مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم نمی خواستم عناصر و تاسیسات مکانیکی بخونم ولی با این تحلیلی که مهندس mahyar گذاشتن برای سوالای امسال که 6 تا عناصر و2 تا تاسیسات سوال اومده نمیدونم بخونم یا نه ؟؟:redface:
عناصرو تاسیسات فک نکنم پارسال اومده باشه
البته اونی که مده بچه ها میخونن
یعنی عناصر کزازی و تاسیسات سلطاندوست

has ti

عضو جدید
کاربر ممتاز
عناصرو تاسیسات فک نکنم پارسال اومده باشه
البته اونی که مده بچه ها میخونن
یعنی عناصر کزازی و تاسیسات سلطاندوست

نمیدوونم مگه این تحلیل برای کنکور امسال نبوده ؟؟ فک کنم این تحلیله اشتباهه :redface:
مصالح ساختمانی 4 تا سوال بوده :(:redface:

mehmari

عضو جدید
شب اسکیس وقتی قرار بود تو خیابون بخوابیم 2 نفر بودیم. چند قدم پایین تر کسایی خوابیده بودند که حتی تصور گذر از کنارشون میتونه سخت باشه. اونجا کسایی رو پیدا کردیم که تونستیم با خیال راحت چشم ببندبم. کسایی که حتی ندیده بودیمشون. اما حرفهاشون آشنا بود. و از یک تاپیک بودند. پس قدر دوستی تو دنیای مجازی رو بدونیم! دوستایی که بهترین رتبه ها رو آورده بودند...
کاملترین عقل، عقل جمعیه... پس بی خجالت بی حقارت بی غرور بیاین فکرهامون رو بریزیم رو هم. قول میدم از همین تاپیک تک رقمی هایی بلند شه که باعث افتخار همه باشه همچنان که سال پیش همینطور شد.
منم چند روزیه از نو شروع کردم :) البته کنکور قبلی ترم شش بودم شرکت کردم. و فهمیدم که روش میتونه موثر تر از تلاش باشه.... مثلا امسال بیشتر سوالات تصویری بود. یعنی کتابهایی مانند فضا زمان معماری رو کسایی که تصاویرشو نگاه کرده بودند خیلی موفق تر بودند. واسه تاریخ جزوه های بدون تصویر خوندم و تقریبا صفر زدم.(1.11%) ... که رتبه رو بدجور کشید پایین و شدم 436 . برای همتون آرزوی موفقیت می کنم :) مخصوصا پسرا ;) که همشونو تو یه روز بخصوص گیر خواهم آورد.

mehmari

عضو جدید
یکی از کتابهای مهم امسال هم تاریخ معماری معاصر ایران- بانی مسعود هستش که خلاء ش رو میشد حس کرد. البته چند کتاب دیگه هست که منبع اعلام نشده فعلا.

آخرین ویرایش:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یکی از کتابهای مهم امسال هم تاریخ معماری معاصر ایران- بانی مسعود هستش که خلاء ش رو میشد حس کرد. البته چند کتاب دیگه هست که منبع اعلام نشده فعلا.
من میخوام ریسک کنم واسه معماری معاصر ایران کتاب جدید قبادیان رو بخونم.من احساس مسکنم امسال از اون میدن تا بانی مسعود.البته معاصرش

سلام
یه سوال مهم
من شاغلم نمیرسم این همه درس بخونم
از فنیا کدوماشو میشه حذف کرد؟ مصالح؟ عناصر؟ تنظیم؟
اگه زبان صفر بزنی ولی بقیه درسا بالا ریسک نیس؟ من زبانم داغونه در حد ABCD

hanimemar

عضو جدید
کاربر ممتاز
من مال قیابکلو رو خوندم.کتابشو....یک یا دو سئوال همیشه ازش اومده....کتابای قیابکلو رو خوب بخونین 5 سئوال رو حتما واسه فن جواب میدین.....بخصوص کتاب جدیدش که اومده

کتاب جدیدش چی هست؟

mahyar21

عضو جدید
نمیدوونم مگه این تحلیل برای کنکور امسال نبوده ؟؟ فک کنم این تحلیله اشتباهه :redface:
مصالح ساختمانی 4 تا سوال بوده :(:redface:
دوست عزیز اینم لینک اون تحلیلی که گذاشته بودم.
http://www.mahan.ac.ir/showpages/487/تحلیل-کنکور-کارشناسی-ارشد-92-معماری
حالا درست یا اشتباه بودنش به پای خود موسسه.
موفق باشید.

mahyar21

عضو جدید
بچه هایی که پارسال امتحان دادن میدونن نه از عناصر نه از تاسیسات و نه از مصالح شناسی سئوال نیومد
مرسی مهیار جان.خب اینا مباحث سنگینی دارن به نظرم میتونیم وقتمونو بزاریم رو منابع دیگه
حرفتو کاملا قبول دارم سجاد عزیز.
مصالح شناسی که ارزش نداره بشینیم به خاطر 2،3 تا سوال کتابهای چند صد صفحه ای رو بخونیم (من کتاب فروتنی رو دارم نزدیک 400 صفحست)!
برای عناصر ،تاسیسات و مصالح میشه به جزوه اکتفا کرد.

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
مصالح شناسی که ارزش نداره بشینیم به خاطر 2،3 تا سوال کتابهای چند صد صفحه ای رو بخونیم (من کتاب فروتنی رو دارم نزدیک 400 صفحست)!
ولي مهيار جان كتاب نانو رو حتما بخون ولي نشريه 55 و كتاب سام فروتني يا حامي لزومي نداره

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام مهیار جان واسه مصالح چیزی نخوندی هم نخوندی
برای تاسیسات حتما کتاب خود سلطان دوست رو بخون چون خیلی بیشتر به فهم تاسیسات کمک میکنه
عناصر هم جزوه که بله باید بخونی اما این کتاب های اقای گلابچی یه جاهاییش برای عناصر سوال میاد مثلا کتابی مثل طراحی لرزه ای
من واسه پارسال برای هر درسی نه کلا به جزوه اکتفا میکردم نه کلا به کتاب تلفیق این 2 تا چیز خوبی در میاد
به قول یکی از بچه های باشگاه اگه از یک درسی اشنایی کامل داری جزوه زودتر نتیجه میده چون می بره سر اصل مطلب اما درسی مثل تنطیم شرایط که فهمیدنی هست باید کتاب بخونی ( جزوه یکم به شانس بر میگرده ازین جهت که دیگه تو کنکور ارشد نمیرن از یک نکته سوال بدن )

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان خیلی ها به من پیام دادند و پرسیدن که چطور باید خوند و چگونه .... من قبل
این که بگم چگونه و چطور باید خوند باید بگویم من خودم پارسال مشکل اکثر شما ها رو
داشتم و در نتیجه از مشاور هایی کمک گرفتم که خیلی به من کمک کردند که برای این که
اطمینان پیدا کنید که این حرف های من انعکاس سخنان رتبه های برتر کنکور هست و این
که خیلی از دوستانی که همزمان با من کنکور دادن، من همین ها به اون ها نیز گفتم
رتبشون از خود من هم بهتر شد ..بگذریم این دوستان :
1. علی طباطبایی (مشاور
نحوه خوندن ...رتبه 1 سال 91)
2. رحمان جان احمدی( مشاور نحوه خوندن......رتبه
59 سال 91)
3. دانیال علی مدد (رتبه 4 معماری سال 91 ..........مشاوره
زبان)
4. نیما علوی (مشاور دروس فنی ...رتبه 2 معماری و رتبه 1 تکنولوژی سال
91)
5. نادیا آذر باد (مشاور کتاب های تنظیم شرایط محیطی و تاسیساتیی .... رتبه
10 انرژی سال 92... مشاور همدیگه بودیم;))

6. خانم عسکری و قابوسی مشاور تاریخ
7. آقای علی عسکری ... مشاور درک عمومی
معماری

.............................من از سخنان تک تک دوستان استفاده
کردم حتی ذره ای هم انحراف نداشتم ولی با اشتباهاتم سره جلسه همه چیز خراب شد (پس
سخنان من انعکاس تجربه این دوستان ..لطفا جدی بگیریدش ) ... تو این تاپیک صفر تا
100 کنکور را می گم....

در ابتدا نوع خوندن در کنکور را شرح
بدهم:
شما 3 پارت دارید در کنکور شروع ... ادامه دادن.......... و در نهایت
اتمام .........همه ی اینها مهمه ولی اون ادامه دادانه بعد شروع خیلی مهمه .. شما
نباید از همون اول 16 ساعت در روز بخونید نباید فشار الکی بیارید . پس در ابتدا
دوره خوندنتون از 7 یا 8 ساعت شروع کنید و در 2 ماه آخر این را به 12 ساعت برسونید
و 7 روز آخر به 16 ساعت .
تقسیم بندی روزی : من خودم روزم را به 5قسمت تقسیم می
کردم یک قسمتت زبان دو قسمت فن و دو قسمت تاریخ که هر کدوم از قسمت هایم 1.5 ساعت
بود .... که در کل این جدول تو ذهنم شکل می گرفت:
9-10:30 زبان
10:45 -12:15
فن
12:30-14 فن
14-15:30 نهار
15:30_17 تاریخ
17:15- 18:45 تاریخ

...................................................
این می شد برنامه
روزانه ... در هفته هم 2 روز را استراحت می کردن پنجشنبه و جمعه ..... این 2
استراحت خیلی کمکتون می کنه .. حتما این 2 روز را واقعا استراحت کنید.
یه تقویمم
درست کنید و بگویید در هر ماه چه چیز هایی را باید بخونید. این باعث می شه سرعتتون
به شدت بره بالا ...و انگیزه پیدا می کنید .....(به این می گن چشم انداز پیش رو که
خیلی کمک کرد به من که هدف داشته باشم .)
خوب حالا درس به درس :
زبان: منابع
مهم من می گم اضافه بر این ها لازم نیست .
504. تافل . رستگار پور و خواندن لغات
کنکور از سال 79 تا حالا ................ (اگه وقت کردید 1100 هم بخونید
خوبه)
در مورد 504 و تافل اگه پایتون قوی 504 را کنار بذارید و یک راست تافل را
شروع کنید و گرنه یه نگاه سریع به 504 بندازید ... در 504 و تافل مهم اینه که لغات
را سریع بخونید و برید جلو ... تمرین های 504 نمی خات که بخونید . چون در کنکور خود
کلمات منبع سواال هست .. هر روز 2 درس را در پارت 1.5 ساعت بخونید و بعد 10 روز نیز
لغات از اول شروع کنید به خوندن ..این مرور کمک می کنه که آخرش لغات فراموش نشه
..(به قول استاد بابک رستمی زبان مثل خاک شیره باید هی هم بخوره .) تقریبا خوندن
504 و تافل 2 ماه طول می کشه.... (اللبته من زبان 17 زدم .... دلیلشم کمبود روحیه
در سره جلسه بوده ولی گفته من انعکاس سخنان دوست خوبم دانیال علی مدد هست که درصد
زبانش در سال 91 ....78 درصد بوده )......

دروس فن و ساختمان :
دروس فنی
دو قسمت داره گلابچی وار ها و سایر .....
دروس گلایچی (شامل عناصر جزئیات ،
مصالح و ایستایی، سیستم، مقاومت مصالح)........جزوه
سایر: شامل تاسیسات ها و
تنظیم شرایط محیطی به علاوه آینن نامه ........فقط
کتاب
......................
گلابچی ها: در مورد این سر فصل جزوه های مهم
سینا شریفی و جزوه های سروش نیا قرار داده می شه .. که من به موقعش در مورد اینها
صحبت می کنم ولی نگران نباشید بسیار ساده می شود این ها رو خوند...
مهترین
کتاب های آقای گلابچی برای خوندن :
درک رفتار سازه
سازه در معماری

فناوری نوین ............عشق گلابچی
جزئیات ارتقا دهنده
طراحی لرزه ای

فناوری نانو
مابقی کتاب های ایشون را نخونید هم مهم نیست چون در جزوه پوشش
داده می شه . کتاب نانو هم خلاصشو بخونید .. چون خلاصش مفید و کامله

قسمت دوم:
در
مورد تاسیسات ها متابع مهم اینها هستند :
فیزیک ساختمان 1
فیزیک ساختمان 2

تاسیسات مکانیکی سلطاندوست////
خانم قیابطلو 2 نوع سوال دارند یا سوالاتی که
با یه بار خوندن می تونی جواب بدهی یا سوالاتی که صد بار بخونی هم نمی تونی جواب
بدهی ... پس دو باز خوندن کفایت داره .
تاسیسات مکانیکی هم جدی بگیرید چون
سوالات خوبی ازش میاد
دو کتاب جدید خانم قیابطلو داده بیزون فیزیک ساختمان 3 و
4 .... 3 را زمان ما داد و ازش سوالی نیومد .. به نظر من این 2 تا را بذارید الویت
های آخر ...

آخرین ویرایش:

has ti

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز اینم لینک اون تحلیلی که گذاشته بودم.
http://www.mahan.ac.ir/showpages/487/تحلیل-کنکور-کارشناسی-ارشد-92-معماری
حالا درست یا اشتباه بودنش به پای خود موسسه.
موفق باشید.

مرسی مهندس :)
اخه من درس هایی مثل مصالح ساختمانی و تاسیسات مکانیکی رو نمی خواستم بخونم بعد این تحلیلو که دیدم واقعا نمی دونستم که باید بخونم یا نه :redface:
ولی بازم مر30 مهندس از راهنمایی های خوب شما و همه دوستان عزیز ;)

mahyar21

عضو جدید
مرسی مهندس :)
اخه من درس هایی مثل مصالح ساختمانی و تاسیسات مکانیکی رو نمی خواستم بخونم بعد این تحلیلو که دیدم واقعا نمی دونستم که باید بخونم یا نه :redface:
ولی بازم مر30 مهندس از راهنمایی های خوب شما و همه دوستان عزیز ;)
خواهش میکنم.
سعی کنین هیچوقت درسی رو حذف نکنین ،حتی یه جزوه 50 صفحه ای هم بخونین خیلی بهتر از حذفه.
از راهنمایی های دوستان عزیزم ebram و hagir تو پستهای قبلی حتما استفاده کنید راجع به این درس ها.
امیدوارم که خدا به همه بچه های باشگاه کمک کنه چون واقعا صادقانه و بدون هیچ چشم داشتی دارن به همدیگه کمک میکنن.

ELMIRA666

عضو جدید
سلام

سلام

دوستای خوبم کسی جزوه فولاد و بتن مهنس شریفی و جزوه های سروش نیا رو داره؟

منامنا

عضو جدید
عزیزان میخواستم بپرسم که اگه کسی جزوه سروش نیا رو بخونه نیازی به خوندن همه کتابای گلابچی نداره؟ سینا شریفی چی؟

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
ترکیب جزوه و کتاب مهمه ....
تو page قبلی مفصل نوشتم .... جزوه های به همراه کتاب های جدید ( و نهایت کتاب درک رفتار سازه ها و سازه در معماری) ... جزو ه های مهندس سروش نیا و سینا شریفی به زودی قرار داده می شه .. نهایت دو هفته آینده ... ;)

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال:
وقتی یه شناور شرکت میکنیم در کنار معماری امتحانش چه جوریه
تو روزای مختلفی برگزار میشه عایا؟؟؟؟؟؟؟؟؟

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی یه شناور شرکت میکنیم؟؟؟؟؟؟ یعنی چی؟
یعنی موقعی که دفترچه اومد علاوه بر رشته اصلیمون که واسه من معماری معماریه یه رشته دیگه مثل انرژی ،تکنولوژی و .... هم میتونیم انتخاب کنیم

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی موقعی که دفترچه اومد علاوه بر رشته اصلیمون که واسه من معماری معماریه یه رشته دیگه مثل انرژی ،تکنولوژی و .... هم میتونیم انتخاب کنیم
رشته های شناور با اصلی هیچ تداخلی نداره ... به طور مثال کنکور (مدیریت پروژه - تکنولوژی - انرژِی) یک روز زودتر از معماری برگزار می شه.....;)

رسکان

عضو جدید
سلام........ اره تو روزای مختلف برگزار میشه ......... روز اول انرژی و تکنولوژی ـ فرداش معماری

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی یک عدد خبر خوش دارم
خواهر من مهندس نرم افزاره سیدی سروش نیا رو بهش دادم که ببینه میشه شکستش یا نه. گفتش میشه خیلی کار سختی نیست. برا نمونه یکی از فیلماشو کشید بیرون که میزارمش اینجا ببینین. گفته برا اینکه کار سبک بشه یه کاری کردن که فیلما تیکه تیکه بشه و حجم کل سی دی کم بشه اما وقتی من بکشم بیرون حجم واقعیشو نشون میده. اگه دکتر سروش نیا سی دی رو آماده کنه که سریع میدیم خواهرم این کارو بکنه. چک کنین ببینین بدرد بخور هست یا نه که مث اون دفعه من زحمت علکی نکشم؟ چون اگه این باشه که دیگه عینهو کلاسشه دیگه جزوه لازم نیست. امروز یه ای میلم به خود سروش بزنم ازش اجازه بگیرم:D سحر جون هم میتونست ازش بپرسه که متاسفانه باهامون قهره:redface: ولی فک نمیکنم خود استاد مخالفت کنه:cool: شخصیتش اینجوری نیست

من cd رو ندیده بودم چه باحاله!!1;)
ولی بچه ها بهتره یه جوری از خودشون اجازه بگیریم. چون هر چی باشه این cd داخلی باید خودمون حق کپی رایت رعایت کنیم.
ایشالا که یا اجازه میدن یا امکان تهیه اصل cd واسمون مهیا میشه.:)

آخرین ویرایش:

mahyar21

عضو جدید
راستی یک عدد خبر خوش دارم
خواهر من مهندس نرم افزاره سیدی سروش نیا رو بهش دادم که ببینه میشه شکستش یا نه. گفتش میشه خیلی کار سختی نیست. برا نمونه یکی از فیلماشو کشید بیرون که میزارمش اینجا ببینین. گفته برا اینکه کار سبک بشه یه کاری کردن که فیلما تیکه تیکه بشه و حجم کل سی دی کم بشه اما وقتی من بکشم بیرون حجم واقعیشو نشون میده. اگه دکتر سروش نیا سی دی رو آماده کنه که سریع میدیم خواهرم این کارو بکنه. چک کنین ببینین بدرد بخور هست یا نه که مث اون دفعه من زحمت علکی نکشم؟ چون اگه این باشه که دیگه عینهو کلاسشه دیگه جزوه لازم نیست. امروز یه ای میلم به خود سروش بزنم ازش اجازه بگیرم:D سحر جون هم میتونست ازش بپرسه که متاسفانه باهامون قهره:redface: ولی فک نمیکنم خود استاد مخالفت کنه:cool: شخصیتش اینجوری نیست
واقعا خیلی خوبه این CD دست شما هم درد نکنه دوست عزیز.
امیدوارم که استاد اجازه این کار رو بدن و اگه هم ندن بالاخره باید یه شرایطی برای دسترسی ما شهرستانی ها فراهم بشه.
چون واقعا شرایط ما قابل مقایسه با بچه های تهران نیست و رقابت خیلی نا برابره!

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من یه سوال دارم ....کتاب آفرینش نظریه معماری رو باید چجوری خوند؟؟؟؟؟ خیلی گنگه :cry:
اگر برای درک می خواهید بخونید .. لازم نیست کتاب بخونید ... سوالات درک را باید درکی برخورد کرد .. کتاب بر نمی داره .. باید سوالات چند سال اخیر را خوب بررسی کنید .. (فقط قسمت سایه و پرسپکتیو از کتاب آقای عسکری ببین که خیلی خوبه ) ... درک سرنوشت سازه ولی باید به پختگی برخورد برسید .. اگه بر سوالات درک شناور باشید در هر شرایطی بالای 60 می زنی ..;)

mahyar21

عضو جدید
اگر برای درک می خواهید بخونید .. لازم نیست کتاب بخونید ... سوالات درک را باید درکی برخورد کرد .. کتاب بر نمی داره .. باید سوالات چند سال اخیر را خوب بررسی کنید .. (فقط قسمت سایه و پرسپکتیو از کتاب آقای عسکری ببین که خیلی خوبه ) ... درک سرنوشت سازه ولی باید به پختگی برخورد برسید .. اگه بر سوالات درک شناور باشید در هر شرایطی بالای 60 می زنی ..;)
ممنونم از کمک های خالصانت به بچه ها.;)
یه سوال هم من دارم مهندس.
واسه تنظیم شرایط میخوام کتاب فیزیک ساختمان 2 رو شروع کنم ،این کتاب بهترینه واسه تنظیم؟!

وضعیت
موضوع بسته شده است.