رفع اشکال مربوط به:3DMAX

shahab_24

عضو جدید
مرسی. یه چیزی زدم مورد قبول کارفرما واقع شد ولی خودم خیلی راضی نبودم
از متریال گنبد خوشم میاد....خسته نباشی

خب تنطیمات چی رو بزارم؟:w05:

عزیزم تنظیمات نور...نور....نور....جیگرم......عین عکس:
123.jpg
اول نور رو انتخاب کن....دوم برو تو تنظیماتش....Modify حالا اون کلیک محترم PrintScr کیبورد رو بزن...باقیش هم عین همون پستی که گفتم برو تا عکس رو برای ما بتونی بذاری

alirezabahrpeyma

عضو جدید
سلام من یه سوال دارم توی تردی مکس وقتی عدد اعشاری وارد میکنم ازم قبول نمیکنه مثال عدد 2.50 فقط عدد 2 رو قبول میکنه و عدد بعد از اعشارو قبول نمیکنه ممنون میشم کمکم کنید چون تازه کار هستم

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام من یه سوال دارم توی تردی مکس وقتی عدد اعشاری وارد میکنم ازم قبول نمیکنه مثال عدد 2.50 فقط عدد 2 رو قبول میکنه و عدد بعد از اعشارو قبول نمیکنه ممنون میشم کمکم کنید چون تازه کار هستم

سلام
به این آدرس برو Customize - Preferences - General <<<<

اینجارو تنظیم کن-مثلا 3 رقم اعشار

Capture.jpg

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
نورو گذاشتم
اما قبلا که f9 میزدم تصویرم روشن بود وقتی نور گذاشتم تاریک شد
تنظیمات مکس من target light
تنظیمات مکس شما target spot
خب حالا چیکار کنم!
Untitled11.jpg

ganji new

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسین معمار عزیز .بچه ها من یه مشکل در اجرای دستور loft در مکس دارم .وقتی یه گچ بری طراحی میکنم که برام بندازه تو زاویه گوشه سقف و دور تا دور اطاق دور بده( یعنی همون که گچ برها بهش میگن گلویه ) پس از انتخاب مسیر نتیجه loft قرینه میشه .......نمیدونم متوجه شدین یا نه؟یعنی جای اینکه نمای گچبری به سمت بیننده باشه به داخل دیوار هست و پشت کار به سمت بیننده هست.عجیب گیر کردم خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین...

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
با سلام خدمت مهندسین معمار عزیز .بچه ها من یه مشکل در اجرای دستور loft در مکس دارم .وقتی یه گچ بری طراحی میکنم که برام بندازه تو زاویه گوشه سقف و دور تا دور اطاق دور بده( یعنی همون که گچ برها بهش میگن گلویه ) پس از انتخاب مسیر نتیجه loft قرینه میشه .......نمیدونم متوجه شدین یا نه؟یعنی جای اینکه نمای گچبری به سمت بیننده باشه به داخل دیوار هست و پشت کار به سمت بیننده هست.عجیب گیر کردم خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین...

يه گزينه داريم به اسم flip اونو بزن كه محور نرمالش برگرده ديگه

ganji new

عضو جدید
يه گزينه داريم به اسم flip اونو بزن كه محور نرمالش برگرده ديگه
ممنون از راهنماییتون ولی این گزینه هم درست نکرد مشکلم.گزینه contour ر غیر فعال که میکنم از یه سمت درست میشه ولی از سمت دیگه همونطوری هنوزم

moovafeg

عضو جدید
سلام من تريدي 2013 نصب كردم ولي پنجره ديد سه بعديم سياه شده مگر اين كه بذارم پنجره رو روحالت wire چي كار كنم درست بشه ؟
اگر همه صفحه هاي ديد سياه باشه نشان دهنده چي ؟

saloolish

عضو جدید
یه عکس از کارت بذار تا بهتر بتونیم راهنمایی کنیم....

rahman.kh

عضو جدید
سلام
دوستان میشه توضیحی در مورد تنظیمات لینک،موقعی که فایل اتوکد را از فایل منیج لینک میکنیم بفرمایین؟
لایه ها و اندازه و مقیاس را تنظیم کردم،فقط در قسمت presets تنظیناتش را فرانئش کردم،تیک کجاها را باید میگذاشتیم یا بر میداشتیم،البته با وی ری کار میکنم.
ممنونتون میشم محبت کنید و آموزش بهم بدید

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام
دوستان میشه توضیحی در مورد تنظیمات لینک،موقعی که فایل اتوکد را از فایل منیج لینک میکنیم بفرمایین؟
لایه ها و اندازه و مقیاس را تنظیم کردم،فقط در قسمت presets تنظیناتش را فرانئش کردم،تیک کجاها را باید میگذاشتیم یا بر میداشتیم،البته با وی ری کار میکنم.
ممنونتون میشم محبت کنید و آموزش بهم بدید
اگه منظورت اينه كه ميخاي از اتوكد فايل بياري تو تري دي
بايد از fileگزينه import‌بزني و بهتره كه نماي top فعال باشه
بعد از پنجره اي كه وا ميشه واحد اندازه گيري رو متر انتخاب كني

shahab_24

عضو جدید
سلام
تو بخش skin Parameters از loft برید....تیک Contour رو بردارید....درست میشه

shahab_24

عضو جدید
سلام من تريدي 2013 نصب كردم ولي پنجره ديد سه بعديم سياه شده مگر اين كه بذارم پنجره رو روحالت wire چي كار كنم درست بشه ؟
اگر همه صفحه هاي ديد سياه باشه نشان دهنده چي ؟
سلام
اگر منظور از سیاه شدن همون خاکستری شدن Objectهای خودمونه...باید بگم حتما شما این پنجره روو در حالت دید Hidden Line قرار دادین...برای برگست به حالت Realistic کافیه کلیدهای Shift و F3 رو با هم بزنید.....اما اگر منظور سیاه شدن کل صفحه است شما باید تنظیمات گرافیکی 3dsmax رو تغییر بدین...برای اینکار کافیست برنامه Change Graphics Mode - English را از فایل محل نصب تری دی مکس خودتون راه اندازی کرده و در پنجره نمایش داده شده گزینه OpenGL رو انتخاب کنید.

alikal

عضو جدید
سلام.برای اینکه بگراند عکس توی مکس با طرحم یکسان رندر گرفته بشه باید چکار کنم ؟با سپاس

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
من وقتی یه فایل کد رو که قبلا نقشه مو هم بلوکش کردم
اما وقتی ایمپورت میکنم و میخام مقیاسمو عوض کنم اینجوری میشه!!
حالا باید چیکار کنم؟
اگر بخام مقیاس مکسو تغییر بدم باید چیکار کنم؟3.jpg

alirezabahrpeyma

عضو جدید
سلام
توی تردی مکس میخوام عدد وارد کنم عدد بعد از ممیز رو قبول نمیکنه یعنی 0.50 قبول نمیکنه تردی مکس 2012 دارم چیکار کنم خواهشن کمک کنید

niegrau

عضو جدید
بعید میدونم بتونید دور تا دور دیوار رو path بدید و loft انجام شه. چون در تقاطع 90 درجه intersect می کنه ! اگر به مشکب بر خوردید دایر رسم کنید برای قسمت های زاویه دار و از 4 سگمنتی که دایره تشکیل میشه ازش استفاده کنید.
همونجور که دوستمون گفتند، تیک Counter بردارید بایدحل شه موضوع داخلی-حارجی

سلام
تو بخش skin Parameters از loft برید....تیک Contour رو بردارید....درست میشه

ganji new

عضو جدید
راستی اون مشکل دستور loft هم حل کردم ...از قسمت deformation شاخه twist درستش کردم .این نمایشگاه هم نمونه کارم هست منتظر نظرات شما هستم

pooran1363

عضو جدید
سلام دوستان ..میشه برای من توضیح بدین چطوری باید به حجمی مثل تصویر باید متریال داد .. من نتونستم این کارو انجام بدم . نتیجش شد این ..!!material.jpg

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان ..میشه برای من توضیح بدین چطوری باید به حجمی مثل تصویر باید متریال داد .. من نتونستم این کارو انجام بدم . نتیجش شد این ..!!مشاهده پیوست 166673

فکر میکنم اگر از uvw map استفاده کنید مشکلتون حل بشه
uvw map رو از قسمت مودی فایل بیارین

ناز معمار

عضو جدید
سلام دوستای گلم
من چند وقت پیش کلاس تری دی رفتم اما الان فراموش کردم یعضی جاهاشو
برای ایجاد شکستگی تو جزوم نوشتم که :
1-شکل را انتخاب کنم 2- کلیک راست کنم 3- refine -5 vertex- 4 editble spiling
اما من اصلا editable spiling رو پیدا نمیکنم
میشه کمکم کنین؟

*Mina*

عضو
سلام دوستای گلم
من چند وقت پیش کلاس تری دی رفتم اما الان فراموش کردم یعضی جاهاشو
برای ایجاد شکستگی تو جزوم نوشتم که :
1-شکل را انتخاب کنم 2- کلیک راست کنم 3- refine -5 vertex- 4 editble spiling
اما من اصلا editable spiling رو پیدا نمیکنم
میشه کمکم کنین؟

سلام دوست عزیز

طبق شکل زیر از قسمت convert to میتونید ادیت اسپیلاین رو پیدا کنید :

اگر از قسمت مدیفای روی اسم شکل هم راست کلیک کنید میتونید ادیت اسپیلاین رو پیدا و کانورت کنید .

موفق باشید

nazanin455

عضو جدید
روش نصب پلاگین rpc

روش نصب پلاگین rpc

می شه نحوه نصب پلاگین rpc رو بهم بگید؟دانلود کردم ولی.........................

ناز معمار

عضو جدید
دوستای گلم کسی هست که بتونه خیلی کوتاه align کردنو توضیح بده ؟
مثلا align کردن یک کره و یک مکعب

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

خوب دوستم يه كره و يه مكعب بكش
بعد دستور align كنار دستور miror هست بزن يهد شكل موست تقريبا يه چيزي تو مايه هاي مربع ميشه از روي كره مثلا درگ كن به مكعب
بعدش يه پنجره وا ميشه ميگه زا كجاشون align كنم
مثلا شما ميگي تو راستاي x و y از center‌به center (يني تيك ايكس و واي رو نگهدار و روي سنتر و سنتر كليك كن و apply كن
بعد تيك ايكس و واي رو بردار اين بار تيك z رو بزن و بگو در راستاي زد از min به max

و اكي كن
012.jpg

shahab_24

عضو جدید
من وقتی یه فایل کد رو که قبلا نقشه مو هم بلوکش کردم
اما وقتی ایمپورت میکنم و میخام مقیاسمو عوض کنم اینجوری میشه!!
حالا باید چیکار کنم؟
اگر بخام مقیاس مکسو تغییر بدم باید چیکار کنم؟مشاهده پیوست 166593

برای تغییر مقیاس مکس به
Customize
سپس بخش Unit Setup برید...اونجا تنظیمات مشخصه

شما باید دوتا شی داشته باشید که بخواین با هم align بشن...یکی رو انتخاب میکنید...سپس مثل عکس با انتخاب گزینه align از منوی بالا یا با زدن کلیدهای میانبر Alt+a باید شی دوم را انتخاب کنید.حالا یک پنجره حاوی تنظیمات باز میشه که با تغییر تنظیمات می تونید حالت مناسب خودتون رو پیدا کتید.
مشاهده پیوست 166788

سلام
توی تردی مکس میخوام عدد وارد کنم عدد بعد از ممیز رو قبول نمیکنه یعنی 0.50 قبول نمیکنه تردی مکس 2012 دارم چیکار کنم خواهشن کمک کنید

به این آدرس برو:
Customize > Preferences > General
حالا تو بخش Spinners عدد Precision رو تغییر بده…در حالت عادی این عدد ۳ هست و تا ۳ رقم اعشار رو قبول میکنه.

با سلام اولین کارم هست که میذارم ممنون میشم نظرات سازنده شما مهندسین عزیز را بدانم ..نمایشگاه ماشین
مشاهده پیوست 166665مشاهده پیوست 166666
اگر اولین کارتونه..خب خیلی خوبه....
چند توصیه هم از ما داشته باشید هم بد نیست...:
1- از قرنیز پای دیوار غافل نشو...یک بعد خوب به محیط میده...مخصوصا که رنگ کف با رنگ دیوار نزدیک به هم هستن
2- روی جایگیری دوربین کار کن
3- در انتخاب منبع نور دقت کن....وقتی لوستر داری...دیگه اون هالوژن ها که کاملا بی هویت هستن لزومی نداره...میشد از نورهای اسپات روی دیوار برای تابلوها استفاده کنی.
4- رو موارد جزئیات کمی بیشتر زمان بذار
5-سایز Uvw map متریال دیوارها رو کمی بیشتر کن تا متریال کمی ریزتر بشه
6- گچبری تو رندر بخشی که ماشین ها هستن نیست!
....

در کل خوبه تبریک میگم...موفق باشی

arch1375

عضو جدید
سلام بچه ها یه سوال

کسی میدونه بعضی از این بامپ ها هست رنگش آبیه(نرمال بامپ)چه فرقی با بامپ معمولی داره و کی ازش استفاده میشه؟ ممنوننننننننننننننننننننننننننننننننننن

آخرین ویرایش: