از خدا چه جوری تشکر کنیم؟

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا این همه بهمون توجه داشته............ رو گناهامون پرده کشیده و اسرارمونو واسه هیشکی بلوتوث نکرده و تو اینترنت پخش نکرده! مهربونترین مهربوناست. و............
تو دلخوشی هامون فراموشش می کنیم و تا گرفتاری واسمون پیش نیاد به سمتش نمی ریم. وااااااااااای به روزی که گرفتاری داشته باشیم! سجاده ها پهن می شنو نماز و دعا و قرآن و امن یجیب و .................ولی اون بخشندست.
از خالقتون چه جوری تشکر میکنین؟
:que:

آخرین ویرایش:

archisem

عضو جدید
سلام. شکر نعمت میشه همون درست و به جا استفاده کردن از نعمت ها ... اینکه توجه کنیم هر کاری جای خودشو داره و همون مفهوم عدالت دیگه: اینکه همه چیز سر جای خودش باشه!
البته شاعر میفرماید که : من ان نیم که حلال از حرام نشناسم / شراب با تو حلال است و اب بی تو حرام!
یاعلی مدد

رامین قاسم نتاج

اخراجی موقت
فکر کنم (((یکتای بی همتاه))) هیچ وقت نیازی به تشکرمانداشته باشه ....

.........................فقط بایدسعی کنیم آدم درستی باشیم تابه دیگران آزارنرسونیم همین .....

..............حالا خود این آزاردادن هزاران نوعش هست که قابل تعریف هست........................موافق باشید.

SIMA.T

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه اینقدر خوب جواب دادن که آدم دیگه جوابی نداره بده!!!همرو تایید میکنم مخصوصا پست آقا معین که درسته خدا به تشکر بندگانش نیازی نداره پرستش خدا یه نیاز فطری انسان....:)

رامین قاسم نتاج

اخراجی موقت
خواهش میکنم خانم محترم فکرکنم جز واقعیت چیزدیگی نگفتم.........................

درضمن بنده(((((((((رامین )))))))))))هستم نه......معین:(

princesss

عضو جدید
:gol:حضرت محمد (ص) می فرمایند: ایمان دو نیمه است: نیمی صبر و نیمی شکر
پس نمیشه که بگیم خدا به تشکر ما نیاز نداره . به نظر من اگر بتونیم یک انسان خوب و درستکار و مومن حقیقی باشیم یعنی از خدا تشکر کردیم

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
:gol:حضرت محمد (ص) می فرمایند: ایمان دو نیمه است: نیمی صبر و نیمی شکر
پس نمیشه که بگیم خدا به تشکر ما نیاز نداره . به نظر من اگر بتونیم یک انسان خوب و درستکار و مومن حقیقی باشیم یعنی از خدا تشکر کردیم
:D......پس می خوای بگی خدا نیازمنده؟...........

YAALIASGHAR

عضو جدید
ببینید دوستان اصلا بحث نیازمند بودن یا نبودن خدا نیست
همگی میدونیم خداوند صمد و بی نیاز هست از هرچیزی .و هیچ گردی به عرش خدا نمیشینه اگر کسی ازش تشکر نکنه
ولی هر مخلوقی در مقابل خالق وظایفی داره ...
تشکر از خدا و ظیفه ماست .
ذکرویاد خدا وظیفه ماست نماز وظیفه شرعی و واجب ماست.کارنیک کردن و بهربرداری صحیح از نعمتهایی که خدا داده وظیفه ماست .بحث نیاز نیست
شما وقتی یه کسی کار خوبی در حقتون میکنه خودتون رو ملزم به تشکر از اون شخص میدونید درسته؟
حالا این تشکر مخلوق در برابر مخلوق باید هزاران هزار برابر بشه در مقابل خالق چون کارایی که خدا واسه ما کرده هیچ کسی نکرده...درسته؟

princesss

عضو جدید
:D......پس می خوای بگی خدا نیازمنده؟...........

منظورم این نبو د که خدا نیاز داره منظورم این بود که خدا دوست داره ما ایمانمون کامل باشه چون تشکر نیمی از ایمان هست پس باید از خدا تشکر کنیم ما هستیم که به تشکر نیاز داریم تا ایمانمون نسبت به خدا قوی بشه چون هر بار که از خدا تشکر می کنیم بیشتر به یاد خدا هستیم و نعمت هایی که برامون فرستاده
ببخشید که تو تاپیک قبلی نتونستم منظورمو برسونم.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه منظورتون تشکر لفظی هستش که باید بگم من فکر میکنم بهترین تشکر اقرار به ناتوانی برای شکر گذاری از خداست.من همیشه میگم خدایا هر چقدر شکرت کنم بازم نمیتونم حد شکرت رو بجا بیارم.من همیشه اینو میگم.الحمدلله کثیرا کما هو اهله.یعنی خدا یا شکرت میکن به اندازه ای که لایقشی
ولی اگه منظورتون غیر لفظی هست.من فکر میکنم ادم هر چه پاک تر باشه و هر چی بیشتر به درد مردم بخوره خدا ازش راضی تره

mona-70

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من تشکر ما از خدا در واقع به نفع خودمونه چون اینجوری میتونیم به خدا ثابت کنیم که اگه یه نعمتی بهمون داده لیاقتشو داریم وبهترشو بالاترشو بهمون بده نه اینکه بود ونبود وداشتنو نداشتن اون نعمت واسمون فرقی نکنه.

مهندس نفت

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
همین که نماز رو با خلوص نیت بخونیم و واقعا توجه کنیم به خدا یعنی تا حدودی شکر نعمتا
ولی همش تو نماز خوندن نیست اینکه احترام کامل به پدر ومادر بذاری ، یه جورایی خدا هواتو داره شده کسایی که عباداتشو خیلی درست و کامل نیست ولی یه جوره خیلی خوب نیکی میکنند به پدر و مادرشون ، خدا خیلی مواظبشونه
خلاصه تمومه منظورم توجه به پدر و مادر بود
حالا اول ساله بیایم یه جور دیگه به پدر ومادرامون نگاه کنیم تو سال جدید تا تنیجشو ببینیم

حامدیا

اخراجی موقت
من بهش میگم همیشه ،نمیتونم تشکر کنم ازت در مقابل این همه لطفی که در حق من میکنی چجور تشکر کنم خدا نمیشه،، دوست دارم با همین نماز شکر و اینجور کار افقط میخوام بهت بگم دوست دارم تشکر کنم ازت میدونم نمیتونم ولی دوست دارم تشکر کنم ..........ولی سعی کنیم وقتی شادیم ومسرور خیلی یادش کنیم واقعا جدی میگم لذتش قشنگ تره امتحانش کنید ........خدایا شکرت خدایا شکرت همیشه شکرش واجبه با این که خودم بعضی موقع ها شیطنت کردم در عبادت واقعا شرمندم خدا

آخرین ویرایش:

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نماز
عاشقانه ترین نیاز انسان به معبود
ونهایت شکرگزاریست :smile:

به نظر من با گناه نکردن و انجام واجبات میشه از حضرت حق تشکر کرد

سلام
با دوری از محرمات
انجام واجبات
و بهربرداری صحیح از نعمتها باید شکرخدار و بجا بیاریم
البته زیباترین فرمت واسه سپاسگزاری خداوند نماز هست که عاشقانه ای بی نظیر بین بنده و معبود هست

به ياد خدا بودن تو همه شرايط بهترين تشكر از خداست

همه گزینه ها مورد تایید است ...

بالا