[ گفت و گو ] - کارشناسی ارشـــد مهندسی شیمی 93

adjrrb_87112

عضو جدید
بچه ها کسی میدونه کتابی که تستای مثلا 10 سال پیش کنکور رو یکجا داشته باشه هست یا نه؟ چه انتشاراتی؟

من میدونم پارسه یه کتاب داره به اسم بانک تست مهندسی شیمی که سوالای چندین سال توش هست ولی مطمئن نیستم 10 ساله یا مثلا 9 یا 8 سال

پاییزی2

عضو جدید
از نمایندگی بابل خریدم.ببینین دو نوع کتاب ریاضی پارسه هست!یکیش همراه پک کامل فروخته میشه یکی دیگه هم که رنگش مشکیه جدا.جرم هم اونی که رنگش مشکیه جدا فروخته میشه.

پاییزی2

عضو جدید
از نمایندگی بابل خریدم.ببینین دو نوع کتاب ریاضی پارسه هست!یکیش همراه پک کامل فروخته میشه یکی دیگه هم که رنگش مشکیه جدا.جرم هم اونی که رنگش مشکیه جدا فروخته میشه.​

Flamenc0

عضو جدید
آهان...مرسی....بعد می شه بپرسم این کتابی که شما خریدین (مشکیه) چند فصل و چند صفحه هست؟؟؟
از نمایندگی بابل خریدم.ببینین دو نوع کتاب ریاضی پارسه هست!یکیش همراه پک کامل فروخته میشه یکی دیگه هم که رنگش مشکیه جدا.جرم هم اونی که رنگش مشکیه جدا فروخته میشه.​

hothit

عضو جدید
بچه ها کسی میدونه کتابی که تستای مثلا 10 سال پیش کنکور رو یکجا داشته باشه هست یا نه؟ چه انتشاراتی؟

پوران یه کتاب داره به اسم 7 کنکوره ارشد که ازسال 84 به اینور رو داره.مدرسان هم فک کنم یه همچین کتابی داشته باشه

ئدز

عضو جدید
شما هم ایجوری هستید که گاهی امید وارید و گاهی ناامید من ایجوریم از صبح تا شب سر درسم اما شب از کارم راضی نیستم؟بین کتاب مکانیک راهیان و پوران فرق زیادی هست؟لطفا هرکی خونده هر دوتاشو بگه من تو این درس مشکل دارم و کتاب یک جلدی راهیانو دارم چیکار کنم کتاب پورانو بخرم؟

مهراآرام

عضو جدید
شما هم ایجوری هستید که گاهی امید وارید و گاهی ناامید من ایجوریم از صبح تا شب سر درسم اما شب از کارم راضی نیستم؟بین کتاب مکانیک راهیان و پوران فرق زیادی هست؟لطفا هرکی خونده هر دوتاشو بگه من تو این درس مشکل دارم و کتاب یک جلدی راهیانو دارم چیکار کنم کتاب پورانو بخرم؟
آره خوب این حالت طبیعیه. بالاخره گاهی آدم خسته میشه ولی این حالت نباید طولانی بشه بهتر اینجور وقتا یه فعالیت مورد علاقتو انجام بدی که انرژی بگیری. من تجربه خودمو میگم پارسال وقتایی که خوب درس میخوندم همین خوب خوندن کلی بم روحیه میداد. ضمنا باید به تلاشت ایمان داشته باشی و اگه واقعا راضی نیستی علتشو پیدا کن و برطرفش کن.اما باید بخودت روحیه بدی به بعد کنکور فک کن و برای خودت یه آینده روشن ترسیم کن. من پورانو نخوندم اما دوستام که پوران خونده بودن نتیجه بهتری نگرفتن. تو سیالات تست زیاد و ابتکار عمل خیلی مهمه. وخیلی هم نگرانش نباشید بیشتر بچه ها تو سیالات ضعیفن. با درسای دیگه میشه این ضعفو پوشوند. مثلا با سینتیک که با زحمت به مراتب کمتر از سیالات میشه نتیجه خیلی بهتری گرفت.

saman001

عضو جدید
من هم راهیان میخونم اکثر بچه ها میگن پوران واسه سیالات خوب نیست(اگه بگردی تو همین تاپیک خیلی این حرف رو زدن) والبته گفتن که واسه سیالات کتابی که خیلی از بقیه بهتر باشه هم نیست در مجموع همه ی کتابای راهیان خوبن مگه اینکه خلافش ثابت شده باشه

meysam_ak

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
من هم راهیان میخونم اکثر بچه ها میگن پوران واسه سیالات خوب نیست(اگه بگردی تو همین تاپیک خیلی این حرف رو زدن) والبته گفتن که واسه سیالات کتابی که خیلی از بقیه بهتر باشه هم نیست در مجموع همه ی کتابای راهیان خوبن مگه اینکه خلافش ثابت شده باشه
والا من یکی دیگه جدا تو مکانیک به نتیجه ای نرسیدم.بخصوص وقتی الان که میگی پوران مکانیکش جالب نیس زیاد!آخه من یکی از دوستام امسال کنکور داد و قبول شد مکانیکو(که فکر کنم در جریانید که چقدر سخت بوده امسال) 55 زده پرسیدم چی خوندی گفت پوران!!به نظرم کتاب های مکانیک زیاد از هم برتری خاصی ندارن.
البته لازم به ذکر هست که خودم وقتی مکانیک پورانو دیدم بنظرم خیلی جالب و بدردبخور نبود! واسه همین خودم هم راهیانو ترجیح دادم(هر چند همینم خیلی چیز شاخی نیست!)

saman001

عضو جدید
والا من یکی دیگه جدا تو مکانیک به نتیجه ای نرسیدم.بخصوص وقتی الان که میگی پوران مکانیکش جالب نیس زیاد!آخه من یکی از دوستام امسال کنکور داد و قبول شد مکانیکو(که فکر کنم در جریانید که چقدر سخت بوده امسال) 55 زده پرسیدم چی خوندی گفت پوران!!به نظرم کتاب های مکانیک زیاد از هم برتری خاصی ندارن.
البته لازم به ذکر هست که خودم وقتی مکانیک پورانو دیدم بنظرم خیلی جالب و بدردبخور نبود! واسه همین خودم هم راهیانو ترجیح دادم(هر چند همینم خیلی چیز شاخی نیست!)
حق با شماست

agta666

عضو جدید
سلام به دوستان گلم.من تمام ازمونهای مدرسان شریف امسالو رو ثبت نام کردم ولی به دلیل استخدام در یک شرکت نمیتونم ازمونها رو شرکت کنم.قیمت ازمونا الان600ولی من به قیمت 450تومن میفروشم از بچه ها اصفهان هرکی میخواد پیام خصوصی بده.

sadafe.darya

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید خدمت همه ی بچه های کنکوری...من رشته مهخندسی شیمی هستم راستش از 1 ماهو نیم پیش درس خوندن واسه ارشدو شروع کردم ضمن اینکه فارق التحصیل هم هستم امروز که رفتم مدرسان شریف ثبت نام ازموناش به من گفتن رشته ی مدیریت واسه ارشد ثبت نام کنم گفتن واسه خانوما و کلا مهندسی شیمی بازار کار خوبی نداره من فردا میخوام برم ثبت نام اما واقعا نمیدونم چیکار کنم مدیریت برم یا مهندسی شیمی؟و مدیریتو میتونم به راحتی قبول شمن؟خواهشن بگید

loplopgol

عضو جدید
سلام دوستان
بنظرتون کتابای مدرسان شریف توی زمینه ارشد مهندسی شیمی چطورن؟
کسی خوندشون؟
من بعضیاشونو دیدم مثل سیالات و حرارت
جالب بودن و یکم ظاهرشون از او حالت خشک خارج شده بود
یه چیزی مثل کتابای تست گاج کنکور کارشناسی هستن
کسی نظری نداره درباره کتابای مدرسان شریف؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام دوستان
بنظرتون کتابای مدرسان شریف توی زمینه ارشد مهندسی شیمی چطورن؟
کسی خوندشون؟
من بعضیاشونو دیدم مثل سیالات و حرارت
جالب بودن و یکم ظاهرشون از او حالت خشک خارج شده بود
یه چیزی مثل کتابای تست گاج کنکور کارشناسی هستن
کسی نظری نداره درباره کتابای مدرسان شریف؟
سلام
نمی شه بطور صریح گفت که کتاب این موسسه خوب و کتاب های فلان موسسه بد هستند ....
همچنین سلیقه افراد هم متفاوت است و از کتاب های مختلفی بهتره می برند ...
مدرسان شریف هم کتاب های خوبی داره مخصوصا حرارت و جامع سوالات کنکور که خودم هم از روی اونها خوندم و واقعا از اون کتابها استفاده زیادی کردم ...

saman001

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید خدمت همه ی بچه های کنکوری...من رشته مهخندسی شیمی هستم راستش از 1 ماهو نیم پیش درس خوندن واسه ارشدو شروع کردم ضمن اینکه فارق التحصیل هم هستم امروز که رفتم مدرسان شریف ثبت نام ازموناش به من گفتن رشته ی مدیریت واسه ارشد ثبت نام کنم گفتن واسه خانوما و کلا مهندسی شیمی بازار کار خوبی نداره من فردا میخوام برم ثبت نام اما واقعا نمیدونم چیکار کنم مدیریت برم یا مهندسی شیمی؟و مدیریتو میتونم به راحتی قبول شمن؟خواهشن بگید
بیشتر از هر چیزی علاقه ی خودتون اهمیت داره ولی من بعید میدونم اونا همچین صلاحیتی داشته باشن که بخوان به شما بگن به جای مهندسی شیمی مدیریت بخونید... اینو هم فراموش نکنید بازار کار و موقعیت اجتماعی مهندسی شیمی اگه بهتر از مدیریت نباشه بدتر هم نیست به نظر من که باید درس خوندنتون رو ادامه بدید ....در مورد قبولی در مدیریت هم من خیلی از کتابای مدیریت رو خوندم مطمئنن برای تسلط کافی بهشون باید کلی وقت بذارید و این در این زمان کوتاه و مخصوصا واسه کسی که هیچ پیش زمینه ای نداره نباید کار آسونی باشه!

آخرین ویرایش:

hadi216

عضو جدید
دوستان یه سوال
واسه راکتور راهیان بهتره یا پوران ؟
راهیان رو قبلا خوندم خیلی فرمولی بود

پوران هم همین شکلیه ؟

ahvaz611

عضو جدید
دوستان یه سوال

پوران هم همین شکلیه ؟
خب عزیزم سختی درس راکتور به همینه که اینقدر فرمول داره ..
هرکتابی رو بخونی همینه ، ولی به نظر من راهیان چیزی کم نداره . . .

"Che.Engineer"

عضو جدید
من پوران خوندم يه هفته قبل كنكور 86 درصد زدم
كتاباي راهيان اصولا فقط نكته دارن ولي پوران توضيحاتش بيشتره
ولي منم شنيدم كه ميگن راهيان بهتره

hadi216

عضو جدید
مرسی ، پارسال راهیان رو خوندم 30 درصد زدم ، نمیدونم امسال هم ریسک کنم و این کتاب رو بخونم یا نه ؟

saman001

عضو جدید
دوستان یه سوال

پوران هم همین شکلیه ؟
سلام درسی مثل راکتور یه درس خشک و فرمولیه و زیاد جایه کار و خلاقیت واسه نویسنده ها نمیذاره برخلاف سیالات یا جرم ... بعید میدونم انتشارات مختلف تفاوتی داشته باشن همش همین فرمولاست که باید حفظ بشن و در همه ی کتابا مشترکن

ئدز

عضو جدید
سلام تو درس مرطوب سازی قسمت شیب نمودار مرطوب یهMBهست که تو کتاب راهیان اومده ولی استاد ما موقع درس دادن حرفی از این MB تو فرمول نهایی نزده کدوم درست؟

agta666

عضو جدید
سلام به دوستان گلم.من تمام ازمونهای مدرسان شریف امسالو رو ثبت نام کردم ولی به دلیل استخدام در یک شرکت نمیتونم ازمونها رو شرکت کنم.قیمت ازمونا الان600ولی من به قیمت 450تومن میفروشم از بچه ها اصفهان هرکی میخواد پیام خصوصی بده.

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام درسی مثل راکتور یه درس خشک و فرمولیه و زیاد جایه کار و خلاقیت واسه نویسنده ها نمیذاره برخلاف سیالات یا جرم ... بعید میدونم انتشارات مختلف تفاوتی داشته باشن همش همین فرمولاست که باید حفظ بشن و در همه ی کتابا مشترکن

بله ... همین طور که سامان میگه کتاب های راکتور همشون مثل هم هستن .. اما من مهمترین چیزی که می تونه توی کنکور برای درس راکتور کمکتون کنه رو تست های سالهای قبل می دونم ... سوال تکراری توی درس راکتور توی کنکور زیاد می دن .. حتما سوالات سال های قبل رو بخونید ...
توصیه : زیاد خودتون رو مشغول حفظ کردن فرمول ها نکنید ... چندتا سوال کنکور راکتور حل کنید متوجه میشید که فقط به 10 درصد فرمول ها نیاز دارید و بقیشون همه الکی هستند ...

hadi216

عضو جدید
بله ... همین طور که سامان میگه کتاب های راکتور همشون مثل هم هستن .. اما من مهمترین چیزی که می تونه توی کنکور برای درس راکتور کمکتون کنه رو تست های سالهای قبل می دونم ... سوال تکراری توی درس راکتور توی کنکور زیاد می دن .. حتما سوالات سال های قبل رو بخونید ...
توصیه : زیاد خودتون رو مشغول حفظ کردن فرمول ها نکنید ... چندتا سوال کنکور راکتور حل کنید متوجه میشید که فقط به 10 درصد فرمول ها نیاز دارید و بقیشون همه الکی هستند ...

آره منم پارسال که تموم کردم یواش یواش به این نتیجه رسیدم با یه سری از فرمولا که اصلین میشه به جوابا رسید ، فرمولای تستی هم از رو همونا اثبات شدن. پوران یه خوبی که داره اینه که میگه کدوم فرمولا باید حفظ بشن . ممنون دوستان

بالا