سوالات و درخواستهای اقتصاد كشاورزي

forugh-69

عضو جدید
سلام. استاد بهم یک موضوع پایان نامه داده ولی فکر میکنم منابع برای این موضوع کم باشه. خود استاد این اجازه رو بهم داده که اگر موضوع بهتر پیدا کردم اون رو برای پایان نامه انتخاب کنم. از دوستان میخواستم بپرسم موضوعی سراغ دارند که منابع در اون زیاد باشه و کار تحقیقی کمتری نیاز داشته باشه. موضوع پیشنهادی استاد یارانه های نهاده های کشاورزیه
نقش توسعه جهانگردی در اقتصاد
تاثیر کنترل نرخ ارز بر درامد ملی کشور
اثر بخشی هدفمند کردن یارانه ها بر gdp

kamallotfi

عضو جدید
امار10 سال گذشته سهم کشاورزی در تولید

امار10 سال گذشته سهم کشاورزی در تولید

من دانشجویی کشاورزی در رشته اقتصاد هستم لطف کنید که این نمودار را به من بدهید:que:

buf

عضو جدید
سلام بر همه ی هم رشته ای های عزیز
می خواستم بدونم ما بعد از فارغ التحصیلی کجاها می تونیم کار کنیم و چیکار می کنیم ؟

forugh-69

عضو جدید
به دنبال مقاله ای راجع ب قیمت گذاری کیفی هستم.

به دنبال مقاله ای راجع ب قیمت گذاری کیفی هستم.

به دنبال مقاله ای راجع ب قیمت گذاری کیفی هستم.قیمت گذاری محصولات کشاورزی. پنیر و لوبیا رو خودم دارم. واسه پایان نامه ام میخوام

maryam.moh

عضو جدید
سلام دوستایه عزیز من عضو جدیدم و تازه فارق التحصیل اقتصاد کشاورزی شدم ظرفیت هایه دانشگاهیه ارشدو لازم دارم میتونید راهنماییم کنید؟:)

2fish

عضو جدید
سلام دوستان من دنبال کتاب آمار 2 نوشته عادل آذر جلد دوم میگردم.میشه اگه دارید واسم بفرستید؟
این هم ایمیلم
sa_m1368@yahoo.com

amir.a.s

عضو جدید
فوری،فوری!!!!!

فوری،فوری!!!!!

از دوستان کسی هست که یه مقاله در مورد بررسی مزیت نسبی گل رز به من بده.....:(

milad gholami

عضو جدید
کمک خیلی خیلی واجب
سلام دوستان من به آموزش حل جیره دام به روش خطی فازی نیاز دارم برای اقتصادی کردن جیره خواهشن کمکم کنید این روش رو یادم دهید
ممنون

memol_mary

عضو جدید
آقای مهندس در مورد مزیت نسبی که زیاد کارشده ولی در مورد گل ها اطلاعی ندارم .اگه تو سایت sidوgoogleدنبالش بگردین حتما پیدا میکنین.موفق باشید

yasse_sepid

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه اقتصادی های عزیز

یه سری سوال استادمون برامون مطرح کرده. که سرشون گیریم.. فعلا یکیشو میذارم اگه پاسخ بدید ممنون میشم...

فرض کنید کالای x کالای پست باشد.با افزایش درآمد مصرف کننده و در نظر گرفتن اینکه کالای Y جایگزین کالای x است چه اتفاقی برای منحنی تقاضای فرد AوB و منحنی تقاضای بازار خواهد افتاد؟

راهنمایی ها ی که استاد محتــــــرم درمورد این سوال فرمودند: ما کلا باید حالات های مختلف رو تک تک برسی و منحنی های خواسته شده رو براشون رسم کنیم...

برای کالای Y دو حالت داریم 1- پست باشد 2- پست نباشد...
دو حالت رو هم در افراد میتونیم در نظر بگیریم...
حداقل دوحالت هم برای بازار...

احتمالا این سوالاو برای کوییز هفته آینده مون میاره،ممنون میشم کمکم کنید...

yasse_sepid

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه اقتصادی های عزیز

یه سری سوال استادمون برامون مطرح کرده. که سرشون گیریم.. فعلا یکیشو میذارم اگه پاسخ بدید ممنون میشم...

فرض کنید کالای x کالای پست باشد.با افزایش درآمد مصرف کننده و در نظر گرفتن اینکه کالای Y جایگزین کالای x است چه اتفاقی برای منحنی تقاضای فرد AوB و منحنی تقاضای بازار خواهد افتاد؟

راهنمایی ها ی که استاد محتــــــرم درمورد این سوال فرمودند: ما کلا باید حالات های مختلف رو تک تک برسی و منحنی های خواسته شده رو براشون رسم کنیم...

برای کالای Y دو حالت داریم 1- پست باشد 2- پست نباشد...
دو حالت رو هم در افراد میتونیم در نظر بگیریم...
حداقل دوحالت هم برای بازار...

احتمالا این سوالاو برای کوییز هفته آینده مون میاره،ممنون میشم کمکم کنید...

کسی نیست بهم کمک کنه؟؟!؟...

saman samani

عضو جدید
مقاله تعاونی

مقاله تعاونی

سلاممممممممم
خوفین؟
من چند تا مقاله انگلیسی مربوط به تعاونی میخام با ترجمه فارسیش کسی میتونه کمک کنه؟:gol:

perana

عضو جدید
فوری فوری: نرم افزار spss

فوری فوری: نرم افزار spss

با سلام خدمت مهندسین عزیز

خواهش می کنم اگر کسی نرم فزار spss ‌رو داره برام ارسال کنه

خیلی ضروریه

مرسی

eliiiiiiiiii

عضو جدید
تابع تولید می خوام

تابع تولید می خوام

سلام
دوستان کسی میتونه تابع تولیدی مثال بزنه که دقیقا شکلش مثل همون تابع تولید اصلی بشه یعنی اول صعودی فزاینده باشه بعد صعودی کاهنده بعدشم نزولی؟

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزيز فصل امتجحاناته... و يا اگر هم امتحانات نباشه.. هر مهندسي كه مراجعه ميكنه مطلبتون و سوالونو ميخونه.. اگر بدونن حتما جواب ميدن...
پس جواب ندادن دليل بر بي احترامي و بي توجهي نيست...
انشالله دوستان بتوانند سوال شما رو جواب بدن..
:)

مرضیه 20

عضو جدید
سلام عزیزم.
y=0/5+1/2 log X1+0/7logX2-0/3logX3
X1=دارو 1/2بزرگتر از 1 درنتیجه درنناحیه یک تولید قرار داره و باید مصرف دارو را افزایش دهیم.
X2=نیروی کار 0/7 کمتر از 1 درنتیجه در ناحیه دو تولید قرار دارد و میزان نیروی کار خوب است.
X3=علوفه 0/3- کمتر از 1 در نتیجه در ناحیه سه تولید قرار دارد و باید مصرف علوفه را کم کرد.
البته چون گرایش من علوم دامی مثالم درمورد دامپروری شما با توجه به گرایشتون میتونین اسمیو عوض کنید.

مرضیه 20

عضو جدید
[h=2][/h]
سلام عزیزم.
y=0/5+1/2 log X1+0/7logX2-0/3logX3
X1=دارو 1/2بزرگتر از 1 درنتیجه درنناحیه یک تولید قرار داره و باید مصرف دارو را افزایش دهیم.
X2=نیروی کار 0/7 کمتر از 1 درنتیجه در ناحیه دو تولید قرار دارد و میزان نیروی کار خوب است.
X3=علوفه 0/3- کمتر از 1 در نتیجه در ناحیه سه تولید قرار دارد و باید مصرف علوفه را کم کرد.
البته چون گرایش من علوم دامی مثالم درمورد دامپروری شما با توجه به گرایشتون میتونین اسمیو عوض کنید.​

sweetie-park

عضو جدید
سلام به همه دوستان.
یه سوال دارم.شما می دونید توابع زوج و فرد در اقتصاد چه کاربردی دارن؟؟احتمالا بچه هایی که اقتصاد ریاضی پاس کردن میدونن.به من گفتن تو روش سیمپلکس کاربرد داره.درسته؟؟اگه آره چه جوری توجیه میشه؟
ممنون میشم اگه کمکم کنین....:heart::)

آرام ک

عضو جدید
سوال در مورد گلخانه

سوال در مورد گلخانه

سلام. من یه سری سوال در مورد کشت خیار گلخانه ای دارم.
مقدار نهاده های مورد نیاز رو لازم دارم. مثلا
1) مقدار سوخت مصرفی؟
2) مقدار کود شیمیایی و دامی و سم؟
ممنون

saeedsrp

عضو جدید
اقتصاد اکولوژیک

اقتصاد اکولوژیک

خوب من از همينجا تبريك مجدد ميگم برا افتتاح بخش اقتصاد كشاورزي باشگاه اميدوارم بتونه جوابگوي دوستاني كه ميان اينجا باشه:gol:

دوستان عزيز هم لطف كنن هر سوال یا درخواستی در بخش اقتصاد كشاورزي دارن همينجا بپرسن

{{ با سلام ...یک تحقیق کلاسی دارم در مورد اندازه گیری حداکثر آلودگی قابل تحمل در اقتصاد اکولوژیک ...به کمک شما نیاز دارم
این آدرس ایمیل منه..ترم دوم ارشد آگرواکولوژی هستم
srp.rashidi68@yahoo.com

Zara1

عضو جدید
سلام دوستان.:gol:
لطفاً اگر کسی میتونه کمکم کنه.:cry:
نیاز به یه طرح توجیهی دارم واسه تاسیس یه مزرعه پرورش بوقلمون یه هکتاری+ همه تجهیزات مربوطه.{ هزینه های به روز}:smile:
قضیه جدیه؛ خودمم ی کارایی انجام دادم.:w21:

آراده

عضو جدید
من یه سوال دارم، اصلا اقتصاد کشاورزی در یک جمله یعنی چی و به چه دردی میخوره؟!

اقتصاد کشاورزی بخش عمده و عظیمی رو از کشاورزی در بر می گیره در واقع اگر کسانی کننده کار باشن می تونن با این علم مانع زیان کشاورزان ، انباشت محصولات و فسادپذیری ، بازاریابی و بازار رسانی ، صادرات و ممانعت از واردات و همچنین مانع مشکل تار عنکبوتی برای سایر محصولات و ... می شود .
خلاصه بگم خیلی جای کار داره فقط باید بهش بها بدن ......................

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
اقتصاد کشاورزی بخش عمده و عظیمی رو از کشاورزی در بر می گیره در واقع اگر کسانی کننده کار باشن می تونن با این علم مانع زیان کشاورزان ، انباشت محصولات و فسادپذیری ، بازاریابی و بازار رسانی ، صادرات و ممانعت از واردات و همچنین مانع مشکل تار عنکبوتی برای سایر محصولات و ... می شود .
خلاصه بگم خیلی جای کار داره فقط باید بهش بها بدن ......................
مشکل تارعنکبوتی یعنی چی؟! بیشتر توضیح میدین؟

آراده

عضو جدید
مشکل تارعنکبوتی یعنی چی؟! بیشتر توضیح میدین؟

تار عنکبوبتی یه نموداره که دقیقا شبیه تار عنکبوته
برای محصولات کشاورزی که بدون هماهنگی و بدون توجه به سطح زیر کشت در کشور مربوط میشه
مثل سیب زمینی اگه توجه کرده باشید یکسال شدید سیب زمینی زیاده و قمیمت پایین چون سطح زیر کشت کشور زیاده در حالی که سال بعد کشاورزا از ترس قیمت سال قبل دیگه کشت نمکنن و سال جدید شدید قیمت سیب زمینی بالا میره
و برای سایر محصولات این مشکل پیش میاد اگه بزرگای کشور به فارغ التحصیلای کشاورزی بها بدن و این تحقیقات رو به اونا بسپارن دیگه از مشکلات نداریم.

آراده

عضو جدید
تار عنکبوبتی یه نموداره که دقیقا شبیه تار عنکبوته
برای محصولات کشاورزی که بدون هماهنگی و بدون توجه به سطح زیر کشت در کشور مربوط میشه
مثل سیب زمینی اگه توجه کرده باشید یکسال شدید سیب زمینی زیاده و قمیمت پایین چون سطح زیر کشت کشور زیاده در حالی که سال بعد کشاورزا از ترس قیمت سال قبل دیگه کشت نمکنن و سال جدید شدید قیمت سیب زمینی بالا میره
و برای سایر محصولات این مشکل پیش میاد اگه بزرگای کشور به فارغ التحصیلای کشاورزی بها بدن و این تحقیقات رو به اونا بسپارن دیگه از مشکلات نداریم.

برا اطلاعات بیشتر کتاب اقتصاد کشاورزی - دکتر مجید کوهپایی

آراده

عضو جدید
سلام دوستان.:gol:
لطفاً اگر کسی میتونه کمکم کنه.:cry:
نیاز به یه طرح توجیهی دارم واسه تاسیس یه مزرعه پرورش بوقلمون یه هکتاری+ همه تجهیزات مربوطه.{ هزینه های به روز}:smile:
قضیه جدیه؛ خودمم ی کارایی انجام دادم.:w21:

سلام
طرح بوقلمون توجیه نداره
برای چه کاری و چه ارگانی نیاز دارید ؟

آراده

عضو جدید
{{ با سلام ...یک تحقیق کلاسی دارم در مورد اندازه گیری حداکثر آلودگی قابل تحمل در اقتصاد اکولوژیک ...به کمک شما نیاز دارم
این آدرس ایمیل منه..ترم دوم ارشد آگرواکولوژی هستم
srp.rashidi68@yahoo.com

سلام
می تونید کتاب های اقتصاد منابع طبیعی و یا کتاب اقتصاد محیط زیست رو تهیه کنید
اطلاعات خوبی دارن
بهتون کمک میکنه