گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sanup2006

عضو جدید
من از اردیبهشت هست که میخوام برای ارشد بخونم ولی فکر کار و دنبال کار رفتن وقتمو گرفت و نشد درس بخونم.
فارغ التحصیل هستم میخوام تو این چند ماه لااقل بشینم بخونم امید هست زیر2000 بشه؟
اولویتم دولتی روزانه یا شبانه هر جایی که باشه هستش.
پایه هم متوسط رو به پایین هست:D
واسه مدار که کارو و الک هم اسلام پناه.
کنترل هم قصد دارم امین رضایی بخونم.
از ریاضی هم فقط ریاضی مهندسی میخوام بخونم ولی مرجعی که پر توضیح و پایه ای باشه پیدا نکردم.
همین 4 تا برای الکترونیک کافیه ؟

890031156

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
من از اردیبهشت هست که میخوام برای ارشد بخونم ولی فکر کار و دنبال کار رفتن وقتمو گرفت و نشد درس بخونم.
از ریاضی هم فقط ریاضی مهندسی میخوام بخونم ولی مرجعی که پر توضیح و پایه ای باشه پیدا نکردم.
کتابای پوران چند تا من دیدم تشریحین بازم برو یه نگاه کن ببین خوب بود بخر
زبان و سیگنال نمیزنی؟؟؟؟؟
پس درسایی که میزنی باید درصدات زیاد باشن تا زیر 2000 بیاری

مهتاب 8797

عضو جدید
سلام بچه ها!!
من تقریبا از 20 خرداد تصمیم گرفتم درس بخونم ولی بعد از اینکه تقریبا بیشتر درسا(مدار،ریاضی مهندسی،کنترل،سیگنال و مغناطیس) رو یک فصل و معادلات رو 2 فصل خوندم دیگه نتونستم درس بخونم.(به خاطر درگیری هایی که برام پیش اومد).البته از فردا می خوام دوباره شروع کنم.به نظرتون چی کار کنم؟چی ها رو بیشتر بخونم؟ایا لازمه منابعم رو با فرصتی که الان برام باقی مونده و شاید دیگه به تست نرسم تغییر بدم؟به شدت هم علاقه به مخابرات دارم!!!اگه میشه راهنماییم کنیم؟!!!!واسه زبان و آمار هم اگه میشه راهنماییم کنین؟!!!(در مورد منابعم هم به نظرتون بیشتر تست بزنم یا نه رو تشریح کار کنم)

sanup2006

عضو جدید

کتابای پوران چند تا من دیدم تشریحین بازم برو یه نگاه کن ببین خوب بود بخر
زبان و سیگنال نمیزنی؟؟؟؟؟
پس درسایی که میزنی باید درصدات زیاد باشن تا زیر 2000 بیاری

مثلا چند درصد ؟
میرسم تموم کنم؟

_MammStein_

عضو جدید
سلام بچه ها!!
من تقریبا از 20 خرداد تصمیم گرفتم درس بخونم ولی بعد از اینکه تقریبا بیشتر درسا(مدار،ریاضی مهندسی،کنترل،سیگنال و مغناطیس) رو یک فصل و معادلات رو 2 فصل خوندم دیگه نتونستم درس بخونم.(به خاطر درگیری هایی که برام پیش اومد).البته از فردا می خوام دوباره شروع کنم.به نظرتون چی کار کنم؟چی ها رو بیشتر بخونم؟ایا لازمه منابعم رو با فرصتی که الان برام باقی مونده و شاید دیگه به تست نرسم تغییر بدم؟به شدت هم علاقه به مخابرات دارم!!!اگه میشه راهنماییم کنیم؟!!!!واسه زبان و آمار هم اگه میشه راهنماییم کنین؟!!!(در مورد منابعم هم به نظرتون بیشتر تست بزنم یا نه رو تشریح کار کنم)

تقریبا خیلیا همین مشکلو داشتن یا دارن.
چرا از فردا؟از همین الان شروع کن کار امروزو به فردا مسپار. الان تا موقع خواب دو سه ساعتی وقت داری بشین درس بخون یکی دو ساعتشو
مدار ریاضی مهندسی سیگنال
الکترونیک کنترل
اول ردیف اول مهمه بعد ردیف دوم.
شما درسو نخون ولی تست حل کنی بهتر و بیشتر نتیجه میگیری!وقت درسته زیاده ولی واسه تعداد درسایی که شما دارید یکم کمه.به نظرم درسو که از یه کتاب میخونید سریع مطالبشو بخونید و زیاد روی متن درس مانور ندید.مثلا دیدید دو صفحه متن خالی نوشته بدردم نمیخوره رد شید برید سر حل مثالهای بعد اون مطلب خودتون دستتون میاد که کدوم مطلب مهم بوده و کاربردی.
زبان و آمار رو بیخیال شید فعلا.زبان توصیم اینه درحد خوندن گرامر اونم الان نه آذرماه اینا.فقط تست تست تست

ehsan0641

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها!!
سلام
یادمه اوایل(تقریبا اردیبهشت ماه اینا بود) که خودم تازه استارت زده بودم شما هم داشتی گرم میکردی که وارد گود بشی!!! ولی الان که میبینم مشکلات نذاشته بخونید.واقعا از این بابت ناراحت شدم.
فقط خاستم یه چیز بگمو التماس دعا:
متاسفانه بعضیا دنبال بهونه هستن واسه نخوندن!! این خیلی بده که شما به هردلیلی درس خوندن رو به تاخیر بندازی. هرچند بنده از وضعیت زندگی شما اطلاع ندارم اما خوب بهرحال هرکس مشکلاتی تو زندگیش داره و نباید این مشکلات باعث بشه از هدف خودش غافل بشه. انشالله از همین الان مجددا شروع کن با اراده راسخ و یادت باشه مشکلات آدم رو باید برای رسیدن به هدفش شقی تر بکنه نه ضعیف تر. موفق باشی.

LM741

عضو جدید
سلام بچه ها!!

حالا فرصت امار خوندن و مغناطیس و زبان نیست . برای این درس ها خیلی دیر شده
بسم الله رو بگو و خودت رو طبق برنامه ازمایشی یکی از موسسات جلو ببر . اگر هم تونستی ازمونش رو بدی که خیلی عالیه .
من خودم برنامه سنجش رو تغییر دادم و برای خودم برنامه ریختم . هر 25 درصد رو سه هفته ای می خونم . چهارتا از ازمون های سنجش طبق برنامه ام هست . بهترین برنامه ریز خود شما هستید .
گام اول مشکله . گام های دیگه رو راحتر می شه پیمود . در کنار درس اگر به معنویات هم توجه شه به نظر من یکی راحت تر می شه پیش رفت
.

Dashpot

عضو جدید
من از اردیبهشت هست که میخوام برای ارشد بخونم ولی فکر کار و دنبال کار رفتن وقتمو گرفت و نشد درس بخونم.فارغ التحصیل هستم میخوام تو این چند ماه لااقل بشینم بخونم امید هست زیر2000 بشه؟اولویتم دولتی روزانه یا شبانه هر جایی که باشه هستش.پایه هم متوسط رو به پایین هست:Dواسه مدار که کارو و الک هم اسلام پناه.کنترل هم قصد دارم امین رضایی بخونم.از ریاضی هم فقط ریاضی مهندسی میخوام بخونم ولی مرجعی که پر توضیح و پایه ای باشه پیدا نکردم.همین 4 تا برای الکترونیک کافیه ؟
سلام بر شما؛ببنید کنترل امین رضایی درسته که کتاب خوبیه ولی حجم بالایی داره و جمع کردنش مشکل تره.توصیه من به شما کتاب پردازش نوشته مهندس کامران خسرویان هستش.این کتاب حجم کمی داره و خیلی از نکات را پوشش داده وگزینشی از بهترین تست ها را انتخاب کرده.سال گذشته یکی از اساتیدم بهم این کتاب را معرفی کردند و گفتند به هر کی توصیه کردم راضی بوده.منم رفتم کتاب را دیدم و وقتی دیدیم تجدید چاپ نشده واز طرفی کتاب پوران که تازه اومده بود برام جلب توجه کرد و گفتم بذار یه چیز کامل بخونم.غافل از اینکه همون کتاب پردازش بیشتر اون چیزایی که لازمه را پوشش داده و الان این را متوجه می شم.حسن کتاب با حجم کم اینه که میرسی دو دور بخونیش ولی میتونی پوران را دو دور بخونی؟؟حسن دیگه اینکه وقتی حجم کم باشه کتاب را مفهومی تر و بهتر میخونی.سال گذشته کتاب پوران به دلیل حجم بالاش من نتونستم خوب و مفهومی بخونمش چون فقط می خواستم تموم بشه.بهر حال این توصیه و تجربه به نظرم رسید به دوستانم انتقال بدم.دوستانم از کلاس الکترونیک آقای باغستانی خیلی راضی بودن و نتیجه هم گرفتن هرچند خودم الکتونیک برام تاثیر نداره.پس اگه امکانش را دارید کلاسشون را از دست ندید.پایدار باشید و شاد

مهتاب 8797

عضو جدید
ممنونم از پاسخ سه تا دوست عزیزم.
دوست عزیزم فقط یه سوال دیگه دارم.منابعمو چی کار کنم؟آخه اون موقع که می خواستم شروع کنم با کمک بچه های اینجا منابعی رو انتخاب کردم که مفاهیم رو هم توضیح زیادی داده.الان به نظرتون مثلا برای ریاضی مهندسی فقط مدرسانو بخونم؟!!!آخه همه اش تسته؟
ehsan0641دوست عزیزم بله مشکلات واسه همه هس ولی متأسفانه مسئله من جوری بود که من اصلا خونه نبودم:(!!!حرفاتون انرژی زیادی بم داد ممنونم.:Dیادمه خود شما دفه قبل برای انتخاب منابع راهمنایی ام کردین.
LM741 دوست عزیزم فک نکنم بتونم آزمون شرکت کنم.

_MammStein_

عضو جدید
دوست عزیزم فقط یه سوال دیگه دارم.منابعمو چی کار کنم؟آخه اون موقع که می خواستم شروع کنم با کمک بچه های اینجا منابعی رو انتخاب کردم که مفاهیم رو هم توضیح زیادی داده.الان به نظرتون مثلا برای ریاضی مهندسی فقط مدرسانو بخونم؟!!!آخه همه اش تسته؟
ehsan0641دوست عزیزم بله مشکلات واسه همه هس ولی متأسفانه مسئله من جوری بود که من اصلا خونه نبودم:(!!!حرفاتون انرژی زیادی بم داد ممنونم.:Dیادمه خود شما دفه قبل برای انتخاب منابع راهمنایی ام کردین.

منابعتونم میتونید بخونید.خب خودتون باید تشخیص بدید کجاش اضافیه.مثلا یه مثال کتاب مدار پوران پژوهش جلد اول ص 207 تا 214 بیخود نوشته شده و اصلا اهمیتی نداره شما این صفحات رو بخونید.
یعنی کافیه دو سه تا سوالو ببینید چطور حل کرده تمومه.اثبات اینارو رد شید اصلا مهم نیستن.افرادی که میگن میخونیم چون مفهومو میخوایم یاد بگیریم اونا فقط وقتشونو دارن تلف میکنن!
ریاضی مهندسی مدرسانو ندیدم.همش تست خوب نیس باید متنم داشته باشه.باید سرسری متنم بخونید

ehsan0641

کاربر بیش فعال

دوست عزیز اگه خاستی پیغام خصوصی بده تا در باره منابع حرف بزنیم اخه دوستان گفتن بصورت عمومی در باره منابع صحبت نکنید تا تبلیغ نشه. موفق باشید.

EECi

مدیر بازنشسته
سلام
امضای شما جدا منو ناراحت کرد
چرا مردد؟ به کاری که انجام میدید ایمان داشته باشید و همیشه توکلتون بخدا باشه
الان هم برای کسب رتبه قابل فبول دیر نیست
مهم این هست هر مطلبی میخونید همراه با حل تست باشه و بارها تکرار بشه تا ملکه ذهن شما بشه
با کیفیت و محکم درس بخونید
منابعی که انتخاب کردید کافی هست
درس تجزیه و زبان هم فراموش نشه

و یه پیشنهاد برای همه کنکوری ها :
یادتون باشه به ازای یک هفته مطالعه سرسختانه فقط یک الی دو ساعت در اینترنت وقت بزارید. سعی کنید کارهای انگیزشی شما ورزش کردن و امتحان دادن با دوستانتون باشه.

موفق باشید :gol:

f.babaei

عضو جدید
سلام به همه مهندسین درسخون و درسنخون:D
آقا من یه سوال دارم من خیلی دیر شروع کردم و خیلی هم بد خوندم یعنی یه هفته میخوندم دو یا سه روز نمیخوندم به خاطر مشکلات وبی انگیزگی و..... تا حالا ریاضی مهندسی رو دوبار خوندم بدون خلاصه نویسی البته فصل مشتقات جزیی یه قسمتش مونده وسیگنال هم سه تا فصل خوندم ومدار هم دوتا فصل خوندم زبانم تادلتون بخواد کلمه بلدم;)
خب حالا حرفم اینه به نظرتون با توجه به وقت باقی مونده و درسای باقیمانده مثل کنترل و ماشین وکتابایی که ناقص خوندم همینطور ادامه بدم تا اواخر آبان فقط بخونم بعد از آذر شروع به تست کنم نظرتون چیه؟ چون کار میرم فقط 3 روز در هفته فرصت دارم البته روزای دیگه هم بصورت نیمه وقت آزادم یعنی از ساعت 4بعدازظهر به بعد ومیخوام که رتبم زیر 1000 بشه چیکار کنم؟ دوس دارم کنترل یا مخابرات یا قدرت برم پیشاپیش از نظراتتون ممنونم

890031156

کاربر ممتاز
سلام به همه مهندسین درسخون و درسنخون:D
آقا من یه سوال دارم من خیلی دیر شروع کردم و خیلی هم بد خوندم یعنی یه هفته میخوندم دو یا سه روز نمیخوندم به خاطر مشکلات وبی انگیزگی و..... تا حالا ریاضی مهندسی رو دوبار خوندم بدون خلاصه نویسی البته فصل مشتقات جزیی یه قسمتش مونده وسیگنال هم سه تا فصل خوندم ومدار هم دوتا فصل خوندم زبانم تادلتون بخواد کلمه بلدم;)
خب حالا حرفم اینه به نظرتون با توجه به وقت باقی مونده و درسای باقیمانده مثل کنترل و ماشین وکتابایی که ناقص خوندم همینطور ادامه بدم تا اواخر آبان فقط بخونم بعد از آذر شروع به تست کنم نظرتون چیه؟ چون کار میرم فقط 3 روز در هفته فرصت دارم البته روزای دیگه هم بصورت نیمه وقت آزادم یعنی از ساعت 4بعدازظهر به بعد ومیخوام که رتبم زیر 1000 بشه چیکار کنم؟ دوس دارم کنترل یا مخابرات یا قدرت برم پیشاپیش از نظراتتون ممنونم
من نطرم اینه که درسایی رو که خوندی وقت بذار تست بزن بقیه درسا رو هم بخون چون تست نزنی آخر سر باید از اول مرور کنی
من جات بودم اول زود تو اون 3 روز درسای دست نزده رو میخوندم و تموم میکردم و باقی روزای نیمه وقت اونایی رو که خوندم تست میزدم
بازم از دوستان نظر بپرس

_MammStein_

عضو جدید
سلام.
اگر می خواهی برای الکترونیک همین 4 تا درس رو بخونی باید حسابی بتونی این 4 تا درس و خوب بخونی اگه بتونی درصدهای این درس هارو بالای 60 بزنی احتمال قبولیت خیلی بالا می ره.
ولی به نظر من اگه بتونی تحليل سيستم‌ها رو هم بخونی البته طوری که بتونی درصدهاش و بالا بزنی حتما شبانه قبول می شی.
من ریاضی رو دارم از روی کتاب حسین نامی می خونم ،کتاب خوبیه ،من این کتاب و با چندتا از کتابای دیگه مقایسه کردم بعد انتخابش کردم.اخه من ریاضیم ضعیفه.
درهر صورت امیدوارم که به ارزوت برسی و شبانه قبول شی

این 4تا درسو بالای 60 بزنه زیر 300 میشه!
دوسته من فقط زبان 30 درصد
سیگنال 80
مغناطیس 40
مدار -2
زده بود رتبش شد 700

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمونه ای از کارنامه های موسسات بینش و آزمون سازمان سنجش.اطلاعاتی که یک موسسه در اختیار میذاره در کارنامه خیلی مهم هست.بینش یک فایل pdf غیر از عکسی که گذاشتم هم در اختیار میذاره که بیشتر جنبه مقایسه ای داره.

_MammStein_

عضو جدید
اخه می خواد دانشگاه شبانه قبول بشه اگه این درصدها رو نزنه که نمی تونه شبانه قبول شه که!

شما میگید باید بالای 60 بزنه 4تا درسو من میگم نیازی نیستش با این درصدا دوسته من 700 آورده شبانه دانشگاهای تهرانم فک کنم میاورد ولی خودش فقط 6 تا روزانه زد که شریفو تهران و امیرکبیر و تربیت مدرس و علم و صنعت زده بود آخریشم تبریز بود که تبریز قبول شد.همه انتخاباتشم سیستم مخابرات بود روزانه

Joe_Bel

کاربر ممتاز
تمرین

تمرین

تمرین بررسی سیستمهای قدرت
6 تا سوال ار یکی دو فصل اول هستش که سوال خوبی هستند
اینجا دانلود کنید
سوال 6 امشب گزینهاشو میزام فردا هم جوابهای تشریحی

_MammStein_

عضو جدید
به طور تقریبی هرکسی که بخواد روزانه یه دانشگاه خوب قبول بشه باید 5 تا درسشو 60 بزنه حالا اگه شبانه ی دانشگاه خوب بخوای قبول بشی باید 4 تا درس و 60 بزنی البته برای درس بر الکترونیک

شما انگار درصدای افرادی که ارشد میدن و رتبه خوب میارن و دانشگاه خوب هم قبول میشن رو نگا نکردید.
رتبه 12 کنکور امسال در زشته مخابرات
زبان 35
ریاضی 61
مدار 72
الکترونیک 16
کنترل 36
مغناطیس 55
سیگنال 80

3تا درس بالای 60 درصد زده

رتبه 25

ریاضی 52
مدار 47
الکترونیک 80
کنترل 24
مغناطیس 40
سیگنال 72

دوتا درس بالای 60 درصد داره و میانگین درصداش هم 45 درصده!
و خیلی مورد های دیگه اگه خواستی بگو بازم بگم

890031156

کاربر ممتاز
سلام دوستان...
مشخص نشد ازمون تعیین سطح سازمان سنجش دقیقا چه روزی برگزار میشه؟!
لطفا اگه کسی میدونه اعلام کنه...ممنون
سلا دوست عزیز
نه هنوز منم ثبت نام کردم هنوز که جوابی ندادن

pouyan87

عضو جدید
نمونه ای از کارنامه های موسسات بینش و آزمون سازمان سنجش.اطلاعاتی که یک موسسه در اختیار میذاره در کارنامه خیلی مهم هست.بینش یک فایل pdf غیر از عکسی که گذاشتم هم در اختیار میذاره که بیشتر جنبه مقایسه ای داره.

بسیار ممنون من تقریبا 1 ماه پیش این درخواستو از بچه ها کردم که کارنامه هاشونو بزارن راحت تر تصمیم بگیریم
دیگه جوابی ندادن و منم سنجش نوشتم
با این کارنامه ای هم که دیدم فک کنم نسبت به بینش کار درستی کردم
فقط یه سوال جامعا آماریشو سنجش ننوشته ؟ بینش جامعاش به چنتا می رسید ؟
شما که جفتشو دادین سوالات کدوم بهتر بوده ؟

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دورود بر دوستان
کتاب سیگنال تقدسی میخوام :دی نایابه :|
کسی جایی سراغ داره اینترنتی بفروشه ؟؟ (2-3 تا سایت کتابفروشی میشناسم ولی نداشتن . فقط یکی داشت که کلا هزینه ی ارسال زیاد میگیره)
سایت خود نصیر داره ولی ثبت نام که میکنی دیگه کد فعال سازی ارسال نمیکنه به ایمیل .

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان...
مشخص نشد ازمون تعیین سطح سازمان سنجش دقیقا چه روزی برگزار میشه؟!
لطفا اگه کسی میدونه اعلام کنه...ممنون

احتمالا 29 شهریور باشه
چون یکی از دوستانم زنگ زده بود پرسیده بود. گفته بودن تا آخر شهریور برگزار میشه

mohamad azizi

اخراجی موقت
احتمالا 29 شهریور باشه
چون یکی از دوستانم زنگ زده بود پرسیده بود. گفته بودن تا آخر شهریور برگزار میشه

ممنون از راهنماییت برای من جامعه آماری آزمون خیلی مهمه میشه راجع به جامعه آماریه آزمونه سنجش توضیح بدین

.V A H I D.

عضو جدید
ممنون از راهنماییت برای من جامعه آماری آزمون خیلی مهمه میشه راجع به جامعه آماریه آزمونه سنجش توضیح بدین
3 آزمون جامع سنجش(مرحله5و6و7) پارسال به ترتیب1349و1504و1612نفر شرکت کننده داشته.(امسال8مرحله ای شده)
امسال فک کنم بیشتر بشن چون تبلیغاتش بیشتر شده
خودمم مرددم کجا برم
بقیه بچه ها هم اگه از تعداد شرکت کنندگان موسسات دیگه خبر دارن بذارن.

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا