·▪•●سوالات و درخواست های نرم افزاری مهندسی شیمی ●•▪·

behnam_z32

عضو جدید
ba salam khedmate dostan.
man ye monhani ro dar yek ostovane daram mesh mizanam.
nadikaye divare haie monhani ro ba estefade az boundary layer (taiine ertefae radife aval va sepas zaribe afzayeshe erftefa va nofoze mesh to safe) anjam dadam.
vaghty kare mesh zanim tamom mishe bad az inke tamame safahato mesh mizanam. nemitounam hajm ro mesh bezanam.
man az gozineye tet/hyb va tgrid estefade mikonam
bayad tozih daham man tamame khataro besourate mosalasi mesh zadam joz dar nazdikie marze monhani ha.
age emkan dare behem komak konid. nemitoune hajm ro mesh bezane

behnam_z32

عضو جدید
ba salam khedmate shoma. man ye moshkeli daram to mesh zani age emkan dare behem komak konid.
man ye monhani ro toie yek hajm daram mesh mizanam. divarehaie monhani ro ba estefade az boundary layer mizanam.
va baghie meshzanim besourate mosalasi hastesh. bad az inke safahato mesh mizane. dar ghesmate hajm man az gozineye tet/hybrid estefade mikonam va dar ghesmate paiinesh az gozineie tgrid.
ama nemitoune mesh zani kone ya age mesh zani mikone nemitounam be fluent exportesh konam.
age emkan dare komakam konid.
man ghabl az inke az gozineye boundary layer estefade konam mitounestam hajm to kamelan be sorate mosalasi bezanam va enteghalesh bedam be fluent ama alan nemishe. niaze shadid be komaketoun daram.
ba tashakor az shoma ostade gerami.

CFDMan

عضو جدید
با سلام
لطفا فارسی تایپ کنید، در خدمتتون هستم

ba salam khedmate shoma. man ye moshkeli daram to mesh zani age emkan dare behem komak konid.
man ye monhani ro toie yek hajm daram mesh mizanam. divarehaie monhani ro ba estefade az boundary layer mizanam.
va baghie meshzanim besourate mosalasi hastesh. bad az inke safahato mesh mizane. dar ghesmate hajm man az gozineye tet/hybrid estefade mikonam va dar ghesmate paiinesh az gozineie tgrid.
ama nemitoune mesh zani kone ya age mesh zani mikone nemitounam be fluent exportesh konam.
age emkan dare komakam konid.
man ghabl az inke az gozineye boundary layer estefade konam mitounestam hajm to kamelan be sorate mosalasi bezanam va enteghalesh bedam be fluent ama alan nemishe. niaze shadid be komaketoun daram.
ba tashakor az shoma ostade gerami.

shirin_19315

عضو جدید
salam aghaye ghasemian
mamnoonam az javabatun
dar morede narm afzare minitab do ta link gozashte boodin
yekish ye jozveye kheili kholase bood neveshteye aghaye gha@ni
vali dovomish fekr mikonam ye jozveye kamel bashe
man file ro 2 bar download kardam
vali ru computeram bazesh nemikone. mese ye narm afzare na shenakhtas
hata ru chan ta comp dige ham emtehanesh kardam .vali baz nemikhundanesh
khodesh ke gofte file rar hast. man rar daram. vali nemidunam moshkelesh chie ke hich systemi barnamaro nemishnase
shoma khodetun oon jozvaro darin age farsie va kamele mamnoo misham baram emailesh konin
inam adrese emailam:shirin_15319@yahoo.com
mamnoon misham komakam konin

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
salam aghaye ghasemian
mamnoonam az javabatun
dar morede narm afzare minitab do ta link gozashte boodin
yekish ye jozveye kheili kholase bood neveshteye aghaye gha@ni
vali dovomish fekr mikonam ye jozveye kamel bashe
man file ro 2 bar download kardam
vali ru computeram bazesh nemikone. mese ye narm afzare na shenakhtas
hata ru chan ta comp dige ham emtehanesh kardam .vali baz nemikhundanesh
khodesh ke gofte file rar hast. man rar daram. vali nemidunam moshkelesh chie ke hich systemi barnamaro nemishnase
shoma khodetun oon jozvaro darin age farsie va kamele mamnoo misham baram emailesh konin
inam adrese emailam:shirin_15319@yahoo.com
mamnoon misham komakam konin

سلام
هيچ كدوم مشكلي نداشت. من هر دو رو باز كردم و كامل نشون ميده
براتون آپلود ميكنم. اميدوارم ديگه مشكلي پيش نياد

درضمن لطف كنيد فارسي تايپ كنيد و ايميلتون رو هم پاك كنيد. اينا بر خلاف قوانين باشگاه است
موفق باشيد

پیوست ها

• DOE.pdf
    1.1 مگایابت · بازدیدها: 0
  • kaveh10_issue09.pdf
    290.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

shirin_19315

عضو جدید
ممنون آقای قاسمیان خیلی زحمت کشیدین
ببخشید من هنوز خیلی با قوانین آشنا نیستم[
در هر صورت ممنونQUOTE=amir ghasemiyan;5673321]سلام
هيچ كدوم مشكلي نداشت. من هر دو رو باز كردم و كامل نشون ميده
براتون آپلود ميكنم. اميدوارم ديگه مشكلي پيش نياد

درضمن لطف كنيد فارسي تايپ كنيد و ايميلتون رو هم پاك كنيد. اينا بر خلاف قوانين باشگاه است
موفق باشيد
[/QUOTE]

ayub6889

عضو جدید
سلام دوستان عزیز؛

ممنون میشم در مورد نصب نرم افزار PVTsim راهنماییم کنید! من از همین سایت ورژن 20 رو داونلود کردم ولی هر کاری کردم اجرا نشد! خیلی پیچیدس! :(

ممنون

R.BAHREINI

عضو جدید
aspen exchanger design & rating

aspen exchanger design & rating

سلام
يه سوال در خصوص طراحي مبدل داشتم
تو نرم افزار aspen exchanger design & rating وقتي كه فايل جديد باز ميكنيم چندين ايتم ميشه انتخاب كرد
سوال من اينه كه چرا وقتي مبدل از نوع Hetran-shell & tube thermal design رو انتخاب ميكنيم سرعت سيال در قسمت shell با حالتي كه مبدل رو shell & tube exchanger انتخاب ميكنيم با هم متفاوت هست . ايا مبناي محاسبات اونها فرق داره ؟

با سپاس

saghi68us

عضو جدید
نیاز فوری

نیاز فوری

با سلام خدمت دوستان عزیز
پروژه ارشد من طراحی دو برج جذب متوالی برای جذب آلاینده های کوره ها تولید الیاف کربن هست که مهم ترین آلاینده هیدروژن سیانیده.محلول شستشودهنده محلول آبی 5٪ سدیم هیدروکسیده پس جذب همراه با واکنش شیمیایی هست.به دلیل اینکه سدیم هیدروکسید و هیدروژن سیانید الکترولیت هستند فقط از نرم افزار chemcad میشه استفاده کرد که من ورژن 6.0.1 رو نصب کردم و استفاده می کنم ولی در طراحی به مشکلاتی خوردم و چون خیلی افراد کمی با این نرم افزار کار می کنند هیچ کسو نمی شناسم که سوالامو ازش بپرسم.اگه کس اینجا بلده کار با این نرم افزارو تروخدا یه خبر بده. :( ممنونم

bahar_r6165

عضو جدید
سرال درباره نرم افزار design expert(نرم افزار طراحی آزمایش)

سرال درباره نرم افزار design expert(نرم افزار طراحی آزمایش)

سلام.من از این نرم افزار برای طراحی آزمایش استفاده کردم(آزمایشاتی در زمینه جذب سطحی فلزات) اما حالا در استفاده از نتیج آزمایشم با این نرم افزار به مشکل برخوردم.جوابهای غیر منطقی به من میده.اگه کسی که مسلط به این نرم افزار باشه بتونه به من کمک کنه نهایت لطفو در حق من کرده.میدونم بدون هیچ چشم داشتی شما دوستان کمک میکنین اما اگه کسی تو این زمینه به من کمک کنه سعی میکنم جبران کنم چون من باید زودتر دفاع کنم در شرایط بدی هستم.لطفا کمکم کنین.ممنونم

navid_m21

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید من 2 تا برنامه زیر رو می خواستم همراه کرکش(فقط آخرین ورژن لطفاً)
Petro SIM
Pipe Flow Advisor - Open Channel Flow & Tank Empty Times

Hermione Granger

عضو جدید

bahar_r6165

عضو جدید
سلام دوستان،خسته نباشید.میخواستم خواهش کنم اگه کسی با نرم افزار"HYDRA:Hydrochemical equilibrium constant database software"کار کرده و این نرم افزارو دراختیار داره من ازشون کمک بگیرم.ممنون میشم اگه این نرم افزارو دراختیار من هم قرار بدین.

R.BAHREINI

عضو جدید
سلام
من فایل طراحی با اکسل را دارم ولی نمی دانم چگونه در شبکه قرار دهم

به دو روش ميتوني اينكار رو انجام بدي
1- تو يه سايت اون رو upload كني و بعد ادرس اون رو داخل جوابتون اعلام كني
2- بعد از زدن كليد پاسخ كليد صفحه پيشرفته رو بزن در قسمت پايين صفحه يه قسمت بنام مديريت ضميمه هست كه ميتوني از اون طريق فايل مورد نظر رو upload كني ( چون فايل شما اكسل هست قبلش اون رو به صورت rar يا zip در بيار )

*م*

عضو جدید
سلام
ببخشید میخاستم بدونم چطوری میتونم با ODE45 متلب همزمان معادلات پیوستگی و مومنتوم و انرژِی یک بعدیشو حل کنم ؟
اصلا میشه؟

bahar_r6165

عضو جدید
درخواست نرم افزار HYDRA

درخواست نرم افزار HYDRA

سلام دوستان،خسته نباشید.میخواستم خواهش کنم اگه کسی با نرم افزار"HYDRA:Hydrochemical equilibrium constant database software"کار کرده و این نرم افزارو دراختیار داره من ازشون کمک بگیرم.ممنون میشم اگه این نرم افزارو دراختیار من هم قرار بدین.
:gol:

nanaziii

عضو جدید
سلام دوستان .نرم افزار هایسیس 3.1دارم که روی لپ تاپم نصب نمیشه چون لپ تاپ64بیتی هست سرچ کردم میدونم علتشو اما میخوام بدونم هایسیس ورژن بالاتر مثلا 3.2به بالا نحوه کارکردنشون چقدر با هم فرق میکنه.من دوره هایسیس گذروندم و هایسیس 3.1 یاد گرفتم.میخوام بدونم اول اینکه آیا هایسیس 3.2 روی ویندوزسون 64بیتی نصب میشه؟ونحوه کارکردن با اون چقدر با هایسیس 3.1فرق داره؟کلا روی ویندوز سون 64 بیتی چه هایسیسی نصب میشه؟به جز اینگه ویندوز مجازی نصب کنیم.آخه این کاروکردم نشده چون ویندوز لپ تاپ سون هست و نمیشه تغییرش داد.مرسی خیلی حرف زدم.:redface:

nanaziii

عضو جدید
سلام دوستان .نرم افزار هایسیس 3.1دارم که روی لپ تاپم نصب نمیشه چون لپ تاپ64بیتی هست سرچ کردم میدونم علتشو اما میخوام بدونم هایسیس ورژن بالاتر مثلا 3.2به بالا نحوه کارکردنشون چقدر با هم فرق میکنه.من دوره هایسیس گذروندم و هایسیس 3.1 یاد گرفتم.میخوام بدونم اول اینکه آیا هایسیس 3.2 روی ویندوزسون 64بیتی نصب میشه؟ونحوه کارکردن با اون چقدر با هایسیس 3.1فرق داره؟کلا روی ویندوز سون 64 بیتی چه هایسیسی نصب میشه؟به جز اینگه ویندوز مجازی نصب کنیم.آخه این کاروکردم نشده چون ویندوز لپ تاپ سون هست و نمیشه تغییرش داد.مرسی خیلی حرف زدم.:redface:
کسی هست کمکم کنه

ma_ta65

عضو
سلام
من نرم افزار
ASPENTECH HTFS
را لازم دارم اگه میتونید برام لینک دانلودشو بزارید
ممنون

hesamshimi

عضو جدید
یک سوال

یک سوال

سلام
برای شبیه سازی و مدل سازی غشا و بسترهای جاذب (مثل غربال مولکولی) چه نرم افزاری هست؟
ممنون ;)

لیلا محمودی

عضو جدید
flexpde5

flexpde5

با سلام.
دوستان کسی کار با نرم افزار flexpde5 را اگر بلده و یا مطلبی در این مورد داره و بتونه کمکی کنه ممنون میشم.

AndanaEnd

عضو جدید
از آناليز تنش گرفته تا سنتيک عکس العمل شيميايي، ارزش سهام ، مدلسازي رياضي سيستمهاي وافعي ، همه و همه تحت معادلات ديفرانسيل قابل حل هستند. اين نرم افزار به همين منظور تهيه شده است . با آن شما مي توانيد: - بطور خودکار عمل مش بندي را انجام دهيد. - بينهايت معادله پيچيده را حل نماييد. - بينهايت معادله را شبيه سازي کنيد. - معادلات غير خطي را حل کنيد - معادلات يک ، دو و سه بعدي را حل کنيد - معادلات وابسته به زمان ، حالت پايدار یا ريشه دار را حل کنيد. - معادلات ديناميکي با استپ هاي زماني را حل کنيد. - خروجي گرافيکي بگيريد. - براي دريافت نمايش عالي ، خروجي آنرا به TecPlot يا VisIt بفرستيد. - و غيره

asozhyan

عضو جدید
کسی هست کمکم کنه

تا نسخه 7.3 محیط هایسیس تغییرات جزئی کرده که می تونید لینک این نسخه رو از تاپیک های دیگه بگیرید.
اما در نسخه 8 که جدیدا منتشر شده محیط تغییرات زیادی داشته که باید منتظر بود این تغییرات در چه حده.