تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Solid Works

yarihaker

عضو جدید
سلام
برای تبدیل کردن یا ایجاد قطعه ای به روش sheet metal دو نکته را باید مورد توجه قرار داد و اگر این دو نکته رعایت شود آن قطعه را هر شکلی داشته باشد می توان توسط بخش sheet metal تولید کرد. نکته اول در نحوه شکل گرفتن قطعه است. تنه اصلی قطعه باید بر اساس برش و خم بوجود بیاید یعنی اگر ورق خام را در نظر بگیریم برای شکل دادن قطعه، ورق دچار تغییر فرم و کشیدگی در دو راستا نشود. نکته دوم این است که گسترده جسم واقعا در یک تکه ورق قرار بگیرد و بخش های مختلف قطعه در شکل گسترده روی هم افتادگی ایجاد نکنند.
متاسفانه من نتوانستم فایل شما را باز کنم (نسخه فایل بالاتر از نسخه برنامه من است). اما از روی شکل و نمای دیدی که گذاشته اید به نظر می رسد اگر سطح گسترده قطعه را در نظر بگیریم قطعه دچار روی هم افتادگی می شود که صحیح نیست. البته شاید نمای دید نمای درستی نیست و من اشتباه می کنم.

فایل ضمیمه مثالی از ایجاد یک مارپیج به روش sheet metal است که در آن از دو helix و دستور lofted-bend استفاده شده است.

مشاهده پیوست 126269

هدف از این سایت، کمک به دیگران است. به دوستان توصیه می کنم از ایجاد رقابت کاذب و ... پرهیز کنند.
آقا خیلی کارت درسته
واقعا ممنون

alamdar_313

عضو جدید
سلام دوستان

من جدیدا یک آموزشی از این نرم افزار دانلود کردم که انصافا خیلی عالیه (فقط خدا کنه صاحبش راضی باشه چون اسکن یک کتابه)

اما مال چند سال پیشه و قسمت hole wizard اون خیلی تغییر کرده (من از 2012 استفاده میکنم)

میخواستم بپرسم چطوری باید این هارو با هم تطبیق بدم و در 2012 از این آموزش استفاده کنم

مثلا این یکی از صفخات آموزش هست که گفته تنظیمات این قسمت را طبق شکل انجام دهید اما اکثر این گزینه هارو نتونستم در نسخه 2012 پیدا کنم(تصویر ضمیمه شده)sol.jpg

من چه کنم ؟ لطفا راهنمایی کنید که بدجور گیرم:(

alamdar_313

عضو جدید
یک سوال دیگه هم داشتم ... من قبلا هر شکلی میخواستم بکشم یک کادر باز میشد و اندازه هارو میتونستم همونجا وارد کنم و کار رو خیلی راحت میکرد

اما الان اون کادر سفید موقع طراحی باز نمیشه ...چطور باید دوباره فعالش کنم؟

phvcss

عضو جدید
یک سوال دیگه هم داشتم ... من قبلا هر شکلی میخواستم بکشم یک کادر باز میشد و اندازه هارو میتونستم همونجا وارد کنم و کار رو خیلی راحت میکرد

اما الان اون کادر سفید موقع طراحی باز نمیشه ...چطور باید دوباره فعالش کنم؟
tools - options - system options - input dimension value - check

alamdar_313

عضو جدید
دوستان کسی کتاب آموزش فارسی نسخه های جدید رو داره بده دانلود کنیم؟

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
سلام
برای تبدیل کردن یا ایجاد قطعه ای به روش sheet metal دو نکته را باید مورد توجه قرار داد و اگر این دو نکته رعایت شود آن قطعه را هر شکلی داشته باشد می توان توسط بخش sheet metal تولید کرد. نکته اول در نحوه شکل گرفتن قطعه است. تنه اصلی قطعه باید بر اساس برش و خم بوجود بیاید یعنی اگر ورق خام را در نظر بگیریم برای شکل دادن قطعه، ورق دچار تغییر فرم و کشیدگی در دو راستا نشود. نکته دوم این است که گسترده جسم واقعا در یک تکه ورق قرار بگیرد و بخش های مختلف قطعه در شکل گسترده روی هم افتادگی ایجاد نکنند.
متاسفانه من نتوانستم فایل شما را باز کنم (نسخه فایل بالاتر از نسخه برنامه من است). اما از روی شکل و نمای دیدی که گذاشته اید به نظر می رسد اگر سطح گسترده قطعه را در نظر بگیریم قطعه دچار روی هم افتادگی می شود که صحیح نیست. البته شاید نمای دید نمای درستی نیست و من اشتباه می کنم.

فایل ضمیمه مثالی از ایجاد یک مارپیج به روش sheet metal است که در آن از دو helix و دستور lofted-bend استفاده شده است.

مشاهده پیوست 126269

هدف از این سایت، کمک به دیگران است. به دوستان توصیه می کنم از ایجاد رقابت کاذب و ... پرهیز کنند.
من از همه دوستان عذر خواهی میکنم بابت به حاشیه کشیده شدن بحث.
و از پاسخ شما تشکر میکنم.

alamdar_313

عضو جدید
سلام

من امروز خواستم مدل جدیدی نو سالید بزنم که این ارور رو موقع باز کردن نیو گرفتم :

some templates are not present

لازم به ذکره که مدل های قبلی که زدم رو باز میکنه اما مدل جدید نمیسازه

marsel2010

عضو جدید
سلام

من امروز خواستم مدل جدیدی نو سالید بزنم که این ارور رو موقع باز کردن نیو گرفتم :

some templates are not present

لازم به ذکره که مدل های قبلی که زدم رو باز میکنه اما مدل جدید نمیسازه

سلام
مشکلت حل شد؟
کرکی که کردی خوب بوده؟
موقعی که از اینترنت استفاده میکردی آوردیش بالا؟
چه نسخه ایه؟
ممکنه به سرورش وصل شده باشه و از کرک در اومده باشه!

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز سلام
کتاب خوبی درباره سالیدورک سراغ داری که بگیرم؟
بیشترش مثال باشه و روش رسمشونم توضیح داده باشه
اگه کتابی سراغ داری ممنون میشم معرفی کنی

marsel2010

عضو جدید
دوست عزیز سلام
کتاب خوبی درباره سالیدورک سراغ داری که بگیرم؟
بیشترش مثال باشه و روش رسمشونم توضیح داده باشه
اگه کتابی سراغ داری ممنون میشم معرفی کنی

سلام علیکم
والله کار کردن با نرم افزار های ترسیمی و CAD زیاد سخت نیست. اصلا طوری می سازن که هر کسی بتونه راحت استفاده کنه. در مورد شما باید بگم که بهتره نخرین(اصلا به همه میگم). دیروز تو نمایشگاه کتاب بودم. دوتا کتاب ساده خریدم شد 20 هزار تومن! کتاب خیلی گرون شده. تازه میگن هنوز بیشتر میشه. پس با خرید کتاب شما پولتو دور می اندازی. در حالی که فیلم آموزشی خیلی خوب از همین سالید ورک به فارسی روی نت هست که یا می تونی دانلود کنی یا بخری. خریدش اصلا فکر نمی کنم از خود کتاب گرون تر در بیاد. یه مجموعه آموزشی ویدئویی بخر و ازش لذت ببر.
بگردی راحت پیدا میکنی.
امیدوارم نظرم به کارت بیاد
best regard!

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
سلام
اق من میخوام یه sketch رو حجم بدم
بعد این error رو میده

یا جایی از اسکچ باز است یا چند نقطه از چند منحنی روی هم افتاده اند. اسکچ می تواند دارای چند مجموعه منحنی باشد ولی هر مجموعه منحنی باید کاملا بسته باشد و با دیگری برخورذ یا تماس نداشته باشد.

marsel2010

عضو جدید
توی part من نه میتونم pattern بزنم نه mirror
http://4ax.ir/images/XlhHS.png

سوالت کامل نیست.
شکلی که می خوای بزنی چطوریه؟
همینیه که گذاشتی؟
کدوم میرر یا پترن(اسکیچ یا....)؟
چطوری می خوای پترن یا میرر بزنی؟
----------------------------------------------
مهندس می خوام یه حرفی بزنم امیدوارم که شما بهت بر نخوره. متاسفانه بیشتر بچه ها تا یه چیز رو رک میزنن سریع ناراحت میشن درحالی که من فقط می خوام کمکشون کنم.
حقیقتش من به پست های شما خوب دقت میکنم و یه چیز متوجه شدم. ظاهرا شما با ابزار ها و روش استفاده از ابزار ها و قوانین استفاده شون زیاد آشنا نیستین. اگه یه کتاب فارسی آشنایی با ابزار ها و قوانینشون داشته باشی بهت قول میدم دیگه اینجا نمی یای! چون بیشتر مشکلاتت حل میشه.
دیگه خود دانی!

آخرین ویرایش:

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
توی part من نه میتونم pattern بزنم نه mirror
http://4ax.ir/images/XlhHS.png

علت خطا در این است که نتیجه کار pattern بیرون از جسم می افتد. بطور کلی هر نوع patternی که استفاده کنید یا در آن یک دستور یا ویژگی را تکرار می کنید (مثلا یک سوراخ را) یا کل یک جسم را تکرار می کنید. در حالت اول (مثلا همان سوراخ) در واقع جسم همان یک تکه ای است که بوده است و قرار نیست دستور pattern تکه های جدیدی ایجاد کند پس تنظیمات دستور باید طوری باشد که هیچ از نمونه ها خارج از جسم نیافتند مثلا اگر سوراخ را تکرار می کنید هیچکدام از نمونه های سوراخ بیرون از جسم نیافتد وگرنه باعث خطا می شود که به احتمال قوی در مورد شما همین اتفاق افتاده است. احتمالا دستور extrude را تکرار کرده اید و چون نمونه های بیرون از بدنه جسم اولیه افتاده است باعث خطا شده است.
حالت دوم pattern هم زمانی است که می خواهید از یک جسم چند تا مشابه آن را بطور مجزا ایجاد کنید. مثلا یک تکه ورق تقویت کننده ایجاد کرده اید و می خواهید نمونه هایی از آن را در جای دیگر جسم استفاده کنید. بنابراین نمونه های مجزا از نمونه اولیه هستند و در این حالت باید از بخش body در دستور pattern استفاده کرد.

alamdar_313

عضو جدید
سلام

آیا آموزش فارسی روی اینترنت در زمینه استفاده از قابلیت های شبیه سازی و همچنین تحلیل های نرم افزار سالیدورک وجود داره؟

alamdar_313

عضو جدید
نوشتم که ! یک آموزش کامل از قسمت های شبیه سازی و تحلیل استاتیکی و داینامیکی

alamdar_313

عضو جدید
اگر کرک نسخه 64 بیتی 2012 رو هم کسی قرار بده ممنون میشم . نرم افزار من 7 روز دیگه expire میشه

alamdar_313

عضو جدید
آموزش فارسی سالید ورک رو کسی داره یا میتونه آپلود کنه؟ اون 3 لینکی که تو خیلی سایت ها هست اما همش خرابه

alamdar_313

عضو جدید
چرا نمیری دنبال کتاب
یادگیرش پایدارتر

اولش اینکه پول مول موجود نیست (یعنی هست اما اینقدر چیزای دیگه هم هسن که .... !)
بعدشم اینکه معمولا تا یه کتابی بیاد نوشته بشه و ویرایش و چاپ و ... مهمولا ورژن جدید نرم افزار اومده اما فایلای آموزشی معمولا سریع ساخته میشه و به روز تره

آخرش هم اینکه من بیشتر دنبال یکسری نکته هستم و نمیخوام هزینه اضافی برای چیزایی که بلد بودم بکنم

iranika

عضو جدید
اولش اینکه پول مول موجود نیست (یعنی هست اما اینقدر چیزای دیگه هم هسن که .... !)
بعدشم اینکه معمولا تا یه کتابی بیاد نوشته بشه و ویرایش و چاپ و ... مهمولا ورژن جدید نرم افزار اومده اما فایلای آموزشی معمولا سریع ساخته میشه و به روز تره

آخرش هم اینکه من بیشتر دنبال یکسری نکته هستم و نمیخوام هزینه اضافی برای چیزایی که بلد بودم بکنم
اون چیزی که من تجرببه کردم،اینکه نکات رو فقط میشه تو کتاب ها و مقالات پیدا کرد
اگه فیلمی هم واسه دانلود پیدا کنی که واسش پول ندی معلوم می شه که خیلی قدیمه
و اینه نرم افزار های مکانیک ورژن هاش خیلی باهم فرق ندارن!یعنی اینطوری نیست که یکهو تحول ایجاد کنه و دیگه ازش سر در نیاری
بازم هرطور که خودتون صلاح میدونی

alamdar_313

عضو جدید
من هرچی مدل سالیدورک از سایت http://grabcad.com/ دانلود میکنم مشکل داره
اولش کامل باز میشه اما قبل اینکه بشه با مدل کار کرد سوال میکنه فلان قطعه آدرسش کحاست ؟ و توی فایلها هم من میگردم پیدا نمیکنم برای همین کنسل میکنم . آخرش میبینم از یک مدل کامل که اول باز شده بود مثلا فقط پیچ هاش باقی میمونه!!!

قضیه چیه؟ چرا اینطوری میشه؟

alamdar_313

عضو جدید
من هرچی مدل سالیدورک از سایت http://grabcad.com/ دانلود میکنم مشکل داره
اولش کامل باز میشه اما قبل اینکه بشه با مدل کار کرد سوال میکنه فلان قطعه آدرسش کحاست ؟ و توی فایلها هم من میگردم پیدا نمیکنم برای همین کنسل میکنم . آخرش میبینم از یک مدل کامل که اول باز شده بود مثلا فقط پیچ هاش باقی میمونه!!!

قضیه چیه؟ چرا اینطوری میشه؟

الان بالاخره یکیش بعد از 10 تا باز شد کامل ... اون قبلی ها انگار یکسری فایل هارو از قصد نگذاشته بودند (واسم عجیب بود که پس چرا اولش کامل نشون میده و ....!)

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها کتابی سراغ دارین که اکثرا مثال داشته باشه با روش ترسیم؟
یه کتا بود به اسم مرجع کامل سالیدورک 2009 اما دیگه چاپ نشده
مثالای خوبی داشت
دست استادمون دیدمش اما دیگه تجدید چاپ نشده
اگه دوستان کتابی درباره سالید سراغ دارن معرفی کنن

h.ahmadik

عضو جدید
سلام کسی با solidwork estimstion cost کار کرده برا محاسبه قیمت تمام شده قطعات ماشینکاری و ورقکاریه ممنون میشم اگه تطلاعاتی دارید