صنعت آب و برق

sahel

عضو جدید
سلام.من هم به عنوان کسی که پیشنهاد ایجاد تالار این دانشگاه را داده بسیار خوشحالم و امیدوارم ما دانشجویان این دانشگاه بتوانیم با هم در این تالار تعامل سازنده ای داشته باشیم.

sahel

عضو جدید
salam be hameye dostane abaspoori

salam be hameye dostane abaspoori

nemidonam chandta az bachehaye daneshgahemon to in site ozv hastand.vali dost daram yechizayi begam ke moteasefane dar site daneshgahemon residegi nemishe goftam age chandnafar az bachehaye daneshgah ino bebinan va ona ham pishnahad bedan residegi beshe.
yeki inke chera site daneshgah ro be roz nemikonan dige inke pishbahad bedim tarhe najm ro interneti konan ta baraye kochektarin kara mesle didane nomarat majbor nabashim ta daneshgah betrim va kheyli chizaye dige ke shoma pishnahad bedin.migan ye dast seda nadare.dost daram age in matlabo khondin baraye eghdam dar in zamine komakam konid
mamnon

fateme345

عضو جدید
nemidonam chandta az bachehaye daneshgahemon to in site ozv hastand.vali dost daram yechizayi begam ke moteasefane dar site daneshgahemon residegi nemishe goftam age chandnafar az bachehaye daneshgah ino bebinan va ona ham pishnahad bedan residegi beshe.
yeki inke chera site daneshgah ro be roz nemikonan dige inke pishbahad bedim tarhe najm ro interneti konan ta baraye kochektarin kara mesle didane nomarat majbor nabashim ta daneshgah betrim va kheyli chizaye dige ke shoma pishnahad bedin.migan ye dast seda nadare.dost daram age in matlabo khondin baraye eghdam dar in zamine komakam konid
mamnon

سلام.ببخشيد برادر من رتبه ي 2500 رياضي رو آورده. ميخواستم ببينم دانشگاه شما از نظر سطحعلمي و امكانات چه طوره؟مخصوصا براي برق؟ ما هيچ شناختي راجب اين دانشگاه نداريم و نميدونيم انتخاب كنيم يا نه؟ براي فارغ التحصيلاش از نظر كار تسهيلاتي قاءل ميشه يا نه؟ ارشد چي؟چطوره؟ ممنون از جوابي كه ميدين.;)

merina

عضو جدید
سلام به همه بر وبچه هاي دانشگاه عباس پور من يك مدت طولاني مهمان دانشگاه شما بودم خيلي طبيعت خوبي داره ولي روي هم رفته ما در اون جا دوران خوبي رو گذرونديم با استاد هاي دانشكده انرژي دكتر صفر پور ....

abbaspuri

عضو جدید
به به

به به

سلام به همه ی هم دانشگاهی های خودم خیلی خوشحالم اینجا هم هستید
من 88ی هستم این مشکل نجم واقعا مشکل بزرگیه خدا کنه زودتر درست شه:smile::gol::gol::gol::heart::heart::heart:

hamed254

عضو جدید
سلام.ببخشيد برادر من رتبه ي 2500 رياضي رو آورده. ميخواستم ببينم دانشگاه شما از نظر سطحعلمي و امكانات چه طوره؟مخصوصا براي برق؟ ما هيچ شناختي راجب اين دانشگاه نداريم و نميدونيم انتخاب كنيم يا نه؟ براي فارغ التحصيلاش از نظر كار تسهيلاتي قاءل ميشه يا نه؟ ارشد چي؟چطوره؟ ممنون از جوابي كه ميدين.;)

سلام
دانشگاه ما در ايران از نظر عملي و كارگاهي فكر ميكنم تك باشه!!
من خودم عمران ميخونم ولي بچه هاي برق قويي داره و از لحاظ امكانات و سطح علمي هم تراز با دانشگاه هاي داخله تهرانه
ارشد هم رتبه هاي خوبي ميگيره .
اگه هركسي اينجارو انتخاب كنه از لحاظ درسي و عملي مهارتهاي زيادي كسب ميكنه چون نسبت به ساير دانشگاه ها واحد هاي عملي بيشتري داره و اينم بدونين كه واژه علمي كاربردي به معناي دانشگاه هاي علمي كاربردي كه مثله مورو ملخ رشد كردن نيست.

propioneer

عضو جدید
دانشگاهی که من ازش خیلی راضیم...

دانشگاهی که من ازش خیلی راضیم...

سلام, من خودم ورودی 88 عمران هستم. رنج رتبه های کنکور برای رشته برق تا سقف 3500 هست و رشته های دیگه مثل عمران و مکانیکش هم تا سقف 4500 می گیره.و تنها دانشگاه سراسری تهران هم هست که ورودی های شبانه هم داره. از لحاظ امکانات باید بگم که در این زمینه یکی از دانشگاه های در سطح بالا به حساب میاد. امکانات کارگاهی و آزمایشگاهیش در سطح کشور بی نظیره! ولی از لحاظ سطح علمی متاسفانه زیاد جالب نیست چون فضای رقابتی خوبی توش برقرار نیست و همچنین اساتیدی که هستند اکثراً بیشتر از اون که از لحاظ علمی مطرح باشند از لحاظ حضور مستمر در صنعت و مسائل صنعتی و کاربردی مطرح هستند و از لحاظ تئوریک میشه گفت که دانشگاه سطحش پایینه!.
همچنین اگه بخوایم از فضای دانشگاه تعریف کنیم (فضای عمومی و اجتماعی) باید به جرات بگم که واقعاً نظیرشو هیچ جا پیدا نمیشه مخصوصاً با دار و درختایی که کل دانشگاههو گرفته :D.
از نظر فارغ التحصیلانش باید بگم که نسبت به فارغ التحصیلان دانشگاه های دیگه از سطح بالاتری برخوردارن که این هم یه مزیته که حتی تو کنکور ارشد هم اکثراً موفقن. در مورد تسهیلات باید بگم که این دانشگاه خیلی روی دانشجوهاش سرمایه گزاری می کنه و تسهیلات خوبی هم واسشون قائل میشه (ولی بورس نمی کنه!) به عنوان مثال در دوره ی کارآموزی این دسته از فارغ التحصیلان رو به شرکت های خیلی خوبی معرفی می کنن که حتی در زمیه کاری هم نسبت به فارغ التحصیلان دانشگاه های دیگه بسیار شرایط بهتری دارن. در مورد ارشد دانشگاه باید بگم که اصلاً روش نمیشه حساب باز کرد چون خیلی سطحش پایینه!

در کل جای خوبیه ما که فعلاً خیلی راضیم ;)

propioneer

عضو جدید
برای اطاعات بیشتر می تونین به این آدرس مراجعه کنین. دوستان من می تونن بیشتر شما رو راهنمایی کنن:

www.pwuts.ir/forum

aa66

عضو
زنده باد عباسپور

زنده باد عباسپور

سلام به همه ی عباسپوری های عزیز!
دانشجوی عمران عباسپورم، ورودی 85.
اومدم اینجا که با صدای بلند اعلام کنم با عباسپور خیلی حال می کنم، بیشتر از همه هم با فضای سبزش.
شاد و پیروز باشید!

?Why

عضو جدید
آقايون برقي اطلاعاتي درباره محمد كيا به من ميدين please
PM

propioneer

عضو جدید
خب ببینید این 3 تا گرایش باهم تفاوتهای زیادی دارن...

نزدیک ترین گرایش به عمران عمران , ساختمان های آبیه که حدود 10-20 تا واحد باهاش تفاوت داره...

گرایش آب و فاضلابش کلاً خاصه و تخصصی و تو هیچ دانشگاهی این رشته در سطح کارشناسی وجود نداره...

گرایش سد و شبکه بیشتر به مهندسی کشاورزی نزدیکه از نظر واحد های درسی که بازار کار خوبی نداره...

میشه گفت که تنها رشته ای که از لحاظ کاری خیلی خوبه همون آب و فاضلاب هست...

propioneer

عضو جدید
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ايني كه ميگم استاد برق .
يعني نميشناسينش ؟
معاون آموزشي بوده .(احتمالاً)

تا اونجایی که من میدونم چنین فردی به عنوان معاون آموزشی نداشتیم.

من رشته ام آبفاست نمیشناسمشون متاسفانه...

• Like
واکنش ها: ?Why

propioneer

عضو جدید
دانشگاه ما در زمینه ارتباط با صنعت یکی از موفق ترین دانشگاه ها حتی در سطح خاورمیانه است.

ahmad8800

عضو جدید
درود......
من چقد دیر اینجا رو پیدا کردم!!!!!!!!:(
اما ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه هستش:D
مهندسین محترم اینجانب دانشجوی رشته مکانیک دانشگاه عباسپور و ورودی 88 هستم و از این به بعد اطلاعات مفیدی رو در زمینه آشنایی بیشتر با دانشگاه صنعتی آب و برق در اختیارتون قرار میدم!
راستش رو بخواهید این دانشگاه ما خیلی مظلوم واقع شده:cry:
با اینکه هر سال داره رتبه های خیلی خوبی رو جذب میکنه متاسفانه به دلیل اون لفظ علمی کاربردی که بغل رشته ها بودش(میگم بودش چون از سال 90 دیگه نیست) ملت فکر میکردن از اون دانشگاه های الکی و خیلی ضعیف هستش!!!!!
اما بهتره بدونید که از سال 90 لفظ علمی کاربردی از بغل رشته های دانشگاه آب و برق برداشته شده و مثل دانشگاه های دیگه تهران ابتدا مکانیک یا برق یا عمران بدون گرایش هستش و از ترم 4 به بعد شما می تونید پرایشتون رو انتخاب کنید مثلا اگه مکانیکی باشید میتونید جامدات,سیالات و... رو انتخاب کنید:smile:
ضمنا از سال 90که دانشگاه صنعت آب و برق از وزارت نیرو جدا و بطور کامل زیر نظر وزارت علوم قرار گرفت رشته مهندسی کامپیوتر در گرایش سخت افزار رو هم آوردن:smile:
امسال هم اگه دفترچه کنکور 91 رو تهیه کنید متوجه میشید که مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار هم آورده شده:smile::smile:
و این ها همگی نشون از آینده دار بودن این دانشگاه هستش!
همونطور که میدونید اکثر دانشگاه های ما با مشکل فضای آموزشی و مرکز شهر بودن و اینجور مشکل ها رو به رو هستند که خوشبختانه دانشگاه ما جزو بهترین دانشگاه های کشور در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی می باشد;)
ضمنا هر کسی 1بار به عباسپور اومده باشه طبیعت بکرش رو هیچ وقت فراموش نمیکنه;)
در خصوص اساتید هم که سعید جان گفته بودن از نظر تئوری ضعیف هستند لازم میدونم که به این نکته اشاره کنم که بعد از اینکه دانشگاه بطور کامل رفت زیر نظر وزارت علوم دانشگاه طبق دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت علوم اقدام به جذب اساتید مجربی کرد که در کنار اساتید قبلی هیئت علمی قوی رو تشکیل دادن به این دلیل که اساتید قدیمی دانشگاه عباسپور بسیار در صنعت شناخته شده می باشند و از نظر عملی بسیار قوی می باشند;)

ahmad8800

عضو جدید
اساسنامه دانشگاه صنعت آب وبرق
اساسنامه دانشگاه صنعت آب وبرق (شهید عباسپور )که در جلسه مورخ 17/10/1390شورای گسترش آموزش عالی تصویب شده طی نامه 89937 /22مورخ 25/04/91 به دانشگاه ابلاغ شده است.
در این اساسنامه ؛هدف دانشگاه صنعت آب وبرق (شهید عباسپور) به صورت زیر خلاصه شده است:
رفع نیازهای علمی ؛فنی وتخصصی نیروی انسانی متخصص کشور؛تربیت ؛رشد وتعالی آنها ومیل به جایگاه معتبرترین دانشگاه تخصصی و مرجع علمی – فناوری اصلی در زمینه های مرتبط با صنعت آب ؛ ابفا؛برق وانرژی در سطح کشور ومنطقه وبکار گیری امکانات وتوانایی ها وقابلیت های اجرایی وپژوهشی موجود در صنعت وبرقراری ارتباط گسترده وعمیق با نهادهای علمی وصنعتی کشور .
عضویت دائم وزیر نیرو در هیات امنای دانشگاه مقوم وهدایتگر ارتباط دانشگاه با صنعت عظیم آب ؛برق؛آبفاوانرژی کشور خواهد بود.

azera46

عضو جدید
استادای دانشگاه عباسپور از نظر سطح علمی چیزی از دانشگاه های دیگه کم ندارن و شاید حتی بهتر هم باشن . بیشترشون فارغ التحصیلای شریفن و حتی یکی از استادای ما از لیورپول انگلیس میاد اینجا و درس میده . مزیت ویژه این دانشگاه اینه که فضای فوق العاده بزرگ و دانشجوهای کمتر نسبت به بقیه دانشگاه های تهران داره . از لحاظ فضای آزمایشگاهی میشه گفت توی ایران بهترینه .

azera46

عضو جدید
بچه های عباسکده اگه زحمت نمیشه هر از گاهی بیاید یه چیزی بنویسید تاپیک گرد و خاک گرفته ...

sinashan

عضو جدید
با سلام ببخشید یه سوال داشتم رشته عمرانی که تو دانشگاه عباسپور وجود داره فقط گرایش آبه یعنی عمران-عمران نداره؟ممنون می شم جواب بدین من امسال کنکور دارم خیلی برام مهمه جواش رو بدونم

e-eng

عضو جدید
سلام کسی اینجا ارشد برق کنترل ننمیخونه؟!
نمیدونید روزانه و شبانه چه رتبه هایی میاره؟

ahmadpashaei

عضو جدید
سلام.من زنگ زدم گفتن خوابگاه خودگردان داره!!!!!!!!! یعنی خوابگاه دولتی نمیدن؟! امکاناتش برای ارشد برق کننرل چطوره؟ازمایشگاه هاش چی؟

H4D1

عضو جدید
سلام
پیشنهاد میکنم اسم تاپیک به پردیس فنی عباسپور دانشگاه بهشتی تغییر یابد
تمام. . .

AMIR REZAs

عضو جدید
سلام . به احتمال 60 درصد بتونم امسال تو این دانشگاه وارد بشم . چجور دانشگاهیه ؟

بالا