درست و حسابي ندارن يكم از لحاظ مالي مشكل دارن واسه تهيه و نصب سوژر شارژر. مگه اينكه كشاورزاني كه زمين هاي چند 100 هكتاري داشته باشن

danoushh

عضو جدید
سلام
من مطلب در مورد ماشین های کودپاش(کودکار) میخواستم اگه کمکم کنید ممنون میشم

بالا