گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درود بر میم شیمیای دوست داشتنی و عزیز
دوستتون دارم خیلی
همیشه به یادتون هستم
به به
ببین امروز چه خبره
مصطفی خان
خوش اومدی
منم همیشه به یادتم..........
پیش ما بیا بازم
خوشحال میشیم

vida90

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره خدايي يه صفاي ديگه اي داشت... با شهرام و حامد و بهنام و وحيد و .. و و چه پاتوقي راه انداخته بوديم :cry:
عجب دفتر و دستك و تشكيلاتي داشتيم ( دودپردازان )
دلم يه جورايي برا اون روزاي تالار يه ذره شده... روزايي كه حداقل 60-70 صفحه به تايپيك اضافه ميشد
يه ويدايي بود كه چاي بياره:D مريما بودن كه هميشه ضدحال قليونامون بشن :biggrin:
دلم برا همشون تنگ شده:redface:

ویدایی کی چایی آورد...چرا مغبطه میکنید:d
چرا منو تو آمپاس میزارید:D
کمتر سبسطه کنید:d
......
ویدایی بزرگ شده...ببین چه اصطلاحاتی از این فیلم دودکش یادگرفته
دل منم برای اون روزا یک نقطه شده:redface:
پیداشون کنید بیاریدشون

mehrdad.k.r

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتنظار ابدی

یک آسیاب بادی ، تا تماشای لک لک ها چرخ می خورد
و چشمی آبی ، به قدم های هفته خیره می ماند

و حالا ، بعد از فرسنگ ها انتظار

طنین صدایت در نوشته هایم

رنگ می بازد!

و بوسه و های های اشک

قیامتی بر پا می کند به امتداد یک باران!

قلب فردا ، در واپسین لحظات عمر

هنوز می تپد.

ساعت صفر مطلق

آسیاب از حرکت می ایستد

شاید این لحظه ، قیامت است!

فروزان حسین خانی

arnak

عضو جدید
کاربر ممتاز
ویدایی کی چایی آورد...چرا مغبطه میکنید:d
چرا منو تو آمپاس میزارید:D
کمتر سبسطه کنید:d
......
ویدایی بزرگ شده...ببین چه اصطلاحاتی از این فیلم دودکش یادگرفته
دل منم برای اون روزا یک نقطه شده:redface:
پیداشون کنید بیاریدشون
من كه ديگه دستم از بروبچ يه جورايي كوتاه شده.. خودتون يه كاري بكنيد:(

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
شهر من اینجا نیست !

اینجا…
آدم که نه!
آدمک هایش , همه ناجور رنگ بی رنگی اند!
و جالب تر !
اینجا هر کسی
هفتاد رنگ بازی میکند
تا میزبان سیاهی دیگری باشد!
شهر من اینجا نیست!
اینجا…
همه قار قار چهلمین کلاغ را
دوست می دارند!
و آبرو چون پنیری دزدیده خواهد شد!
شهر من اینجا نیست!
اینجا…
سبدهاشان پر است از
تخم های تهمتی که غالبا “دو زرده” اند!
من به دنبال دیارم هستم,
شهر من اینجا نیست…شهر من گم شده است!

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درود آبجی ویدا....................
خوبی؟
عبادت قبول

levrone

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

SFYA

عضو جدید
سلام عرض می‌کنم خدمت همه هم رشته‌ای‌های عزیز
دوستان من ترم ۲ م.شیمی‌ هستم، شرایطم جوریه که می‌تونم تغییر رشته بدم...
خودم مهندسی‌ نرم‌افزار رو خییلی دوست دارم و با برنامه نویسی هم کاملا آشنایی دارم و میدونم که می‌تونم توش موفق باشم...
حالا چون رتبم نمی‌خورد مهندسی‌ شیمی‌ رو انتخاب کردم و الان میبینم که تون این رشته هم میتونم موفق باشم ولی‌ خوب چه کنم که علاقم به کامپیوتر خیلی‌ بیشتره!
می‌خواستم نظرتونو بدونم، شماها به عنوان یه مهندس شیمی‌، با توجه به آینده کاری و وضعیتی که الان تون کشور خودمون و دنیا می‌بینید و با توجه به علاقه‌ای که من دارم، چه توصیه‌ای می‌کنید ؟ آیا مهندسی‌ شیمی‌ رو ادامه بدم یا برم نرم‌افزار رو دنبال کنم؟
این نکته رو هم بگم که احتمالا من تون ایران نخواهم ماند و برای فوق می‌تونم به آمریکا یا کانادا برم...
خییلی ممنونم که راهنمایی‌ می‌کنید...

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
خودم مهندسی‌ نرم‌افزار رو خییلی دوست دارم و با برنامه نویسی هم کاملا آشنایی دارم و میدونم که می‌تونم توش موفق باشم...
حالا چون رتبم نمی‌خورد مهندسی‌ شیمی‌ رو انتخاب کردم و الان میبینم که تون این رشته هم میتونم موفق باشم ولی‌ خوب چه کنم که علاقم به کامپیوتر خیلی‌ بیشتره!
می‌خواستم نظرتونو بدونم، شماها به عنوان یه مهندس شیمی‌، با توجه به آینده کاری و وضعیتی که الان تون کشور خودمون و دنیا می‌بینید و با توجه به علاقه‌ای که من دارم، چه توصیه‌ای می‌کنید ؟ آیا مهندسی‌ شیمی‌ رو ادامه بدم یا برم نرم‌افزار رو دنبال کنم؟
این نکته رو هم بگم که احتمالا من تون ایران نخواهم ماند و برای فوق می‌تونم به آمریکا یا کانادا برم...
درود
طبق آمار رشتمون پردرآمد ترین و تقریبا کارآمد ترین رشته ی مهندسی دنیاست
منم شرایط شمارو داشتم و بعد ترم 2 علاقه ی شدیدی نسبت به فیزیک پیدا کردم
اما ترجیح دادم رشتمو تا تهش ادامه بدم (آخه یه جورایی میکشه سمت فیزیک و اینا که دوست داشتم)
شما هم میتونید تو قسمت های نرم افزاری این رشته پا بذارید و هردوتا رو با هم داشته باشی.

• Like
واکنش ها: SFYA

simzar

عضو جدید
سلام . کار استخدامی چند میلیونی رو از سزت بیرون بیار . الان حرف اول رو بازیافت و تولیدی مواد غذایی میزنه .

• Like
واکنش ها: SFYA

arnak

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه قصد رفتن به خارجو داري، بهت توصيه ميكنم كه رشته خودتو ادامه بدي. كلاس كاري مهندسي شيمي يه سر و گردن بالاتر از رشته هاي ديگه س و حقوق مهندساي شيمي از مهندساي برق و مكانيك بيشتر و پست سازمانيشون هميشه بالاتر از رشته هاي ديگه است. من خودم خارج از كشور زندگي ميكنم و وقتي ازم ميپرسن رشته تحصيليت چي بوده بعد از جواب دادن اصن با يه قيافه هاي جالبي روبرو ميشم كه احساس باحالي بهم دست ميده و يه حساب ديگه روت باز ميكنن چون ميدونن كسايي كه تو اين رشته فارق التحصيل ميشن قدرت مديريت خوبي به واسطه آشنايي با علوم شيمي و مكانيك و كامپيوتر و حتي مختصري از برق رو دارند. ادامه تحصيل تو اين رشته و خارج از كشور آينده خيلي خيلي خوبي داره كه البته از اونجايي كه رشته مهندسي شيمي از گستردگي خاص و منحصر به فردي برخورداره شما هم ميتوني علايق خودتو دنبال كني من هم علاقه بيشتري به مكانيك داشتم و دارم و تو اين رشته راحت تونستم با علائق خودم ارتباط برقرار كنم

M@TI$A

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اگه قصد رفتن به خارجو داري، بهت توصيه ميكنم كه رشته خودتو ادامه بدي. كلاس كاري مهندسي شيمي يه سر و گردن بالاتر از رشته هاي ديگه س و حقوق مهندساي شيمي از مهندساي برق و مكانيك بيشتر و پست سازمانيشون هميشه بالاتر از رشته هاي ديگه است. من خودم خارج از كشور زندگي ميكنم و وقتي ازم ميپرسن رشته تحصيليت چي بوده بعد از جواب دادن اصن با يه قيافه هاي جالبي روبرو ميشم كه احساس باحالي بهم دست ميده و يه حساب ديگه روت باز ميكنن چون ميدونن كسايي كه تو اين رشته فارق التحصيل ميشن قدرت مديريت خوبي به واسطه آشنايي با علوم شيمي و مكانيك و كامپيوتر و حتي مختصري از برق رو دارند. ادامه تحصيل تو اين رشته و خارج از كشور آينده خيلي خيلي خوبي داره كه البته از اونجايي كه رشته مهندسي شيمي از گستردگي خاص و منحصر به فردي برخورداره شما هم ميتوني علايق خودتو دنبال كني من هم علاقه بيشتري به مكانيك داشتم و دارم و تو اين رشته راحت تونستم با علائق خودم ارتباط برقرار كنم
سلام اقاي مهندس
شما ميدونيد از لحاظ شغل واسه خانوما توي رشته مهندسي شيمي چه گرايشي بهتره؟
يا كلا چه گرايشي از لحاظ بازار كار از بقيه بهتره؟

vida90

عضو جدید
کاربر ممتاز

فک میکردم ایران زندگی میکنی
عجب بابا دنیایی شده

SFYA

عضو جدید
ممنون از راهنماییتون
فقط میشه بگین که منظورتون از قسمت های نرم افزاری مهندسی شیمی چیه ؟
کدوم گرایش ها یعنی؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
ممنون از راهنماییتون
کدوم گرایش ها یعنی؟

سلام ..

بهترین گرایش مهندسی شیمی تو ایران که بیشترین کار نرم افزاری رو داره، طراحی فرایند هست که کارای شبیه سازی رو انجام میدن ....

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییتون
کدوم گرایش ها یعنی؟
درود
اشتغال تو مهندسی شیمی 2 جوره
یکی کار تو شرکت ها و اینا و دیگری طراحی پاور پلنت و واحد هایی مثل پتروشیمی ها و امثال اینا(البته زمینه ی کاری یه مهندس شیمی اونقدر وسیعه که نمیشه تو همین دو بخش چپوندش)
و درآمد کار در بخش نرم افزار ها (اگر مهارت کافی رو در مورد نرم افزارایی مثل اسپن و هایسیس و PDMS و اینا بدست بیاری) از بخش صنعتی بیشتر نباشه کمتر هم نیس
خیلی ربطی به گرایشت نداره
یادگیری نرم افزار یه امر خودجوشه بین مهندسای شیمی

arnak

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام اقاي مهندس
شما ميدونيد از لحاظ شغل واسه خانوما توي رشته مهندسي شيمي چه گرايشي بهتره؟
يا كلا چه گرايشي از لحاظ بازار كار از بقيه بهتره؟
حقيقتش تو ايران رشته فني مهندسي برا دختر خانوما بازاركار چنداني نداره... خيلي از دوستاي خودم تو ايران نهايتا مجبور شدن كه تو آزمايشگاه كار كنن پس ميشه نتيجه گرفت كه گرايش رشته از اهميت زيادي برخوردار نيست، شايد الان فكر كني كه دارم چرند ميگم اما وقتي كه خودت به اميد خدا وارد بازاركار شدي همه چيو ميفهمي. اينا هم به خودت بستگي داره كه در آينده ميخواي چه كاره بشي، اگه ميخواي ادامه تحصيل بدي و به دنبال استاد دانشگاه شدن هستي (اينو ميگم چون 90 درصد دانشجو ها همچين خيال هايي هم تو سرشون دارن ) كه برو دنبال علايق خودت، همچنين اگه دوست داري بعدا تو كاراي تحقيقاتي مشغول بشي برو دنبال گرايشي كه بيشتر از بقيه توش مهارت داري. بهر حال تو ايران كار فني برا خانوما به سختي گير مياد و متاسفانه تو محيط كار براي اينكه بقيه نشون بدن كه از خانوما سر تر هستن شرايط كار كردنو براشون سخت ميكنن، اينايي كه ميگمو به چشم خودم ديدم واگه كسي بگه اينطوري نيست دروغ گفته شايد خودش اينطور فكر نكنه اما تو محيط كار بيشتر اشخاص براي ثابت كردن خودشون تو كارهاي فني شرايط رو به خانوما سخت ميگرن. اگر هم ميخواي خارج از كشور مشغول كار بشي از اونجايي كه يك حانوم هستي و خارجي محسوب ميشي ازت توقع زيادي خواهند داشت و بايد براي اثبات خودت كمر همت ببندي خلاصه اينكه كار سختيو پيش رو داري...
البته من با روحيات شما آشنا نيستم ولي در كل بايد بگم كه اگر دنبال پيشرفت تو كار هستي دنبال كار تو صنعت نرو و همون گرايش مورد علاقه خودتو پيگير باش... اگر هم فقط دنبال ايني كه يه جايي كار كني كه گرايش تاثير آنچناني نداره و ميتوني تو يكي از كارخونه هاي شهر خودت تو كنترل كيفي يا ايمني و محيط زيست و يا بهره برداري مشغول بكار بشي
من اطلاعات چنداني در مورد خيلي چيز ها ندارم ولي از اونجايي كه تا حالا تو هفت تا كارخونه كار كرذم تجربيات و ديده و شنيده هامو ميتونم در اختيارتون بذارم

بالا