تراريوم

sonichka

عضو جدید
ب
بنده یه تراریوم تقریبا بزرگ دارم (اگر بر مبنای لیتر حسابش کنیم میشه 400 لیتر) که تو قسمتی از خونه هست که نور طبیعی خورشید بهش نمیرسه و عملا نور خورشید رو نمیبینه،

مثلا اینها رو نمیدونم:

1-از چه لامپی باید استفاده کنم،
2-چه اندازه ای باشن لامپها،
3-چه تعدادی باشن،
4-چه مدت زمانی روشن باشن در روز،
5-از چه محلی باید لامپها رو تهیه کرد،
6-فاصله شون با گیاهها چقدر باید باشه،
7-باید حتما نور از زیر در پوش به گیاهها بتابه یا از روی درپوش هم میشه،

.:heart:
تراریوم منم در همین حده و با مشکل شما مواجه بودم

1.من لامپ آکواریومی پیشنهاد میکنم از مهتابی خیلی بهتره چون خودشم یه زیبایی خواصی به تراریوم میده
2.اندازه های مختلفی داره من پیشنهاد میکنم به اندازه طول تراریوم بگیری که نور به طور یکسان پخش بشه
3.برای محکم کاری 2تا بگیری خیلی بهتره ولی یکی هم جواب میده
4.نور مصنوعی برای تراریوم از 16 ساعت تا 18 ساعت توصیه میشه بستگی به گونه های گیاهیت داره
5.لوازم الکتریکی.....
6.من پیشنهاد میکنم 30 سانت فاصله قرار بدی
7.نور ،نوره مهم اینه که به اندازه برسه چه از روی در پوش چه از زیر در پوش (برای زیبایی از یزر جا سازی کنی خیلی بهتر میشه

چند نکته:
1.سعی کن از مدل شارژی استفاده کنی که مشکل سیم کشی نداشته باشی و زیبایی کار حفظ بشه
2.حتما چراغ مخصوص آکواریوم بگیر چون به رطوبت داخل تراریوم مقاوم تره
3.آب زیاد نده به تراریوم ( رشد گیاهات زیاد میشه)

در مورد خزه دیگه اطلاعاتی ندارم

چلچراغ

عضو جدید
از دوستانی هم که تا حالا تجبره عملی کاشت تراریوم داشتن خواهش میکنم که تجبریاتشون را اینجا بزارن و اگر هم به صورت عکس هم باشه که بهتر میشه.

ممنون از همتون:gol::gol::gol:
[/SIZE][/B][/COLOR][/CENTER][/QUOTE]

سلام به همگی

من الان 6 ماهه که یه تراریوم دارم البته کوچیکه اما زیباست

راستش من یه نکته ای میگم که تجربه بهم ثابت کرده... اگه می خوایین برا اولین بار یه تراریوم بسازین از کاکتوس ها استفاده کنین چون هم به کم آبی مقاوم اند هم به بیماریها و آفات مقاوم اند ..... این طوری نتیجه بهتری می گیرین

موفق باشین

evil blue

عضو جدید
نحوه ساخت

نحوه ساخت

سلام
من علاقه بسیاری به ساخت باغ شیشه ای دارم در صورت امکان نحوه ساخت آن بصورت کامل (اعم از خاک نحوه آبیاری برای گیاهانی خاص و غیره) را توضیح دهید

amhain

عضو جدید
سلام
من علاقه بسیاری به ساخت باغ شیشه ای دارم در صورت امکان نحوه ساخت آن بصورت کامل (اعم از خاک نحوه آبیاری برای گیاهانی خاص و غیره) را توضیح دهید

دوست عزیز تقریبا همه نکاتی که راجه به ساخت تراریوم لازمه بصورت کامل اینجا هست
فقط مطالب خیلی زیاده پیشنهاد میکنم یه برگه بزاری جلو دستت از اول شروع کنی به خوندن و نکاتیو که لازم داری یادداشت کنی اینجوری دیگه گیج نمی شی
منم همین کارو کردم:)

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 57104
اگه میشه اسم گیاهای تو این تراریومو به من بگید:redface:

با سلام،
گیاهان کناری از خانواده ی کراسولا ها هستن، گیاهان میانی از خانواده آلوئه و گیاهانی که در جلوی ظرف هستن Adromischus نام دارن! البته فکر نمی کنم با این نام ها بتونید تهیه شون کنید!

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 57104
اگه میشه اسم گیاهای تو این تراریومو به من بگید:redface:

فکر کنم اگه میخواین درست کنید بهتره یه گلخونه یا گلفروشی خوب برین (یا چندتا)و کاکتوسها و گیاهای گوشتی مورد نظرتون رو انتخاب کنید خیلی ازاینا هستن ولی منم فکر نکنم بیشتریا به اسم بشناسن.

nargessss

عضو جدید
سلام به هم ی دوستان من امروز اولین تراریمم رو ساختم اما خیلی خالیه در واقع اون گیاه هایی ک معمولا تو تراریوم میذارن اینجا دووم نمیاره خزه هم ک اصلا پیدا نمیشه میشه راهنماییم کنید ک به جای خزه دیگه چی میتونم بذارم ؟
الان تو تراریمم 2 نمونه کاکتوس و سانسوریا و آلوئه ورا گذاشتم ک نمایه زیاد جالبی نداره ....
لطفا راهنماییم کنید

nargessss

عضو جدید
2810.jpgبازم سلام انگار هیچ کسی نیست جوابه منو بده ی عکس از تراریوم میذارم ک تو ی سایته عربی دیدم میخوام اسم گیاهایی ک توش هست رو بدونم اگه میدونید بهم بگید . ممنون

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به هم ی دوستان من امروز اولین تراریمم رو ساختم اما خیلی خالیه در واقع اون گیاه هایی ک معمولا تو تراریوم میذارن اینجا دووم نمیاره خزه هم ک اصلا پیدا نمیشه میشه راهنماییم کنید ک به جای خزه دیگه چی میتونم بذارم ؟
الان تو تراریمم 2 نمونه کاکتوس و سانسوریا و آلوئه ورا گذاشتم ک نمایه زیاد جالبی نداره ....
لطفا راهنماییم کنید
یه عکس از تراریومت بزاری ممنون میشم

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 63573بازم سلام انگار هیچ کسی نیست جوابه منو بده ی عکس از تراریوم میذارم ک تو ی سایته عربی دیدم میخوام اسم گیاهایی ک توش هست رو بدونم اگه میدونید بهم بگید . ممنون
گیاهان اپارتمانی هستن مثل گوش فیلی و زبرینا

nargessss

عضو جدید
Photo0786.jpgسلام اینم عکسه تراریمم ولی هنوز تزئئنش نکردم میخوام اول ی سری گیاه بهش اضافه یا کم کنم بعد تزیینش کنم . راستی تو عکسی ک در پسته قبلی گذاشتم و خواستم نامه گیاهاشو بهم بگید سمته چپش ی گیاهی شبیه کاج هست اسم اون رو نمیدونید ؟
ممنون

yasse_sepid

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا راهنماییم کنید

سلام دوست عزیز

این تراریومتون که با گیاهان گوشتی و کاکتوس درستش کردین در واقع یه دزرت(Desert) تراریومه .بهتره توش از خزه استفاده نکنید. چون که خزه آب رو جذب میکنه و این گیاهان هم ترجیح میدن که سطح خاک خشک باشه و اگه خاک به مدت زیادی مرطوب بمونه ، کاکتوس ها و گیاهان گوشتی رو میپسونه.
پیشنهاد میکنم که تراریومتون رو با گیاه گوشتی و کاکتوس ها پرش کنید. مخصوصا اونایی که ارتفاع زیادی ندارند تا مثلا کار گیاه پوششی رو براتون انجام بده.
اگه دوست ندارید سطح خاک تراریومتون مشخص باشه میتونید با یه لایه سنگ ریزه اونو بپوشونید.

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 63657سلام اینم عکسه تراریمم ولی هنوز تزئئنش نکردم میخوام اول ی سری گیاه بهش اضافه یا کم کنم بعد تزیینش کنم . راستی تو عکسی ک در پسته قبلی گذاشتم و خواستم نامه گیاهاشو بهم بگید سمته چپش ی گیاهی شبیه کاج هست اسم اون رو نمیدونید ؟
ممنون
اره احتما از انواع کاج ها هست منتها بذری کشت شده است برای همیم اینقدر کوچیکه.
توضیحات دوستمون یاس سپید هم عالی بودن
مرسی

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
یعنی بذر کاجو بکاریم اینجوری میشه؟! لازم شد امتحان کنم!

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=63573&d=1314723967

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
میشه بذر کاج بکاری اخه رشدش کمه و چند سالی کوچیک میمونه فقط خاکش باید متخلخل و سبک باشه

nargessss

عضو جدید
سلام رفتم مسافرت و برگشتم همه ی گیاه های تراریومم یا کپک زدن یاخشک شدن نمیدونم واسه خاکش بود یا نه .........

reza_197

عضو جدید
مشاهده پیوست 63657سلام اینم عکسه تراریمم ولی هنوز تزئئنش نکردم میخوام اول ی سری گیاه بهش اضافه یا کم کنم بعد تزیینش کنم . راستی تو عکسی ک در پسته قبلی گذاشتم و خواستم نامه گیاهاشو بهم بگید سمته چپش ی گیاهی شبیه کاج هست اسم اون رو نمیدونید ؟
ممنون

سلام نام گیاه سمت چپی فکر کنم Crassula lycopodioides
باشه.

Girlicious

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. ميخواستم بدونم آزاليا رو ميشه داخل تراريوم نگه داشت يا محيط مرطوب تراريوم خرابش ميکنه؟ اگه بخوام خودم پروررشش بدم از کجا بذر بخرم؟

hani20

عضو جدید
کشت خزه

کشت خزه

سلام
من واسه تراریوم خزه می خام کشت کنم ولی اطلاعاتی در موردش ندارم. ممنون می شم اطلاعاتی در این زمینه به من بدین.

حمید 88

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام تا این حد میدونم که اگر مقدار زیادی نیاز دارید باید با گلخانه داران شمال هماهنگ شوید مقدار کم را ممکن است گل فروشیهای سطح شهر داشته باشند ازخزه اطراف قیم (چماق)گلهای پتوس یا برگ انجیری اسکاندیس نیز اگر پیدا نکردید وبرایتان تهیه به صورتهای دیگر مقدور نشد میتوانید تهیه کنید
سلام
من واسه تراریوم خزه می خام کشت کنم ولی اطلاعاتی در موردش ندارم. ممنون می شم اطلاعاتی در این زمینه به من بدین.

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
این اولین تراریوم من است . خزه ها را از روی کوه جمع کردم و الان در پوست گردو هستند .:redface:
به نظرتان چه اشکالاتی دارد؟

مشاهده پیوست 91714مشاهده پیوست 91711
جالبه كه شما همچين كاري انجام دادين اما تراريوم در واقع يك محيط بسته هست ميشد از يه ظرف مشابه تنگ ماهي خونتون استفاده كنيد اما بنظرم كاسه شما مناسب نباشه و خزه ها هم كه به رطوبت حساس هستن زود ازبين ميرن

fk_invisible

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه كه شما همچين كاري انجام دادين اما تراريوم در واقع يك محيط بسته هست ميشد از يه ظرف مشابه تنگ ماهي خونتون استفاده كنيد اما بنظرم كاسه شما مناسب نباشه و خزه ها هم كه به رطوبت حساس هستن زود ازبين ميرن

یعنی خزه با رطوبت زیاد از بین میرود؟
چون من در ظرف را میبندم

fk_invisible

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممکن است در مورد شرایط رشد انواع خزه ها در تراریوم اطلاعاتی بدهید؟
خزه ها به رطوبت زیاد احتیاج دارند یا کم؟
اگر بخواهم یک تراریوم 40x40x40 داشته باشم و نزدیک پنجره روی زمین بگذارم ، چه گیاهانی برایش مناسب هستند؟
ممنونم:smile:

بالا