مسابقه علمی *** کی این علف هرز را می شناسه ؟

گلابتون

مدیر بازنشسته
ای جونم زیبا جونم...فدات

اینم سوال بعدی بفرمایید دوستان :

گلابتون

مدیر بازنشسته
گلاب خانم نگفتید جواب من درست بود یا نه؟

آقای اسماعیلی جسارتآ شما پیامهای پروفایلتون رو میخونید؟؟؟؟!!!

خیر قربان ظاهرآ درست نیست...

این پیامی بود که توی پروفایلتون نوشتم و متاسفانه تا الان افتخار پاسخگویی ندادید...
:w05:
سلام روزتون زیبا..
جناب اسماعیلی نمیدونم پاسخی که برای بخش علف هرز دادید صحیح هست یا خیر...چون نه اسم علمیش اونی هست که من میدونم نه اسم فارسیش...اما عکسهایی که با نامی که شما فرمودید سرچ کردم خیلی نزدیک هست. و همینطور بی تناسب به اسمی که فرمودید هم نیست...اینکه این گیاه در زمینهای شور رویش دارد.

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای اسماعیلی جسارتآ شما پیامهای پروفایلتون رو میخونید؟؟؟؟!!!

خیر قربان ظاهرآ درست نیست...

این پیامی بود که توی پروفایلتون نوشتم و متاسفانه تا الان افتخار پاسخگویی ندادید...
:w05:
سلام روزتون زیبا..
جناب اسماعیلی نمیدونم پاسخی که برای بخش علف هرز دادید صحیح هست یا خیر...چون نه اسم علمیش اونی هست که من میدونم نه اسم فارسیش...اما عکسهایی که با نامی که شما فرمودید سرچ کردم خیلی نزدیک هست. و همینطور بی تناسب به اسمی که فرمودید هم نیست...اینکه این گیاه در زمینهای شور رویش دارد.
سلام گلاب خانم، پیامتون را خوندم اما نمی دونستم باید چی جواب بدم! والا تا اونجایی که من میدونم خیلی به علف شور شبیهه، اگر هم علف شور نباشه به احتمال زیاد باید از خانواده چغندرقند (Chenopodiaceae)باشه...

گلابتون

مدیر بازنشسته
سلام گلاب خانم، پیامتون را خوندم اما نمی دونستم باید چی جواب بدم! والا تا اونجایی که من میدونم خیلی به علف شور شبیهه، اگر هم علف شور نباشه به احتمال زیاد باید از خانواده چغندرقند (Chenopodiaceae)باشه...

راستی اگه یه عکس دیگه هم بزارید ممنون میشم، چون عکس اولتون را من نمی تونم باز کنم متأسفانه...

سلام از بنده است قربان.
بفرمایید عکس جدید به همراه توضیحات..

[FONT=arial,helvetica,sans-serif]قاقل (باضم قاف دوم بخوانید) با نام علمی Batis maritime[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif] [/FONT] گیاهی است که در مناطق باتلاقی شور رویش دارد وکاملا به این شرایط عادت دارد و میتواند مورد چرای احشام قرار گیرد .قاقل در مناطق پست جلگه خوزستان که زهکشی نامناسب دارند بوفور دیده می شود .تحمل شوری تامیزان شوری آب دریا ست چرا که در سواحل دریا نیز یافت می شود نام انگلیسی این گیاهSaltwort است.

گلابتون

مدیر بازنشسته
نیست؟ Batis maritima

آفرین به شما حمید جان...کاملا پاسختون صحیح هست...

قاقل علف هرز مناطق باتلاقی شور ...
و دقیقا به همین خاطر بود که روی گفته های آقای اسماعیلی مردد شده بودم.

بفرمایید عزیزجان سوال بعدی با شماست...

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون گیاه جالبی بود، برای من تازگی داشت، اما لازم به توضیح است که این گیاه به عنوان یک علف هرز در فلور ایران مطرح نیست...

حمید 88

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
آفرین به شما حمید جان...کاملا پاسختون صحیح هست... http://pantee.persiangig.com/pantee farhangi/animated/flower.gif
قاقل علف هرز مناطق باتلاقی شور ...
و دقیقا به همین خاطر بود که روی گفته های آقای اسماعیلی مردد شده بودم.

بفرمایید عزیزجان سوال بعدی با شماست...
تشکر یکسالی دنبال اسم علمی این علف میگشتم چون تو عرصه جمن با زهکش ضعیف اونرو دیده بودم اگه دوستان موافقند زحمت سوال رو هم اقای اسماعیلی بکشند الان اینترنتم ذغال سنگیه

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
ببخشین یک سوال بپرسم این وسط !!! این گومبولی زرد هاش چیه اونوقت ؟؟؟ میوه اش ؟؟

گلابتون

مدیر بازنشسته
ممنون گیاه جالبی بود، برای من تازگی داشت، اما لازم به توضیح است که این گیاه به عنوان یک علف هرز در فلور ایران مطرح نیست...

خواهش میکنم ....
جدی؟ نمیدونستم...منبعی که از مدتها قبل برای شناخت بعضی از علفهای هرز ازش استفاده میکردم این اطلاعات رو داده بود که در حوزه خوزستان به عنوان علف هرز مطرح هست...
احتمالا با شناختی که شما از علف هرز فلور ایران دارید فرموده شما صحیح تر هست...ممنونم از راهنماییتون.

منبع جهت اطلاع دوستان

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تقلب:
batis-maritima
:D
يادت رفته بود اسمشو پاك كني
منم تقلب كردم
البته اگه درس ت باشه

حمید 88

کاربر ممتاز
حمید جان کجا رفتی؟ سوال بعد چی شد؟
سلام من واقعا شرمنده ام وقت یاری نداد اما این علف هرز (البته شاید خیلی هم هرز نباشه ) رو خودم تو عرصه های مختلف دیدم از چمن گرفته تا لابلای گل و درخت البته تا حالا خودم انرو بصورت توده انبوه ندیدم اینم عکسش 111.jpg

پیوست ها

• 11.jpg
    11.jpg
    6.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

حمید 88

کاربر ممتاز
بله من هم با شما موافقم، البته نام علمی درستش اینه:
Tragopogon graminifolius[/Qا

ابوذر جان تشکر اسم علمی درست را شما ذکر کردید اما اگه اجازه بدهید سوال بعدی را دوست اصفهانیمان مطرح کنند که اشاره خوبی به اسم فارسی و علمی(با کمی اشتباه لپی) داشتند البته ارقام زیادی دارد و اینطور که شنیده ام شنگ ارزش دارویی وخوراکی هم دارد

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله من هم با شما موافقم، البته نام علمی درستش اینه:
Tragopogon graminifolius[/Qا

ابوذر جان تشکر اسم علمی درست را شما ذکر کردید اما اگه اجازه بدهید سوال بعدی را دوست اصفهانیمان مطرح کنند که اشاره خوبی به اسم فارسی و علمی(با کمی اشتباه لپی) داشتند البته ارقام زیادی دارد و اینطور که شنیده ام شنگ ارزش دارویی وخوراکی هم دارد
خواهش میکنم حمید جان، بله درست میفرمائید دوست اصفهانی مون اول جواب دادند و من فقط پاسخ ایشون را تأیید کردم. دوست عزیز منتظر سوال جدید شما هستیم...

بالا