منحنی S در MSP,Primavera

expo_tlb

عضو جدید
سلام دوستان
آیا قابلیتی در Mspو Primavera وجود دارد که S vurve را رسم کند؟
بهترین روش رسم S vurve چیه؟
طریقه رسم s curve با نرم افزار اکسل ؟
ببخشید چند تا سوال باهم پرسیدم .
ممنون

minerva62

عضو جدید
شما باید ابتدا پروژه خود یک بار بر اساس کمترین زمان و یکبار بر اساس بیشترین زمان زمانبندی کنید و در بازه های یک ماهه درصد پیشرفت برنامه ای پروژه برای هر ماه را با update progress بدست آورده و مقدارر پیشرفت کل را در ردیف نظیر ان در یک فایل اکسل ثبت نمایید
بعد از شروع عملی پروژه می بایست با آپدیت کردن پروژه مقادیر واقعی پیشرفت را نیز ثبت کنید نمودار مقایسه ای و خطی هر سه حالت خوش بینانه بدبینانه و واقعی را در چارت اکسل رسم کنید
در این صورت شما نمودار وضعیت یا SCURVE را توانسته اید رسم کنید

Boruziniyat

عضو جدید
سلام دوستان
ممنون

سلام،
در پریماورا شما با استفاده از Activity Usage Profile یا Resource Usage Profile می توانید منحنی دوره ای یا تجمعی (S Curve) هر آنچه که تخصیص داده اید (هزینه یا منبع یا منبع مجازی به جای وزن) را ترسیم کنید.
با کپی کردن ساده اطلاعات از Activity Usage Spreadsheet یا Resource Usage Spreadsheet به اکسل هم می توانید این منحنی ها را در اکسل ترسیم کنید.

قدم

عضو جدید
سلام من پیشرفت برنامه ای را یک بار برای کل پروژه به دست اوردم و بعد پیشرفت فیزیکی را وارد کردم ولی با این که پروژه عقب افتادگی داشته ضرایب پیشرفت برنامه ای و فیزیکی دقیقا یکیه و به من نمودار پیشرفت واقعی را نشون نمیده باید چی کار کرد

Boruziniyat

عضو جدید
سلام من پیشرفت برنامه ای را یک بار برای کل پروژه به دست اوردم و بعد پیشرفت فیزیکی را وارد کردم ولی با این که پروژه عقب افتادگی داشته ضرایب پیشرفت برنامه ای و فیزیکی دقیقا یکیه و به من نمودار پیشرفت واقعی را نشون نمیده باید چی کار کرد

سلام،
لطفا برنامه را برای من بفرستید. دقیقا متوجه نشدم چه اتفاقی افتاده.
برنامه مبنا (Baseline) تعریف کرده اید؟

ارادتمند
بروزی نیت
Boruziniyat@gmail.com

قدم

عضو جدید
بله baseline هم تعریف کرده ام. چون وزنی که برای پیشرفت برنامه ای و فیزیکی تعریف شده یکسان هستند اگر حتی پروژه عقب افتادگی داشته باشه توی نمودار نشون نمیده

hashemie

عضو جدید
سلام دوستان
ممنون

در MSP ابتدا W.F را به عنوان یک منبع هزینه یا متریال واردکنید سپس روی این منبع نمودار مصرف منبع را استخارج کنید بهتر است داده هارا به اکسل ببرید ونمودار را از اکسل بگیرید

maisam.Dabbagh

عضو جدید
سلام
روشهای مختلفی بر اساس مختلف میشه رسم کرد
من اینجا نمیتونم توضیح بدم خیلی طولانی میشه و خواسته شما رو هم باید دقیق بدونم اگه دوست داشتی میتونم شمارمو بدم با هم در تماس باشیم

abdollah007

عضو جدید
به نظر من اشکال شما تو این هست که شما تکلیف نوع فعالیت و نوع محاسبه را تعیین نکردی....ببین شما باید احتمالا Earned value metode را تکلیفش روشن کنی...که برحسب %complete هست یا physical % complete مورد دوم هم همیشه حواست به Task type باشه...اینو به زبون msp گفتم...اگر تو پریماورا هستی که فرق داره....