بررسی آزمون ارشد معماری 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ne.arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون اما مطمئن هستین درست جوابا؟ آخه بعضی سوال ها هم جواب نداره!!

madness69

عضو جدید
تعداد سوالات درست ضربدر 3 منهای غلاطا تقسیم بر تعداد کل سوالات در 3

sallarmelli

عضو جدید
من اگه سوالات رو دارم بررسی می کنم می خواهم خودم به جواب برسم مهم نیست توی کنکور چه اتفاقی می افته و این مربوط به سوال 40 هست

در تیرهای بتنی خاموت های نزدیک تکیه ها رو به هم نزدیک می کنند تا در مقابل برش مقاومت کنه (ص 114 سازه در معماری ) و در تیرهای فولادی سخت کننده ها برای مقاومت در برابر کمانش اضافه می شوند (ص 115 سازه در معماری)

پیوست ها

• DSC04004.jpg
    DSC04004.jpg
    29.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اگه سوالات رو دارم بررسی می کنم می خواهم خودم به جواب برسم مهم نیست توی کنکور چه اتفاقی می افته و این مربوط به سوال 40 هست

در تیرهای بتنی خاموت های نزدیک تکیه ها رو به هم نزدیک می کنند تا در مقابل برش مقاومت کنه (ص 114 سازه در معماری ) و در تیرهای فولادی سخت کننده ها برای مقاومت در برابر کمانش اضافه می شوند (ص 115 سازه در معماری)

دوست من، همونطور که گفتم این موضوع اصلا چیز پیچیده ای نیست که انقدر سرش گیر باشیم. در نزدیکی محل سکونتت هر ساختمون فولادی در حال ساختی باشه، میتونی بری و از سرپرست کارگاه یا مهندسین اونجا بپرسی که استیفنر به چه دردی میخوره. و اما در پاسخ به این صفحه ای که گذاشتی:

1) ترجمه این کتاب فوق العاده ضعیفه و بارها دیدیم اشتباهات ریز و درشتی تو بیان مفاهیم مختلف داشته.

2) کمانش همواره در جهت عمود بر بال اتفاق میفته، اصلا امکان نداره یه پروفیل مقطع I در راستای بال دچار کمانش بشه، به این حالت اگه اتفاق بیفته خمش گفته میشه که کاملا متفاوته.

3) تو همین ترجمه دست و پا شکسته هم گفته شده، در راستای عمود بر تنش فشاری، نگفته به خاطر نیروی فشاری. گفته در راستای عمود بر آن، چه نیرویی هست که عمود بر راستای فشاره؟ اگه ساز و کار برش رو خوب درک کرده باشیم عملکرد برشی استیفنر کار ساده ای خواهد بود. تازه اشاره هم شده که در نزدیکی تکیه گاه، خب در نزدیکی تکیه گاه هماره برش حداکثره دیگه.

4) خودت میگی کتاب اول در مورد تیر بتنی خاموت رو مثال زده که در مقابل برش مقاومت میکنه، بعدش میاد میگه بطور مشابه در تیر فولادی هم در مقابل فشار مقاومت میشه؟:D اصلا منطقیه؟

saherem

عضو جدید
دوست من، همونطور که گفتم این موضوع اصلا چیز پیچیده ای نیست که انقدر سرش گیر باشیم. در نزدیکی محل سکونتت هر ساختمون فولادی در حال ساختی باشه، میتونی بری و از سرپرست کارگاه یا مهندسین اونجا بپرسی که استیفنر به چه دردی میخوره. و اما در پاسخ به این صفحه ای که گذاشتی:

1) ترجمه این کتاب فوق العاده ضعیفه و بارها دیدیم اشتباهات ریز و درشتی تو بیان مفاهیم مختلف داشته.

2) کمانش همواره در جهت عمود بر بال اتفاق میفته، اصلا امکان نداره یه پروفیل مقطع I در راستای بال دچار کمانش بشه، به این حالت اگه اتفاق بیفته خمش گفته میشه که کاملا متفاوته.

3) تو همین ترجمه دست و پا شکسته هم گفته شده، در راستای عمود بر تنش فشاری، نگفته به خاطر نیروی فشاری. گفته در راستای عمود بر آن، چه نیرویی هست که عمود بر راستای فشاره؟ اگه ساز و کار برش رو خوب درک کرده باشیم عملکرد برشی استیفنر کار ساده ای خواهد بود. تازه اشاره هم شده که در نزدیکی تکیه گاه، خب در نزدیکی تکیه گاه هماره برش حداکثره دیگه.

4) خودت میگی کتاب اول در مورد تیر بتنی خاموت رو مثال زده که در مقابل برش مقاومت میکنه، بعدش میاد میگه بطور مشابه در تیر فولادی هم در مقابل فشار مقاومت میشه؟:D اصلا منطقیه؟

کاملا درسته فشار
در ضمن وقتی منبع من این کتاب هست دیگه واسم مهم نیست که گفته به طور مشابه نکته مطلب برام مهمه که میگه برای جلوگیری از کمانشه

sallarmelli

عضو جدید

اصلن حرفای مهندسان عمران رو نزن

کاری هم به ترجمه اش ندارم یعنی گلابی فرق بین کمانش یعنی buckling و خمش یعنی bending رو در ترجمه نمی فهمه؟؟؟ اگه ممکنه متن اصلی کتاب رو بذارین و پیش داوری نکنید و روی واقعیت ها استدلال کنید و نه بر اساس حدسیات.... این شرط هر گفتگویی ..... به خاطر همین من تصویر گذاشتم

خوب خودتون می گی کمانش در راستای عمود بر تنش فشاری ایجاد می شه یا در واقع کتاب می گه که شما قبولش نداری و این واضحه که اگر نیروی بیش از حد از بالا به جان تیر اعمال بشه جان تیر نازک فولادی دچار کمانش می شه

شما متن رو درست بخون می گه جان دچار کمانش می شه نه بال چه موقع گفته بال دچار کمانش می شه که شما هم می گی بیشتر دقت کنید
بال دچار خمش می شه

Paradiso100

عضو جدید
کاملا درسته فشار
در ضمن وقتی منبع من این کتاب هست دیگه واسم مهم نیست که گفته به طور مشابه نکته مطلب برام مهمه که میگه برای جلوگیری از کمانشه

یعنی چی برات مهم نیست؟؟؟
دوست عزیز کنکور ارشد منابع مختلفی داره و ممکنه یه منبع اشکال داشته باشه ، اینو هر دانشجوی عمران ترم یکم میفهمه که سخت گیر کننده واسه جلوگیری از برشه

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچوقت سعی نمیکنم تفکر خودمو به کسی بقبولونم، من دلایلم رو گفتم و توضیح بیشتر اسپم خواهد بود. شما هم هر جوری استدلال میکنید محترمه و هر کس با فکر خودش تصمیم میگیره. من حتی با خوندن صرفا همین کتاب هم برام واضحه که جواب اون تست برشه، و شما هم با استدلال خودتون از همین کتاب به این نتیجه رسیدین که فشار درسته. دیگه بیشتر بحثی ندارم من، نتیجه گیری با خود شماست.

sallarmelli

عضو جدید
من هم این تصویر رو می ذارم و دیگه ادامه نمی دم گفتم شاید کمکی به بحثمون بکنه در اینجا یک تیر فولادی داریم که می تونه تحت تاثیر نیروی زیاد دچار کمانش و دچار خمش بشه

موفق باشید

40.jpg

sallarmelli

عضو جدید
دوستان نمی شه یه تایپیک ایجاد کرد و به سازمان سنجش فحش داد البته فحش با ادب

قبول دارین سیستم امنیتیشون هم خیلی چرته چون هنوز به نظر میاد پاسخ نامه ها به قرطینه نرسیدن که کلید رو منتشر نمی کنند
و یه چیز جالب تر اینکه کنکور ارشد 900,000 نفر شرکت کننده داره نتیجه اولیه رو سه ماه بعد می دن نتیجه نهایی رو 7 ماه دیگه

ولی حالا کنکور سراسری رو نگاه یادم 1,400,000 نفر امتحان میدن نتیجه اولیه رو یک ماه بعد می دن و نتیجه نهایی رو سه ماه بعد از کنکور
واقعا این ظلم در حق کارشناسی ها نیست که 7 ماه زندگیشون روی هواست آیا این مسئله برای شما مشکل ساز نیست؟ آیا شما به این مسئله اعتراض ندارین؟ آیا این سازمان سنجش خراب شده مستحق فحش و بد و بی راه نیست؟توی این مدت بیشتر فرصت های استخدامی از دست می ره !!! شما در یک شرکت خصوصی معماری نمی تونی مشغول به کار بشی؟ هزارتا مسئله دیگه؟

دیدن سازمان سنجش شده عینه لیگ فوتبال هر لحظه ریسش عوض می شه ؟ ولی من موندم چه طور توکلی همیشه توی تلویزیون دیده می شه؟

سرتون رو درد نیارم سرم خیلی درد گرفت

erisss

عضو جدید

قبول دارین سیستم امنیتیشون هم خیلی چرته چون هنوز به نظر میاد پاسخ نامه ها به قرطینه نرسیدن که کلید رو منتشر نمی کنند
و یه چیز جالب تر اینکه کنکور ارشد 900,000 نفر شرکت کننده داره نتیجه اولیه رو سه ماه بعد می دن نتیجه نهایی رو 7 ماه دیگه

ولی حالا کنکور سراسری رو نگاه یادم 1,400,000 نفر امتحان میدن نتیجه اولیه رو یک ماه بعد می دن و نتیجه نهایی رو سه ماه بعد از کنکور
واقعا این ظلم در حق کارشناسی ها نیست که 7 ماه زندگیشون روی هواست آیا این مسئله برای شما مشکل ساز نیست؟ آیا شما به این مسئله اعتراض ندارین؟ آیا این سازمان سنجش خراب شده مستحق فحش و بد و بی راه نیست؟توی این مدت بیشتر فرصت های استخدامی از دست می ره !!! شما در یک شرکت خصوصی معماری نمی تونی مشغول به کار بشی؟ هزارتا مسئله دیگه؟

دیدن سازمان سنجش شده عینه لیگ فوتبال هر لحظه ریسش عوض می شه ؟ ولی من موندم چه طور توکلی همیشه توی تلویزیون دیده می شه؟

اولا كه چيزي كه واسه سنجش اصلاااا مهم نيس هدر رفتن وقت و جوونيه من و شماست .دوما از سازماني كه سوالاي هر سالش يسري غلط داره با وجود اينكه يكسري پروفسور و دكتر طراح سوالن چه توقع اي ميشه داشت؟؟؟؟؟؟!!!!!!!حيف ناسزا
اينا دوس دارن الكي كشش بدن وگرنه پاسخ نامه غلط غلوط بيرون دادن كه اين همه زمان نميخواد شماهم حرص نخور مجيوريم ١ سال روو هوا زندگي كنيم تا معلوم شه چي كاره ايم

Paradiso100

عضو جدید
من هم این تصویر رو می ذارم و دیگه ادامه نمی دم گفتم شاید کمکی به بحثمون بکنه در اینجا یک تیر فولادی داریم که می تونه تحت تاثیر نیروی زیاد دچار کمانش و دچار خمش بشه

موفق باشید

مشاهده پیوست 136440

کمانش مربوط به ستون هست ، این پیچشی هم که اینجا میبینیم فقط در جان تیر هست نه در کل تیر ( جان و بال ) ، صورت سوال منظور کل تیر هست . منتظر پاسخنامه میمونیم

madness69

عضو جدید
واقعا جا داره بگم در طراحی سوالات یه سری قوانین ساده هست که احتمالا مادر بزرگ من هم می دونه و اون این که پراکندگی سوالات طوری باشه که اگه کسی از بین 30 کتاب فقط 1 کتاب رو نخونده با کسی که تصادفا!فقط همون 1 کتاب رو که اقایون امسال تصمیم گرفتن ازش سوال بدن رو خونده تفاوتی باشه!!!یعنی چی این همه سوال از خرپا و معینی و پایداری بعد ارکی تایپی و دیجیتال و .... کشک؟!
این همه سوال خوب می شد از طبیعت منبع الهام داد,آخه اینم شد گزینه؟فرمش جذابه!از حلزون الهام گرفته!از دود الهام گرفته؟!!!
تاریخ از بین این همه کتاب باید از 1 صفحه 2 تا سوال بدین؟! اومدیم اصلا یکی اون صفحه رو دقت نکرده بود باید 2 تا سوالو از دست بده؟!
درک! پرسیده به نظر شما .... اخه الان نظر من برا تو مهمه؟به نظر من همشون
سوال سایه داده یا جغرافی؟الان فقط می خواستن ببینن ما می دونیم کدوم کشور تو کدوم قطبه؟مثلا سوال مفهومی طراحی کردن!
سوالای زبان واسه چی 10 تای اول این قد صورت سوال طولانی بود؟!
اه اه اه از این همه بی قانونی و عدم وجود استاندارد!کنکور شانسی!!!

iran vatanam

کاربر فعال

با سلام خدمت دوست گرامی
منم موافق نظراتتونم خدا میدونه اصلا این سوالا رو از کدوم منبع آوردن...خودم پاک گیجشدم رو جلسه ..چرا بچه ها نمیاین به وزارت اعتراض بزنیم...شاید چیزی تو گیرمون اومد..والا خیلی مسخره شده کنکور ارشد...اصلا آدم نمیدونه دیگه از کدوم منبع بخونه دیگه ؟؟
به مدیر گروه سوالای تاریخو گفتم...جالب اینجاست که گفته 3.2تاش مال آزمون دکتری معماری هست...خواستم ضایع نشم منم گفتم آره مال آزمون دکتری ست که از بچه ها گرفتم...

بهونه

عضو جدید
داره اون برای مقدماتیه و اشعری استاد دانشگاه شیراز برای پیشرفته به نظرتون چیکار کنم امروز شروع کلاسشه برم؟اگه استاد بهتری تو اصفهان میشناسید لطفا بگید

اشعری استاد دوستم توی شیرازه خیلی استاده پرانرژی هست و خیلییییی ازش راضین و همیشه از ورک شاپ هاش استقبال خوبی میشه...

mahboobe.

عضو جدید
بچه ها کسی مى دونه زبان چقد تاثیر داره؟ من زبانو خیلی خوب زدم اما بقیه درسا رو خراب کردم:-(

mehmari

عضو جدید
بچه ها کسی مى دونه زبان چقد تاثیر داره؟ من زبانو خیلی خوب زدم اما بقیه درسا رو خراب کردم:-(

زبان ضریب دو هستش اما چون اکثر بچه ها کم میزنن حتی میشه گفت بیشترین تاثیر رو میتونه داشته باشه. اون سوالی که شما زدین و بقیه نزدن بیشتر امتیاز داره.
این پاسخ نامه با سوال نمیخوره. بچه ها پاسخ نامه مال A که نیست. مال کدومه؟!

dj_manijak

عضو جدید
سلام به همه
چند دقیقه پیش کلید مدرسان رو دانلود کردم مقایسه کردم اشکال زیاد داره پاسخ ها مخصوصا درک(قابل توجه دوستانی که با این پاسخ نامه نگران شدن،اول توکل بر خدا و دوم نگرانی رو کنار بزارید فقط کلید سنجش قابل اطمینانه و سوم اگه کسی واقعا تلاش کرده و نتیجه نگرفته بدونه که مصلحتی درکار بوده).
واسه منظر سوال 124 گزینه 4 یعنی کاخ اردشیر صحیحه.ard.jpgmesr.jpg
سوال 120 رو درست زده واسه مصره.البته گفتم شاید کسی شک داشته باشه.
یا حق

• Like
واکنش ها: HOTT

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همه
چند دقیقه پیش کلید مدرسان رو دانلود کردم مقایسه کردم اشکال زیاد داره پاسخ ها مخصوصا درک(قابل توجه دوستانی که با این پاسخ نامه نگران شدن،اول توکل بر خدا و دوم نگرانی رو کنار بزارید فقط کلید سنجش قابل اطمینانه و سوم اگه کسی واقعا تلاش کرده و نتیجه نگرفته بدونه که مصلحتی درکار بوده).
واسه منظر سوال 124 گزینه 4 یعنی کاخ اردشیر صحیحه.مشاهده پیوست 136464مشاهده پیوست 136465
سوال 120 رو درست زده واسه مصره.البته گفتم شاید کسی شک داشته باشه.
یا حق

عکس مصر رو از کجا گذاشتی؟
من تاحالا ندیده بودم

dj_manijak

عضو جدید
زبان ضریب دو هستش اما چون اکثر بچه ها کم میزنن حتی میشه گفت بیشترین تاثیر رو میتونه داشته باشه. اون سوالی که شما زدین و بقیه نزدن بیشتر امتیاز داره.
این پاسخ نامه با سوال نمیخوره. بچه ها پاسخ نامه مال A که نیست. مال کدومه؟!

واسه دفترچه کد c

mehmari

عضو جدید
دستت طلا اما اکثر سوالها نمیخوره. مثل 107 که واضحه. موفق باشین.

ما و همکلاسیا جواب 95 درصد سوالهارو زدیم.(اونم با اطمینان) یعنی این اعتماد به نفسمون چند درصد میارتمون پایین؟ :( به نظر شمام غلط های درست نما زیاد بودن؟ نه؟ البته بعضیاشو بعدن فهمیدیم ها.

mehmari

عضو جدید
از نظر بنده 107 کاملا صحیحه و جواب هرم هست ولی چون منبع قابل اطمینانی ندارم به نظر شما دوست گرامی احترام می گذارم.

درسته حق با شماست.
اما سوال رو اینطوری میتونیم تشریح کنیم که به هر حجم تک تک نگاه کردیم (مخروط هم راسش تو مرکز نیست) سوال کژتابی نداره؟!

dj_manijak

عضو جدید
درسته حق با شماست.
اما سوال رو اینطوری میتونیم تشریح کنیم که به هر حجم تک تک نگاه کردیم (مخروط هم راسش تو مرکز نیست) سوال کژتابی نداره؟!

دوست ندارم عقیده خودمو تحمیل کنم ولی جهت اثبات خودتون میتونید حجم هارو بسازید و از وسط 4 حجم از بالا نگاه کنید متوجه میشید.شاید من اشتباه کنم ولی نکته تست همینه که از وسط به 4 حجم نگاه کنی.

mehmari

عضو جدید
دوست ندارم عقیده خودمو تحمیل کنم ولی جهت اثبات خودتون میتونید حجم هارو بسازید و از وسط 4 حجم از بالا نگاه کنید متوجه میشید.شاید من اشتباه کنم ولی نکته تست همینه که از وسط به 4 حجم نگاه کنی.

دوسته گلم حرفت قبوله دیگه :) من از بالا به تک تک نگا کردم. از وسط نگا کنیم معلومه که هرم اشتباهه نیاز به ساختن نیست که. خدایی عجب سوالهایی بود. لاقل میگفت از وسط نگا می کنیم :)

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
QUOTE=dj_manijak;6033713]دوست ندارم عقیده خودمو تحمیل کنم ولی جهت اثبات خودتون میتونید حجم هارو بسازید و از وسط 4 حجم از بالا نگاه کنید متوجه میشید.شاید من اشتباه کنم ولی نکته تست همینه که از وسط به 4 حجم نگاه کنی.[/QUOTE]

مشکل این تست همینه.... سال 90 همین مشکل در مورد یک سوال پیش اومد و حذف شد... این سوال که بدتر از اون سوال هست... 3 گزینه درست داره.....
در تست نگفته تک تک یا با هم نگاه کنیم..... پس باید در هر دو حالت یک جواب بده که متاسفانه این طوری نیست.......... خدا عقل و شعور طراحان کم خرد را ببرد بالا ..... آیا فکر نکرده که ممکنه این مشکل پیش بیاد//

beni belazi

کاربر بیش فعال
بچه ها با این پاسخنامه من درکم و منفی زدم....
جوابای من ایناست....طبق c
91.4
92.1
93.4
94.4
95.1
98.2
100.4
101.3
102.4
103.1
104.1