مهندسی تکنولوژِی ساخت و تولید یا مهندسی جامدت یا سیالات؟

BaBak.Turk

اخراجی موقت
سلام
فکر کنم دیگه با بحث مهندسی و مهندسی تکنولوژِی آشنا هستید. مخصوصا رشته ساخت و تولید که در کارشناسی ناپیوسته به دو گرایش مهندسی تکنولوژی ماشین ابزار و قالبسازی تقسیم میشه. ماشالله که ساخت و تولید و جامدات حق امضا ندارند ولی برام سواله تا حالا برای شما یا دوستاتون پیش اومده که در کارخانجات یا صنایع شما به عنوان مهندس مکانیک برین و به شما بگن مدرکت مهندسی نیست تکنولوژی هست یا اصلا شما سیالاتی یا جامداتی نیستی و یا ....؟
من تجربه شخصی و دوستانم رو می گم: همانطور که قبلا هم گفتم الان به علت فارغ التحصیل زیاد و ازدیاد دانشگاه و دانشجو اکثره جاهای صنعتی با گرایش کاری ندارند یا اصلا با مدرک مهندسی تکنولوژی هم مشکلی ندارند برای اونها مهم تخصص بود.
هزینه زیادی نداره می تونید برین آگهی نامه ها یا هفته نامه بازار کار رو ببینید 400 تومنه! و می بینید که 99 درصدشون فقط نوشته مهندس مکانیک با سابقه کار مثلا طراحی مخازن یا ... . مهم اینکه ما در زمان درس به چند تا دوره بریم و تمرین کنیم و الفبای یک مبحثی رو به جدیت دنبال کنیم . بس دوستان به نظره من بهتره نگران مدرک مهندسی تکنولوژِ یا ساخت و تولیدی یا سیالاتی یا جامداتی خودشون نباشند.
اینها نظر من بود اگر کسی نظری یا تجربه ای یا ایده ای در این موارد داره بگه شاید به دردمون بخوره . شاغلین از تجربه های کاری خودشون بگن یا دوستان از دوره هایی بگن که می تونه مفید باشه یا اصلا با نظر من مخالفن هر کسی هر حرفی داره بدون احساس و جانب داری بیان کنه.
ممنون

abaqusninja

عضو جدید
سلام
فکر کنم دیگه با بحث مهندسی و مهندسی تکنولوژِی آشنا هستید. مخصوصا رشته ساخت و تولید که در کارشناسی ناپیوسته به دو گرایش مهندسی تکنولوژی ماشین ابزار و قالبسازی تقسیم میشه. ماشالله که ساخت و تولید و جامدات حق امضا ندارند ولی برام سواله تا حالا برای شما یا دوستاتون پیش اومده که در کارخانجات یا صنایع شما به عنوان مهندس مکانیک برین و به شما بگن مدرکت مهندسی نیست تکنولوژی هست یا اصلا شما سیالاتی یا جامداتی نیستی و یا ....؟
من تجربه شخصی و دوستانم رو می گم: همانطور که قبلا هم گفتم الان به علت فارغ التحصیل زیاد و ازدیاد دانشگاه و دانشجو اکثره جاهای صنعتی با گرایش کاری ندارند یا اصلا با مدرک مهندسی تکنولوژی هم مشکلی ندارند برای اونها مهم تخصص بود.
هزینه زیادی نداره می تونید برین آگهی نامه ها یا هفته نامه بازار کار رو ببینید 400 تومنه! و می بینید که 99 درصدشون فقط نوشته مهندس مکانیک با سابقه کار مثلا طراحی مخازن یا ... . مهم اینکه ما در زمان درس به چند تا دوره بریم و تمرین کنیم و الفبای یک مبحثی رو به جدیت دنبال کنیم . بس دوستان به نظره من بهتره نگران مدرک مهندسی تکنولوژِ یا ساخت و تولیدی یا سیالاتی یا جامداتی خودشون نباشند.
اینها نظر من بود اگر کسی نظری یا تجربه ای یا ایده ای در این موارد داره بگه شاید به دردمون بخوره . شاغلین از تجربه های کاری خودشون بگن یا دوستان از دوره هایی بگن که می تونه مفید باشه یا اصلا با نظر من مخالفن هر کسی هر حرفی داره بدون احساس و جانب داری بیان کنه.
ممنون
به نظر من عقاب تیز بال دشت های وسیع و بی نهایت همه جا را زیر پر وبال دارد
اگر یک مهندس بخاد اینقدر دنبال رو دیگران باشه کارش خیلی وله
باید خودش کار پیدا کنه و طرز فکرش رو پیاه کنه
به نظر من این دس مهندسا با ماهی 400 تومن قانعن
اونا واس برن فوق بخونن و استاد بشن
به نظر من این طرز فک رو عوض کنید و عمقی باشید
ی جوری که اومدن تو ای سایتا براتون مسخره باشه

BaBak.Turk

اخراجی موقت
به نظر من عقاب تیز بال دشت های وسیع و بی نهایت همه جا را زیر پر وبال دارد
اگر یک مهندس بخاد اینقدر دنبال رو دیگران باشه کارش خیلی وله
باید خودش کار پیدا کنه و طرز فکرش رو پیاه کنه
به نظر من این دس مهندسا با ماهی 400 تومن قانعن
اونا واس برن فوق بخونن و استاد بشن
به نظر من این طرز فک رو عوض کنید و عمقی باشید
ی جوری که اومدن تو ای سایتا براتون مسخره باشه
موافقم باهاتون چه عجب یه نفر پیدا شد که به دنبال مدرک نباشه و ...
من تجربه شخصی ایم اینه: تخصص و خلاقیت و زبان

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عزیزم در مورد ساخت و تولید باید بگم این گرایش های قالب سازی و ماشی ابزار و البته نقشه کشی که شما اسمشو نیاوردید مخصوص ناپیوسته هست و پیوسته های ساخت و تولید این گرایش ها رو ندارن. (البته این مهم نیست)
در مورد حق امضا باید بگم این حق امضایی که خیلی ها میگن و اپیدمی شده تو دانشگاها برای سازمان نظام مهندسی ساختمان هست . یعنی این که برای ساختمان سازی بکار میره و به مهندسین عمران و معماری و برق تعلق میگیره و البته مکانیک. خوب عمران و معماری که معلومه برای چی بهشون حق امضای ساختمان میدن. برق رو هم بدلیل تاسیسات برقی و سیم کشی های ساختمان بهش حق امضا میدن. مکانیک رو بدلیل تاسیسات برودتی و حرارتی و همچنین پایپینگ(لوله کشی) ساختمانها بهش حق امضا میدن. در میان رشته ای مکانیک هم فقط رشته های سیالات و جامدات هست که این دروس رو دارند. سیالاتی ها جز دروس تخصصیشون هست و باید دروس تاسیسات رو پاس کنن ولی جامداتی ها میتونن به دلخواه این دورس رو پاس کنن.
در این میان سیالات و جامدات هر دو حق امضا دارن. اما سیالات حق طراحی تاسیات ساختمان رو داره و جامدات حق نظارت بر تاسیات ساختمانی رو. پس هر دو حق امضا میگیرن.
پس این حق امضا که میگن چثیز خاصی نیست و مخصوص ساختمان هست.
در مورد مهندسی و یا تکنولوژی باید بگم که نه عزیز من. شما چه تو سراسری ساخت و تولید بخونید و اسم مهندس تو مدرکتون باشه و چه ناپیسته بخونید و عناون تکنولوژی روتون باشه، هر جا و هر جا برید ازتون مدرک نمیخان و فقط سابقه ی کار و تخصص و فن میخان. پس سعی کن بری و تخصص یاد بکیزی. نرم افزار یاد بگیری. کار یاد بگیری. مگر جاهای دولتی و یا خیلی خیلی معتبر که به ان چیزا گیر بدن. و الا ختی به معدلتم نگاه نمیکنن و به چیزی که بلدی نگاه میکنن.
در این میان جامدات خوب مخصوص طراحی هست ، ساخت و تولید مخصوص کارخانه و ساخت. اما خیلی جاها میتونه این و اون جای همدیگه کار کنن. چون کارفرما به این چیزا گیر نمیده و قط از شما کار میخاد.
خوب مدرک اگه مهندسی روش داشته باشه بعضی جاها بدرد خواهد خورد، مثلا دو سه درصد احتمال کار پیدا کردن شما رو بالا خواهد برد، ولی در کل همونطور که گفتم به این چیزا گیر نمیدن.
البته تو ثبت شرکت رو نمیدونم که به مهندسی چه امتیازی میدن و به تکنولوژی چه امتیازی ولی هر دو حق تاسیس شرکت رو دارن.
موفق باشید

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
دقیقا موافقم من درباره رشته خودم که سیالات هست فقط تظر میدم
برای وارد شد توی بازار کار باید بعد یا حین فارغ التحصیل شدن حتما یک سری دوره گذرونده بشه تا بتونیم وارد بازار کار بشیم

ولی ای کاش این دوره ها یه جورایی توی درس دانشگاهی گنجونده میشد چون تا کسی بخواد وارد کاری بشه و تا زمانی که جامعه قبول کنه تو مهندس هستی خیلی زیاده

BaBak.Turk

اخراجی موقت
عزیزم در مورد ساخت و تولید باید بگم این گرایش های قالب سازی و ماشی ابزار و البته نقشه کشی که شما اسمشو نیاوردید مخصوص ناپیوسته هست و پیوسته های ساخت و تولید این گرایش ها رو ندارن. (البته این مهم نیست)
در مورد حق امضا باید بگم این حق امضایی که خیلی ها میگن و اپیدمی شده تو دانشگاها برای سازمان نظام مهندسی ساختمان هست . یعنی این که برای ساختمان سازی بکار میره و به مهندسین عمران و معماری و برق تعلق میگیره و البته مکانیک. خوب عمران و معماری که معلومه برای چی بهشون حق امضای ساختمان میدن. برق رو هم بدلیل تاسیسات برقی و سیم کشی های ساختمان بهش حق امضا میدن. مکانیک رو بدلیل تاسیسات برودتی و حرارتی و همچنین پایپینگ(لوله کشی) ساختمانها بهش حق امضا میدن. در میان رشته ای مکانیک هم فقط رشته های سیالات و جامدات هست که این دروس رو دارند. سیالاتی ها جز دروس تخصصیشون هست و باید دروس تاسیسات رو پاس کنن ولی جامداتی ها میتونن به دلخواه این دورس رو پاس کنن.
در این میان سیالات و جامدات هر دو حق امضا دارن. اما سیالات حق طراحی تاسیات ساختمان رو داره و جامدات حق نظارت بر تاسیات ساختمانی رو. پس هر دو حق امضا میگیرن.
پس این حق امضا که میگن چثیز خاصی نیست و مخصوص ساختمان هست.
در مورد مهندسی و یا تکنولوژی باید بگم که نه عزیز من. شما چه تو سراسری ساخت و تولید بخونید و اسم مهندس تو مدرکتون باشه و چه ناپیسته بخونید و عناون تکنولوژی روتون باشه، هر جا و هر جا برید ازتون مدرک نمیخان و فقط سابقه ی کار و تخصص و فن میخان. پس سعی کن بری و تخصص یاد بکیزی. نرم افزار یاد بگیری. کار یاد بگیری. مگر جاهای دولتی و یا خیلی خیلی معتبر که به ان چیزا گیر بدن. و الا ختی به معدلتم نگاه نمیکنن و به چیزی که بلدی نگاه میکنن.
در این میان جامدات خوب مخصوص طراحی هست ، ساخت و تولید مخصوص کارخانه و ساخت. اما خیلی جاها میتونه این و اون جای همدیگه کار کنن. چون کارفرما به این چیزا گیر نمیده و قط از شما کار میخاد.
خوب مدرک اگه مهندسی روش داشته باشه بعضی جاها بدرد خواهد خورد، مثلا دو سه درصد احتمال کار پیدا کردن شما رو بالا خواهد برد، ولی در کل همونطور که گفتم به این چیزا گیر نمیدن.
البته تو ثبت شرکت رو نمیدونم که به مهندسی چه امتیازی میدن و به تکنولوژی چه امتیازی ولی هر دو حق تاسیس شرکت رو دارن.
موفق باشید
من با نظر شما و جناب zaneti کاملا موافقم.ممنون

khosroshahiy

مدیر بازنشسته
بازار کار به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم میشه معتبر بودن مدرک و عنوان مدرک تو برخی از سازمانهای دولتی مهمه و اونی که مهم نیس تخصصه. اما جاهای خصوصی و نیمه دولتی اصلا این طوری نیست اونا فقط تخصص می خواند . واسه اونایی که تازه می خواند وارد بازار کار و کسب دانش فنی بشن جای نیمه دولتی و خصوصی بهتره چون بهترین جا برای کسب تجربه و دانش فنی همین جاها ست.کار کردن تو یه ارگان دولتی مهندسی کارمند تربیت می کنه که مجبوره 30 سال تو یه کارخونه روزگارشو بگذرونه اما چاهای خصوصی و نیمه دولتی ازت کار می کشند بهت کارم یاد میدن زرنگ باشی پنج سال بعد می تونی واسه خودت کار کنی.
عنوان مدرک اصلا مهم نیست اما مدارکی که دال بر تخصص یه نفر باشه می تونه برای جستجوی کار مفید باشه

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بازار کار به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم میشه معتبر بودن مدرک و عنوان مدرک تو برخی از سازمانهای دولتی مهمه و اونی که مهم نیس تخصصه. اما جاهای خصوصی و نیمه دولتی اصلا این طوری نیست اونا فقط تخصص می خواند . واسه اونایی که تازه می خواند وارد بازار کار و کسب دانش فنی بشن جای نیمه دولتی و خصوصی بهتره چون بهترین جا برای کسب تجربه و دانش فنی همین جاها ست.کار کردن تو یه ارگان دولتی مهندسی کارمند تربیت می کنه که مجبوره 30 سال تو یه کارخونه روزگارشو بگذرونه اما چاهای خصوصی و نیمه دولتی ازت کار می کشند بهت کارم یاد میدن زرنگ باشی پنج سال بعد می تونی واسه خودت کار کنی.

عنوان مدرک اصلا مهم نیست اما مدارکی که دال بر تخصص یه نفر باشه می تونه برای جستجوی کار مفید باشه
کاملا

resentlove

عضو جدید
سلام دوستان
من دانشجوی ترم یک هستم و مهمترین دغدغم همینه که زرنگ باشم! چیزی که طبق گفته ی دوستان یکی از شرط های مهم پیشرفت و موفقیت هستش، دوستان شما همگی گفتید که بریم کار یاد بگیریم ولی مثلا به منه دانشجو کی میاد کار بده که بتونم در حین تحصیل کار هم یاد بگیرم در با وجود این همه فارغ التحصیل و جالب اینکه هرجا برید اول ازتون 5 سال سابقه کار میخوان! ،من از اون دسته افرادی هستم که معمولا قانع نیستم و به غیر از علاقه ای که به این رشته و تحقیق و پژوهش (که متاسفانه در ایران بهایی بابتش پرداخت نمیشه و جایگاه خاصی نداره) دارم همتون میدونین پول هم جایگاه ویژه ی خودشو داره و من و خیلی از بقیه دوستان به ماهی 1تومن یا فوقش 1.500 راضی نیستیم
حالا چنتا سوال دارم :
1.من 5 سال سابقه کار رو از کجا و چجوری بیارم؟!
2.چجوری میتونم به حقوقی حداقل بالای 2 3 تومن برسم؟
3.به طور کلی تعریف همین زرنگ بودن چیه و من در طول دوران تحصیلم چیکا کنم که بعدا حسرت انجام ندادنشون رو نخورم؟
واقعا ممنونم اگه کسی جواب سوالامو صادقانه بگه:gol:

BaBak.Turk

اخراجی موقت
دوست عزیز حرف های شما می تواند به کرسی حقیقت بشیند ولی با این شرایط دو راه دارید یا باید تمام تلاش خود رو بر افزایش کارایی و خلاقیت فنی خود بگذارید به محیط صنعتی ایران آشنا باشید شاید موفق شدید یا اگر فقط یک پارتی مناسب داشته باشید کلا کارتون حله .
اول از همه از فکر 2 3 میلیون بیا بیرون چون اون موقع فقط به فکر درآمد بالا می فتی هیچ جا واسه کار نمیری چون بعترین جاهای ایران به یه مهندس این پولها رو نمی دند مگر اینکه خودت واسه خودت یه کارگاهی یا چیزی دست پا کنی اون هم که مایه خوب می خاد .
تحقیقات در خیلی جاهای ایران بی ارزشه یعنی واست مایه نمی زارند... و در نتیجه پول خاصی بهت نمی دند مگر اینکه باز یه اختراع کاربردی انجام بدی و کمی سرمایه خودت بزاری و یه دو سال دوندگی کنی شاید بتونی پولی بدست بیاری اون هم رد همه جا بلکه جاهای بزرگ مثل پتروشیمی((اونم که بعید می دونم چون چینی ها و کلا همه جارو کنترات برداشتند))
صادقانه و رک بهت می گم کمی از رویا هات بیا بیرون و به قول معروف اینجا ایرانه . ولی اگر کسی بخاد به این شرایط برسه باید از جونش مایه بزاره و با این شرایط اقتصادی و کاری ما یه جورایی باید ریسک کنه.
5 سال سابقه کار رو همه جا می گن چون فارغ التحصیل بیسواد زیاده !! شاید کسی شاگرد اول دانشگاه باشه ولی وقتی میره سره کار به هیچ عنوان اون کارایی رو که باید داشته باشه نداره یا توقعاتش بالاست. ولی من بهت قول میدم اگر تو در یه زمینه شاخص باشی قیده اون 5 سال رو می زنند.
سعی کن دوره های فنی مهندسی زیاد بری و مدرک هم بدست بیاری بار فنی رو زیاد کن برو یه جاهای مفتی کار کن به صورت نیمه وقت . در یه زمینه کاملا متخصص شو . نرم افزار بیشتر تحلیل کار کن . و حتما زبان رو فول شو.
امیدوارم موفق باشی و به آرزوهات برسی ولی کمی چشماتو باز کن و واقع بین باشه مثلا بعده لیسانست ببین چی بلدی ؟ چه کارهایی می تونی انجام بدی؟ بعدش با اراده محکم به کار فرمات بگو که من اینا رو بلدم و این پول رو هم می خام.
ولی در کل برای رسیدن به اون آرزوهات باید خلاقیت داشته باشی و خودت برای خودت کار کنی و بتونی اونطور شرایطی بوجود بیاری.
من 5 سال در کارخانجات کار کردم ولی اون پولی رو که می خاستم نمی دادند در حالی که رد قبال اون کارهایی که من می کردم مزد و احترام من بیشتر بود اومدم بیرون و الان هم درس می خونم و هم برای خودم کار می کنم بد نیست پولش و خیلی جا ها میرم کارهای تحقیقاتی می کنم پول در میارم ولی نه به اون حد . ولی خوب تو برنامه هام این هست که 2 سال اینطوری بگذرونم. و تجربه ام بیشتر بشه.
ببخشین که این همه رک گفتم . فقط خواستم گفته باشم که هنوز اول راهی و برای رسیدن به آرزوهات باید خیلی خیلی خیلی زحمت بکشی.

resentlove

عضو جدید
سلام و ممنون واسه راهنمایی بسیار ارزشمندتون،حتما از راهنماییتون استفاده میکنم و در حد توانم کارهایی که گفتید رو انجام میدم، من هم جواب صادقانه و رک میخواستم ممنون
خب حالا که اینجوریه میخوام بدونم این شرایط در یک مهندس مکانیک با مدرک کارشناسی ارشد چجوریه؟ منظورم شرایط کاری و مالی و تحقیقاتیه
با تشکر

khosroshahiy

مدیر بازنشسته
سلام دوستان
من دانشجوی ترم یک هستم و مهمترین دغدغم
1.من 5 سال سابقه کار رو از کجا و چجوری بیارم؟!
2.چجوری میتونم به حقوقی حداقل بالای 2 3 تومن برسم؟
3.به طور کلی تعریف همین زرنگ بودن چیه و من در طول دوران تحصیلم چیکا کنم که بعدا حسرت انجام ندادنشون رو نخورم؟
واقعا ممنونم اگه کسی جواب سوالامو صادقانه بگه:gol:

دوست من منهم با نظرات
shayvar موافقم بعضی وقتا آدم لازمه واسه یادگرفتن برخی از چیزها با حقوق کم کارکنه هیچ گاه تو اولین سال اشتغال نمی یاند حقوق فوق العاده به یه مهندس بدند سال اول مهمترین و مشکلترین ساله. اول باید خودتو با کارفرما اثبات کنی بعد میتونی محکم بگی اینو بلدم (به بهترین وجه) و در قبال این تخصص فلان مقدار حقوق می خوام پس اول باید ابزارتو تیز کنی
تو دوران دانشجویی میشه:
یه نرم افزارو به بهترین شکل یاد گرفت
با گذراندن دوره های تخصصی مدرک تخصص مربوطه را دریافت نمود
سابقه کار دو سه ساله را با کار پاره وقت به دست آورد(با سابقه کار دو سه ساله و با پیوست دو سال خدمت هم دارای سابقه کار خواهید بود هم پایه حقوق اشتغالتان کمی بالاتر خواهد بود )
با دیدی که از صنعت خواهید گرفت صاحب دانش فنی خواهید بود.

اگه انتظار دارید که به دیگری(چه دولتی و چه خصوصی) کار کنید و بیاد واستون دو سه تومن حقوق بده کمی رویاییست چون نمی دن. یه کارفرما اگه به یه مهندس 100 هزار تومن بده مطمئن باشید 300 تومن ازش کار کشیده و قتی یکی بخواد واستون دو سه تومن حقوق بده اون روز رئزیست که دیگر باید واسه خودتون کار کنید چون ارزش کار آن روزی شما بیشتر از این مبالغه.
انشاالله هر چه زودتر به آرزوهایت برسی
:gol:.

آخرین ویرایش:

BaBak.Turk

اخراجی موقت
سلام و ممنون واسه راهنمایی بسیار ارزشمندتون،حتما از راهنماییتون استفاده میکنم و در حد توانم کارهایی که گفتید رو انجام میدم، من هم جواب صادقانه و رک میخواستم ممنون
خب حالا که اینجوریه میخوام بدونم این شرایط در یک مهندس مکانیک با مدرک کارشناسی ارشد چجوریه؟ منظورم شرایط کاری و مالی و تحقیقاتیه
با تشکر
با سلام
کارشناسی ارشد مقوله اش جداست . با خودتون بعده کارشناسی رک و رو راست باشید ببینید می خائید کار یاد بگیرید و نیاز به کار و تجربه و پول دارین 2 سال کار کن حین کار برو ارشد بخون.
یعنی به خودت قول نده که اگر ارشد هم پشت سر کارشناسی بخونم تموم کنم به آرزوهام میرسم. در کل می گم ارشد بی تجربه با کارشناسی بی تجربه هیچ فرقی نداره.
در تعئین رشته ارشد خیلی دقت کن .همه چیز رو بسنج. کار و موقعیت شغلی درآمد و علایق خودت. از هر جایی قبول شدی نرو. ارشد سعی و تلاش کن یه پایان نامه کاربردی و به ردد بخور برداری که تو یه تجربه کاری برات باشه. الان متاسفانه اکثر پایان نامه های ارشد بیشتر رو تئوریات هست و اکثرا زوم می کنند تو ترجمه پایان نامه های خارجی.
مثال می گم: الان پایان نامه هایی که بیشتر در صنعت مشتری دارند از این قبیل هستند.
هیدرولیک پیشرفته...اتوماسیون تولید... فورجینگ و تکنولوژی پلاستیک... مهندسی ایمنی ... تحلیل و مانیتورینگ و .....
ولی اولین هدف تو این باشه که من می خواهم کارشناسی ایم رو خوب بخونم و در کنار درسهای مطالعه عمیقی در مورد درسهام داشته باشم و اگر بتونم یه کارر فنی هم پیدا کنم و چشمم به صنعت بازتر و عملی تر بشه. ترم آخر ببین چند مرده حلاجی بعدش برای ارشد تصمیم بگیر.
ممنون

star-sunnydays

عضو جدید
خیلی این پست عالی بود. من خودم دانشجوی معماری ام. اما این صحبت های شما به درد من و همه رشته ای مهندسی میخوره. من الان یه استاد ترسیم دارم که میگه برید نرم افزارها رو یاد بگیرید. طوری هم داره یاد میده که میگه تابستون بتونی نقشه بکشی. به تئوریات در کنار کار عملی اعتقاد داره. و میگه از شما نمیپرسن مدرکتون چیه میگن تخصص چی داری؟ نرم افزار بلدی؟ واقعا اگر کسی فکر میکنه اول بسم ا... ماهی 2 3 تومن حقوق بگیره خیلی خیال پردازه.

hossein_n

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان و مهندسان و دانشجویان عزیزم!
درسته قدیمیه اما پر استفاده!
من این تاپیکو تا اخر خوندم!
من یه 7 یا8 سالی میشه کاردانی مکانیک خودرو گرفتم!
حالا توی این بدون ازمون ها ثبت نام کردم هم پیوسته و هم ناپیوسته!
نا پیوسته رو مهندسی تکنولوژی مکانیک خودرو!
پیوسته هم مهندسی مکانیک جامداد قبول شدم!
نمیدونم کدومو برم لطفا منو راهنمایی کنید!
کدوم رشته بهتریه و پذیرش بیشتری داره؟
بازار کار کدوم بهتره؟
اگه مهندسی جامداد برم چنتا از دروسم تطبیق میخوره؟
به عبارتی کدوم برای من بیشتر طول میکشه؟
اخه میگن اگه ناپیوسته بخونی دیگه نیاز به تطبیق نداره ادامرو میخونی!
رفتم دانشگاه سوال کردم جواب درستی بهم ندادن!
تو سایت زده بود تا فردا بیشتر وقت ثبت نام نست!
منتظر یاری سبز شما هستم دوستان گلم

akr.shakori

عضو جدید
به خاطر عنوان تکنولوژی ردم کرده بودن

به خاطر عنوان تکنولوژی ردم کرده بودن

سلام
استفاده کردیم از تمام نظرات دوستان عزیز
من فارغ التحصیل مهندسی تکنولوژی ساختم و الان همش دنبال کار هستم و هر جایی که رزومه فرستادم و دعوت شدم جمله دوستان رو برام گفتند:که چی بلدی و تخصصت چی هست نرم افزار تسلت داری از افیس گرفته تا سالید ورک و کتیا و نرم افزارهای کم.وحتما باید انگلیسیت هم خوب باشه یعنی از هر لحاظ بهترین باشی یعنی اونقدر رزومه میفرستن که دیگه شرکنها بهترینش رو گلچین میکنن با این که من دوران دانشجویی تو کارگاه بودم کارکردم اما میبینم باز دانش فنیم کمه از اولش تو هنرستان بودیم و با دستگاها خیلی کار کردیم اما تجربه ای که بیرون تو صنعت به دست میاری خیلی متفاوت تر از تجربه های دانشگاهی و آموزشهاست.واخیرا مجتمع فولاد بناب مهندسی ساخت و تولید میخواست من ثبت نام کرده بودم نمی دونم چرا به خاطر عنوان تکنولوژی ردم کرده بودن خیلی پیگیر شدم اما گفتن ما مهندسی ساخت و تولید میخوایم نه مهندسی تکنولوژی ساخت و تولید؟؟شما میدونید چرا؟؟کارمندش بی سواد بوده که نمی تونست رشته رو تشخیص بده؟؟علتش چی بوده ممنون از راهنماییهاتون

dadhgavad

عضو جدید
سلام فکر نمیکنید در کشور ما سیستم اموزشی مشکل داره ولی اقتصاد ما هم مریض هستش چون کار هم بلد باشی کو کار؟ولی اینهاست که انگیزه را در جوانهامون میکشه واونی هم که انگیزه داره به محض فارغ التحصیلی فرار میکنه.البته ما هم همین را میخواهیم چون اگه زیاد بدونی حتما مشکل ساز میشی واین دلیل خوبیست جهت بیسواد نگه داشتن ما یا بیسواد فارغ التحصیل کردنمان.

بالا