راهنمایی انتخاب رشته و دانشگاه کنکور سراسری 1392 ( فقط در این تاپیک )

*ستاره آسمان*

عضو جدید
هرکسی در مورد کنکور 92 سوال دارد مطرح کندو دوستانی که اطلاعات کافی دارند در این تاپیک جواب دهند

Shayan3841

عضو جدید
ممنون بابت زدن اين تاپيك :w27:
ميشه راجب دانشگاه آزاد ها هم انجا صحبت كنيم؟ چون با همون كنكور سراسري انتخاب ميشن مقاضيانش.:w05:
حالا سؤالاتم :
كدوم واحد آزاد تهران صنايعش بهتره ؟
بازاركار صنايع بهتره يا مهندسي پزشكي ؟
شهريه هرترمشون چقدر ميشه ؟
همه رشته ها كارشناسي ٨ ترمه ؟
مرسييي :heart:

aylar_dn

عضو جدید
سوالای مصاحبه حضوری دانشگاه سوره رو کسی میدونه چه جوریاس؟؟؟!

*ستاره آسمان*

عضو جدید
ممنون بابت زدن اين تاپيك :w27:
ميشه راجب دانشگاه آزاد ها هم انجا صحبت كنيم؟ چون با همون كنكور سراسري انتخاب ميشن مقاضيانش.:w05:
حالا سؤالاتم :
كدوم واحد آزاد تهران صنايعش بهتره ؟
بازاركار صنايع بهتره يا مهندسي پزشكي ؟
شهريه هرترمشون چقدر ميشه ؟
همه رشته ها كارشناسي ٨ ترمه ؟
مرسييي :heart:

سلام
سوال اولتونرو اطلاعی ندارم اما سوال دومتو ایران فعلا صنایع بازار کار بهتری داره اما مهندسی پزشکی درحال پیشرفته در ایران و بهزودی اونم بازار کارشو پیدا میکنه اما فکر نکنم باز به پا صنایع برسه. سوال سوم شهریه چه دانشگاهی؟ دانشگاه آزاد بالا یک میلیون و نیم -شهریه غیر انتفاعی نهایتش 800 هزار تا یک میلیون -شهریه شبانه یکم از غیر انتفاعی کمتره-وشهریه پیامنور نهایتش400 هزار تومن-
سوال آخرتون ببینید هر رشته ای تعداد واحدایی که پاس میکنن متفاوت هست اما همشون دور ور145 واحد پاسمیکنن کهخودتون دیگه حساب کنید هر ترم چندتا ور میدارید تا ببینید چند ترمه میشه ولی معمولش 8 ترمه است.

ایلین1366

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال بسیار مهم

سوال بسیار مهم

سلام دوستان ببخشید اگه کسی دیپلم انسانی داشته باشه ایا میتونی در پیام نور و غیر انتقاعی که بدون کنکوره رشته مهندسی بخونه؟ایا کسی میتونی هم در پیام نور رشته حقوق بخونه و هم در تربیت معلم زبان و ادبیات عرب بخونه؟ممنون

*ستاره آسمان*

عضو جدید
سلام دوستان ببخشید اگه کسی دیپلم انسانی داشته باشه ایا میتونی در پیام نور و غیر انتقاعی که بدون کنکوره رشته مهندسی بخونه؟ایا کسی میتونی هم در پیام نور رشته حقوق بخونه و هم در تربیت معلم زبان و ادبیات عرب بخونه؟ممنون
بله میتونید اما ضریب درصد نمرات دیپلومتون کمتر از داوطلبای همون رشته حسابمیشه به عبارتی شانس کمتر میشه

Shayan3841

عضو جدید
اره دانشگاه آزاد،مثلا دوستم صنايع تو واحد تهران جنوب ميخونه ميگه هر ترم ٦٠٠-٧٠٠ ميگيرن كه برا اتمام كارشناسي حدودا ٥تومن ميشه.

*ستاره آسمان*

عضو جدید
اره دانشگاه آزاد،مثلا دوستم صنايع تو واحد تهران جنوب ميخونه ميگه هر ترم ٦٠٠-٧٠٠ ميگيرن كه برا اتمام كارشناسي حدودا ٥تومن ميشه.
دوستتان احتمالن ورودی قدیمه که اینقدر ارزونه الان بیشتر از این حرفاست

مهدی 72

عضو جدید
سلام دوستان
من علاقه ی زیادی به رشته فضای سبز دارم ممکنه راهنماییم کنید در حال حاضر ازاد مهندسی کشاورزی میخونم اما عاشق فضای سبزم برای شرکت در ازمون سراسری رشته مهندسی فضای سبز دانشگاه تهران (پردیس کرج) تا چه رتبه ای میشه قبول شد . تورو خدا جوابمو بدید
:)

behrooz909

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید
من میخواستم بدانم رشته معماری در کدام دانشگاه (دولتی نه آزاد) بهتر است و آیا معماری بازار کار دارد یا نه؟
من دانش آموز رشته ریاضی-فیزیک هستم.
خیلی ممنون

*ستاره آسمان*

عضو جدید
سلام دوستان
من علاقه ی زیادی به رشته فضای سبز دارم ممکنه راهنماییم کنید در حال حاضر ازاد مهندسی کشاورزی میخونم اما عاشق فضای سبزم برای شرکت در ازمون سراسری رشته مهندسی فضای سبز دانشگاه تهران (پردیس کرج) تا چه رتبه ای میشه قبول شد . تورو خدا جوابمو بدید
:)
سلام این موردی که شما سوال دارید خیلی خاص هست پس اگر میخواید سریع جواب بگیریدباید برید از دانشجوهای همون رشته در همون دانشگاه سوال کنید که با چه رتبه ای قبول شدن . اگر هم عجله ندارید منتظرباشید تا کسی که اطلاعات دقیق در این رشته دارد جوابتان را در تاپیک بدهد

*ستاره آسمان*

عضو جدید
من میخواستم بدانم رشته معماری در کدام دانشگاه (دولتی نه آزاد) بهتر است و آیا معماری بازار کار دارد یا نه؟
خیلی ممنون

سلام
شما دوست عزیز زیاد نگران این نباشید که کدومدانشگاه دولتی بهتر است در معماری اکثرا دانشگاههای دولتی تهران واصفهان و شیراز و مشهد بهترین هستند ولی خوب مسلما یکی از دانشگاها بهتر است معمولا دانشگاه هنر تهران واصفهان جز بهترین ها بوده در این زمینه اما جدیدا اطلاعی ندارم.
رشته معماریبازار کار خوبی دارد اما اگر دربین همه مهندسی ها بسنجیم در میانه جدول شغلی قرار دارد ولی کارش بیشتر درشرکتهای خصوصی است

*ستاره آسمان*

عضو جدید
خیلی ممنون
جواب کامل تری میخواهید در قسمت مهندسین معماری باشگاه سوالتان را مطرح کنید تا دوستان این رشته جواب کاملتری بدهند

مهدی 72

عضو جدید
با سلام
تا چه رتبه ایی میشه مهندسی فضای سبز دانشگاه تهران پردیس کرج قبول شد

shokoufeh94

عضو جدید
سلام
سوال اولتونرو اطلاعی ندارم اما سوال دومتو ایران فعلا صنایع بازار کار بهتری داره اما مهندسی پزشکی درحال پیشرفته در ایران و بهزودی اونم بازار کارشو پیدا میکنه اما فکر نکنم باز به پا صنایع برسه. سوال سوم شهریه چه دانشگاهی؟ دانشگاه آزاد بالا یک میلیون و نیم -شهریه غیر انتفاعی نهایتش 800 هزار تا یک میلیون -شهریه شبانه یکم از غیر انتفاعی کمتره-وشهریه پیامنور نهایتش400 هزار تومن-
سوال آخرتون ببینید هر رشته ای تعداد واحدایی که پاس میکنن متفاوت هست اما همشون دور ور145 واحد پاسمیکنن کهخودتون دیگه حساب کنید هر ترم چندتا ور میدارید تا ببینید چند ترمه میشه ولی معمولش 8 ترمه است.

دوست عزیز شما این اطلاعات رو از کجا گرفتین:que: اون شهریه دانشگاه ازاد که زدید مال ارشد در مورد شبانه هم باید بگم ورودی91 شهریه ترم 1 به 300هزار تومن نرسیده

shokoufeh94

عضو جدید
جداً؟؟واي يني چقدر؟:cry:
من هزينه هاي خونه و باقي چيزارم دارم چون ساكن تهران نيستيم:confused:
والا الان ترم سومه دوستم
:w20:
شما هنوز چند ماه وقت دارید که بتونید رتبه خوبی بیارید و تو دانشگاه دولتی قبول بشی با هر وضعیت تحصیلی که داری پس بهتره زیاد رو دانشگاه ازاد حساب باز نکنی

*ستاره آسمان*

عضو جدید
دوست عزیز شما این اطلاعات رو از کجا گرفتین:que: اون شهریه دانشگاه ازاد که زدید مال ارشد در مورد شبانه هم باید بگم ورودی91 شهریه ترم 1 به 300هزار تومن نرسیده
شما دانشگاه ازاد بگین جه رشته ای چه ترمی چندتا واحد در ترم در مقطع کارشناسی چقدره تا ببینیم چقدر نظرمون تفاوت داره؟

shokoufeh94

عضو جدید
شما دانشگاه ازاد بگین جه رشته ای چه ترمی چندتا واحد در ترم در مقطع کارشناسی چقدره تا ببینیم چقدر نظرمون تفاوت داره؟

در این مورد فقط از یه دوست شنیده بودم بین1.5 تا2 تومن برای کامپیوتر در میاد ولی دانشگاه ها غیر انتفاعی هم میدونم انقدر نمیشه این امار شما شاید به ترم های اخرشون نزدیک باشه
ترم های اول خیلی کم تر در میاد

*ستاره آسمان*

عضو جدید
در این مورد فقط از یه دوست شنیده بودم بین1.5 تا2 تومن برای کامپیوتر در میاد ولی دانشگاه ها غیر انتفاعی هم میدونم انقدر نمیشه این امار شما شاید به ترم های اخرشون نزدیک باشه
ترم های اول خیلی کم تر در میاد

بین دوست من دانشجو تو 8 ترم تحصیل میکنه من که نمیتونم شهریه ترم اولشو بگم بعد میره میبینه بیشتر از اینحرفا است من میانگینشو گفتم نه ترم اخرشو بعدش در موردازاد حق باشماست شهریش یک میلیون تا2میلیونه بالا 1ونیم نیست. من به طور میانگین میگم اخه شهریه ترم اول چیه شمادر ترم اول هم واحدات کمتره هم درسات بیشتر عمومیه پس به تبع شهریت کمتره امادوسه ترم که جلو بره ممکن حتی شهریت دوبرابر هم بشه .در مورد غیر انتفاعی درجه الف مطمئنا شهریه زیر 500 هزار تومن نیست شک نکن ونهایتش 800 هزار تومن تازه من ایها رو بر اساس رشت های فنی مهندسی میگم

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من دانشجو ترم 4 مهندسی آب دولتی تربت جامم
کنکور شرکت کنم کنم درس هام تطبیق میخوره یا نه؟!
شنیدم تا فوق دیپلم نگیری تطبیق نمیخوره ؟!
فیزیک>استاتیک>مقاومت مصالح
فیزیک 10 گرفتم مشکل بر نمیخورم
درس هایی بعدش که استاتیک و مقاومت بالا 12 باشه تطبیق میخوره
ممنون میشم کمکم کنید...

shirinnnnn

عضو جدید
سلام
کسی مشهد استادی رو میشناسه که برای انتخاب رشته مهندسی شیمی بتونه کمک کنه؟؟؟؟

fateme_n

عضو جدید
سلام
کسی میدونه واسه ارشد رشته ی جغرافیا و برنامه ریزی شهری با رتبه 800 که اخرین رتبه ی مجازی هم 8000 بوده میشه کجا قبول شد؟

سلام
دوتا سوال خیلی مهم
اول اینکه مثلا میگن ظرفیت مکانیک معمولی(همون که ساخت و تولید نیست :D )برای امیرکبیر 70 تاست چند تاش واسه منطقه دو میشه؟

دوم اینکه حدودا با 450 -500 میشه روزانه مکانیک عمومی(معمولی مون که ساخت و تولید نیست)امیر کبیر قبول شد؟

بالا