رشتتون چقدر واستون مهمه؟

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
من رشتمو خ دوست دارم....تو فرم انتخاب رشته کمتر از رشته های دیگه زدم...ولی ظرفیت فوقش کمه.من پارسال 211 شدم اما روزانه و شبانه نیووردم اما بازم عاشقشم

• Like
واکنش ها: ho_b

mahsa.mahsa

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی.1سال به خاطر معماری پشت کنکور موندم.روزانه معماری قبول نشدم و الان دارم نیمه دولتی میخونم.و خیلی خیلی به رشتم علاقه دارم.با معماری زندگی میکنم..............

• Like
واکنش ها: ho_b

jahan pahlevan

عضو جدید
کاربر ممتاز
من برای تحصیل این رشته پا جا پای بابام گذاشتم. همه فکر می کردن من بزور این رشته رو انتخاب کردم ولی خودم که خیلی راضیم.
من الان 75/1 ثبت اختراع مرتبط با رشتم دارم 75/0 به دلیل اینکه دومیش منتظر بودجه ی دانشگاه هستم تا عملیش کنم. و معاون انجمن علمی هم هستم .امیدوارم بتونم جای خوبی هم تو صنعت استخدام بشم. تابه همه نشون داده باشن این واقعا علاقه ی خودم بوده واصلا تحمیل به من نشده.
برام دعا کنید

علی اریا

عضو جدید
من همیشه دوست داشتم داروسازی بخونم...واسه انتخاب رشته دبیرستان تا لحظه اخرم تجربی میخواستم ولی به خاطر گفته ی مامیم ریاضی رفتم...
از اون به بعد همیشه تو اهدافم مهندسی هسته ای بود...تا این شد که الان تو رشته مهندسی هسته ای کرایش پرتو پزشکی مشغول هستم
رشتمو خیلی دوست دارم ...خدایا شکرت... !

اخرش رفتی پزشکی.انسان به هرچی بخواد میرسه. چه خوب باشه چه بد.

MaC_MaC

عضو جدید
سلام منم معصی و عاشق رشته سلفش!!!!آره رشته مو خیلی دوس دارم...ا بچه گی ام همچی دستی تو رشته م داشتم:با مربوط و نامربوط!!!..ولی اگه نگم کم لطفی کردم چون من:.....من قبل اینکه بخوام به برق اونم مادر(الکترونیک) عشق بورزم دلم ا بچه گی بالای مدار زمین گیر بوده و هسش و خواهد بود....یعنی دوس داشتم:یا نجوم میخوندم یا هوافضا تا فضا نورد بشم یا اینکه خلبان باشم و ...وااااای...خدا چه دور نمای قشنگی...:D.البته شاید شاید واس ارشدمون یه ربط کوچولیی به این حیطه ها بزنم.دعام کنین ووو...موفق باشین جمیعا.;)

پیشتاز

عضو جدید
سلام دوست عزیز مطالبی رو که نوشته بودید خوندم من فکر میکنم به این بستگی داره که شما درس خوندن رو با چه هدفی دنبال میکنید و چی چقدر واستون مهمه اگه واقعا اونقدر براتون مهمه که میخواین بهترین اون رشته باشین من معتقدم که شما حتما به یه انگیزه فوق العاده و به عنصری به نام عشق احتیاج دارید اگه عاشق کاری که میکنید باشید دیگه براتون منافع شخصی معنایی نداره و در عوض شاید مسائلی که باعث نمیشه تا خیلی ها بخوان بخاطرش بجنگن شما رو هیجان زده میکنه و به فکر فرو می بره کلا معتقدم که شعور پشت هر انگیزه ای میتونه میزان علاقه افراد به یک رشته رو به چالش بکشه . موفق باشید

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای من قبلا اهمیت داشت الان نه
چون کم رنگ داره میشه... میگن خیلی کاربرد داره ... ولی برای ما رشته های گیاهان دارویی نداره
متاسفانه

n.sara

عضو جدید
من زبان روسی خوندم
راستش اول به خاطر متفاوت و خاص بودنش (و اگه بخوام روراست باشم چون از ولادمیر پوتین رییس جمهور روسیه خوشم میومد) انتخابش کردم
اولاش رشتمو دوس نداشتم ولی سال اخر علاقه مند شدم.
امسال ارشد ادبیات روسی قبول شدمو حالا با وجود سختیش عاشقشم.عاشق نویسنده های روس مخصوصا لرمانتوف
کاش زودتر عاشق میشدم!!

دنیای ادمها به اندازه ی تعداد زبان هاییست که بلدند

bahare1988

عضو جدید
من به خاطر همون مسائلی که استارتر عزیز گفت اول رفتم کامپیوتر خوندم.(چون فکر میکردم دوس دارم) 5 سال خوندم یعنی 10 ترم .همون ترم اول فهمیدم هیچ علاقه ای بهش ندارم .اصلا اونی نبود که من فکرشو میکردم.بعدش دیدم 10 ترم خوندم و هیچی ازش نمیدونم و ایندمو تباه دیدم.به خاطر همین انصراف دادم . و نشستم خوندم تا رشته ای که عاشقش بودم قبول شدم.ینی معماری.من عاشق معماریم.زندگیمه.اینارو گفتم که بدونین چقدر عاشق معماریم که حاضر شدم بعد 10 ترم اتنصراف بدم و برم پی عشقم.پی معماری.عاشقیه و این چیزا

انصراف بعد از 10ترم؟!:eek:
من کامپیوتر خوندم دقیقا مثل شما همون ترم اول فهمیدم که دوستش ندارم:crying:
اما تحت فشار خانواده و دیگران مجبور شدم ادامه بدم و با یه معدل نه چندان خوب فارغ التحصیل شدم. حالا هم دارم واسه کنکور ارشد آماده میشم. فکر کنم واسه تغییر دادن رشته ام دیگه خیلی دیره:w04:

zahra206

عضو جدید
!!

!!

من خودم خیلی خیلی رشته ریاضی و برق رو دوست داشتم

اما نذاشتن برم
به خاطر آینده شغلیش
گفتن ریاضی آینده نداره
برق هم برای دختر ها آینده نداره
رفتم کامپیوتر
اما اوایل تا ترم 3دوست داشتم بعد با استاد ها!!!!!!!!!! یکم واحد برداشتم کلا ناامید شدم!
اما بااین حال از بقیه رشته های مهندسی بهتره
اما اگه دوباره کنکور می دادم می رفتم برق

nafas_e_khoda

عضو جدید
من عاشق :heart:مکانیک:heart: هستم، تو انتخاب رشته 23 تا انتخاب کردم همش مکانیک ،که ازین 23 تا 21 گرایش جامدات بود و 2تا ساخت و تولید، و خدا رو شکر میکنم که ساخت و تولید قبول شدم...

گیتار باران

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دقیقا داستانم شبیه به شما نیست
اما تا حدودی شباهت داره من از اول ریاضی رو دوست داشتم بعد واسه انتخاب رشته مدرسه مجبورم کرد برم انسانی اومدم خونه زدم زیره گریه دیدم نمیتونم تاب بیارم علاقه کاذب به این رشته دارم و هیچی نگفتم با کلی داستان رفتم ریاضی واسه کنکور جدی خوندم اما یه تصادف منو به بیمارستان برد و بعد چند ماه همین که امتحانای پیش دانشگاهیمو دادم خیلی بود بعد دوست داشتم مهندسی صنایع بخونم اما چون با تصادفم مطمئن بودم قبول نمیشم دادم فامیلمون واسم چند تا انتخاب واحد کرد و منم اون که توش مهندسی برق داشتو الکی انتخاب کردم گفتم به از هیچیه زدو قبول شدم ترمای اول اصلا ترقیب نداشتم به خوندنش اما الن بهش علاقه مند شدم و خوب جلو میرم خدا بخواد یه مهندس خوب مملکت بشم

sarajchi

عضو جدید
من علاقه خاصی به رشتم دارم
من کنترل میخونم و به نظرم بهترین گرایش بین تموم گرایشایی مهندسی چون حلقه ارتباطی برق و مکانیک و ریاضی
زیبایی های این رشته هر کسی به خودش جذب میکنه

jaz

عضو جدید
فقط میتونم بگم من رشتم رو اونقدری دوست دارم که اگه صدبار هم از اول برگردم باز هم انتخابش میکنم
چون مهندسی صنایع رشته ایه که میتونه جلوی هرج و مرجای آشفته بازار صنعت ایران رو بگیره
جلوی ریخت و پاشای به اصل و اساس رو بگیره
مهندس صنایع یعنی تفکر برتر در ورای علم روز

منزه

عضو جدید
من اولش مکانیک رو می خواستم اما الان اگه برگردم زمان انتخاب رشته ام اولین انتخابم بدون شک مهندسی شیمی خواهد بود...
به نظر من قشنگ ترین رشته است چون باید همه چی بلد باشی....

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
من مهندسی آب میخونم الانم ارشد سازه های آبی قبول شدم که یکی از زیر مجموعه هاشه
(مهندسی کشاورزی-آب) از ریاضی فیزیک دانشجو میگیره
شاید اسمش جذاب و دهن پرکن نباشه
ولی در واقعیت رشته خیلی خیلی قشنگ و عالی ایه
تو هرجایی که بحث از آب و کمبود آب و انتقال آب و ذخیره آب و.... باشه این رشته توش وارد میشه و با طبیعت ارتباط تنگاتنگی داره
تو زمینه مسائل آب مهندسای این رشته حرف اولو تو همه جا میزنن
فقط متاسفانه تو کشور ما هنوز خیلیا از این رشته اطلاعات زیادی ندارن!!
ولی خودم انقد علاقه پیدا کردم که ارشدشم قبول شدم و قصد دارم ادامه بدم

فقط 1سری از درساش اینان:
سیالات . هیدرولیک . استاتیک . مقاومت مصالح . هیدرولیک انهار . رسم فنی و نقشه کشی . مساحی و نقشه برداری . نقشه برداری تکمیلی . پمپها و ایستگاه های پمپاژ. سازه های آبی 1و2 . بتن و بتن مصلح . مکانیک خاک . هیدرولوژی . هیدرولوژی مهندسی . سیستم های آبیاری (سطحی و تحت فشار) . طراحی سیستم های زهکشی و مهندسی رودخانه . متره و برآورد پروژه های آبی و..........

هر چندبار که کنکور بدم بازم همین رشته رو انتخاب میکنم
:)

آخرین ویرایش:

kimia63

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک ,
من عاشق رشته مم چون با علاقه م انتخاب کردم!!مکانیک!!!!!

محمدسرلک

عضو جدید
دکتر با این تایپیکت دلم رو به درد اوردی چون من عاشق اتو مکانیک بودم منم به درد شما دچار شدم اما
بااینکه نتونستم قبول بشم اما با انتخاب معماری از اون گریزان نشدم وقصد دکترا گرفتنش رو دارم به امید ان روز .
برای همه
وَِ مَن یُسلِم وَجهَه[SUB]و [/SUB]اِلَی اللهِ وَ هُوَ مُحسِنُ فَقَدِ استَمسَکَ بِالعُروَهِ الوُثقی وَ اِلَی اللهِ عاقِبَهُ الاُمورِ.
و هر کس سر تسلیم به درگاه خدا نهد و نیکوکار باشد،بی گمان به محکم ترین رشته چنگ زده است و فرجام کار ها به سوی خداوند است.
آیه 22.سوره لقمان.

**رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند/بنگر که تا چه حد است مکان آدمیت**

baharsalehi

عضو جدید
سلام
من رشتم رو اول دوست نداشتم اما بعد که بیشتر باهاش آشنا شدم به نظرم بهترین کار رو انجام دادم که دارم تو این رشته تحصیل میکنم
خیلی حیطه کاری رشتم رو دوست دارم
امیدوارم یه کار خوب پیدا کنم

snake-bigboss

عضو جدید
آقا م ن خیلی مهندسی شیمی رو دوست دارم ولی نمیدونم کاراش چطوری گیر میاد
کسی کار داره واسمون بفرسته دمتون گم

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب منم دقیقا مث شما به رشته های هنرستان خیلی علاقه داشتم...گرافیک از بهترین انتخاب هام بود
ولی چون معدل خوبی داشتم...پدرم اجازه نداد که هنرستان برم....وگفت باید بری رشته ی نظری...منم ریاضی و انتخاب کردم...
با اینکه به مهندسی ای تی علاقه داشتم..چون رشته ی بروزی بود...
ولی باز تا پیش دانشگاهی و حتی کنکور یه جو.رایی بی هدف درس خوندم...چون عشق گرافیک داشتم...
سال دوم که میخواستم مجددا کنکور بدم..کلا از فکر هنر و این حرفا اومدم بیرون...و تصمیمو گرفتم که ای تی بخونم
الان ترم 2 ای تی هستم...و خیلیم دوسش دارم...کتابای تخصصیشم از همان الان دارم میخونم
خیلی دوست دارم از ترم های بعد شاگرد اول بشم...ولی خوب میدونید درس خوندن تو پیام نور یکم سخته

xanth

عضو جدید
خیلی زیاد قراره ارشد مخابرات بخونم کارشناسیم الکترونیک بود. کلا برق فوق العاده است.

بالا