تمرین گروهی اسکیس 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mahboooobeh

عضو جدید
سلام دوستان...بالاخره تونستم به نت وصل شم ولی به بدبختی......
بچه ها تلاشتونو بکنید....من کارای دوستامو میدیدم,میبینم کارای شماها خیلی از اونها بهتره!!!فقط باید اعتماد به نفس داشت(که من ندارم)
باورکنید اونایی که کلاس میرن کار شاخ نمیکنن...فقط اعتماد به نفس دارن
همین موضوعات ارسال ایوانخانه رو کارکنید....همه موضوعات شبیه به همه,فقط اسمشونو عوض کردن(گول زنکه)
از هر کاربری یه نمونه کامل پلان مقطع پرسپکتیو کارکنید تا سرجلسه گیج نشید و 1ساعت فقط به موضوع فکرکنید(همین مشکلی که من الان دارم)....فرهنگی-اموزشی-عمومی و ....(5-6نمونه مدارکو کامل کنید مختص خودتون-کپی تابلو نکنید-بالاخره هر موضوعی هم بدن از یه قسمت از هرکدوم میتونید استفاده کنید)....
به قول اساتید کار کامل ساده خیلی بهتر از اینه کار بپیچونی ولی نصفه نیمه تحویل بدی.....
;)

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
چه استرسي گرفتم نصف شبي
خدا خفت نكنه سهراب

mahboooobeh

عضو جدید
اینم میتونه سرعتو ببره بالا....

مشاهده پیوست 154949
یا خدااااااااااااااااااااااااااااااااااا...این چیه دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
نمیدونستم سر جلسه اسکیس باید اچار پیچ گوشتی هم ببریم.....والا به خدا با همین گونیا هم میشه شطرنجی کرد...حتما که نباید 1سانت دقیق باشه(زیاد خودتونو درگیر اینچیزا نکنین..در همین حد که بدونید اینا چیه...یه وقت سرجلسه یکی استفاده کرد سنگکوپ نکنی این چیه اون داره من ندارم نمیتونم اسکیس بزنم...والا به خدا)

soh-rab

عضو جدید
چرا هي استرس ايجاد ميكنين؟؟؟؟؟هان هان
خوبه خودتم شهرساني
من 22 ساعت فاصله دارم يه روز تو راهم نامردا كارتم يكي دو روز قبلش ميزنن خاك به سرشون
همش استرس
موضوعات ايوانخانه رو فرض ميكنيم به كنكور نزديك نباشن راه بهتري سراغ داري براي تمرين؟؟بنده خداها حالا دارن ميزارنن تمريناشونو
هيچ موسسه اي نزديك به كنكور سوال نميده ولي بدون تمرين ميشه رفت سر جلسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

واقعا این مردیکه سنجش یه جو عقل توی سرش نیست من هم تو راهم من نخواستم که استرس ایجاد کنم گفتم که فقط حواس همه باشه
از اینکه بچه ها واقعا تمرینات رو می ذارن ممنون
ولی خدایش من که تمرین درست درمونی ندارم همه بدونید از من جلوترین برین روحیه بهتون دادم

sara_slash1

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایشالله همتون موفق شین...بعدش بیاین به ما پشت کنکوریا مشاوره بدین;)

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
فکر کنم همه صبح تا شب، شب تا صبح توی ورکشاپن که هیچکس اینجا نیست...:l

soh-rab

عضو جدید
دوستان کسی هست اطلاعات مفیدی در مورد آتش نشانی داشته باشه؟؟؟خصوصا روابطش

به نظر من
موضوع امسال عملکردی محضه و شاید آتش نشانی باشه

هر کس دوست داره حدسی در مورد موضوع اسکیس امسال بزنه ببینیم حدس کی درست در میاد؟

arcdoc

اخراجی موقت

به نظر من

یه نگاه به موضوات سال قبل بنداز.......
چای بازار
تالار تختی
محفل شعر و موسیقی
سرای محله
عمارت نظر....
خداییش یعنی فکر میکنی اتش نشانی موضوع امسال باشه......بابا اینا یه چیزی میدن که فقط 2 ساعت رو اسمش قفل شی///
به نظرم توی سراسری بیستر دنبال ایده هستند تا عملکرد و روابط...اتش نشانی یه موضوع سادست ...که فقط یه سری قوانین و و ظوابط دست و پا گیر داره...بدرد اسکیس نمیخوره...
من فکر کنم....مرکز بیداری اسلامی موضوع بهتری باشه......ولی خوب لو رفته دیگه.....ولی احتمالا رنگ و بوی سیاست داره...شاید هم یه چیزی بی ربطی بدن..

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
د

آره بیاید حدس بزنیم سرمون گرم شه، ما که نه کار میکنیم نه وورکشاپ میریم:D

روند اسکیس سالهای اخیر یا فرهنگی-معنایی بوده ، یا عملکردی-اجتماعی (خب مگه موضوع دیگه ای هم داریم؟:D)
منم احساس میکنم امسال عملکردی باشه موضوع. مشخصه موضوع اسکیس اینه که خاصه ولی چیزی نیست که به بلد بودن یا آشنایی با فضای خاصی ربط داشته باشه. مثلا آتش نشانی به نظر من نمیاد، چون باید روابطشو بلد باشی و گرنه نمیتونی پلانشو کار کنی. مشخصه دیگه اینکه موضوع سیاسی نمیدن. دیگه اینکه کاری میدن که پلان داشته باشه، بر فرض بانک نمیدن، چون پلان به اون معنی مورد نظر نداره. بالطبع غرفه و کیوسک و این چیزا هم نمیتونه باشه. بعد پلانش باید مساحت مشخصی داشته باشه که رو A3 جا بشه، کار بزرگ نمیدن، مثلا بیمارستان نمیاد. نکته دیگه اینکه موضوعات تابلو و کارشده تو آتلیه های اسکیس رو نمیدن، بر فرض موزه خاک میبد، یا بین راهی یزد:D که تقریبا 10 ساله همه دارن کار میکنن. ویژگی دیگشون هم اینه که یه بار معنایی سعی میکنن بهش اضافه کنن، مثلا آرامگاه شاعری چیزی میچپونن کنارش، خلیج فارسو میذارن بقل طرح:D یا چیزی که باید تو طراحی در نظر بگیریدش.

حالا با تفاسیر فوق من به دلم افتاده امسال کتابخونه میدن. مثلا طراحی کتابخانه در جوار آرامگاه خواجه نصیرالدین طوسی:D شاید کلینیک هم بدن، مثلا کلینیک در جوار آرامگاه ابوعلی سینا:D
البته بطور مشخص نمیگن که کتابخونه طراحی بکن، میگن طراحی موزه کتاب که فضای مطالعه هم داشته باشه و در ضمن به ارزش های خواجه هم بی اعتنایی نکنه:D

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز

گویا در استقبال از عادی سازی روابط ایران و شیطان بزرگ سابق دو موضوع بدجوری ذهن گروه طراحان سوال رو به خودش مشغول کرده:
احتمال یک: طراحی سفارت جدید ایالات متحده در تهران (منتها برای اینکه یه هویی بعضی اقشار خاص جامعه کپ نکنند با عنوان طراحی آشیانه مهر و جاسوسی عنوان خواهد شد)
احتمال دو: طراحی اولین شعبه فست فود مک دونالد در یکی از میادین قم (یا اردستان)

kh_memar67

کاربر فعال
من موضوعی به ددلم نیفتاده،تنها چیزی که به دلم افتاده اینه که من قبولم قبول قبول،همون دانشگاهی که دوس دارم(انشالله)

مهم نیست چه موضوعی میدن،فقط باید خودمونو باور داشته باشیم،بهتره بجای اینکه فکرمونو به موضوع ممکن مشغول کنیم،روی روحیه و اعتماد به نفسمون کار کنیم...انشالله که
همتون موفق میشین دوستیااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااای خوبم

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره بیاید حدس بزنیم سرمون گرم شه، ما که نه کار میکنیم نه وورکشاپ میریمhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/biggrin.gif
...
...
...
... در ضمن به ارزش های خواجه هم بی اعتنایی نکنه:D
سخته اینجور کارها ... ماشاءالله تعالی خواجه آدم مولتی اسکیلی بوده: ریاضیدان بوده، منجم بوده، وزیر بوده، فیلسوف و متکلم بوده، شعر هم می گفته بعضا، تو فقه و معماری هم دستی بر آتش داشته؛ احتمالا مذاکره کننده ارشد هسته ای هم بوده! خب ما هرقدر هم که سنگ تموم بذاریم باز بی اعتنایی میشه به محضر ایشون... به نظرم تو چنین مواقعی اسم خاصی مطرح نکنند بهتره و یه خرده دستمون بازتره ... شاید من دلم بخواد در جوار مثلا قبر عبید زاکانی دست به طراحی بزنم...

آخرین ویرایش:

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا وقت میکنین به اینهمه چیز سر جلسه فکر کنین؟؟ من به زور تو این تایم مدارک و برسونم پرزانته خاصیم که نمیشه کرد دیگه کو وقت که بخوایم اینهمه بپردازیم به ایده و اینکه فلانی کی بوده چیکاره بوده!
بعد اگه همچین موضوعی بدن در جوار فلان مرحوم چیکار کنیم که ارزشاش خدشه دار نشه؟؟ چه ایده هایی؟

soh-rab

عضو جدید
یه چیزی مطرح کردم کلی خندیدم و باعث انبساط خاطر شد یکی فکر کرده که به شما منتقل می کنم و فکر می کنه که مرکز جدید پژوهش ها مجلس باشه حالا من نمی دونم من فکرش رو منتقل کردم

بی خیال اینا
آدم سرگردان تر از من دیدن یه پلان شروع کردیم به کشیدن از توی نویفرت که به حساب پلان ایستگاه آتش نشانی هست اول این روکشی کپی نه 50 دقه طول کشید وقتی که کشیدم متوجه شدم یه چیز دیگه هست به این نظرتون این چی هست ص 452

DSC04301.jpg

baharestan.f

کاربر بیش فعال
خدایی.
دوستان بیاین یه موضوع حدث بزنیم. کار کنیم.
شاید اینجوری دست و دل من و donfidelio و بقیه که حالشون شبیه ماست باز بشه. soh-rab هم از سرگردانی در بیاد.

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدایی.
دوستان بیاین یه موضوع حدث بزنیم. کار کنیم.
شاید اینجوری دست و دل من و donfidelio و بقیه که حالشون شبیه ماست باز بشه. soh-rab هم از سرگردانی در بیاد.
سفارتخانه:D یه موضوع بگین برا اقلیم سرد تبریز یا همدان مثلا

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

ممکنه تو سایت پلانی مثل تپه های عباس اباد موضوع بدن سایتش خیلی جای کار اسکیسی داره

احتمال نیم درصد ...:D

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز

به نظر من

موضوع پایان نامم آتش نشانیه
اگه چیزی هنوز پیدا نکردید اطلاع بدید میفرستم

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممکنه تو سایت پلانی مثل تپه های عباس اباد موضوع بدن سایتش خیلی جای کار اسکیسی داره

احتمال نیم درصد ...:D
اونجا سقفش باید شیبدار باشه نه؟ کلا اگه تو یه شهر تو اقلیم سرد بدن تا چه حد میتونیم از سقف شیبدار(و با چه مقدار شیبی)استفاده کنیم با توجه به اینکه باید از برف به عنوان عایق هم استفاده بشه

آخرین ویرایش:

Tanin_hd

عضو جدید
اونجا سقفش باید شیبدار باشه نه؟ کلا اگه تو یه شهر تو اقلیم سرد بدن تا چه حد میتونیم از سقف شیبدار(و با چه مقدار شیبی)استفاده کنیم با توجه به اینکه باید از برف به عنوان عایق هم استفاده بشه
چیزی که من میدونم از شیبدار از جهت شمال به جنوب میسازن هم برای ممانعت از نشستن برف هم زودتر آب شدنش با استفاده از نور جنوب

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
چیزی که من میدونم از شیبدار از جهت شمال به جنوب میسازن هم برای ممانعت از نشستن برف هم زودتر آب شدنش با استفاده از نور جنوب

از کجا میگی این نکته رو؟

کلا تو اقلیم سرد سقف شیبدار استفاده نمیشه، منم جایی ندیدم در مورد جهتش صحبتی بشه. شمال به جنوب باشه که جلوی ورود نور جنوب رو میگیره. در کل تو اقلیم سرد سقف شیبدار مناسبتی نداره. مگر اینکه تو کوهپایه و شیب باشه که بگیم باشیب زمین متناسبه و این چیزا...

------------------------------------------------------------------------------------------------

یکی از موضوعات سختی که همیشه برای من کابوسه همین سفارتخونه و ساختمونای یه کشور تو یه مملکت دیگست. مثلا رستوران ایرانیها در چین یا باشگاه ایرانیان در مسکو. 2 تا فرهنگ رو باید با هم پیوند بدیم، کاری که ما نمیکنیم و با فرهنگ یونیورسال به طراحی همیشگی خودمون میپردازیم:D

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
من اعتراف ميكنم واسه اولين باره كه دارم اين حرفاتونو ميخونم و رسما هنگ كردم
بابا چه استرسي دارين شماها
دركشون
شد شد نشد فداي سر من
اينم بدونين گاهي نميشود كه نميشود -گاهي نخوانده قرعه به نام تو ميشود

روند اسکیس سالهای اخیر یا فرهنگی-معنایی بوده ، یا عملکردی-اجتماعی (خب مگه موضوع دیگه ای هم داریم؟:D)
منم احساس میکنم امسال عملکردی باشه موضوع. مشخصه موضوع اسکیس اینه که خاصه ولی چیزی نیست که به بلد بودن یا آشنایی با فضای خاصی ربط داشته باشه. مثلا آتش نشانی به نظر من نمیاد، چون باید روابطشو بلد باشی و گرنه نمیتونی پلانشو کار کنی. مشخصه دیگه اینکه موضوع سیاسی نمیدن. دیگه اینکه کاری میدن که پلان داشته باشه، بر فرض بانک نمیدن، چون پلان به اون معنی مورد نظر نداره. بالطبع غرفه و کیوسک و این چیزا هم نمیتونه باشه. بعد پلانش باید مساحت مشخصی داشته باشه که رو A3 جا بشه، کار بزرگ نمیدن، مثلا بیمارستان نمیاد. نکته دیگه اینکه موضوعات تابلو و کارشده تو آتلیه های اسکیس رو نمیدن، بر فرض موزه خاک میبد، یا بین راهی یزد:D که تقریبا 10 ساله همه دارن کار میکنن. ویژگی دیگشون هم اینه که یه بار معنایی سعی میکنن بهش اضافه کنن، مثلا آرامگاه شاعری چیزی میچپونن کنارش، خلیج فارسو میذارن بقل طرح:D یا چیزی که باید تو طراحی در نظر بگیریدش.
منم شديدا به دلم افتاده همچين چيزي ميدن
شايدم چون تو اين موضوعات ضعيفم همچين فكري ميكنم
سفارت ايران در يه كشور خارجي
خر يبار باقالي ببر
حالا با تفاسیر فوق من به دلم افتاده امسال کتابخونه میدن. مثلا طراحی کتابخانه در جوار آرامگاه خواجه نصیرالدین طوسی:D شاید کلینیک هم بدن، مثلا کلینیک در جوار آرامگاه ابوعلی سینا:D
البته بطور مشخص نمیگن که کتابخونه طراحی بکن، میگن طراحی موزه کتاب که فضای مطالعه هم داشته باشه و در ضمن به ارزش های خواجه هم بی اعتنایی نکنه:D
خدا خفت نكنه
حالا اگه اينو دادن،كتابخونه كنار ارامگاه بايد چيكار كنيم؟؟؟

گویا در استقبال از عادی سازی روابط ایران و شیطان بزرگ سابق دو موضوع بدجوری ذهن گروه طراحان سوال رو به خودش مشغول کرده:
احتمال یک: طراحی سفارت جدید ایالات متحده در تهران (منتها برای اینکه یه هویی بعضی اقشار خاص جامعه کپ نکنند با عنوان طراحی آشیانه مهر و جاسوسی عنوان خواهد شد)
احتمال دو: طراحی اولین شعبه فست فود مک دونالد در یکی از میادین قم (یا اردستان)
فست فود؟؟
یه چیزی مطرح کردم کلی خندیدم و باعث انبساط خاطر شد یکی فکر کرده که به شما منتقل می کنم و فکر می کنه که مرکز جدید پژوهش ها مجلس باشه حالا من نمی دونم من فکرش رو منتقل کردم

بی خیال اینا
آدم سرگردان تر از من دیدن یه پلان شروع کردیم به کشیدن از توی نویفرت که به حساب پلان ایستگاه آتش نشانی هست اول این روکشی کپی نه 50 دقه طول کشید وقتی که کشیدم متوجه شدم یه چیز دیگه هست به این نظرتون این چی هست ص 452

مشاهده پیوست 155899

:surprised:
از کجا میگی این نکته رو؟

کلا تو اقلیم سرد سقف شیبدار استفاده نمیشه، منم جایی ندیدم در مورد جهتش صحبتی بشه. شمال به جنوب باشه که جلوی ورود نور جنوب رو میگیره. در کل تو اقلیم سرد سقف شیبدار مناسبتی نداره. مگر اینکه تو کوهپایه و شیب باشه که بگیم باشیب زمین متناسبه و این چیزا...

------------------------------------------------------------------------------------------------

یکی از موضوعات سختی که همیشه برای من کابوسه همین سفارتخونه و ساختمونای یه کشور تو یه مملکت دیگست. مثلا رستوران ایرانیها در چین یا باشگاه ایرانیان در مسکو. 2 تا فرهنگ رو باید با هم پیوند بدیم، کاری که ما نمیکنیم و با فرهنگ یونیورسال به طراحی همیشگی خودمون میپردازیم:D
:cry::cry:
ميام اينجا استرس ميگيرم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اقا نمايشگاه يه روزه غير اينكه سازش سبك باشه بايد چه خصوصيتي داشته باشه؟؟
ميگن بايد مسيرش مشخص باشه طريقه رفت و امد افراد توش مطرح باشه من يكي زدم ولي خيلي داغونه
ميشه كسي نمونه ي خوب بزاره؟؟؟؟
من يه سوال مهم برام پيش اومده
چرا وقتي روزي چند بار سر ميزنم اخرين پست 10 20 ساعت قبل ارسال شده ولي وقتي شب به شب ميام چندين صفحه پست داريم؟؟؟؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
دست شما درد نكنه
ولي دوستان عزيز اگه مطلبي رو ميزاريد يا عكسي رو لطفا با وضوح كافي بزارين طوري كه بودن و نبودنش فرقي هم داشته باشه
ايستگاهاي راه اهن كه اصلا وضوح نداشت نفهميدم چي به چيه
جسارت نشه ولي اينطوري مثل وقتيه كه دوچرخه داريم ولي نميتونيم سوارش شيم

zepress

عضو جدید
ino man to systemam ba keyfoyate khoob daram ba hamin site up kardam intori shod ravashe dg begin baratoon bezaram

وضعیت
موضوع بسته شده است.