رفع اشکال مربوط به:3DMAX

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام
سوالی داشتم در مورد متریال ادیتور-مکس2013
رندر من در حالت دیفالت هست و به این صورت نشون داده میشه slot ها !!
و حتما باید از مپ برو زر، استاندارد رو کلیک کنم تا یه حالت عادی برگرده...و بعد که رست متریال ادیتور رو میزنم،مجدد برمیگرده به این حالت
چرا این اتفاق میوفته!؟؟
ممنون از راهنمایی ...

مشاهده پیوست 156828

درست نفهمیدم--یعنی دوست دارید حالت دیفالت متریال ادیتورتون کامپمت باشه؟؟همین تصویری که گذاشتید.

farnaz F

عضو جدید
سلام ببخشید من ت. نصب برنامه مشکل دارم .وقتی به patchنرم افزار میرسه این ارور رو میده: could not get debug privilege!Are you admin?
برای درست شدنش باید چیکار کنم؟می تونه مشکلش به خاطر ویندوز باشه؟؟من از ویندوز8 استفاده می کنم

gef

عضو جدید
درست نفهمیدم--یعنی دوست دارید حالت دیفالت متریال ادیتورتون کامپمت باشه؟؟همین تصویری که گذاشتید.

ورژن های دیگه از مکس اینجوری نبود.وقتی که ران میشه متریال رو میزنیم همه slot ها در حالت استاندارد قرار دارن.ولی عکسی که مشاهده میکنید در حالت اولیه که رندر من در حالت دیفالت هست، به این صورت نمایش داده میشه!! و وقتی reset material editor رو میزنم اتفاقی نمیوفته
امتحان کردم،یکی از slot هارو از map browser به حالت استاندارد تیدیل کردم..و بعد که مجددا reset material editor رو زدم باز برگشت به حالتی که توو عکس مشخصه!
برام سواله که چرا این اتفاق میوفته؟!!

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام ببخشید من ت. نصب برنامه مشکل دارم .وقتی به patchنرم افزار میرسه این ارور رو میده: could not get debug privilege!Are you admin?
برای درست شدنش باید چیکار کنم؟می تونه مشکلش به خاطر ویندوز باشه؟؟من از ویندوز8 استفاده می کنم

روش کلیک راست کنید و Run as administrator رو بزنید

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
ورژن های دیگه از مکس اینجوری نبود.وقتی که ران میشه متریال رو میزنیم همه slot ها در حالت استاندارد قرار دارن.ولی عکسی که مشاهده میکنید در حالت اولیه که رندر من در حالت دیفالت هست، به این صورت نمایش داده میشه!! و وقتی reset material editor رو میزنم اتفاقی نمیوفته
امتحان کردم،یکی از slot هارو از map browser به حالت استاندارد تیدیل کردم..و بعد که مجددا reset material editor رو زدم باز برگشت به حالتی که توو عکس مشخصه!
برام سواله که چرا این اتفاق میوفته؟!!

شما از تردی دیزاین استفاده میکنید--که یه سری تغییرات نسبت به مکس داره

طبق تصویر

g.jpg سمت راست مربوط به تم مکسه---سمت چپ نوع نمایش متریال نسبت به موتور رندر--ماله شما الان رو منتال ری قرار داره!! به این خاطر اینطوری شده

آخرین ویرایش:

O . P . O . S

عضو جدید
[h=2]کسی میتونه یه نورپردازی ساده برای من انجام بده؟[/h]سلام.چند روز دیگه تحویل دارم خیلی سعی کرم خورم انجام بدم ولی نشد.کسی میتونه به من کمک کنه؟

jeje

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز من 3dmax 2014 کار میکنم می خوام منظره یا اسمان برای بک گراند صفحه بدم ،تو رندر فقط ی گوشه از اسمان یا منظره میندازه؟ کسی تنظیماتشو بلده؟

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیز من 3dmax 2014 کار میکنم می خوام منظره یا اسمان برای بک گراند صفحه بدم ،تو رندر فقط ی گوشه از اسمان یا منظره میندازه؟ کسی تنظیماتشو بلده؟

با فتوشاپ بعتر میشه این کار رو کرد!
توی مکس هم کافیه به باکس پشت ساختمون یا... قرار بدی. ومتریالی بدی که تکسچر اون آسمونه--بهتره متریالت از نوع V-ray lightباشه

mandana-n

عضو جدید
سلام دوستان
کسی میدونه چرا آرک شیدرهای من متریال ندارن؟
قبلا داشتن ولی الان هرچی هم پاک میکنم و دوباره نصب میکنم فایده نداره بیشتر گوی ها متریال ندارن

اینم عکسش:

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام دوستان
قبلا داشتن ولی الان هرچی هم پاک میکنم و دوباره نصب میکنم فایده نداره بیشتر گوی ها متریال ندارن

اینم عکسش:

مپهای متریال آماده رو داخل فولدرmap مکس کپی کنید

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
سلام دوستان من 3 تا سوال داشتم:
1- داخل نرم افزار این جهت نماهای محور ها محو شده و من نمیتونم حول محور مشخصی مدلمو حرکت بدم مشکل چیه؟
2-چرا بعضی وقت ها یه رنگ که به یه موضوع میدم اعمال نمیشه؟
3-وقتی موضوعی رو array میکنم آیا با اعمال تغییرات روی موضوع اصلی بقیه هم تغییر میکنن؟
ممنونم ببشخید اول کاری سوالات زیاد بود;)

mandana-n

عضو جدید
سلام دوستان

اینم عکسش:

مپهای متریال آماده رو داخل فولدرmap مکس کپی کنید

یه دنیا تشکر
من متریال ها رو با فولدرش کپی می کردم اشکال کارم این بود.

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام دوستان من 3 تا سوال داشتم:
1- داخل نرم افزار این جهت نماهای محور ها محو شده و من نمیتونم حول محور مشخصی مدلمو حرکت بدم مشکل چیه؟
2-چرا بعضی وقت ها یه رنگ که به یه موضوع میدم اعمال نمیشه؟
3-وقتی موضوعی رو array میکنم آیا با اعمال تغییرات روی موضوع اصلی بقیه هم تغییر میکنن؟
ممنونم ببشخید اول کاری سوالات زیاد بود;)

1- x روبزن
2-رنگ نمیگیره-ولی متریال رنگی چرا!
3-اگه گزینه instance فعال باشه تغییر میکنه

به این سوالات توتایپیکهای قبلی پاسخ داده شده--بهتره که تایپیک رو یه بار یا چندبار مطالعه کنید--خیلی مفیده

z_r

عضو جدید
سلام دوستان.. من نرم افزار مکس 2013از بازار گرفتم و نصب کردم اما اصلا هیچ جاش ننوشته که دیزاینه یا استودیو..من دیزاین می خواستم..چطوری بفهمم؟

آرتميس.artmiss

عضو جدید
سلام دوستان
کسی می دونه چه جوری میشه کاری کرد که مثلا برای یه رندر طولانی رندر که تموم شد اتومامیک نتیجه رندر saveبشه؟خیلی فوری احتیاج دارم.ممنون میشم هر کی می دونه جواب بده.مرسی:gol::gol:

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی می دونه چه جوری میشه کاری کرد که مثلا برای یه رندر طولانی رندر که تموم شد اتومامیک نتیجه رندر saveبشه؟خیلی فوری احتیاج دارم.ممنون میشم هر کی می دونه جواب بده.مرسی:gol::gol:

llll.jpg

Ashkan R

عضو جدید
بهترین روش برای کم کردن حجم صحنه مخصوصا در نماهای داخلی چیه؟
چون هرچه قدر آبجکت اضافه بشه پولی لاین ها بیشتر میشه و حرکت در صحنه سخت تر میشه
چیزی که دیدم استفاده میشه انتخاب آبجکت و انتخاب گزینه V-ray export mesh هست ولی بعضی وقتا جواب نمیده
مثلا توی صحنه زیر وقتی پرده رو اکسپورت مش کردم دیگه نور ازش عبور نمیکرد!

پیوست ها

• 5442.jpg
    5442.jpg
    28.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
بهترین روش برای کم کردن حجم صحنه مخصوصا در نماهای داخلی چیه؟
چون هرچه قدر آبجکت اضافه بشه پولی لاین ها بیشتر میشه و حرکت در صحنه سخت تر میشه
چیزی که دیدم استفاده میشه انتخاب آبجکت و انتخاب گزینه V-ray export mesh هست ولی بعضی وقتا جواب نمیده
مثلا توی صحنه زیر وقتی پرده رو اکسپورت مش کردم دیگه نور ازش عبور نمیکرد!

بهترین روش برای کم کردن حجم همون پروکسی کردنه--روش صحیح پروکسی لینک

--ولی اگه میخواید توی ویوپورت چرخش راحتتری داشته باشید
کافیه روی آبجکت مورد نظر کلیک راست کنید-گزینه properties

یه پنجزه باز میشه-- گزینه Display as box رو تیک بزنید--کار سبکتر میشه

ketabdoost

عضو جدید
دوستان: من پروژه ام رو تری دی شو به طور کامل در اتوکد سه بعدی ترسیم کردم الان می خوام بیارمش توی مکس و فقط بهش متریال بدم میشه راهنماییم کنید؟وقتی ایمپورتش می کنم یه جاهاییش بیخودی smooth میشه و از یک طرف هم همه اش به هم پیوسته میاد اینطوری اصلا نمی شه متریال داد.لطفا نحوه ی درست ایمپورت کردن در مکس رو بهم توضیح بدید و راهنماییم کنید که چه کار کنم؟

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
دوستان: من پروژه ام رو تری دی شو به طور کامل در اتوکد سه بعدی ترسیم کردم الان می خوام بیارمش توی مکس و فقط بهش متریال بدم میشه راهنماییم کنید؟وقتی ایمپورتش می کنم یه جاهاییش بیخودی smooth میشه و از یک طرف هم همه اش به هم پیوسته میاد اینطوری اصلا نمی شه متریال داد.لطفا نحوه ی درست ایمپورت کردن در مکس رو بهم توضیح بدید و راهنماییم کنید که چه کار کنم؟

نحوه ایمپورت--من رو متر گذاشتم -بسته به مقیاستون فرق میکنه-ولی در کل مهم نیست!!

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=150053&d=1368043452

آرتميس.artmiss

عضو جدید
سلام.خیلی ممنون از جوابتون.ولی اینی که شما راهنمایی کردین مال ذخیره کردن رندر هست که بلد بودم.من می خوام بدونم روشی هست که اگه رندر من چندین ساعت طول کشید من نتونستم منظر بمونم تا رندرش تموم بشه خود کامپیوتر نتیجه رندر رو برام ذخیره کنه.یعنی save automatic داشته باشه؟

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام.خیلی ممنون از جوابتون.ولی اینی که شما راهنمایی کردین مال ذخیره کردن رندر هست که بلد بودم.من می خوام بدونم روشی هست که اگه رندر من چندین ساعت طول کشید من نتونستم منظر بمونم تا رندرش تموم بشه خود کامپیوتر نتیجه رندر رو برام ذخیره کنه.یعنی save automatic داشته باشه؟

این همون روشیه که میخواید!--قبل ازاینکه رندر رو بزنید این کار رو انجام بدید--

مینا ملوسک

عضو جدید
سلام کسی میتونه تو متریال دهی به موزه کمکم کنه نمی دونم چه متریالی بدم
و چه جوری رندر بگیرم تا خوب از اب در بیاد لطفا کمکم کنید چند روز مونده به تحویلم ومنم پادر هواموندم

tv.kade

عضو جدید
سلام دوستان ببخشید میدونم جای این سوال این جا نیست !!
من میخوام ی pcجمع کنم قوی برای رندر گیری قیمت حدود 3.5میلیون باشه یا 3 میلیون
ی کیس خوب با سیستم خنک کننده قوی هم معرفی کنید
ممنون

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام کسی میتونه تو متریال دهی به موزه کمکم کنه نمی دونم چه متریالی بدم
و چه جوری رندر بگیرم تا خوب از اب در بیاد لطفا کمکم کنید چند روز مونده به تحویلم ومنم پادر هواموندم

--کاری نداره سرچ بزنید تصاویر موزه--متریالا مشخص میشه-- --البته متریالش بسته به منطقه تغییر میکنه---برای اینکه رندرتون خوب دربیاد باید متریال دهی رو خوب بلد باشید

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام دوستان ببخشید میدونم جای این سوال این جا نیست !!
من میخوام ی pcجمع کنم قوی برای رندر گیری قیمت حدود 3.5میلیون باشه یا 3 میلیون
ی کیس خوب با سیستم خنک کننده قوی هم معرفی کنید
ممنون

ولرخرجی میکنی!!---با این پول میشه سیستم خوبی جمع کرد--اولین ومهمترین قطعه cpu هستش یعنی اول میان این قطعه رو میخرن وبقیه رو از رو این!! میشه یه Core i 7 بخری اینتل باشه بهتره البتهCore i 7 یه میلیون بیشتره!! میتونی Core i 5 رو بگیری که 600 -700 تومنه --البته ضمانت نداره اینتل بیشتر مواقع
AMD هم خوبه من خودم یه 6 هسته ای مدل 1055 رو دارم چندسالیه آخ نگفته--همیشه هم رو 100 بوده!!

مادر برد هم یه مادربردی بخر که اگه یه زمانی قطعه ای رو تغییر دادی بتونه ساپورتش کنه--مدلهای زیادی هست--چیپ ست مناسب- نوع حافظه--نحوه ارتباط --و چقدر رم ساپورت میکنه!! و... یه وقتایی میشه گفت مادر بورد خیلی مهم تر از سی پیو هستش!!
رم هم هرچه بیشتر با باس بیشتر--بهتر کارای تردی انجام میگیره-بهتره از8گیگ کمتر نباشه DDR3 و باس 1333 به بالا----گرافیک هم موثره منتها نه در خروجی -فقط هنگام کار با فایل تردی-باعث رون شده کار میشه وسنگینی رو از بین میبره-

آخرین ویرایش: