دلیل شـــــما بــــرای ازدواج چیست؟

دلیل شـــــما بــــرای ازدواج چیست؟

• از روی دلسوزی برای حمایت و کمک به او(زن یا مرد)

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    80

just mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز
این یعنی چی؟؟؟؟!!!!!یعنی از ترس اینکه شرایط بد بشه میخواید از زندگی رو تعطیل کنید؟؟؟؟ یا ترستون اینه که اگه شرایط بد بشه ایمانتون رو از دست بدید؟؟؟؟ شما میتونید از زندگی اجتناب کنید اما زندگی از شما اجتناب نمیکنه پس اگه قرار باشه با سختی و ناراحتی ایمانتون رو از دست بدید من بهتون قول میدم که یه روز این اتفاق بیفته ......... این ایمای نیست که بشه بهش دل خوش کرد
دقیقا" ایمانی که محک نخوره آزمایش نشه ارزش نداره

Ali-Archer

عضو جدید
دلیلش خریته که آدم آزادیشوبه اسارت ودربندبودن بفروشه منکه حاضرنیستم مجردیموبادنیاهم عوض کنم.....مجردیوعشق است:D

فكر ميكني تا كي دوستات دوروبرتن؟؟؟ يه روز حسابي تنها ميشي بعد ميبيني مجرديم خيلي خوب نيست!

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
داداش دیدی به حرف من رسیدی اقتصاد اصلی ترین مشکل جوونا تو ازدواجه

درسته
من هم نگفتم مشکلی نیست
گفتم بجای اینکه بشینیم و این مشکلات بیشتر از این خردمون کنه کاری کنیم ..
و اینکه از این یباری که فقط زندگی میکنیم .. درست زندگی کنیم و لذتشو ببریم (از راه درست)

کی قراره همدم باشه واسه ی من ؟ کسی که فکر و عقیده ی منو قبول نداره و منم متقابلا به همین دلیل سر سوزنی بهش اعتماد نخواهم کرد ؟ واقعا غیر ممکنه همدم من بشه !

در هر دو صورت همدم من فقط و فقط خدا خواهد بود

با این تفاوت که الان خوشبختم و با خدا دعوا و گله و شکایت ندارم و رابطمون خوبه ! اما اگه به خاطر بدبختیم باهاش قهر کردم همین یه همدم رو هم از دست میدم گرچه اون منو رها نمی کنه ولی من ممکنه ایمانم رو از دست بدم دقیقا اتفاقی که داره برای خواهرم میوفته

حرفات خیلی قشنگ بود :gol:
ولی یه چیزی .. ببخشید هااااااا ولی این سستی ایمان نیست ؟!!

بزار یه مثال بزنم :
امام حسن مجتبی (ع) پاک و معصوم بود و مطمئنم شما هم قبولش داری
آیا نمیدونست که زنی که باهاش ازدواج میکنه چطور زنی هست ؟!!
آیا اون زن تونست زره ایی از ایمانش رو متزلزل کنه ؟!!
آیا ازدواج نکرد که نشون بده : من و تو هم ازدواج کنیم .. و حتی اگر هم شکست خوردیم خدا رو پشت سر نزاریم ؟!!
و...

میخوام بگم اگر فکر میکنی با ازدواج باعث میشه ایمانت خراب بشه .. مطمئن باش همین اینمانت مشکل داره ..

نمیدونم ربطی بین این جمله پایینیم با مبحثمون پیدا میکنی یا نه..
خدا توی قرآن میفرماید : چرا نعتمهایی که خدا براتون حلال کرده .. حرام میشمارید ؟!!

just mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته
من هم نگفتم مشکلی نیست
گفتم بجای اینکه بشینیم و این مشکلات بیشتر از این خوردمون کنه کاری کنیم ..
و اینکه از این یباری که فقط زندگی میکنیم .. درست زندگی کنیم و لذتشو ببریم (از راه درست)

بزار یه مثال بزنم :
آیا ازدواج نکرد که نشون بده : من و تو هم ازدواج کنیم .. و حتی اگر هم شکست خوردیم خدا رو پشت سر نزاریم ؟!!
و...

میخوام بگم اگر فکر میکنی با ازدواج باعث میشه ایمانت خراب بشه .. مطمئن باش همین اینمانت مشکل داره ..

خدا توی قرآن میفرماید : چرا نعتمهایی که خدا براتون حلال کرده .. حرام میشمارید ؟!!
من و تو نظراتمون عینه همه
فقط تعبیرمون فرق داره:gol:

آخرین ویرایش:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
بحثهای خوبی شد

چیزای خوبی یاد گرفتم ازتون .. ممنون

در آخر بگم :
فقط با یک بهانه و یک معیار خلق نشدیم که با یک بهانه و یک معیار سنجیده بشیم و بسنجیم دیگران رو

شبتون قشنگ

zemestan_d

عضو جدید
بحثهای خوبی شد

در آخر بگم :
فقط با یک بهانه و یک معیار خلق نشدیم که با یک بهانه و یک معیار سنجیده بشیم و بسنجیم دیگران رو

شبتون قشنگ

برای منم خوب بود شب همه خوش

just mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحثهای خوبی شد

در آخر بگم :

شبتون قشنگ

برای منم خوب بود شب همه خوش
از همگی ممنون
شب همگی خوش

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دانایی را پرسیدند: چه وقت برای ازدواج پایدار مناسب است؟
دانا گفت: زمانی که شخص توانا شود!
پرسیدند: توانا از لحاظ مالی؟
جواب داد: نی!
گفتند: توانا از لحاظ جسمی؟
گفت: نی! پرسیدند:
توانا از لحاظ فکری؟ ... جواب داد: نی!
پرسیدند: خود بگو که ما را در این امر دیگر چیزی نیست!

دانا گفت: زمانی یک شخص می تواند ازدواج پایدار نماید که اگر تا دیروز نانی را به تنهایی می خورد امروز بتواند آن را با دیگری نصف نماید بدون آنکه اندکی از این مسئله ناراحت گردد!

متاسفانه الان پسرا اغلب(نه همه!) مسئولیت پذیرنیستن

نمیشه رو حرف و قولشون حساب کرد

امروز آمادگی ازدواج دارن فردا از حرفی که زدن پشیمون میشن

نمونش رو زیاد دیدم در اطراف که بعد 5-6 ماه جداشدن بنا به خواسته پسر!
+
تنوع طلب هستن یعنی بعد5-6ماه تازه میگه که این اونی نیست که من میخواستم!مامان بابا بریم طلاقش بدیم :|

به قول پدرم مرد هم مردای قدیم! مرد خوبه کمی غیرت داشته باشه!

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مجردی رو که تجربه کنیم نوبت تجربه زندگی مشترک میرسه.
فکر میکنم تاهل هم جالب باشه. تنوعه دیگه :d

تکنو کرات

اخراجی موقت
به نظر من هیچ دغدقه نباید داشته باشی ازدواج کنی .من هیچ وقت این کارو نمی کنم .گذینه ها اصلی ترین موضوعش عشق پیدا نمی شه اضافه کن مرسی

aminvo

عضو جدید
دانایی را پرسیدند: چه وقت برای ازدواج پایدار مناسب است؟
دانا گفت: زمانی که شخص توانا شود!
پرسیدند: توانا از لحاظ مالی؟
جواب داد: نی!
گفتند: توانا از لحاظ جسمی؟
گفت: نی! پرسیدند:
توانا از لحاظ فکری؟ ... جواب داد: نی!
پرسیدند: خود بگو که ما را در این امر دیگر چیزی نیست!

دانا گفت: زمانی یک شخص می تواند ازدواج پایدار نماید که اگر تا دیروز نانی را به تنهایی می خورد امروز بتواند آن را با دیگری نصف نماید بدون آنکه اندکی از این مسئله ناراحت گردد!

متاسفانه الان پسرا اغلب(نه همه!) مسئولیت پذیرنیستن

نمیشه رو حرف و قولشون حساب کرد

امروز آمادگی ازدواج دارن فردا از حرفی که زدن پشیمون میشن

نمونش رو زیاد دیدم در اطراف که بعد 5-6 ماه جداشدن بنا به خواسته پسر!
+
تنوع طلب هستن یعنی بعد5-6ماه تازه میگه که این اونی نیست که من میخواستم!مامان بابا بریم طلاقش بدیم :|

به قول پدرم مرد هم مردای قدیم! مرد خوبه کمی غیرت داشته باشه!

تنوع طلب نیستن!!!
مشکل اینجاست که در جامعه کنونی دختر و پسر هیچ شناختی از یک دیگر ندارند، نه اینکه شناخت فردی، بلکه شناخت کلی، نیاز های کلی یک زن، نیازهای کلی یک مرد. دوست داشتن نداریم، فقط هوس داریم و دیگر هیچ، بعد از اون هم پسر ها و دختر ها هم دیگر را کمتر محک می زنند، یعنی اگر همه چیز خوب باشد که خوب معلموم است که هر دو طرف آرام هستند و ...

یک مثال ساده، شوهر خاله بنده وقتی که دید خواستگار واقعا خواستگار هست و دختر خاله هم موافق هست، قبل از هر اتفاقی خانوادگی کوه رفتن، خود شوهر خالم پسر را ورزش برد تا عکس العملش هاش را ببینه، خلاصه یک ماه این بیچاره راهر جور بگی محک زدن. بعد اجازه دادن. پس فقط کافی خانواده ها وقت بیشتری بزارند و فرزندان هم اگر به کسی علاقه مند شدند بدون تعارف به پدر و مادر بگویند.

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تنوع طلب نیستن!!!
مشکل اینجاست که در جامعه کنونی دختر و پسر هیچ شناختی از یک دیگر ندارند، نه اینکه شناخت فردی، بلکه شناخت کلی، نیاز های کلی یک زن، نیازهای کلی یک مرد. دوست داشتن نداریم، فقط هوس داریم و دیگر هیچ، بعد از اون هم پسر ها و دختر ها هم دیگر را کمتر محک می زنند، یعنی اگر همه چیز خوب باشد که خوب معلموم است که هر دو طرف آرام هستند و ...

یک مثال ساده، شوهر خاله بنده وقتی که دید خواستگار واقعا خواستگار هست و دختر خاله هم موافق هست، قبل از هر اتفاقی خانوادگی کوه رفتن، خود شوهر خالم پسر را ورزش برد تا عکس العملش هاش را ببینه، خلاصه یک ماه این بیچاره راهر جور بگی محک زدن. بعد اجازه دادن. پس فقط کافی خانواده ها وقت بیشتری بزارند و فرزندان هم اگر به کسی علاقه مند شدند بدون تعارف به پدر و مادر بگویند.

بهله صحیح اینم یه جنبه قضیه اس

میشه بپرسم نتیجه کار شوهرخالتون چی شد ؟

راجع به مسئولیت پذیری آقایون چطور فکر میکنید؟
اینکه نمیشه روی حرف وقولشون حساب کرد؟

آخرین ویرایش:
شرایط ازدواج خیلی سخته مخصوصا" که این دوره زمونه میخوان پدر داماد رو در بیارن انگار نه انگار طرف میخواد با دخترشون زندگی کنه هزارتا مشکل جلو راهش درست میکنن
توقعات بیش از حد
مهریه بالا
چشمو هم چشمی
همش میگن زن و مرد برابر و خواهان حقوق زنان هستن
مگه زن و مرد تو زندگی به یه اندازه سهم ندارن پس دلیل گرفتن مهریه چیه؟
من هنوز با خیلی از مسائل ازدواج مشکل دارم حالا برم ازدواج کنم

داداش مشکلات زندگی با حرف زدن خالی حل نمیشه
نمیگم ازدواج بده خیلیم خوبه ولی باید شرایطش فراهم باشه اگه شرایطش فراهم باشه و دختری باشه که درک درستی از زندگی داشته باشه چرا که نه
ولی با شرایط حاکم ازدواج عینه مردابه بری داخلش راه برگشت نداری و فرو میری و آخرش فاتحه
دیگه هر چی که مشکل باشه مهریه مشکل نیس! دوست من زنشو طلاق داده 2 سال هم داره از دادگاه رفتناشون میگذره 1ریال هم نداده! 2تا شاهد از خودش پست تر برده که ماهی 300 در میاره دادگاه هم قبول کرده! چون دست رو قران گذاشتن! جالبه که دوستم مهندس ناظره برج سازیه!!!!

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز

بزار یه مثال بزنم :
و...

بله مسلما می دونست چون علم غیب داشت

خیر چون ایشون امام معصوم بودن !

ازدواجشون با شکست روبرو نشد عین پیروزی بود و ازدواج با قاتلشون یک ازدواج سیاسی و به مصلحت جامعه بود

مسلما کاری که می دونم ممکنه من رو وادار به گناه بکنه انجام نمی دم و از طرفی حتی اگه ایمانم به خطر نیوفته بدبخت که میشم نمیشم ؟ مگه سرم درد می کنه با دست خودم زندگیمو نابود کنم ؟

خداوند فرموده و کسانی که امکانی برای ازدواج نمی یابند باید پاکدامنی پیشه کنند تا خداوند از فضل خود آنان را بی نیاز گرداند ... گفته یا نگفته ؟

منم دو تا حدیث از حضرت امام علی النقی علیه السلام می زارم ممکنه به شرایطی که گفتم مربوط باشه :

1 .

هر گاه در زمانه اى عدل بيش از ظلم رايج باشد، بدگمانى به ديگرى حرام است، مگر آن كه [ آدمى ] بدى از كسى ببيند. و هر گاه در زمانهاى ظلم بيش از عدل باشد، تا وقتى كه [آدمى] خيرى از كسى نبيند، نبايد به او خوشبين باشد.

2 .

صبر را بالش كن ، و فقر را در آغوش گير ، و شهوات را به دور انداز ، و با هواي نفس مخالفت كن ، و بدان كه در برابر ديده خدايي ، پس بنگر كه چگونه اي .

melimo

عضو جدید
ایول ;)

این گزینه از همش خنده دار تره ! آدم یاد حرفای این روانشناسای بی کار میوفته : :D

به ثبات رسیدن و داشتن افق دید وسیع تر و آرامش بیشتر !!!!!

یعنی عمراً !!! اگه کسی با ازدواج به این دو مورد برسه من اسممو عوض میکنم ! مگر این که یه نفر از نظر فرهنگی و اجتماعی خیلی فقیر باشه و با یه نفر که ازین نظر غنی باشه ازدواج کنه که احتمال وقوع چنین ازدواجی کمه

آرامش کیلو چند ؟ ازدواج خودش یعنی برهم خوردن آرامش و شروع دردسر های بزرگ !

این چه حرفیه که شما میزنید زیبا خانم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یعنی همه اونایی که ازدواج کردن بدبخت شدن؟اگه همچین چیزی بود هیچ وقت خدا همچین چیزی رو در دنیا قرار نمیداد. اگه باکسی که بافهم و شعور باشه -انسان باشه و هزاران خصلت خوب داشته باشه ازدواج کنیم چرا خوشبخت نشیم؟؟؟؟ مگه همه پسرا بد هستن؟مگه همه پسرا گذشته کثیفی توی زندگیشون داشتن؟
آدم اگه از روی عقل و با چشم باز ازدواج کنه چرا خوشبخت نشه؟چرا به آرامش نرسه؟ یعنی همه اونایی که ازدواج کردن از نظر فرهنگی و اجتماعی فقیرند؟ واقعا که !!!!!!:eek:

sara00_00

عضو جدید
این چه حرفیه که شما میزنید زیبا خانم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یعنی همه اونایی که ازدواج کردن بدبخت شدن؟اگه همچین چیزی بود هیچ وقت خدا همچین چیزی رو در دنیا قرار نمیداد. اگه باکسی که بافهم و شعور باشه -انسان باشه و هزاران خصلت خوب داشته باشه ازدواج کنیم چرا خوشبخت نشیم؟؟؟؟ مگه همه پسرا بد هستن؟مگه همه پسرا گذشته کثیفی توی زندگیشون داشتن؟
آدم اگه از روی عقل و با چشم باز ازدواج کنه چرا خوشبخت نشه؟چرا به آرامش نرسه؟ یعنی همه اونایی که ازدواج کردن از نظر فرهنگی و اجتماعی فقیرند؟ واقعا که !!!!!!:eek:

گذشته ی کثیف رو نمیتونم بفهمم.......این دید اشتباهی به زندگیه......البته هرکس دلایل و عقایدی داره ....و واسه خودش محترمه....... اما گذشته ی کثیف بهتر از آینده ای ی کثیفه....شاید کسی به تکامل فکری برسه بعد از گذشته ای که میگین ولی برای آینده ی کثیف شاید خیلی چیزا از دست بره تو مسیر .....خیلی چیزا .... پس باید یک بعدی به قضیه نگاه نکرد....... اگر دو تا آدم آینده ی هم باشن.. آینده ی کثیف نمیاد حتی اگه گذشته ای کثیف در کار باشه.... البته این لفظ کثیف رو هم درست نمی دونم....ولی چون ادامه ی بحث بود ذکر کردم

bitajan

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
نمیدونم چرا دوستانم همه ترس دارن از ازدواج .. و همیشه میگن مگه ما بیکاریم بریم زن بگیریم !!:(

یعنی موندم تفکرشون چی هست !!
آیا غیر از این هست که بهترین جا برای زندگی در یک خانواده خوب و سالم هست ؟!!
من شرایط مناسبی داشته باشم و فرد مورد نظرم رو پیدا کنم چرا نگیرم ؟!!

هم میتونم به آرامش برسم
هم میتونم شکوفا بشم
هم میتونم نسلم رو ادامه بدم
هم میتونم جامعه ام رو بسازم
و خیلی چیزای دیگه

ازدواج نمیگم همیشه خوب هست .. ولی اگر درست و بجا باشد چنان تاثیر خوب بر روی فرد و اطرافیانش میزاره که برای همیشه ماندگار هست

خیلی عالی گفتین،ممنون

چرا بقیه فکر میکنن اگه ازدواج کنن باید دیگری رو به یه جایی برسونن؟؟؟؟

اگه وضع اقتصادی بده اگه زندگی سخته اگه مشکلات هست.....برای هر دو نفرهستش

درست :یعنی شناخت،یعنی دید وسیع(ازدواج رو باید از همه ی جهات سنجید،نه فقط اقتصاد،نه فقط ازدواج ناموفق کسانی که

از روی هوس و بچگی و احساس انجام دادن و آمار طلاق رو بالا بردن)

بهتر نیست به زندگی کسانی که موفق هستن هم نگاه کرد؟

ازدواج خوب باعت میشه یه جامعه ی سالم ،فرزند سالم و مهمتر از همه آرامش داشته باشیم

موفق باشید.

حق نگهدارتون

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام

به نظر من آدم با ازدواج کردن بزرگ میشه.ینی انسان بودنش کامل میشه.خدارو بیشتر از قبل درک میکنه و به بزرگی خدا بیشتر پی میبره
مسئولیت پذیری رو یاد میگیره.گذشت و یاد میگیره.محبت کردن و یادمیگیره.در زندگیش ممکنه مشکلات زیادی رخ بده حالا چه مالی و چه مذهبی و چه اخلاقی و حالا قشنگیش اینجای که اونموقع یاد خدا میوفتی..اونموقع دست به دعا میبری و از خدا طلب کمک می کنی و خدا هم گفته شما ازدواج کنین ومرا فراموش نکنین اونوقت همیشه هواتونو دارم و رزق و روزیتونم زیاد میشه

بلاخره آدم به کسی نیاز داره که سرشو رو شونه های یکی دیگه بذاره .. به کسی نیاز داره که درکش کنه..که حرفاشو بشنوه..آدم یه روز بلاخره تنها میشه و اون روز اگه کسی پیشت نباشه خدا میدونه چه بلاهایی ممکنه سرت بیاد

بعدشم آدم نمیتونه یه فردی رو پیدا کنه که عینا از لحاظ مذهبی بهش بوخوره..اصلا پیدا نمیشه... و همینشم خوبه..این که آدم در عین حال که زندگی و آرامششو حفظ میکنه از خدا هم قافل نشه..اگه قرار بود به خاطر این که گناه نکنیم با افرادی که از لحاظ مذهبی یه گیری دارن ارتباط نداشته باشیم که اون ایمانمون به درد خودمون فقط می خورد...خوب آدم بره تو یه 4 دیواری و چشمشو از عالم ببنده و هیچ وقت خودشو در معرض گناه قرار نده و ادعاشم بشه که آدم با ایمانیه....زمانی به خدا اثبات میکنی که ایمانت قویه که تو دانشگاه همه بی حجاب باشن و تو رو تشویق کنن ولی تو ایمانتو از دست ندی..یا توی ادارتون همه مال مردم و به شما هم پیشنهاد بدن ولی شما نپذیری..تهدیدتون کنن و باز شما نپذیری..مثل کاری که پدرم 30 سال کرد..این ایمان درسته..نه این که از اون اداره فرار کنی و بگی من با ایمانم... الان آشنامون همسرشون نه نماز می خوانن نه روزه میگیرن ولی این دلیل نشده که ذره ای از ایمان ایشون کم بشه و نماز و روزه هاشونو می خونن و غیره...

من خودم اگه با کسی ازدواج کنم (کسی که از لحاظ مذهبی واخلاقی وفرهنگی حدود 70 درصد بهم بخوریم) تمام عمر و روح و جسممو فداشون می کنم و بین ایشون و خانوادشون و خودم و خانوادم کوچکترین فرقی نمی ذارم و تمام سعیم رو می کنم که تو زندگی آرامش و آسایش فراهم کنم
چون ازدواج یعنی روحتو به یکی دیگه میسپری و با هم میشین یک روح در دو بدن...

اگه هم یه روزی خدای نکرده متوجه شدم در انتخواب اولیه ی زندگیم(انتخواب همسر) اشتباه کردم .تا مدتی به روی خودم نمیارمو باز محبت می کنم ولی اگه باز قدر محبتامو ندونست و عشقی نسبت به من در دلش بوجود نیومد..اگه صاحب فرزند باشیم که تا آخر عمر می سوزم و میسازم و خیانت هم نمی کنم..ولی اگه بچه دار نشدیم از چند نفر کمک و مشورت می خوام و ممکنه طلاق بگیرم....!

آخرین ویرایش:

aminvo

عضو جدید
بهله صحیح اینم یه جنبه قضیه اس

میشه بپرسم نتیجه کار شوهرخالتون چی شد ؟

راجع به مسئولیت پذیری آقایون چطور فکر میکنید؟
اینکه نمیشه روی حرف وقولشون حساب کرد؟

همونطور که عرض کردم پسره چند بار در موقعیتهای سختی قرار گرفت ولی ظاهرا عکس العمل های خوبی از خودش نشون داده بود و .... . ولی از این قضیه یک سال و نیم بیشتر نمیگذره و هنوز برای نتیجه گیری زمان بیشتری لازم هست ولی فعلا که زندگی خوبی دارند.

البته به غیر از این مورد یکی از دوستام هست که پدرزنش همین بلاها را سرش اورد. خوب دوست بنده که دو دفعه اول در خواستگاری جواب رد خانواده را شنیدن ولی چون با دختر قبلا دوست بودن و همدیگرا واقعا دوست داشتن هیچکدوم ول کن ماجرا نبودن. خلاصه بگم که قبل از نامزدی حتی، دوست بنده را سفر خانوادگی بردن، یعنی فقط خانواده دختر و دوست بنده ، یک کارهایی براش مشخص کردن که باید انجام میداد، و .... . الان 6 سال هست که ازدواج کردن، تقریبا بدون هیچ مشکلی، واقعا خوب زندگی می کنند.

مسئولیت پذیری آقایون؟؟؟ متاسفانه مسئولیت پذیری درجامعه امروزی خیلی کمتر شده اون هم بخاطر شرایط جامعه بوده، یعنی این جوان یک عمری راحت خورده و خوابیده و حالا که موئد تلاش فرا رسیده برای رسیدن به خواسته هاش، به خاطر عادت نداشتن و هرگز ندیدن حاضر نیست این کار را انجام بده. اگر بخواهیم مالی نگاه کنیم، دقت کنید اکثر جوان ها دوست دارند که یک شبه به همه چیز برسند، خوب این را میشه تعمیم داد به مسائل دیگه. البته این مورد فقط در مورد آقایون نیست، در خانم ها هم دیده میشه. ولی به نظر من به راحتی میشه در مورد مسئولیت پذیر بودن یک فرد تحقیق کرد، شما ببینید تا اون سنی که درخواست ازدواج میکنه چه کاری انجام داده، اگر درس خونده، تا چه حد خونده، تلاشگر بوده یا فقط رفته دانشگاه و اومده، اگر کار کرده از کجا شروع کرده و الان به کجا رسیده، و ... این ها همه بیانگر مسئولیت پذیر بودن یک فرد هست.

به هر حال ازدواج امری هست که واقعا سخت شده و به نظرم دختر و پسر باید مدتی( حداقل 6 ماه) با هم بیرون برند، دائم در تماس باشند، و همدیگه را کاملا محک بزنند البته با توجه به شرایط جامعه ما حتماخانواده ها باید درجریان باشند. اگر تونستید اون را توی شرایط مختلف ببینید و محک بزنید، او موقع تصمیم گیری کنید.
اگه بخوام به زبان خودتون توضیح بدم، ابتدا یک انتگرال چند گانه بگیرید ببینید اصلا طرف ارزش آنالیز داره، بعد اگه بله بود در زمان های مختلف مشتقات جزئی مختلف بگیرید، چند جواب به دست می آید، این جواب ها را بذارید توی معاله زندگی و سپس حدش را بگیرید، ببینید به مقداری که شما انتظار داشتید و معادله زندگی داره، میل می کنه یا نه، اگر میل کرد انتخاب درستی انجام دادید اگر هم نه که بی خیال بشید.:D;)

موفق و پیروز باشید.

*moonlight girl*

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی عالی گفتین،ممنون

چرا بقیه فکر میکنن اگه ازدواج کنن باید دیگری رو به یه جایی برسونن؟؟؟؟

اگه وضع اقتصادی بده اگه زندگی سخته اگه مشکلات هست.....برای هر دو نفرهستش

درست :یعنی شناخت،یعنی دید وسیع(ازدواج رو باید از همه ی جهات سنجید،نه فقط اقتصاد،نه فقط ازدواج ناموفق کسانی که

از روی هوس و بچگی و احساس انجام دادن و آمار طلاق رو بالا بردن)

بهتر نیست به زندگی کسانی که موفق هستن هم نگاه کرد؟

ازدواج خوب باعت میشه یه جامعه ی سالم ،فرزند سالم و مهمتر از همه آرامش داشته باشیم

موفق باشید.

حق نگهدارتون
منم موافقم و نظرم اینه
ممنون

رامین قاسم نتاج

اخراجی موقت
راستش چی بگم ولا؟منم از گفته این 2عزیز موافقم وحرفای دل منم همین حرفاهستش;)
.

havij139

به نظر من آدم با ازدواج کردن بزرگ میشه.ینی انسان بودنش کامل میشه.خدارو بیشتر از قبل درک میکنه و به بزرگی خدا بیشتر پی میبره
مسئولیت پذیری رو یاد میگیره.گذشت و یاد میگیره.محبت کردن و یادمیگیره.در زندگیش ممکنه مشکلات زیادی رخ بده حالا چه مالی و چه مذهبی و چه اخلاقی و حالا قشنگیش اینجای که اونموقع یاد خدا میوفتی..اونموقع دست به دعا میبری و از خدا طلب کمک می کنی و خدا هم گفته شما ازدواج کنین ومرا فراموش نکنین اونوقت همیشه هواتونو دارم و رزق و روزیتونم زیاد میشه

بلاخره آدم به کسی نیاز داره که سرشو رو شونه های یکی دیگه بذاره .. به کسی نیاز داره که درکش کنه..که حرفاشو بشنوه..آدم یه روز بلاخره تنها میشه و اون روز اگه کسی پیشت نباشه خدا میدونه چه بلاهایی ممکنه سرت بیاد

بعدشم آدم نمیتونه یه فردی رو پیدا کنه که عینا از لحاظ مذهبی بهش بوخوره..اصلا پیدا نمیشه... و همینشم خوبه..این که آدم در عین حال که زندگی و آرامششو حفظ میکنه از خدا هم قافل نشه..اگه قرار بود به خاطر این که گناه نکنیم با افرادی که از لحاظ مذهبی یه گیری دارن ارتباط نداشته باشیم که اون ایمانمون به درد خودمون فقط می خورد...خوب آدم بره تو یه 4 دیواری و چشمشو از عالم ببنده و هیچ وقت خودشو در معرض گناه قرار نده و ادعاشم بشه که آدم با ایمانیه....زمانی به خدا اثبات میکنی که ایمانت قویه که تو دانشگاه همه بی حجاب باشن و تو رو تشویق کنن ولی تو ایمانتو از دست ندی..یا توی ادارتون همه مال مردم و به شما هم پیشنهاد بدن ولی شما نپذیری..تهدیدتون کنن و باز شما نپذیری..مثل کاری که پدرم 30 سال کرد..این ایمان درسته..نه این که از اون اداره فرار کنی و بگی من با ایمانم... الان آشنامون همسرشون نه نماز می خوانن نه روزه میگیرن ولی این دلیل نشده که ذره ای از ایمان ایشون کم بشه و نماز و روزه هاشونو می خونن و غیره...

من خودم اگه با کسی ازدواج کنم (کسی که از لحاظ مذهبی واخلاقی وفرهنگی حدود 70 درصد بهم بخوریم) تمام عمر و روح و جسممو فداشون می کنم و بین ایشون و خانوادشون و خودم و خانوادم کوچکترین فرقی نمی ذارم و تمام سعیم رو می کنم که تو زندگی آرامش و آسایش فراهم کنم
چون ازدواج یعنی روحتو به یکی دیگه میسپری و با هم میشین یک روح در دو بدن...

اگه هم یه روزی خدای نکرده متوجه شدم در انتخواب اولیه ی زندگیم(انتخواب همسر) اشتباه کردم .تا مدتی به روی خودم نمیارمو باز محبت می کنم ولی اگه باز قدر محبتامو ندونست و عشقی نسبت به من در دلش بوجود نیومد..اگه صاحب فرزند باشیم که تا آخر عمر می سوزم و میسازم و خیانت هم نمی کنم..ولی اگه بچه دار نشدیم از چند نفر کمک و مشورت می خوام و ممکنه طلاق بگیرم....!

.
.
.
aminvo

همون طورکه عرض کردم پسره چند بار در موقعیتهای سختی قرار گرفت ولی ظاهرا عکس العمل های خوبی از خودش نشون داده بود و .... . ولی از این قضیه یک سال و نیم بیشتر نمیگذره و هنوز برای نتیجه گیری زمان بیشتری لازم هست ولی فعلا که زندگی خوبی دارند.

البته به غیر از این مورد یکی از دوستام هست که پدرزنش همین بلاها را سرش اورد. خوب دوست بنده که دو دفعه اول در خواستگاری جواب رد خانواده را شنیدن ولی چون با دختر قبلا دوست بودن و همدیگرا واقعا دوست داشتن هیچکدوم ول کن ماجرا نبودن. خلاصه بگم که قبل از نامزدی حتی، دوست بنده را سفر خانوادگی بردن، یعنی فقط خانواده دختر و دوست بنده ، یک کارهایی براش مشخص کردن که باید انجام میداد، و .... . الان 6 سال هست که ازدواج کردن، تقریبا بدون هیچ مشکلی، واقعا خوب زندگی می کنند.

مسئولیت پذیری آقایون؟؟؟ متاسفانه مسئولیت پذیری درجامعه امروزی خیلی کمتر شده اون هم بخاطر شرایط جامعه بوده، یعنی این جوان یک عمری راحت خورده و خوابیده و حالا که موئد تلاش فرا رسیده برای رسیدن به خواسته هاش، به خاطر عادت نداشتن و هرگز ندیدن حاضر نیست این کار را انجام بده. اگر بخواهیم مالی نگاه کنیم، دقت کنید اکثر جوان ها دوست دارند که یک شبه به همه چیز برسند، خوب این را میشه تعمیم داد به مسائل دیگه. البته این مورد فقط در مورد آقایون نیست، در خانم ها هم دیده میشه. ولی به نظر من به راحتی میشه در مورد مسئولیت پذیر بودن یک فرد تحقیق کرد، شما ببینید تا اون سنی که درخواست ازدواج میکنه چه کاری انجام داده، اگر درس خونده، تا چه حد خونده، تلاشگر بوده یا فقط رفته دانشگاه و اومده، اگر کار کرده از کجا شروع کرده و الان به کجا رسیده، و ... این ها همه بیانگر مسئولیت پذیر بودن یک فرد هست.

به هر حال ازدواج امری هست که واقعا سخت شده و به نظرم دختر و پسر باید مدتی( حداقل 6 ماه) با هم بیرون برند، دائم در تماس باشند، و همدیگه را کاملا محک بزنند البته با توجه به شرایط جامعه ما حتماخانواده ها باید درجریان باشند. اگر تونستید اون را توی شرایط مختلف ببینید و محک بزنید، او موقع تصمیم گیری کنید.
اگه بخوام به زبان خودتون توضیح بدم، ابتدا یک انتگرال چند گانه بگیرید ببینید اصلا طرف ارزش آنالیز داره، بعد اگه بله بود در زمان های مختلف مشتقات جزئی مختلف بگیرید، چند جواب به دست می آید، این جواب ها را بذارید توی معاله زندگی و سپس حدش را بگیرید، ببینید به مقداری که شما انتظار داشتید و معادله زندگی داره، میل می کنه یا نه، اگر میل کرد انتخاب درستی انجام دادید اگر هم نه که بی خیال بشید.:d;)

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه عسیسم من کجا ازدواج کجا 30 ساله هاش نمیکنن چ برسه ب ما6 ساله ها

*دختر باران*

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا ما هم اگه قصد ازدواج داشته باشیم موردی نداریم فعلا! درد های جامعه که میگن ایناست،تحصیلاتو درآمد و کار و خونه و اینا رو فعلا درنظر نمیگیریم!!!
ولی اگه یه روز بخوام همچن تصمیمی بگیرم دنبال یه شریک برای زندگیم میگردم،واسه شادی وغمم،کسی که تو همه ی لحظه هام کنارم باشه.
و موضوع اینکه کاملا عاشق بچه هم هستم و یکی از دلایلم هم اینه و خودمم میدونم نه منطقیه نه ملاک درستی برای زندگی رو هم نمیتونم انکار کنم!
امیدوارم دعوا نشه من نظرمو گفتم،شاید وقتش که بشه بچه دیگه ملاک ازدواجم نباشه!