مطالب مهم در کارآموزی؟

crb7

عضو جدید
سلام به همگی.میخواستم بدونم چه جیزی تو کارآموزی مهمه ؟ منظورم اینه باید بریم دنبال دستگاه های مختلف که چطوری کار میکنن؟آخه اینکه احتیاج به کارآموزی نداره با یه سرچ تو اینترنت میشه فهمید.

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی.میخواستم بدونم چه جیزی تو کارآموزی مهمه ؟ منظورم اینه باید بریم دنبال دستگاه های مختلف که چطوری کار میکنن؟آخه اینکه احتیاج به کارآموزی نداره با یه سرچ تو اینترنت میشه فهمید.

سلام
بستگی به خودت داره که چی میخوای

چیزی که دانشگاه میخواد اینه که:
شما فرمتو تحویل محل کاراموزی بدی, حاضر شدن یا نشدن در محل به خودت مربوطه

در انتهام از شما یه گزارش کار میخوان بعلاوه ی فرمای امضا شده توسط مسئولین مربوطه در محل کاراموزی.

اما

مهمترین بخش اینه که خودت چی میخوای

دوست من کسی که واقعا به فکر یادگیری باشه بهتین فرصت واسش کاراموزیه که راحت میتونی تو یه محل صنعتی حاضر بشی و به راحتی تجربه کسب کنی

خوب شما تو اینترنت سرچ کن که مثلا دستگاه تراش چطور کار میکنه
مطمینا مرحله به مرحله بهت توضیح میده اما هیچوقت تا خودت دست به دستگاه تراش نبری چیزی متوجه نمیشی

دوست من اگه با خوندن و سرچ کردن چیزی عاید میشد هیچوقت هیچوقت واسه اشتغال ازت سابقه یا کاربلدی نمیخواستن

مطلب مهم اینه که تو جو یه محل صنعتی باشی
مطلب مهم اینه که خودتو چن سال آینده اونجا ببینی و با خودت بگی من چی بلدم و چه کاری میتونم انجام بدم؟

اون موقست که از سرچ کردن دست میکشی و میری دنبال کار عملی!

قدر کاراموزی رو بدون

crb7

عضو جدید
سلام
بستگی به خودت داره که چی میخوای

چیزی که دانشگاه میخواد اینه که:
شما فرمتو تحویل محل کاراموزی بدی, حاضر شدن یا نشدن در محل به خودت مربوطه

در انتهام از شما یه گزارش کار میخوان بعلاوه ی فرمای امضا شده توسط مسئولین مربوطه در محل کاراموزی.

اما

مهمترین بخش اینه که خودت چی میخوای

دوست من کسی که واقعا به فکر یادگیری باشه بهتین فرصت واسش کاراموزیه که راحت میتونی تو یه محل صنعتی حاضر بشی و به راحتی تجربه کسب کنی

خوب شما تو اینترنت سرچ کن که مثلا دستگاه تراش چطور کار میکنه
مطمینا مرحله به مرحله بهت توضیح میده اما هیچوقت تا خودت دست به دستگاه تراش نبری چیزی متوجه نمیشی

دوست من اگه با خوندن و سرچ کردن چیزی عاید میشد هیچوقت هیچوقت واسه اشتغال ازت سابقه یا کاربلدی نمیخواستن

مطلب مهم اینه که تو جو یه محل صنعتی باشی
مطلب مهم اینه که خودتو چن سال آینده اونجا ببینی و با خودت بگی من چی بلدم و چه کاری میتونم انجام بدم؟

اون موقست که از سرچ کردن دست میکشی و میری دنبال کار عملی!

قدر کاراموزی رو بدون
حرفای شما درسته ولی من کلا از محیط کارخونه خوشم نمیاد . هیچ هیجانی تو کارش نیس بعد از یه مدت کار یکنواخت میشه.دستگاه رو روشن میکنی و باهاش کار میکنی همین و همین.هیچ تنوعی نداره.

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حرفای شما درسته ولی من کلا از محیط کارخونه خوشم نمیاد . هیچ هیجانی تو کارش نیس بعد از یه مدت کار یکنواخت میشه.دستگاه رو روشن میکنی و باهاش کار میکنی همین و همین.هیچ تنوعی نداره.

خوب بعد قراره شما در آینده کجا مشغول به کار بشین؟

تمام صنعت و صنایع ما کاراش روتینه دوستم

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی.میخواستم بدونم چه جیزی تو کارآموزی مهمه ؟ منظورم اینه باید بریم دنبال دستگاه های مختلف که چطوری کار
میکنن؟آخه اینکه احتیاج به کارآموزی نداره با یه سرچ تو اینترنت میشه فهمید.

کارآموزی یک نوع نظام آموزشی است که در آن به کارآموزان با توجه به مهارت‌های مورد نیازشان، آموزش داده می‌شود. دوره‌های کارآموزی شامل مشاغل صنعتی و یا آموزش به افرادی که به دنبال مجوز برای فعالیت در یک حرفه هستند، می‌شود. کارآموزان، مهارت‌های مورد نیاز در پیشه خود را در دوره‌های کارآموزی می‌آموزند. معمولا بیشتر آموزش‌های دورهٔ کارآموزی، در حین کار برای یککارفرما -که آموزش کارآموز را برعهده دارد- انجام می‌گیرد؛ در عوض آن، کارآموزان نیز پس از کسب مهارت‌های لازم، برای مدت معینی که بر روی آن با کارفرما به توافق رسیده‌اند، کار خود را در محل، ادامه می‌دهند.

crb7

عضو جدید
خوب بعد قراره شما در آینده کجا مشغول به کار بشین؟

تمام صنعت و صنایع ما کاراش روتینه دوستم
چی بگم . فکر کنم باید برم سیالات.کارای پژوهشی هم همین جوریه؟ پس این همه درس طراحی که خوندیم به چه درد میخوره ؟! اگه اینطور باشه که یه اپراتور معمولی هم میتونه کارخونه رو راه ببره.

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چی بگم . فکر کنم باید برم سیالات.کارای پژوهشی هم همین جوریه؟ پس این همه درس طراحی که خوندیم به چه درد میخوره ؟! اگه اینطور باشه که یه اپراتور معمولی هم میتونه کارخونه رو راه ببره.

دوست من طراحی کجا بود؟؟؟

مثلا میگم:
طراحی اجزایی میخونیم که حداقل مال 20.30 سال پیشه که شیگلی نوشته

فارغ التحصیلای ارشدم همشون که کار طراحی یا پژوهشی انجام نمیدن

به عنوان سرپرست قسمتی یا تو قسمتای فنی مهندسی اکثرا مشغول میشن(به طور عام رو میگم)

یا داری با من شوخی میکنی یا نمیدونی یه مهندس مکانیک قراره چیکارا بکنه!:D

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام،منظورتون از روتین چیه؟

سلام
روتین یعنی از قبل برنامه ریزی شده
یعنی ثابت

مثلا:
شرکت خودروسازی و خطوط مونتاژش

همه چی طبق برنامه ی تولیدی که از سال اول تولید یه خودرو طراحی شده همونجور ادامه پیدا میکنه

مثلا اپراتوری که موتور خودرو رو جاسازی میکنه تا وقتی که توی اون قسمت هست کارش همونه...

یا شما که مثلا تراشکار میشید(مثال گفتم مهندس) و مثلا در قسمت تعمیرات اساسی یه کارخونه کار میکنید هر روز با دستگاه تراش قطعاتی رو طبق برنامه تولید میکنید
قطعاتی که از دیگر قسمتها به واحد شما سفارش دادن

چون کارخونه روند تولیدش ثابته
چون محصولش ثابته
چون دستگاهها و تجهیراتشون ثابته پس شفتی که از دستگاهی خراب شده همون شفتیه که پارسالم تعویض شده و ممکنه 6ماه دیگم خراب بشه و دوباره از همون ساخته بشه

پس چون قطعات هم ثابتن نقشه هاشونم ثابته و در بایگانی قسمت موجوده

دیگه قرار نیست که طراحی کنی!
مگه اینکه قسمت بخواد یه دستگاهی رو برای راحت شدن انجام کار بسازه که از مهندسای با تجربه اونجا استفاده میشه!!

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فکر کنم منظورشون اینه که مثلا صبح که میای دستگاه رو روشن میکنی . ظهر که میخوای بری خاموشش میکنی.هیچ تنوعی تو کار نیس

تنوع در تولید قطعات برای اپراتورهای ماشینهای ابزار هست اما نوع کار همونه

mohammad.olyaee

عضو جدید
سلام
اگه میخوای بپیچونی یه مهر به نام یه شرکت فرضی بخر 10ت خرج داره و خلاص
بیشتر جاها به کارآموزا وظایفی میدن که بدردشون نمی خوره مثل تایپ نامه شرکت یا میگن یه روز بیا دیگه نیا پس رفتنش با نرفتنش زیاد فرق نمی کنه
اگه میخوای بری و یه چیزی یاد بگیری بهترین جا فنی حرفه ایه ، 10 - 15 نفر جمع بشین یه گروه تشکیل بدین که براتون یه دوره بزارن 2 ماهه که هم مدرک فنی بدن هم کارآموزی تموم بشه ، ما اینکارو انجام داده بودیم

• Like
واکنش ها: crb7

maryam72

عضو جدید
سلام. میشه بگید گزارش کارآموزی باید شامل چه قسمتایی باشه؟ نمیدونم چی باید بنویسم. ممنون

00123

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسها
بنده سال چهارم رشته مکانیک سیالات پیوسته تهران مرکزم برای 2 واحد کارآموزی برای ایران خودرو معرفی نامه گرفتم یکی از آشناهامون تو ایران خودرو کار میکنه به من گفته که تو کدوم بخش میخواهی کار کنی؟ من گفتم بزارین فکرامو بکنم بهتون زنگ میزنم.
حالا که فکر می کنم من هیچ تجربه ای تو صنعت ندارم به جز یه واحد کارگاه جوشکاری و ورقکاری یه واحد اتومکانیک و یه واحد ماشین ابزار ابزارسازی که پاس کردم حالا یادم رفته به نظر شما من که اوت اوتم چه جوری برم تو یه بخش کار کنم چون چیزی بلد نیستم و فقط می خوام 2 واحدمو پاس کنم فارق التحصیل بشم!!؟
لطفاراهنمایی کنید.

crb7

عضو جدید
سلام. میشه بگید گزارش کارآموزی باید شامل چه قسمتایی باشه؟ نمیدونم چی باید بنویسم. ممنون
سلام بهترین کار واسه شما اینه که یه گزارش کار از اینترنت دانلود کنی و ببینی چه مطالبی توش مهمه . سایت پروژه دات کام زیاد داره

crb7

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسها
بنده سال چهارم رشته مکانیک سیالات پیوسته تهران مرکزم برای 2 واحد کارآموزی برای ایران خودرو معرفی نامه گرفتم یکی از آشناهامون تو ایران خودرو کار میکنه به من گفته که تو کدوم بخش میخواهی کار کنی؟ من گفتم بزارین فکرامو بکنم بهتون زنگ میزنم.
حالا که فکر می کنم من هیچ تجربه ای تو صنعت ندارم به جز یه واحد کارگاه جوشکاری و ورقکاری یه واحد اتومکانیک و یه واحد ماشین ابزار ابزارسازی که پاس کردم حالا یادم رفته به نظر شما من که اوت اوتم چه جوری برم تو یه بخش کار کنم چون چیزی بلد نیستم و فقط می خوام 2 واحدمو پاس کنم فارق التحصیل بشم!!؟
لطفاراهنمایی کنید.
سلام.اکثر بچه ها همین وضعیت شما رو دارن وقتی میخوان برن کارآموزی . کارخونه و شرکتا هم به این قضیه عادت دارن و میدونن من خودم ابزار شناسی هم بلد نبودم.میری اونجا یاد میگیری.فقط ببین چه قسمتی به دردت میخوره که بری اونجا یعنی در آینده میخوای چه کاری بکنی که از الان بری همون جا و تجربه کسب کنی.یکی از استادای ما میگفت شما تو ناسا هم استخدام بشین واستون یه دوره آموزشی کار با دستگاه ها رو میذارن اون میگفت کارآموزی واسه اینه که با محیط صنعت و رفتار با کارگر آشنا بشین چون محیط صنعتی با دانشگاه خیلی تفاوت داره.حتی اونجا میتونی قسمتی رو که واقعا بهش علاقه داری پیدا کنی .موفق باشی.